CJ.il de Srcvincac 1 De moord op Stanley Wilson NeemAKKERTJE Gemeenteraad van Waterlandkerkje Beursoverzichl RADIO Asdmie TERNEUZEN Rheumatiek? Spit »n Uw rug HOEK. HULST RETRANCHEMENT. SLUIS IJZENDIJKE. - ZAAMSLAG. Keuze uit meer dan 500 VULPENNEN N. V. Fa P. J. van de Sande VERKLARING van uitgeweken Oostduitse afgevaardigde OPROEP VAN KARDINAAL GRIFFIN KLEIN GESCHENK T.B.C.-BESMETTING IN HOT' LYCEUM TE ZIERIKZEE. "ten vervolge op ons bericht ««gaande het constateren van tk« bij een docent en 9 leerlin- gmi van het prof. Zeeman- ifwaum te Zierikzee kan worden MMMtegedeeld, dat de bron dezer tewnetting is vastgesteld en ge- L#»toerd. Voorts zullen de leer- itegen gedurende de eerste 3 a l w*nden maandelijks intensief S«*ontroleerd worden en is er •t de school een verlicht leer- •wgramma ingesteld om grote '.«•panning van de anderen te vermijden. Actie nood-aggregaat van het Juliana Ziekenhuis. Nog een goede maand en dan èehoort niet alleen het jaar 1955 toi het verleden, maar ook de verloting, die georganiseerd is ten behoeve van de, reeds in ge- •ruik zijnde, noodverlichtings-in- st&Uatie van het Juliana Zieken huis. De trekkingsdatum moet althans plaats hebben uiterlijk 31 December en daar er nog een restant van de lootjes beschik baar is, werd gister te Zaamslag aangevangen met de laatste aetie voor de verkoop hiervan. Hiervoor is ter beschikking ge- «eld de geluidswagen van het Maeonessenhuis te Breda, waar- <:2{ de heer Van Zalinge en mevr. Wolvers uit Breda hun assisten tie verlenen, evenals de heren G. Klaassen. Vercouteren en mej. Van de Velde uit Terneuzen, on der leiding van de heer Kuzee uit Zaamslag. Zoals uit een bericht uit Zaam slag blijkt, heeft de verkoop van lootjes, lepeltjes enz. aldaar een prachtig resultaat opgeleverd en ten het organisatie-comité met voldoening op deze eerste dag terugzien ...dat helpt direct! Heden gaat de geluidswagen naar Hoek om ook aldaar de laatste actie in te zetten, Woens dag en Donderdag is Terneuzen aan de beurt en Vrijdag wordt de actie met een bezoek aan Axel besloten. De voorbereiding van het St. Nicolaasfeest met z'n blijde ver rassingen is in volle gang. Als St. Nicolaas bij elk pakje, dat niet voor de jeugd bestemd is, een lootje insloot, kon direct de trekking er op volgen. Wie weet welk een grote verrassing dit eenvoudig lootje zou kunnen brengen, want naast de waarde volle hoofdprijzen zijn er nog tal van fraaie prijzen te winnen. Lezing met lichtbeelden over oud-Terneuzen. Het comité voor ouden van da gen legt voortdurend een grote activiteit aan de dag om onze oudjes een prettige dag te be zorgen. Ditmaal heeft zij onze oude stadgenoten wel een bijzon der blijde dag bereid, door ge bruik te maken van het welwil lend aangeboden voorstel van de heer Alb. IJsebaert om voor hen een lezing met lichtbeelden te houden over oud-Temeuzen. Zeker 90 van de daarvoor in aanmerking komenden, de lezing kon gratis bijgewoond worden door alle ingezetenen boven de 65 jaar, waren gistermiddag in het Luxor Theater present om aan de hand van hetgeen de heer IJsebaert vertelde, en met be hulp van mevr. IJsebaert ver toonde, oude herinneringen van ons mooi oud-Terneuzen te be leven. De heer J. I. de Waal verwel komde de aanwezigen, in het bij zonder de heer en mevr. IJse baert, die deze middag hebben aangeboden. Reeds vele ingezetenen weten met hoeveel kennis van zaken de heer Alb. IJsebaert een pracht- collectie van foto's, oude platen, prenten en tekeningen van oud- Terneuzen heeft verzameld en daarover weet te vertellen. En ook gister heeft hij voldoening gehad over zijn moeizame arbeid bij het completeren van zijn ar chief, want de reacties in de