Uit de Provincie Binnenlands nieuws fi Vlotte bietehcampagne Zie onze etalage De moord op Stanley Wilson TAZELAAFL TERNEUZEN. MIDDELBURG. SLUIS. IJZENDIJKE. UW LIEVELINGSMELODIE WANNEER en Deze grammofoon be hoeft c/een aansluiting op een radioioesiel Vraagt inlichtingen bij: RADIO ZAAMSLAG Keuze uit meer dan 500 VULPENNEN N. V. Fa P. J. van de Sande Dreigende staking van gevangenispersoneel in België AGENDA ALGERIJE Gevecht tussen opstande lingen en ordetroepen DE STOP VAN TERN AAIEN Wij leggen ook de moderne tegelvloeren! COLO RiTE Colovinyl GIN RlCV^ SOWJET-UNIE VRAAGT OM BIJEENKOMST VAN VEILIGHEIDSRAAD. ENGELS SCHIP GEZONKEN Opvarenden gered GELOOND VOOR MOEDIG OPTREDEN HET INCIDENT BIJ HET MEER VAN TIBERIAS AANSLAGEN IN ALGIERS Verkeersongeval Toen gister in de vooravond te ongeveer kwart voor zes de heer A, L. uit Middelharnis met zijn voor de winkel van de firma Ta- zelaar in de Noordstraat gepar keerde auto weg wilde rijden, moest hij eerst uitwijken voor een eveneens aldaar stilstaande auto. De bestuurder lette echter niet op het verkeer, met het ge volg dat er een aanrijding ont stond met de uit de richting van de Axelsebrug komende auto, be stuurd door de heer A. L de V., alhier, waardoor beide auto's licht werden beschadigd. ,,De beste jaren van ons leven. Het toneelspel „De beste jaren van ons leven" brengt ons de tijd na de laatste wereldoorlog nog eens in herinnering. Het pro bleem van de uit de oorlog terug gekeerde soldaten, die zich moei lijk meer aan het dagelijkse leven kunnen aanpassen, wordt in dit toneelwerk op weliswaar eenvoudige, doch niettemin tref fende en voor een ieder begrijpe lijke wijze tot uitdrukking ge bracht. De toneelgroep „Oranjekwar- lier" gaf Dinsdagavond voor een uitverkocht Concertgebouw een voortreffelijke vertolking van het stuk. Er werd in een vlot tempo gespeeld en zowel hoofd- als bijrollen waren bij de diverse dames en heren, zoals overigens te verwachten was, in goede han den. Een speciale vermelding verdie nen de decors, die met de pas sende toneelaankleding door de fa, IJsebaertTemmerman, ten zeerste medewerkten om de avond tot een succes te maken. Vanavond gaat de reprise van het stuk. Middelbare akte paedagogiek. Aan het nutsseminarium voor ■Baedagogiek te Amsterdam is voor de middelbare akte paeda gogiek A o.m. geslaagd de heer AA. Leenhouts, alhier. Droge zomer: minder melk op Walcheren. In de thans verstreken twaalf perioden van elk vier weken van 1955 heeft de coöp. stoomzuivel- fafrriek .en melkinrichting Wal cheren 16.005.662 kg melk ont vangen tegen 16.635.109 kg in de overeenkomstige periode van 1954, De oorzaak van deze terug gang is gelegen in de grote droogte van de afgelopen zomer. Bedroeg dit jaar het gemiddel de vetgehalte 3,79 en de uitbe taalde voorschotprijs 21,25 cent per kg, vorig jaar waren deze jjjfers resp. 3,75 en 20,11 cent Tot heden werd uitbetaald ƒ3.417.000 tegen in '54 3.339.000. Naar de boerderij ging terug 1.630:830 kg ondermelk of 10 van de aangevoerde volle melk. Als premie op de melk voor de hygiënische kwaliteit werd ƒ63.290 of gemiddeld 39,4 cent per 100 kg melk uitbetaald. De omzet der producten bleef vrij wel dezelfde als het vorige jaar. Qe verschuiving van losse melk producten naar die in flessen hield aan. Verkocht werden 6,5 millioen kg losse melk en karne melk, 3,5 millioen kg melk in flessen en 1,5 millioen kg pap pen, melkyoghur.t, vla's enz. Visserymuseum te Veere? Het gemeentebestuur van Veere heeft al enige tijd plannen tot stichting van 'n visserijmuseum. BL en W. vroegen de provincie een eenmalig subsidie van 1250 om hiertoe te kunnen geraken, üi eerste instantie adviseerden gedeputeerde staten de provin- Nale staten dit verzoek niet in te willigen, daar dit een prece- ient zou