Uitbreiding en bekrimping gd gevraa Als Sint Piet op bezoek gaan RADIO DE BUCK Binnenlands nieuws RADIO De moord op Stanley Wilson Sint, denk aan uw kleding, uw adem en uw gang ddmie 4üM(jAiue T WEE&h BLAD Zaterdag 3 December 1955 11e >a ar gang Ho. 3628 Uitbreiding van het aantal Kamerleden Instelling spoorwegongevallenraad goedgekeurd Nog steeds hoge overheidsuitgaven FRANSE NATIONALE VERGADERING ONTBONDEN Vrijdagochtend is in de Franse staaatscourant het decreet verschenen ter ont binding van de nationale vergadering. Werktijd der Belgische bankemployé's HACHELIJK AVONTUUR VAN AMERIK. DUIKER SIEMENS NOORDSTRAAT 86 - TELEFOON 2573 - TERNEUZEN VRIJE ZE HET DOOR de regering ingediende voorstel tot uitbreiding van het aantal Kamerleden is door de Tweede Kamer goedgekeurd. Als nu de Eerste Kamer het besluit eveneens goedkeurt, wordt het aantal Tweede Kamerleden van 100 op 150 gebracht en het aantal Eerste Kamerleden van 50 op 75. Zonder slag of stoot gaat dit overigens niet, daar* deze wijziging moet geschieden bij grondwet herziening en de Eerste Kamer reeds tegenstemde. De uitbreiding van het aantal Kamerleden wordt noodzakelijk geacht door de steeds toenemen de internationale werkzaamhe den, terwijl bij handhaving van het oude aantal het noodzakelijke contact van de Kamerleden met het maatschappelijke leven in het gedrang dreigde te raken. TEVEEL GRONDWETS HERZIENINGEN? Over het algemeen waren de Kamerleden het er wel over eens dat uitbreiding van het aantal noodzakelijk was. Anderzijds wa ren er weer, die een geringere uitbereiding voorstonden dan door de regering was voorge steld. Ernstige critiek op de rege ring werd hierbij geleverd door prof. Oud (V.V.D.), die meende, dat de regering maar omsprong met de grondwet alsof het een drankwet of een winkelsluiting- wet was. Het herhaaldelijk wijzigen van de grondwet hoe miniem deze wijzigingen ook zijn doet de eerbied voor de grondwet, waar op onze staatshuishouding geves tigd is, verloren gaan; de ver nieuwingen zijn bij de gewij zigde toestanaen noodzakelijk, hoewel van een „drang naar ver nieuwing" momenteel geen spra ke is. Zowel K.V.P., P.v.d.A. als A.R. steunen het regeringsvoorstel, omdat men van de noodzakelijk heid hiervan overtuigd is. Een ingrijpende herziening van de grondwet mag vooralsnog niet worden verwacht, maar inciden teel zijn er toch wel punten, waarin onze grondwet verouderd schijnt en die om herziening vra gen, maar dan moeten deze pun ten „urgentie-gevallen" zijn, die de ontwikkeling van onze staats huishouding in de weg staan of aan de gewijzigde situatie moe ten worden aangepast. WEL OF GEEN ONDER ZOEK? De instelling van een spoor weg (ongevallen) raad is door de Tweede Kamer zonder hoofdelij ke stemming goedgekeurd. Het behoeft geen betoog, dat de mi nister van Verkeer en Water staat hiermede aan de wensen van vele Tweede-Kamerleden is tegemoetgekomen, omdat er reeds sedert 1952 op een onafhan kelijke raad voor de behandeling ONBEPERKTE GARANT* 1AZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEK het verschijnsel van het ongemo tiveerd instellen van commissies voor allerlei soort zaken is ken nelijk verdwenen maar dat de commissie van onderzoek, die bij een eventueel spoorwegongeval kon worden ingesteld, thans ver vangen is door een permanente raad voor de behandeling van spoorwegongevallen, aan wie te vens de bevoegdheid is opgedra gen om uit te maken of er een onderzoek moet worden inge steld, of dat dit gevoeglijk ach terwege kan worden gelaten. Bovendien is de instelling van deze raad niet alleen belangrijk voor eventueel uit te brengen rapporten over spoorwegonge vallen, maar kan hij ook de mi nister adviseren in het belang van de veiligheid van het ver keer maatregelen te nemen, die kunnen leiden tot vermindering van het aantal spoorwegongeluk- kon. BEKRIMPING GEVRAAGD. De hoge overheidsuitgaven spe len nog steeds een rol in het po litieke leven, want nu