zaal waren meermalen zó enthousiast dat er herhaaldelijk om stilte moest worden verzocht. Voor menig oudje zal het op deze middag genotene nog lange tijd het gesprek van de dag zijn. Niet alleen de toelichting door de heer IJsebaert, maar vooral hetgeen van oud-Terneuzen op het doek verscheen, maakte gro te indruk bij de bezoekers, die zich daarbij zeer veel voorvallen uit hun jeugd zullen hebben her innerd. Aan het slot van de middag dankte de heer De Waal, met volle instemming van de bezoe kers, in hartelijke bewoordingen de heer IJsebaert en bood mevr. IJsebaert een kleine attentie aan. De voorzitter, de heer P. F. Standaert, werd namens de aan wezigen dank gebracht voor het gratis beschikbaar stellen van het Luxor Theater en het welko me kopje koffie met versnape ringen, welke daarbij werden aangeboden, terwijl ook dank ge bracht werd aan de heer But, die door het beschikbaar stellen van zijn apparatuur had bijge dragen aan deze voor onze oud jes zo prettige middag. Filmavond B. B. De raad van de gemeente Waterlandkerkje kwam Vrijdag avond in openbare vergadering 'bijeen, Afwezig was de heer J. E. V. de Milliano. Burgemeester M. J. Verbrugge sprak een begroetings- en ope. .mngswoord, waarin hij een bijzon ter woord richtte tot de heer Hoekstra, gem. ambtenaar-ont- ranger van Oostburg, die zo wel willend is gedurende de ziekte van de secretaris, de heer Dhondt, m helpen, evenals verschillende andere ambtenaren van Oostburg dit doen. Naar aanleiding van het tijdens te vorige vergadering genomen besluit, de busdienst IJzendijke— Oostburg buiten de gemeente om, via de nieuwe weg te leiden werd iit dan ook door de Z.V.T.M. uit gevoerd. De practijk wees uit dat Sset hebben van een bushalte aan feze weg het verkeer in gevaar teacht. terwijl bovendien de rei. agers geen beschutting hadden, fie- wel aanwezig is in de kom. ,^nds Donderdag j.l. rijdt de bus weer door de kom. De heer De Kramer meende dat er wel een oplossing zou zijn voor een halte langs de nieuwe weg en verklaarde er zich tegen tet de bus, door de kom rijdt. Voorzitter deed mededeling van te benoeming van de leerling -ambtenaar. H. Westdorp als klerk ter secretarie van Biervliet. Wegens de ziekte van de secre taris-ontvanger komt Waterland- berkje zeer moeilijk te zitten. Westdorp is bereid nog enige tijd ae Wijven, ook de gemeente Bier- diet gaat hiermee accoord. Hem sal nu hetzelfde salaris toegekend «orden als hij te Biervliet zal fervgen. Naar aanleiding van een schrij- ren van de D.A.C.W. met betrek- üng tot de voorgenomen riole. ging der gemeente, werd besloten tel ingenieursbureau Van Has selt en De Koning op te dragen te benodigde plannen te ontwer pen en deze bestekklaar te ma ilen. De kosten hiervan zullen door de gemeente voorgeschoten isoeten worden, welke dan te zij- ïaer tijd bij de subsidie in de tota le kosten zullen worden betrok ken. Blijkens een schrijven van de provinciale waterstaat heeft de aannemer het weg vak naar IJzen. •igke voor de laatste maal opge- fcverd, waardoor de bekende ge- teelten thans in onderhoud en teheer zijn gekomen van de ge meenten Waterlandkerkje en Uzendijke. Ter voorziening in de vacature Westdorp werd besloten sollici- ianten op te roepen. Gevraagd ral worden een administratieve Iferacht, bij voorkeur vrouwelijk. Met algemene stemmen werd te heer Hoekstra benoemd tot waarnemend gemeentesecretaris- ontvanger. De heer Hoekstra dankte de raad Voor het in hem gestelde vertrouwen, waarna hem door de TOorzitter de zuiverings- en ambtseed werd afgenomen. Voorts werd de heer Hoekstra burgerlijke stand. Geen beslissing werd nog ge nomen op het voorstel van B. en W. de aanvang van het school ;aar