De vlucht van dr. John Militairen van luchtmacht beletten installatie van plaatsvervangend chef-stal Communistische organisaties op Cyprus buiten de wet gesteld Blijf meester Jordaans kabinet afgetreden Gezamenlijke verklaring van Russische leiders Hongaarse vluchtelingen in pantserwagen naar Oostenrijk Eisenhower hield besprekingen Nieuw Syrisch-lsraëlisch grensincident Valse bankbiljetten van f 10,- DONDERDAG 15 DECEMBER 1955 11e Jaargang No 3638 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Nederlandsjndonesische besprekingen BIJEENKOMST VAN WOENSDAGMIDDAG AFGELAST INDONESIË GAITSKELL VOLGT VOLGT ATTLEE OP De communistische partij op Cyprus is buiten de wet gesteld, aldus is Woensdag officiëel bekend gemaakt. Hetzelfde geldt voor drie nevenorganisaties, zoals de communistische jeugdbewe ging, de communistische boerenbond en de commu nistische vrouwenorganisa tie. Om de onafhankelijkheid van Singapore PREMIER HARAHAP OVER DE KWESTIE NIEUW-GUINEA KERSTFEEST OP HET LOO over Uw zenuwen. Neem Miinhardt's Zenuwtabletten Noodioesiand afge kondigd Koning Hoessein aanvaard hef ontslag Vrijdag bijeenkomst van de Veiligsheidsraad voor de Syrisch-Israëlische kwestie Nieuwe Turkse regering krijgt het vertrouwen Dr. Wohlgemui verdwenen De Russische leiders, pre mier Nikolai Boelganin en partij'-secretaris Chroesjt- sjef, die 'n bezoek aan India brengen, hebben Woensdag in een gezamenlijke verkla ring gezegd dat Rusland ge dwongen is voort te gaan met de productie van atoom- en waterstofwapens. Tentoonstelling van geschenken uit de West HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN Frenkering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum por advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adna Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddag» 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Be voor Woensdagmiddag aan gekondigde bijeenkomst van de delegaties naar de Nedelands- Indonesische conferentie is niet doorgegaan. Naar wij vernemen is enerzijds de oorzaak hjervan, dat nog niet voldoende voorbereidend werk op lager niveau is verricht voor het houden van deze vergadering en anderzijds, dat beide delegaties voorbereidingen treffen voor het vertrek naar Genève. De voorzitter van de Indonesi sche delegatie, minister Anak Agung Gde Agung, zal heden avond op ..Wisma Duta" een re ceptie aanbieden voor de leden vatn de Nederlandse en Indonesi sche delegaties. Hugh Gditskell is tot leider va* de Britse Labourpartij geko zen, als opvolger van Attlee. Gaitskell behoort tot de rech tervleugel van de partij, terwijl Attlee tussen rechts en links in stond. wezen als voorlopig vervangend chef-staf van de luchtmacht. Met geweren in de aanslag heeft een groep soldaten van de luchtmacht Woensdagochtend de officiële installatie belet van de plaatsvervangend chef-staf van de luchtmacht op het vliegveld TjUitan. De chef-staf van de luchtmacht, Aircommodore Suryadarma is afgetreden. Premier Harahap en een aantal ministers, die de plechtigheid bijwoonden, kwamen onmiddellijk in het kabinets- gebouw bijeen. De plaatsvervangend chef-staf van de luchtmacht, acting com modore Sujono, die Woensdag ge ïnstalleerd zou worden, is kort na de 17e October in 1952 ge schorst om een disciplinaire kwestie. Op 5 December van dit jaar werd hij benoemd tot vice- chef-staf van de luchtmacht en tevens bevorderd tot acting air commodore. Het benoemingsbe sluit was ondertekend door vice- president Hatta wegens uitstedig- heid van president Soekarno. In enkele bladen is hierop critiek uitgeoefend. Twee oppositie bla den ,,Merdeka" en „Suluh Indo nesia" berichtten, dat 50 officie ren verzocht hadden de benoe ming van Sujono te herzien, daar bij dreigend met ontslag. Kort voor de installatie riep de waarnemend chef-staf van de In de nacht van Dinsdag op Woensdag werd in het hoofd kwartier, de drukkerij en in andere kantoren van de partij huiszoeking gedaan. Ongeveer dertig vooraanstaande commu