Verschuiving in Oost en West Commissaris der Koningin voorde provincie Zuid-Holland benoemd Voorbereidingen voor de Nederlands-Indonesische besprekingen in Genève Open brief van dr Nikijuluw aan de Koningin Oorlogsmateriaal" uit België naar Egypte Ned. ambassade in Bonn over de oorlogsmisdadigers in Breda Nieuw Syrisch-lsraëlisch incident een grU ZATERDAG 17 DECEMBER 11e Jaargang No 3640 WEKELIJKSE WERELDSCHOUW In Frankrijk is de verkiezingscampagne, die tot stem ming op 2 Januari leidt, definitief begonnen. Naar de uiterlijke kentekenen te oordelen, mag hevige strijd wor den verwacht. In 1951 brachten slechts een kleine 19 roillioen Fransen hun stem uit, doch de drang om zich voor de a.s. verkiezingen te doen inschrijven, is zó groot geweest, dat thans met een 30 millioen stemmen rekening wordt gehouden. In 1951 bestonden er 90 partijen en 4000 candidaten, die elkander de ruim 600 zetels betwistten; nu zijn het er resp. 110 en 5000. CYPRUS Officiële uitslagen van de Parlementsverkiezingen in Zuid-Borneo iiimiimimi SPANJE EN DE NAVO LAOS Vertrek Nederlandse delegatie naar Genève Indonesische delegatie naar Genève vertrokken „De Duitsers, die in de ge vangenis te Breda verblijven zijn geen krijgsgevangenen, maar misdadigers. Uitge zonderd drie hunner, zijn deze personen geen leden van de Duitse „Wehrmacht" geweest, doch leden van ver scheidene nationaal-socialis- tische bezettingsinstanties". Aldus luidt een verklaring die de Nederlandse ambas sade in Bonn Vrijdag heeft uitgegeven. Israëliërs trachtten op Syrisch grondgebied door te dringen Tussentijdse verkiezingen in Engeland BESLUITEN VAN NAVO-RAAD Nederlands tankscheepje in Deense wateren vermist KORPS COMMANDOTROEPEN KRIJGT VAANDEL. HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN 18 49 8.46 8.46 16.31 16.31 10.56 11.16 20.58 22.06 Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal; per mdand ƒ1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum «er advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer-, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. D.e splitsing bij de radicalen is voltrokken. Mendès-France heeft een republikeins front met eigen program gevormd, waartoe de socialisten en de links staande ex-Gaullisten zijn toegetreden; front van vier, aldus genaamd naar de vier vooraanstaande fi guren uit deze partijen. Faure, dié evenals een aantal ministers, die in de regering zijn gebleven, op aandrang van Mendès-France uit de radicale partij- gestoten zijn, hebben een rassemblement van de linkse republikeinen gevormd, kqrtweg aangeduid als R.G.R., dat op de steun van onafhanke- iijken, boeren en verschillende kleinere partijen kan rekenen. De communisten zijn niet ge slaagd in hun poging om de so cialisten over te halen met hen een Volksfront te vormen; in de socialistische partij gaan reeds ciïtische stemmen op, dat Guy Mullet zich Mendès-France tot strijdmakker heeft gekozen, het geen aanleiding geeft tot de ver wachting, dat uiterst links staan de 'socialisten licht kunnen over lopen naar de communisten, die dank zij het in 1951 bestaande en thbns behouden kiesstelsel in dat ar van 180 op 100 zetels terug- en. WINST VOOR COMMUNISTEN? vu De kansen voor de socialisten zijn toch al kleiner, omdat niet ais in 1951 een rechtse, door ve len fascitisch geoordeelde groe pering onder De Gaulle de aan dacht afleidt; er zijn wel twee kleine partijen, maar die zullen weinig te betekenen hebben. Ver moedelijk zullen de communisten