Binnenlands nieuws De toestand op Cyprus Relletjes in Tunesië Belgische minister van Justitie Frankrijk 2 Januari ter stembus HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT beantwoordt vragen in de zaak Anneke Beekman Commentaar van Indische congrespartij op verklaring van Boelganin Griekenland en de kwestie-Cyprus HET WEER salons j'obènt' Militair transportvliegtuig verongelukt in Frankrijk ARRESTATIES IN CHINA <11 TITO VERTROKKEN DE RASSENKWESTIE IN DE V.S. De toestand van El Glaoui Eisenhower en het presidentschap Staking in Oslo nog niet geëindigd Polen uit de Sowjet-Unie teruggekeerd BERTHA HERTOG VERLOOFD. Briis-Egyptisch Soedanaccoord getekend Een grote sortering LEGPUZZLES N.V. Fa P. J. van de Sande Eisenhowers voorstel tot luchtverkenning VERLAGING GEWICHTS- GRENS BACONVARKENS MOTORBOOT EN AUTO SNELLER DAN KUST VAARTUIG OP AFSTAND BESTUURDE TREIN. Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Redactieadres: Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct MAANDAG 5 DECEMBER 1955 11e Jaargang No. 3629 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum p«£ advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regel* I, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Bij een overval van verzetslie den op een militair kamp ten oos ten van Kyrenia op Cyprus zijn Zaterdagavond laat twee Britse militairen gewond. De ondergrondse verzetsbewe ging Eoka heeft in de tuinen van Britse woonhuizen pamfletten ja- ten neergooien, waarin Britse mi litairen worden opgeroepen naar het verzet over te lopen en hun wapens mee te brengen. Tevens wordt gezegd, dat de strijd ver. scherpt zal worden. „Cyprus zal een Brits kerkhof worden", zo heette het. Naar van de zijde van de doua ne is vernomen, zijn belangrijke hoeveelheden wapens en explo sieven in beslag genomen, toen het Griekse vrachtschip „Aeolia" te Limasol werd gelost. Onder meer werden mitrailleurs, land mijnen en granaten aangetroffen. Zondagavond zijn een Britse marinier ernstig en twee licht ge wond toen een militaire patrouille op een bergweg ten zuidwesten van Nicosia door verzetslieden werd aangevallen. De Schotse partij, die streeft naar zelfbestuur voor Schotland, heeft bij premier Eden en de mi. nister van Oorlog, Anthony Head, geprotesteerd tegen het gebruik van Schotse troepen op Cyprus. Deze worden volgens een resolu tie van het bestuur van de partij gebruikt om „beschaafde en intel ligente mensen het recht, hun eigen lot te bepalen, te ontzeg gen". 1.200 socialistische en liberale studenten van de universiteit van De regering-Caramanlis heeft Zaterdag besloten, het voorstel van aartsbisschop Makarios om ten spoedigste de kwestie-Cyprus weer aan de V.N. voor te leggen, van de hand te wijzen. De aarts bisschop had zijn suggestie ge daan naar aanleiding van het af kondigen van de noodtoestand op het eiland door de Britten. In een te Athene uitgegeven communiqué van het ministerie van Buitenlandse Zaken wordt gezegd, dat het regeringsbesluit „is ingegeven door de juiste waardering van het zeer grote belang van de nationale aspira ties, alsmede door het gezagheb bend oordeel van de juridische adviseurs, die behoorlijk alle ele menten van het vraagstuk-Cy- prus hebben afgewogen". Tijdens het afgelopen week einde ontwikkelde zich boven de Gtff van Biscaye een gebied met hoge luchtdruk, dat geleidelijk naar het oosten bewoog. Langs de westelijke flank er van voerden krachtige zuidelijke winden lucht van subtropische oorsprong over het oostelijk deel van de Oceaan naar het noorden. Zondagavond begon deze zach te lucht in versneld tempo in de richting van Schotland op te drin gen. Er waren toen aanwijzingen, dat verder westelijk op de Oceaan een nieuwe depressiekern tot ont wikkeling kwam. Ons land bevond zich Zondag avond in lucht van polaire oor sprong, waarin Zondag flinke op klaringen voorkwamen. Het voor bijtrekkende hogedrukgebied deed de wind verder afnemen, zodat m de nacht van Zondag op Maandag