nisten werden in hechtenis ge nomen. Onder hen bevindt zich de leider der partij, Ezekieas Papaioannu. Be Britten (beogen met deze maatregel, een einde te maken aan de groeiende invloed van de communisten in de beweging op 't eiland, die aansluiting bij Grie kenland zoekt. Dinsdag had de communistische partij bekend gemaakt, dat een drie maanden geleden begonnen inzamelingsactie een bedrag van 11.000 pond (omstreeks 115.000 gulden) heeft opgebracht. Een maand tevoren was meegedeeld, dat het aantal leden van de partij in twee maanden verdubbeld was tot ongeveer 6.000. De beweging wen vooral invloed in de vakbe weging. Behalve te Nicosia werden ook te Limassol, Larnaca en Fama- gusta acties tegen de communis ten ondernomen. Zo werd aange houden de communistische burge meester van Limassol, Costas Partassides, zijn ambgenoot van Larnaca, George Christodoulides, en de plaatsvervangende burge meester van Famagusta, Christos Sawides. Nabij Famagusta werd Dinsdag avond een Griekse vrouw gedood, doordat Britse troepen het vu ar openden op een taxi, die weiger de te stoppen. Haar elfjarig doch tertje werd gewond. De vrouw ibezocht familie op het eiland en zou Zaterdag naar Griekenland terugkeren. In Limassol zijn Woensdag drie Britse soldaten licht gewond door het ontploffen van een bom dje door het raam van een Grieks gymnasium naar hun patrouille auto geworpen was. De school is, hangende een onderzoek naar de aanslag gesloten. In de stad zijn Woensdagmid dag alle winkels gesloten uit pro test tegen de arrestatie van een aantal communitsen. In de hoofdstraat van Nicosia heeft een verzetsman Woensdag middag een Britse soldaat van achter doodgeschoten en twee ernstig gewond. In het centrum van Famagusta liep een Britse militair lichte verwondingen op toen een bom naar drie wandelende Britten ge worpen werd. luchtmacht, acting commodore Sutojo Adiputro per dagorder op tot discipline. Toen echter Woensdagoch tend Sujono na het voorlezen van het benoemingsbesluit op het vaandel de eed zou afleggen, beletten 50 militairen in camou flagekleding, met geweren be wapende militairen van de luchtmacht, het verdere verloop van de plechtigheid. Zij omring den de aanwezigen met sten- guns. Onder de aanwezigen waren o.a. Harahap in zijn functie van minister van Defensie, de minis ter van Voorlichting, Sutan Ma mur, de minister van Justitie, W'irianata, de minister van Land bouwzaken Gunawan, en de mi nister van Sociale Zaken, Sudibjo. De andere opgestelde militai ren bleven rustig. Alleen 't vaan- delpeleton trok zich terug, met medeneming van het vaandel. Hierop trad de waarnemend chef staf, Sutojo, naa^ voren en ge lastte de gewapenden terug te treden, hetgeen zij deden. Sutojo las de bekendmaking voor, dat de chef-staf van de luchtmacht, aircommodore Suryadarma, Dins dag zijn ontslag indiende, het welk door Soekarno als opperbe velhebber van de strijdkrachten, was aanvaard. Met ingang van diezelfde dag was Sujono aange- De premier van Singapore, Da vid Marshall, die in 1957 bin nenlands zelfbestuur voor Sin gapore wenst, heeft bij zijn be sprekingen op het ministerie van Koloniën in Londen „volledig begrip" gevonden. „Ik voel mij zeer gelukkig", zo verklaarde Marshall Dinsdag, na besprekingen met functionarissen van het ministerie. De functionarissen blijken „on ze toestand volledig te waarde ren en te begrijpen". Toen Sutojo de beëdiging wilde voortzetten, zonder vaandel, maakte Harahap hiertegen be zwaar en verliet het veld, waarna hij met de ministers begon te be raadslagen. Even tevoren had Harahap in een rede gezegd, dat er geen cri minele gronden aanwezig waren om de schorsing van Sujono te handhaven en dat zijn nieuwe be noeming als eerherstel diende beschouwd te worden. Premier Harahap heeft giste ren tegenover de pers verklaard, dat zijn regering het vertrouwen heeft, dat de kwestie inzake West-Irian op ieder tijdstip in de toekomst voor de Verenigde Na ties kan worden gebracht, zijnde een betwist