dus winst boeken, terwijl politie ke voorspellers reeds aannemen, dat Pinay als formateur de beste kansen maakt met een voor Frankrijk stabiel te rekenen re gering, waartegen dan Mendès- France,v ermoedelijk ook uit per soonlijke overvyegingen, scherpe oppositie zal voeren. Het zal dus een heftige verkie zingsstrijd worden; geen rustige Kerstmis of jaarwisseling voor de Fransen. Dit temeer niet, om dat Poujade, wiens ster aan het zinken was, nu plotseling ook in de politiek gaat en wellicht toch nog heel wat stemmen in de wacht zal slepen, nadat het hem bij verkiezingen voor de Kamer van Koophandel in Parijs en om geving gelukt is een groot aan- tèfl zetels in de wacht te slepen, dank zij de onoplettendheid der andere partijen. De verkiezingen van 2 Januari zullen niet in Algiers gehouden worden; de Algerijnse assemblee heeft dit afgeraden met het oog op de daar heersende onrust. In Marokko is een eerste eigen re gering gevormd, waarvan men het beste hoopt, al ziet de toe stand er nog niet heel gunstig uit. Naast Frankrijk tracht nu ook Spanje een rol in Marokko te spelen, waarbij het ten dele gesteund wordt door Amerika, dat uiteraard denkt aan zijn vliegbases. Dit temeer, omdat die op IJsland ook enig gevaar lopen, gezien de anti-Amerikaanse actie, die daar gevoerd wordt. OMMEKEER IN 't KREMLIN De reis van Boelganin en Chroesjtsjef, die zich eerst naar Birma verplaatsten, maar weer in India zijn teruggekeerd, ging voort onder hetzelfde uitbundig enthousiasme als tevoren. Maar van onbehoorlijke redevoeringen wordt nu minder vernomen, ver moedelijk omdat het Pandit Neh- roe wat te machtig is geworden. De vraag of er voor Engeland reden bestaat om het voorjaars bezoek van de beide Russische leiders af te zeggen, beheerst nog steeds de Engelse openbare me ning; Eden heeft zich wel scherp gekeerd tegen de Russische uit latingen over kolonialisme, maar ten aanzien van dit bezoek nog niets gezegd, in tegenstelling met vloed heeft, spreekt vanzelf. ROND HET WITTE HUIS Eden reist einde Januari met MacMillan naar Amerika om met Eisenhower te praten, hetgeen als een routinèbezoek wordt uit gelegd, maar toch merkwaardig samenvalt met het agressief op treden van de Russen. Er blijkt uit, dat Eisenhower's gezondheidstoestand in het alge meen goed is, al schijnt hij wat te veel te hebben gedaan. Daarom Churchill, die niet onduidelijk te verstaan gaf. dat hij er in deze omstandigheden tegen is. Trouwens, het is de vraag of het bezoek niet uit andere over wegingen wordt opgeschort, want de strijd om de macht in het Kremlin neemt duidelijker vormen aan. Chroesjtsjef en de zijnen bereiden zich voor op een zuivering, die niet als in Armenië en Georgië gematigd zal zijn, maar vooral de aanhangers van Malenkof of Molotof zal treffen. Zij worden daarin gesteund door extremisten, die geheel tot de politiek van Stalin willen terug keren. Maar anderzijds zou Ma lenkof een grote schare aanhan gers hebben, zodat de afloop nog wel eens anders zou kunnen zijn dan men denkt. Dat dit indirect op de internationale politiek in willen de doktoren, dat hij zijn beslissing over een tweede candi- datuur nog een paar maanden uitstelt, waarmede de republikei nen zich hebben verenigd, behalve senator Knowland, die aandrong op een spoediger beslissing. De buitenlandse politiek blijft onder werp van democratische critiek, waartegen Foster Dulles in een grote rede te Chicago zich heeft verdedigd. Duitsland trekt anderzijds de aandacht, niet slechts door