DE VRIJE ZEtllW smaken: SHERMAN ADAMS De man achter de Amerikaanse schermen Ja S. E. R.-advies vijfdaagse werkweek gevraagd Wat brengt de Radio? Sli«g retta smaakt dan shag'- Krupp gaat vliegtuigen bouwen GEMEENTE TERNEUZh Eisenhowers assistent machtiger dan vice-president en ministers Kindje verkouden? De Schelde-Rijnverbinding De moord op Stanley Wilson 10e Jaargang No. 3620 TWEEDE BLAD Donderdag 24 November 1955 Keuze uit meer dan 500 VULPENNEN N. V. Fa P. J. van de Sande ARGENTINIë FRANSE MILITAIREN PROTESTEREN Radio-activiieit bij speurderswerk ALGERIJE Virginia American Half suiaar Zie aar Pracht collectie LUXE SCHRIJFMAPPEN N. V. Fa P. J. van de Sande MINISTER STAF IN CANADA SCHOOLETUI'S Enkele, dubbele, drie- en vierdubbele N. V. Fa P. J. van de Sande DE URANIUMLAGEN VAN NIEUW-ZEELAND Vierkleurenpotloden N. V. Fa P. J. van de Sande Nu president Eisenhower het roer van het Amerikaanse schip van staat weer zelf in handen heeft kunnen nemen, achten verant woordelijke kringen in Washington het ogenblik gekomen om zich grondig bezig te houden met de eigenaardige situatie, die tijdens de ziekte van de president heerste. Daar het staatshoofd toen de hem door de grondwet voorgeschre ven functies niet kon vervullen, zag men zich genoodzaakt, mannen, die het hoogste vertrouwen van Eisenhower bezitten, met het over grote deel van de presidentiële taken te belasten. Deze mannen wa ren vice-president Nixon en de assistent van de president, Sherman Adams. In het bijzonder Nixon geraak te daardoor in een moeilijke po sitie. Hij kreeg de plicht de zit tingen van het kabinet en de be langrijke Nationale Veiligheids raad te leiden, maar het nemen van beslissingen lag buiten zijn macht. Want de mensen, die de Amerikaanse grondwet opstel den, hebben vergeten een rege ling te treffen voor het geval, dat een president ziek is, maar niet ziek genoeg om gedwongen te zijn, zijn ambt neer te leggen. Dus had Nixon, zelfs indien het drin gend nodig zou zijn geweest, geen internationaal verdrag kunnen ondertekenen, of wetten bij het -Congres kunnen indienen. Ja, het was hem zelfs niet eens vergund, een officier bij het leger aan te stellen. NIET NIXON... In deze toestand wil men nu verbetering brengen. In overleg met de president is een wetsont werp uitgewerkt, dat in de ko mende zittingsperiode door het congres zal worden behandeld en dat, is het eenmaal aangenomen, de vice-president in geval van ernstige ziekte van het staats hoofd, van de nodige bevoegd heden zal voorzien, om de rege ringszaken naar behoren af te wikkelen. Met het oog hierop worden reeds thans voorbereidin gen getroffen om Nixon een aan zienlijk grotere staf van mede werkers en ambtenaren en een grotere ambtswoning te verschaf fen. Naar buiten zullen deze maat regelen natuurlijk de positie van Nixon en alle volgende Ameri kaanse vice-presidenten verster ken. Zou echter president Eisen hower opnieuw een ineenstorting krijgen, dan zal toch niet Nixon de man zijn, die alle draden in handen houdt. Want niet hij was tijdens de ziekte van Eisenhower de ware plaatsvervangende re gent. MAAR SHERMAN ADAMS Dat was Sherman Adams, die ietwat raadselachtige en geheim zinnige figuur in het Witte Huis. Men heeft de thans 56-jarige gewezen gouverneur van New Hampshire dikwijls de Harry Hopkins van Eisenhower" ge noemd. Deze betiteling is beslist juist. Inderdaad oefent Sherman Adams eenzelfde grote invloed op president Eisenhower uit als De Argentijnse minister van het Leger heeft Dinsdag de pre ventieve gevangenneming gelast van generaal Lucero en generaal Molina. Deze laatste was onder Peron staatssecretaris van Defen sie. De generaals worden ver dacht van delicten tegen de grondwet en de veiligheid van de staat. Alberto Paz, de voormalige eigenaar van „La Prensa", het bekende Argentijnse blad dat in dertijd door president Peron in beslag genomen werd, heeft Dins dag in New York meegedeeld, dat hij de volgende week naar Buenos