gebied, zoals in de resolutie, die door de politieke commissie is aanvaard, onder bedekte termen te kennen wordt gegeven, aldus de premier. Ha rahap zeide, dat hij verheugd was, dat Nederland nu wil pra ten over de kwestie-Nieuw-Gui- nea, hetgeen in het verleden hardnekkig was geweigerd. Desgevraagd zei Harahap, dat het standpunt van zijn regering was te trachten 'overeenstem ming te bereiken op ieder punt van de agenda van de Neder lands-Indonesische ministers conferentie: „afzonderlijk, zon der het ene punt van het andere afhankelijk te maken". Harahap verklaarde voorts: ,,Mijn regering wenst en zal trachten de status van West- Irian" op deze conferentie te be spreken". De Koninklijke Familie zal op 23 December Kerstfeest op Het Loo vieren met het personeel van het koninklijk paleis aldaar, de domeinen en de houtvesterijen. Voorts zal daarbij het personeel van het paleis op de Dam aan wezig zijn. if De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, is Woensdagmiddag op het vliegveld van Evreux-Fauviile aangekomen. Zijn Britse collega, MacMillian, kwam even later aan op het vliegveld Creil, bij Parijs, en minister Lester Pearson (Ca nada) arriveerde op Orly. De mi nisters zijn naar Parijs gekomen voor de vergadering vein de NAVO-raad, die vandaag begint. WAT MIJNHARD"1" maakt ISGOED Het Jordaanse kabinet onder leiding van Said El Moefti heeft Woensdag zijn ontslag ingediend na een crisis als gevolg van het Britse voorstel dat Jordanië zich zal aansluiten bij het verdedi gingsverdrag van Bagdad, aldus is uit regeringskringen te Am man vernomen. Koning Hoessein heeft Said El Moefti verzocht in functie te blij ven totdat een nieuw kabinet is gevormd. El Moefti, wiens coalitie-kabi net zeven maanden aan het be In Bonn zoekt men naar een Deense journalist, Henrik Bonde- Henriksen, die zou weten hoe dr Otto John, gewezen hoofd van de Westduitse inlichtingendienst, uit Oost- naar West-Duitsland is ge vlucht. Bonde Henriksen heeft in September John te Leipzig ontmoet en is later ondervraagd over zijn gesprek met hem door mannen van de Westduitse vei ligheidsdienst. De Deen is Maan dag verdwenen uit de woning in West-Berlijn waar hij gewoonlijk was. In het Deense blad „Berling- ske Tidende" is Woensdag een bericht verschenen volgens het welk dr John West-Duitsland is binnengekomen dank zij de hulp van de Berlijnse correspondent van het blad, Henrik Bonde-Hen- riksen. Deze schrijft, dat hij op 13 December te 16.45 uur dr John in zijn auto uit Oost-Berlijn naar het vliegveld Tempelhof in Vier Hongaarse arbeiders zijn er in geslaagd om met een zelf gemaakte pantserwagen naar Oostenrijk uit te wijken. Een vrachtauto hadden ze eerst uitgerust met dikke ijze ren platen aan de onderkant en aan de zijkanten. Toen dit gebeurd was, gingen ze 's nachts op weg naar de grens. Door de eerste prikkel draadversperring braken zij heen, doch bij de tweede, de be langrijkste barrière, bleven zij President Eisenhower, die het op medisch voorschrift bij zijn werkzaamheden wat kalmer aan rrwet doen, heeft Dinsdag buiten landse en defensie-aangelegen heden met republikeinse en de mocratische congresleiders be sproken. Be perschef van het Witte Huis zeide, dat de president een ac tief aandeel had in de besprekin gen van Dinsdag. Mededeling van departementale aangelegenheden liét hij aan anderen over, zoals de ministers Dulles en Wilson en de buitengewone assistent van de president voor ontwapening, Stessen. In een door de bijeenkomst goedgekeurde verklaring zegt de minister van Buitenlandse Za ken, Dulles, dat zijn departement met het oog op de verhoogde Russische economische activiteit in Zuid-Oost-Azië en het Mid den-Oosten bijzondere nadruk heeft gelegd op de economische aspecten van de buitenlandse politiek. Minister Dulles drong verder aan op goedkeuring door het congres van Amerikaanse deel neming aan de organisatie voor samenwerking op het terrein van de handel. steken, ook al doordat tenge volge van een