De Nederlands-Indonesische conferentie te Genève Binnenlands Nieuws RADIO? België MARKTBERICHTEN Nieuw systeem voor het aanvragen van rijbewijzen Nederlandse tandheelkundige recla me in Sportnieuws De moord op Stanley Wilson TWEEDE BLAD Dinsdag 20 December 1955 11e Jaargang No. 3642 Moeilijke problemen versperren de weg toi overeenkomst Radioamateur ingeschakeld bij redding van Oostenrijks kind AUTO ONDER TREIN OP ONBEWAAKTE OVERWEG Reddingswagens voor N. S. Pracht collectie LUXE SCHRIJFMAPPEN N. V. Fa P. J. van de Sande P.T.T. GEEFT SERIE SPORTPOSTZEGELS UIT roeslag ten bate van de uitzending naar Melbourne GROTE HORLOGEDIEFSTAL IN DE HOOFDSTAD Wat brengt de Het eerste gedeelte van de Ne derlands-Indonesische conferen tie in Genève Zondagmiddag afgesloten met de terugkeer van de Nederlandse delegatie naar Nederland heeft naar A.N.P. in conferentiekringen vernomen, hoofdzakelijk betrekking op de twee eerste punten van de agen da gehad: bespreking van het In donesische voorstel tot vervan ging van het protocol van 10 Aug. 1954 door een nieuw proto col en andere overeenkomsten en het Indonesische voorstel tot ver vanging van de bestaande finan- cieel-economische overeenkomst tussen beide landen. Zoals reeds eerder is bekend geworden, bestaat van Neder landse zijde onder bepaalde voor waarden in casu een over gangsregeling zodat geen hiaten kunnen ontstaan geen be zwaar tegen het Indonesische voorstel de opheffing van de Ne derlands-Indonesische unie, en beëindiging van het uniestatuut, alsmede de vervanging van de fi- nancieel-economische overeeen- komst in afzonderlijke overeen komsten vast te leggen. Het schijnt, dat tijdens de twee infor mele bijeenkomsten op ministe rieel niveau die Vrijdagavond en Zaterdagavond in het Geneefse hotel, waar de beide delegaties tijdens hun verblijf hier logeren, roads aanzienlijke verduidelijking van hetgeen beide partijen beo gen, heeft gebracht. Zo is naar A.N.P. verneemt van Indonesische zijde een working paper ter tafel gebracht voor punt één van de agenda. Aangenomen kan worden, dat na een Nederlands tegenvoorstel een oplossing van deze kwestie wordt pezocht in de richting van een afzonderlijk protocol waarin de beëindiging van de unie wordt geregeld, waarbij in afzonderlij ke overeenkomsten kwesties wor den geregeld zoals diplomatie ke vertegenwoordiging, consulai re regelingen en de rechtspositie van de wederzijdse staatsburgers die allen het vorig jaar na de Haagse uniebesprekingen in een protocol zijn ondergebracht. Van beide zijden is tijdens de bespre kingen van de afgelopen dagen de noodzaak in acht genomen, dat ten aanzien van deze aspecten van de betrekkingen tussen bei de landen geen hiaten zullen ont staan. Wat betreft punt twee van de agenda: van Lndonesische zijde is de wens uitgesproken de finan- cieel-economische overeenkomst van 1949, waarvan een groot aan tal punten het vorig jaar in het protocol van kracht zijn geble ven, thans geheel te vervangen en aan te passen aan de huidige omstandigheden. Deze overeen komst zal naar van Indonesi sche zijde is voorgesteld kun nen worden vervangen door een viertal andere accoorden: een handels- en monetair accoord, 'n overeenkomst voor de schulden regeling tussen beide landen en een voor de Nederlandse investe ringen in Indonesië. Zoals de zaken er thans voor staan ziet het er echter niet naar uit, dat een dergelijk accoord spoedig in zijn volledige vorm tot stand kan komen. Hoogstens zou men kunnen verwachten, dat de ministeriële delegaties in prin cipe de algemene beleidslijnen vaststellen voor de vormgeving en inhoud van deze accoorden, waarna dan de technische werk groepen de uitwerking in details en in artikelsgewijs omschrijving