scheppen. Uit hun ant woord op de in officieuze verga dering gestelde vragen blijkt thans, dat zij dit voorstel terug nemen en er op terug zullen ko men, nadat zij met B. en W. over ieze zaak overleg zullen hebben gepleegd. Sommige statenleden meen den, dat ten aanzien van Veere een uitzondering moet worden gemaakt op de regel, dat geen musea worden gesubsidieerd door de provincie, omdat dit stad je een structuurwijziging zal on dergaan tengevolge van de uit voering Vah het drie-eilanden plan en deltaplan. Veere is voor z<yn visserijmuseum de meest aangewezen plaats en indien men nu niet besluit tot aankoop aan de benodigde voorwerpen, zijn deze binnen afzienbare tijd nergens meer te verkrijgen. Vergadering van Ooft- en Tuinbouw. De Vereniging voor Ooft- en Tuinbouw in West Zeeuws-Vlaan- deren hield zijn jaarvergadering in hotel „De Korenbeurs" alhier. De voorzitter, de heer A. A. Hoolhorst uit Oostburg, deelde mee, dat de driejaarlijkse ten toonstelling van de vereniging in 1956 in Sluis zal plaats vinden. Van het gemeentebestuur van Sluis was alle mogelijke mede werking bij de organisatie toege zegd. Uit het jaarverslag van de ■secretaris, de heer J. A. Henne keij uit Retranchement, bleek dat de vereniging in West Z. Vlaanderen 335 leden telt en uit het financieel verslag van de heer Maas uit Biervliet dat het kasgeld gestegen was van ƒ2514,81 tot 2605,60. De heer P. F. van Hootegem werd herkozen in het hoofdbe stuur. In zijn slotwoord wees de voorzitter nog op de taak die de vereniging wacht door gewijzig de omstandigheden in de econo mische structuur van deze streek en op de gewijzigde toestand in de provincie als het deltaplan gerealiseerd wordt. Bij de aanvang van de verga dering herdacht de heer Hool horst de heer Le Clercq uit Sluis, die vele jaren onvermoeid voor de vereniging had gewerkt. Na afloop van het huishoude lijk gedeelte werd een tweetal films vertoond, nl. Vruchtdragen de Arbeid en Bloemenavontuur in Holland, een kleurenfilm. „Flandria" gaf zeer ge slaagde uitvoering. De West Z.-Vlaamse Phil.-har- NOORDSTR.11 TEL. 136/ TERNEUZEN Gemeenteraad. De raad der gemeente Zaam monicaclub „Flandria" gaf in slac komt Maandag 19 Dec. a.s hpt .TpilOfHaohniiu; vnn*» Dan trnlla /!nr. O OA het Jeugdgebouw voor een volle zaal haar eerste winteruitvoe- ring. Het was, zoals we dit van deze vereniging gewoon zijn, een buitengewoon verzorgde avond. De voorzitter de heer C. Mar- teijn sprak zijn voldoening uit over de grote belangstelling en gaf de verdere leiding van de Bonte-Avond in handen van de radio-conferencier Frans Vroo- lijk. Deze had er spoedig de goede stemming in en de zaal daverde aanhoudend van het lachen. De refreintjes werden door de gehele zaal meegezon gen. De operette-zangeres mevr. Stohrs, welke over een heldere sopraanstem beschikt, zong een 6-tal operette-liederen waarvoor zij een dankbaar applaus in ont vangst mocht nemen. Op verzoek gaf zij als toegift het „Ave Ma ria" van Gounod. Het muzikale gedeelte werd onder leiding van Jasper Antho- nisse weer kgurig vertolkt. Voor al de nummers als „Cavaleria Rusticana" van Franz Lehar en de door de dirigent gearangeerde potpouri kregen een,, overweldi gend applaus. Door het zoontje Van dë voor zitter werden aan mevr. Stohr bloemen aangeboden. De voorzitter bracht op harte lijke wijze dank aan allen die tot het welslagen van deze mooie avond hadden medegewerkt. des namiddags 2.30 uur in open bare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. Aanwijzing vertegenwoordiger- en plaatsv. vertegenwoordiger naar de vergaderingen van aan deelhouders N.V. Waterleiding Mij „Zeeuwsch-Vlaanderen". Vaststelling pensioensgrond slagen. Voorlopige vaststelling ge meente-rekeningen 1952 en 1953. Voorlopige vaststelling uitga ven