minimumtemperaturen dicht om het vriespunt gemeten werden. Heden zal de bewolking verder toenemen door de over Schotland naderende storing, terwijl er mo- gtftfjk later op de dag wat regen zal vallen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Minder zon. Van het Westen uit toenemen de bewolking met later enige re gen. Overwegend matige zuid westelijke wind. Iets kouder. DINSDAG 6 DECEMBER. Oxford hebben een petitie gete kend, waarin bij de Britse rege ring erop wordt aangedrongen, Cyprus binnen een bepaalde pe riode zelfbeschikking te verlenen. Veldmaarschalk sir John Har ding, de gouverneur van Cyprus, heeft Zondag de eerste collectieve straf opgelegd. Het dorp Lefko- nieo moet een boete van 2.000 pond sterling betalen omdat daar Zaterdag het postkantoor in brand is gestoken. Bovendien is een uitgangsverbod van kracht totdat de boete is voldaan. Arrestaties op Cyprus. In het dorp Lefkonico in het oostelijk deel van Cyprus zijn door Britse troepen Zaterdag ze ven Griekse Cyprioten gearres teerd. Na de arrestatie hielden leer lingen van middelbare scholen in het dorp optochten en riepen an ti-Britse leuzen. In het centrum van het dorp stichtten zij brand in het postkantoor. Later werden de demonstranten door Britse troepen en politie uiteengedre ven. De arrestaties schijnen in ver band te staan met een aanval op 'net politiebureau van het dorp door gemaskerde terroristen, die vijf maanden geleden werd uitge voerd. Bij de aanval werd een hoeveelheid wapens en unifor men gestolen. Een deel van de buit is later in het noordoostelij ke deel van Cyprus teruggevon den. In Nicosia zijn Zaterdagnacht vier Griekse Cyprioten gearres teerd. Zij werden op heterdaad betrapt op het schrijven van anti- Britse leuzen op de muren in de ■stad. Een vijfde werd in Limas sol gearresteerd wegens het ver spreiden van pamfletten van de buiten de wet gestelde Eoka-or- ganisatie. de kapper a>«f hel aparts cosW morfa [6 brouwerijstraat 9 terneuzen s> j ook voor verzorgd kapwerk en voor betere toiletartikelen. aparte salon voor huidverzorging, depositair „lamgome"-dr. payot" -„yardley". In het woud van Malmedy na bij Bar le Due in het Franse de partement Meuse is Zaterdag morgen een militair transport vliegtuig neergestort. Zes Cana dezen kwamen om het leven, één inzittende van het toestel liep ernstige verwondingen op en ze ven Canadezen werden licht ge wond. Volgens een woordvoerder van de Canadese luchtmacht in Metz liepen drie inzittenden in 't geheel geen verwondingen op. Het toestel, van Canadese na tionaliteit, was op weg van Metz naar de vliegbasis te Marville (Meuse). Alle inzittenden waren Canadezen. Het toestel verongelukte door dat het in een vanaf de begane grond geleide blinde landing in dichte mist een groep bomen raakte. Het parlement van Liechten stein heeft Donderdag waarzeg gen, droomuitlegging en alle an dere beoefening van „bijgeloof" verboden op straffe van 50 tot 150 Zwitserse frank boete, of 4 tot 8 weken hechtenis voor reci divisten. Demonstranten hebben Zater dag de ruiten van de auto inge gooid, waarmee de Tunesische premier Tahar Ben Amar van zijn bureau in het centrum van Tunis huiswaarts keerde. Ook de politie werd met stenen bekogeld, toen zij poogde 300 betogers te verdrijven, die beledigingen aan het adres van de regering uitten. Er werden verscheidene perso nen aangehouden, doch er waren geen gewonden. Dit was wel het geval bij een botsing tussen aanhangers van de voorzitter van de nieuwe grondwetspartij, Habib Bourgui- ba, en van de afgezette secreta ris-generaal van deze beweging, Salah Ben Joessef. Bij dit inci dent, dat te Zarzis in Zuid-Tune- sië plaats vond, liepen twaalf personen verwondingen op. Zo als bekend steunt Bourguiba de overeenkomsten met Frankrijk voor zelfbestuur, terwijl Ben De communistisch-Chinese vei ligheidsraad heeft zeventien per sonen aangehouden die verdacht worden van spionnage ten behoe ve van de nationalisten op For mosa, aldus meldt het