Uit de Provincie te Axel. Kring Oostburg der Z. L. M. vergaderde. RECHTSZAKEN Jaarlijkse Vee- en Paardenmarkt IS melkrijden voor coop. De moord op Stanley Wilson agenda AXEL. BRESKENS. MIDDELBURG. OVERSLAG. SLUISKIL. SLUIS. ZAAMSLAG. Amerikaanse militairan in O.-Berlijn aangehouden Japanse geleerde over Russische waterstofbom. Verlovingen en Nederlands fabiicaat. Brand in bet Brits admiraliteitsgebou w Italiaanse President naar Parijs. Grote aanvoer en flinke handel. Staking bij Parijse ondergrondse. Overeenstemming in het Ruhrgebied. Plafond van fabriekshal te Brunswijk bezwijken. Wat brengt de Radio? BB ZEEUWSE OESTERTEELT. Op 15 December, des namid dags om half drie, zal in Wemel^ dingo het onderzoekingsvaartuig, Wat in dienst wordt gesteld ten behoeve van het onderzoek in zake de oesterteelt, worden be- naamd. Tevens zal dan het voor hetzelfde doel aldaar gestichte laboratorium officieel in gebruik worden genomen. Verloting ten behoeve van nood-aggTegatie in het Ju liana Ziekenhuis. De gisteren gehouden actie voor de noodverlichtingsinstalla tie van het Juliana ziekenhuis in de buitenwijken der gemeenten Axel en Zaamslag heeft ruim 180 opgebracht. Stichting Bejaardenzorg. Op het gemeentehuis te Bres- ikens kwam Woensdagavond een aantal ingezetenen van Breskens btjeen uit alle gezindten van de bevolking, ten einde B. en W. van advies te dienen over de stichting en inrichting van een centrum voor bejaardenzorg, waarvoor in de laatste raadsvergadering ƒ20.000 was uitgetrokken als oe- ginkapitaal. Er werd een bestuur en een financiële commissie ge vormd. Saneringsplan en scholen bouw. De gemeenteraad van Middel burg heeft besloten aan ir W. Schut directeur van het insti tuut stad en landschap van Zuid- Holland opdracht te geven tot ifeet ontwerpen van een nieuw aitbreidingsplan, alsmede een sa neringsplan voor de binnenstad. In het algemeen was men van oordeel, dat het noodzakelijk is met het oog op de toegangswe gen tot de stad in het raam van bet Deltaplan voorzieningen te treffen. Het opmaken van een saneringsplan is urgent, aange zien in de binnenstad zich gedeel ten bevinden, die moeten worden vernieuwd. De raad besloot voorts tot ver koop van grond in het uitbrei dingsplan aan de vereniging voor Chr middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs voor Zeeland, bestemd voor de bouw van een nieuwe Christelijke H.B.S., als mede aan de vereniging Chr. kweekschool voor Zeeland voor de bouw van een nieuwe kweek school. Geslaagd. Bij het Dinsdag j.l. gehouden examen te Utrecht voor het ver krijgen van een diploma in het kappersvak, slaagde voor het theoretisch en practisch gedeel te, de heer P. Duyvis, alhier. Waterschap „Het Vrije van Sluis". Vrijdag 16 December a.s. komt het waterschap ,,Het Vrije van Sluis" in algemene vergadering bijeen te Oostburg. De agenda vermeldt o.m. het aangaan van n kasgeldlening 500.000 en van een geldlening ad 300.000. De begroting 1956 sluit, voor de gewone dienst op een bedrag van 2.462.341,56 met 71.292,59 aan onvoorziene uitgaven. De buitengewone dienst sluit op 1.419.752 met een geldlening van 317.000. Afdeling m (opge heven polders en waterschappen) sluit op ƒ64.937,87. Het dijkge- schot wordt gehandhaafd op 50 per ha ongebouwd en 10% van de gebouwde eigendommen. Voor het teren van wegen is uitge trokken 250.000. Voor rente en aflossingen resp. 90.000 en ƒ114.750. Voor verbetering van de kunstwerken in de waterlei dingen is uitgetrokken 100.000. Voor onderhoud zeewering is eveneens 100.000 geraamd. De regering 1954 sluit voor de gewone dienst met een batig slot van ƒ91.682,77. Op de buitenge wone dienst is een tekort van 343.076,69. Gemeentelijke Badinrichting. In de gemeentelijke badinrich ting werden in de maand No vember 977 baden genomen Gevonden