openbaar lager onderwijs over 1952 en 1953. Aanbieding gemeente-rekening 1954. Wijziging begroting 1955. Voorstel onbewoonbaarverkla ring woningen. Voorstel verlenging kasgeld lening. De Belgische gevangenissen zullen met Nieuwjaar waarschijn lijk ïonder bewaking zijn. De Katholieke vakbond heeft een vooraanzegging tot staking bij het ministerie van Justitie in gediend en bekend gemaakt, dat de bij dit verbond aangesloten ci piers en andere leden van het per soneel der Belgische gevangenis sen oj 1 Januari gedurende 24 uur het werk zullen neerleggen. Het personeel der gevangenis sen eist in een aan de minister van Justitie overgemaakt me morandum o.a. herziening van de loonschaal, aanwerving van 30 cipiers en aanpassing van bepaalde vergoedingen. VESTIGINGSBESCHIKKING EXPORTHANDEL IN STROVLAS 1955. In de Nederlandse Staatscou rant van 14 December 1955 is ge- puDliceerd de „Vestigingsbeschik king exporthandel in strovlas 1900." Krachtens deze beschikking van ae Staatssecretaris van Econo mische Zaken en de Minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening is het zonder vergun ning van de Sociaal-Economische Raad niet mogelijk een nieuwe onderneming op het gebied van de exporthandel in strovlas te vestigen. De beschikking is afgekondigd in afwachting van de vaststelling van een vestigingsbesluit krach tens de Vestigingswet Bedrijven 1954 voor de exporthandel in strovlas, waarom de vereniging van Nederlandse strovlashande- laren en exporteurs heeft ver zocht. Zij treedt in werking op 1 Januari 1956, wanneer het thans geldende erkenningsregle ment strovlashandelaren en ex porteurs vervalt. HULP AAN LEK ENGELS SCHIP. Het Engelse s.s. „Mairoula M" dat Dinsdagavond bij het West- hinder lichtschip om hulp seinde, omdat het schip ernstig lek was, is Woensdagmorgen door de sleepboot „Goeree" en het ber gingsvaartuig „Dolfijn" van L. Smit Co's internationale sleep dienst bij het Noordhinder vuur schip vastgemaakt. Het water had reeds één van de vuren on der de ketel bereikt. De „Goe ree" sleept het schip, dat op weg was naar Antwerpen, in de rich ting van Vlissingen. Zodra de toestand van de zee het toelaat zal de „Dolfijn" gaan pompen. De suikerfabrieken (met uit zondering van de fabriek te Zevenbergen, die reeds geëin digd is) verwerken de laatste bietenaanvoer en het is zo goel als zeker, dat alle fabrieken vóór 25 December zullen „uitdraaien". Er heerst over het algemeen vol doening over de resultaten van de campagne. Men heeft gevreesd dat wegens de geringe beschik bare scheepsruimte de aanvoer stagnatie zou ondervinden, maar dit is toch niet het geval ge weest. Het meest opmerkelijke feit van de campagne is het lage gehalte aan suiker van de bieten, die toch een goede zomer achter de rug hebben. Het gemiddelde suikergehalte voor de V.C.S.-fabrieken Dintel- oord, Roosendaal en Zevenber gen bedraagt 15.69 °/o. Het ge halte van de C.S.M. is resp. Oud- Beijerland 15.47 °/o, Breda 15.67 pet., Halfweg 15.43°/o, Sas van Gent 16.14 Wo, Steenbergen 15.83 pet. en Vierverlaten 15.48 Uit deze cijfers blijkt, dat het gehalte in Zeeuws-Vlaanderen belangrijk hoger ligt dan in de rest van het land. De opbrengst aan bieten is zeer hoog en in tegenstelling met wat door de C.S.M.