zouden moeten formuleren. Een andere moeilijkheid zou ongetwijfeld ook nog zijn, dat aan Nederlandse zijde nog weinig inzicht bestaat omtrent de van Indonesische zijde reeds bestaan de wetgeving ter zake, waarop naar het schijnt de Indonesi sche delegatje zich bij de opstel ling van de accoorden zal stellen. Gelijk bekend is enkele weken geleden in Djakarta wel een al gemene regeringsverklaring over de investeringen afgelegd, waarbij eigen principes in alge mene termen werden geregeld en waarbij een drietal wetten (in zake agrarische zaken, mijnbouw en buitenlandse investeringen) in uitzicht worden gesteld. Doch van deze wetten is er nog geen enkele tot stand gekomen^ en zelfs de ontwerpen daarvan zijn nog niet bekend. Het zal dus in de practijk wel moeilijk worden om een interna tionaal accoord te sluiten, dat volgens de Indonesische gedach- tengang zal moeten steunen op de nationale wetgeving. VEEMARKT ROTTERDAM, j Prijzen berekend per 100 kg 19 December. en °P de handelsvoorwaarden Aangevoerd werden 2305 stuks vee, n.l. 1625 vette koeien en os sen en 680 varkens. De prijzen waren als volgt: Vette koeien van 2,30 tot 3,00; varkens van 1,80 tot 1,84. Alles per kg. Overzicht. Vette koeien: aanvoer groot; handel kalm; prijzen van vorige week bleven nog gehandhaafd, enkele prima's boven notering. Varkens: aanvcer iets meer; han del vlot; prijshoudende prijzen, enige prima's boven notering. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Klei-aardappelen 35 mm opw. Eigenheimers 8,509,50 Bintjes 11,50—11,75 Bevelanders 9,7510,00 Koopmans BI. 10,2510,50 Meelanders 8,00—8,50 Voor export 35 mm opwaarts. Klei: Bintjes 11,50—12,00 Alpha's ƒ10,75 Meer landers (40 mm opwaarts) 10,00 Zand 35 mm opwaarts Voran 7,5(0-/ 7,75 Voer-aardappelen 3,253,50. vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wa gon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Rode tarwe op vochtconditie 26,8526,95. Witte tarwe ƒ27,00ƒ27,10. Voedergmnen. Zomergerst handel vast naar kwaliteit 23,0025,25, prima kwaliteit ƒ26.00, Haver handel vast naar kleur en droogte 21,7523,00, extra blanke daarboven. Rogge handel lager door sneekwaliteit tot ƒ22,50. Peulvruchten handel kalm. Groene erwten tot 36,00. Schokkers tot 38,50. Bruine bonen tot 57,00. il'É' Dr Hans Kerbler, arts in Gmünde (Oostenrijk), beleefde Zondag de dag van zijn leven. Za terdag nog wanhoopte hij aan de mogelijkheid dat zijn vier en een half jarig patiëntje, een meisje, dat aan een gevaarlijke bloedziek te lijdt, gered kon worden. Nergens kon hij het preparaat krijgen, dat voor de genezing van liet meisje nodig was. Ten einde raad ging hij achter zijn radio zender zitten dr Kerbler is ra dio-amateur en zond de bood schap de wereld in. Deze boodschap werd ontvan gen door de heer IJ. L. Feitsma in Zwolle, die onmiddellijk de bloedtransfusiedienst op de hoog te stelde. Deze stelde zich in ver binding met een Nederlandse pharmaceutische industrie, die nog een kleine hoeveelheid van het gevraagde preparaat in haar bezit had. Zondagmorgen om tien uur vertrok een vliegtuig van Schip hol naar Wenen met het genees middel aan boord. Zondagavond ontving de heer Feitsma van dr Kerbler reeds het bericht dat het bloedpreparaat onderweg is naar Gmünde. Inmiddels heeft de heer Feits ma zich op verzoek van dr Ker bler in verbinding gesteld met Amerika. Uit Boston zal nu ook een hoeveelheid van het genees middel naar Gmünde worden ge stuurd. DRIE DODEN BIJ ERNSTIG ONGELUK OP DE WEG DEN BOSCHUTRECHT Op de rijksweg Den Bosch- Utrecht onder de gemeente Em pel ter hoogte van de geniekazer ne is Zaterdagavond omstreeks 9 uur een personenauto als ge volg van de gladheid van de weg geslipt en in botsing gekomen met