de moeilijkheden rondom West-Ber- lijn, waar èn voor de scheepvaart èn voor autoverkeer moeilijkhe den blijven dreigen nu Oost- Duitsland als onafhankelijke staat gaat optreden. Adenauer wil geen relaties onderhouden met landen, die Oost-Duitsland erkennen; dit kan weer leiden tot verbreken van economische betrekkingen b.v. met India en ONBEPERKTE VERING. Tot Commissaris in de provin cie Zuid-Holland is benoemd mr J. Klaasesz, thans gouverneur van Suriname. Mr Klaasesz, die 5 Februari 1907 te IJlst geboren is, bezocht het gymnasium te Leeuwarden en studeerde daarna rechten aan de rijksuniversiteit te Groningen. Nadat hij in 1930 zijn doctoraal examen rechtsgeleerdheid had afgelegd, studeerde hij drie jaren internationaal recht te Parijs. Van 19331945 was hij werk zaam ter gemeentesecretarie van Groningen, laatstelijk als hoofd commies, plaatsvervangend chef y{in de afdeling algemene en so ciale zaken en chef van het kabi net van de burgemeester. Op 1 Januari 1944 werd hij gearres teerd en als gijzelaar naar Vught ov rgebracht. Na de bevrijding van de pro vincie Groningen werd hij belast met de waarneming van het ambt van burgemeester der ge- Sieente Haren, welke betrekking ij tot 22 Februari 1946 vervulde, toen hij werd benoemd bij de UNESCO tot hoofd van de inter ne administratie. Na een werk zaamheid in Londen en later in Parijs, nam hij op 1 Maart 1947 zijn ontslag. Met ingang van 1 Mei 1947 werd mr Klaasesz daar op benoemd tot burgemeester van Wageningen, welke functie hij heeft vervuld tot hij op 1 Oct. 1949 in zijn huidige ambt van gouverneur van Suriname werd benoemd. Mr Klaasesz is Doops gezind en hij behoort tot de P. v a. A. In Famagusta op Cyprus is Vrijdagmorgen een zelfgemaak te bom tot ontploffing gekomen in de onmiddellijke nabijheid van een patrouillejeep van de Britse strijdkrachten. Er vielen geen slachtoffers. Later op de ochtend werden 6 jongeren gearresteerd, onder wie 5 leerlingen van Griekse middel bare scholen in Famagusta. Egypte, die voor de Duitse export van grote waarde zijn. De op bouw van het leger gaat in ver sneld tempo, ondanks moeilijk heden, die minister Blank met de benoeming van hoofdofficieren ondervindt en ondanks de aan vankelijke protesten, door Frank rijk in de NATO geuit tegen het Duitse maritieme programma. Dienaangaande is men reeds tot overeenstemming gekomen. DE DANS OM 'T KRUIT Wat het Midden-Oosten aan gaat. Libanon heeft zich met Syrië en Egypte verbonden. Is raël heeft een strafexpeditie naar Syrisch gebied gezonden, die veel doden en nieuwe spanning ver oorzaakt, ook in Egypte, waar men ook over het verloop van zaken in de Soedan weinig tevre den is. Periië blijft met Turkije en Irak een lijn trekken ondanks bedekte Russische bedreigingen, die ook Pakistan te verduren had en afwees. In Turkije is de regeringscrisis bezworen door een nieuwe regering onder leiding van Menderes, die nu allereerst de economische moeilijkheden moet oplossen. En inmiddels zetten de Verenig de Naties de besprekingen voort, waarbij nu ook de overeenstem ming over het toelaten van 18 leden en bloc in gevaar dreigt te komen. Niet alleen omdat een Chinees veto tegen Mongolië wordt gevreesd, waarmede ge heel de zaak op losse schroeven komt te staan, maar ook omdat Sowjet-Rusland een wantrouwen de procedure in de Veiligheids raad heeft voorgesteld, die door het Westen verontwaardigd is afgewezen. VAN DER MANDERE. Nadruk verboden.) De officiële uitslag van de par lementsverkiezingen in