voorwerpen, Aan het bureau van de Rijks politie werden als gevonden aan gegeven, de volgende voorwer pen, welke terug te bekomen zijn bij de daarachter vermelde adres- sen: Kinderwant, Puntstraat 11; muntbiljet van ƒ1, Waterstraat 1 en een halsdoek, Plein 7c. Het Oostduitse persbureau A.D.N. heeft gemeld, dat Woens dagochtend vroeg twee Ameri kaanse militairen in Oost-Ber- lijn zijn aangehouden, nadat zij een Oostduitse cabaretzanger bewusteloos hadden geslagen. De zanger bad er bezwaar tegen ge maakt, dat de Amerikanen, die dronken zouden zijn geweest, be ledigende opmerkingen aan het adres van de Oostduitsers maak ten. Een Amerikaanse woordvoer der kon niet onmiddellijk mee delen of er Amerikaanse militai ren worden vermist. r>nnr1f>rriiemiddacr kwam de consumptie bestaat. De voorraden krm° Oosttm?è def Z.L.M'. in ho- in die gebieden aanvoeren zou de tel De Eenhoorn" in algemene toch al zwakke economie in die vergadering S"fSik«TeifflfSoO.OOO.,o„ tar- De Japanse hoogleraar Seitaro Kojama, die verbonden is aan de universiteit van Nigata (Noord- Japan), heeft meegedeeld, dat uit een analyse van de regen, die op 26 en 27 November boven Ja. pan is gevallen, blijkt dat de wa- terstofbom, welke de Russen koit geleden tot ontploffing hebben gebracht van hetzelfde type was als de bom die de Amerikanen vorig jaar bij Bikini gebruikten. we verkocht aan Brazilië tegen voorwaarden, die er op neer ko men, dat de prijs een derde van normaal is. Per 1 Oct. 1955 bedroeg het wereldoverschot 61.000.000 ton tarwe en per 1 Oct. 1953 53.782 duizend ton. Hoe alles zal aflopen moeten wij afwachten. Voorts besprak spreker de toe stand in Argentinië, dat door wan beheer tot een economisch wrak is gemaakt. Thans is het roer om en men moet er rekening mee hou den dat dit land zijn vroegere plaats als exporterend land van landbouwproducten zal tra',htpn te heroveren. Frankrijk heeft, wat betreft de tarwe, de laatste 5 jaar dezelfde plaats ingenomen als Australië. Door het invoeren van bescher mingsmaatregelen voor de eigen landbouw wordt de invoer aan banden gelegd Zelf ondervinden ^"moeilijkheden bij de export van 2 DODELIJKE ONGEVALLEN TE ROTTERDAM. De 75-jarige metselaar C. K. van de Grondherendij, die Woens- aap op do Brielsolaari mot fiets linksaf wilde slaan, werd daarbij aangereden door een be stelauto. Hij werd zeven meter meegesleurd. Hij werd naar het Westerziekenhuis overgebracht, waar bij aankomst bleek, dat hi] was overleden. De 55-jarige schipper P. J. M. uit de Willem Buytewechstraat wilde Woensdag aan boord van zijn sleepschip „Gré", dat in de Rijnhaven ligt, een overzwaaien- de hijs, bestaande uit pakken cellulose, ontwijken. Hij is daar bij gestruikeld en kwam met zijn rug op de kademuur terecht, ter wijl een pak cellulose, tegen zijn hoofd sloeg. Hf] was op slag dood. tel "De Eenhoorn" ïn algemene j toch al zwakke economie in die vergadering bijeen onder voorzit- terschap van de heer M. de Brui ne in zijn openingswoord memo reerde hij de nagedachtenis van de heer Joh. Ie Clercq, die zo heel veel gedaan heeft voor de Z.L.M. Hierna zeide de voorzitter, dat men over de oogst 1955 zeer tevre den kan zijn. Toch moeten de boe- ren iets te klagen hebben, aldus de voorzitter, daarom mopperen ze nu maar over het te lang blij ven liggen van de suikerbieten. De prijzen geven reden tot opti misme. Wat de veeteelt betreft heeft het mond- en klauwzeer een flinke streep door de rekem"J.