eens wordt er van deze, dan weer van gene zijde op bezuiniging van de uit gaven gehamerd. Ook thans zijn die uitgaven weer aan de orde gekomen bij de behandeling van een begrotingswijziging van tie staatsdrukkerij in de Eerste Kamer. Prof. Hellema (A.R.) drong er op aan, dat de staatsdrukkerij het aantal publicaties zou gaan De besprekingen tussen de af gevaardigden der werkgevers en der werknemers uit het bankbe drijf die Donderdag op het kabi. net van de Minister van Arbeid zijn gevoerd hebben tot overeen stemming geleid. De stakingsaanzegging is inge trokken. De ondertekenaars zullen het accoord van hun lastgevers ver dedigen. Het accoord zal voorge legd worden aan de leden der ver schillende organisaties, die vóór 12 December een oordeel moeten vellen. De arbeidsduur, die thans 44 uur bedraagt, zou verminderd worden tot 43 uren en daarna tot 42, met vier halve dagen vacantie verminderen. Hij vond het vreemd, dat elke minister be voegd was de staatsdrukkerij op dracht te geven tot het uitgeven van publicaties, terwijl dit be drijf toch ressorteert onder het ministerie van binnenlandse za ken. Als de minister de teugels strakker in handen houdt, zullen niet alleen de kosten worden ge drukt, maar wordt tevens een ongewenste concurrentie met de particuliere uitgeverijen voor komen. Hoewel de staatsdrukkerij bij de verkoop van haar publicaties de particuliere boekhandel in schakelt en de gebruikelijke kor ting geeft, blijkt er toch een vrees voor teveel publicaties te be staan, zodat de minister ook toe zegde, er bij zijn ambtgenoten op aan te dringen, het aantal pu blicaties te verminderen, omdat controle op de publicaties van MAN MAAKT AMOK zijn ambtgenoten onmogelijk is. BRISBANE In Brisbane Australië) heeft een man amok gemaakt met bom men en een revolver. Hij doodde hierbij twee artsen, verwondde een arts ernstig terwijl een man zijn handen verloor toen de bom ontplofte, welke hij de razende wilde ontnemen. Zelf bezweek hij aan opgelopen verwondingen. Een en ander heeft zich afge speeld in Wickham Terrace, een blok waar zich veel specialisten hebben gevestigd. De man, de 39-jarige K. Kast spoedde zich met een koffer met zelfgemaakte bommen van de ene dokterswoning naar de andere. In de wachtkamer van zijn eerste slachtoffer ontstak hij de lonten van vier bommen. Een voorbijganger zag dit en wilde de bom onschadelijk ma ken. Het was deze man, die zijn handen verloor. Twee omgekomen specialis ten werden met revolverscho ten gedood. Het is bekend, dat K. K. een pa tiënt van de specialisten was. Volgens de politie had hij ge- munistische partij onder de ge- noeg explosieven In zijn koffer, organiseerde Weense arbeiders, om het gehele blok op te blazen. NEDERLAND is een der bevoorrechte landen, dat de eer geniet Sint Nieolaas met gevolg op 5 December in hoo'gst eigen persoon te mogen ontvangen. Vrijwel geen enkel land ter wereld is er, waar deze heilige reeds zovele jaren dit bezoek heeft afgelegd en het is ook een vast staand feit, dat reeds weken van tevoren onze jeugd naar die grote vijfde Decemberdag uitziet. Communisten veroorzaken tram- en busstaking in Wenen Te Wenen is het personeel van trams en bussen Vrijdagochtend onder communistische leiding voor drie uur in staking gegaan, zulks ter ondersteuning van loon eisen. Communistische „arbei dersstoottroepen" waren in ac tie. De stakers stonden in groe pen op de tramlijnen of gingen in de tramwagens staan, zodat er geen plaats meer over was voor passagiers. Andere stakers en hun helpers verdrongen zich op de perrons der stations en in het busstation, waardoor zij reizigers beletten treinen en bussen te bereiken. De staking duurde van zes tot negen uur 's morgens. Het feit, dat zij aldus kon ver lopen, wordt in Weense politieke kringen als een aanwijzing be schouwd van de kracht der com- van spoorwegongevallen is aan- per maand meer dan thans gearongen. Gelukkig verklaarde de minis ter dat