Zuid- Borneo: Masjumi 251.562. Nahdatul Ulama 379.098. P.N.I. met verbonden partijen 48.145. P.K.I. 17.203. Van de 6 zetels voor dit dis trict kreeg de N. U. 2, de Mas jumi 1. Nog 3 zetels zijn te ver delen. De officiële uitslag voor de Molukken: Masjumi 117.440. P.N.I. 30.218. P.K.I. 4.792. P.S.I. 1.458. P.S.I. I. 11.310. Parkindo 108.218. Partai Katholik 18.710. P.I.R. (van Wongsonegoro) met nog een aantal kleinere par tijen 18.710. Een speciaal Nederlands mili tair vliegtuig is Donderdagmid dag in Genève aangekomen met 1500 kg materiaal voor de Neder lands-Indonesische besprekingen, die gistermiddag om 3 uur in Genève zijn voortgezet. Voorts arriveerden Donderdag avond per vliegtuig in Genève een aantal functionarissen en secretarissen en een deel van het secretariaat en van de pers dienst. Het verkiezingsgebouw", thans meer bekend onder de naam „huis van de pers", waar de be sprekingen tussen Nederland en Indonesië zullen worden voort gezet, is een groot gebouw, zon der grote schoonheid, maar zeer gemakkelijk gelegen in het cen trum van de stad. Het gebouw was gedurende lange tijd de zetel van belangrijke administratieve IAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN De vertegenwoordiger van de Republiek Zuid-Molukken, dr J. P. Nikijuluw, heeft zich met een open brief tot de Koningin als hoofd van de Nederlands-Indone sische Unie gericht. Hierin biedt hij „in het licht van de historie van mijn volk, dat tot in het naaste verleden trouw en aanhankelijkheid jegens uwer majesteits huis heeft betoond", een exemplaar aan van het witboek, getiteld „The South Molucan case in the United Nations machinery". Hij schrijft o.m.: „Het is van algemene bekend heid, dat de stichting van de re publiek der Zuid-Molukken een onbetwijfelbaar gewettigd, im mers ten volle op de Haagse ronde-tafelovereenkomsten ge grond, verweer was tegen de on wettige, immers door schending van genoemde plechtig bezwo ren tractaten mogelijk geworden actie, door welke het federaal staatsgebouw van Indonesië, ter wijl het feitelijk nog in de stei gers stond, omvergeworpen is." Voorts zegt dr Nikijuluw o.m., dat het „opnieuw een flagrante schennis zou zijn van het recht, dat op de ronde-tafelconferentie is opgebouwd, indien de R. M. S., die nog rechtens en feitelijk voor zichzelf de partij van het bijzon der federaal overleg kan ver tegenwoordigen, niet in de on derhandelingen (tussen Neder land en Indonesië Red.) zou Met betrekking tot de vragen die Dinsdag j.l. in het Engelse Lagerhuis zijn gesteld over de uitvoer naar Egypte van in België achtergelaten geallieerd leger- materiaal heeft het katholieke blad ,,La Cité" te Antwerpen een onderzoek ingesteld. Het blad publiceert foto's van een werkplaats in de Ant werpse haven waar oude tanks weer gevechtsklaar gemaakt zouden worden. Men ziet op een der foto's inderdaad tanks die nog voorzien zijn van ge schutstorens en kan op de achtergrond enkele zeeschepen onderscheiden. „La Cité" schrijft tot enkele conclusies te zijn gekomen bij het onderzoek, die het, gezien de de licate materie, zo merkt het blad op, liever in de vorm van vragen wil genieten. Is het juist, aldus „La Cité", dat sedert de maand Juni de vol gende verschepingen naar Egyp te hebben plaats gevonden: Op 25 Juli vanaf kade 271 tien tanks, op 11 September aan dezelfde kade 100 tanks verscheept met de ,,Mo- hamed Alleh Kebine", 24 Octo ber aan kade 113 acht tanks en een honderdtal kisten materiëel aan boord van „El Kahire", 22 