PULLMAN Debat in Westduitse Bondsdag over de buitenlandse politiek Nederland en Indonesië HetprocesJungschlaeger Westelijk protest in Berlijn De belastingheffing in Engeland ke De repatriëring van Duitse krijgsgevangenen De rapportkwestie de West mza WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN VRIJDAG 2 DECEMBER 1955 11e Jaargang No. 3627 Niet bereid tot een koehandel Donderdag begon te Bonn in een uitermate druk be zochte bijeenkomst van de Westduitse Bondsdag het aangekondigde debat over de Westduitse buitenlandse politiek, waarbij het er in hoofdzaak omgaat of West- Duitsland, al dan niet onaf hankelijk van het Westen, rechtstreekse besprekingen met de Sowjet-Unie zal voe ren over een Duitse hereni ging- „DE DAG VAN DE RECHTEN VAN DE MENS" DE ARBEIDSONRUST IN OOSTENRIJK Vooraanstaand Amerikaans communist meldt zich Een Pullman schoen kent geen jaargetijden! WANORDELIJKHEDEN IN HAVANA Na de ontmoeting tussen de Indonesische ambassa deur in bijzondere missie, mr Utoyo Ramelan, en mi nister Luns is Donderdag morgen meegedeeld, dat aan Nederlandse zijde de hoop bestaat, dat het vooroverleg over een Nederlands-Indo nesische conferentie op mi- nisteriëel niveau spoedig met succes zal worden be kroond. In de Donderdag gehou den 45ste zitting in het pro ces tegen Jungschlaeger heeft mevrouw Bouman ge vraagd of de uit Nederland komende getuigen wel op 15 December kunnen wor den gehoord, aangezien op die datum in Indonesië de verkiezingen voor de consti tuante worden gehouden. De ambassadeurs van En geland, Frankrijk en de Ver. Staten in West-Duitsland hebben Donderdag in een nota aan de Sowjet-autori- teiten in Berlijn geprotes teerd tegen de Sowjet-ver- klaring dat Oost-Berlijn een deel is van een souverein O. Duitsland, zo is uit goedin- gelichte bron in Bonn verno men. SI BEKKAI BEREID OM REGERING TE VORMEN DE WIEDBACHBRUG Vier man in een slee dwars door Grahamland DE REIS DER SOWJET-LEIDERS Van Krieken Zondag in Biak. EL GLAOUI IN ZIEKEN HUIS OPGENOMEN BRITS PROTEST BIJ FORMOSA OP ZOEK NAAR „VERSCHRIKKELIJKE SNEEUWMAN" NEDERLANDS SCHIP AAN DE GROND GELOPEN. HET WEER Franker-ing bij abonnement Temeuzen Directeur Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Redactieadres: Telefoon 2073 en 2510 Na. 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma F. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum por advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels f L~ iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adre* Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Het debat werd geopend met een toespraak van minister van Buitenlandse Zaken Von Brenta- n«. •Be hoofdpunten uit zijn betoog, dat door luisteraars en kijkers voer radio en televisie in geheel West-Duitsland kon worden ge voigd, waren de volgende punten .1. Groot-Brittannië, Frankrijk en de Verenigde Staten hebben in de recente vier mogendheden- conferentie te Genève rekening gehouden met alle Westduitse wensen op het gebied der hereni ging. Ook andere staten-N.A.V.O.- leden en de landen-leden der Westeuropese Unie hebben zich voBedig solidair met West-Duits- land betoond. 2. Von Brentano verklaarde nadrukkelijk, dat noch West- Duitsland, noch een verenigd Duitsland zich er ooit, achter de rug van de Westerse mogendhe den om, toe zou lenen een over eenkomst met de Sowjet-Unie aan te gaan. ..Molotof moge er dan in 1939 in geslaagd zijn een bondgenoot schap tussen Hitler en Stalin te sluiten, waardoor de twee tota- Op 10 December a.s. zal weder om de „dag van de rechten van de mens" worden gehouden ter herdenking van het feit, dat de algemene vergadering van de Verenigde Naties óp 10 Decem ber 1948 de uit 30 artikelen be staande universele declaratie van de reahten van de mens heeft aanvaard. Er zal in Utrecht een herdenkingsbijeenkomst worden gehouden. Op 9 December zal te