Aires zal terugkeren. Hij heeft sedert 1951 in ballingschap vertoefd. Paz vertrouwt er op, dat de nieuwe Argentijnse regering hem zijn blad teruggeven zal. President Aramburu verklaar de Dinsdagavond in een radiotoe spraak, dat nieuwe kieslijsten samengesteld worden, die door de Junta en de politieke partijen on derzocht zullen worden. Hij be loofde, dat het leger in de toe komst eerlijke verkiezingen ver zekeren zal. Voorts verklaarde de president, dat de regering bereid is mee te werken aan het opbouwen van een onafhankelijke vakbond, los van de politieke partijen. Hij zei, dat hij de sociale rechten van de arbeiders beschermen zal. Harry Hopkins het op president Roosevelt deed. Sherman Adams is heel wat meer dan slechts de „boss" van het gezamenlijk perso neel in het Witte Huis. Hij is de intiemste raadgever van Eisen hower, die hem grenzeloos ver trouwt en vereert en aan wiens adviezen hij de grootste waarde hecht. Dat Sherman Adams het tot een dergelijke machtspositie kon brengen, kan niemand verbazen, die weet welke beslissende rol deze man bij de verkiezingen van Eisenhower tot president speelde. Sherman Adams, die behoort tot de beroemde familie Adams, die de Verenigde Staten twee presi denten schonk, is er de drijvende kracht voor geweest, dat de re publikeinen Eisenhower tot hun candidaat benoemden Dan rug, keel of borstje Inwrijven met In de hartstochtelijke worste ling tussen de inmiddels gestor ven senator Robert A. Taft en generaal Eisenhower om de be noeming in Chicago bleef Sher man Adams overwinnaar. Zijn candidaat ging met de eer strij ken. Daarna werd de gouverneur van New Hampshire de onver moeide en onovertrefbare leider van Eisenhowers verkiezingscam pagne. KOUD, ONVRIENDELIJK EN GROF? Toen Eisenhower de overwin ning in de zak had, zette hij zich in New York met Adams aan een tafel en verzocht hem, met hem mee naar het Witte Huis te gaan en daar zijn rechterhand te zijn. En dat is Sherman Adams tot op de huidige dag. Wie is nu aeze man, die zich angstvallig op de achtergrond houdt, iedere publiciteit schuwt, maar zonder twijfel na de presi dent No. 1 in het Witte Huis is? Velen, die met hem te doen had den, beschrijven hem als koud, onvriendelijk en zelfs grof. Maar er zijn ook mensen, die hem be wonderen en zelfs sympathiek vinden. Zeker is, dat hij weinig vrienden heeft, maar dat is mis schien te verklaren uit het feit, dat hij welbewust de rol van zon debok in de regering-Eisenhower op zich heeft genomen. Het geheim, waarom Eisenho wer zijn assistent zo onbegrensd vertrouwt, heeft de president eens zelf onthuld: „Sherman is de meest onzelfzuchtige mens, die ik ken. Nooit zoekt hij enig voor deel voor zichzelf". In een zojuist verschenen boek over Sherman Adams wordt ge zegd: „Atiams is het zenuwcen trum van alle politieke manoeu vres in het Witte Huis. Hij is het kanaal, waardoor alle belangrijke plannen de president bereiken". (Nadruk verboden.) De „Gazet van Antwerpen" schrijft, dat het verheugend is vast te stellen, dat de Belgische minister van Buitenlandse Za ken zijn sceptische houding met betrekking tot de Schelde-Rijn verbinding heeft laten varen en, meer nog, dat hij van plan schijnt te zijn de onderhandelingen met Nederland te voeren op basis van het rapport Van Cauwelaert Steenberghe. Te Brussel ver wacht men, aldus het blad, dat de onderhandelingen met Neder land begin 1956 een aanvang zul len nemen. Infanterie-eenheden van het Franse leger hebben Dinsdag avond in de kazerne van Charras in de Parijse voorstad Courbe- voie luidruchtig geprotesteerd tegen hun a.s. vertrek naar N. Afrika. De officier van de wacht wilde op vragen van journalisten alleen maar meedelen, dat de be togers herrie gemaakt hadden. Volgens hem had het voorval geen politiek karakter. Volgens het pro-communisti sche blad „Liberation" begonnen de betogers te schreeuwen, toen de troepen op de binnenplaats van de kazerne aangetreden ston den en meegedeeld werd, dat