-fabrieken werd verwacht ziet het er naar uit, dat dit jaar 3.000.000 ton bieten zijn verwerkt, dit is iets minder dan in 1953. Over het suikergehalte is het laatste woord nog niet gezegd. De voorlichtingsdienst van de C.S.M. meent, dat men in het vervolg geen bieten meer kan contracteren op een basis van 16.5 */o suiker. Het aanhouden van deze basis zou en voor de verbouwers en voor de fabrikan ten onverantwoord zijn. Het L.E.L immers, dat de rege ring inzake de vaststelling van de bietenprijs adviseert, houdt geen rekening met het gehalte. Dit instituut bepaalt de produc tiekosten en deelt deze door het aantal tonnen verbouwde bieten en komt op deze manier tot een bepaalde bietenprijs, terwijl deze prijs verder wordt vastgesteld óp een gehalte van 16.5 °/o sui ker. Aangezien dit gehalte de laatste jaren niet meer wordt be reikt, dit in tegenstelling met de vóóroorlogse jaren, ontvangt de verbouwer niet de bepaalde prijs, maar bij 1 pet. gehalte minder ook 3,50 per 1000 kg minder. Overigens deelt de voorlich tingsdienst van de C.S.M. mede, dat het verschijnsel van het da len van het gehalte niet natio naal, maar internationaal is, alle zorgen van de diverse instituten ten spijt. DONDERDAG 15 DEC. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: „Carosello Napoletano". Geref. Kerk, 7.30 uur: Chr. Winterlezing. Hotel Rotterdam, 1.30 uur: Jaarl. algem. verg. Coöp. Aan koopver. „O. Z.-Vlaanderen". Concertgebouw, 8 uur: Op voering: „De beste jaren van ons leven". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Blijspel: „Ik kom als 'n dief". Vijftien Algerijnse opstande lingen zijn Dinsdag gedood en 14 gewond bij een gevecht met or detroepen ten O. van Nemours in Oost-Algerije. Volgens de eerste berichten werden van de.yeiligheidstroepen twee man gedood en vijftien ge wond. Volgens latere nog onbevestig de berichten werden bij de ge vechten 19 militairen gedood. Vier militairen worden vermist en drie werden gewond. In de Kamercommissie van Fi nanciën heeft de socialistische volksvertegenwoordiger Merlot jr. namens de Luikenaren aange drongen op spoed bij de ophef fing van de stop van Ternaaien, zo weet het Katholieke hlad „Het Volk" te melden. Dat deze stop een troef zou betekenen bij de onderhandelingen met Nederland over het Moerdijkkanaal weiger de hij te geloven. Luik kan met deze overweging in ieder geval geen rekening houden, aldus spreker, die verder zei dat Luik zich ook niet kan storen aan de verklaringen van zijn partijge noot Detiege en de liberaal Groot- jans uit Antwerpen, die er op blijven aandringen de vraagstuk ken der waterwegen niet te schei den, „Het Volk" merkt op dat de wens van de heer Merlot wel in vervulling zal gaan aangezien thans credietèn op de begroting zijn uitgetrokken om de stop van Ternaaien nog voor 1958- te doen verdwijnen. ttcltdi t Het moderne tegelmateriaal voor winkels, kantoren, café's, ziekenhuizen, kerken en voor gangen, keukens, badkamers en halls in woningen e.d. brengen wij van het betrouw bare fabrikaat Linoleum Krommenie. cumaronhars tegels in 17 fraaie gemarmerde kleuren, door en door, waarmee talloze combinaties mogelijk zijn. plastic-asbesi tegels soepel en loch slijtvast grote bestendigheid tegen zuren, alkaliën en vetten; in 10 aantrek kelijke kleuren Vraag om kleurenfolders FABRIKAAT KROMMENIE NOORDSTRAAT 58-60* TERNEUZENTEL. 2091 VERKEERSST AGN ATIE NA VOETBALWEDSTRIJD IN ROTTERDAM. Na afloop van de voetbalwed strijd tussen het Nederlandse Bondselftal en de Duitse club Rot Weiss Essen, die Woensdag middag in het Feijenoord-stadion werd gespeeld, hebben zich ern stige verkeersstagnaties voorge daan in Rotterdam. De voornaamste oorzaak was, dat de Koninginnebrug over de Maas op een later tijdstip om hoog werd gedraaid dan gewoon lijk. De bruggen waren nu ge durende een kwartier omhoog op het tijdstip dat de voetbalwed strijd was afgelopen. Spoedig ontstond voor de Koninginnebrug een opstopping. De politie heeft toen het ver keer, dat over de brug wilde, ge deeltelijk via de tunnel geleid. Door deze extra-belasting kwam men ook hier voor moeilijkheden, die des te groter werden, toen zich tengevolge van gladheid in de Maastunnel enkele botsingen De Britse zeesleper „Salveda" (782 ton) heeft Woensdag het Noorse ss „Reiaas" (1262 ton) op sleeptouw genomen, dat ten Wes ten van Ierland in zware zee jn gevaar was komen te verkeren, toen Maandagnacht de roerkop peling brak. Men verwacht, dat de „Reiaas" naar een Schotse scheepswerf gesleept zal worden. door PHILIPPO PRESTON. 