ËÉf Douwe Egberts QfisdesW''^ Binnenlands nieuws Zeeuwse Prov. Deltadienst start in Februari Het Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen over het toekomstig loonbeleid Peron en Nazi-Duitsland De moord op Slanley Wilson Breedvoerig heben Ged. Staten van Zeeland de vele vragen en opmerkingen der Prov. Staten Vrijdag beant woord. Bij monde van gede puteerde mr A. J. van der tWeel werd medegedeeld, dat het college een duidelijk program voor ogen staat om Zeeland paraat te maken voor de grote dingen, die komen zullen. Het eerste be gin is al gemaakt door de in stelling van een nieuwe dienst van de Prov. Water staat, die op 3 Februari 1956 zal starten onder leiding van ir J. G. Snip, thans hoofdin genieur van de rijkswater staat te Middelburg. AGENDA Landbouw-voor lichttngs- eursussen voor emigranten Het bestuur van het Ne derlands Verbond van Mid denstandsverenigingen heeft dezer dagen zijn standpunt bepaald inzake het toekom stige loonbeleid. 50ste opname «Familie Doorsnee» - <„.IL lÉiÉÉËÉ Goud-gele Virginia, pittige half-zware of geurige Amerikaanse, Uw zelfgerolde sigaret is altijd vers! DOUWE EGBERTS KONINKLIJKE TABAKSFABRIEK JOURE (Fr.) - UTRECHT Waf brengi de Radio? Een der voornaamste taken van deze dienst zal zijn een cri- tische studie van het Deltaplan met betrekking tot Zeeland en een bestudering van de toekom stige verbindingen. Suggesties om de dienst allereerst op te dra gen de aanleg van een tunnel tussen Zeeuws-Vlaanderen en .midden Zeeland te bezien, ver wierp de heer Van der Weel, om dat dit niet primair is. Zijn ccollega M. J. van Poelje was echter van mening, dat hier sprake is van een reëel studieob ject in tegenstelling tot enkele jaren geleden, toen men gedach ten hieromtrent naar het rijk der labelen verwees. Bij alle fracties bleek overigens de wens te leven naar een vaste oeververbinding met Zeeuws- Vlaanderen en men was 't oneens met de minister van Verkeer en Waterstaat, die in zijn antwoord aan de Tweede Kamer zojuist had medegedeeld, deze tunnel niet aanbevelingswaardig te achten. Naar de mening van ir G. P. M. Dikötter, lid van Ged Staten, zal de nieuwe waterstaatsdienst zich >ok zeer spoedig gaan bezighou den met de problemen rondom het Drie-Eilandenplan. Dok de z.g. onrendabele gebie den voor de electriciteitsvoorzie- .ning kwamen breedvoerig aan de arde. Mr Van der Weel deelde mede, .-üf er in de provincie nog rond 3000 percelen aangesloten moeten wprden, hetgeen een bedrag van ■mm 15 millïoen vergt. In de her- erkavelingsgebieden alleen moe ten 750 percelen worden aange sloten. Dit eist een bedrag van 3.7 millioen. Gaan de plannen door, dan zullen het Rijk (i.e. de derverkavelingscommissie) 42 de belanghebbenden 18 7c, de pro- «ineie 10 de P.Z.Ë.M. ook 10 en de gemeenten in zo'n on- ■endabele aansluiting 20 be- alen. Berekend over 10 jaar be tékent dit voor de provincie een .aarLijkse last van 1% ton. Het is de bedoeling, dat er een wets- anriyerp komt voor de regeling dezer onrendabele voorzieningen, maar dit zal vóór de Kamer-ver kiezingen niet meer geschieden. Ten aanzien van het bouwvolu me herinnerde gedeputeerde Van der Weel aan een onderhoud op 8 October van de Commissaris der Koningin en hemzelf met mi nister Witte, tijdens hetwelk nog maals de volmaakt hopeloze woningbouwsituatie in Zeeland werd uiteengezet. Er is nu een kleine lichtstraal, daar de minis ter tot een ander verdelings- sjrsteem wil overgaan. Ir Witte sal voor de nadere uitwerking daarvan een onderhoud arrange ren met alle colleges van Ged. Staten der provincies. Gedeputeerde Van Poelje deel de nog mede, dat over de nieuwe haven van Breskens nog geen be slissing is genomen, maar dat zijn persoonlijke indruk deze haven wel ten Westen van het dorp zal worden gegraven. De Commissaris verklaarde in antwoord op een vraag, dat op 5 December j.L ir Berghoef de of ficiële opdracht heeft ontvangen de plannen voor het nieuwe pro vinciehuis bestekklaar te maken, waaruit de Commissaris conclu deerde, dat wellicht de bouwstop niet belemmerend zal werken. Ook deelde hij mede, dat op 26 Januari a.s. in Den Haag een Deltadag zal worden gehouden van de prov. besturen van Zuid- Holland, Noord-Brabant en Zee land, waartoe alle statenleden zullen worden uitgenodigd. MAANDAG 19 DEC. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „De Prins Student". DINSDAG 20 DEC. TERNEUZEN: Koffiehuis De Vrieze, 2.30 u.: Openbare ver koping van Herenhuizen. Luxor-Theater, 8 uur: „De Prins Student". Hotel „Des Pays-Bas", 7.45 uur: Kerstavond Ned. Veren, van Huisvrouwen. MOGELIJKHEDEN VOOR NEDERLAND LN ZWEDEN In een rede voor de commer ciële club te Groningen heelt mr A. C. Jas, directeur van de Neder landse export-federatie te Rotter dam, gesproken over de handels mogelijkheden met Zweden. Hij was van mening dat Zweden van grote betekenis kan zijn voor de Nederlandse export, speciaal op het gebied van kwaliteitsgoede ren liggen er bijzonder grote kan sen. Spreker schetste in zijn betoog de nogal complexe economische situatie van Zweden en de maat regelen, die de Zweedse regering met het oog hierop neemt. Mr Jas sprak over de rijkdom aan na tuurlijke bronnen als erts en hout, de ogenschijnlijk grote wel vaart, de grote luxe in Zweden, de hoge lonen en prijzen, het betrek kelijk lage arbeidspotentieel, de inflatorische druk en de huur koop. Hij attendeerde zijn gehoor op de grote kooplust en het feit, dat de Zweedse afnemer wel eens langzaam in betaling kon zijn. De prijs van het kwaliteitsgoed speelt echter een geringe rol en de risico kan der halve in de prijs verdisconteerd worden. Mr Jas bepleitte een „two way-trade"- politiek, een stimulering van de Zweedse import naar Nederland om daardoor export naar Zweden te vergroten. Uitvoerig sprak mr Jas over de betekenis van de St. Eriksmassan te Stockholm, één van de belangrijkste gebeurtenis sen in Scandinavië, waarvoor de belangstelling steeds groter wordt, en hij spoorde de Noor de lijke industriëlen en zakenlieden aan bijzondere aandacht te schen ken aan deze beurs, aan de mo gelijkheden in de Scandinavische landen in het algemeen en Zwe den in het bijzonder. Rfrt r<4 Reeds enige jaren bestaat voor aspirant-emigranten, die geen of weinig kennis van landbouw of veeteelt hebben, de gelegenheid door het volgen van een practi- sche zowel als theoretische scho ling, zoveel ervaring op te doen, dal zij in het immigratieland zich een toekomst in de landbouw kunnen opbouwen. Deze landbouwvormingscur sussen worden in verscheidene eentra in ons land gegeven. Uit de practijk is gebleken, dat deze opleiding voor de oud-leerlingen die in Canada. Australië en N.- Zeeland in de landbouw tewerk werden gesteld, tot een succes keeft geleid. Thans is de aanmelding van gegadigden die zich willen voor bereiden op emigratie naar Australië en Nieuw-Zeeland, het gehele jaar door opengesteld. Slechts voor cursisten die met tertijd naar Canada willen emi greren geldt dat zij alleen gedu rende de maanden Januari tot September kunnen worden ge plaatst. Dit houdt verband met de wenselijkheid dat zij daar vroeg in het voorjaar aankomen. Zoals bekend is, zijn de beper kende bepalingen inzake leeftijd en beroep, die vroeger voor emi gratie naar Nieuw-Zeeland gol den. thans vervallen. Dit houdt o.a. in dat iedere ongehuwde as pirant-emigrant voor Nieuw-Zee- iand, die nog niet eerder in een agrarisch beroep werkzaam was, op de cursus kan worden ge plaatst. Voor deze categorie gelat de leeftijdsgrens van 35 jaar. Ook voor boerenzoons, die in verband met hun emigratieplan- nen meer ervaring willen opdoen «net machinaal