Sowjet- persbureau „Tass" uit Peking. Leden van de groep, waartoe de gearresteerden behoorden, waren doorgedrongen in de veiligheids dienst zelf, aldus „Tass". v.m. n.m. Bteskens 6.41 7.18 Terneuzen 7.16 7.53 Hansweert 7.56 8.33 Walsoorden 8.06 8.43 Dec. 8 8.36 16.31 2.28 13.24 9 8.37 16.31 3.39 13.44 1« 8.38 16.31 4.49 14.08 ii a39 16.31 5.57 14.37 12 8.40 16.30 7.01 15.12 13 8.41 16.30 7.59 15.54 President Tito van Zuid-Slavië is Vrijdag aan boord van het 5600 ton metende opleidingschip „Geleb" uit Sibenik aan de Dal- matische kust vertrokken voor een reis naar Ethiopië en Egypte. De „Galeb" wordt begeleid door twee torpedoboot jagers. De president en zijn gevolg waren Donderdagavond per trein uit Belgrado naar Sibenik ver trokken. Een woordvoerder van het Zuidslavische ministerie van Bui tenlandse Zaken wilde Vrijdag middag geen commentaar leve ren op berichten, volgens welke president Tito van plan is te be middelen tussen Egypte en Is raël. Wel sprak hij berichten te gen volgens welke de president ook Israël bezoeken zou. J,-,. Joessef volledige onafhankelijk heid voor Tunesië eist. Op een vergadering te Korba in het noorden van het land, waar Bourguiba het woord voer de, vielen twee doden en een ge wonde. Omgeven door Tunesi sche gendarmes deed Bourguiba een aanval op hen, „die oppositie met geweld verwarren". Sinds het begin van de afgelo pen week zijn bij incidenten tus sen aanhangers van de twee lei ders in totaal vier Tunesiërs ge dood en 23 gewond. De gouverneur van de Ameri kaanse staat Georgia, Marvin Griffin, heeft in een telegram aan een lid van de raad van bestuur ders van de staat gezegd, dat het aan sportploegen uit Georgia niet moet worden toegestaan te spe len tegen ploegen van gemengd ras, noch te spelen op plaatsen, waar onder het publiek de rassen scheiding niet wordt toegepast. „Het Zuiden staat voor het Armageddon. De strijd is begon nen. Wij kunnen de vijand niet de geringste concessie doen", zegt de gouverneur in zijn bood schap. El Glaoui, de 83-jarige pasja van Marrakesj, die dezer dagen in een kliniek werd opgenomen om voor een maagkwaal te wor den geopereerd, heeft verschei dene malen bloedtransfusie ge had. Zijn toestand is enigszins verbeterd. De datum voor de ope ratie is nog niet vastgesteld. MGR DR B. -J. ALFRINK ALS AARTSBISSCHOP VAN UTRECHT GEÏNSTALLEERD. Mgr dr B. J. Alfrink, de nieuwe aartsbisschop van Utrecht, heeft Zondagavond tijdens een korte plechtigheid in de kathedrale kerk te Utrecht, ibezit genomen van de aartsbisschoppelijke zetel. De leider van de republikeinen in het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden, Joseph Martin, heeft Zaterdag na een bespre king met president Eisenhower verklaard te geloven dat de laat ste zich candiaaat zal stellen voor een tweede termijn indien zijn artsen dit goedkeuren. De republikeinse fractieleider in de senaat, William Knowland, zeide evenwel na een onderhoud met de president, van mening te zijn, dat Eisenhower nog geen beslissing heeft genomen. De twee republikeinse leiders voegden hier aan toe, dat het hun persoonlijk oordeel was en dat de kwestie bij de president niet ter sprake was gekomen. Arbeidersafgevaardigden heb ben Zaterdag een oproep van de Noorse regering van de hand ge wezen om vandaag weer aan het werk te gaan en de nu reeds acht dagen durende staking van transportarbeiders te beëindigen. De staking heeft reeds een ern stig tekort aan brandstof en ben zine veroorzaakt. In het gebied van Krakau zijn dezer dagen 600 uit de Sowjet- Unie gerepatrieerde Poolse bur gers aangekomen, aldus heeft 't Poolse persbureau P.A.P. ge meld. Onder de teruggekeerden bevinden zich een groot aantal houtvesters, boekhouders en on derwijzers. Dit is de eerste maal, dat mel ding wordt gemaakt van terug zending van een grote groep Po len uit de Sowjet-Unie. Het Belgische Kamerlid De Gryse heeft enige tijd geleden de volgende schriftelijke vragen aan de minister van Justitie ge steld met betrekking tot de zaak Anneke Beekman: „Kan de minister mij zeggen: 1. Door wie het onderzoek in de kloostergemeenschap te We- velgem werd bevolen en om wel ke redenen dit geschiedde? 