door deze instelling van de raad geen nieuwe commissie in het leven werd geroepen De Amerikaanse duiker Talla- i'ieae heeft Donderdag vijf uur fang klem gezeten in het ijskoude water op de bodem van de rivier tie Patuxent in de Amerikaanse staat Maryland, veertig meter onder de waterspiegel. Dadelijk nadat hij boven water was, werd hij naar een decom- pressiekamer aan de oever ge bracht, waarin hij vier uur moest blijven om te voorkomen, dat hij last kreeg van de caissonziekte (aandoening van personen, die in samengeperste lucht werken). Naar het scheen was hij bewuste loos, toen hij bovenkwam. Iemand uit de omgeving van de duikwerk- zaamheden zeide, dat Tallarico „er nogal slecht aan toe schijnt te zijn". Toen men bepierkte dat de lijn waaraan Tallarico zat, niet kon worden ingehaald, werden dadelijk per hefschroefvliegtuig en met auto's duikers aange voerd. Aan de reddingswerkzaamhe. den namen veertien duikers deel. Laatstgenoemden ondervonden veel last van de sterke getij- stroom. Later is gebleken, dat Tallarico bij kennis is. Volgens artsen is zijn toestand uitstekend". Door elk der organisaties zal een deskundige worden aangewe zen om het belang te bestuderen van de concurrentie der semi- overheidsdiensten. DOOR RUIMTE - ACOUCREK SIEMENS SUPER C 50 Optimale FM-ontvangst 8 Siemens buizen 3 Luidsprekers met ge scheiden hoge en lage toonrege- ing Fraaie kast met kunststof- omhjsting f Vraagt demonstratie onderdelen voor Siemens radiotoestellen worden in eigen fabrieken vervaardigd DEALER VOOR TERNEUZEN SINT NICOLAAS is de won derdoener en in de vierde eeuw bisschop van Myra, in Lysië, dat zoals bekend een landschap is in het Zuidwesten van Klein-Azië, ten Oosten van Rhodus gelegen. De klederdracht van de heilige, kindervriend bij uitstek, ver toont deels de gewoonte zoals die bij Oosterse volkeren geldt, deels die van geestelijken. Het lange witte hemd, de wijde rode man tel, de indrukwekkende mijter en zijn lange staf, boezemen ontzag in bij onze kinderen en in vele gevallen eveneens bij de ouderen, die zich niet geheel veilig voelen, omdat zij wel weten het afgelo pen jaar niet geheel straffeloos te hebben geleefd. Het is een won der, zoals deze reeds zeer oude bisschop dat alles weet, hoewel hij ver hier vandaan woont. Vele Nederlandse gezinnen stellen prijs op 'n bezoek van de Sint en doen alle mogelijke moei te hem tot een visite over te halen. DRUKKE DAGEN NU SPREEKT het vanzelf, dat onze bisschop zoveel mogelijk aan alle verzoeken voldoen wil en daardoor enkele zeer drukke da gen heeft, dak op dak af, hetgeen hij, gezien zijn hoge leeftijd niet kan volbrengen zonder transpire ren. Hij loopt daardoor kans, dat zijn kleding bij zijn bezoek niet smetteloos meer is. Hij zal er dus zoveel mogelijk voor zorgen, dat die kleding desondanks aan alle eisen van „welvoeglijkheid" vol doet. Hij zal er verder voor zorgen, dat hij niet bij ons binnen komt, met een reeds van verre te ruiken onaangename adem, die sterk doet denken aan sterke kruiden e.d. Het is immers bekend, dat men in Oosterse landen veel ge bruik maakt van sterk gepeperde maaltijden enz. Er zijn kruiden bij, die zelfs de geur hebben van onze alom bekende sterke dran ken, zoals jenever, bier, cognac enz. Men zal begrijpen, dat vele ouders er niet op gesteld zijn der. gelijke visite te ontvangen, te meer daar dit bezoek bedoeld is als een speciale attentie voor onze kleuters, die 't vreemd zou den vinden, dat de goede en eer biedwaardige Sint door die bran derige kruiden e.d. wat moeilijk zal praten. Neen, Sint zal wel zo verstandig zijn er voor te zorgen, dat men geen aanmerkingen zal kunnen maken over wijze van praten en woordkeuze. GEEN GESTOMMEL GETROUW aan de gewoonten in de Oosterse landen, waar alles nogal geruisloos gaat, zal ook Sinterklaas bij zijn bezoek aan onze woning er voor zorgen, dat binnenkomen met zo min moge lijk lawaai gepaard gaat. Gestom mel e.d. beangst het