November, kade 115 verscheping van wielen voor tanks en een honderdtal kisten aan boord van de „Armand". Het blad voegt er aan toe dat het Belgische mini sterie van Economische Zaken op regelmatige wijze aan firma's te Gent, Brussel en Antwerpen uit voervergunningen heeft ver strekt. De verzenders van ge noemd materiaal betitelen dit echter als „materieel voor land- bouwgebruik." „La Cité" vraagt verder of het juist is dat de militaire at taché van een land uit het na bije Oosten op het ogenblik eveneens in België bezig is der gelijk materiaal aan te kopen dat dan onverwijld aan zijn land moet worden geleverd. Is het tenslotte ook juist dat een te Zeilick gevestigde schrootfir- ma langs de kaden 269 en 273 te Antwerpen werkplaatsen heeft laten inrichten waar uit Engeland afkomstige tanks ge heel worden hersteld en op deze wijze kortgeleden tanks van het type centurion naar Israël zijn verscheept? De Portugese minister van Bui tenlandse Zaken, Paulo Cunna, heeft te Parijs op een persconfe rentie gezegd, dat hij hoopt, dat Spanje tot de Navo zal worden toegelaten of nauwer met deze defensie-organisatie verbonden zal worden. Spanje zou een „troefkaart" zijn voor de Westerse defensie. worden betrokken. Terwijl thans nog in de Zuid-Molukken gestre den wordt en de gevangenissen in Indonesië nog overvol zijn van de slachtoffers van de onder drukking der federale gedachte, zou, indien althans hier terug gekeerd werd op het pad van het recht, ook de zaak der Zuid-Mo lukken geregeld kunnen wor den", aldus dr Nikijuluw o.m. in zijn open brief aan Koningin Juliana. Honderden vluchtelingen uit Laotiaanse provincie Singh zijn deze week Thailand binnengeko men. Zij zouden volgens de Thai- iandse politie gevlucht zijn in verband met acties van twee troepeneenheden van de Chinese communisten en twee compag nieën van de Vietminh. De vluch telingen zijn alle teruggezonden. diensten van de stad. Talrijke internationale bijeenkomsten zijn er gedurende de laatste 30 jaren gehouden. Ter gelegenheid van de con ferentie van de „grote vier" in Juli van dit jaar zijn er zeer be langrijke verbeteringen aange bracht, die in October vóór de conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken, voltooid zijn. Vrijdagochtend elf uur is de Nederlandse delegatie voor de Nederlands-Indonesische bespre kingen van het vliegveld Valken burg naar Genève vertrokken. De delegatie bestaat uit de minis ters Luns, Van de Kieft, Donker en Zijlstra, mr Blom, regerings commissaris voor Indonesische aangelegenheden, benevens de adviseurs mr Teppema, direc teur-generaal voor de buiten landse economische betrekkin gen, mr De Block, plaatsvervan gend thesaurier-generaal, mr Eijssen, raad adviseur bij 't mi nisterie van justitie, jhr. Van Panhuys, plaatsverv. jur. adv. bij het ministerie van Buiten landse Zaken, J. de Waard, advi seur voor Indonesische aange legenheden en drs J. Aberson van het ministerie van Buiten landse Zaken als secretaris van de delegatie. De leden van de Indonesische delegatie naar de Nederlands- Indonesische ministersconferen tie, zijn Vrijdagochtend om 9.40 uur per vliegtuig van Schiphol naar Genève vertrokken. De Indonesische delegatie, die via Brussel naar Genève reisde, is om 15.15 uur (Ned. tijd) aan gekomen op het vliegveld van Genève. De gevangenen, aldus de ver klaring, hebben allen zeer zware misdrijven gepleegd: sluipmoord, het willekeurig doodschieten van mensen, executies zonder vooraf gaande berechting, moord 'bij wij ze