2. Was zijn ministerie op de hoogte van dat onderzoek en is het in deze aangelegenheid tus senbeide gekomen? 3. Waarom werd er zulk een machtsvertoon ontplooid? (Het blijkt dat het onderzoek werd in gesteld met een honderdtal man schappen). 4. Is het juist, dat de wijze van optreden niet alleen onbe hoorlijk maar zelfs tergend is ge weest?" De minister van Justitie heeft hierop thans het volgende geant woord: „1. Het onderzoek waarvan sprake is, werd verricht op grond van een rogatoire commissie van de onderzoeksrechter te Luik en uitgevoerd door de plaatselijke gerechtelijke autoriteiten. Het on derzoek strekte ertoe een Neder landse vrouw en een Nederlands kind op te sporen. 2. Mijn ministerie was niet op de hoogte van het onderzoek te Het Bergen op Zooms meisje Bertha Hertog heeft zich Zondag verloofd met een uit Venlo af komstige jongeman. Bertha Her tog is het meisje, .om wier per soon enkele jaren geleden in het Verre-Oosten een rechtsgeding is geweest over de al dan niet wet tigheid van haar huwelijk.) Wevelgëm, waarvan het Kamer lid gewag maakt. 3. Alleen de gerechtelijke autoriteiten hadden te beslissen hoe de huiszoeking moest wor den uitgevoerd. Volgens de inge wonnen inlichtingen hebben de bevoegde magistraten bij het on derzoek rekening moeten houden met de uitgebreidheid van het ge bouwencomplex. In het geheel hebben eenentwintig personen, de magistraten inbegrepen, aan de huiszoeking deelgenomen. 4. Uit dezelfde inlichtingen blijkt, dat de huiszoeking met de gewenste bescheidenheid en tact is geschied". Het Brits-Egyptische accoord over het houden van een volks stemming in Soedan is te Cairo getekend. Het Soedanese volk zal in een plebisciet stemmen om te beslis sen of het gebied, dat 50 jaar lang onder gezamenlijk Brits-Egyp tisch bestuur heeft gestaan, onaf hankelijk zal worden of in een soort unie met Egypte zal wor den verbonden. Zeven landen India, PakL stan, Zweden, Noorwegen, Zwit serland, Zuid-Slavië en Tsjecho- Slowakijè zijn uitgenodigd deel te nemen aan een internationale commissie die toezicht zal houden op de volksstemming. De algemene verkiezingen in F runkrijk zullen op twee Januari worden gehouden, aldus is mee gedeeld na afloop van een bij- eenkemst van de ministerraad. Dit besluit volgt op de ontbin ding van het parlement door een decreet, dat Donderdagavond door president Coty werd gete kend en op Vrijdagochtend in de staatscourant werd gepubliceerd. Normaal worden de verkiezin gen in Frankrijk gehouden op Zondag, doch in dit geval werd Maandag twee Januari uitgeko zen om te verhinderen dat de kiezers op Nieuwjaarsdag, een belangrijke feestdag in het Fran se gezin, ter stembus zouden moeten gaan. De vijf radicale ministers die Donderdag hun ontslag aanbo den omdat zij het niet eens zijn met ae Kamerontbinding, woon den de kabinetsbijeenkomst niet bij. In een briefwisseling met Faure, die hun had meegedeeld, dat zij in functie moeten blijven tot de verkiezingen, was men overeengekomen, dat de betrok ken ministers weliswaar in de re- gering zullen blijven, doch niet zullen deelnemen aan het behan delen van kwesties betreffende het houden der verkiezingen. In deze gevallen zullen andere mi nisters voor hen optreden. Faure zelf zal in alle gevallen optreden voor Bourges-Maunou- ry, die als minister van Binnen landse Zaken normaal het mees te van ae organisatie der verkie zingen voor zijn rekening zou moeten nemen. Deze heeft even wel, zoals hij tegenover verslag gevers verklaarde, gevraagd „om persoonlijke redenen" met verlof te worden gezonden. De andere vier radicale minis ters, die het oneens zijn met Faure, zijn de minister voor Han del en Industrie, Morice; de mi nister van Onderwijs, Berthoin; de staatssecretaris voor de Ver bonden Staten, Laforest en de staatssecretaris