van de O.L.. school van 1 April te verzetten op 1 Septem toer. Een uitvoerige discussie werd gevoerd over de uitvoering van het uitbreidingsplan. B. en W. waren van oordeel, dat men hieraan zo spoedig mo gelijk zou beginnen, omdat men thans geen bouwgrond meer aan zou kunnen wijzen. Besloten werd te zullen trach ten de benodigde gronden in der minne aan te kopen en hiertoe de eigenaren en pachters voor een bespreking uit te nodigen, terwijl voorts nog werd overwogen de pachters of eigenaren der aan te kopen of te onteigenen tuintjes vervangende tuintjes ter beschik king te stellen. Vrijdagavond werd in de Gem. Gehoorzaal alhier een propagan- da-filmavond gehouden voor de plaatselijke afdeling van de Be scherming Burgerbevolking. In zijn openingswoord wees burgemeester Hanssens er op, hoe in tijden van nood en ram pen de bevolking van Nederland, hoe verdeeld zij overigens ook is, elkaar vindt en eendrachtig samenwerkt om bijstand te ver lenen en nood te lenigen. Daar op mag met trots gewezen wor den, want de resultaten waren altijd schitterend en bewijzen welk een kracht in het Neder landse volk schuilt. Helaas is deze eendracht niet blijvend en nauwelijks is het leed gelenigd of behoren de tijden van nood tot het verleden of men gelooft het verder wel, alle activiteit is verdwenen en men vervalt weer in deneude sleur om onvoorbe reid voor mogelijke rampen de toekomst in te gaan. Zo is het ook bij de bescherming van de burgerbevolking en 't werk van het Rode Kruis. Moge de organisatie van het Rode Kruis alhier zich in een goede belangstelling verheugen, met de B. B. is dit niet het geval en is het daarom goed dat deze avond gehouden wordt. Na deze inleiding gaf de bur gemeester het woord aan de heer Truffino uit Hulst, die er op wees, dat het overal in de wereld gist en rommelt. De won den van de tweede wereldoorlog zijn nog niet geheeld en weer zijn wereldmachten dag en nacht bezig met atoomproeven en de wapenfabrieken werken op volle kracht om te voldoen aan de vraag naar moderne wapenen en munitie. Het zou dwaas zijn hiervoor de ogen te sluiten, maar nog groter dwaasheid zou het zijn als men de noodzaak niet wilde inzien om zich voor te bereiden op een bescherming van de bevolking door een krachtige organisatie die direct paraat is als de nood aan de man komt. Zeeuws Vlaanderen ligt te dien opzichte in een kwetsbare hoek want de Schelde met de voedingsader Antwerpen is altijd gebleken te zijn een begeerlijk bezit voor oorlogvoerenden. Het is daarom de plicht om een krachtige organisatie te vor men, die in tijden van nood en ellende, er voor kan zorgen dat het economisch leven zo goed vooral jonge krachten nodig, die na een grondige voorbereiding, in staat zullen zijn 'onmiddellijk in actie te treden, indien dit, on verhoopt, nodig zal blijken te zijn. Er is steeds gelegenheid zich op het gemeentehuis aan te mel den voor noodwachter en spre ker hoopt, dat ook in Hoek een krachtige hulpdienst zal komen. Hierna werden enige propa gandafilms vertoond, waarna burgemeester Hanssens deze avond met een woord van dank aan allen sloot. Uitvoering Meisjesclub. De meisjesclub „Van Knop tot Bloem" hield Zaterdagavond in de Gehoorzaal een uitvoering, die door de consulent ds Schol ten met gebed werd geopend, na. dat eerst gezongen was Ps 68 10. In zijn openingswoord wees ds Scholten er op, dat de meisjes club alhier nog belangrijk kan worden uitgebreid-, daar het ledental niet groot is. Onder leiding van mevr. Oos terling vindt iedere Donderdag avond te half acht in het jeugd- gebouw een prettige samenkomst plaats, waar alle jonge meisjes welkom zijn ter nuttige ontspan ning ónder verantwoordelijk toe