melken en het gebruik van landbouwmachines e.d., is de mogelijkheid tot het volgen van de cursus geopend. De aanmelding dient te ge schieden bij de kantoren van de particuliere emigratie-organisa ties en de gewestelijke arbeids- hureaux. mr Het is van mening, dat de ge leide en gecoördineerde loonpo litiek, zoals deze sinds de bevrij ding in ons land is gevoerd, niet alleen een belangrijke bijdrage heeft geleverd tot het herstel van het economisch leven en het af remmen van de inflatiespiraal, maar ook tot het (bewaren van de arbeidsvrede en het meer tot zijn recht komen van de sociale en economische rechtvaardigheid waardoor tevens de positie van de zgn. achtergebleven en economi sche zwakkere groepen in belang rijke mate kon worden verbeterd Deze elementen acht het voor de verdere ontwikkeling van het eco nomische leven en de bevorde ring van het algemeen welvaarts peil van bijzondere betekenis. Het bestuur is van oordeel, dat het een algemeen belang is dat deze elementen richtsnoer blijven bij het in de toekomst te voeren loonbeleid. Het bestuur acht de verdere ontwikkeling van 't systeem van werkclassificatie zowel voor het bedrijfsleven als voor het geheel van het sociaal-economisch leven van bijzonder belang. Hierbij wordt echter aandacht gevraagd voor de moeilijkheden, welke bij de toepassing van het systeem van werkclassificatie voor het klein- en middenbedrijf bestaan, daar in deze bedrijfsvormen in het algemeen het werk in die mate is gespecialiseerd als in het grootbedrijf het geval is en de functies moeilijker onderling ver gelijkbaar zijn. De volledige werkgelegenheid zoals deze thans is gerealiseerd, en die op zichzelf valt toe te juichen, roept volgens het be stuur bijzondere spanningen op bij de arbeidsmarkt. Deze hebben reeds thans tot gevolg het weg trekken van arbeidskrachten naar de grotere ondernemingen we- sla gens bepaalde verschillen in de secundaire arbeidsvoorwaarden, waardoor vooral op het platte land, maar ook in de grotere en grote steden het klein- en mid denbedrijf met grote personeels- moeilijkheden heeft te kampen. Deze moeilijkheden moeten bij het bepalen van het toekomstige loonbeleid niet uit het oog wor den verloren. Het Verbondsbestuur betreurt in de huidige situatie het besluit van de regering tot het voeren van een vrijere loonpolitiek met grotere bedrijfstaksgewijze diffe rentiatiemogelijkheden. Het ziet hierin, in het bijzonder voor het klein- en middenbedrijf, een ver groting van de moeilijkhedén en het in de hand werken van het euvel der zwarte lonen. De finan- cciëel en economisch sterkere be drijfstakken zullen in nog ster kere mate dan reeds het geval is, het personeel wegzuigen van de minder financiëel en economisch sterke bedrijfstakken, terwijl an derzijds het beginsel van de co ördinatie, zowel als van de sociale rechtvaardigheid, dat een essen tieel bestanddeel uitmaakt van, de geleide loonpolitiek, hierdoor wordt verzwakt. Zaterdag is in de kleine zaal van het Concertgebouw te Am sterdam de 50ste opname voor de radiouitzending van de „Fami lie Doorsnee" gemaakt. Deze 50 ste opname, waaraan de 49ste op deze middag voorafging er worden steeds opnamen voor 2 uitzendingen voor een zaal met publiek gemaakt had een fees telijk en officieel karakter. De omroepsecretaris van de V.A.R.A., de heer J. B. Broeksz, sprak op het toneel de schrijfster Annie M. G. Schmidt, de regis seur Wim lbo en de vaste kern van medewerkenden aan de „Fa milie Doorsnee", t.w. Sophie Stein (moeder Doorsnee), Cees Laseur (vader Doorsnee), Lia Dorana (Liesbeth), Kees Brusse (Rob), Hetty Blok (Sjaan), Joop Vischer (Willem Ravijn), en dit maal uitgebreid met de actrice Myra Ward en de acteur Guus Hermus, toe. De heer Broeksz vroeg of men zich wel eens ge realiseerd had wat de radio-uit zending