van Financiën, Jules. Hongaarse deskundigen heb ben verklaard, dat z-ij een revo- lutionnaire methode voor chirur gische behandeling hebben ont dekt, n.l. het „aaneenhechten" van gebroken beenderen met een stof die gemaakt is van bloed- plasma, dat op de duur geheel in het lichaam opgenomen wordt. Sjriman Narajan, de secreta ris van de congrespartij (de In dische regeringspartij), heeft Donderdag in een partijorgaan geschreven, dat er geen compro mis tussen de ideologie van Lenin en die van Gandhi moge lijk is. Het artikel van Narajan is de eerste officiële commentaar van de congrespartij op het bezoek van de Sowjet-leiders Boelganin en Chroesjtsef aan India. Narajan haalde premier Boel- ganins woorden aan, waarin laatstgenoemde zei, dat Lenin en Gandhi vele punten eemeen had den, zij leerden de mensen hun land te bevrijden en onafhanke lijkheid te verwerven. Narajan antwoordde hierop: „Het is on nodig te zeggen, dat er een we zenlijk verschil is tussen de filo sofieën van Lenin en Gandhi. Mahatma Gandhi was, in over eenstemming met 'e aloude tradities van India, vast van oor deel, dat de middelen even be langrijk zijn als het doel en dat verkeerde en onzuivere middelen de verhevenheid van het doel zelf teniet doen." Volgens de partijsecretaris heeft Gandhi de Indiërs altijd de raad gegeven de zelfde zedelijke grondbeginselen in acht te nemen bij de verwer kelijking van soeiale en econo mische vrijheid. „Marx en Lenin hebben een gehele andere weg bewandeld", aldus Narajan. De Amerikaanse afgevaardig de naar de Verenigde Naties heeft een tentoonstelling te New York geopend naar aanleiding van president Eisenhowers voor stel aan de Sowjet-Unie tot we derzijdse luchtverkenning. Op deze tentoonstelling worden luchtfoto's getoond en demon straties gehouden met moderne camera's. Het hoofd van de Amerikaanse afvaardiging, Cabot Lodge, zeide tot de bezoekers, dat met het op de tentoonstelling gedemon-, streerde materiaal binnen zes maanden een volledig en nauw keurig fotografisch overzicht kan worden gemaakt van landen van de grootte als de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten. Onder de getoonde voorwerpen bevindt zich een film van zeven tig meter, die gebruikt is voor het opnemen van een ononder broken luchtfoto van een strook van de Verenigde Staten van de Stille Oceaan tot de Atlantische Oceaan. De opname werd in 1948 gemaakt vanuit een op 10.000 meter hoogte vliegend vliegtuig. Het bedrijfschap voor vee cn vlees heeft met het oog op de be perkte leveringsmogelijkheden van bacon rond de jaarwisseling besloten de gewichtsgrenzen voor baconvarkens te vernauwen. Met ingang van 5 December kunnen slechts varkens van 63 tot en met 70 kg koud geslacht gewicht voor de baconbereiding worden bestemd. De geldende prijstoeslagen bij het slachten van niet voo# de baconbereiding bestemde varkens blijven ongewijzigd. Omstreeks half twaalf Vrijdag avond stoomde het Nederlandse kustvaartuig „Nottingham" op de Nieuwe Waterweg van Hoek van Holland naar Rotterdam. Aan boord bevond zich een ernstige zieke, die zo spoedig mogelijk aan de blindedarm moest worden ge- opreerd. De toestand van de pa tiënt was zodanig, dat men het niet verantwoord achtte te wach ten tot het schip in Rotterdam zou zijn gemeerd. Er werden der halve ondanks de dichte mist, maatregelen genomen om de zie ke op de snelste wijze naar het ziekenhuis in Rotterdam te ver voeren. Een snelle motorboot van de N.V. Koninklijke scheepsagen tuur Dirkzwager vertrok even voor half twaalf uit Maassluis om op de rivier de patiënt van de „Nottingham" over te nemen, het geen geen gemakkelijke opgave was. En op de kade te Maassluis was spoedig daarna een zieken auto aangekomen om de zieke, zodra deze door de motorboot aan land was gebracht, naar het Ha venziekenhuis te Rotterdam te vervoeren. OVERVAL OP SIGAREN WINKELIER TE UTRECHT Twee jongemannen hebben Vrijdagavond omstreeks half ne gen, een overval gepleegd op de sigarenwinkelier