De Sultan kwam.... de terroristen bleven! IE Om de concurrentieverhouding tussen rail- én wegvervoer Wat brengt de Radio? De moord op Stanley Wilson RECHTSZAKEN Bokbier en Spencer TWEEDE BLAD Vrijdag 16 December 1955 11e Jaargang No. 3639 Medina (Arabische wijk) leeft permanent in doodsangst INDIASE COMMUNISTEN IN VERLEGENHEID? Wijziging gewichtsgrenzen bacon- varkens AMERIKAANSE PROEF MET ATOOMREACTOR SLACHTOFFERS VAN ATOOMPROEVEN De automatisering van het Belgische telefoonnet HOEST, GRIEP... Illegale export van Brits oorlogsmateriaal naar Egypte Een grote sortering LEGPUZZLES N.V. Fa P. J. van de Sande DE OPERATIES IN OOSTELIJK ALGERIJE e>veg de KieiNe geYoegens des leveivs MEANY OVER NEHROE EN TITO AGENDA Nieuwe Marokkaanse regering publiceert verklaring VERDACHTE IN ZAAK JANET MARSHALL ONSCHULDIG Een jonge muzelman loopt door de Medina (de Arabische wijk) van Rabat. Hij zingt, zijn stappen zijn onzeker, men ziet onmiddel lijk, dat hij iets heeft gedronken. Het gebruik van alcohol is volgens de Koran een zonde, die echter zo dikwijls wordt begaan, dat zij al lang niet meer als bijzonder zwaar wordt beschouwd. Maar op het ogenblik wordt drinken niet slechts als een vergrijp tegen de reli gieuze voorschriften aangemerkt. Het wordt veeleer veroordeeld als een daad van nationaal verraad, daar de drinker het verbod tot het gebruik van door de Fransen vervaardigde, in Franse zaken geschonken dranken heeft overtreden. Daarop staat slechts één straf: de dood. Ook de jonge dronkaard in de Medina van Rabat heeft zijn le ven verspeeld. Nog loopt hij zwaaiend door de nauwe stegen van de Arabische wijk. Plotseling wordt hij getroffen door een steen. De felle pijn maakt hem onmiddellijk nuchter hij weet, dat de terroristen het op hem hebben gemunt en dat zij hem willen doden. Hij begint als een razende te rennen, maar uit alle richtingen komen de stenen en geen poortje, waarachter hij dek king zou kunnen vinden, gaat voor hem 'open. Steeds dichter wordt de hagel van stenen, de on voorzichtige drinker bloedt uit veie wonden, hij struikelt staat op, valt opnieuw en tenslotte wordt hij getroffen door een zwa re kei, die een einde aan zijn leven maakt. Alle poorten in de smalle steeg blijven gesloten. En wanneer na enige tijd een politiepatrouille de vermoorde vindt, weet niemand van de vele honderden, die toch getuige van de misdaad moeten zijn geweest, ook maar iets te verteilen. „Allah heeft het zo ge wild", is het antwoord op de vra gen van de politiemannen en iedereen hoedt zich er angstig voor, een woord meer te zeggen. Want de terroristen zijn overal en wee hem, die hen verraadt! VOORZICHTIGHEID IS DE MOEDER DER WIJSHEID. Misdaden, zoals hierboven be schreven, zijn in de laatste twee jaren schering en inslag geweest. Want de terroristen streden en strijden niet alleen met bommen en revolvers tegen invloedrijke Fransgezinde Arabieren en tegen de bijzonder gehate Franse kolo nisten, zij vervolgen met hetzelf de fanatisme de kleine lieden in de Medinas, wier enig vergrijp in het drinken van een glas wijn, of het roken van een sigaret van de Franse tabakregie bestond. Juist echter deze terreur tegen de kleine lieden, wier doodvonnis misschien één of twee jaren gele den door één der vele geheime organisaties werd geveld, gaat ook 'op het ogenblik, na de terug keer van sultan Mohammed Ben Joesséf en de erkenning van diens regering dóór de Fransen, onverminderd door. Toen alle Marokkaanse medi- na's tijdens de intocht van Mo- VREES BEHEERST DE MEDINA. De politici zeggen, dat het Ma rokkaanse probleem nu wel is opgelost, maar in de medina's is de angst gebleven en niemand heeft vertrouwen in de toekomst. Met Techt, want de terreur gaat door sedert de terugkeer van de sultan zijn al weer tientallen mensen vermoord. Niemand weet, waarom een groot aantal volslagen onbedui dende Arabieren van het leven is beroofd. Misschien willen de ge heime benden het in het verleden opgestelde „programma'' tot