een uit tegenovergestelde richting komende personenauto. Bij dit ongeval zijn drie personen gedood. Voorts werd één persoon ernstig gewond en één licht ge wond. Na de botsing is de sliopende personenauto gekanteld en in brand geraakt. De chauffeur, een zekere J. v. d. P. uit Oss werd uit de wagen geslingerd en liep ern stige verwondingen op. Hij is naar een ziekenhuis in Den Bosch overgebracht. De andere drie in zittenden van de auto zijn ver brand. Eén hunner kon nog niet worden geïdentificeerd. De twee anderen zijn de gebroeders V. d E eveneens uit Oss, die resp. 18 en 19 jaar zijn. Een dame uit Breda, die zat in de auto, die door de slippende personenauto werd aangereden, werd licht gewond en is even eens naar een ziekenhuis in Den Bosch ter behandeling overge bracht.. Kort na het ongeluk is een der de personenauto ter plaatse te gen de verbrande wagen gereden, doch bij deee tweede botsing heb ben zich geen persoonlijke onge lukken voorgedaan. Het derde slachtoffer in de ver brande wagen is de 18-jarige heer J. uit Oss. GLADHEID IN EN OM AMSTERDAM LIET HET BIJ BLIKSCHADE Het is Zondagavond op de toe gangswegen tot de hoofdstad en in Amsterdam zelf weer glad ge weest. Tengevolge daarvan kwa men op verschillende politiebu- reaux meldingen binnen van slip partijen, echter alle slechts blik schade opleverend. Op de Sloterweg veroorzaakte de gladheid een botsing van vijf auto's waarvan de eerste tegen een lichtmast reed. Op de Haar lemmerweg kwamen enkele auto's met elkaar in aanraking, bij de Amstelbrug Ceintuurbaan reed een wagen tegen een hek en op de Hobbemakade reden twee auto's op elkaar in. haar even oude echtgenoot C G Groenewegen van der Weyden. AUTO TE WATER BESTUURDER VERDRONKEN Gistermorgen is door de glad heid van de weg langs de Zuider vaart in de Schermer een perso nenauto geslipt en in het water gereden. De bestuurder, de heer J. S. uit Alkmaar, kwam door verdrinking om het leven. Drie passagiers konden zich redden. AUTO TE WATER MEISJE VERDRONKEN Onder Balkbrug, naar eerst thans bekend wordt, Zondagmid dag een personenauto met vier inzittenden, bestuurd door de heer J. S. uit Klazinaveen, in de De- demsvaart gereden. Hierbij is een negenjarig dochtertje Jentje van de bestuurder om het leven ge komen. Het ongeluk gebeurde, doordat de wagen van de heer S.' bij het uitwijken voor een tegen ligger slipte. Omstanders slaagden erin het echtpaar S. en hun jongste kind vrij snel uit de wagen te redden. Voor het oudste meisje kwam de hulp echter te laat, omdat zij met haar kleren bekneld was geraakt tussen het portier en de wagen. SLECHTZIENDE MAN IN SLOOT VERDRONKEN De 75-jarige G. F. van der V., van de 's-Gravenweg te Rotter dam, is Zaterdagavond toen hij over het bruggetje voor zijn wo ning liep misgestapt en in de sloot gevallen. Een bewoonster van de 's-Gra venweg, die Zondagmorgen naar de kerk ging, zag de man voor over in het water liggen. Een agent heeft het stoffelijk over schot met een dreg op de kant gebracht. Van der V. kon slecht zien en was reeds eerder in het donker in de sloot gelopen. Op de onbewaakte overweg bij Poortershaven is Zondagmorgen te 10.50 uur een personenauto aangereden door de trein, die om 10.41 uur uit Hoek van Holland was vertrokken. De auto werd bestuurd door de 44-jaHge G. van B. uit Rotterdam, die met zijn echtgenote hun zoon naar het s.s. „Lindekerk" had gebracht. Op de terugweg gleed de autd door de gladheid van de weg en kwam op de spoorbaan terecht. Het lukte de bestuurder niet de auto weer op de weg te krijgen. Zijn vrouw liep de naderende trein tegemoet om de wagenvoer der op het voorval'attent te ma ken, maar de trein bleek niet meer te kunnen stoppen. De auco werd 38 meter meegesleurd en geheel vernield. Eerst 200 meter verder stond de trein stil. