Uit de Provincie Binnenlands nieuws hui Ziekenfondshonorarium van lisartsen Kantongerecht Oostburg ulmie De moord op Stanley Wilson Beursoveriichl Schrijfmachine RADIO ms* DE ONTWAPENING Jeugdige vluchtelingen uit Oost-Duitsland Nieuwe functies voor Westduitse generaals TERNEUZEN BIERVLIET. HENGSTDIJK. SAS VAN GENT. ST. JANSTEEN. AGENDA BIJ HET STELEN VAN LANGSPEELPLATEN BETRAPT Zaterdagvoeibal Supporters AUTOBOX In zijn gisteren gehouden ver gadering heeft de ziekenfonds raad alsnog goedkeuring ver- \e«nd aan de tussen de organisa tie» van algemene ziekenfondsen en de landelijke huisartsen-ver eniging overeengekomen honore- rrngsregeling. Een op 22 September door de raad gehouden stemming over deae regeling had niet de voor goedkeuring vereiste, gekwali- feer de meerderheid van stemmen opgeleverd. Daarna hebben de bij «Ie overeenkomst betrokken par tijen nader overleg gepleegd, het geen heeft geleid tot een nadere motivering van de regeling. Mede op grond van de gewijzigde moti vering heeft de ziekenfondsraad er thans zijn goedkeuring aan ver leend. Volgens de regeling wordt, te rekenen van 1 oktober jl. af, aan de huisartsen voor de eerste 2.000 verzekerden, op naam van een huisarts ingeschreven, 10,20 en daarboven 7,50 per verzeker de per jaar betaald. In deae hono raria zijn begrepen de vroegere toeslagen voor dunbevolkte ge bieden, uitgezonderd die voor de eilanden, de Biesbosch en andere gebieden, welke worden aangewe zen in overleg tussen partijen, die tevens de hoogte van de toe slagen vaststellen. Ook de vroe gere toeslag voor ouden van da gen is in de vastgestelde honora ria begrepen. Voorts is voor de honoraria van 1 Juli 1953 tot 30 September 1955 een regeling goedgekeurd, waarmede de over die periode krachtens een voorlopige rege ling betaalde honoraria worden verrekend. De overeenkomst geldt met De Sowjet-Unie heeft gisteren in de ontwapeningscommissie van ie V.N. het Westen, en in het bfjaonder de Verenigde Staten, aansprakelijk gesteld voor hfct feit, dat geen overeenstemming over de ontwapening kon worden ■bereikt. De oplossing van het probleem duldde echter geen ver der uitstel. •De Russische afgevaardigde Sobolef drong er bij de V.N. op aan een resolutie aan te nemen, waarin een „morele veroordeling" tegen atoomwapens wordt uitge- ■sproken. De Britse afgevaardigde Nut ting nodigde de Sowjet-Unie uit om samen met het Westen te be studeren, in welke mate ontwa pening dadelijk uitvoerbaar is. Anders zou moeten worden ge wacht tot de wetenschap midde- en heeft gevonden om verbor gen voorraden kernwapens te ontdekken. Dat vond Engeland avenwel onbevredigend. Er kon zeer goed een begin worden ge maakt op het gehied van het mo gelijke. Nutting zei ook, dat Oost en West hetzelfde doel voor ogen hadden. Sobolef zei later naar aanleiding van die opmerking, ■lat hij dat graag zwart op wit be wezen zou zien, want de Sowjet- Unie had de indruk gekregen, dat het Westen ten aanzien van ontwapening een ander standpunt was gaan Innemen dan de Sow jet-Unie. De Amerikaan Cabot Lodge ontkende, dat het gebrek aan voortgang bij de ontwapening aan rijn land te wijten zou zijn, zoals Sobolef. had verklaard. De toenemende migratie van jeugdige personen uit Oost- naar West-Duitsland geeft de bonds regering ernstige zorgen. In Oct. zjjn meer dan negenduizend jon gelieden onder de 24 jaar naar West-Duitsland verhuisd. Volgens een verklaring van bevoegde zij de komen de politieke beweeg redenen voor de vlucht naar het Westen meestal pas op de tweede plaats. De trek naar het Westen wordt voornamelijk in de hand gewerkt door de aanlokkelijke