^f' haald Verschillende boeren hebben een grote schadepost moeten in casseren. Er zijn met betrekking tot deze ziekten nog te veel boe ren, die zich onttrekken aan hun plicht te dien opzichte. Het arbeidsprobleem is dit jaar gunstig verlopen. Het is zaak zo veel mogelijk tot mechanisatie over te gaan. Voorts roerde de voorzitter de verhouding eigenaren —pachters aan en zeide utt uitla tingen van de minister destijds te Axel gedaan, te moeten opmaken dat de eigenaren in plaats van 3 verhoging der pachten het met procent zullen moeten stellen. De heer ir M. A. Geuze, voorzit ter der Z.L.M.hield een inleiding over de internationale landbouw politiek en de gevolgen daarvan voor de Nederlandse landbouw. Volgend jaar zijn er weer presi dentsverkiezingen in Amerika. Het zal er dan om gaan, of de demo craten dan wel de republikeinen de overwinning zullen behalen. De democratische candidaat Steven son kondigt de terugkeer aan van de partiteit van 90 procent der on verkoopbare voorraden. Spreker vroeg zich af, hoe het dan zal moe- ten met de dan steeds meer stijgen de voorraden. De republikeinse minister van Landbouw Benson zegt, dat Eisen hower zeer zeker zijn veto over n dergelijke maatregel zal ultsP";" ken De laatste 3 jaar zijn de voor raden onrustbarend toegenomen. Benson is van mening, dat "l^n kost wat kost van deze voorraden moet zien af te komen. De wereld heeft geen overproductie, maar de voorraden ontstaan, doordat er in grote delen van de wereld onder- De vereniging „Nederlands Fa brikaat'' zal zich voortaan op verlovingsfeesten doen vertegen woordigen. Zij beeft daartoe een brochure opgesteld, welke zal worden toegezonden aan verloof de paren die een verlovingsad vertentie hebben geplaatst. Per jaar verschijnen er ongeveer 3000 van dergelijke advertenties in de Nederlandse pers, zo heeft men reeds uitgerekend. De bro chure wil de verloofden onder het oog brengen, dat het Neder landse product er mag zijn, dit ter overweging bij het aanschaf fen van de huwelijksuitzet. Om de aantrekkelijkheid van het boekje te vergroten, komen er allerlei tips in waarvan de lezers voordeel kunnen hebben, terwijl een bon wordt bijgevoegd waar van de vereniging bij het huwe lijk een geschenkje aanbiedt. Er is brand uitgebroken in laet gebouw van de Britse admiraH- teit, in Whitehall, Londen. Het vuur woedde in de ag Nelson Admirality", een siwe- lijk 17de eeuws gebouw dat deei uitmaakt van het hoofdkwartte» van de admiraliteit. Na twee urn was men de brand, die met 2V spuiten werd bestreden, meesiet De bovenste twee verdiepingen en het dak werden beschadig Vermoedelijk is de brand ont staan op de tweede verdiepWg, die in restauratie was. President Gronchi van Italië zal in Februari een officieel be zoek aan Parijs brengen. SMOKKEL IN HET SPEL? tot smokkel pootaardappelen naar dat land. De van poging tot smomun Smekende over de eigen land- verdachte veehandelaar P. G. M. bouw meende spr. dat nog grotere uit de gemeente Hontenisse ont- moeilijkheden zullen ontstaan als kenQe voor het gerechtshof te men niet voorzichtiger wordt bu Den Haag met grote stelligheid het ontwerpen van het zaaiplan. In dit verband noemde spr. erw ten en aardappelen, die, bij n zee overvloedige oogst, slechte prijzen maken Waarom niet meer bieten uitgezaaid? Deze leveren altijd een eoede prijs op, aldus spr. De heer M. J. Verbrugge roerde de kwestie aan van de verdeling der gronden in de Braakman en was van mening, dat er voor de jonge boeren in deze streek geen ruimte is gelaten. De heer Geuze antwoordde, dat hM het toejuicht, dat de verhou ding der Zeeuwse bevolking, zoals deze in de Sloepolder is toegepast, ook hier als basis zal gelden, waar door zeker de Zw.