Amersfoort een tentoonstelling, gewijd aan de rechten van de mens, worden geopend. Diezelfde avond zal in het programma van de V.P.R.O. te 19.05 uur gespro ken worden over de betekenis van de mensenrechten. TUNESIE Chauffeur van Salah Ben Joessef doodgeschoten Donderdag is de chauffeur van Salah Ben Joessef, de leider van de vleugel van de nieuwe-grond- wetspart ij in Tunesië, de gekant is tegen de Frans-Tunesische conventies, in Tunfe op straat doodgeschoten. Aanhangers van Ben Joessef hebben de politie de namen opgegeven van negen per sonen, die betrekkingen onder houden met de Fransgezinde vleu gel van de nationalistische nieu- we-grondwetspartij. Deze man nen hadden een afspraak met de chauffeur gemaakt. Het stakingsgevaar in Oosten rijflï is verminderd door een com promis tussen werkgeversorgani saties en vakverenigingen. Het ging om de betaling van een week extra loon voor alle ar beiders in regeringsdienst als te gemoetkoming aan de gestegen kosten van levensonderhoud. De minister van Financiën wees aan vankelijk deze eis van de vakbe weging af, waarna verscheidene vakverenigingen dreigden Zater dag een staking af te kondigen Woensdagavond is echter in on derling overleg besloten, dat Februari een nieuwe loonschaal zal worden toegepast en in Janu ari een bedrag zal worden uitge keerd als duurtetoeslag. Fred Fine, een vooraanstaand communistisch leider in de Ver. Staten, die vier jaar door het Fe deraal Bureau van Onderzoek is gezocht, heeft zich Woensdag vri. willig gemeld. Hij wordt ervan verdacht de ge welddadige omverwerping van de regering te hebben gepropageerd litaire stelsels samenwerkten, doch hij zal er nimmer in slagen de Westduitse federale republiek van thans tot iets dergelijks te bewegen", zei hij vervolgens: „West-Duitsland zal getrouw en onverzettelijk vasthouden aan zijn huidige politiek van bondge nootschappelijke samenwerking met het Westen. Het zal weer stand bieden aan zowel bedreigin gen als verlokkingen. Men zal met het Duitse volk geen koehan del kunnen drijven, met zijn vrij. heid als inzet". 3. „De Westduitse regering zou geen ogenblik geaarzeld heb ben rechtstreeks met#de Sowjet- Unie over een Duitse hereniging te onderhandelen, indien zij van mening was geweest dat de be langen der Westerse mogendhe den en van West-Duitslarid in deze niét samenvielen. Doch in feite zou een dergelijke handelwijze onjuist zijn geweest. Groot-Brittannië, Frankrijk en de Verenigde Staten hebben in hun besprekingen met de Sowjet-Unie de Duitse zaak met een toewij ding bepleit, welke ons tot dank baarheid noopt", aldus Von Bren tano, die vervolgde: 4. „De Westduitse regering is voorstandster van het handhaven van N.A.V.O.-troepen op West duitse bodem. 5. Zij verwerpt elke gedachte aan neutraliteit of demiLtarisa- tie, opgelegd aan een herenigd Duitsland. 6. Zij is tegen het stichten van een „raad voor geheel Duitsland", waarin vertegenwoordigers van Oost- en West-Duitsland zitting zouden hebben. 7. Zij is voor Duitse hereniging via in vrijheid gehouden algeme ne verkiezingen, met afdoende veiligheidswaarborgen voor alle betrokken partijen. 8. West-Duitsland verwerpt alle eisen, die minister Molotof op de jongste Geneefse besprekin gen heeft gesteld met betrekking tot een hereniging van Duits land". 9. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken gaf eert uit eenzetting omtrent de te Genève gedane voorstellen inzake het sluiten van een gemeenschappe lijk Europees veiligheidsverdrag en hereniging van Duitsland. ..Het schijnt, dat de Sowjet- Unie uitsluitend belang stelt in veiligheidswaarborgingsvoorstel. len, welke de bestaande desbetref fende overeenkomsten van het Westen ontbinden, of ondoelmatig maken", verklaarde hij. 10. „De Westduitse regering neemt de Sowjetrussische verkla ring, dat Oost-Berlijn een deel is geworden van de „souvereine staat" Oost-Duitsland, zeer ern- tig op", vervolgde Von Brentano. „De Sowjetrussische bevelheb ber van Oost-Berlijn, generaal- majoor Dibrova, heeft de vier- mogendhedenstatus van zijn sec tor in 't geding gebracht. Ik heb reden om aan te nemen dat, in dien zijn houding ondersteuning vindt in andere officiële Russi sche verklaringen, de „Westerse Grote Drie" op doelmatige wijze hun houding zullen uiteenzetten". Het debat werd Donderdag met deze verklaring van Von Bren tano beëindigd. Het zaL vandaag met een debat, dat de gehele dag zal duren, worden vervolgd. Het debat werd bijgewoond door de 79-jarige Westduitse Bondskanselier dr Konrad Ade nauer, "die hiermee voor het eerst sinds zijn zi :kte, weer bij een ver gadering der volksvertegenwoor diging aanwezig was. Apart! Heren loafer mef elastieke band sluiting. Diverse kleuren calfs leder, met leer of rubber 200' Verkrijgbaar bij: De politic van Havanna heeft studenten die betoogden i.v.m. de arrestatie, op Zondag j.l. van der tig studenten, te Santiago de Cuba verspreid. Hoerbfj werden drie personen door kogels gewand. Op de betoging van Zondag j.l. werd herdacht, dat het toenma lige Spaanse koloniale bestuur in 1871 tie* Cubaanse'medische stu denten heeft doen terecht stellen. De betogers riepen anti-regerings leuzen, waarop de politie dertig hunner aanhield. Een aantal studenten is beschul digd van samenspanning, om in de nacht van Woensdag op Don derdag te Havana bomontploffin gen te doen plaatsvinden. Te Bajamo, in Oost-Cuba, heeft zich een botsing tussen politie en studenten voorgedaan, waarbij eveneens drie personen werden gewond. De studenten wierpen de auto van de hoofdcommissaris van po litie omver, en hielden huis in een school. Naar wij vernemen, zijn Don derdagochtend de besprekingen over de formulering van de agen dapunten van een ministeriële conferentie tussen beide landen voortgezet. Over de plaats van de ministers conferentie schijnt nog geen over- De Engelse regering overweegt een verkoopsbelasting in te stel len op bijna alles, wat in de win kels wordt verkocht, in plaats van de belasting bij aankoop op bepaalde goederen, zo wordt te Londen vernomen. Versaheidene Engelse bladen meldden Donder dagochtend, dat de minister van Financiën, R. A. Butler, niet het voornemen heeft de omzetbelas ting in haar tegenwoordige vorm een blijvend karakter te geven, noch haar geheel af te schaffen. De nieuwe belasting, welke waarschijnlijk in de komende twee of drie jaar zal worden in gevoerd, zou een heffing van een bepaald tarief zijn op bijna elke transactie in nieuwe en tweede hands goederen. Naar vernomen wordt zou de belasting op luxe-goederen ge handhaafd blijven. De lage ver koopsbelasting zou telkens, wan neer een artikel in andere han den overgaat, geheven worden. Verwacht wordt, dat binnenkort een witboek gepubliceerd zal worden, waarin de regeringspo- litiek uiteengezet wordt. Volgens de „Times" heeft men op het ogenblik niet het plan over te gaan tot een algemene verkoopbelasting op goederen als onderdeel van een eventuele ver ruiming op lange termijn van de basis der indirecte belastinghef fing. Enkele rechtzettingen van de belasting, die bij de jongste begroting plaatsvonden invoe ring van een laag tarief voor kleding, schoeisel en woningmeu- bilair worden volgens het blad echter als stappen in die rich ting gezien. Naar verluidt wordt in de nota die Donderdagmiddag overhan digd werd, deze Sowjet-verkla- ring die Dinsdag werd afgelegd door de Sowjet-comman.dant in Berlijn, generaal-majoor Dibrowa, met klem verworpen. De Westelijke mogendheden hebben reeds te kennen gegeven, dat zij vasthouden aan de vier- la,ndenstatus van Berlijn, zoals; indertijd met de Sowjet-Unie overeengekomen was. De Westberlijnse burgemeester, Suhr, heeft Donderdag in Bonn besprekingen over de kwestie ge voerd met Bondskanselier Ade nauer en de