voorwaarden welke Westduitse firma's, die om arbeiders verle gen zitten, de jeugdige vluchtelin gen bieden. Dit brengt volgens de autoriteiten echter ook grote redelijke gevaren met zich mee, daar velen de vrijheid en de weel de niet kunnen verdragen. Het ■opvangen van de uit het Oosten jvergekomen jongelieden in jeugdtehuizen, waar enige contro le mogelijk is, wordt moeilijk ge maakt door het feit, dat de mees te dezer inrichtingen reeds over bevolkt zijn. De twee hoogstgeplaatste ge neraals in West-Duitsland hebben nieuwe functies gekregen in het gereorganiseerd ministerie van Defensie, aldus is Woensdag avond te Bonn bekendgemaakt. Luitenant-generaal Hans Spei- del, tot dusverre de Westduitse vertegenwoordiger bij de Noord- Atlantische verdragsorganisatie, neemt de nieuwe afdeling „strijd krachten" onder zijn hoede en luitenant-generaal Adolf Heusin- ger, hoofd van de militaire afde ling, is benoemd tot chef van de naad van de militaire staf. De vroegere militaire afdeling is met de reorganisatie onderver deeld in vier secties strijd krachten, leger, luchtmacht en marine. De hoofden van deze secties vormen tezamen de raad wan de militaire staf. zekere restricties voor de tijd tot 1 Januari 1960. De kosten van de vroegere (voorlopige) regeling bedroegen voor de verplichte ziekenfonds verzekering 41,5 en voor de vrij willige 14 millioen gulden per jaar. Als gevolg van de goedge keurde nieuwe regeling van 1 oktober af stijgen de uitgaven voor de verplichte verzekering tot 55,8 millioen gulden, dus met 14,3 millioen, en voor de vrijwil lige tot 19 millioen gulden, dus met 5 millioen Vijf bewapende bandieten zijn Woensdagmorgen vroeg in een restaurant en taverne te Chicago binnengedrongen, schoten een politierechercheur dood, verwond den een tweede en maakten zich vervolgens uit de voeten met 400 dollar. Na hun vertrek trok één der aanwezigen een revolver, ren de naar buiten slaagde erin één sedert enige weken staan. De aan- VEEL FRUIT NAAR OOST-DUITSLAND Oost-Duitsland is de laatste' weken een zeer belangrijke afne mer voor de Nederlandse appels. Elke dag opnieuw worden belang rijke kwanta fruit naar dit land verladen. Deze handel geschiedt meestal op compensatie transac ties. In de periode van 31 Oct. tot 5 November gingen er 172& ton appels naar dit land en in de periode 612 November werden er 1580 ton appels uit ons land naar Oost-Duitsland geëxpor teerd. Hoofdzakelijk zijn dit de kleinere maten. Uit Zeeland wer den voornamelijk goudreinette, huishoud kwaliteit naar dit land verladen. De totale appelexport in de pe riode 612 November bedroeg 2770 ton. Dit kwantum ging naar de volgende landen: WestjDuits- land 919 ton; Engeland 94 ton, België en Luxemburg 131 ton, West-Indië 6 ton en Oost-Duits land 1580 ton. Op het ogenblik is de handel iets trager, maar toch kunnen de prijzen zich goed handhaven op het hogere niveau waarop ze der banden van de auto der ban dieten lek te schieten. Later op de dag werd door de politie een man gegrepen die een revolver van één der neergeschoten re chercheurs bij zich had en een politiepenning droeg. voer van Cox Orange Pippin wordt minder. Deze zijn zeer duur, tot 85 ct per kg. Het hoofd ras ibij de appelaanvoer is op het ogenblik de goudreinette. De prijs van de exportkwaliteit ligt tus sen 40 en 45 ct per kg. Beigen gingen spelevaren en moeten zware boeten be talen. UITBREIDING BESTUUR „DE SCHELDE". In een algemene vergadering van aandeelhouders der N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde", te houden op Zaterdag 17 December, komt o.m. in be handeling de benoeming van een derde directeur