zij naar Meknes in Marokko zouden vertrekken. Een vijftiental soldaten zou in de verwarring die de betogers stichtten, kans gezien hebben het kazerneterrein te verlaten. Vijf of zes oproerkraaiers zouden in cellen ingesloten zijn. In de afgelopen weken hebben zich meer van dergelijke inciden ten bij troepen die naar Noord- Afrika gezonden werden, voorge daan. De Franse professor Lannie heeft in een Amerikaanse publi catie het denkbeeld geopperd om radio-activiteit te gebruiken bij onderzoek naar mogelijke arseni- cum-vergiftiging. Zoals bekend, heeft arsenicum, dat in voedsel of drank het lichaam is binnengeko men, de neiging zich te verzame len in het haar en de nagels. Waar de haargroei ongeveer an derhalve centimeter per maand bedraagt, kan door vaststelling van de hoogte waarop eventueel arsenicum zich in het haar be vindt, nauwkeurig het tijdstip van toediening worden achter haald. Wanneer het om kleine hoeveelheden gaat, is dit op che mische wijze niet gemakkelijk te doen. Volgens prof. Lannie zou men echter het arsenicum, door blootstelling van het haar aan de stralen van een atoomreactor, ra dio-actief kunnen maken waarna met behulp van een meetinstru ment de juiste hoogte gemeten kan worden, aldus meldt Unesco. In Belgische regeringskringen, zo gaat de „Gazet van Antwer pen" voort, voelt men niets voor de stelling welke door een Noord- Brabants blad wordt verdedigd en volgens welke over de water wegen eigenlijk niet meer onder handeld zou dienen te worden. Zelfs indien men het rapport- Van CauwelaertSteenberghe zonder meer aanvaardt, dient toch nog onderhandeld te worden over de tekst van een verdrag waarin de conclusie van het rap port wordt vastgelegd. Te Brussel meent men, zo gaat de „Gazet van Antwerpen" voort, dat Nederland noch België het rapport ongewijzigd kunnen aan vaarden, zodat niet alleen de tekst ervan maar ook over de grond van de zaak zal moeten worden gesproken. Van Belgi sche zijde, aldus het blad, zal men een laatste poging doen om een ruimere clausule voor de Rijnpremies te bedingen. Minister Spaak zal bij de ko mende onderhandelingen niet mogen capituleren voor de taaie houding van Nederland en hij dient te weten, dat Antwerpen al zijn handelingen nauwgezet en met een tikje argwaan zal vol gen, zo besluit de „Gazet van Ant werpen". In Algerije blijven zich verzets daden voordoen. Drie Marokka nen werden Dinsdag bij een aan slag van verzetslieden gedood, terwijl bij verscheidene botsin gen tussen troepen en groepen opstandelingen bij elkaar 18 rebel len sneuvelden en er zes gevan gen genomen werden. Bij een zui veringsactie in het gebied van Batna zijn talrijke arrestaties verricht. O.m. werd een bendelei der aangehouden. Geen wonderShagretta is zo rijp - dank zij de natuurgefer- menteerde tabak, die bij het Clark Procédé EQ 7 wordt verwerkt. Koop en rook een pakje Shagretta en vergelijk het met shag Smaakt ook beier in de pfjp De Nederlandse minister van Defensie, ir C. Staf, is Dinsdag uit Ottawa vertrokken voor een bezoek aan bases van de Cana dese luchtmacht in het Westen van Canada. Hij wordt op zijn reis vergezeld door de Nederlandse ambassadeur in Canada, de heer A. H. J. Lovink. Dinsdag arri veerde ir Staf in Winnipeg, waar de reis langs de Westcanadese bases begint. Voor zijn vertrek uit Ottawa heeft de minister besprekingen gevoerd met premier Louis St. Laurent, de minister van Buiten landse Zaken Lester Pearson, de minister van Handel Howe en de minister van Defensie Campney. Op zijn reis zal minister Staf insignes uitreiken aan Neder landse vliegers die in Canada op geleid worden. In Winnipeg verklaarde de mi nister in een kort vraaggesprek, dat de dienstplicht in Nederland de regering in staat stelt als het nodig is binnen drie dagen vier divisies op de been te brengen. Dat was van groot belang, aan gezien de Sowjets direct achter het IJzeren Gordijn, slechts 225 km ten Oosten van Nederland, 80 tot 90 divisies hebben