van de „Familie Door snee" voor het Nederlandse volk betekent. Vaststaat, dat de om roep reeds in de zomermaanden brieven ontvangt, waarin wordt gevraagd op welke avonden de „Familie Doorsnee" zal worden uitgezonden, opdat men daarme de met het vaststellen van ver enigingsavonden, partijvergade ringen e.d. rekening kan houden De heer Broeksz noemde de uit zending van de „Familie Door snee" de meest belangrijke van Nederland, en hij was er trots op. Voor ieaei; van de dames had hij 'n ruiker anjers meegebracht en een grote doos bonbons, en de heren ontvingen een doos siga retten. Bovendien kreeg ieder 'n grote foto van de „Familie Door snee". Burgemeester d'Ailly, volgens Wim lbo ook de burgemeester van de familie, omdat de opna men altijd in Amsterdam worden gemaakt, was aanwezig. Hij bood de familie een grote „door gesneden" taart aan in de Door snee-kleuren, oranje rood, met wat groen. De burgemeester was de schrijfster Annie Schmidt dankbaar voor het bijzonder fijne beeld, dat zij telkens weer weet te geven van een doorsnee-fami lie, een beeld waar ook milde hu mor uitstraalt, evenals dat het geval is in de Camera Obscura, waar de burgemeester een verge lijking mee trok. De heer d'Ailly kon zich indenken dat deze uit zending zoveel mensen boeit. Men moet evenwel geen door snee-kunstenaar zijn om zo iets te kunnen scheppen en te kun nen spelen. Men moet ver boven het gemiddelde uitkomen. De 50 ste uitzending van de „Familie Doorsnee" is op Maan dagavond 2 Januari a.s. VRACHTAUTO MET LADING OUDE METALEN GESTOLEN Van gen terrein van een koop man in oude metalen aan de Harmen Jansweg te Haarlem is een vrachtauto met een lading oude metalen gestolen. De lading, bestaande uit rollen kopergaas en rood koperen slooppijpen, heeft een waarde van 10.000, die van de zeswielige vrachtauto wordt geraamd op 7000. Het contact sleuteltje van deze auto was niet verwijderd. Te Buenos-Aires zijn briever en foto's gepubliceerd, waaruit zou blijken, dat er een interna tionale nazi-organisatie in Ar gentinië opereerde in samenwer king met het regiem van ex-pre sident Juan Peron. Een regeringscommissie, die een onderzoek heeft ingesteld naar Peronistische activiteit in de stad Cordoba, publiceerde foto- copieën van brieven, die waren gevonden in de woning van een voormalige nazi, de Duitse jacht- vlieger kolonel Hans Ulricht Rudel, die aan het einde van de tweede wereldoorlog in Argenti nië aankwam. De voorzitter van de nationale mm ihCP"* Overal ter wereld, waar stralende zonneschijn de tabak doet rijpen, koopt Douwe Egberts het fijnste van de plantages. En na een reeks van bewerkingen, waarbij eeuwenoud vakmanschap en de modernste productie-methoden onafscheidelijk zijn, komt het „edel cruydt" in Uw bezit. - vn v..*: door PHILIPPO PRESTON. 67) „Wel waar we zullen gaan wo nen, als we eenmaal getrouwd zijn en over je huis op het Was hington Square. Je weet, ik ben daar niet meer geweest sedert dienZe brak plotseling af bij de herinnering, dat haar laat ste bezoek aldaar ten doel gehad had Shane een huwelijksvoorstel te doen, doch ze herstelde zich voldoende, om haastig te kun nen vervolgen: „De hemel mag weten hoe lang dat al geleden is. Kunnen we er na de lunch niet even heengaan? Ik zou eens wil len praten over de mogelijkheden van dat huis, want je wilt het toch niet aldoor gesloten laten staan met al die oude meubels, als we eenmaal getrouwd zijn." „Ja, dat wil ik wel," antwoord de Shane. Zijn stem klonk zo ef fen en beslist. Waarom dan toch? Dat atelier is zo prachtig, maar er komt nooit eimand in dan jij alleen en ik dacht juist, dat we daar plech tig receptie konden houden en dat het huis je atelier zou kun nen genoemd worden, en som mige vertrekken als een Italiaans paleis gemeubileerd worden." Nadruk verboden. Shane stond