het eind toe uitvoeren, ongeacht de politieke veranderingen. Mis schien echter ook zijn in de afge lopen jaren velen op het denk beeld gekomen, dat de terreur 'n uitstekend middel is, om particu liere twisten te beslechten. Want dat in Marokko de politiek voor talrijken slechts een voorwendsel was en is om een gewone mis daad te kunnen begaan, is inmid dels wel aan iedereen duidelijk geworden. Daarom blijft de angst in de medina's, daarom blijft het wan trouwen tussen de Marokkanen onderling en daarom blijft de verwachting, dat het Marokkaan se volk nog lang hongerig zal zijn en voor zijn armzalig leven zal moeten blijven vrezen. (Nadruk verboden.) hammed Ben Joessef in Rabat bijna in een delirium van vreugde verkeerden, was het nauwelijks aan te nemen, dat dit uit pure liefde voor de sultan geschiedde. Deze heeft zich van zijn 26-jarige heerschappij nooit veel gelegen laten liggen aan het lot van zijn ondervoede, straatarme onderda nen. Men juichte veeleer, omdat men geloofde nu eindelijk van de terreur bevrijd te zullen zijn. Maar juist daarin vergiste men zich, want de sultan kwam wel te rug, maar daarmee verdwenen de terroristen niet. In de eerste dagen na de terug keer van de sultan zag men over al zijn portret. Maar dat ver dween weer snel, toen een deel van de Istiqlal, de radicale onaf hankelijkheidspartij en enige ter roristische organisaties, zoals de „Zwarte Halve Maan", lieten we ten, dat zij de overeenkomst tus sen de sultan en de Franse rege ring niet erkenden en dat zij de strijd voor volledige onafhanke lijkheid zouden voortzetten. Want hoe gemakkelijk kon men, slechts omdat men de sinds twee jaar en drie maanden als het symbool der Marokkaanse onaf hankelijkheidsbeweging voorge stelde Sidi Mohammed Ben Joes sef toejuichte, plotseling als een collaborateur en knecht der Fran- De geldende prijstoeslagen bij sen beschouwd en dienovereen- het siachten van niet voor de komstig door de terroristen be- baconbereiding bestemde varkens straft worden! blijven ongewijzigd. Volgens waarnemers in Nieuw Delhi verkeert de Indiase com munistische partij als gevolg van het bezoek van Boelganin en Chroesjtsjef in grote verlegen heid. Tijdens het bezoek heeft de partij zich van alle manifestaties onthouden en de communistische leiders in India zouden niet goed wrten waar zij nu aan toe zijn. Men meent te weten, dat het congres van de Indiase commu nistische partij, dat in Februari gehouden zou worden, uitgesteld is en dat de leiders eerst het con gres van de Russische commu nistische partij, dat ook in Febru ari gehouden zal worden, zullen afwachten, in de hoop, dat zij uit Moskou instructies zullen krijgen voor de houding die zij ten aan zien van Nehroe's regering moe ten innemen. In de partij zouden drie stro mingen bestaan: de eerste zou de buitenlandse politiek vain Neh- roe evenals alle „vooruitstreven de" regeringsmaatregelen willen steunen de tweede, de z.g. .Andhragroep", zou een krach tige campagne tegen Nehroe wil len beginnen en een snelle, alge hele landbouwhervorming willen eisen, de derde groep, die wat aanhang betreft het sterkst zou zijn, zou tot de congrespartij wil len toetreden en binnen die partij cellen willen vormen. De beperkte leveringsmogelijk heden van bacon noodzaakt nog maals tot een verlaging van de maximum-gewichtsgrens voor baconvarkens. Met ingang van 19 December kunnen slechts varkens van 63 t/m 68 kg koud gewicht voor de baconbereiding worden bestemd Amerikaanse geleerden hebben onderzocht wat er gebeurt, wan neer men de controle over een atoomreactor verliest. Het enige resultaat was dat het water in de installatie ging koken, zo heeft dr Clarence Larson, voormalig directeur van 't nationale atoom laboratorium te Oakridge, op een bijeenkomst van de Amerikaanse scheikundige vereniging meege deeld. Het was bekend dat atoom reactors niet kunnen ontploffen als een atoombom, doch er kun nen zich stoomexplosies voor doen, aldus dr Larson. Herhaaldelijk