S opbouw S Mr. Utoyo Ramelan zet overleg met het Ministerie van Buitenlandse Zaken voort Rita Hayworth en prins Aly Khan wensen geldige scheiding De Westduitse regeringscoalitie na Genève De ontwapeningscommissie der Verenigde Naties S SERVIEZEN ikorJeelj De Palestijnse kwestie Afkondiging van de staat van beleg in Brazilië gevraagd WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- ei MAANSTANDEN ,'pV.V.V.V.W BORGHSTIJN Nederland en Indonesië PROFESSOR CLAUBERG GEARRESTEERD Ongeregeldheden in Indische staat Vindhya Praedesh v. KRIEKEN BEVINDT ZICH IN DJAKARTA. De verdediging van Jungschlaeger en Schmidt Berichten over een aanstaande ontmoeting Eden-Eisenhower Duits schip in Elbemonding in nood Uitgaansverbod te Istanbul opgeheven Pasja van Marrakesj ziek? Rechter Maengkom wil geen Nederlandse advocaten Geheime onderhandelingen ter beslechting Palestijnse geschil Westduitse tegenspraak Zorin toch Russisch ambassadeur in Bonn? Drie Alpinisten door Chinese communisten weggevoerd Overstromingen in Columbia EGYPTE en IS RAëL Aanvaring op de Theems Vorstelijke verloving Navo-raad in December te Parijs bijeen Leider van secte in Perzië gearresteerd HET WEER Frenkerlng bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nó. 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DONDERDAG 24 NOVEMBER 1955. 10 Jaargang No. 3620 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Gistermiddag is het Dinsdag be gonnen overleg ter voorbereiding van een Nederlands-Indonesische conferentie voortgezet in een ge sprek tussen de Indonesische am- bdffiadeur met bijzondere missie, mr Utoyo Ramelan en de rege ringscommissaris voor Indonesi sche aangelegenheden, mr N. S. Blom. Het gesprek duurde ruim twee uur en werd van Indonesi sche zijde voorts bijgewoond door de zaakgelastigde in Den Haag, de heer Kweekdjiehoo. In dit gesprek zijn wederom de algemene aspecten van de diverse vraagstukken behandeld, zonder dat men daarbij tot enige conclu sies is gekomen, aldus verneemt het A.N.P. Het kon trouwens ook Professor Carl Clauberg, vroegere officier van Hitiers SS, die verleden maand uit Russische krijgsgevangenschap is terugge keerd, is Dinsdag gearresteerd in verband met een onderzoek naar zijn vermeende massa-sterilisatie- experimenten in Nazi-concentra tiekampen. Dit is bekendgemaakt ddhr het ministerie van Justitie van de staat Sleeswijk-Holstein. Clauberg was medisch opzich ter in de concentratiekampen te Auschwitz en Ravensbrück, waar vele duizenden Joden om het le ven zijn gebracht. Het ministerie van Justitie deel de mee, dat Clauberg zich in een instituut voor geesteszieken te Neustadt bevindt. Na zijn arres tatie was hij aan een psychia trisch onderzoek onderworpen. Een groep van ongeveer 100 demonstranten is Woensdagmor gen in protest tegen de voorge stelde reorganisatie van de staats grenzen tijdens een zitting in de vergaderzaal van de wetgevende vergadering van Vindhya Pra desh te Rewa doorgedrongen en mishandelde daar een regerings minister. De demonstranten braken door een politiecordon en drongen in de vergaderzaal door, waar zij met stenen en schoenen wierpen. Zij mishandelden de minister van Financiën van de staat, Ma- hendra Kumar Manav. De reorganisatiecommissie van de staat heeft de vorming voor gesteld van een grotere staat in Noordcentraal-India door het samentrekken van de staten Vindhya Pradesh, Madyabharat Bhopal en het Noordelijke deel van de staat Madhya Pradesh. In de stad Rewa waren bij wijze van protest tegen deze voorge stelde reorganisatie alle winkels en markten gesloten. Bij enkele ongeregeldheden in de stad wer den enkele politiemannen en vijf demonstranten gewond. niet worden verwacht aldus gaf men het A.N.P. te verstaan dat beslissingen zouden wor den genomen op een bijeenkomst, waarop minister Luns die ver antwoordelijk is voor het Neder landse beleid niet aanwezig was. Vandaag worden wederom besprekingen gehouden, waarbij minister Luns aanwezig zal zijn. Naar verluidt is men gisteren nog niet gekomen tot concretise ring van de diverse punten en is men nog niet begonnen met het opstellen van een agenda voor be sprekingen op ministerieel ni veau ter verbetering van de be trekkingen met Indonesië te ko men, wanneer bepaalde in de openbare mening ernstig opgeno men vraagstukken, zoals de ver dwijning van de politieman Van Krieken en de voortdurende on bevredigende ganp van zaken met de processen tegen Schmidt en Jungschlager, niet tot klaarheid 1 zijn gebracht. In elk geval, zo meende men in deze kringen, zal er een voor het Nederlandse rechtsgevoel bevredigende oplos sing moeten worden gevonden, vóórdat men in Nederland bereid zal zijn