Amerikaanse ambas sadeur, Conant. Conant zal van daag besprekingen voeren met de Amerikaanse autoriteiten al daar. De status van Berlijn kwam deze week plotseling in het mid delpunt van de belangstelling te staan, toen de Sowjet-comman. dant van Oost-Berlijn verklaarde, dat Oost-Berlijn niet meer be schouwd wordt als bezet gebied en dat er de Oostduitse wetten van kracht zijn. Hij verklaarde dit in antwoord op een Ameri kaans protest tegen de aanhou ding van twee Amerikaanse con gresleden, Zondag, in Oost-Ber lijn, omdat zij in een militaire auto met mobilofoon reden. De partijloze nationalist Si Ba rak Ben Moestafa el Bckkai heeft zich Woensdag bereid verklaard, te pogen de eerste representatie ve Marokkaanse regerin 5 te vor men. Aanvankelijk had hij i,laandag uitsluitsel gegeven, of hij de uit nodiging van sultan Mohammed Joessef zou aanvaarden, doch hij had meer tijd gevraagd. Het feit, dat hij thans de op dracht heeft aanvaard, betekent dat Si Bekkai zich de steun van de twee belangrijkste nationalis tische groeperingen de Istaq- lal en de partij voor democra tische onafhankelijkheid heeft verworven. De voornaamste taak van het te vormen kabinet zal zijn het voeren van onderhande lingen met Frankrijk over de toekomstige betrekkingen tussen beide landen. Op de berucht geworden Wied. bachbrug, tussen Keulen en Frankfort, waar zich sedert Oc tober 1953 talrijke ongelukken hebben voorgedaan, kunnen thans weer beide rijbanen ge bruikt worden. Elf maanden lang heeft men het met slechts één rijbaan moeten doen wegens de herstellingswerkzaamheden aan de in de oorlog beschadigde brug. Er is een vijfhonderdtal ongeval len geregistreerd waarbij 37 do den vielen, 138 zwaar en 369 licht gewonden. Met het oog daarop is van een feestelijke ingebruik neming der herstelde brug afge zien. De brug is nu 400 meter lang, 52 meter hoog en ruim 21 meter breed. Men zal nu proberen of voor zware vrachtauto's een omleidende weg gemaakt kan worden. Vier Britse deskundigen van de dienst voor de Falkland-eilanden zijn per slede een tocht van dui zend mijl dwars door Graham land aan de Zuidpool gaan ma ken om nog niet in kaart ge brachte streken te verkennen. Zij zijn vertrokken van een ba sis te Hope Bay in het noorden van het schiereiland Graham land om een geschikte toegangs weg naar het centrum van het plateau te zoeken, langs één van de gletschers die de steile hoog ten doorbreken. De slede-expedi tie staat in radjo-contact met de basis van vertrek. Premier Boelganin en partij secretaris Chroesjtsjef zijn Don derdagochtend per vliegtuig naar de Birmaanse hoofdstad, Rangoon, vertrokken. COMMUNISTISCH BLAD OVER DE STATUS VAN OOST BERLIJN. Het blad van de communisti sche partij in Oost-Duitsland stelde Donderdag vast, dat Oost- Berlijn nu souverein is en niet langer een bezet deel van de stad. Zoals bekend, heeft de Rus sische commandant dit Maandag eveneens verklaard. De Westelijke mogendheden, aldus het blad, hebben van West- Berlijn een centrum van provo catie gemaakt en een doorn in het oog van Oost-Duitsland. Zij konden dan ook niet met recht beweren, dat de oude status van Berlijn nog geldt. In dezelfde éditie van „Neues Deutschland" is een gelukwens aan het Oostberlijnse stadsbe stuur van de Russische generaal- majoor P. A. Dibrova opgeno men, waarin deze de titel stads- commandant niet meer gebruikt. Dibrova feliciteert het stadsbe stuur namens het Russische per soneel in het garnizoen Berlijn met zijn zevenjarig bestaan. Volgens „Neues Deutschland heeft Friedrich Ebert, burge meester van Oost-Berlijn en lid van het Politbureau, dezer dagen verklaard, dat Oost-Berlijn deelt in alle souvereine rechten die Oost-Duitsland heeft verkregen op grond van het in September gesloten verdrag met de Sowjet- Unie. „Het democratische Berlijn is de hoofdstad geworden van de Duitse democratische