werd bij proeven de hoeveelheid radio-activiteit plotseling sterk vergroot in sterkere mate dan ooit door een ongeluk het geval zou zijn doch het enige gevolg was, dat het water ging koken. Een Amerikaanse marine-arts, Eugene Cronkite, heeft meege deeld, dat van de 64 Inheemsen van de Marshall-eilanden die na de wa.terstofbomproeven van vorige jaar onder medische controle staan, negentig pro cent heeft geleden aan huiduit slag en vroegtijdige kaalhoof digheid. Na een jaar verkeerden deze personen, die zijn blootgesteld ge weest aan radio-actieve regen, evenwel voor het merendeel in goede gezondheid. Dr Cronkite verklaarde dit op een bijeenkomst van de radio-lo gische vereniging van Noord- Amerika. Een groep deskundigen van het ministerie van Verkeer en Water staat heeft een aantal berekenin gen gemaakt ten behoeve van de feantwoording van de vraag of de lasten, die de overheid op het wegvervoer legt het bedrag over treffen dat door de overheid aan -het wegennet ten koste wordt ge legd. Het verslag, dat nu over dit onderzoek aan de minister van Verkeer en Waterstaat is uitge bracht, valt uiteen in twee delen: een aanwijzing vain de methodiek voor het uitvoeren van deze be rekening en een uitwerking van deze methode. Dit tweede deel geeft als conclusie het onder zoek liep over de jaren 1950 tot en met 1953 dat de opbreng sten van de heffingen, die speci fiek aan het motorwegverkeer worden opgelegd bedroegen: in 1950 192,8 millioen gulden 1951 225,1 1952 241,2 1953 265,4 Het deel van de bedragen, die voor het wegennet werden uitge geven voorzover daarvan gebruik wordt gemaakt door het motor wegverkeer, beliep in die jaren, op basis van vervangingswaarde, resp. 212, 237,6, 248,8 en 254,8 millioen. Bij afschrijving op ba sis van vervangingswaarde, doch de rente op basis van de histori sche kostprijs, resp. 161,2, 176,8, 183,6 en 188,4 millioen gulden. Bij deze cijfers wordt de op merking gemaakt, dat een verge lijking van deze totalen niet ver antwoord is. Zij werden slechts berekend om door middel van verdeling over verschillende categorieën motorvoertuigen te kunnen nagaan of de inkomsten overdrachtenverstoringen teweeg brengen tussen de concurrentie- Vanaf 1960 zal het Belgische telefoonnet volledig geautomati seerd zijn. Reeds met ingang van 1956 zal de automatisering van het telefoonnet te Antwer pen rechtstreekse telefoonge sprekken mogelijk maken met het net van Den Haag, Rotter dam en Amsterdam.. In April 1956 zal de automatisering tot stand komen tussen Brussel en Parijs. Hierna volgen Brussel Rijsel, alsmede Luik, Antwerpen, Gent en Charleroi met Parijs en Rijssel. verhoudingen van het railver- voer en het motorwegvervoer voorzover dit ook werkelijk met het railvervoer in concurrentie staat. Tot deze laatste categorie worden dan gerekend autobussen en vrachtauto's. In een tweede rapport zal de vraag beantwoord worden of in derdaad van een verstoring van deze concurrentieverhouding be staat, nadat een berekening is gemaakt, die speciaal betrekking heeft op autobussen en vracht auto's. De weldadige warmte van Ther- mogène stilt de pijn in keel en borst en verjaagt de aanval. Een Labourlid, George Tho mas, heeft in het Britse Lager huis aan de regering gevraagd een einde te maken aan de han del in overtollig materiaal van het Britse leger, dat aan particu liere kopers in Engeland en ver volgens op de Belgische markt wordt verkocht en tenslotte ge ëxporteerd wordt naar Egypte. De onderstaatssecretaris van Buitenlandse Zaken Turton ant woordde hierop, dat het ministe rie van Buitenlandse Zaken be richten had ontvangen, volgens welke bepaald materiaal, waar van de uitvoer op vergunning is toegestaan, op voorwaarde dat het voor niet-militaire doelen wordt gebruikt, weer als oor logsmateriaal geschikt was ge maakt en opnieuw uitgevoerd. De Britse regering neemt maatrege len om deze inbreuken op de re geling betreffende uitvoerver gunningen te verhinderen, aldus Turton. Bij operaties in Oostelijk Al gerije hebben de Franse troepen in de afgelopen twee dagen 34 opstandelingen gedood en 29 ge vangen genomen. Bovendien zijn tien rebellen gesneuveld bij ge vechten in de Nemensjabergen, aldus is Woensdag officiéél in Al giers bekendgemaakt. De operaties volgden op een overval op een Frans convooi, waarbij Maandag circa vijftien opstandelingen met granaten en machinepistolen 19 Franse mili tairen doodden en drie verwon den. Kort voor deze aanval was op dezelfde plaats een autobus geplunderd en een der inzitten den gedood. door PHILIPPO PRESTON. 