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. De trein had lichte schade aan de voorzijde. Het op onthoud duurde ongeveer 50 minuten. INBRAKEN IN AFGELOPEN WEEKEINDE TE DEN HAAG In het afgelopen weekeinde is het dievengilde weer actief in Den Haag geweest. In de Pau wenlaan werd uit een perceel een bedrag van 40 ontvreemd, be nevens een aantal sieraden ter waarde van 60. Uit een huis aan de Kraaien- laan verdwenen 6 zilveren thee lepeltjes. Uit een geldkistje van een zaak in huishoudelijke goe deren aan de Vleerstraat werd 500 gestolen. De vorige week is eveneens in een perceel aan de Adriaan Goed kooplaan. Dit perceel was onbe woond, doch pas nieuw gestof feerd door de aanstaande bewo ner. Er werden drie traplopers ontvreemd en een aantal vitrage- gordijnen. De eerste drie reddingswagens van de Nederlandse spoorwegen te Utrecht zijn thans door de N.V. Carrosseriefabrieken P. Medema te Appingedam afgeleverd. Deze reddingswagens zullen voorlopig te Utrecht worden gestationneerd' Het ligt in de bedoeling, de wa gens te zijner tijd in gereedheid te houden op de meest vitale knooppunten van de spoorwegen, teneinde in geval van spoorweg rampen snel hulp te kunnen bie den. Het personeel voor deze wa gens wordt thans in Utrecht voor zijn taak opgeleid. Reeds meer dan 1500 autorij scholen hebben zich bereid ver klaard een bemiddelende rol te gaan spelen bij het aanvragen van rij-examens. Was het tot dusver gebruikelijk om een aan vraag met een zgn. „eigen ver klaring C.B.R.", rechtstreeks bij het centraal bureau voor de af gifte van rijvaardigheidsbewij zen aan te vragen, per 2 Jan. 1956 wordt het mogelijk dat de auto rijschoolhouder de aanvragen en eigen verklaringen verzamelt en opzendt, waarna zowel de candi- daten als de rijschoolhouder van het tijdstip van het examen worden verwittigd. Aangezien het doorgaans drie en 's zomers soms wel vier weken duurt voordat een candidaat op geroepen wordt, kan het nu zo worden, aldus een mededeling van het C.B.R., dat deze proce dure met ongeveer anderhalve week wordt bekort. De oude methode van het rechtstreeks aanvragen bij het C.B.R. blijft naast de nieuwe via de rij schoolhouder van kracht voor de ongeveer tien procent der aanvragers, die of geen gebruik maken van de lessen van een autorijschool, of wel in bedrijfs verband worden opgeleid. De verkeersbonden A.N.W.B., K.N. A.C. en K.N.M.V. hebben zich be reid verklaard op hoofd- en bij kantoren formulieren en derge lijke van het C.B.R. in voorraad te gaan houden, zodat bijv. voor een collectieve aanvrage van examens van politie en bedrij ven daar de bescheiden aanwe zig zijn. Het C.B.R. wijst er nog op, dat voor de verlenging van de geldigheidsduur van een rij bewijs een zgn. „eigen verkla ring" nodig is, welke eigenver klaringen voortaan niet alleen meer bij het C.B.R., maar ook bij de genoemde verkeersbonden en bij meer dan 800 gemeente secretarieën verkrijgbaar zullen zijn. In 1956 en 1957 zullen vrij wel alle in omloop zijnde rijbe wijzen moeten worden verlengd. Het C.B.R. heeft thans reeds meer dan 325.000 aanvragen voor het rij-examen behandeld en ver wacht voor 1956 ongeveer 400.000 aanvragen. De Katholieke senator Pairon heeft de Belgische minister van Volksgezondheid schriftelijk de volgende vraag gesteld: een Ne derlandse instelling met een kan toor te Antwerpen bezorgt in alle brievenbussen een kaartje waarin reclame wordt gemaakt voor het plaatsen van een nieuw gebit in één dag. De te Antwer pen gevestigde Belgische tand artsen begrijpen niet, dat nu in Nederland terzake een degelijke wetgeving van kracht is, door Nederlandse tandheelkundige in stituten nog