die per 1 Januari a.s. in functie zal treden. In een daarna te houden buitengewone algemene vergadering der N.V. „Nationaal bezit van aandelen „De Schelde'' zal worden voor gesteld de raad van beheer uit te breiden tot 8 leden. Ter voor ziening in de vacatures ontstaan door deze uitbreiding is een drie tal voordrachten opgemaakt van 2 personen elk. Als eersten staan op deze voordrachten vermeld de heren mr. H. Albarda, drs. J. F. Posthuma en ir. J. C. L. Smit. Opbrengst Collecte. De alhier gehouden collecte voor het Nederlands Oorlogsgra ven Comité heeft alhier opge bracht ƒ365,85, waarvan ƒ40,70 te Sluiskil. Ernstig ongeval. Donderdagmiddag stak post bode P. Robijn, nabij de Drie sprong plotseling de prov. weg over om naar enkele afgelegen boerderijen de post te gaan be stellen. Hij werd gegrepen door een met stenen geladen vrachtauto van de fima Pieters uit Sluiskil, bestuurd door de chauffeur M. L. uit Hoek. De gevolgen van de aanrijding waren ontzettend. Een ijlings ontboden arts constateerde bij het slachtoffer een schedelbasis- fractuur en de dokter achtte overbrenging naar het zieken huis te Oostburg noodzakelijk. Donderdagavond was de toe stand van de postbode zeer zorg wekkend. Brandje In een schuurtje van de land bouwer Van S. alhier, brak brand uit. Door de harde wind was het gevaar van uitbreiding naar een nabijgelegen grote schuur niet denkbeeldig. Vóórdat de brand weer ter plaatse kwam, was men er reeds in geslaagd de brand te blussen. St. Nicolaas op bezoek. Traditiegetrouw zal de goede Sint vergezeld van zijn knechten Zaterdag 26 November a.s. zijn intocht houden in Sas van Gent. Des namiddags op kwart over twee komt St. Nicolaas aan de Stuiver, terwijl hij om half drie per boot aan de Oostkade zal ar riveren, waar hij opgewacht wordt door de harmonie „De Ver enigde Vrienden". Van hieruit begint de Sint z'n tocht per paard door de stad. Op Zondag 4 De cember brengt Sint Nicolaas een bezoek aan de wijk Zandstraat. Veesmokkel Een dezer dagen, omstreeks middernacht, hebben alhier sur veillerende ambtenaren der dou ane een poging tot frauduleuze uitvoer van een stuks vee, ter waarde van ƒ250, weten te ver ijdelen, door dit inbeslag te ne men, doch de smokkelaars zagen kans in het nachtelijk duister het hazenpad te kiezen. VRIJDAG 25 NOV. HUI^ST: Gemeentehuis. 2 uur. Aanbesteding maken van rio leringen. AXEL: Gemeentelhuis, 10 u.: Aanbesteding maken ven rio leringen. TERNEUZEN: Hotel Centraal, 7.30 uur: Vergadering Alg. Ziekenfonds voor Zeeuws- Vlaanderen. Luxor-Theater, 8 uur: „Bit tere ervaring", ZATERDAG 26 NOV. TERNEUZEN: Pro Rege, 2 u.: Australië-middag. Luxor-Theater, 8 u.: „Bit tere ervaring". Concertgebouw, 8 uur: „De duivel van Diablo". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Désirée". Voor het kantongerecht te Oostburg stonden Donderdag morgen enige Belgen terecht, die op de Schelde waren gaan spelevaren. Dit is op zichzelf een plezierige bezigheid, doch men had van de gelegenheid gebruik gemaakt om te gaan jagen op de zandplaat de Hoge Springer, en dat nog wel in verboden jacht tijd, terwijl de bergeenden zwaar in de rui waren. Terecht stonden de gebroeders J. J. A. Nellens en A. R. Nellens beiden student en wonende te Brussel, alsmede de heer R. M. M. A. D. hotelhouder te Knokke en de uit Damme afkomstige kunst schilder M. J. S. T. Dit hele ge zelschap werd bijgestaan door ais tolk mej. Luwema. Uit verklaringen bleek, dat de verdachten het niet eens waren met het opgemaakte proces-ver baal, waarin stond, dat de schip per van de „Breskens 9", de heer G. K„ het gezelschap kende. Kosten ontkende dit. Hij