van weerwraak en mishande lingen. ,,Wie over deze gevange nen spreekt als over martelaren, doet de werkelijke krijgsgevange nen grof onrecht". Hoewel in de Duitse bezetting meer dan 150.000 Nederlanders vermoord zijn, zijn er in Ne derland geen haat- en wraakge voelens jegens het Duitse volk, aldus de verklaring. Reeds sinds 1945 heeft Nederland de Duitsers met giften geholpen tienduizenden Duitse kinderen gastvrij opgenomen, en ook bij de politieke actie om de Bonds republiek weer een gelijkge rechtigde positie te geven me degewerkt. Ook de volkomen regelmatig veroordeelde oorlogsmisdadigers worden menselijk behandeld, zo als vertegenwoordigers van de Duitse Bondsrepubliek geregeld kunnen vaststellen, aldus de ver klaring. Syrische patrouilles zijn Vrij dagmorgen vroeg slaags geraakt met Israëlische strijdkrachten die trachtten op Syrisch grondgebied door te dringen, aldus heeft een militaire woordvoerder in Da mascus meegedeeld. Hij zeide dat het gevecht ongeveer 30 minuten duurde. Een woordvoerder zeide dat terwijl Israëlische patrouilles trachtten Syrisch grondgebied binnen te dringen, andere Is raëlische strijdkrachten het vuur openden op Syrische posten. Syrische strijdkrachten beant woordden het vuur met zware wapens en brachten 't Israëlisch vuren tot zwijgen. Aan Syrische zijde vielen geen slachtoffers, zo zei hij. De Israëlische strijdkrachten zouden afkomstig zijn uit een legerkamp te Qalaat el Hoson, op de oostelijke oever van het meer van Tiberias. Israëlische tegenspraak. Een woordvoeder van het Is raëlische leger heeft de berichten volgens welke zich Vrijdagoch tend een Israëlisch-Syrisch inci dent bij het meer van Tiberias heeft voorgedaan, categorisch te gengesproken. Bij tussentijdse verkiezingen in Torquay hebben de conserva tieven hun zetel behouden. De NAVO-raad heeft Vrijdag besloten, dat in Noord-Italië nieuwe tactische luchtstrijdkrach ten zullen worden opgesteld, toe staande uit Amerikaanse en Ita liaanse eenheden, aldus heeft een N A VO-woord voerder bekendge maakt. Het zal de „vijfde tactische luchtmachtgroep" worden. De „tweede tactische luchtmacht- groep" in Duitsland gelegerd en bestaat uit Britse, Belgische en Nederlandse toestellen, de vierde groep, samengesteld uit Ameri kaanse, Canadese en Franse een heden, heeft haar basis in Frank rijk. Sinds Donderdagmorgen wordt in de Deense wateren vermist het Nederl. tankscheepje Oleum", dat thuishoort in Rotterdam. De Oleum", die 476 bruto register ton meet, was onderweg van Ko penhagen naar Mariager, waar ze Donderdagochtend had moe ten aankomen. Woensdag was de Oleum" uit Kopenhagen vertrok ken en diezelfde dag heeft men het schip nog gesignaleerd bij Elseneur. Het schip heeft geen radio. Schepen, die dezelfde rou te varen, zijn gewaarschuwd. Als er in de afgelopen nacht geen nieuws over de Oleum" is bin nengekomen, zal de Deense mari ne vanochtend een Catalina-vlieg- boot uitsturen om te zoeken. Men acht het echter zeer goed mogelijk, dat de „Oleum" in de buurt van Mariager voor anker is gegaan, omdat er in die om geving een sneeuwstorm woedt, waardoor er nagenoeg geen zicht is. De „Oleum", die in charter voer van een oliemaatschappij (DBP) is eigendom van de N.V. Rederij Muron in Rotterdam. De eerste vergadering van de delegaties te Genève, die om 15.00 uur zou beginnen, werd uit gesteld tot een later tijdstip. De Nederlandse delegatie is om 14.j0 uur aangekomen. De begroeting van het Neder landse ministeriële gezelschap op Zwitserse