staan, zo zei hij. De staatssecretaris van Sociale Zaken heeft aan de Sociaal Eco nomische Raad verzocht het vraagstuk van de werktijdsver korting aan een nader onderzoek te willen onderwerpen. Zoals be kend is heeft de Stichting van de Arbeid onlangs bij de regering op een zodanige studie aangedron gen. De staatssecretaris wijst er op, dat men zich in verschillende landen met deze aangelegenheid bezig houdt, terwijl ook het inter nationaal arbeidsbureau dit vraagstuk in studie heeft geno men. l Het komt de regering echter voor, dat er op dit ogenblik nog zodanige bezwaren tegen een ver korting van de arbeidstijd zijn aan te voeren, dat daaraan in de eerste jaren nog niet kan wor den gedacht, met name wegens de verwezenlijking van andere, meer urgente desiderata, die op de toeneming van het nationaal in komen beslag zullen leggen. De bestudering van dit gecompliceer de vraagstuk zal ongetwijfeld zeer veel tijd vergen, zodat alle aanleiding bestaat, reeds thans met het onderzoek aan te vangen. De Stichting van de Arbeid heeft in haar bovenbedoelde Krupp gaat zich nu ook op de bouw van vliegtuigen concen treren volgens een mededeling van het federale verbond der Duitse luchtvaartindustrie zal de firma Krupp haar oude vlieg tuigfabriek in Bremen doen her leven en er reeds volgend jaar BIJ BREDA DIT JAAR 60 MEER VERKEERSOVERTRE DINGEN DAN IN 1954. Mr dr Overveldt, ambtenaar van het O. M. te Breda, die Dins dagmiddag het openbaar minis terie vertegenwoordigde bij de installatie van de nieuwe kanton rechter van Bergen op Zoom, heeft in een rede waarin hij de verhouding en de samenwerking tussen O. M. en de kantonrechter schetste, gesproken over de sterke toeneming van het aantal verkeersdelicten. In 1954 was het aantal aanrijdingen verge leken met 5 jaar daarvoor (1949 dus) met niet minder dan 120% gestegen in het arrondissement Breda. Het beeld voor 1955 zal nog on gunstiger zijn, daar er alle reden is om aan te nemen, dat dit jaar het aantal aanrijdingen in verge lijking met 1949 met 150% zal zijn toegenomen. Het aantal ver keersovertredingen in het alge meen zal in 1955 een vermeerde ring te zien geven van 50 tot 60 procent vergeleken bij vorig jaar. beginnen met de constructie van het Franse vliegtuig „Noratlas", waarvoor Krupp de licensie ge kregen heeft. De in 1934 door Krupp in Bremen gestichte vlieg tuigfabriek beschikt nog over in goede staat gehouden werkplaat sen. De firma wil thans vijftig tot honderd millioen mark in de vliegtuigbouw investeren en zij is daarvoor een gemeenschap aangegaan met de firma's Siebel, Henschel en Hamburger Flug- zaugbau. De „Noratlas", die in Bremen zal worden gebouwd, wordt aangediend als een vlieg tuig, dat in 't bijzonder geschikt is voor het civiele vrachtvervoer, doch volgens berichten in de Duitse pers zou ook het West- duitse ministerie van Defensie dit type willen aanschaffen als transportvliegtuig voor de nieu we Duitse luchtmacht. schrijven een aantal punten opge somd, welke in het onderzoek kunnen worden betrokken, zoals invloed der mechanisatie: sociaal preferentie-schema vam het be drijfsleven; sociaal- en bedrijfs economische repercussies; de vorm der arbeidsduurverkorting; vrije tijdsbesteding; ploegenstel- sels en dergelijke; gewenste con- junctuurphase bij invoering; al dan niet wettelijke regeling. Aan deze punten van onderzoek dient naar de mening van de staatssecretaris van Sociale Za ken bij het sociaal preferentie schema onder andere nog toege voegd te worden de wens van ge lijke beloning van mannen en vrouwen voor gelijkwaardige ar beid. De minister-president van Nieuw-Zeeland heeft gisteren me degedeeld, dat de op het Zuidelijk eiland aangetroffen laag van ura- niumerst geen commerciële waar de heeft. Dit blijkt uit een rapport van het hoofd van de geologist-oe dienst van de regering, die ter plaatse een onderzoek heeft inge steld. Laatstgenoemde acht het echter wenselijk de onderzoekin gen in de omgeving van de eer ste vindplaats voort te zetten. Ongeveer 2 weken geleden wei i op het Zuidelijk eiland door 2 prospectors uraniumerts aange troffen. WINKELSLUITINGSWET. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken bekend, dat voor 1955 de volgende dagen zijn aangewezen, waarop de in de artikelen 2 letter c en 8 letter c van de Winkelsluitingswet 1951 vervatte verboden van 18 tot 21 uur en de krachtens arcikel 4 van die wet gestelde verboden niet gelden op: zaterdag 26 no vember en maandag 28 november 1955. Terneuzen, 21 november 1955 Burgemeesters en Wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter. A. J. DEES, Secretaris. VRIJDAG 25 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws 7.10 Gew. muz.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.10 Alt, hobo en orgel; 11.40 Gram.; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; door PHILIPPO PRESTON. 46). (Nadruk verboden). Trillend van opwinding kniel de Marash neer en bekeek de pa pieren in de geheime benplaats. Hij zag de brieven van Sonia en stopte ze, even schokschoude rend, in zijn zak. Daarna nam hij het portret van een meisje in handen. In de rechteronderhoek stond met een grote, onvaste hand de naam „Elma" gekrab beld. Marash begreep dat er van dat portret heel wat te leren was, maar daar had hij nu geen tijd voor. Hij stopte zijn zakken vol met de overige papieren, draaide de geheime bergplaats weer zorg vuldig dicht en bekeek alles nog eens zorgvuldig. Neen, er was geen enkel spoor achtergebleven, dat erop wees, dat ze open was geweest. „Die goeie ouwe Leyton, wat zal hij razend zijn, maar ik heb wat ik hebben wil. Ik ben er be nieuwd naar, of hij met 'n twee de sleutel gediend zou zijn." Zijn ronde gezicht grinnikte tevreden, toen hij naar de deur sloop, haar zachtjes opende en luisterde. Er was niemand in de buurt en hij kon de liftjongen achter in de hal horen praten. Langzaam en blijkbaar ver diept in een krant liep hij de trap af. Op de onderste treden gekomen zag hij de jongen, die zich er schuld bewust van scheen te zijn, dat hij op zijn post be hoorde te wezen in plaats van met de portier van ernaast de uitslagen van de baseball wed strijden te bepraten. Nog steeds in zijn krant verdiept liep Ma rash de deur uit, doch zodra hij uit het gezicht was, rende hij als een vet konijn de trap van de ondergrondse af en spoedig was hij terug in zijn eigen woning. Daar legde hij de stapel papie ren uit, greep naar zijn pijp, stak die aan en ging aan de grote ta fel, waarop zijn buit lag, zitten. Hij nam een ogenblik de twee pakjes brieven van Sonia, die zoveel onheil gesticht hadden met een bezorgd gelaat in han den. Hij beschouwde die liefde van Sonia als een vlam, die haar zelf alleen verteerde. Hij legde ze weer neer; ze zouden naar haar terugkeren. Vervolgens richtte hij zijn aandacht op de andere brieven. Het waren alle liefdesbrieven van verschillende meisjes afkomstig. Hij legde ze op een stapeltje bij elkaar. Daar na trof hij een bundeltje kran tenknipsels aan. Één ervan was zeven jaar oud en bevatte een portret van Leonard Peters met Stanley Wilson samen. Marash bekeek het een poosje en verge leek de beide personen met el kaar. Ze geleken sprekend op el kander, met uitzondering van de kin en het lichtere haar van Wil son. Marash keek nog enkele knip sels in, maar ze bevatten niets anders dan verslagen van base ball wedsrtijden, waarin Peters winnaar gebleven was. „Nou zit ik weer voor een ver keersopstopping!" Hij legde ze neer, tuurde naar het plafond, greep plotseling zijn hoed en snelde naar buiten. Hij haastte zich naar de archiefafdeling van de „Herald" en vroeg naar de kranten van zeven jaar geleden. Een bediende bracht hem naar een vertrek waar tafels en stoe len stonden voor geduldige uit pluizers van oude nieuwsberich ten. Marash haalde zijn notitieboek je te voorschijn en vroeg hem, of hij gewaarschuwd kon worden als de laatste editie ter perse ging, omdat