65) (Nadruk verboden). Eindelijk werd het tijd om heen te gaan en Marash bracht Audrey per taxi naar haar kamers terug en wenste haar aan de voordeur wel te rusten, want hij had nog andere belangrijke zaken te on derzoeken. Op de hoek der straat, waar de oude woning van Peters gelegen was, stuurde hij zijn taxi weg en slaagde er nogmaals in met zijn eigengemaakte sleutel ongezien binnen te komen. Hij kon bij zijn werk geen licht gebruiken, om dat ditmaal de vensterbank der slaapkamer moest onderzocht worden. Hij schoof het raam open en keek naar buiten. Het kleine balcon bevond zich vlak naast dat van het neven- gelegen huis. In de fabrieksmuur aan de overkant bevonden zich geen ramen. Marash keek weifelend naar beneden, waar vuilnisvaten ston den en overigens niets anders te zien was dan een grote berg van oude rommel. Hij klom op de vensterbank, hees zijn ene dikke been er overheen en slaagde er in op hst balconnetje van het huis ernaast over te stappen. Een ogenblik had hij moeite zijn evenwicht te bewaren; daar na keerde hij zich om, alsof hij uit het leegstaanle huis was ge komen en tuurde in de slaapka mer van Peters naar binnen. „Mooi zo!" mompelde hij voor zich heen. Hij kon de kast zien, waarin Shane verstopt had gezeten. De lange gordijnen waren gedeelte lijk doorzichtig en, als het licht binnen brandde, zeker voldoen de, om iedereen, die buiten stond te verbergen, terwijl de indrin ger zelf de kamer duidelijk kon overzien. Hij stak de hand uit, waarin hij Lila Langley's pistool hield en mikte op de plek waar de vermoorde had gestaan en nu was, zoals Shane ook gezegd had, alleen zijn hand zichtbaar vanuit de slaapkamer. Trillend van opwinding wist hij toch met de nodige voorzich tigheid in de kamer van Peters terug te klimmen. Dat was dus bewezen. Iemand had van het naastgelegen balcon af geschoten, maar hoe was die persoon in dat leegstaande huis gekomen? De politie had wel aan Het bokbier is er weer - best, zoals elk jaar. Bokbier is liet eerste brouw sel van seizoen, gebrouwen uit verse hog, extra sterk en, in oude tijden, niet grote feestelijkheid ge schonken. De Germanen hadden die feesten gewijd aan Donar, de dondergod, en ze slachtten er een jong bokje bij, Donar ter ere. En daarom heet dit bier dan ook nog steeds: bokbier. Of dit echt waar is? Zulke oude tradities hebben vaak een wat ne velig verleden. Eén ding staal echter vast: bokbier is verrukkelijk. En steek bij Uw schuimend glas bier dan eens een Spencer opook een genot, U proeft haar! aiiALirr ("vrKiiU-ï? Dit merk op elk doosje Spencer waarborgt U de onveranderlijke kwaliteit TOIACCO COMtANt NV George Meany, de leider van het nieuwe verenigde Ameri kaanse vakverbond A.F.L. en C.I.O., heeft te New York pre mier Nehroe van India en presi dent Tito van Zuid-Slavië „hel pers en bondgenoten van het communisme" genoemd. De secretaris-generaal van het Indiase vakverbond protesteerde later tegen deze uitlating, doch de secretaris van de Pakistaanse Unie van zeevarenden prees Mea ny voor zijn „juiste en moedige verklaring". VRIJDAG 16 DECEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De prins-student". BIERVLIET: „Oude Raedt- huys", 7 uur: Ontspannings avond Z.P.M. en L.J.G. ZATERDAG 17 DEC. TERNEUZEN: Hotel Des Pays Bas, 3 uur: Jaarl. Algem. Ver gadering Veren. Ziekenhuis- verpleging in Zeeuws-Vlaan- deren. Luzor-Theater, 8 uur: „De