-Vlaamse boeren zoons de gelegenheid zullen krij gen te solliciteren naar een toewij fine Dit zal ook het geval zijn bij de verdeling der gronden, die eer lang door de uitvoering van het Dril-eilandenplan beschikbaar zul- leDekhTeT J Becu vroeg hoe spr. dacht over de samenwerking op landbouwgebied tussen P^nkrij en Duitsland, waarop geantwoord in de nacht van 6 op 7 April negen vaarzen en dertien kalve ren te hebben willen smokkelen. Twee kommiezen hadden hem in die nacht omstreeks drie uur vlak bij zijn boerderij met zijn volgepropte vee-auto aangehou den. Kort tevoren hadden zij een bekende smokkelaar in zijn per sonenauto van het erf af zien rij- Geslipt. Toen de personeelsbus van de firma Lockefeer uit Hulst het personeel huiswaarts bracht kwam deze in een bocht nabij de Bonte Koe te slippen met het ge volg dat deze kantelde. Mej. Ani ta van Nieuwenhuijze van Bel gisch Overslag liep hierbij een schouderbreuk op, waarbij de an dere meisjes Ria de la Ruelle en M. Bracke van Overslag er met lichte verwondingen vanaf kwa men. De materiële schade aan de bus was groot. De Axelse jaar-veemarktcom missie kan met grote voldoening terugzien op een bij uitzondering goed geslaagde jaarmarkt, die gisteren plaats vond. Bestond er in de morgenuren reeds een grote belangstelling, zowel van de zijde der handelaren als van de kijkers, naarmate de dag vorderde werd de drukte en de bedrijvigheid, op het marktplein, steeds groter. Men kon eigenlijk wel spreken van een overweldigende belang stelling. De aangevoerde stuks vee was trouwens ook groot. Ruim 200 runderen, 67 biggen, 20 varkens, 10 schapen en kal koenen, waren bij elkaar ge bracht zelfs uit Zuid-Holland was vee aangevoerd. De kwali teit bleek goed te zijn. Er werd veel verhandeld met zeer hoge .koopsommen. Des morgens had de voorzitter der jaarmarktcom werd dat wij in Benelux-verband hiertegen een zeker tegenwicht tr^rnsV~etranchement Tengevolge van een staking rnissie de heer W. Koster, in aan *an het personeel van de trans- formatorstations bij de Parijse Metro heeft Woensdag het gehele Tüdergrondse verkeer gedurende één uur stil gelegen. Vele van de treinen, die vanwege het mid daguur zeer vol waren, kwamen ja de tunnels tot stilstand, waar door de inzittenden zich te voet naar het naastbijzijnde station moesten begeven. öe metaalbewerkers van het Ruhrgebied zijn met de werkge vers tot overeenstemming geko men wat betreft een loonsver hoging. De arbeiders in uurloon irijgen 14 pfennig per uur meer en die op stukloon 11 pfennig per uur. Er zullen spoedig onderhande- tngpn beginnen over een loons- verhoging voor de gesalarieerden -fie 12 pet. eisen. VBUDAG 9 DECEMBER: TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „White Christmas". „Fro-Rege": 7.30 uur: Pro- paganda-avond C.N.V. ZAAMSLAG: Verenigingsge bouw: 7 uur: Ontspannings avond L.J.G. ZATERDAG 10 DECEMBER: TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „White Christmas". Concertgebouw, 8 u. „Moord in de Rue Morque". Terrein West Bolwerk: 2.30 uur: Voetbalwedstrijd Tem. Boys IRillandia I. Café Maandag: Prijskaar- ting. Café „Kolkzicht": Prijs- kaarting. Café Dhert, 11 uur: Keu ren en koppelen van duiven. ZAAMSLAG: Verenigingsge bouw, 7 uur: Ontspannings avond L.J.G. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 8 u.„Tussen hemel en aarde". I 111 loolv. Vtv wezigheid van B. en W. van Axel, met een kort woord de jaarmarkt geopend. De heer Koster merkte in zijn toespraak o.m. op, dat het aange- voerde vee van suprieure kwali- teit, mals en fijn van draad, was. Het uitermate gunstige najaar waardoor de dieren een voortref felijke weide periode kregen, heeft hiertoe zeker bijgedragen. Hij hoopte dat veel vee van eige naar zou verwisselen en alzo zijn bestemming naar de consumen ten kreeg. Spreker bracht ten slotte dank aan allen, die hun medewerking hebben verleend aan de organisa tie van deze jaarlijkse vee- en paardenmarkt. Speciaal werd dank gebracht aan het gemeente bestuur voor het beschikbaar stel len en het in orde brengen van het marktterrein, en de dierenarts de heer De Putter, verder de rijks politie en de dienst van gemeente werken. Om half drie reikte burgemees ter Van Oeveren op het Markt plein de