zeide wel connecties te hebben met de heer T., de kunstschilder van het gezelschap, die een hotel in Dam me exploiteert. Deze had voor enkele gasten en invités 'n tocht je op de Schelde georganiseerd. Te Breskens ging het gezelschap scheep op de BR. 9. Een patrouil lerende politieboot bemerkte dat het gezelschap rond de Hoge Springer koerste. Toen het poli- tievaartuig naderbij kwam, wer den de netten uitgeworpen, zo dat het vaartuig de BR. 9. met kon enteren. In allerijl werd het dek gezwabberd, en de geweren alsmede de bergeendjes, die ge schoten waren, verborgen. Toen de politie aan boord kwam, werd ontkend dat men ge schoten zou hebben. Bij onderzoek vond men echter 8 weggestopte geweren, alsmede 6 geschoten bergeendjes. De verdachten wa ren op geen enkele wijze gedekt. Zij hadden geen jachtacte, geen vergunning de geweren en muni tie in te voeren, geen toestem ming om te jagen in dit gebied terwijl de jacht op bergeenden reeds geruime tijd gesloten was. Zowel de kantonrechter als de ambtenaar O. M. vonden dit alles maar een bedenkelijk bedrijfje. Uit alles echter bleek, dat er nog een persoon aan boord was ge weest, Wiens naam echter ter zit ting niet genoemd werd. De amb tenaar O. M. informeerde nl. of men door de aanwezigheid 'van deze persoon meende, dat de vlag de lading wél dekte, hetgeen ten stelligste werd ontkend. De ambtenaar v. h. O. M. vroeg zeer zware straffen aan alle drie der verdachten nl. voor het jagen zonder acte 50 subs 10 dagen voor het jageiji zonder toestem ming eveneend 50 subs. 10 da gen; voor het jagen buiten jacht tijd 50 subs. 10 dagen; voor het jagen op ruiende dieren 60 subs. 12 dagen; voor het in het bezit hebben van 8 dubbelloops jacht geweren 50 subs. IQ dagenvoor $e munitie, die men niet voorhan den mag hebben, 10 subs. 3 da gen en tenslotte voor het onrecht matig in Nederland binnenvoeren van deze geweren 20 subs. 4 da ge; voor het invoeren der muni tie 5 subs. 1 dag. Voorts zullen de geweren (ter waarde van 600.000 Belg. fr) alsmede de mu nitie verbeurd worden verklaard. Allen werden conform de eis veroordeeld, met uitzondering van de heer T., die inplaats van totaal 295, slechts 270 boete kreeg, omdat hij geen geweren had ingevoerd. SIEMENS DOOR RUIMTE - ACOUSTIEK 47) door PHILIPPO PRESTON. (Nadruk verboden). ,,We verschaffen hier geen ont bijt'.', zei hij kortaf en verdween weer. „Wat jammer!" zuchtte Ma- rash. „Ik kan nog best een tijdje doorwerken." In gedachten dren telde hij langs de Broadway. Hij hield ervan, zo laat in de nacht door New York te dwalen, voor al in de zomer, als de dageraad de oostelijke hemel in gloed zet te en de frisse wind door de straten woei. Thuisgekomen zocht hij Elma Beverly's nummer in de telefoon gids op, doch kon het niet vin den en dus ging hij ten slotte maar naar bed en viel onmiddel lijk in slaap, want hij bleef nooit wakker liggen, als hij niets te doen had. Elma hield ervan in bed te te lefoneren. Het gaf haar een ge voel van weelderige voornaam heid, vooral wanneer ze orders kon geven aan mensen die voor de kost moesten werken. En in de morgen, dat Marash na zijn nachtwerk sliep, was zij vroeger dan gewoonlijk wakker. 