prins-student". Concertgebouw, 8 uur: „U spreekt met uw moordenaar". HOEK: ,,'s Lands Welvaren": Aanbesteding bouwen van een woonhuis op de hofstede Kou- depolder. SCHOONDIJKE: Hotel „De Zwaan", 7 uur: Ontspannings avond Z.P.M. en L.J.G. AXEL: „Het Centrum", 6.30 en 9 uur: „Jungle Jim en het oer woudmonster". De nieuwe Marokkaanse rege ring van premier El Bekkai heeft Dinsdagavond in een „ministeri ele verklaring" bekendgemaakt als eerste doel na te streven het onderhandelen over nieuwe over eenkomsten inzake de betrekkin gen tussen Marokko en Frank rijk. In de verklaring, die vooraf was goedgekeurd door sultan Sidi Mohammed Ben Joessef, werd verder gezegd: „Wij kunnen niets doen zonder de ecconomi- sche en technische hulp van onze grdte vriend Frankrijk". Ook werd in de verklaring een opsom ming gegeven van de garanties, die de regering heeft aangeboden aan de Franse kolonisten in Ma rokko. Premier Si Bekkai, die de ver klaring voor de radio voorlas, zeide: „De Marokkanen zullen de geallieerden van het Franse volk zijn omdat zij democratisch en anti-communistisch zijn, èn omdat we verzekerd zijn van een loyale, vruchtbare en nauwe Frans-Ma rokkaanse samenwerking". De politie van Amiens heeft meegedeeld, dat de landbou wersknecht Paul A. Legrand, die was aangehouden als ver dacht van de moord op de Brit se onderwijzeres Janet Mars hall, niets met de moord uit staande heeft. Drie getuigen, die indertijd de waarschijnlijke moordenaar van de onderwijzeres hebben gezien en een nauwkeurig signalement konden geven, verklaarden posi tief, dat Legrand de man niet was. De politie hoopt dezer dagen aan de hand van de getuigenver klaringen een portret van de moordenaar te reconstrueren. VERPLEEGSTER STAL 1700 GULDEN. De 53-jarige Duitse verpleeg ster H. N. uit Keulen is Dinsdag door de politierechter te Middel burg veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van twee jaren, omdat zij op 29 Juni in een tearoom te Middelburg een tas had ontvreemd, inhou dende een bedrag van 1700, De verpleegster was met de tas naar -een lunchroom gewandeld, had daar het geld eruit genomen en de tas achter een radiator van de centrale verwarming laten verdwijnen. Bij een kunsthandel Had zij het eerste briefje van ƒ100 uitge geven. Verder kwam zij niet, daar de politie haar reeds bij het ver laten van de kunsthandel inre kende. De eigenares van de tas, toe vallig ook een Duitse, die al vele jaren in Nederland woont, had de politie n.l. al gealarmeerd. Uit het verhoor bleek, dat de ver pleegster de volledige verant woordelijkheid droeg voor een tweeling, die in Domburg ver toefde en waarmee de ouders zich niet bemoeiden. Zij over werkte zich en begon zich een zaam te voelen. Een psychiater in Keulen ver klaarde haar volkomen toereken baar, maar in het over haar uit gebrachte rapport staat ook, zo merkte de verdediger, jhr. mr. C. van Nispen tot Sevenaer op, dat door de overspannen toestand een tijdelijke afwijking mogelijk is geweest. Zij had het geld hele maal niet nodig. Tegenover de politie had de verpleegster verklaard, dat zij in de tas het eigendom van haar enige familielid, een nichtje, had gezien. De officier van justitie, mr. P. M. Schenkenberg van Nierop eiste een maand onvoorwaarde lijk, maar op verzoek van de ver dediger maakte de president, mr. P. van Empel er een maand voor waardelijk van. ZATERDAG 17 DECEMBER. die mogelijkheid gedacht, maar deze als onwaarschijnlijk ver worpen. Het huis was leeg en een kort onderzoek had aange toond, dat nergens vingerafdruk ken of andere tekenen, dat er iemand in was veweest, te vin den waren. Zij werken hun theorie dus hardnekkig langs de andere lijnen uit, in de overtui ging, dat de moordenaar zich verborgen gehouden had in het zelfde vertrek, waarin Peters ge dood was. Marash ging omzich tig naar buiten en begaf zich naar huis. Hoe was iemand on gezien dat huis in en uitgeko men? Het moest een man of een vrouw zijn geweest, die goed met de plaatselijke