prijzen uit aan de eige naars van de bekroonde dieren. In hotel „Het Gulden Vlies vond daarna de trekking plaats van de loterij, die evenals andere jaren, ook thans aan de jaar markt verbonden was. stens 4 stuks). H. en E. Picavet, vnd. Kampioen fokvee meer dan X gekalfd. H. en E. Picavet, vnd. AFDELING VETVEE: Vette runderen met 6 tanden. Ie pr. Jac. Verstraten, Axel; 2e pr. Gebr. Verstraten, Axel. Vette runderen (4 tanden en meer). Ie pr. Gebr. Verstraten, vnd; le pr. A. Verbiest, Zuiddor pe; 2e pr. M. de Kraker, Axel; 2e pr. Jac. Verstraten, vnd; 3e pr. F. H. van Hoeve, Axel; 3e pr. R. Blankert, vnd. Vette runderen met 2 tanden. le pr. C. Picavet, Hulst; 2e pr. A. Verbiest en Zn, Zuiddorpe, 2e pr. Gebrs. Verstraten, vnd; 2e pr. W. M. Dieleman, Sluiskil. Vette runderen zonder tanden, le pr. Gebrs. De Putter, Axel; le pr. Jac. Scheele, Boschkapelle; 2e pr. Gebrs. Verstraten, vnd. Ossen met 4 tanden, le pr. A. Murre, Sluiskil; 2e pr. Jac. Ver straten, vnd. Ossen zonder tanden, le pr. Jac. Scheele, vnd; 2e pr. A. de Feijter, Axel; 3e pr. Jac. Verstraten, vnd. Jonge dikbillen. le pr. L. van Dorsselaer, vnd; le pr. H. en L- Picavet, vnd; 2e pr. Gebrs. Van Duysse, St. Jansteen. Dikbillen zonder tanden, le en 2e pr. L. van Dorsselaer, vnd. Vetste kalf. le pr. A. van Wijck Sluiskil. Vette koeien, le pr. H. v. d. Bossche, vnd; 2e pr. F. Dieleman, Temeuzen; 3e pr. A. de Schrij ver, Terneuzen. Vette schotten, le pr. C. de Groot, Zoetermeer; 2e pr. A. Ver biest en Zn, vnd; 3e pr. Gebrs. Ver straten, vnd. Jongvee bestemd voor de mes- terij (med.). Jac. Ver straten, vnd. Schoonste groep vetvee (min stens 4 stuks). Gebrs. Verstraten, vnd. Kampioen vetvee. Gebrs. Ver straten, vnd. Reserve kampioen. A. Verbiest en Zn, vnd. Kampioen en reserve kampioen dikbillen. L. van Dorsselaer, vnd. Kampioen vetvee verkocht aan slagerij Rademeikers, Sas v. Gent. Schoonste vet varken, le en 2e pr. M. de Kraker Mzn. Schoonste vlees varken (Bacon) en schoonste vleesvarken, le pr. Gebrs. Verstratpn, vnd. Zwaarste varken, le en 2e pr. A. Audenaardt, Axel. Schoonste fokbeer. le en 2e pr. Gebrs. De Meij, Zuiddorpe. Schoonste fokzeug (drachtig of met biggen. 2e pr. Nic. de Regt, Axel. Schoonste toom biggen, le pr. P. Gelderland, Axel; 2e pr. A. Swets, AxeL Grootste aantal varkens, le pr. A Audenaerdt, vnd. Grootste aantal biggen, le pr A. Swets, vnd. Beste slachtzeug. le pr. lh. Geensen, Hulst. Schoonste schaap, le pr. Dieleman, Sluiskil; 2e pr. Blankert, vnd. werd gevraagd naar de aansluiting van deonr e n dab e 1 e gebieden op hDeehetrnCGenzSendeelde mede bfl freruchte te hebben vernomen, dat de regering een wettelijke regeling voorbereidt om deze getaeden m Jandelijk verband van elec ncite t te voorzien, waarbij .subsidies zul len worden verleend door Rijk, pro vincie en gemeenten, te™*» langhebbenden zelf ook zuilen moeten bijdragen rm„„r Dp heer S. van Hoeve mformeei de naar de proefboerdenj in de Rijkslandbouw- comutentin'Zw.Vlaanderen^ti Waterleiding zal komen,. Aanvan- kelifk is de proefboerdenj ontwor pen op een kavel in de hoek bh het Mauritsfort, in het ^g. Axe se Gat Zodra een en ander be kend is, zal aan de proefboerdenj worden begonnen. Roest Tot slot presenteerde ir J. Ko®s' zich als de nieuwe directeur van de Rijkslandbouwwinterschool te Schoondijke, tevens inspecteur be^ loet met het toezicht op het lana bWuwonderwijs in Zw.