President Eisenhower en de presidentsverkiezingen in 1956 Ir Maris over het Deltaplan Loonbelasting en de verhoging loongrens Betoging voor een Verenigd Europa RADIO De moord op Stanley Wilson UTEBBhBLAD Woensdag 30 November 1^55 10* J«<&rg»nq H». 3625 Geheime besprekingenjop Cyprus Pracht collectie LUXE SCHRIJFMAPPEN N. V. Fa P. J. van de Sande Protestactie van Parijse tandartsen SCHOOLETUI'S Enkele, dubbele, drie- en vierdubbele N. V. Fa P. J. van de Sande Dr Scheele: OVERWINNING VAN KINDERVERLAMMING ZEKER Faure stelt grondwetswijziging voor Gevechten in Midden-Malakka Vierkleurenpotloden N. V. Fa P. J. van de Sande In Bridge Canasta étui's niet te evenaren N. V. Fa P. J. van de Sande Westduitse visserij in het Kanaal VERKLARING VAN WLASOW DE AMERIKAANSE SATELLIETPLAN NEN Wai hrengi de Te Washington nemen steeds meer politici aan, dat president Eisenhower zich, ondanks zijn hartaanval in September, voor de tweede maal candidaat zal stellen voor het presidentschap. Deze politici zijn in hun me ning gesterkt door een verkla ring van de voorzitter van de republikeinse partij, Hall, die Maandag, na een bespreking met de president, zeide, dat Eisenho wer zich weer candidaat zal stel len „indien hij zich er toe in staat voelt". Aangenomen wordt, Gouverneur sir John Harding en aartsbisschop Makarios van Cyprus hebben verleden week op Cyprus geheime besprekingen gevoerd, aldus is Maandagavond in Athene vernomen. Tijdens deze besprekingen zou de aartsbisschop nieuwe Britse voorstellen voor de toekomst van Cyprus van de hand hebben gewezen als „onaanvaardbaar". Volgens kringen van het be stuur van de Griekse orthodxe kerk op Cyprus werd in de nieu we Britse voorstellen het recht van Cyprus op zelfbeschikking erkend doch werd dit tevens af hankelijk gesteld van „veiligheid en wereldvrede". De vertegenwoordiger in Athe ne van de Kerk op Cyprus, Sav- vas Liozides, verklaarde tegen over Reuter dat volgens het be stuur van de Kerk Engeland hier door als enigste zou kunnen be oordelen of en wanneer zelfbe schikking kan worden toegestaan. Aangenomen wordt dat de Griek se regering van de gemelde Britse voorstellen op de hoogte is ge steld. Britse noch Griekse offi ciële kringen waren Maandag avond bereid enige bevestiging of ontkenning te geven. dat Hall zich aldus heeft uitge drukt met toestemming van pre sident Eisenhower. Het slechter worden van de be trekkingen tussen Oost en West zal, aldus het oordeel van enkele welingelichte politici en ambte naren van het Witte Huis, voor de president een aansporing zijn zijn poging op de conferentie van regeringschefs te Genève om de Sowj et-leiders te bewegen samen te werken bij het zoeken naar vrede voort te zetten. Volgens Eisenhower 'heeft de Sowjet-eer- ste-minister, maarschalk Boelga- nin, de hoop uitgesproken, dat hij, Eisenhower, ook na 1956 nog president is. Het kan zijn, dat de president van oordeel is, dat hij alleen, indien hem voldoende tijd wordt gegund, een vreedzame re geling van de geschillen tussen Oost en West kan bewerkstelli gen. Bovendien schijnt er, aldus wordt te Washington gezegd, op het ogenblik geen republikense candidaat behalve Eisenhower te zijn, die in staat wordt geacht de democraat Stevenson te verslaan Faul Butler, de voorzitter van de democratische partij, heeft een politiek bestand op het punt van het buitenlandse beleid aan geboden, als in de verkiezings campagne niet het woord „vrede'' gebruikt zou worden. „Als de republikeinen bereid zijn de bui tenlandse politiek niet voor eigen propaganda uit te buiten, zullen zij de democraten bereid vinden hun meer dan halverwege tege moet te komen". Volgens Butler hebben de re publikeinen om politieke winst te behalen geprobeerd de Amerika nen een