zicht. Hierna werd door de meisjes een tableau, het bekende em bleem van de cirkel met de drie hoek, gevormd. Vervolgens werd opgevoerd De omgekeerde wereld", waarin mej. J. Vergouwe een voordracht ten gehore bracht. Het toneelspel „Haar tweede Moeder" werd met aandacht ge volgd en mocht zich in een alge mene bijval verheugen. Na de pauze volgde het toneel spel „Arm en toch rijk", na af loop waarvan mej. C. Vergouwe een gedicht voorlas. Aan het slot van dit overbezet programma volgde nog de opvoering van een groots tafereel. Vogeltent oonstelling. Door de afdeling Hulst van de Nederlandse Bond van Vogellief hebbers werd 'n onderlinge club tentoonstelling gehouden. De ver eniging „Vogelvreugd" mag op een zeer geslaagde tentoonstel, ling terugzien. De expositie die werd gehouden in de zaal van hotel Eggermond trok een grote belangstelling. De belangstelling voor deze sport stijgt ieder jaar. Er was dan naast een zeer uit gebreide collectie kanaries ook een tweeta lvolières aanwezig met tropische vogels. Vooral deze vogels trokken een grote belang stelling bij het publiek. De uitslag der keuring van de vogels was als volgt: Afdeling eigen kweek vogels geboren in 1955: Kampioen A. Verstrate, 88 pun ten; 2e kamp. F. Seghers, 88 p.; 3e kamp. A. Verstrate, 88 p.; Ie pr. G. J de Koning 87 p; le pr. A. Verstrate 87 p.; le pr. F. Seghers 88 p. Open klasse overjarige vogels: Kamp. Ch. Vercauteren 89 p.; 2e kamp. C. Josiassen 88 p.; le pr. E. Verstrate 88 p.; le pr. F. Seghers 87 p.; 2e pr. E. van Over- maeren. Bastaarden kamp. Groenling: J. Colsen 89 p. Kamp. Wildzang: A. Koster 89 P- Kamp. tropische vogels: W. Baard, Rapenburg 89 p.; 2e pr. A. Bracke 87 p.; 3e pr. idem Volières, le pr. W. Baard, Ra penburg. Gemeenteraad. Vrijdagavond vergaderde de ge- Alle leden waren aanwezig. Ingekomen was een schrijven van de ministers van Binnenland se Zaken en Financiën, vermel dende, dat met ingang van 1955 de gemeente Retranchement uit het gemeentefonds een basisuit. kering zal ontvangen van 35,— per inwoner. De raad had geen bezwaren te gen de door de Kringraad van de B.B. gewijzigde gemeenschappe lijke regeling. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd met ingang van het jaar 1956 de subsidie aan het plaatselijk muziekgezelschap verhoogd tot 300. De voorzitter sprak zijn hoge waardering uit over het werk van deze vereni ging, waarin hij ook het toneel gezelschap betrok. Op verzoek van de atletiek vereniging voor de gemeenten Retranchement en Cadzand werd een crediet verleend van 475 voor de aan het sportveld te ver richten werkzaamheden. Het beplanten van het terrein van de zuiveringsinstallatie werd gegund aan de heer J. B. Aers te Oostburg voor 186,50. De voorzitter merkte op, dat de verbouwing van het complex naast het gemeentehuis, waarin ondergebracht zijn de brandweer, garage, kluis en een grote zaal met keuken, bijna voltooid is. Hij hoopte, dat een en ander spoedig in gebruik genomen kan worden. De zaal zal door de plaatselijke overheid gebruikt worden, terwijl de raad in beginsel toesluit deze ook ter beschikking te stellen van de daarvoor in aanmerking komende plaatselijke verenigin gen, waaronder eveneens de jeugdverenigingen, mits daarbij goede leiding aanwezig is. Met de aanschaffing van meu bilair zal met deze bestemming rekening gehouden worden. Bij de rondvraag wees de heer Kornelis bp de toestand van de vuilnisbelt aan de Killendijk. De heer Pattist vroeg naar de mogelijkheid van verdere egalisa tie van het sportveld. Voor het kind. De leerlingen der o.l. school verkochten voor een toedrag van 119,aan kinderpostzegels en kinderkaarten. ONREGELMATIGE STEMMING De Amsterdamse