-Vlaanderen. Hierna werd de vergadering d de voorzitter gesloten. na de Woensdag, enige uren ramp in Frankfort, heeft zich een dergelijk ongeluk in Bruns ^jk voorgedaan. Twee vrouwen verloren het leven en 16 vrou wen werden zwaar gewond toen in een conservenfabriek plotse ling het 500 vierkante meter gro te plafond van een hal instortte. den. De Middelburgse politierechter legde M., die nog nooit eerder veroordeeld was, zes weken ge vangenisstraf, waarvan 4 voor waardelijk op met verbeurd ver klaring van het vee (ƒ8500) en van de vee-auto. M., die intussen die straf in voorarrest uitzat, kwam vooral tegen de verbeurdverklaring in beroep. De procureur-generaal, die be vestiging van het vonnis vroeg, vond het maar een duister geval. M. was op een kilometer of ze ven van de grens op de grote weg WalsoordenHulst, maar in het holst van de nacht. Hij ont kent, dat de bij de douane als smokkelaar bekende figuur hem hielp laden. Vier stuks vee zou den bij een boer onder Aarden burg worden afgeleverd. Deze zeide van niets te weten. De rest van het vee wilde M. naar hij zeide, op boerderijen slijten of op de Oostburgse markt verkopen. Naar Aardenburg was het ander half uur rijden. En moest M. naar de markt in Oostburg? Die begint pas omstreeks het middag uur. En dan was er de kwestie van de verdwenen oormerken, waar door de herkomst van de dieren onduidelijk wordt. Sommige oren droegen nog de kenmerken van pas geronnen bloed. Van mugge beten zeker?, vroeg de procu reur-generaal. Ook had verdachte er steeds om heengedraaid, wanneer de dieren op zijn erf gekomen wa ren. De vaarzen kwamen van de Rotterdamse markt, maar een week later, dan M. eerst opgaf De kalveren kwamen uit de con treien van Utrecht. Alles wijst op smokkelarij, zo vond de procu reur-generaal. Daar was mr P. C. Adriaanse uit Middelburg het als verdedi ger niet mee eens. Men kan in re delijkheid niet aannemen, dat M. wilde smokkelen. Er zijn wel aan wijzingen, maar indien dit zo ware dan zou M. toch echt niet de grote weg Walsoorden Hulst voor deze daad uitgekozen hebben. Die weg is trouwens ook in de nacht vaak druk door ver traging op het veer Kruiningen Perkpolder. Mr Adriaanse vroeg vrijspraak of, indien het hoi schuld aanwezig achtte, voor deze keer geen verbeurdverklaring Arrest op 22 December. ZUIVELFABRIEK ONDERDEM. LANDBOUW? De Hoge Raad der Nederlanden heeft aan het Gerechtshof te Leeuwarden de vraag voorgelegd of het melkrijden voor een coöpe ratieve zuivelfabriek beschouwn moet worden als onderdeel van de landbouw. Die vraag is van belang, omdat bij een bevest» gend antwoord geen motorrijtu» genbelasting behoeft te worden betaald, mits het gebruikte voer tuig slechts dienst doet vo»r landbouwbelangen in het alge meen. De politierechter te Laeu warden had de verdachte, in casu de beheerder van de coöp. zui*ei fabriek ,,De Volharding" te Mw nekeburen, van rechtsvervolging ontslagen. Verdachte voerde voor het aan dat de trekker een speciale landbouwtrekker is, die slee**. wordt gebruikt voor het verveer van melk langs ongebaande we gen. Voor het berijden van de openbare wegen beschikt men over andere middelen. De rijksadvocaat, mr R- Romer, was van oordeel, dat de vraag ontkennend moet worden beaat woord en bovendien, zo zei M|. kan de onderhavige trekker edk voor andere doeleinden worden gebruikt. Hij vroeg verdachtes veroordeling tot een boete van ƒ20. De procureur-generaal vorder de toewijzing van deze eis. De verdediger, mr H. Schoot stra zei, dat z.i. niet de beheei der, die aan het bestuur onderge schikt is, had moeten worden ge dagvaard, maar het bestuur. Hfe vergeleek verder het melkrijden voor een coöp. zuivelfabriek die een verlengstuk van de boer derij is met het vervoer van gedroogd hooi in een coöp. gras drogerij, waarvoor het vervoet wel belastingvrij is. Hij vroeg verwerping van de eis van de ad ministratie. Uitspraak op 15 December a.s 59) door PHILIPPO PRESTON. (Nadruk verboden). AFDELING FOKVEE: Koeien meer dan 2 X gekalfd. le en 2e pr. H. en E. Picavet, westdorpe. Koeien niet meer dan 2 X ge kalfd. le pr. R. Blankert, Axeli 2. pr. H. en E. Picavet, vnd. Kalfvaarzen met 6 tanden, le pr. H. en E. Picavet, vnd. Kalfvaarzen met 4 tanden- le, 2e en 3e pr. R. Blankert, vnd. Grote Runderen 1 jaar. le en 2e pr H v. d. Bossche, Sas van Gent; 3e pr. H. en E. Picavet, vnd. Runderen met 4 tanden. 