eventueel te bereiken con crete resultaten te aanvaarden. Wat dit betreft, zo zeide men, is het wellicht een gunstig teken, dat van Indonesische zijde is medegedeeld, dat Van Krieken zich in Djakarta bevindt. Tot nu toe was omtrent zijn verblijfplaats niets bekend. Men achtte het mogelijk, dat nu zijn aanwezigheid in Djakarta van Indonesische zijde kan worden gemeld kan worden aangeno men, dat althans in deze zaak enig licht komt. Van Nederlandse zijde heeft men inmiddels aan het A.N.P. medegedeeld, dat niets kan wor den medegedeeld over de verblijf plaats van de heer Van Krieken. niet de loyaliteitseed tegenover de Indonesische regering afleg gen, dat zij niet op de hoogte zijn van de Indonesische rechtsproce dure en dat zij niet de taal van het land begrijpen. Naar wij van officiële zijde in Den Haag vernemen zijn op het ministerie van Buitenlandse Za ken in Den Haag tot nu toe geen berichten ontvangen over de toe lating van Nederlandse advoca ten in Indonesië ter verdediging van de Nederlanders Schmidt en J ungschlóger. Dinsdagavond is uit Djakarta gemeld, dat Indonesische autori teiten geen bezwaren zien tegen de komst van Nederlandse juris ten naar Indonesië voor deze zaken. In kringen, die nauwe betrek kingen onderhouden met sir An thony Eden, is Woensdag verno men, dat men geen kennis heeft van plannen voor een bespreking tussen de Britse premier en de Amerikaanse president, Eisen hower. Nóch de Britse, nóch de Ameri kaanse regering heeft een stap in deze richting gedaan, aldus werd in genoemde kringen ver nomen. Het Westduitse stoomschip „Halmstad" verkeert in de Elbe monding nabij het eiland Neu- werk in nood, aldus is Woensdag avond vernomen. Het 800 ton metende schip heeft sleepboothulp nodig. De reddingsboot „Carl Laeisz" is bij het in nood verkerende schip aangekomen. Volgens een bericht van de red dingsboot is de „Halmstad" niet in onmiddellijk gevaar. Het uitgaansverbod dat op 6 September na de anti-Griekse wanordelijkheden te Istanbul was afgekondigd, is Woensdag opgeheven. Verschillende avondbladen in Parijs hebben Woensdag gemeld dat El Glawi, de pasja van Marra kesj, ernstig ziek is en zal worden geopereerd. Volgens „France Soir" zijn twee Franse professoren, De Gen- nes en Vallery-Radot, reeds twee maal bij de pasja geroepen. El Glawi logeert op het ogenblik in een groot hotel te Parijs. De „Joyita" Tegen Thomas Miller, de kapi tein van het „spookschip" Joyita, dat bij Suva onbemand is aange troffen en omtrent welks lotge vallen nog steeds geen klaarheid bestaat, is te Cardiff een eis tot echtscheiding ingediend. Zijn vrouw voert aan, dat hij haar kwaadwillig verlaten heeft. De rechter heeft de zaak voorlopig aangehouden omdat „gedaagde misschien niet meer in leven is". Advocaten voor de filmactrice Rita Hayworth en prins Aly Khan hebben een Parijs gerechts hof Woensdag verzocht hun Ame rikaanse scheiding van 1953 in Frankrijk geldig te verklaren. De advocaten hebben tevens verzocht geldigheid te verlenen aan de bestaande overeenkomsten op basis waarvan de prins 10.000 dollar per maand betaalt voor het onderhoud van hun dochter Yas- min. Het huwelijk werd op 26 Jan. 1953 in Reno, Nevada, ontbonden. Op 14 December kal de openbare aanklager zich tot het hof wen den over de vraag of de drie uit spraken van de gerechtshoven in Reno, die een einde maakten aan het huwelijk, iets bevatten dat tegen de Franse openbare politiek indruist. Aan het gerechtshof is tevens gevraagd in Frankrijk geldigheid te verlenen aan de vastgestelde voorwaarden, waaronder prins Aly zich door Yasmin kan laten bezoeken. In Reno is besloten dat de prins een borgstelling van 100.000 dollar moet storten iedere ten afzeggen. Na overleg met de Over de door de bondsregering na het mislukken van de Geneef- se besprekingen over de Duitse eenheid te volgen buitenlandse politiek is tweedracht in de West duitse regeringscoalitie ontstaan. De leider der tot het regerings front behorende liberale partij, dr Thomas Dehler, heeft enkele da gen geleden in een rede te Mün- chen de aarzelende houding der bondsrepubliek bij de uitwisse ling van ambassadeurs met Mos kou gecritiseerd. Dehler sprak de overtuiging uit, dat zo snel moge lijk een Duitse diplomaat van naam naar Moskou gezonden dient te worden, opdat de bonds regering met Moskou in gesprek zal blijven. Ook de tweede voor zitter van de liberale partij, Mid- delhauve, laakte de houding van de bondsregering en de vertra ging, die bij de uitwisseling van ambassadeurs ontstaan is. Ten dentie van alle liberale verklarin gen na de conferentie van Genè ve was, dat de bondsregering bij het verdere streven naar Duitse eenheid zich een