P. J. K. te Utrecht in een sigarenwinkeltje aan het Stationsplein. Voorbijgan gers hoorden hulpgeroep en za gen in de winkel de 23-jarige C. C. H. en de 22-jarige E. G-. R. E. neiden uit Utrecht die met een geladen revolver de sigarenwin kelier bedreigden. H. kon worden gegrepen en aan een juist passe rende agent worden overgeleverd. Op hem werden later een pistool met patronen, een dolkmes en een bedrag van 352,50 aange troffen. E. is nog voortvluchtig. Het is gebleken dat de knapen kans hadden gezien ruim 300 van de sigarenwinkelier te roven. INBRAKEN IN SCHOLEN. Twee jongens van ongeveer 18 jaar hebben Vrijdagavond inge- Tussen Larchmont en Rye in de Amerikaanse staat New York, heeft dezer dagen voor de eerste maal in de Ver. Sta ten een trein gereden, die van een afstand bestuurd werd. Met de trein reisden 75 perso nen, merendeels functionaris sen van de „New Haven Rail road". De trein reed het tra ject van Larchmont naar Rye, een afstand van 16 kilo meter, heen en terug. broken in een lyceum aan de Brahmsstraat te Amsterdam. De vrouw van de concierge hoorde wel veel lawaai in de school doch dacht, dat er een leraar nog aan het werk was. Toen zij de buiten deur van de school dicht hoorde slaan ik zij toch eens gaan kijken en kwam op de stoep een jongen van ongeveer 18 jaar tegen. Op haar vraag wat hij daar deed, antwoordde het jongmens, dat hij de sleutels van de rector had ge kregen om enkele boeken te ha len. De vrouw vertrouwde het zaakje niet, maar slaagde er niet in de jongeman en diens handlan ger in de kraag te vatten. Bij een nader onderzoek bleek, dat de kamers van de directeur en de onderdirecteur overhoop waren gehaald. Een bedrag van onge veer 500 was verdwenen. Dezelfde avond is ook ingebro ken in een Zweedse houten school aan het Albert Hahnplant- soen te Amsterdam. Hier ver dween een bedrag van ongeveer 200. SINTERKLAAS IN DE SLOOT. St Nicolaas bezocht Zaterdag middag Kwintsheuvel met zijn 3 zwarte Pietermannen. In de Hoenderparklaan schrok een van de paarden, die voor het rijtuig waren gespannen, met als gevolg dat Sint en zijn knechten in de sloot terecht kwamen. Gelukkig konden zij bijtijds worden gered, evenals de paarden. De tocht is per auto voortgezet BROMFIETSER DODELIJK VERONGELUKT. Vrijdagavond is de 63-jarige technisch hoofdambtenaar bij de gemeente Utrecht, de heer A. v. M. dodelijk verongelukt, toen hij met zijn bromfiets op de Catha- rijnesingel in Utrecht een truck met aanhangwagen rechts wilde passeren. Hij raakte bekneld en kwam te vallen. Hij kreeg het reehterachterwiel over zich heen. Hij was onmiddellijk dood. PERSONENAUTO REED OP VRACHTAUTO. Zaterdagnacht omstreeks één uur is op de rijksstraatweg te Wassenaar door nog onbekende oorzaak een personenauto in vol le vaart tegen de achterkant van een er voor rijdende vrachtauto gebotst. De personenwagen schoof onder de vrachtauto en werd totaal vernield. De vier in zittenden werden gewond. Een van hen, de medisch student K. uit Leiden is tijdens het vervoer naar een ziekenhuis overleden. Twee der drie overige gewonden moesten in een ziekenhuis wor den opgenomen. Naar de oorzaak van het ongeval wordt een onder zoek ingesteld. INBREKER AANGEHOUDEN. In de omgeving van de Bin nenrotte te Rotterdam is Zater dagnacht de 32 jarige rondslijper J. H. aangehouden, die zich daar op verdachte wijze, ophield. Toen hij in het hoofdbureau gefouil leerd werd bleek hij in het bezit te zijn van een bedrag van ƒ288,51. een rekening gesteld aan een firma aan de Lombard kade en een grote schroeven draaier. Hij bekende, dat hij zich toe gang had verschaft tot het kan toor van de firma H. aan de Lombardkade en daar het geld en de rekening gestolen had. Ook bleek hij een ruit van een winkel aan de Meent te hebben vernield met het doel binnen te dringen. Bij huiszoeking werden ver scheidene voorwerpen gevonden, die vermoeoelijk van inbraken in de Lijnbaan afkomstig zijn.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1