republiek, de eerste waarlijk democratische en vredelievende staat in de Duitse geschiedenis", aldus Ebert. Rechter Maengkom besloot, dat zij na Nieuwjaar, op 5 en 6 Januari moeten verschijnen. Zij kunnen dan bovendien de feest dagen in Nederland blijve"n. Zij dienen er echter op te rekenen, dat zij gedurende 14 dagen ter beschikking moeten blijven. Als getuige werd Donderdag gehoord de heer Krijt, gezagvoer der van de „Generaal Michiels" van de K. P. M., die wordt ge hoord in verband met door getui gen a charge afgelegde verkla ringen, dat Jungschlaeger in Juni 1951 Palembang zou hebben aangedaan en daar wapens zou hebben gebracht. Getuige Krijt verklaart, dat Jungschlaeger nooit met hem naar Palembang is gereisd. Op een vraag van de rechter zegt hij dat beklaagde ook nooit incogni to gereisd kan hebben omdat alle officieren hem kenden als chef nautosche dienst der K.P.M. Al leen als er militairen aan boord van een K. P. M.-schip waren konden er wapens zijn vervoerd. Illegaal echter zeker niet. De Djaksa Tinggi Soenario zegt de indruk te hebben, dat de ge tuigen van de K. P. M. hun ver klaringen alleen afleggen om be klaagde te helpen, en niet om de waarheid te dienen. Nadat getuige Van Helsdin- gen en Manoppo zijn gehoord over een sollicitatie van laatst genoemde naar een betrekking bij een onderneming, waarvan de heer Van Helsdingen directeur was (welke sollicitatie, aldus ge tuige Van Helsdingen, diende op. dat Manoppo meer van hem, de heer Van Helsdingen. te weten zou komen) wordt als laatste ge tuige gehoord de heer Suparta, employé's van de dienst „Air Traffic Control" op het vliegveld Kemajoran. Volgens de verklaringen van deze getuige zijn er in de voor dit proces van belang zijnde pe rioden de „dropping"-dagen geen onregelmatigheden voorge komen voor wat betreft vertrek of landen van vliegtuigen van en op Kemajoran. eenstemming te zijn bereikt. Van Nederlandse zijde heeft men. zo als men eerder reeds had mee gedeeld, bezwaren op practisene overwegingen tegen het houden van een conferentie buiten Ne derland, zoals van Indonesische zijde wordt voorgesteld. De Nederlandse politieman Van Krieken, die in October 1954 uit de Etuabaai op Nieuw-Guinea door Indonesische infiltranten is ontvoerd naar Indonesië, is naar thans in Den Haag officieel kan worden bevestigd per vliegtuig op weg van Djakarta naar Bangkok. Vandaar zal hij zo spoedig mogelijk doorreizen naar Biak op Nieuw-Guinea. waar hij Zondag wordt verwacht. De vorige week werd van In donesische zijde in Den Haag reeds medegedeeld, dat Van Krie ken wiens verblijfplaats lange tijd onbekend is geweest zich in Djakarta bevond. Daarna deelde de Indonesische procureur-generaal, Suprapto, in Djakarta aan journalisten mede, dat Van Krieken uit Makassar naar de Indonesische hoofdstad zou worden overgebracht. Destijds werd van officiële zij de in Den Haag medegedeeld, dat de infiltranten behoorden tot het 25e regiment infanterie van de Indonesische landmacht. Zoals bekend zijn de beklaagden in deze zaak na te hebben bekend schuldig te zijn aan het tenlaste- gelegde waaronder mensen roof de vorige week door de landrechter veroordeeld tot ge vangenisstraffen variërende van drie tot negen jaar. Het Sowjetrussische regerings blad „Izwestja" schrijft, dat de repatriëring van Duitse krijgsge vangenen in de Sowjet-Unie en de terugkeer van Sowjetrussi sche verplaatste personen uit West-Duitsland twee kanten van dezelfde „menselijke kwestie" zijn. Deze commentaar van de Ber- lijnse correspondenten van het blad is de eerste in de Russische pers sinds de Westduitse autori teiten klagen over de vertraging bij de repatriëring uit de Sow jet-Unie. In het artikel van „Izwestja" wordt wel niet rechtstreeks over deze vertraging gesproken, maar men kan er uit lezen, dat de bei de kwesties als onderling afhan kelijk worden beschouwd. Het Russische