kind en dan kost het veel moeite de kleine weer zover te krijgen, dat het een prettige avond zal hebben. In verband met de woningnood kan het voorkomen, dat niet ieder beschikt over voldoende ruimte. Ook de ouders, die hier mede te kampen hebben, willen toch het bezoek van de Sint niet laten schieten, maar het is de plicht van de Sint met deze nood toestand rekening te houden en er voor te zorgen, dat mocht hij met zijn mijter ergens tegenaan stoten, hij deze voor het binnen treden in de huiskamer weer recht zet, desnoods door de hulp hiervoor in te roepen van een zijner knechten, want het is een vreemd verschijnsel, een heilige met een scheef hoofddeksel te zien binnentreden. Gedurende zijn verblijf in uw woning zal hij zijn hoofd natuurlijk niet ontbloten, al heeft hij het nog zo warm... Sinterklaas en zijn knechts zul len er voorts voor zorgen, dat hun schoeisel wat overeenkomst heeft met het Oosterse, zodat zij niet binnenkomen met zeer zware en harde zolen onder de schoenen, hetgeen veel gestommel op de trappen veroorzaakt. NIET DRINKEN, SINT. TENSLOTTE willen wij nog wijzen op het ongemanierde, dat u natuurlijk bij uw Sint Nieolaas niet kunt aantreffen, als hij plot seling tijdens het bezoek bij u „reuze trek" krijgt in een stimu lerend drankje, om de vermoeie nis te verdrijven. Als hij bij al zijn bezoeken zo'n branderig ge vod in de keel krijgt, zou het, zodra hij bij een der laatsten van zijn lijstje komt, wel eens kunnen zijn. dat hij in het geheel niet meer verstaanbaar praten kon! Overi gens Sint onwaardig. Hij moet ook denken aan zijn baard, die hem het drinken van thee e.d. bemoeilijkt. Het parool voor het welslagen van een feestelijk avondje is: een goedgeklede, bezadigde figuur, die ten koste van vele opofferin gen onze kleinen een prettige, be schaafde avond komt bezorgen, zonder angst, waardoor er nog menig avondje nadien met ple zier over het Sint Nicolaasfeest gesproken kan worden. Als Sint en zijn helpers deze speldeprikken ter harte nemen, zijn alle ouders tevreden en daar is het om begonnen. (Nadruk verboden 1 door PHILIPPO' PRESTON. 54) Nadruk verboden. Binnen enkele minuten stond hij in de getuigenbank. Het was een bleke jongeman, die al jaren in dat restaurant bediende en die te dom was iets anders te ver tellen dan wat hij precies wist. Ja, hij had om vier uur thee voor twee personen gebracht. Neen, hij had mijnheer Carter niet gezien, maar wel juffrouw Beverley en zij sprak tegen iemand, die hij niet zien kon. Audrey drukte haar vingers tegen haar ogen. Marash haalde diep adem, zodat de knopen van zijn vest omhoog rezen, als een bootje op een golf. Langzaam kropen de minuten voorbij. Audrey hoorde niets duidelijk meer, tot dat de coroner voor de doodstille zaal als zijn oordeel uitsprak: „....dat Stanley Wilson door één of meer onbekende personen was vermoord". Werktuigelijk stond Audrey op en keek naar Shane. Hij zat volkomen roerloos naast zijn verdediger. HOOFDSTUK XVII. MANNENEER. Marash begeleidde Audrey uit de rechtszaal, want 'hij begreep, dat ze nauwelijks zag waar ze liep, omdat ze een paar maal ge struikeld was en zeker zou ge vallen zijn, als hij haar niet had ondersteund. „U moet niet op Shane Carter wachten. Ik zal u naar uw ka mers brengen en me later wel met hem in verbinding stellen," „Ik ben weer in orde. Dank u, maar maak u niet bezorgd over me," mompelde Audrey. „Onzin! Ik doe 't heel graag." Hij riep een taxi aan naar de stoep van het gerechtsgebouw, want ze was één der eerste, die het verlaten had en Shane moest nog met Sonia en Elma binnen zijn. Shane zou Elma wel thuis brengen. Wat bestond er tussen hen beiden? dat vroeg ze zich herhaaldelijk af. Audrey had hevige hoofdpijn. Een dichte mensenmassa vocht om een plaatsje in de bussen, kroop als een mierenzwerm de ingang van de ondergrondse in en tegen de trap van de bovengrondse op, die met een lange rij wagens als een sahuifelende slang voorbij