2ie keek op haar klok en zag, dat !het net half tien was en bel de dus om haar morgenkoffie en de post. Ze keek die zonder belangstel ling na, zonder zich de moeite te geven de helft ervan open te ma ken, omdat ze wel andere dingen aan haar hoofd had. Toen het meisje de gordijnen opengetrok ken en haar bad in orde gemaakt had, nam Elma de telefoonhoorn op en vroeg het nummer der fir ma Jane. Ze waren uiterst be leefd. Madame kwam zelf aan de telefoon. „Zeker, juffrouw Merivale zou enige ochtendtoiletten komen to nen". Audrey ontving die op dracht met tegenzin. Ze had al erger hekel aan haar werk, dan ze ooit aan iets dacht te kunnen hebben. Ze was in de kleedkamer bezig, toen ze die opdracht kreeg en één der meisjes merkte ja loers op: „Gelukkig, dat je niet op com missie werkt. Anders zou je bin nen een week het Plaza hotel kunnen kopen." Audrey glimlachte, omdat ze het hart niet had, haar verdrie tige gedachten aan die meisjes te tonen. Die wisten van de ene week in de andere niet, of haar diensten nog nodig zouden zijn, want slechts enkelen waren in vaste dienst en zonder het zelf te weten, was Audrey ook voor vast aangesteld. Ze had buiten gewoon succes gehad; dé door haar getoonde kleren werden grif verkocht; zelfs juffrouw Eeverly, die in de laatste tijd erg moeilijk tevreden te stellen geweest was, bestelde nu twee avondjaponnen en vroeg ochtendjaponnen op ziqht. Audrey had eerst neiging om te weigeren er heen te gaan, doch toen ze even aarzelde, zei de eer ste verkoopster vinnig: „Toe juffrouw Merivale, schiet een beetje op!" en ze verliet het vertrek. Audrey greep zich aan een stoelleuning vast en staarde met nietsziende ogen in de spie gel. Als ze weigerde werd ze weggestuurd; als ze ontslag kreeg waar moest ze dan weer een baantje vinden? Shane zou erop aandringen, haar geld te leen te geven en als ze niets had, zou ze het wel moeten aannemen, om niet te verhongeren. Maar weer naar Elma Beverly teruggaan Audrey besefte, dat er niets an ders voor haar opzat en ging dus maar gauw. Het meisje liet haar in dezelf de kamer als de vorige avond, waar Audrey haar japonnen uit pakte en haar eerste costuum aantrok. Elma zat in bed overeind en Audrey voelde zich verlegen, wat juist de bedoeling van Elma was. Ze glimlachte. „Morgen! Ik sta nooit vóór twaalf uur op. Hebt u er be zwaar tegen voor de spiegel heen en weer te lopen? Dan kan ik ze het beste bekijken." Audrey was razend van woede. Ze toonde het costuum en Elma zei, loom: Mr W. Ie Maire uit Sluis verde digde deze heren en ontkende, dat men er op uit was geweest om te stropen. De schipper van de BR. 9., C. K. werd veroordeeld, omdat hij zijn schip voor dit doel had verhuurd aan de Belgen, en op zijn schip de bezwarende geweren, eenden, enz. waren gevonden. Mej. L. C., een vlotte Frangaise met wat veel zuidelijk tempera ment, stond vervolgens terecht, omdat zij haar pas niet kon to nen, toen de marechaussee daar naar vroeg. Zij heelt een souvenirwinkeltje te Sluis en bezit een verblijfsver gunning. Haar gehele verweer nielp niets; zij moest 7,50 boe te betalen, en wandelde hevig verontwaardigd de rechtszaal uit. De heer W. L. B., landbouwer te Zuidzande, had aardappelen geplant op een strookje grond, waar deze ook vorig jaar ver bouwd waren. Eis 8 subs. 2 d. Uitspraak 5 subs. 1 dag. A. de F. te Waterlandkerkje moest zich voor hetzelfde feit verantwoorden. Hier betrof het meer grond en aardappelen. Eis ƒ75 subs. 15 dagen. Uitspraak 50 subs. 10 dagen. G. B., chauffeur te Adeghem (B.) was op de Pyramide nabij Biervliet met zijn vrachtauto plotseling links afgeslagen. B. was niet verschenen. Mr H. A. R. de Mui trad op als gemach tigde. Tijdens de manoeuvre had G. B. een motorrijder geschept. Eis en uitspraak 30 suds. 6 d. I. B„ snoeier te Sluis, was dron ken op de rijweg te Sluis met zijn brommer aangetroffen. Hij heelt reeds een voorwaardelijke straf van 3 weken te Middelburg voor dit feit gekregen, waarmede re kening werd gehouden. Voor het op de rijweg rijden met de brom fiets werd 10 subs. 2 dagen ge vraagd. Voor de