vals gevoel van vredig heid te geven. Het mislukken van de Geneefse conferentie laat zien, hoe vals hun beweringen waren, aldus de democratische voorzitter, die president Eisen hower verzocht te verklaren, dat van nu af aan geen valse en óverdreven beweringen getole reerd zullen worden." ♦I44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!4 Het merendeel van de 3000 tandartsen in Parijs zal Woens dag een staking van 24 uur hou den als protest tegen de honora ria, zoals die door het staatszie- kenfonds zijn voorgeschreven. De tandartsen vinden deze tarieven te laag. Voorts willen rij een „admini stratieve staking" van twee we ken op touw zetten door te wei- garen de formulieren van het ziekenfonds in te vullen, waarop de bijzonderheden van de behan deling moeten worden vermeld. Functionarissen van de orga nisatie van tandartsen verklaar den, dat een dissidente groep, die ongeveer 800 tandartsen uit het gehele land vertegenwoordi gen, met het ziekenfonds een overeenkomst over de nieuwe tarieven voor Parijs heeft onder tekend en dat de autoriteiten op grond hiervan deze tarieven van kracht willen verklaren voor alle tandartsen van de hoofdstad. Dr Scheele, hoofd van de Ame. rikaanse gezondheidsdienst, heeft Maandag op een medisch congres te Chicago verklaard, dat de over winning op de kinderverlamming nu zeker is en dat deze ziekte binnen enkel jaren geheel ver dwenen zal zijn. Tegenover de pers verklaarde hij, dat sedert de voorschriften voor vervaardiging van het vac- cin-Salk in Mei j.l. gewijzigd zijn, tien millioen kinderen zijn inge ent en dat zich in het geheel geen moeilijkheden meer voorgedaan hebben. Premie» Faure heeft zich in een rede in zijn kiesdistrict Cham- iblay in Oost-Frankrijk uitgespro ken voor een wijziging van de grondwet ten einde de positie van de regering stabieler te maken. Volgens Faure moet een nieuwe nationale vergadering de consti. tutie in' die zin amenderen, dat er algemene verkiezingen moeten worden gehouden als een kabinet, dat nog geen twee jaar aan het bewind is, ten val wordt gebracht. Dit plan heeft de steun van alle leden van het huidige kabinet. Zoals bekend ziet Faure zich op het ogenblik zelf geplaatst voor moeilijkheden, die mogelijk tot zijn val zullen leiden. Heden zal de nationale verga dering beslissen of zij een rege ringsvoorstel om in de eerste helft van Februari in plaats van in Juni of Juii verkiezingen te houden, aanvaardt dan wel de regering ten val zal brengen. Waarnemers te Parijs achten het het waarschijnlijkste dat de ver gadering het laatste zal doen. De kwestie gaat over de agenda, zo als deze is opgesteld door de agendacommissie van de natio nale vergadering, die in strijd met de wens der regering niet het voorstel betreffende de vervroeg, de verkiezingen boven aan heeft geplaatst. Faure verzocht de ver gadering deze agenda te verwer pen en hij verbchd hieraan de vertrouwenskwestie. Voor een zeer talrijk gehoor heeft ir A. G. Maris, directeur- generaal van de rijkswaterstaat in de collegezaal van het labora. torium voor scheikunde te Delft op uitnodiging van het gezelschap „Practische studie" een lezing gehouden over het wetsontwerp betreffende het Deltaplan. Behalve de bescherming van de kust tegen stormvloeden heeft het plan ook ten doel het opdrin gen van het zoute water zoveel mogelijk tegen te gaan, aldus spreker. De twee direct belang hebbenden zijn het Hoogheem raadschap Delfland en het Rot terdamse waterleidingbedrijf, om dat door het te ver opdringen van de zoutwatergrens de drinkwa tervoorziening van de Maasstad ernstig in gevaar zou komen. Na voltooiing van het plan zal deze In de districten Jeleboe en Koeala Loempoer in midden- Malakka zijn zware gevechten gaande tussen veiligheidstroepen en een grote concentratie ver zetslieden. Er worden troepenversterkin gen naar het gebied gezonden en de bevolking is gewaarschuwd, dat zware beschietingen en bom- bardementne mogelijk zijn, aldus is officieel te Koeala Loempoer bekendgemaakt. ♦I44»!4»!