Effectenbeurs heeft zich Maandag gekenmerkt door een enigszins onregelmatige stemming. Vergeleken met de ochtendnoteringen viel de beurs eigenlijk een beetje tegen. Kon. Olie opende onveranderd op 657 doch liep daarna snel ach teruit tot 653 en tegen slot werd 654 genoteerd. Unilever hield zich nog het beste. Het Margarinecon. cern opende vier punten beter op 484% viel daarna in sympathie met Kon. Olie terug op 481% maar trok tegen slot weer aan tot 483. Philips was per saldo on veranderd en AKU verliet de markt met een verlies van twee punten. De handel in deze papie ren had wederom niet veel om het lijf. Een geheel andere toon viel te beluisteren op de scheepvaart sector. Tijdens het weekeinde zijn er verschillende berichten ver schenen waarin gewezen wordt op de sterke financiële positie der scheepvaartmaatschappijen en dit had enige kooplust veroor zaakt. De handel hier was iets omvangrijker dan anders, doch de koerswinsten bleven toeperkt tot één h twee punten. De cultuur afdeling stelde teleur. Amsterdam Rubber en Verenig, de Deli zagen zich circa drie pun ten ontgaan. HVA noteerde pas tegen slot en was toen ook 2% punt lager. Claims Z. Afrikaans Handelshuis, met een theoreti sche waarde van circa 530, werden geadviseerd op 500, laten. Guldensbeleggingen stil en in feite onveranderd. Prolongatie 2% procent. N ABEURSKOERSEN mogelijk functionneert en de be- meenteraad van Retranchement volking beschermd wordt. onder voorzitterschap van burge- De B. B. heeft dan ook velen, meester J. A. Leenhouts. SIEMENS DOOR RUIMTE - ACOUSTIEK Kon. Olie: 648—656 A.K.U. 345 Philips: 364—367 Nw Philips: 353—357 slot 650 slot 345 (654). (346%) slot 366 367%) Unilever: benoemd tot ambtenaar van de 478480 slot 355 slot 479 (356%) (482%) door PHILIPPO PRESTON. 50) Nadruk verboden. Marash tekende dit in zijn boekje op. „Ik ben bezig, alle vrienden en bekenden te noteren, die ik ontdekken kan en toevallig heb ik een portret van haar gezien... neen, u moet me niets vragen. Daarna vond ik een oude krant, dat Leonard Peters door Lila Langley gedagvaard was wegens het breken van trouwbeloften." Shane haalde de schouders op. „Dat kan ik me niet herinneren, maar het geeft wel de indruk, dat onze vriend een tamelijk wijd arbeidsveld had." „Vast en zeker en ik ben van zins, die juffrouw Langley eens te bezoeken. Misschien dat zij enig licht kan werpen op een duister puntje." „En hoe kan ik u genoeg be danken voor die brieven?" Door ongedeerd uit dit proces te voorschijn te komen. Ik reken nog niet op morgen. Ik heb ge hoord... neen, niet vragen... dat die bankdiefstal vrijwel zeker aan Peters toegeschreven moet worden. De vervalste brief was ongetwijfeld van hem, want ze hebben het geschrevene vergele ken met zijn eigen schrift, dat ze op zijn kamers gevonden hebben en die roof is hoogstwaarschijn lijk het werk geweest van één enkele man. Naast de wagen komen rijden, vlug de actentas afpakken, weggereden en bru taalweg een postkantoor binnen gelopen en er meteen weer van door gegaan. En dat alles binnen een kwartier vóór de moord. Wat vreselijk jammer, beste vriend, dat ge juist die middag uitgekozen had, om voor eigen rechter te spelen!" ,,U behoeft me heus niet te be klagen, mijnheer Marash. In ben doodgewoon een stommeling ge weest om te denken, dat ik er on gezien vandoor kon gaan." Marash klopte hem troostend op de schouder, al reikte hij nau welijks tot aan het borstzakje van zijn colbert. „Och ja, we verzinken allemaal wel eens in de draaikolk van een ogenblikke lijke aandrang". In gedachten verdiept liep Ma rash naar beneden. Na zijn heen gaan nam Shane de brieven van Sonia van de tafel op. Hij voelde zich mateloos