publiciteit gemaakt kan worden in België en op deze wijze de aldaar wonende tandart sen concurrentie wordt aange daan. Voorzover ik weet, aldus senator Pairon, zou overleg ge pleegd zijn over deze taak tussen beide regeringen. Practische re sultaten ontbreken echter tot nu toe. Zou de minister mij kunnen zeggen, welke zijn inzichten zijn en welke maatregelen werden getroffen om „genoemde Con currentie vanwege onze Noorder buren te beteugelen?" De minister heeft hierop het volgende geantwoord. „Het is op initiatief van de Bel gische overheden dat de rege ring te 's-Gravenhage de aanpas sing van haar wetgeving op het uitoefenen van de tandheelkunde van onze eigen wetgeving heeft overgenomen en verwezenlijkt. Het behoort thans tot haar taak de nodige maatregelen te tref fen, die, samen met de in België van kracht zijnde bepalingen, een einde zullen maken aan de misbruiken die uit de commer ciële exploitatie van sommige klinieken zijn ontstaan. Te dien einde ben ik bij mijn Nederland se collega tussenbeide gekomen en deze heeft mij laten weten dat hij vast besloten is de nieuwe wet krachtdadig toe te passen. Om deze repressieve actie te vergemakkelijken heb ik hem onlangs een overvloedige docu mentatie medegedeeld betreffen de de werking van de vereniging waarvan de senator gewag maakt". De Nederlandse wet, welke niet lang geleden tegen de z.g. evipan-instituten in het leven is geroepen, verbiedt aan artsen en tandartsen medewerking te ver lenen aan dergelijke tandheel kundige inrichtingen. Deze laatste zijn dan ook nu verdwe nen. Doch de exploitant van een destijds geruchtmakend instituut poogt nu met z.g. éénmanscon tracten de wet te omzeilen. Er is met België overleg gaande om ook hieraan een eind te maken. OLYMPISCHE SPELEN Naar het A. N. P. verneemt heeft de minister van Verkeer cn Waterstaat besloten in de loop van 1956 een serie sportpostze- gels uit te geven, met toeslag, welke aan het Nederlandsch Olympisch Comité wordt afge staan ten -behoeve van de uitzen ding van een Nederlandse ploeg naar de Olympische Spelen te Melbourne. De serie sportpostzegels zullen verkrijgbaar zijn met een fran- keerwaarde van 2, 5, 7, 10 en 25 cent, met een toeslag van resp. 3, 3, 5, 5 en 8 cent. Naar wij ver der vernemen ligt het in de -be doeling deze sportpostzegels van 27 Augsutus tot 6 October 1956 in omloop te brengen. In het verleden is slechts één keer in Nederland een serie sportpostzegels verschenen en wel op 27 Maart ter gelegenheid van de Olympische Spelen, welke dat jaar in Amsterdam werden gehouden. Toendertijd werd een serie van acht zegels uitgegeven in waarden van 1% tot 30 cent, eveneens met toeslag. De onder werpen welke op de serie van 1928 werden afgebeeld, hadden betrekking op de volgende tak ken van sport: roeien, schermen, voetbal, zeilen, athletiek (kogel stoten), athletiek (hardlopen) ruitersport en boksen. In een uurwerkmakerij in Am sterdam-West hebben inbrekers in de nacht van Zaterdag op Zon dag hun slag geslagen. Ongeveer 200 dames- en heren horloges ter waarde van ca 8000 gulden verdwenen. Via de achter zijde drongen de dieven de zaak ,fa„. binnen. Eerst werd een ruit kapot kneuzingen naar de Dr Nol-et- ZES GEWONDEN BIJ AUTOBOTSING Met een vervaarlijke klap zijn in de nacht van Zaterdag op Zon dag omstreeks half vier op het kruispunt Heemraadssingel Vierambachtstraat te Rotterdam een taxi en een personenauto op elkaar gebotst. De hevig toege takelde taxi werd tot een volko men wrak, toen de wagen door de vaart nog een vijftigtal meters doorschoot, het trottoir op en daar, zich eerst nog rond een boom slingerend, tot stilstand kwam. Een passerende voetgan ger, de 22-jarige J. Compas uit de Haringpakkerstraaf te Rotter dam, liep daarbij een hoofdwonde op. De taxi chauffeur C. J Koster uit de Zegwaardstraat te Rotter dam en de vier inzittenden, een familie die hij naar Schiedam moest brengen, werden gewond, waarvan één ernstig, n.l. de 62- jarige A. Roza uit Schiedam. Deze moqst met ernstige inwendige door PHILIPPO PRESTON. 