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!4 4I44I44I44I44I44I44I44I44I44I44I44I44I44I44I44I44I44I44I44I44I44I44I4 grens zover zijn teruggedrongen, dat ongeveer 350 dagen per jaar de Porksluizen te Rotterdam weer open kunnen zijn voor de inlaat van zoetwater. In het vijf. de interimrapport, dat binnen kort zal verschijnen, zal worden opgemerkt, dat de dammen in het Spui niet nodig zullen zijn, het geen aanvankelijk wel werd aan genomen. Wanneer de dam in het Volkerak moet worden gelegd, is nog in studie. Is deze klaar voor de afsluiting van de Oosterschel- de dan zal de sluis bij Wemeldin- ge niet kunnen worden opgehe ven. Twee sluizen voor de binnen, scheepvaart in dit gebied wordt als een ernstig bezwaar gevoeld. Het onderzoek beperkt zich tot de keus uit twee mogelijkheden: of de dam in het Volkerak moet ge lijk klaar zijn met de afsluiting van het Haringvliet (dat is in een beginstadium van de uitvoe ring van het Deltaplan) of gelijk met de afsluiting van de Ooster- schelde in de laatste phase van het plan met de Belgen zal over dit punt nog overleg worden ge pleegd. Ten aanzien van de recre atiemogelijkheden voor de Zeeuw se eilanden zei spreker, dat deze voor een belangrijk deel zullen liggen op de zeilsport. Ook voor vacantiegangers zal dit gebied aantrekkelijker worden. Hoewel het niet een van de doelstellingen van het plan is geweest, zal als gevolg van de uitvoering een landaanwinning ontstaan van 10.000 tot 15.000 ha. Bovendien wordt verwacht, dat voor de dam. men zich zand zal verzamelen, echter in een zo langzaamsta- dium, dat dit voor landaanwin ning van geen betekenis is. Bij onze Zuiderburen bestaat grote vrees, dat na de afsluiting van de zeegaten bij een eventuele stormvloed de toevoer van water door de Westerschelde aanzienlijk hoger zal zijn. Volgens berekenin gen van Nederlandse deskundi gen, aldus spreker, zal het water peil in de zeearm bij een storm vloed eerder lager dan hoger zijn. Voor de uitvoering van het plan is, ressorterende onder de rijks. De eerste grote betoging voor een Verenigd Europa in de door de mislukking der Geneefse con ferentie veranderde atmosfeer, is in de afgelopen drie dagen in Westelijk Berlijn gehouden. De voornaamste buitenlandse gas ten, minister Spaak en de presi dent der hoge autoriteit der E. G. K. S., René Mayer, spraken zich uit voor een offensief op econo misch gebied door maatregelen om te komen tot een uniforme markt en tot samenwerking bij het gebruik van kernenergie. Ook de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Von Brentano, nam aan de betoging deel. Ook van de zijde der Duitse in dustrie werd een pleidooi voor „de koers van Messina" geleverd, dat ten aanzien van de mogelijke Europese atoompool minder ge reserveerd klonk dan vroegere uitingen uit deze hoek. Dr W. Beutler, directeur van het fede rale verbond der Duitse indu strie, pleitte voor een moedige stap in institutionele richting. Hij verlangde de inrichting van een Europees ministerie van Economische Zaken, als politieke instantie en onder controle van een rechtstreeks gekozen Euro pees parlement. Beutler, die vice-voorzitter der Duitse Europese beweging is, noemde de vorming van een ge meenschappelijke markt de voor naamste grondslag van het werk der vereniging. Uiteraard speelde bij de Ber- lijnse besprekingen de verbin ding van het Duitse eenheids probleem met het Europese vraagstuk een overwegende rol. Spaak keerde zich tegen die Duitse politici, die