dankbaar en opge lucht nu hij ze terug had. Hij begaf zich naar de kamer, Oriëntatierit Sluisse Auto- en Motorclub. Zaterdag hield de autoclub uit Sluis een oriëntatierit, voor de leden van de vereniging. Het uitgezette traject bevond zich practisch geheel op Belgisch grondgebied. De uitslag luidt: 1. J. P. J. Wage, 3 str.; 2. W. Musson, 12 str.3. J. Clijncke, 25 str.; 4. H. P. Everwijn, Zuidzande, 30 str.5. W. de Kramer, Zuidzande, 32 str. 6. J. de Potter, 45 str.; 7. J. Smoo renburg, 46 str-.; 8. P. Groosman, 49 str.; 9. M. Leenhouts, 50 str.; 10. P. de Bruine, 52 str. Vogeltentoonstelling. In de zaal van de heer J. Jau motte hield de vereniging „De Vogelvrienden" haar eerste ver enigingstentoonstelling. De voorzitter de heer G. Ver. nix zette in een korte inleiding het doel der vereniging uiteen. Hij wees er op dat de kwantiteit nog niet zo groot is n.l. 165 vo gels, maar gezien de punten welke door verschillende vogels werden behaald, kan men de kwa liteit zeer goed noemen. Hierna nam burgemeester Von Bönninghausen het woord. Hl wees er op dat het doel van deze jonge vereniging n.l. te tonen wat zij reeds na een jaar kan presteren, is bereikt. Deze keurig verzorgde tentoonstelling heeft bewezen dat de vereniging be staansrecht heeft. De uitslag was: Kampioenvo gel tentoonstelling open klasse Isabel G. Vennix, 89 punten. Kampioenvogel eigen teelt J. v. de Bunder, 86 pnt. Strogeel le prijs L. Jaumotte, 87 pnt. Bonte le pr. H. Musse, 86 pnt. Wit le pr. G. Vennix, 88 pnt. Oranje rood le pr. A. Hofman, 87 pnt. door Sonia van kindsbeen af be woond. Ze riep „binnen!" op zijn kloppen en zodra de deur open was, zag hij, dat ze haar reisman tel nog niet eens had uitgetrok ken, maar ermee aan tafel zat in dezelfde houding, waarin de huis houdster haar had achtergelaten. Shane trachtte zijn stem een vro lijke klank te geven, al dacht hij inwendig: „Wat is er in hemels naam toch met haar aan de hand?" „Sonia, er is iets heel buiten gewoons gebeurd. Hier zijn je brieven." Hij legde beide pakjes op haar schoot, doch zij draaide ze slechts om en om en legde ze vervolgens op haar kaptafel. „Je wordt geweldig bedankt. Waar heb je ze vandaan ge haald?" Ze had hem even goed kunnen vragen, waar hij een on gewoon paar bloemen vandaan had. Shane keek haar ietwat streng aan. Sonia, wat scheelt er toch aan? Waarom spring je niet in de lucht van blijdschap? Ik breng je die brieven terug, de bron van al je zorgen en verdriet, en jij legt ze zo bedaard neer, als had ik je een bos wortelen mee gebracht!" Ze antwoordde n»t dadelijk en begon te schreien. Shane kwam terstond naast haar staan. „Och, vraag me toch niets. Na tuurlijk ben ik wèl blij... o zo blij! Maar ik ben zo doodmoe!" „Ja, juist, kindje. Je moest maar naar bed gaan. Ik zal tegen juffrouw Hennesy zeggen, dat ze Een héél nieuw gevoel krijgt u floor het roken van 'n DAKOTA! Nog nooit is in Nederland zo'n echte „Ame rikaan" te krijgen geweest voor 'n normale Nederlandse prijs. Dat is inderdaad top- flavour" de milde smaak; en tegelijk het pittige van American blendHaal 'n pakje Dakota - maak 't open - steek óp en geniet diep, héél diep 85 et per pakje thans in geheel Nederland verkrijgbaar. Oranje le pr. L. Jaumotte, 86 pnt. Zalm le pr. G. Vennix, 87 pnt. Oranje schimmel le pr. L. Jau motte, 87 pnt. Mozaiek le pr. F. Lowagie, 87 pnt. Oranje bruin F. Lowagie, 86 pnt. Isabel le pr. G. Vennix, 89 pnt. Exoten beige zehra vinken H. Mussche, 89 pnt. Mozambique sijs G. Vennix, 89 pnt. Bastaarder Putter O. Scher- beijn, 89 pnt. Vooral de Zondag was het be. zoek aan deze tentoonstelling zeer goed en velen waren verrukt over de vele mooie vogeltjes van aller lei