openbare dron kenschap was de eis 30 subs. 6 dagen. Uitspraak 10 en 50 subs. 2 en 10 dagen. J. J. B., chauffeur te Schoondij- ke, was aldaar vanaf de provin ciale weg de Nozemanweg inge slagen, zonder op het achterop komende verkeer te letten. Voor deze bedenkelijke manier van rij den werd 60 subs. 12 dagen ge vraagd. Uitspraak 50 subs. 10 dagen. F. P. K., landbouwer te Nieuw- vliet, had eveneens aardappelen gepoot op een akker, waar in '53 reeds aardappelen waren geteeld. Eis en uitspraak ƒ50 subs. 10 dagen. A. B., zonder beroep te Bres kens was op de rijksweg van Breskens naar Schoonaijke met zijn fiets nabij Rofack ineens de weg overgestoken. Eis 35 subs. 7 dagen. Uit spraak 25 subs. 5 dagen. C. F. de V., bierhandelaar te Aardenburg, was met zijn vracht auto achteruit tegen een nieuwe Ford opgereden. Deze rare ma nier van rijden werd „beloond" met 25 subs. 5 dagen, terwijl hij werd aangeraden de schade, wel ke hij heeft veroorzaakt, te beta len. J. P. de R., straatmaker te Biervliet, had te Hoofdplaat met zijn bromfiets een aanrijding ver oorzaakt. De heer W. diende een civiele vordering in van 48, wel ke werd toegewezen. Voorts luid de de uitspraak 35 of 7 dagen. J. P. van der S., monteur te IJzendijke, had te Oostburg in de Nieuwstraat, toen hij links af sloeg, geen voorrang verleend aan een bromfietser. Slechts door grote tegenwoordigheid van geest van deze bromfietser kon een aanrijding worden voorkomen. S. beweerde, dat hij ten allen ..Di t wil ik hebben en doet u maar geen moeite, om er nog meer aan te trekken. Ik wilde eigenlijk eens met u praten. Ik stel zoveel belang in die moord zaak waarin u betrokken bent." Audrey moest zich voorhou den, dat ze geen geld had om van te leven, anders was ze op staan de voet weggelopen, doch ze wist dat Elma zich dan over haar on beleefdheid beklagen zou. „Het spijt me, dat ik uw be langstelling niet kan delen. In dien u niet meer kostuums wenst te zien, moet ik gaan." „Nee, ik wil graag hebben, dat u blijft. Ik ga morgen ook naar dat onderzoek toe. Natuurlijk bent u daar dan ook." „Ja," antwoordde Audrey ra zend. Elma had er schik in. Elma zou daar dus komen om te genie ten van haar angsten en van die van Sbane en Sonia! „Mijnheer Carter, moet u we ten is één van mijn beste vrien den. Hij heeft me verteld, dat hij zo bijzonder veel belang in u stelde." Audrey dacht: „Het kan me niet meer schelen, al kom ik van honger om!" Ze deed een stap naar het bed en met van woede fonkelende ogen zei ze be daard: „Juffrouw Beverly, ik moet gaan. Ik kan mijn persoon lijke aangelegenheden onmogelijk in mijn diensttijd bepraten." Audrey vluchtte de kamer uit, verkleedde zich, en haastte zich terug naar de zaak, waar ze nog net op tijd aankwam om mada me Jane van de telefoon te zien terugkomen. (Wordt vervolgd). tijde voorrang heeft Eis ƒ50 of 10 d. C. F. van N., chauffeur te Bre da, had „volgens zijn gewoonte" midden op de rijbaan van IJzen- uijke naar Philippine gereden. Een tegemoetkomende auto werd van de weg afgedrukt. De mate riële schade was aanzienlijk, daar de heer Van der L. uit Goes alleen voor reparatie ruim 1100 moest neertellen. De uitspraak luidde 75 subs. 15 dagen. F. J. C. W., vertegenwoordiger te Blankenberge, had geparkeerd te Oostburg in strijd met het stopverbod. Eis en uitspraak 15 subs. 3 dagen. J. C., landbouwer te Zuidzande, had geen ruitenwiser op de voor ruit van zijn tractor. Eis en uit spraak 20 subs. 4 dagen. F. A., kellner te Breskens, had met zijn bromfiets op de rijksweg gereden. Bij controle bleek zijn lampje van het achterlicht stuk te zijn. A. zeide, dat het thuis nog brandde, doch hij had geen reser ve lampje in zijn zak. Eis en uit spraak 5 subs. 1 dag. A. van D., landbouwer te Groeae, was te Groede aangetrof fen op een rijdende tractor, waarvan de achterverlichting niet functionneerde Eis en uitspraak 30 subs. 6 dagen. SPIERPIJN, SPIT... 