meenden, dat de Duitse eenheid voorrang moest hebben. Van rangorde kon volgens hem geen sprake zijn. De Duitsers moesten volgens Spaak eens openlijk zeggen,, welke prijs zij zouden willen be talen voor een Duitse hereniging. De Russen zouden daarvoor zeker een zeer hoge prijs verlan gen. Wat de mogelijkheid van een geneutraliseerd Duitsland betreft meende Spaak, dat men zich moeilijk een Verenigd Europa voor kon stellen, waarvan de ene helft Angelsaksisch gericht en de andere helft neutraal zou zijn. Voor de Nederlandse Europese beweging verklaarde Henri Nord tijdens een gesprek aan een ron de tafel, dat in Nederland nog vrees bestond, dat een herenigd Duitsland zijn banden met de West-Europese landen zou kun nen verbreken. Dat betekende volgens Nord evenwel niet, dat Nederland niet wilde medewer ken aan de vereniging van heel Europa en aan de eenheid van Duitsland. De deelnemers aan het gesprek waren van oordeel, dat de Verenigde Staten van Europa slechts gevormd konden worden op grondslag van een herenigd Duitsland en van een deelneming der Oost-Europese landen. C44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!44!4 Het grootste deel van de Duit se treilervloot heeft zijn vangst- gebied in de afgelopen drie we ken verplaatst van de Noordzee naar het Kanaal, waar haringen gevangen worden. De haring vangsten in het Kanaal worden lonend genoemd. Slechts een deel van de Duitse treilervloot is in de tweede helft van November vertrokken naar de wateren rond IJsland, naar Groenland en naar de Barentszee. Loontrekkenden kunnen, zoals men weet, de inspecteur der be lastingen verzoeken bij de heffing van loonbelasting verminderen van belasting toe te staan wegens kosten van verwerving en per soonlijke verplichtingen, die in 'n kalenderjaar meer dan 100 be dragen, dan wel wegens buitenge wone lasten of wegens giften aan bepaalde instellingen. Deze verzoeken konden in het verleden echter worden afgewe. zen, als het jaarinkomen van de •belastingplichtige op meer dan 5.000 werd geschat en de belas tingplichtige door afwijzing niet in moeilijkheden zou geraken. In deze gevallen toch zou achteraf bij het opleggen van een aanslag in de inkomstenbelasting met de gevraagde vermindering rekening kunnen worden gehouden. Bij de jongste belastingwijzigin gen, behorend tot het belasting, plan 1955, is echter de loongrens boven welke steeds een aanslag in de inkomstenbelasting wordt opgelegd, verhoogd van 5,.000 tot 6.000 en wel met terugwer kende kracht tot 1 Januari 1955. Aan die bepaling is terugwerken de kracht verleend om het aantal gevallen waarin in de aangiften voor de inkomstenbelasting co miën en kinderbijslag moeten worden aangegeven ten gerieve van werkgevers en werknemers zo spoedig mogelijk aanzienlijk te beperken. Tegelijkertijd werd weliswaar ook de grens, tot welke voor de loonbelasting aftrek kon worden gevraagd, verhoogd tot 6.000, maar dat kon alleen voor te toekomst (n.l. van 1 Septem ber af) effect hebben. Daardoor kunnen zich gevallen voordoen, waarin verzoeken om vermindering bij de heffing van loonbelasting aanvankelijk te recht zijn afgewezen, maar nu voor inwilliging in aanmerking komen. Daarnaast zullen er werk nemers zijn, die in het verleden op grond van de overweging, dat zij er toch niet voor in aanmer king kwamen, een verzoek om toepassing van de vermindering achterwege hebben gelaten, rruuir voor wie een dergelijk verzoeloiu wèl zin zou hebben. Onlangs nu heeft de staatsse cretaris van Financiën over deze aangelegenheid een circulaire aan de belastingdienst, gezonden. Daarin wordt de inspecteurs der belastingen opgedragen, indien bij de aanslagregeling of op andere wijze blijkt, dat zich de hiervoor I geschetste gevallen