gleed. Vreemd, zoals iedereen toch een eigen lever*, had; die mensen aan ,de lus in de wagons hadden waarschijnlijk elk hun geheime verdriet en konden nooit raden, dat zij, Audrey Merivale, gezeten naast een kleine dikke man, mis schien haar aanbidder, zoëven had geluisterd naar de uitspraak van een rechtbank. Eindelijk zei Marash „Als de twijfel door het raam binnenkomt, lieve kind, vliegt de hoop de deur uit.", „Ja, dat weet ik." Audrey zuchtte. Ze geleek op een grote bloem door een stormwind ge knakt. De taxi hield voor haar woning stil; ze zocht in haar tasje naar haar sleutel, die Marash van haar overnam, want haar handen beefden zo erg, dat ze hem niet in het sleutelgat kon steken. Daarna gingen ze naar boven en Marasih duwde Audrey op haar zitkamer zachtjes en bezorgd op een stoel neer. „Blijf nu maar stil zitten. Ik ben een uitstekende keuken meid." Hij dribbelde naar het keukentje toe en begon neuriënd koffie te zetten. Toen hij klaar was, bracht hij alles op een blaadje binnen en om hem te plezieren schonk Audrey koffie. Gek toch, hoe 'n man zich ver beelden kon, dat een gebroken hart door een kopje warm drin ken gekoeld kon worden. „U bent erg vriendelijk.... Wat zou de politie nu doen?" „Dat weet ik niet. Maar ik weet wel, wat ik doen ga. Op een goede dag zal ik hen allemaal verbluft doen staan met wat ik voor nieuws breng. Ja, maar ik vertel het u niet. Een geheim kan je het beste alleen bewaren. Nu moet u gaan rusten, dan ga ik weg. En u moet mijnheer Shane Carter eens opbellen, dat zal u goed doen." Toen hij weg was, dacht Audrey: „Als Shane niet opbelt, moet ik het zo aanstonds wel doen." Ze kon de nacht onmoge lijk ingaan, zonder te weten, hoe de zaken stonden. Shane verliet de rechtszaal om ringd door zijn advocaat, Sonia en Elma. Hij was zich ervan be wust, dat die drie onder elkaar aan het praten waren. Hij voel de hoe Elma haar arm door de zijne stak en hoe Sonia werd on dersteund door de heer Travers, zijn advocaat, die had afgeweten van het door Elma te verschaffen alibi, van de middag af, dat ze ondanks de drukkende hitte naar zijn kantoor was gekomen. (Wordt vervolgd.) TWEE AMSTERDAMSE „ZWARE JONGENS" AANGEHOUDEN. Dank zij de oplettendheid van agenten van de radio-autodienst der Amsterdamse politie, zijn twee „zware jongens" in de hoofdstad gearresteerd, die reeds twee weken gevolgd werden in verband met een grote inbraak in Amsterdam-Zuid op 19 Nov. j.l., waarbij sieraden ter waarde van 35 a 40.000 gulden werden buitgemaakt. Het tweetal, een 23-jarige meu belmaker en een 20-jarige los- werkman, werden Donderdag nacht op het Rokin betrapt, toen zij poogden in te breken in een zaak van vulpenhouders. Als gevolg van deze aanhou ding zijn in de nacht van Don derdag op Vrijdag in de Amster damse binnenstad op vijf plaat sen huiszoekingen verricht. Bij een familielid van één der in brekers werd een hoeveelheid sieraden ter waarde van onge veer 35.000 gulden gevonden, be horende tot de buit van de ge noemde inbraak. Na de inbrekers zijn nog een heler en diens broer met echt genote in arrest gesteld. Geen der verdachten heeft nog een volledige bekentenis afgelegd. KOOPMAN-OPLICHTER GEARRESTEERD. Student voor ruim 2000 benadeeld. De Amsterdamse centrale re cherche heeft de 65-jarige koop man J. H. uit de hoofdstad ge- arretseerd, die er van verdacht wordt een 23-jarige student voor 2275 te hebben opgelicht. De koopman, die reeds talloze ma len terzake van verduistering en oplichting is veroordeeld, het laatst in 1953, heeft aldus de recherche bekend. Via een advertentie was hij met de student, die een woning zocht, in contact gekomen. H. wist z.g. een woning voor hem, maar er moest iets aan vertim merd worden en bovendien moest een inventaris worden overgeno men. Tevens gaf hij voor in hui zen te handelen. De koopman had een mooi en zeer lucratief object op het oog, waarbij de student als derde deelgenoot in een com binatie mee