't Loert overal. De weldadige warmte van de pijnstillende Thermogène verdrijft de sner pende pijn. Goed prijshoudende stemming, Unilever gevraagd. De Amsterdamse effectenbeurs kon gisteren aanvankelijk rutet erg goed op gang komen. New ïork bleef gister wegens Thanks giving Day gesloten en daar het Damrak in sterke mate afhanke hjk is van Wall Street waren zp- wel publiek als beroepshandel ei g terughoudend. Gistermorgen werd de opgaande lijn van Woensdag nog even voortgezet, doch dit was van korte duur en 'egen half twaalf bleven de note ringen een kleinigheid bij het of ficiele slot van Woensdag ten achter. Ook gistermiddag bij ope ning noteerden de internationale soorten een kleinigheid lager. Na half twee echter ontwikkelde zieh een behoorlijke kooplust in Uw lever en het margarine-concern gemakkelijk van 467 tot 'ii 1/2. Dit stimuleerde de overige internationals waarvan Philips nog met een punt winst de markt kon veriaten. Kon. Olie en A.K.U per saldo een fractie luier. De scheepvaartsector had wel iswaar een zeer kalm verloop, doch kleine koersverbeteringen waren hier in de meerderheid. Hetzelfde geldt voor de Indonesi sche sector. Amsterdam Rubber en Verenigde Deli konden een fractie aantrekken, H.V.A. pet saldo onveranderd. Guldensbeleg gingen ten slotte stil en op peil Prolongatie 2% pet. GEEN NABEURSKOERSEN. In het telefonische effectenver keer te Amsterdam zijn gister avond geen zaken gedaan aange zien Wall Street wegens „Thanlas giving Day" gesloten is gebleven. BOTSING OP ONBEWAAKTE SPOORWEGOVERGANG. Eén dode. Omstreeks zeven uur gisteroch tend is op de onbewaakte spoor wegovergang aan de Dorpsweg te Rotterdam, ter hoogte van de militaire barakken, een personen auto gegrepen door een olietrein uit Pernis. Volgens getuigen van het onge luk floot de trein nog vlak voor de overweg. In de auto die van de Schulpweg kwam, zaten 3 man nen. Twee personen werden uit de totaal vernielde auto gehaald; de derde was er al uit geslingerd. De botsing tussen de personen auto en de olietrein, die bestond uit een locomotief en 48 tankwa gens en uit de richting IJssel- monde kwam, heeft het leven ge kost aan de 53-jarige P. de L. uit Strijen. Hij zat n.l. in de auto en wel rechts van de bestuurder, zijn zoon, de 20-jarige landarbeider A. de Lijster, eveneens wonende te Strijden. Deze liep een schaaf wond aan het voorhoofd op en werd ter plaatse behandeld. De derde inzittende van de auto, die op de achterbank had plaatsgeno men, L. Kolster, en uit de wagen werd geslingerd, moest in be wusteloze toestand in het Wes terziekenhuis worden opgeno men. De rechtervoorzijde van de auto werd door de trein gegrepen. Het deel van de wagen, waarin de va der en de zoon nog zaten, kwam onder de bumper van de locomo tief en werd 40 m meegesleurd. Beide inzittenden moesten uit de wrakstukken worden gezaagd. BUS TEGEN TRAM GEBOTST. Toen Donderdagmorgen om streeks zeven uur op de Oostzee dijk te Rotterdam een tramwa gen bij een halte moest stoppen, kon een chauffeur van een ge meentebus, die achter de tram reed, zijn voertuig niet van de rails krijgen. Hierop remde hij en slipte op de gladde rails, waarna de bus tegen de achterzijde van de tram botste. Zes buspassagiers werden ge wond, van wie er vijf met lichte verwondingen naar het zieken huis Coolsingel moesten worden vervoerd. Het waren