voordoen, te. lasting die minder zou zijn inge houden, indien met hogere kosten van verwerving en persoonlijke verplichtingen, buitengewone las ten of giften voor de heffing van de loonbelasting rekening zou zijn gehouden. Deze teruggaaf kan ook worden verleend ten aanzien van tussen 1 September en 31 December 1955 ingehouden loonbelasting, indien een belastingplichtige uit onbekendheid met de verhoging van de grens van 5.000 tot 6.000 voor de in die periode val lende loontijdvakken heeft nage laten een verzoek om verminde, ring van belasting in te dienen. Bij de jongste belastingwijzigin gen is ook het maximum voor de aftrek van lijfrentepremiën ver hoogd en wel tot 3.600 per jaar. Indien blijkt dat aan een werk nemer, aan wie tot het vroeger geldende maximum aftrek wegens lijfrentepremiën is verleend, over de loontijdvakken tussen 1 Sep tember en 31 December 1955 geen aftrek in verband met het nu geldende (hogere) maximum is toegestaan, zal voorts, indien geen aanslag in de inkomstenbe lasting over het jaar 1955 wordt opgelegd, teruggaaf worden ver leend van de over die periode te. recties ter zake van sociale pre-1 ruggaaf te veflenen der loonbe- veel ingehouden loonbelasting. Alexander Wlasow, president van de Sowjetrussische academie van architecten, die onlangs is gecritiseerd wegens overdaad, heeft Maandag in Moskou ver klaard, dat de Sowjet-Unie op bouwkundig gebied in vele op zichten „erg" bij de V. S., Frank rijk, Duitsland, Italië en andere landen achterblijft. Op een bij eenkomst van architecten zeide Wlasow, dat er behoefte bestond aan kleine gerieflijke ééngezins woningen. (Wlasow heeft de Franse poli tie er van beschuldigd op 17 No vember, toen hij zich in Parijs bevond op doorreis naar zijn land van een bezoek aan de V. S., ge tracht te hebben hem er toe te bewegen, gebruik te maken van het recht van asyl met het oog op de in een Sowjetrussisch de creet tegen hem geuite critiek). Het orgaan van de Sowjetrus sische regering, „Izwestia", heeft kort geleden geklaagd over de bouw van te veel woningen met vier of meer kamers, die elk door één gezin bewoond moesten wor den als gevolg van dewoning nood. waterstaat, een speciale delta dienst in voorbereiding. De be nodigde klei en rijshout vormt nog een onderwerp van studie. Het is intussen wel zeker, dat de voornaamste hoeveelheden klei zullen worden gehaald uit de ui terwaarden langs de Maas, waar mee tevens wordt bereikt, dat (ie kwaliteit van de gronden aldaar wordt verbeterd. Ten aanzien van de benodigde hoeveelheden rijs hout zei spreker, dat het wel ze ker is, dat deze niet in voldoende mate aanwezig zijn. Er worden daarom proeven genomen met andere constructies van bodem- verdediging, zoals een bestorting van mijnsteen, het leggen van een plastic vlies op de bodem, ver zwaard met steen en zinkstuk- ken van rietplaten. De aanleg van een werkhaven te Hellevoetsluis is in uitvoering. Er zal echter nog twee of drie jaar verstrijken voor met de grote werken kan worden begonnen. Dr Joseph Kaplan, de voorzit, ter van het Amerikaanse pro gram voor het lanceren van een kunstman, heeft in Los Angelos verklaard te wachten, dat in de tweede helft van 1957 de Ver. Staten een kunstmaan zullen lan ceren. Er zullen bij elkaar tien satellieten, alle voorzien van in strumenten en radio-apparaten die automatisch de door de instru. menen geregistreerde gegevens naar de aarde seinen, met behulp van raketten de ruimte ingescho ten worden in de hoop, dat één ervan buiten de dampkring zal komen en een baan rona de aarde zal gaan beschrijven, zo zei hij. De satelliet, die een gewicht van 9 tot 22 kilogram en de vorm van een grote voetbal zou hebben, zou met een snelheid van 29.000 km per uur een ei-vormige baan om de aarde beschrijven. De afstand van de kunstmaan tot de aarde in deze baan zóu va riëren van 320 tot 1300 kilome ter. De satelliet zou minstens enige weken in deze baan blijven, doch daarna door het verminde ren van de snelheid steeds nau were banen om de aarde gaan be schrijven en óp de duur in de dampkring als een meteoriet ver branden. door PHILIPPO PRESTON. 