2e pr. L. van Dorsselaer, St. Jansteen. Runderen met 2 tanden, le l>r. H. en E. Picavet, vnd; 2e en 3e pr. L. van Dorsselaer, vnd. 1-iarige runderen (kleine). 1 o, 2e en 3e pr. H. en E. Picavet, vnd. Graskalveren, le, 2e en 3e pr H. en E. Picavet, vnd. Stieren zonder tanden., le pr B Flasschaert, Graauw. „Hij weet het niet, ik heb niets tegen hem verteld." „Maar Sonia, je bent toch heus krankzinnig". „Hij heeft al genoeg om over te tobben, zonder ziah nog om mij druk te moeten maken. Als ik het tegen hem zei, zou hij pro beren me terug te houden, of naar John toegaan en ,Nou, is dat dan niet de ge makkelijkste weg om eruit te ko men.... naar John toegaan en een paar emmers tranen in zijn nek gieten en daarna proberen een huwelijkslied te zingen? Dan komt alles in orde. Zeg, wat is dit een mooie nachtjapon met ai die kant." T, Die mag je wel hebben. Ik heb 'm niet nodig". Sonia greep met graagte die wending in het gesprek te baat, pakte een arm vol ondergoed, stouwde het ais een verkreukelde massa in een openstaande koffer. „Heus? Dat is aardig van je^ Wel bedankt hoor! Ik wou, dat ik jouw geld had. Het mijne is net als een te smal gordijn, dat je aan de ene kant dicht trekt, zodat het aan de andere kant nog openstaat. In mijn bankrekening zitten ztllke gaten! „Jij wordt mettertijd een be roemde zangeres, Maisie en dan Schoonste groep fokvee (min- draag je diamanten en parel snoeren. Sonia bleef gejaagd doorpra ten om het enige onderwerp waarin Maisie belang stelde, te vermijden. Maar nü Maisie een maal de nachtjapon had, kwam weer op het aanstaande ver trek van Sonia terug. „En waar moet ik tegen de lui zeggen, dat je heen bent? En als Shane hier komt en me door el kaar schudt en beweert, dat ik gek ben, omdat ik je zo maar heb laten gaan, wat moet ik dan zeggen?" ^,Wat je maar wilt. Zeg dat ik verandering van lucht nodig had en niets beters wist, dan er daar om maar vandoor te gaan; dat ik hem wel zal telegraferen en uit Cherbourg een lange brief sturen." „En John?" Sonia ging op haar hurken zit t6Zeg hetzelfde maar tegen John Maisie. En praat er nou niet meer over. Ik heb genoeg van dat on derwerp. Ze schoof een lok haar van haar voorhoofd weg. ze dacht aan de angst van Shane en aan Audrey Merivale, die ze vanmiddag op de terechtzitting voor het eerst gezien had. Shane was op haar verliefd en zij hield van Shane en toch wist Soma, zonder dat het haar vertéld was, dat Shane met Elma Beverly zou moeten trouwen. Het geluk van iedereen was verknoeid, omdat zij dwaas genoeg was geweest, zich te verbeelden, dat ze van Leonard Peters hield! Het was allemaal haar schuld! John, Sha ne en Audrey waren allen even ongelukkig, omdat zij, Sonia Carter een roekeloze, domme aap was geweest! „Mij best, maar ik moet zeg gen, dat ik het benauwend vind." „Nou Maisie, praat er dan niet meer over." Sonia keek glimlachend naar haar vriendin, om te tonen, dat ze het niet zo vinnig meende, als ze het zei en Maisie aanvaardde pruilend haar verzoek om er over te zwijgen. t „Je blijft toch 'n schat, Sonia. Ik zal je missen, maar wacht eens, tot ik onder de Italiaanse hemel aan het kwelen sla! Zeg, maar als ze ons nu eens met al die bagage het huis zien uit gaan? We kunnen toch niet voor geven, dat we alleen maar om de hoek een paar taartjes gaan halen?" „We moeten maar hopen, dat het lukken zal." had geweigerd iets tegen de ver slaggevers te zeggen en had het adres van haar broer aan de chauffeur opgegeven, was onder weg uitgestapt, had een andere taxi genomen voor het geval de krantenmensen het nummer van de eerste taxi opgenomen had den. Om twee uur 's