de 43-jarige brander S. de Kreij uit Capelle aan de IJssel, de 23-jarige tim merman C. van Vianen en de 33- jarige lasser T. van Hattem, bei den eveneens uit Capelle aan de IJssel, de 22-jarige mevrouw T. Bensdorpden Wijl uit Rotter dam en tenslotte de 47-jarige plaatwerker V. K. Boon uit krim pen aan de IJssel. Op Zaterdag 12 November is in een groot magazijn in de binnen stad van Rotterdam de 36-jarige metselaar W. F. W. H. door een bedrijfscontroleur betrapt op het stelen van gramofoonplaten, z.g. langspeelplaten. De controleur heeft de man toen aan de politie overgeleverd. Naar thans is ko men vast te staan droeg de met selaar onder zijn overjas een smalle bus, groot genoeg voor gramofoonplaten. Bij de verkoop stand hield hij de platen dicht bij de ogen, z.g. om te zien of ze niet beschadigd waren, en op een mo ment dat dei verkoopster even een andere richting uit keek, zak te de plaat geruisloos in de bus. In totaal heeft hij zich in de loop der tijden ongeveer 75 van die langspeelplaten op die manier toegeëigend. DIEFSTAL VAN DRIE TON GERST VOORKOMEN. Door oplettendheid van twee Rotterdamse politiemannen, is een diefstal van 3.000 kg gerst voorkomen. De agenten zagen Woensdagochtend omstreeks 6 uur aan de Rijnhaven te Rotter dam een paar mannen bij een met gerst geladen vrachtauto staan. De manier waarop zij zich ge droegen, wekte argwaan en een onderzoek weeg uit, dat een te ding gerst uit een binnenschip was gestolen. De diefstal zou zjjn gepleegd door de schipper, doch deze en de vrouw, die bij hem aan boord was, zijn voortvluchtig. De twee anderen, de 40-jarige chauffeur A. G. en de 47-jarige koperslager J. M. K., beiden uit Rotterdam, werden mee naar het bureau genomen. De chauffeur zou de partij gerst in opdracht van de koperslager naar een ko per vervoeren. Verdacht van he ling zijn zij opgesloten. De chauf feur ontkent evenwel iets van de diefstal geweten te hebben. KOE OP DE VERKEERDE WEG Een demonstrateur, die met zijn auto op de rijksweg van Rotter dam naar Den Haag reed, zag opeens een koe voor zich opdoe men. Een aanrijding bleek niet te vermijden. De auto kwam links van de weg terecht en moest met een takelwagen worden wegge sleept. De koe wandelde doodge moedereerd door en een veearts zal nu onderzoeken of zij nog na delige gevolgen van het gebeurde heeft ondervonden. Het dier had kans gezien uit een weiland te ontsnappen en was ondanks afle veiligverkeersacties zo maar de weg opgewandeld. Thans zit ze weer achter sloot en hek. Daar het ons onmogelijk is U allen persoonlijk te be danken, willen wij gaarne langs deze weg onze harte lijke dank betuigen voor de vele blijken van belangstel ling die wij bij ons 25-jarig Huwelijksfeest mochten ontvangen. De Heer en Mevrouw VAN STRIEN VAN OVERBEEKE. Terneuzen, 24 Nov. 1955. Scheldekade 61. Voor de zeer vele attenties die ik ontving, ter gelegen heid van mijn 40-jarig Ambtsjubileum op 1 Nov. j.L, zeg ik mede namens mijn Vrouw en Kinderen, allen hartelijk dank. P. DOURLEIJN. Sluiskil, Nov. 1955. "Darrein West. Bolwerk Zaterdag te 3 uur: TERN. BOYS II tegen HOEK I. Donateurs vrij. Fietsen vrije stalling. ktan en mee naar Arae- oauiden. Vertrek boot 1-2» TE HUUR! geschikt voor kleine auto. Totale lengte 4 meter, staande Baandijk 28 (eind Dokweg). Te bevragen: I. SCHEELE, Nieuwediep- str. 35, Terneuzen, Tel. 2560 Geef Uzelf een als St. Nicolaas-cadeau! Het is mogelijk om tegen een maandelijkse betaling van 22,in het bezit te komen van een mooie machine. Vraagt vrijblij vend inlichtingen onder no. 220, Bureau van dit blad.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2