op en hoe ge bruind hij ook was, hij zag dui delijk bleek. „Ik vrees, dat je niet in dat huis kunt komen. Het is van mij." „Hoe meen je dat? Je behoeft je afgetrokkenheid toch zeker niet uit te strekken zelfs tot levenloze dingen?" „Het spijt me, maar dit is mijn laatste woord over dat onder werp. Dat huis is het mijne en het zal voor iedereen gesloten blijven, behalve voor mezelf." „Wat vreselijk vreemd is dat!" Er klonk iets door in Elma's stem, dat zijn stemming tot het kookpunt bracht. „De reden, die jij er achter- zoekt, is de ware niet, al heb ik genoeg aanleiding voor je ver dachtmakingen gegeven. Ik speel eerlijk spel, omdat ik nu eenmaal een afschuw heb van lage stre ken. Elma, ik geloof eigenlijk, dat het, net als jij voorstelde, wel eens goed zou zijn, als we het ronduit bespraken. In deze da gen, na dat onderzoek, die me een nachtmerrie toeschijnen heb ben we om elkaar heengedraaid, zodra het een onderwerp betrof, commissie van de provincie Cor doba, Carlos Hernandez Ordonez, zei, dat Rudel een intieme vriend van Peron was. Eén der brieven, die in de wo ning van Rudel was gevonden, gedateerd Juli 1951, beschrijft een ondergrondse organisatie, ge baseerd op cellen van vier man, en zegt, dat de partijdocumenten uit veiligheidsoverwegingen naar West-Berlijn waren vervoerd. De organisatie beloofde „on voorwaardelijke trouw aan Adolf Hitler, bouwer en leider van het grote Duitse imperium". Er is een arrestatiebevel tegen Rudel uitgevaardigd, maar men gelooft, dat hij naar Brazilië is gevlucht. dat in gewone omstandigheden van belang is .voor een aanstaand echtpaar. Ik zal na het trouwen geen ziei* anders worden. Ik zal dezelfde Shane Carter blijven, die jou op zijn atelier afgewezert heeft en dat om dezelfde rede nen. Ik houd niet van je en ik houd wel van een ander. Begrijp je nu precies hoe we ervoor staan." Elma keek hem zwart en drei gend aan. s,En wat ben je van zins met dat atelier te doen?" „Er te werken en te dromen". Shane was opgestaan en liep de kamer op een neer, keek eerst uit het ene en daarna uit het an dere venster, met het dwaze ver langen, de hele kamer af te bre ken en op straat te smijten. „Je zult me tenminste toch wel vergezellen op wat door on ze vrienden als een huwelijks reis beschouwd wordt?" Als een houtworm knaagde de gedachte in haar hoofd, dat ze zou moeten blijven strijden om de positie, die ze zo vurig ver langde, te behouden in haar kring van vrienden en kennissen. „Ik zal met je mee naar Europa varen en in Cherbourg gaan we uit elkaar. Ik voeg me dan weer bij je om de terugreis naar New York te aanvaarden, zodat je de schijn kunt redden, wat je daar mee dan ook bedoelt." Elma trok haar zakdoekje aan flarden en gooide het nijdig in de prullemand. Ze voelde zich jaren VROEG OP HET SLECHTE PAD. Uit Berg en Dal is naar Den Haag overgebracht een 18-jarige assistent steward C. B. De jonge man, die in Den Haag woonach tig is, was onder valse naam in dienstgetreden bij een wijnhandel in Den Haag. Op zekere dag moest hij voor deze firma 2400 op de giro storten, maar hij nam met dit bedrag de wijk naar Am sterdam. Van daar besloot hij naar Duitsland te gaan. Aan de grens gekomen, bemerkte de ma rechaussee dat B. in zijn pas had geknoeid en er een valse naam in had gezet. B. bleek bij fouille ring van de verduisterde ƒ2400 nog een bedrag van 1800 in zijn sokken te hebben zitten. Indertijd is B. al aangehouden, verdracht van inbraakjes in ver eniging. Hij is toen in een pas santenkamp opgesloten, waaruit hij wist te ontvluchten. BROMFIETSER AANGEREDEN AUTO DOORGEREDEN. Op de Heese weg nabij het kruispunt te Hees is Zaterdag avond de bromfietser Van D. af komstig uit Nistelroode, door een auto gegrepen. Van D. reed op het rijwielpad. De chauffeur van de auto is doorgereden. Een kruk