68) (Nadruk verboden). geslagen, vervolgens een ijzeren raam geforceerd, waarna een bin nendeur als derde en laatste ob- stichting te Schiedam worden vervoerd. Ook de anderen werden daarheen gebracht om verbonden stakel op deskundige wijze werd te worden, n.L zijn 25-jarige zoon verwijderd. Th., zijn 30-jarige dochter M. en In haar eenvoudig pakje met haar kleine bijpassende hoedje zag ze er zeer schattig uit. Ze was slank, keurig en lenig, haar gezicht moch zelfs in het felle zonlicht van nabij bekeken wor den en haar haren glansden bij na oogverblindend. Zodra Shane haar zag, snelde hij naar haar toe, overweldigd door de gedachte, haar te spre ken te krijgen. Ze voelde zijn be doeling met inwendige vreugde en dacht: „Waarom is hij geko men?" „Mag ik je even spreken?" Zonder te groeten gooide hij zijn verzoek eruit. „Waar ga je naar toe?" „Ik wou een paar schoenen gaan kopen." Ze stonden tegenover elkaar in gespannen, zwijgende verle genheid. Over de gewone, dage lijkse dingen viel nog het ge makkelijkste te praten. Audrey klemde zich dan ook aan de schoenen vast als aan een red dingsplank. „Mag ik mee? Of zit ik je mis schien in de weg?" „Verschrikkelijk. Ik zal ze wel op een andere keer gaan kopen". Ze draaiden het hotel de rug toe en wandelden in de richting je der bovenstad. „Heb je al geluncht? Heb geen zin samen te gaan eten? vroeg hij. „Als jij het graag wilt heb ben. Het bleef even stil en toen zei Audrey: „Is het vandaag geen prachtweer?" „Schitterend! Wat ga je van middag doen?" Het antwoord was gevaarlijk, maar daar gaf Audrey niet om. Haar hart maande luid tot om zichtigheid en haar verstand zei: „Maar Audrey!" op de toon door haar moeder gebruikt, als ze op het punt stond kattekwaad uit te halen. „Niets bijzonders," antwoord de ze toch. Shane keek strak voor zich uit. „Heb je zin, eens te gaan kij ken, hoe het er buiten uitziet? Ik denk, dat alles wel een beetje dor en verdroogd zal zijn"., Audrey's vingers trilden en klemden zich om haar tasje vast. Ze werden door de stroom van voetgangers gescheiden en pas toen ze weer naast elkaar liepen, zei Audrey gretig: „Ik zou het heerlijk vinden." Ze zei niet, dat ze met een verlangen zó groot, dat Shane het niet vermoeden kon, ver langde naar wat firsse lucht, niet bedorven door trams of onder grondse treinen en dat ze een even groot verlangen koesterde naar het vrije veld, als Shane zelf. „Voor deze ene keer geeft het immers niethet kan niet hinderen voor dit keertje!" her haalde ze bij zichzelf, terwijl ze aldoor goed wist, dat ze zichzelf iets wijsmaakte. Het zou wél hin deren, want des te eerder zou ze het punt bereikt hebben, waar zij en Shane tussen twee wegen zouden moeten kiezen. Shane scheen al zijn aandacht aan het plaveisel te schenken, toen hij haastig zei: „Ik zal een lunchpakket voor ons laten klaar maken, dan kunnen we dat mee nemen. Dat is veel prettiger dan in een restaurant." ,Ja, heel veel." Audrey voelde hoe snel haar keel droog werd en pijn deed. „Dan nemen we een taxi naar de garage en rijden eerst naar Field. Daar heb ben ze verrukkelijke lunchpak ketten." Hij riep een wagen aan en hielp Audrey instappen, gaf het adres van zijn garage op, stapte zelf ook in en praatte doelloos over het drukke verkeer, over de hitte, over zijn vrienden, die merendeels reeds naar een bad plaats vertrokken waren, of naar de bergen of de meren. „En wanneer ga jij