64). (Nadruk verboden). Leyton ging met een bons op zijn lessenaar zitten. Hij had Marash liefst het raam uitge gooid, want Leyton had juist een kwaad half uurtje met zijn chei achter de rug en hij was de zaak Peters meer dan beu. „Die kan ik je niet laten zien." „Kom wees niet zo mopperig," zei Marash gemoedelijk glim lachend. „Hij ligt in die brand kast daar achter je en ik wil hem maar een ogenblikje bekijken. Je moogt hem vasthouden en ik zal met mijn handen op mijn rug blijven staan, zodat je zien kunt, dat ik eerlijk spel speel." Leyton keek woedend. „Ik zou je wel op je gezicht kunnen slaan, maar ik zal toch moeten doen, wat je graag hebt. Dat moet ik altijd." Hij stond uit zijn stoei op en ontsloot de brandkast, waarin een groot aantal bewijsstuKken voor verder onderzoek lagen op geborgen. Hij haalde er een doos je uit en maakte dat open. „Hier!" zei hij, het Marash on der zijn neus houdend. Marash ogen schitterden, terwijl hij met de handen op de rug, de kogel nauwkeurig bekeek. „Wel be dankt beste vriend. Goedendag," zei hij en was al weg, voordat Leyton van zijn verbazing was bekomen. Marash ging regelrecht naar zijn werkkamer toe. Dat was ten minste één zaak opgehelderd. Die kogel was afkomstig uit het klei ne pistool van Lila Langley! Hij keek op zijn horloge. Hij had nog ongeveer een uur tijd, voordat hij naar Audrey Merivale moest en hij besloot haar op te bellen. „Ik zal haar mee uit eten vra gen, dat arme kind," mompelde hij en zodra hij haar stem hoor de, begon hij druk te praten. „Laten we elkaar dan bij Mercer ontmoeten. Het eten is daar best en we kunnen er op ons gemak babbelen. U hebt wel nodig er eens even uit te komen en als U het een oude gek wilt veroorlo ven, heb ik er niets tegen me voor uw grootvader uit te ge ven." Audrey antwoordde met tril T wankbrauwen bij het zien van haar bleke gezichtje, waarin de ogen zoveel groter nog schenen, omdat ze zo mager geworden was. Hij geleidde haar naar een tafeltje voor twee personen ge dekt en afgeschut door een gla zen omheining, zodat hun ge sprek niet kon worden afgeluis terd. Hij nam het menu op, zag ervan af, haar te laten kiezen en bestelde een geweldig diner, on danks Audrey's protesten. „Onzin goed eten geneest vaak een gebroken hart; op z'n aller minst lapt het het zo op, dat het wéér aan het werk kan gaan." „Ik wou dat het waar was." Ze glimlachte verdrietig. „Ik ben blij U weer eens te zien, want ik schijn niet meer te kunnen pra ten met mensen, die niets van mijn afschuwelijk geheim afwe ten. Ik zit dan te soezen en luis ter niet naar wat ze zeggen, of anders schijn ik de conversatie zo aan de gang te moeten hou den, en leiden, dat er niet veel anders gezegd kan worden, dan dat het mooi, of lelijk, koud of warm weer is. Beslist belang wekkend, maar het is toch zo." Marash legde zijn armen over elkaar op tafel. „Dat ken ik. Ik voel me net zo, als ik met een geval als dit hier lende stem. „Ik zal dolgraag komen. Ik ben. U heel dankbaar voor dat ver zetje." Ze was precies op de afgespro ken tijd en Marash fronste de bezig ben. Ik heb, nadat ik er mee begonnen was, geen mens gesproken. En nu zou ik één ding graag weten.hebt U bemerkt, dat de politie haar nasporingen niet gestaakt heeft, maar nog steeds er mee bezfg is? Als ze konden aantonen, dat het door Elma Beverly geleverde alibi vals is, zouden ze Shane Carter kun nen arresteren, want als de bij komstige omstandigheden ooit ongunstig voor iemand zijn ge weest om hem te doen hangen of op de stoel te brengen, dan is het hier wel