nachts verliet de grote boot de haven van New York en Sonia stond in 'n hoekje het dek te kijken naar de to rens en hoge gebouwen, die als verlichte spitsen tegen de don kerblauwe hemel omhoogstaken. Ze greep zich aan de verschan sing vast en omklemde die in haar ontzettende angst Ze liet alles achter.... alles en alles. ZATERDAG 10 DECEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.; 7.30 Gewijde 7.45 Morgengebed en lit. kat- 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Vaor de huisvrouw; 10.00 Voor de ldeu ters; 10.15 Gram.; 10.30 „Ben je zestig?"; 11.00 Voor de zieken, 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 11*3 Metropole ork.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Instr. oefc, 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Salonork.; 13.48 Gram.; 14.00 Boekbespr.; 14J0 Lichte muz.; 14.30 Engelse les; 14.40 Lichte muz.; 15.15 Kroniek letteren en kunsten; 1SD5 Gram.; 16.00 Gregoriaanse zang, 16.30 Voor de kinderen; 17J» Lichte muz.; 17.20 Voor de kin deren; 18.00 Gram.; 18.15 Jour nalistiek weekover.; 18.25 Gra»., 18.30 Pari. overz.; 18.40 Gr.; 18.46 Regeringsuitzending; 19.00 Nwfc, 19 10 Radio Philharm. ork.; 20.8' Caus.; 20.20 Act.; 20.35 De ge wone man; 20.40 Gevar. progr; 21.45 Hoorspel; 22.05 Cabaarf, 22.35 „Wij luiden de Zondag in aansluitend: Avondgebed en *t kal 23 00 Nieuws; 23.15 Nws bi Esperanto; 23.22 Dansork.; 23.45 Gram. Tegen middernacht zat Sonia aan boord. Ze had haar aankomst uitgesteld tot het allerlaatste ogenblik, want ze was niet ge steld op scènes en een troep ver slaggevers om zich heen. Bij het verlaten van haar woning was ze hun ontglipt, want Maisie was met de bagage vooruitgegaah en Sonia had zich enige mindten later vertoond en was met een andere taxi vertrokken. Sonia Met een stapel kranten kwam detective Leyton de kamer in van de inspecteur op de ochtend na het onderzoek. Hij was in een sombere, prikkelbare stemming en trachtte, edht menselijk, de inspecteur in zijn stemming te doen delen. „Morgen, chef. Hebt u de hu welijksaankondigingen gezien in alle kranten van heel onze Staat?" De bejaarde man richtte zich in zijn volle lengte op. „Neen, ik heb niets anders ge zien, dan rapporten, rapporten en nog eens rapporten, uit alle hoeken van het hele land, van alle mogelijke politieagenten, die menen Peters gezien te hebben, terwijl hij roomijs at, of in de bioscoop zat met 'n aardig meisje of in een auto voorbijreed." (Wordt vervolgd). HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.25 Gram.; 8.00 Nws, 8.15 De ontbijtclub; 8.55 Voor de vrouw; 9 00 Gym., 9.10 Gram. 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven; 11-30 Cello en piano; 12.00 Promenade ortetwt, 12.30 Land- en tuinbouwmeded,, 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13-15 Vara-varia; 13.20 Politieka^d 13.45 Sportpraatje; 14.00 Voor de jeugd; 14.35 Muz. causerie; 14^0 Boekbespr.; 15.05 Gram.; li-36 Caus.; 15.50 Radio Philharm. *r- kest; 16.35 Caus.; 16.0 Gr.; 1715 Weekjoum.; 17.45 Orgel en zang, 18.00 Nws en comm.; 18.20 Gram.; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.3d Caus.; 19.40 Idem; 20.00 Nieuws; 20 05 Gevar. progr.; 22.00 S»c comm.; 22.15 Weense muz.; 23.4# Hoorspel; 23.00 Nws; 23.15 Graan BRUSSEL: 11.45 Filmmuwek, 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.. 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.S# Radiojoum.; 15.00 Gram.; 1L45 Accordeonmuz.16.00 Gr.; 18.15 Accordeonmuz.; 16.30 Gr.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Vlaamse liederen; 17.20 Liturgi sche gezangen; 17.30 Orgelcooo. 18.15 Vlaamse koren; 18.30 Voor de soldaten; 19.40 Gram.; 20.80 Cabaret; 21.00 Gram.; 21.15 Ob- roepork.22.0 ONws; 22.15 Vter- zoekprogr.; 23.05 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2