weg?" „Dat kan ik niet zeggen. Dat hangt van mijn Engelsman af. Ik moet in New York blijven, tot hij met zijn werk klaar is." „Je hebt hard een beetje zee lucht nodig. Je werkt je nog dood." „Och, ik ben zomers dikwijls genoeg in de stad gebleven. Je weet, dat moeten typisten wel doen." Ze moest er even om glim lachen, dat hij er helemaal niet aan dacht, dat werkende meis jes zo maar niet naar zee konden gaan, als ze zin hadden. „Natuurlijk, wat dom van me! Shane vond het vervelend, dat hij daar niet aan gedacht had. „Dus je laat het me weten wan neer je gaat. Ik zou het ze heer lijk vinden aan je te denken, als je daar van de frisse lucht ge niet." „Jawel, maar ik denk, dat jij dan in het buitenland zult zitten." - Het gesprek sleepte zich voort, verflauwde, werd door een van beiden weer opgenomen en ver viel soms opnieuw tot drukkend zwijgen. Audrey maakte het voor nemen, zodra ze de garage bereikt hadden, weg te lopen en naar huis te gaan. Wat zou er van die middag komen? Die strekte zich immers in een volkomen onbe kende toekomst uit, als was ze in een kano de oceaan opgeva ren. Shane dacht slechts aan het huidige ogenblik; hij had die mid dag geen plichten na te komen, hij wist alleen, dat hij bereikt had, wat hij verlangde; dat hij naast Audrey zat, haar stem hoorde, haar gezicht zag en naar de glinsteringen van haar grijze ogen kon kijken. (Wordt vervolgd). WOENSDAG 21 DEC. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gew. muz.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Weense muz.; 10.10 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Geestelijke liederen; 11.15 Hoorspel; 12.15 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Gram.; 12.37 Derde Adventsstonde; 13.00 Nws; 13.15 Promenade ork.; 14.00 Viool en clavecimbel; 14.30 Gram.; 15.05 Instr. trio; 15.35 Meisjeskoor; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gr.; 17.40 Koersen; 17.45 Orgelspel; 18.15 Strijkkwartet; 18.45 Spec trum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven; 19.00 Nws; 19.10 Koperens.; 19.30 Buitenl. overzicht; 19.50 Gram.; 20.00 Ra diokrant; 20.20 Radio Philh. ork.; 21.35 Caus.; 21.55 Lichte muziek; 22.15 Kerstreportages; 22.25 Vo caal ens.; 22.45 Avondoverdenk.; 23.00 Nws; 23.15 Sportuitsl.; 23.20 Gram.; 23.40 Idem. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.25 Gram.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de huisvr.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.35 Idem; 10.00 Boekbe spreking; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Ge- var. progr.12.00 Orgel en zang; 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Voor het platteland; 12.38 Instr. kwint.; 13.00 Nieuws; 13.15 Tentoonstellingsagenda; 13.18 In strumentaal trio; 13.45 Medische kron.; 13.55 Gram.; 14.30 Voor de jeugd; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Gram.; 17.15 Dansmuz.; 17.50 Re- geringsuitz.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Kamerkoor; 18.30 Act.; 18.40 Hammond trio; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Caus.; 19.25 Vara- varia; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Comm.; 20.15 Gevar. progr.; 20.55 Hoorspel; 21.50 Pia norecital; 22.20 Caus.; 22.35 Lich te muz.; 23.00 Nws; 23.15 Soc. nws in Esperanto; 23.20 Lichte muz.; 23.45 Gram. BRUSSEL: 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 en 14.00 Gram.; 15.00 Orkestconc.; 15.40 Symph. ork.; 16.15 Orkestconc.; 17.00 Nieuws; 17.10 Kamermuz.; 17.50 Boekbe spreking; 18.00 Caus.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gr.; 20.00 Hoorspel; 21.20 Gr.; 21.15 Rhytm. muz.; 22.00 Nws; 22.15 Zang en piano; 22.55 Nws,

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5