het geval." Marash wilde er zekerheid van hebben, dat Audrey de toestand goed genoeg doorzag om te be seffen, dat ze nog steeds uiterst op haar hoede moest zijn. „Ja, dat begrijp ik. Daarover heb ik bijna elk ogenblik van de dag, dat ik wakker was, zitten peinzen. Ik geloof, dat Elma Beverly denkt, dat hij nu hele maal veilig is." „Dan is ze een stommeling", zei Marash botweg. Hij bracht het gesprek zo gauw mogelijk op een ander onderwerp over en slaagde erin Audrey prettig bezig te hou den door zijn grappige bewerin gen, totdat ze zich heel wat op gewekter begon te voelen, door het goede eten en zijn aange name gezelschap. Geen enkele kleinigheid in het leven was te gering voor zijn be langstelling en hij wist door zijn opmerkingen, Audrey's gedachten af te leiden van de zorgen, die haar een poosje zo erg gekweld hadden. (Wordt vervolgd.) De Sowjet-Unie heeft Woens dag gevraagd om een bijeen komst van de Veiligheidsraad der Ver. Naties om het netelige vraagstuk van toelating van nieuwe leden opnieuw te bespre ken. Georgi Zaroebin, de Sowjet- ambassadeur in de Ver. Staten die tevens lid van de Sowjet- delegatie is, verklaarde tegen over verslaggevers, dat de Sow jet-Unie wenst dat de Veilig heidsraad gisteren nog bijeen kwam. Hij wist niet, of er nieuwe Sowjet-voorstelleTi verwacht kon den worden op de vergadering van de Veiligheidsraad. Dr Jose Maza, de Chileense voorzitter van de algemene ver gadering, maakte bekend, dat hij de kwestie van toelating van nieuwe leden op de agenda van de algemene vergadering zou plaatsen voor het sluiten van de zitting, volgens de plannen op Vrijdag. In de wandelgangen van het V. N.-gebouw vroeg men zich onmiddellijk af, of de Russen wellicht bereid zouden zijn de groep van 18 landen minus Bui- ten-Mongolië en bloc toe te laten. ZESTIEN LANDEN ALS V. N.-LID AANBEVOLEN De Veiligheidsraad heeft aanbe volen zestien landen tot het lid maatschap van de Vevenigde Na ties toe te laten. Dit zijn de aan vankelijk voorgestelde 18 landgn minus Buiten-Mongolië en Japan. Het Italiaanse s.s. „Valentina Eibolini" heeft geseind ongeveer 10 mijl ten N. van Ameland een aanvaring te hebben gehad. Het m.s. „Mayumbe", dat ongeveer twee mijl van de door de Italiaan opgegeven plaats was verwijderd, heeft direct koers gezet naar de „Valentina Bibolini". Later bleek, dat de „Valentina Bibolini" in aanvaring was ge weest met het Britse schip „Vic toria City". Dit laatste schip is gezonken, nadat de gehele be manning was gered door het Poolse schip „Worlowo". De „Cictria City" had een be manning van meer dan 50 perso nen, zo heeft de rederij meege deeld. Het schip was pas dit jaar te water gelaten. Het voer in bal last van Hamburg naar Hamp ton Roads in de V. S. voordeden. Het gevolg was, dat zich kilometers lange file's van auto's vormden, die slechts stap voets vooruit kwamen. Vele automobilisten hadden an derhalf uur nodig om van het Feijenoord-stadion naar de tun nel te komen en vandaar een half uur om de rijksweg naar Den Haag en Amsterdam te be reiken. ARBEIDER GEWOND BIJ BRAND IN KLEUTERSCHOOL Tijdens 'het leggen van een vloerbedekking in de kleuter school in de Ceramstraat te Gro ningen is Woensdagmiddag brand ontstaan, waarbij één der arbei ders werd gewond. Men had de vloer ingewreven met zgn. ce mentlijm, een nogal vluchtige substantie. Omdat de kachel brandde, had men de ramen geopend. Op een gegeven moment sloot één der mannen de ramen, omdat het tochtte. Er ontstond een grote steekvlam en de vloer geraakte in lichter laaie. De mannen ren den het lokaal uit. Één hunner gleed uit en viel in de vlammen. Hij werd met. brandwonden aan het hoofd en een beenbreuk door de G.G.D. naar het academisch ziekenhuis vervoerd. Het vuur wist men spoedig te doven. RONDWEG OM