pluimage, welke er te zien waren. Mooi resultaat. De gister alhier gehouden ver koop van lootjes, lepeltjes enz. ten behoeve van de noodverlich tingsinstallatie in het Juliana Ziekenhuis heeft het flinke be drag van 665 opgebracht. Prof. Johannes Herdegen, de afgevaardigde in de Oostduitse volkskamer die dezer dagen naar West-Berlijn uitweek, heeft Maandag felle critiek geleverd op het werk van de Oostduitse volksvertegenwoordiging. Herdegen, die zelf van de com missie voor financiën en econo mie van de Oost Berlijnse vo&s kamer en van het bestuur van de liberaal-democratische partij deel uitmaakte, verklaarde dat de financiële commissie van de Oost-Duitse volkskamer dit jaar slechts éénmaal was bijeengeroe pen, ten einde in één dag de be groting, die een eindbedrag van 35 milliard mark aanwees, te be handelen. De commissieleden hadden hierbij niet eens de ge legenheid gehad, cijfers van deze begroting te noteren. iProf. Her degen schatte het bedrag, dat voor de defensie was uitgetrok ken, op 10 milliard mark. In de jongste wijzigingen in de Oost-Duitse regering zag Her degen een verscherping van de politieke koers. Hij zeide reeds lang te hebben willen uitwijken, doch hij had eerst nog zekere verwachtingen van de Geneefse conferenties van dit jaar gehad. Prof. Herdegen doceerde. »a tuurkunae aan de universiteit van Halle. je wat te eten brengt en dan moet je eens lekker gaan sla pen." Sonia wachtte, tot hij weg was, legde toen haar armen op de kap tafel en begon bitter te schreien. ElijHoe blij had ze niet kunnen zijn met die brieven! Doch nu was het te laat. Veel en veel te laat! XVI. In de rechtszaal. Uit de modezaak op straat ge komen, kwam Audrey tot het be sluit, dat ze weer naar de spleet ogige juffrouw van het betrek kingbureau zou moeten gaan en haar flink aanpakken. Ze vond haar bezig met ver schillende meisjes, die allen een betrekking kwamen zoeken en Audrey moest een vol uur wach ten, voordat ze aan de beurt kwam. De magere vrouw sperde haar ogen wijd open, toen ze haar herkende. „Wat kan ik voor U doen?" „Een heleboel. Ik moet een plaatsje als secretaresse hebben. U moet er maar eens op uitgaan en één voor me zien te vinden. Ik heb een baantje als manne quin gehad, maar daar ben ik vandaan gegaan. Mijn naam hin dert me te veel, maar er zal toch wel iemand zijn, die een befaamd meisje, als ik, wil hebben." De aanvallende houding van Audrey deed de vrouw verbluft staan. (Wordt vervolgd.) Kardinaal Bernard Griffin,1 de R.K. aartsbisschop van West minster, heeft Zondag in een herderlijk schrijven gewezen op het grote aantal afvalligen on der de rijpere jeugd in Engeland. „Sommige berichten over het aantal afvalligen onder de jon geren van 15 tot 20 jaar zijn on getwijfeld overdreven", aldus de kardinaal, „doch het heeft geen zin te doen alsóf er geen reden voor grote bezorgdheid is". De kardinaal wees op de ver antwoordelijkheid van ouders, leerkrachten en geestelijken. Vooral huwelijken waarbij de moeder niet Katholiek is, vormen een factor van betekenis bij het verklaren van de onbevredigen de toestand, zo zei hij. Als het waar is dat kleine ge schenken de vriendschap onder houden, ziet het er voor de In disch-Russische vriendschap al heel gunstig uit. Maarschalk Boelganin krijgt namelijk Dins, dag bij aankomst in Calcutta een halve rijstkorrel ten geschenke met daarop in het Engels gegra veerd: „Maarschalk Boelganin wij willen vrede in Inda". De inscrip tie, anderhalve millimeter lang, is met een vergrootglas duidelijk te lezen. De halve korrel is in een kristallen plaat gevat. Het geheel past in een kunstig versierd kistje.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2