van de deur werd afgerukt. Het slachtoffer werd in ernstige toe stand naar het ziekenhuis te Oss overgebracht. BANKBEDIENDE VERDUIS TERDE DUIZENDEN GULDENS. De Roosendaalse politie heeft vorige week een 30-:jarige bank bediende G. van een bekende Roosendaalse bankinstelling ge arresteerd, verdacht van verduis tering van ettelijke duizenden guldens ten nadele van zijn werkgever. Donderdag is hij voor de officier van justitie te Breda geleid en na zijn bekentenis weer op vrije voeten gesteld. ouder geworden en haar jaloers heid en woede smolten samen tot een onbedwingbare razernij. Op eens besefte Shane dat hij haar alleen moest laten, wilden ze el kaar niet in letterlijken zin aan stukken rijten en hij bleef plot seling vlak voor haar staan. „Verontschuldig me alsjublieft bij de familie Bergheim. Ik kan niet aan de lunch komen. Ik ben niet in de stemming. Zeg maar, dat ik dood, of gek ben of wat je wilt... ik ben er van over tuigd, dat je het wel aannemelijk zult maken. Hij smakte de deur achter zich dicht en was verdwenen. Hij voelde een ongelooflijke opluch ting, hoewel hij toch slechts kort bij Elma geweest was. Zonder zelf te weten waarom, begaf hij zich naar het Knickerbocker Ho tel. Audrey moest daar om deze tijd vandaan gaan. Als hij die kant opwandelde, kon hij haar misschien net opvangen. Hij moest haar zienal was het maar een paar minuten. Pieke rend over het vraagstuk, wat voor nieuwe schoenen ze zou kopen, kwam Audrey de hal van het hotel uit. Ze had een paar schoenen nodig bij haar zomer japonnetje en omdat ze juist haar salaris ontvangen had, dacht ze erover, ze meteen op weg naar huis te gaan kopen. (Wordt vervolgd.) Reeds geruime tijd werden op de bank belangrijke bedragen vermist, uit de kas van een loop jongen verdween een bedrag van ruim 1000,Later verdwenen uit een gesloten kast wederom enkele duizenden guldens zonder dat enige aanwijzing tegen één der employé's kon worden ge vonden. De zaak kwam aan het rollen toen de politie ontdekte, dat G. reeds weken lang enorme bedra gen uitgaf aan taxiritten. Hij liet zich zonder enige reden kilome ters ver rondrijden. Op deze wijze wist hij in de afgelopen maanden ongeveer 3500,— aan taxikosten te verrijden. Toen de taxi-ondernemer zijn bevreem ding uitsprak over de ongewoon hoge rekening verklaarde de bankbediende een erfenis te heb ben gekregen. Na enige dagen verhoor door de politie bekende hij echter. In zijn woning trof men nog ongeveer 3000,con tant geld aan. STICHTTE ONBEKENDE BRAND IN ZAANDAMSE WONING? De Zaandamse politie stelt een onderzoek naar een brandstichter, vanwege een geheimzinnige brand, die in de nacht van Dins dag op Woensdag j.l. is ontstaan in de woning van de heer C. Pouw op de Zuiddijk te Zaandam. Omstreeks kwart over één werd de echtgenote van de heer Pouw, die met twee kleine kinderen al leen thuis was, (de heer Pouw werkt in Zeeland) wakker door een brandlucht. Op haar geroep kwamen naast haar wonende fa milieleden te hulp. Inmiddels stond de keuken in brand, alsmede een clubfauteuil en enige ander huisraad. Aanvan kelijk stond men voor een raadsel, doch bij nader onderzoek bleek dat een groot deel van de inboe del met benzine was overgoten. Deze benzine zou afkomstig kun nen zijn uit een bus, die aan een bromfiets was bevestigd. Deze bromfiets stond in het souterrain achter in de woning, die vrij ge makkelijk aan de buitenzijde was te openen. De politie vermoedt dat het niet voor het eerst is, dat de onbeken de brand heeft gesticht ten huize van een ander. Vorig jaar om deze tijd is in dezelfde buurt door onbekende oorzaak een woning, waarvan de bewoners niet thuis waren, totaal uitgébrand. NALATIGHEID VEROORZAAKTE DOOD VAN KIND De arrondissementsrechtbank te Dordrecht heeft de 36-jarige tuinder A. J. de V., uit H. I. Am