mijnontploffing een achterwiel werd weggesla gen. Ondanks het machinege weervuur van de gealarmeerde Hongaarse grenswachten slaag den de vier vluchtelingen er in, via het ijskoude water van de rivier de Pinka Oostenrijks grondgebied te bereiken. Hier kregen zij droge kleren. Zij ver klaarden wegens „economische ellende" te zijn uitgeweken. Volgens de Oostenrijkse pers heeft dezer dagen ook een groep van 6 Hongaarse jongens van vijf tien en zestien jaar asyl ge vraagd. Volgens hen was het on mogelijk om in Hongarije van een landarbeidersloon te leven. Inmiddels heeft Dinsdag een socialistische afgevaardigde in het Oostenrijkse parlement, Peter Strasser, geprotesteerd tegen het bestaan van mijnenvelden langs de grenzen met Hongarije* en Tsjecho-Slowakije. Deze velden vormen een gevaar voor de Oos tenrijkers in het grensgebied en zij zijn geen teken van vriend schap, aldus Strasser. De Veiligheidsraad zal Vrijdag vergaderen over de Syrische klacht naar aanleiding van de Israëlische aanval op Syrische stellingen van Zondag. De afgevaardigden van de Turkse democratische partij heb ben Woensdag hun vertrouwen uitgesproken in de nieuwe Turk se regering, na kennis genomen te hebben van het program van de regering, dat door premier Menderes werd voorgelezen. De regering is op 9 December sa mengesteld. Alle leden zijn de mocraten. West-Berlijn heeft gebracht waarop zij samen een vliegtuig namen naar West-Duitsland. Toen het vliegtuig op 2000 meter hoogte de grens passeerde, schudde dr John de Deen de hand en zeide: ,,Wat mij wacht kan nooit erger zijn dan wat ik heb doorstaan. Mijn bezoek op 20 Juli 1954 aan Berlijn zou slechts kort geweest zijn maar heeft ongelukkigerwijze 18 maan den geduurd". Volgens de Deense journalist heeft dr John een maand ge leden zijn hulp ingeroepen. „Uit louter menselijke overwegingen heb ik ingestemd". Op 12 Dec. wachtte Bonde-Henriksen John in zijn auto op bij de Homboldt- universiteit aan de „Unter-den- Linden". De Deense journalist vertelt nog, dat dr John, na zijn perscon ferentie in Oost-Berlijn op 11 Augustus 1954 per vliegtuig naar Moskou werd gebracht. Na een verhoor van enkele weken werd John naar de Krim vervoerd. Daar bleef hij twee maanden en werd toen naar Moskou terugge zonden. Enkele weken later bracht men hem weer naar Oost- Berlijn. Alle bladen in Oost-Berlijn heb ben zich gisteren onthouden van commentaar op de terugkeer van dr John naar het Westen. Zij hebben een bericht van 50 woor den gepubliceerd onder dezelfde kop „dr John is nu in West-Duits land". Slechts het blad van de chr.-democratische partij „Neue Zeit" heeft een andere kop: „dr John heeft de Duitse democrati sche republiek verlaten". De echtgenote van dr John heeft John bezocht, aldus heeft een regeringsfunctionaris te Bonn medegedeeld. Zij mocht een kort onderhoud hebben met haar man, die zij sinds 20 Juli 1954 voor het eerst gezien heeft. Volgens het Berlijnse blad B. Z. is de vlucht van dr John nauw keurig voorbereid door Bonde- Henriksen, prins Louis Ferdi nand van Pruisen, hoofd van het Huis Hohenzollern en Willy Kressmann, de burgemeester van een West-Berlijns district. Dr Wohlgemut, die op 20 Juli 1954, tezamen met dr John naar Oost-Berlijn is gegaan, is sedert twee dagen verdwenen uit zijn door de politie bewaakte woning aan de Oost-Berlijnse Stalinallee, aldus wordt uit Berlijn gemeld. Dr Wohlgemut, tegen wie een gerechtelijk onderzoek in West- Duitsland is gelast, zou meerma len gezegd hebben gaarne naar West-Berlijn te willen terug keren. Uit de verklaring, die werd ge geven op een persconferentie voor het vertrek van de Russische leiders uit India naar Afghanis tan werd verder gezegd dat zo lang nog geen internationale overeenkomst kan worden be reikt inzake een beperking van de bewapening en het verbieden van atoombommen, Rusland ge dwongen is zorg te dragen voor het versterken van zijn defensief vermogen en daarom atoom- en waterstofwapens zal produceren. Verder werd gezegd