51) (Nadruk verboden) „Ik vrees, dat ik niet veel meer voor u doen kan. Ik kan u nog wel naar verschillende adressen sturen, maar ze zullen allemaal zeggen, wat de anderen hebben gezegd, namelijk, dat u te be rucht bent voor hun kantoor." „Berucht," zei Audrey, „is voor zover het mij betreft, een onjuist woord. Algemeen bekendbe faamd desnoodsdat zijn ten minste woorden, waar ik niets op tegen zou hebben.'' Bijna had ze gelachen. Vreemd zo luchthartig ze zich voelen kon met die paar centen in haar zak, maar het was reactie tegen de modezaak, waar de klanten zich tegenover de mannequins als te gen minderwaardige meisjes ge droegen. „Het is heus niet om mee te lachen, juffrouw Merivale," zei de leidster van 't bureau. „Maar ik heb hier nog een cliënt een oude Engelsman, die een se cretaresse alleen voor de mor genuren vraagt. Hij weet ver moedelijk niets van u af. Hij is oudheidkundige en heeft iemand nodig om zijn aantekeningen te ordenen. Wilt u dat proberen?" .Natuurlijk neem ik het aan, als ik het krijgen kan." Audrey ging naar het Knicker bocker-Hotel, waar ze een oude heer aantrof, die zich in New- York helemaal nog niet op zijn gemak voelde en van mening was, dat zijn bestudering van de oude schatten van het Metropo litan Museum hem heel wat moeite zou kosten. Hij was, zodra hij Audrey maar zag, met haar ingenomen en zij vroeg zich af: „Moet ik 'het hem niet vertellen?'* doch besloot het niet te doen. Op slot van zaken hinderde het hem niet in het minste en ze zou haar werk goed doen. Ze werd terstond aangeno men en kon dadelijk aan 't werk gaan, wat niet het minste be zwaar opleverde, want ze zou toch pas in de middag met Sha ne uitgaan. Toen ze, na vier uur langdradig werk, hem verliet, voelde ze zich gelukkiger dan ze in tijden ge weest was en ze ging naar huis om eens flink uit te rusten, zo dat ze er 's avonds, als ze weer met Shane in de buitensociëteit zou gaan dineren, er op haar best uit zou zien. En terwijl Audrey lag te rus ten en zachtjes indutte, was El- ma Beverly echt druk in de weer en reed op het heetst van de mid dag erop uit, om met de advo caat van Shane een conferentie te hebben. Naar gewoonte wachtte Shane Audrey bij Grant's Tombe op en nam haar mee naar de club. Ze zorgden er te zijn, voordat de grote drukte begon en wilden daarna nog een eindje buitenom gaan rijden. „Je bent nog mooier dan an ders," merkte Shane op. „Wil je wel geloven dat gisteren een eeuwigheid geleden schijnt en ik ben er dol benieuwd naar hoe het in je betrekking gegaan is. Ik vind het verschrikkelijk, dat je daar bent." „Lieve jongen, ik heb die be trekking eraan gegeven en ben nu secretaresse bij een schat van een oude heer met een kaal hoofd in het Knickerbocker-Hotel.'' Ze vertelde hem liever niet de rol, door Elma bij haar plotselin ge verwisseling van betrekking gespeeld. Shane fronste de wenk brauwen. „Ik wou maar, dat je mij doen liet, wat ik zo graag zou willen doen." „Neen, daar praten we niet meer over. Ik wil liever een en ander over Sonia van je horen." „Het heeft er veel van weg, dat we allebei gaan leren, onprettige nieuwtjes achterbaks te houden, om ze dan in één floep eruit te gooien. Zo gaat 't mij tenminste". Hij vertelde haar vlug, wat er met Sonia was gebeurd en ze luisterde toe, zonder hem ook maar één keer te onderbreken. „Wat heeft ze een verward kluwen ervan gemaakt,'' zei ze