bodem was zeer sober. Aanwezig waren de chef proto col van het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken, de heer A. Dominice, een vertegenwoor diger van het kanton Genève, leden van de Nederlandse legatie, die reeds Donderdag in Zwitser land zijn aangekomen. Minister Luns legde op ver zoek van de buitenlandse journa listen een korte verklaring af, waarin hij mededeelde te ver wachten, dat de conferentie on geveer twee weken zal duren, maar „dat het niet uitgesloten is, dat de conferentie ook in Januari 1956 zal voortduren". „Het zou pessimistisch zijn geen resulta ten van de conferentie te ver wachten", zeide minister Luns in antwoord op verdere vragen Ruim 25 minuten later landde op Cointrin de viermotorige Dc-6 van de Sabena, met welk lijntoe- stel minister Anak Agung Gde Agung, mr Roem, mr Utoyo Ra- melan en enkele adviseurs van de Indonesische delegatie, naar Zwitserland kwamen. Na een korte begroeting, door dezelfde Zwitserse autoriteiten, adviseurs van de Indonesische delegatie en vertegenwoordigers van de Ne derlandse legatie in Bern. be antwoordde mr Anak Agung de vraag van journalisten, hoe lang de conferentie zal duren met: „Wij zullen besprekingen voerer zolang er hoop op resultaten is". voor zijn omgeving. Met twee of drie Valdis- pert-dragées kan elke ner vositeit verdreven worden. Valdisperl is een zuiver natuurproduct, bevat geen chemische toevoegingen en is daardoor onschadelijk. De dragees zijn \oikouiex zonder elke reuk of smaak. tlacon Apothek Drogist Op Donderdag 22 December zal H.M. de Koningin een vaandel uitreiken aan het korps comman dotroepen te Roosendaal. De plechtigheid zal geschieden op het jeugdsportterrein aan de Zwaanhoefstraat, waar drie com- mando-compagniën en de oplei dingscompagnie in carré zullen zijn opgesteld, onder commando van luit.-kolonel P. de Bruin, commandant K.C.T. Tevens is ingedeeld het muziekkorps van de Limburgse Jagers, met het tamboerkorps. De plechtigheid begint te omstreeks 11 uur. Het vaandel van het K.C.T. draagt de volgende inschriften: Arakan 1944, Arnhem 1944, Nij megen 1944, Eindhoven '44, Vlis- singen 1944 en Westkapelle 1944. Na afloop van de vaandelaan bieding zal het K.C.T. voor H.M. de Koningin defileren. Langs de Zuidflank van een de pressie ten Westen van de Brit se eilanden stroomt nu al enkele dagen zeer zachte lucht naar West-Europa. In deze stroming bewogen en kele storingen mee, die ons vrij veel regen hebben bezorgd. De Zuidwestelijke winden heb ben de koude lucht, die ons in het begin van de week enkele dagen vorst heeft gebracht, naar Scan dinavië verdreven. Het front, dat de scheiding vormde tussen de koude en war me lucht bewoog langzaam weer iets naar het Zuiden, en liep gis teravond van midden-Denemar- ken via de Noordzee naar Schot land. Boven 'onze omgeving blijven Zuidwestelijke winden echter zachte lucht aanvoeren, waarin, naast opklaringen, ook enkele verspreid optredende buien voor komen. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tót hedenavond. Weinig verandering. Veranderlijke bewolking met en kele verspreid optredende buien. Overwegend matige Zuidwestelij ke wind. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. ZONDAG 18 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoordep v.m. 3.52 4.27 5.07 5.17 n.m. 4.16 4.51 5.31 5.41 MAANDAG 19 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.28 5.03 5.43 5.53 n.m. 4.5:' 5 J27 6.07 6.17

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1