dat het niet de schuld van Rusland is dat op de recente conferentie van de ministers van Buiten landse Zaken der Grote Vier te Genève geen overeenstemming werd ioereikt. „Iedere poging om de geest van Genève te begraven zal fa len", aldus de verklaring. De Russische leiders zeggen voorstanders te zijn van 'n nieuwe conferentie van grote mogendhe den, waaronder India en China in de geest van de Geneefse con ferentie, over vraagstukken van het Verre Oosten. Op de vraag of de Sowjet-Unie eenzijdig tot ontwapening zal overgaan, antwoordden de Rus sische leiders, dat zulks „dwaas en schadelijk" zou zijn, „als onze deelgenoten aan de onderhande lingen geen blijk geven, hun strijdkrachten te willen beper ken doch luid verkondigen dat zij hun bewapening willen vergro ten". De Russische leiders zeiden, dat men hun gevraagd had, waar om zij de organisatie van com munistische staten, de comin- firm, niet konden opheffen. Hier op luidde het antwoord: „Eer lijk, waarom zouden de commu nistische partijen de algemeen aanvaarde $orm van internatio- naalcontact en samenwerking prijsgeven?" Er was gevraagd, aldus de ver klaring, of de Sowjetrussische- Indische vriendschap de handels betrekkingen van India met het Westen zouden verstoren. Hierop was ten antwoord gegeven: „Wij hebben reeds gezegd en herhalen nogmaals, dat wij voor vreedza me samenwerking zijn met alle landen, de Verenigde Staten, En geland en Frankrijk inbegrepen. U ziet zelf, dat sommige volken weer hun heil trachten te zoeken in de „koude oorlog" in verband met ons verblijf in India en Bir ma en ons aanstaande bezoek aan Afghanistan. Wat hebben uw ge wetenloze collega's niet geschre ven over onze redevoeringen en wat een verkeerde voorstelling hehben zij hiervan niet gegeven. Maar ons, het Sowjetrussische volk, ontbreekt het niet aan kalm te en wij laten dit geschrijf voor wat het is. Men zegt terecht: Vuil en schoon horen niet bij elkaar. Om tot de kern van de zaak te komen: Wij geloven, dat de „geest van Genève", die deze zo mer ontstond uit de vruchtbare bijeenkomsten van de regerings leiders van de vier grote mogend heden, een nobele rol heeft ver vuld en dat elke poging om hem te begraven zal mislukken". wind is geweest, heeft te Amman besprekingen gevoerd met gene raal sir Gerald Templer, het hoofd van de Britse imperiale ge nerale staf. De generaal heeft zijn vertrek uit Amman uitge steld als gevolg van de kabinets crisis. Dinsdag zijn vier ministers die tegen de voorstellen van Templer zijn, afgetreden. Naar men meent te weten zou generaal Templer wijzigingen hebben voor gesteld in het Brits-Jordaanse verdrag van wederzijdse bijstand van 1948, versterking van het Jordaanse legioen, dat een Britse leiding heeft, en Jordaanse deel neming aan uniforme regelingen voor de verdediging van het Mid den-Oosten. Engeland, Pakistan, Turkije, Irak en Perzië zijn lid van het verdrag van Bagdad, dat ten doel heeft de verdediging van het Midden-Oosten te verster ken. Egypte en Saoedi-Arabië zijn er tegen. In Jordanië is naar verluidt de noodtoestand afgekondigd. De vier ministers die gisteren zijn afgetreden zouden er op heb ben gestaan, dat het Arabisch- Israëlische geschil geregeld wordt vóórdat Jordanië zich bij het pact van Bagdad aansluit. Generaal Templer beloofde het kabinet, dat Engeland zich zou verbinden zijn pogingen om de Palestijnse kwestie op basis van de resoluties der V.N. op te los sen, voort te zetten. Hij kon even wel geen officiële toezeggingen doen die de 'Jordaanse ministers bevredigen, aldus is van betrouw bare zijde verklaard. Generaal Templer stelde het volgende voor: 1. Engeland 'belooft pogingen te doen om een oplossing te be reiken van het Palestijnse vraag stuk op basis van de resoluties van de V.N. 2. Het Jordaanse legioen zal versterkt worden, zowel in om vang als bewapening. 3. Engeland zal Jordanië eco nomische hulp op grote schaal geven. 