eindelijk. „Morgen zullen we weten of het nog te ontwarren is, ja dan neen." „We staan als het wafe boven op een mijn, die elk ogenblik in de lucht kan vliegen, maar van avond kan het me geen steek schelen. Wat is die zoele donker te toch verrukkelijk, met die bloemengeur en dat gevoel, of we hier de gehele zaal voor ons al leen hebben en de wijde omtrek op ons wacht, om ons voor de ogen der mensen te beschutten." „Audrey, ik vraag mezelf wel eens af, wat er van me geworden zou zijn, als ik jou niet ontmoet had. Ik kan het me gewoonweg niet voorstellen. Het zou net een uitgestrekte woestijn zijn gewor den, waarin ik ronddwaalde om de ideale vrouw te zoeken, die me ontsnapt was." „Je kunt toch zulke lieve din gen zeggen, Shane en als ik al leen ben, haal ik al die gezegden weer voor mijn geest. Ik moet zoiets hebben, want op mijn ka mers heb ik het zo eenzaam. Er komt tegenwoordig geen enkele vriendin meer oplopen en als ik thuis kom, lijkt het me zo stil en verlaten". Ze lieten hun verbeelding vrij spel en Shane begon een ideale huwelijksreis in elkaar te zetten en Audrey te vertellen over de plaatsen, die ze zouden bezoeken. „Ik zou je zo graag op de Ac ropolis brengen, om de machtige kolommen tegen de blauwe lucht te zien oprijzen, met Athene aan je voeten; een vlakte van rode en purperen daken, zodat alles een paarsen gloed krijgt, omzoomd door de blauwe zee, die schittert in het zonlicht.' (Wordt vervolgd). DONDERDAG 1 DECEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Gram.; 10.00 Gew. muziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Pianospel; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconc.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Voor de boeren; 12.40 Verv. concert; 12.50 Reportage; 13.00 Nieuws; 13.20 Viool; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Gram. 14.25 50 jaar kinderwetten; 16.30 Bijbeloverdenking; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beurs berichten; 17.45 Kamerork.; 18.30 Friese liederen; 18.45 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Sociaal perspectief; 19.30 Gram.; 19.55 Toespraak; 20.00 Radio krant; 20.00 Gevar. progr.; 21.45 Gram.; 22.00 Periodieken parade; 22.10 Orgel; 22.25 Gram.; 22.45 Avcndoverdenking, 23.00 Nws; 23.15 Zaalsport; 23.20 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.25 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram. 9.00 Gym.; 9.10 Voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.40 Voor de kleu ters; 11.00 Kookpraatje; 11.15 Kamerork.; 12.00 Amus. muz.; 12.25 In 't spionnetje; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.35 Gram.; 12.50 Causerie; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Lichte muz.; 13.55 Koersen; 14.00 Gram.; 14.25 Klankbeeld; 14.45 Piano; 15.15 Voor de zieken; 16.00 Van vier tot vijf; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Nws; 18.15 Sportproblemen; 18.25 Amu- sementsmuz.; 18.55 Gesproken brief uit Londen; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Cowboy-liedjes; 19.30 Jazzmuziek; 20.00 Nieuws; 20.05 Orkest; 20.50 Voordracht; 21.10 Fluit, hobo, klarinet en fa got; 21.25 Hoorspel; 22.25 Piano; 22.40 Radiojournaal; 22.50 Sport; 23.00 Nieuws; 23.15 Lichte muz. BRUSSEL (VI.): 11.45 Orkest; 12.30 Weerbericht; 12.34 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Or gelspel; 14.00 Engelse les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Pianospel; 15.00 Klass. muz.; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Vlaamse lie deren; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Orkest; 19.50 Pol. causerie; 20.00 Interview; 20.40 Verzoekprogr.; 21.30 Gram. 22.00 Nieuws; 22.15 Kamermuz.; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5