blad schrijft, dat er volgens de berichten 100.000 Sowjet-burgers al jarenlang in „deplorabele omstandigheden" in West-Duitsland leven, terwijl zij het Duitse volk toch nooit iets hebben misdaan, in tegenstelling tot de Duitsers in de Sowjet-Unie die „afgrijselijke misdaden" je gens de bevolking hebben ge pleegd. „Het Sowjetrussische volk heeft het recht van de Westduitse re gering te verwachten, dat de Sowjet-burgers beschermd wor den tegen terrorisering door an ti-Russische organisaties en ge holpen bij hun terugkeer naar huis", zo schrijft „Izwestja". „De Westduitse overheid heeft deze mensen niet alleen niet be schermd maar doet alles om hen vast te houden". Si Thami el Glaoui, de 83-jari- ge pasja van Marrakesj, is in het burgerziekenhuis van Marrakesj opgenomen, waar hij in de' ko mende dagen een operatie zal ondergaan. Over de aard van de ziekte van de pasja is officieel nooit iets bekend gemaakt. Hij werd door artsen onderzocht, toen hij deze maand naar Parijs ging om sul tan Ben Joessef vergeving te vragen voor het feit, dat hij twee jaar tevoren bij diens afzetting had geholpen. Engeland heeft bij nationalis tisch China geprotesteerd tegen het aanhouden van het 3599 ton metende Britse vrachtschip „Do- rinthia" door een nationalistisch oorlogsschip voor de kust van Foekjen. Het schip vervoerde steenkool van Sjanghai naar Foetsjou. Een Australische expeditie heeft het Ministerie van Buiten landse Zaken van Nepal toestem ming gevraagd om een onderzoek te mogen instellen naar de aan wezigheid van yetti's of „ver schrikkelijke sneeuwmannen" in het Himalayagebergte. Peter Byrnes, een journalist uit Sydney, en zijn' expeditie ho pen in Januari Nepal te kunnen bezoeken. Men wil op yetti's ja gen in het Sjerpadistriet Sola Choemboe, bij de Mount Everest. Volgens de Nepalese folkuore zijn de yetti's grote wezens, half mens half aap. Het Nederlandse schip ..Anco- ra" is in de nacht van Woensdag op Donderdag 50 km ten N. van Newcastle bij de Engelse kust omhoog gelopen. Geen inlichtingen meer. Agence France Presse bericht, dat de beheerschapscommissie besloten heeft, dat Nederland geen inlichtingen meer over Su riname en de Nederlandse An tillen aan dc Verenigde Naties zal verstrekken. De commissie hoorde Woensdag de Nederlandse vertegenwoordi ger ên de premiers van Surina me en de Nederlandse Antillen, die bevestigden, dat de twee ge bieden thans gelijkgerechtigde deelgenoten van Nederland zijn Wolkenvelden, waaruit plaat selijk wat regen of motregen viel dreven in de nacht van Woens dag op Donderdag ons land bin nen. Deze bewolking ging de nachtelijke afkoeling tegen, zo dat slechts hier en daar het kwik nog onder het vriespunt daalde. Overdag stegen de temperatu ren tot ongeveer 7 graden. Een storing die Donderdagmiddag voor het Engelse Kanaal was ge legen is inmiddels naar de Golf van Biscaye getrokken. Over de Britse, eilanden breidt zich een gebied van hoge luchtdruk in oos telijke richting uit. In verband daarmee zal er Vandaag weinig wind zijn. Overigens komt er in het weer niet veel verandering. en dat dientengevolge niet meet de verplichting bestaat, inlich tingen te verstrekken. Met 18 tegen 10 stemmen bij 27 onthoudingen verenigde de commissie zich met het door hen tot uitdrukking gebrachte stand punt, aldus A.F.P. medegedeeld door het K.N.M.Ï. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Weinig verandering. Overwegend droog weer met veel bewolking en plaatselijk mist, maar ook enkele verspreide opklaringen. Weinig wind. Onge veer dezelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. ZATERDAG 3 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 3.58 4.29 Terneuzen 4.33 5.04 Hansweert 5.13 5.44 Walsoorden 5.23 5J54 Dec 2 3 4 8.28 8.29 8.30 16.34 16.34 16.33 19.58 21.21 22.42 11.03 11.37 12.04

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1