4. Engeland sluit een nieuw verdrag met Jordanië naar het voorbeeld van het Brits-Iraakse verdrag van bondgenootschap en wederzijdse bijstand. Koning Hoessein heeft het ont slag van zijn kabinet aanvaard en d© voormalige minister van Binnenlandse Zaken en vice-pre mier ïlazzah Mahali opdracht ge geven tot de vorming van een neiuw kabinet. Mahali steunt de Britse voorstellen. Syrische stellingen openden het vuur Bij Hoan, aan het Zuid-Ooste lijk deel van het meer van Tibe rias, is Woensdag van Syrische stellingen het vuur geopend op Israëlische kolonisten, zo heeft een Israëlisch woordvoerder me degedeeld. Er werden aan Israëlische zijde geen verliezen geleden. Hoan be vindt zich in de gedemilitariseer de zóne. 11 km ten Z. van de plaats gelegen, waar Zondag een zwaar gevecht geleverd werd. De kolonisten, aldus de woordvoer der, werkten op het land, in de nabijheid van de grens, toen zij beschoten werden. De Nederlandsche Bank N.V. maakt bekend dat van het bank biljet van 10, gedateerd 4 Maart 1949, valse exemplaren in omloop blijken te zijn gebracht. De valse biljetten onderscheiden zich op de volgende punten van de echte biljetten. 1. Het papier is gladder en iets dikker. 2. De blauwe kleur wijkt enigs zins af. 3. De beeltenis van koning Willem I op de voorzijde is op vallend slecht uitgevoerd. 4. De blauwe achterzijde rond de beeltenis is groter dan op de echte biljetten. 5. Het watermerk is op grove wijze nagebootst. 6. De in de echte biljetten aanwezige veiligheidsdraad is in het falsificaat nagebootst. Deze nabootsing is niet, zoals een ech te veiligheidsdraad, voel baar, doèh alleen zicht baar als het falsificaat tegen het licht wordt gehouden. 7. De afbeelding in het mid den van de achterzijde (de mo len van Ruijsdeal) is zeer slecht uitgevoerd. Men wordt verzocht bij ont vangst van een vals biljet als bovenomschreven terstond de plaatselijke politie op de hoogte te stellen, aldus deze bekendma king. De geschenken die H.M. de Ko ningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden tijdens hun bezoek aan de Nederlandse Antillen en Suriname hebben ontvangen zijn thans uit onze rijksdelen over zee in Nederland aangekomen en zullen in de week vóór Kerstmis in het koninklijk paleis op de Dam worden tentoongesteld. De uitgebreide verzameling ca- deaux wordt in de benedengalerij van het paleis opgesteld. Hedenmiddag zal de tentoon stelling in aanwezigheid van een aantal genodigden worden ge opend, waarna zij van Vrijdag morgen af voor 't publiek wordt opengesteld. Er zal een geringe toegangsprijs worden geheven. De bruto-opbrengst komt ten goede van nog nader aan te wij zen sociale en culturele instel lingen in Suriname en de Neder landse Antillen. Egyptische voorposten hebben Woensdagochtend in het gebied van Gaza het vuur geopend op een Israëlische patrouille. De patrouille beantwoordde het vuur dat een uur aan hield. De Is raëliërs leden geen verliezen, zo wordt van Israëlische zijde ge meld. Een depressie, die Woensdag over de Britse eilanden Noord waarts trok, voerde een nieuwe hoeveelheid zachte lucht in de richting van West-Europa. De zachte lucht werd vooraf gegaan door een uitgestrekt re- gengebied, dat omstreeks het middaguur het Z.-Westen van Ne derland bereikte en zich sinds dien over het gehele land uit breidde. Heden zal ons land zich geheel in de zachte lucht bevin den. Er zijn enkele opklaringen te verwachten, maar in de loop van de dag zal de bewolking weer toenemen, samenhangend met een storing, die over de Golf van Biscaye naderbij komt. In verband hiermede worden later op de dag de regenkansen weer groter. medegedeeld door het K. N. M. L te De Bilt, geldig tot hedenavond. Zacht. Opklaringen, maar later op cie dag opnieuw kans op wat regen. Matige tot vrij krachtige wind in hoofdzaak tussen Zuidwest en Zuid. Zacht weer. VRIJDAG 16 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.55 3.30 4.10 4.20 n.m. 3.08 3.43 4.23 4.33 Dec. 15 8.43 16 8.44 16.30 16.31 9.31 10.05 17.42 1.8.45

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1