hij dan wegging. De bediende haalde de schouders op, trok zijn groene oogklep recht en keerde naar zijn lessenaar terug. Malle ouwe knul, dacht hij en vergat hem verder totaal. Marash hoorde een klok drie uur slaan, voordat hij opgewon den opsprong, want in het blad van 1 December 1933 vond hij een groot portret van een débu tante. Ze zou een groot Kerst feest van buitengewone schitte ring geven, alvorens naar het Zuiden van Frankrijk te ver trekken. „Mejuffrouw Elma Beverly". Marash herhaalde de naam tel kens weer en vergeleek omzich tig het portret dat hij in zijn zak had, met dat in de krant. Duide lijk zichtbaar dezelfde vrouw! Hij bekeek het portret tot in de kleinste bijzonderheden, voordat hij het weer zorgvuldig in zijn zak stak. Daarna keek hij op zijn horloge. Het duurde nog een uur voordat de laatste buitenlandse nieuwsberichten werden aange nomen en hij had dus nog tijd in overvloed. Hij zocht naar een verslag over dat Kerstfeest en vond, dat het gehouden was in het huis van haar grootmoeder. Er stonden ook enige opmerkingen bij over het grote fortuin, haar door haar grootvader nagelaten, op voor waarde, dat ze niet vóór haar vijf en twintigste jaar zou trou wen. „Wat een ouwe knorrepot!" bromde Marash, die sentimenteel aangelegd was. Maar wat deed dat portret van Elma nu in het schrijfbureau van Peters? Hij kon het natuurlijk wel van iemand anders gekregen hebben, daar mee moest hij steeds rekening houden Hij zocht nog heel wat gezel schapsnieuwtjes na, zonder enig bericht over het vertrek van El ma te vinden. Vreemd, want gewoonlijk vond je dan toch kiekjes van vrienden, die op de loopplank afscheid na men en zo meer. Hij zocht alle kranten nogmaals door en einde lijk stak de bediende zijn hoofd om de deur heen. (Wordt vervolgd). 12.33 Instr. trio; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Prot. In terkerkelijk Thuisfront; 13.20 Lichte muz.; 13.50 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.25 Vocaal ens.; 14.50 Gram.; 15.10 Voordr.; 15.30 Kamermuz.; 16.00 Tuinbouw- praatje; 16.15 Gr.; 16.30 Kamer muz.; 17.00 Voordr.; 17.20 Piano duo; 17.40 Koersen; 17.45 Lichte muz.; 18.00 Stemmen van over zee; 18.15 Orkestconc.; 18.35 Gr.; 18.45 Boekbespr.; 19.00 Nieuws; 19.10 Regeringsuitzending; 19.30 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Kerkelijke herdenking Louise de Coligny; 21.30 Hoorspel; 22.00 Gram.; 22.15 Knapenkoor, orgel, viool en blokfluit; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Langs wegen van kunst en schoonheid; 23.35 Gram, HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.25 Gram.; 8.00 Nws' 8.18 Gram.; 8.45 Voor de huisvr.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de kleuters; 10.40 Gr.; 10 50 Orgelspel; 11.15 Het hangt aan de muur en het tikt; 11.40 Bari ton en piano; 12.00 Theaterork.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.35 Sport en prognose; 12.50 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Meded en gram.; 13.25 Lichte muz.; 13.55 Beursberichten; 14.00 Pianoreci tal; 14.20 Boekbespr.; 14.40 Gam bakwartet; 15.00 Gevar. progr.; 16.00 Muzikale caus. met illus tratie; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Muzikale causerie; 17.40 Gram.; 18.00 Nws; 18.15 Act.; 18.20 Instr. trio; 18.45 Caus.; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Kinderkoor: 19.30 Caus.; 19.50 Ber.; 19.55 Streek- nws; 20.00 Nws; 20.05 Boekbe spreking; 20.15 Kamerkoor; 20.80 Caus.; 20.40 Idem; 21.00 Lichte muz.; 21.40 Hoor en wederhoor; 22.10 Buitenl. weekoverz.; 22.25 Lichte muz.; 22.40 Caus.; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nws; .23.15 Gram. BRUSSEL: 11.45 Gram..; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Kamermuz.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.15 Orkestconc.; 21.00 Kunstkaleidoscoop; 21.15 Orkestconc.; 22.00 Nws; 22.15 In tern. radio universiteit; 22.30 Ka mermuz.; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5