bacht, veroordeeld tot 6 weken voorwaardelijke hechtenis met 'n proeftijd van 2 jaar en 100 lboete subs 20 dagen, omdat hij niet de nodige voorzorgsmaatregelen had genomen om te voorkomen, dat een 4-jarig jongetje een lies „Folodol", een zwaar giftig be strijdingsmiddel, in handen zou krijgen. Het jongetje, een neefje van De V., had van het vergif ge dronken, denkende dat het limo nade was. Het kind overleed ten gevolge daarvan binnen korte tijd. De officier van Justitie, die tijdens de terechtzitting de slor digheid had gelaakt, waarmee vaak met de zwaarste vergiften wordt omgesprongen, had tegen De V. een maand hechtenis ge vraagd. IR POSTHUMUS NEEMT ONTSLAG ALS LID VAN DE ROTTERDAMSE GEMEENTE RAAD. Ir S. A. Posthumus heeft B. en W. van Rotterdam schriftelijk la ten weten, dat hij als lid van de Rotterdamse gemeenteraad ont slag neemt. NEDERLANDS TANKSCHIP VERMIST. Het 476 ton metende Neder landse tankschip „Oleum", dat zeven bemanningsleden aan boord heeft, is op een reis van Kopenhagen naar Mariager (Jut land) over tijd. Het heeft geen radio. De „Oleum" vertrok Woensdag uit Kopenhagen. Het wordt mo gelijk geacht, dat het schip, dat Donderdagochtend in Mariager werd verwacht, beschutting hpeft gezocht tegen zware sneeuwstor men. DINSDAG 20 DECEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Waterstan den; 9.40 Lichtbaken; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.30 Franse chansons; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Schoolradio; 11.50 Causerie; 12.00 Angelus; 12.03 Gr. 12.15 Voor boeren en tuinders; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Lunchconc.; 12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nieuws; 13.20 Geme*gd koor; 13.45 Gram.; 13.50 Gevar. progr.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 15.45 Voor de vrouw op het platteland; 16.00 Voor dë zie ken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Koersen; 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Voor de jeugd; 18.20 Sport; 18.30 R.V.U.; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.15 Uit het boek der boeken; 19.30 Gram.; 20.20 Act.; 20.35 Lé ge wone man; 20.40 Orkest; 22.00 Viool en piano; 22.30 Gram.; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II. 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.25 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram., 9.00 Gym.; 9.10 Voor de huisvr.; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding: 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 R.V.U.; 11.30 Sopraan en piano; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.35 Twee piano's; 13.00 Nieuws, 13.15 Gram.; 13.20 Orkest; 13.55 Beursberichten; 14.00 Causerie; 14.10 Gram.; 14.40 Schoolradio: 15.00 Voor de vrouw; 15.v0 Pia norecital; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.20 Causerie; 17.39 Jazzmuziek; 18.00 Nieuws; 18.15 Pianospel; 18.30 Causerie; 18.49 Lichte muzeik; 18.55 Paris vous parle; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Kerstliederen; 19.15 Gram.; 19.25 Orkest; 19.45 Filmpraatje; 20.00 Nieuws; 20.05 Act.; 20.15 Lichte muziek; 21.00 Cabaret; 21.45 Dansorkest; 22.15 De Ant woordman; 22.30 Tenor en piano; 22.55 Causerie; 23.00 Nws; 23.15 New York calling; 23.20 Act.; 23.30 Gram. BRUSSEL (VI.): 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15, 14.00 en 14.39 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Or gel; 16.30 Kamermuziek; 16.50 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Zang en piano; 17.45 Boekbespreking; 18.00 Voor de jeugd; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.4# Gram.; 19.50 Causerie; 20.00 Voor de vrouw; 21.00 Gram.; 21.15 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.13 Hoor spel; 28.09 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2