toestand op de hoogte was en die wellicht kon komen en gaan, zonder dat het iemand opviel. Misschien had hij recht om er binnen te gaan. Mis schien heel vroeg gekomen en weggegaan, voordat iemand er nog aan dacht, de politie te waarschuwen. Wie was de eigenaar van dat huis? Dat was de eerste vraag. Hij liep een heel eind, want in de naoht nam hij graag beweging en toen hij het Ritz-Carlton hotel voorbijkwam, zag hij Elma Be verly in een schitterende avond japon, omringd door een troepje vrienden. Blijkbaar gingen ze er gens anders heen, en een weinig op de achtergrond, afgezonderd van de rest en met 'n norse trek HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Gewijde muziek; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gr.; 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Ange lus; 12.03 Pianoduo; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Lunch concert; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Dansmuziek; 13.40 Accordeonmuziek14.00 Boekbe spreking; 14.10 Gram.; 14.20 Eh- op zijn gelaat, zag Marsh Shane Carter staan. HOOFDSTUK XX. Het vaarwel. De kamer van Elma lag vol vloeipapier, gekleurde lintjes, lege dozen en bloemen. Midden tussen al die rommel straalde ze van opwinding en tevredenheid, telkens als een nieuwe bood schappenjongen of postbeambte weer een huwelijkscadeau bracht voor haar bruiloft, die, zowel op sociaal als op artistiek gebied, een groot succes moest worden. Ze waardeerde die stroom van geschenken als een bewijs van de lengte van haar lijst van af te leggen bezoeken, zowel als van haar populariteit en als er ge schenken kwamen voor haar en Shane samen, dan voelde ze een echte trots als over een kostbaar bezit. Ze was nu reeds beroemd ge worden; haar portret stond in alle tijdschriften en kranten en de mensen, die door Shane ver waarloosd waren, grepen nu de gelegenheid aan, om hun kennis making te hernieuwen, door zich druk te maken over Elma, wier openlijke verklaring ten gunste van Shane een romantisch waas over de verloving gespreid hda. (Wordt vervolgd.) gelse les; 14.40 Amateursprogr.; 15.20 Partijvergadering K.V.P. te Utrecht; 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Gram.; 17.20 Voor de jeugd; 18.00 Lichte muziek; 18.15 Journalistiek weekoverz.; 18.25 Gram.; 18.30 Pari. overz.; 18.40 Instr. Octet; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.15 Omroeporkest; 20.00 Lichtbaken; 20.20 Act.; 20.35 De gewone man; 20.40 Gevar. progr., 21.45 Hoorspel; 22.05 Cabaret; 22.35 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.22 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.25 Gram.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.55 Voor de huisvr.; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 10.00 Cau serie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven; 11.35 Pianorecital; 12.00 Orgel en zang; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muz.; 13.45 Sport; 14.00 Voor de jeugd; 14.35 Muzikale causerie; 14.50 Lichte muziek; 15.15 Streekuitz.; 15.40 Orkest; 16.25 Causerie; 16.40 Cabaret; 17.10 Act.; 17.40 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.20 Lichte muziek; 18.45 Regeringsuitzen ding; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Passepartout; 19.40 De bij bel in 't kerkelijk jaar; 19.55 Deze week; 20.00 Nieuws; 20.05 Gevar. progr.; 22.00 Soc. comm.; 22.15 Lichte muzeik; 22.30 Community- singing; 22.40 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Radio-alma nak; 14.30 Journaal; 15.00 Lichte muz.; 15.45 Gram.; 16.00 Accor- deonspel; 16.15 Gram.; 16.30 Ac- cordeonspel16.45 Eng. les; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.20 Litur gische gezangen; 17.30 Mannen koor; 17.50 Gram.; 18.10 Mannen koor; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Omroep-ommeganck; 21.15 Ver- zoekprogr.; 22.10 Nieuws 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Dans muziek.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5