HALSTEREN GEOPEND. De zoon van Halsterens' bur gemeester, mr. Eikhuizen, heeft Dinsdag de slagboom geopend, die de afsluiting symboliseerde van de rondweg om Halsteren. Door de openstelling van deze weg is een snellere verbinding verkregen tussen Steenbergen en Bergen op Zoom, doordat het dorp Halsteren nu niet meer ge passeerd behoeft te worden. Merkwaardig is, dat op deze ongeveer een kilometer lange weg niet minder dan dertig ver keersborden geplaatst zijn om de verkeersveiligheid te bevorderen. De nieuwe rondweg werd offi cieel opengesteld door ir. L. A. Hamers, hoofdingenieur van de provinciale waterstaat in Noord- Brabant. ONBEMANDE MOTOR VAN DE POLITIE GING ER VAN DOOR. Een motor met zijspan van de Rotterdamse politie is gistermor gen onbemand gaan rijden toen de bestuurder de motor startte, niet wetend, dat hij in de eerste versnelling stond. De agent pro beerde nog met een sprong op de motor te komen, maar dit ge lukte niet. De motor, die vóór de Rotterdamse Bank stond, reed in de richting van de Nieuwe Bin nenweg, waar juist een 34-jarige vrouw met haar 4-jarig dochter tje overstak. Zij werden aange reden en de motor kwam tot stil stand tegen een paal. De vrouw werd naar het ziekenhuis Cool- singel gebracht, maar kon later naar huis gaan. Het dochtertje werd niet gewond. Aan twee leden van de Britse luchtmacht is de militaire me daille van het Britse imperium toegekend wegens hun moedig optreden bij het bestrijflën van een brand bij Eindhoven in Juni van dit jaar. De twee soldaten, Raymond Robert Warrior en Francis Pa- trik Reid, waren te hulp gesneld, toen er op het vliegveld Wel schap een Sabre-straaljager was neergestort. Niettegenstaande het feit, dat er in de onmiddel lijke omgeving zeer ontplofbare stoffen waren opgeslagen, en de mogelijkheid dat de brandende straaljager elk ogenblik kon ex ploderen, hadden de mannen het vuur bestreden, aldus de bekend making in de Engelse staatsc®u- rant. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken heeft naar aanleiding van het Israëlisch-Syrisch inci dent bij het Meer van Tiiberias verklaard, dat volgens de in Lon den voorhanden gegevens de Is raëliërs zonder provocatie de Sy rische stellingen aangevallen heb ben. Hij voegde er echter aan toe, dat de Britse regering steeds te genstander was geweest aan de beschieting van Israëlische boten door Syrische stellingen. De Is raëlische represaille hiertegen achtte de woordvoerder echter buiten proporties. Het Franse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft de Israëli sche ambassadeur in Parijs, Jacöb Tsur, een nota overhan digd, waarin uitdrukking gege ven wordt aan „bezorgdheid" over de aanval op Syrische stel lingen. De Franse woordvoerder voeg de er aan toe, dat Frankrijk, hoe wel het geen oordeel over de schuldvraag kan uitspreken, de Israëlische daad betreurt. Veertien personen, onder wie vijf Europeanen, zijn bij bomaan slagen in twee bioscopen in Al giers gewond, aldus is van de zijde van de politie in de Alge rijnse hoofdstad vernomen. In een van de twee bioscopen worden uitsluitend Mohamme daanse films gedraaid. Hier wer den drie mensen gewond, onder wie één zwaar. Volgens Maandagavond te Al giers ontvangen voorlopige be richten zijn zestien personen om gekomen bij een overval door rebellen op een colonne militaire vrachtwagens nabij Guelma in het Oosten van Algerije. De colonne, bestaande uit twee voertuigen op lucht- en rups banden, een jeep en een zware vrachtauto, werd tot stilstand ge bracht doordat er een vrachtauto en een autobus de weg versper den. 1 Een groep van ongeveer zestig opstandelingen ondernam daar op met handgranaten en automa tische wapenen een hevige aan val op de voertuigen. lOOV,

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2