zou kunnen doen. H. wist behalve het vertrouwen van de student tevens het ge noemde bedrag van hem te krij gen. De zo winstgevende affaire liet evenals de woning ech ter lang op zich wachten. Toen de student het afschepen moe was wendde hij zich tot de poli tie. Deze arresteerde J. H„ die bij zijn verhoor tevens bekende eerder „een soortgelijke affaire aan de hand te hebben gehad", waarbij hij echter de benadeelde financieel schadeloos heeft ge steld. De recherche vermoedt, dat dit is geschied met het geld van de student. JOURNALIST VOORKWAM ERGER. Donderdagavond belde 'n jour nalist de brandweer van 's-Gra- venhage op en vroeg of het waar was dat er bij Vroom en Drees- mann brand was uitgebroken. De brandweer, die van niets wist, toog direct op onderzoek uit. Met het oog op het feit dat het hier een groot warenhuis in de binnenstad betrof, werd met veel materiaal uitgerukt. Inderdaad bleek er een brandje te zijn en wel in de lunchroom op de eer ste étage. Bij het sluiten van het warenhuis had men vergeten een kaars uit te blazen, die, bijna opgebrand, het omhulsel van het voetstuk had aangestoken. De brandweer bluste 'het brandje met een bluskwast. De schade bedraagt 25. BOZE KASTELEIN MAAKTE BROKKEN BIJ COLLEGA. Een 27-jarige Amsterdamse kas telein heeft in een café van een collega, waar hij enige vertering had gemaakt, de boel op stelten gezet, omdat hij meende, dat voor zijn comsumptie een te hoge prijs werd gevraagd. De kastelein be taalde niettemin en verliet hél café, maar keerde korte tijd la ter met versterking terug. De boze kastelein begon een ruzie, die uitliep in een vechtpartij. De betichte caféhouder, die vreesde dat zijn établissement een slagveld zou worden schoot een alarmpistool af. Het schot maakte niet de minste indruk op de vechtenden. Maar de schoon vader van de sohutter-caféhou- der werd aan zijn hoofd en han den gewond. Tijdens het gevecht sneuvelde een ruit, enige glazen en flessen, alsmede twee stoelen. Een derde, 31-jarige kastelein, die van de vechtpartij hoorde en meende dat zijn 27-jarige collega mishandeld zou zijn, verliet zijn eigen zaak en spoedde zich per auto naar het gevechtsterrein. Daar aangekomen werd hij door een bejaarde vechter begroet met een klap van een stoel. Dat liet de kastelein niet op zich zitten en hij greep eveneens naar zo'.n wapen. Beide kasteleins zijn door de politie in verzekerde bewaring gesteld. DODELIJK ONGEVAL. Door gebruik van straal- kachel in badkamer. De 46-jarige mevrouw Prince- Van Iersel, echtgenote van de heer P. Prince, hoofd van een B.L.O.-school en voorzitter van de R.K. bond voor buitenge woon lager onderwijs in Neder land, is in de badkamer van haar woning aan de Breukelsestraat in Boxtel, om het leven gekomen. De oudste dochter kreeg bij thuiskomst geen gehoor en in de overtuiging, dat haar moeder zich in de woning moest bevin den, waarschuwde zij de buren. Door het forceren van een raam werd toegang tot de woning ver kregen, waarbij men tot de ont stellende ontdekking kwam, dat mevr. Prince zich levenloos en deerlijk verbrand in het bad be vond. Een straalkacheltje, dat vermoedelijk op 'n tafeltje naast het bad was opgesteld, is door onbekende oorzaak in het bad te recht gekomen. Mevr. Prince was moeder van vijf kinderen. GEKNOEID MET LOONBETALINGEN. De bedrijfsleider van oen Am sterdamse aannemersfirma welke in Bergen op Zoom en omgeving werkzaamheden verricht, had bij de politie te Bergen op Zoom aangifte gedaan van vermissing van een loonzakje met inhoud. Als verdacht van deze verduiste ring werd de boekhouder F. V. aangehouden, die, na door de po litie aan de tand te zijn gevoeld, bekende reeds van het begin van het jaar kasgeld, dat hij van de firma onder zich had te hebben verduisterd. Bij nader onderzoek bleek dat hij met loonstaten had geknoeid en zich op die wijze enige duizenden guldens had toe geëigend.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5