grotere zelfstan digheid moest aanmatigen en zich niet achter de mislukking van de geallieerde pogingen kon verschuilen. Deze uitingen, die overeenstem den met de opvattingen der so cialistische oppositie, hebben zó zeer het misnoegen van dr Ade nauer gewekt, dat deze een coali tie-gesprek over de buitenlandse politiek op korte termijn heeft la- Naar het A.N.P. van bevoegde Indonesische zijde verneemt, be vindt de politieman Van Krieken zich in Djakarta. Verdere inlich tingen over deze kwestie wenste men niet te geven. Zoals bekend is de heer Van Krieken destijds, na een infiltra tiepoging in Nieuw Guinea, mee gevoerd naar Indonesië. Rechter Maengkom heeft zijn besluit herhaald, dat hij geen bui tenlandse advocaten, waaronder Nederlandse advocaten uit Neder land zal toestaan de verdediging van Jungschlager op zich te ne men. Rechter Maengkom heeft deze beslissing gebaseerd op het feit, dat buitenlandse advocaten Op Brits initiatief worden sinds negen dezer zeer geheime onder handelingen gevoerd, om tot een oplossing van het geschil tussen Israël en zijn Arabische buursta ten te komen, aldus wordt te Londen van gezaghebbende zijde vernomen. Eden heeft, na rijpe overwe ging, en onder stilzwijgende goed keuring der Verenigde Staten, aan Israël en de Arabische staten bemiddelingsvoorstellen gedaan. De Britse premier is van me ning dat het enige middel, om paal en perk te stellen aan het Sowjetrussische economische en diplomatieke offensief in het Midden-Oosten, is een definitieve oplossing te vinden voor het Palestijnse geschil. Er is geen sprake van, dat West-Duitsland, om wapens te kunnen ontvangen, Amerikaanse agrarische overschotproducten zal aanvaarden, zo deelde een woordvoerder van de Westduitse regering gisteren mede. Hij deed dit naar aanleiding van een be richt in een Westduits blad, dat de Amerikaanse regering had voorgesteld dat West-Duitsland Amerikaans overschotgraan zou afnemen, als het Amerikaanse wapens wilde krijgen. „De West duitse regering weet niets van onderhandelingen van dergelijke aard en zou er ook niet in toe stemmen deze te voeren", zo ver klaarde de woordvoerder. De Franse vertegenwoordiger in de ontwapeningscommissie der V.N., Jules Moch, heeft in de com missie drie beginselen voorge steld, om tot een synthese van de plannen van Eisenhower, Eden en Faure te kunnen geraken. De beginselen luiden: 1. Geen controle zonder ontwapening; 2. Geen ontwapening zonder contro le; 3. Doch met inachtneming va^, het beginsel der progressiviteit ontwapening op die gebieden, waar reeds terstond controle op uitgeoefend kan worden. Een plan op deze bases diende zich aan te passen aan de opeen volging van maatregelen, zoals voorzien in het Brits-Franse voor stel van 19 April en het Sowjet- voorstel van 10 Mei. Op deze wijze zouden de plan nen Eden-Faure en -Eisenhower „geïntegreerd" kunnen worden in de „algemene loop der dingen." „Bovendien zouden wij er tijde lijk van afzien de aanwezige voor raad atoomwapens te vernietigen, wegens de onmogelijkheid om controle hierop uit te oefenen. Daarentegen zou men kunnen overgaan tot een verbod op het gebruik dezer wapens", zo zei Moch. Dit zou kunnen worden aange vuld met een verbod op het doen van atoomproeven voor militaire doelen en dan op nationale bases. Daarentegen zou het geoorloofd zijn onder internationale controle (in politieke zowel als in militaire zin) atoomproeven voor een vreedzaam gebruik van atoom energie te doen. Bovendien zou men periodieke internationale wetenschappelijke conferenties kunnen organiseren teneinde te kunnen komen tot een methode tot het onttrekken van atoom wapens. Pas als een dergelijke methode was uitgedacht zou men tot vernietiging van atoomwa pens kunnen overgaan. Na het incident van een contro lestelsel zou toezicht op de atoom reactors voldoende zijn om te ver hinderen, dat zij voor militaire doelen worden gebruikt. Tevens zou toezicht gehouden kunnen worden op het voorkomen van „atoombesmetting" door de „bij producten," aldus Moch. De commissie was bijeengeko men, om een rapport te bespre ken van haar sub-commissie van vijf. De Westduitse regering zal binnen de komende drie dagen bekendmaken bereid te zijn Vale rian Zorin te aanvaarden als de eerste Russische ambassadeur te Bonn, aldus is Woensdag in ge woonlijk betrouwbare kringen vernomen. Een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken verklaarde op een persconferen tie dat voor het einde van de week een officiële verklaring kan worden tegemoetgezien. keer dat hij zijn vijfjarige dochter ontmoet. fractieleiders van de christen-de- Twee Britse Alpinisten en een Sjerpa uit Nepal zijn door com- munistisch-Chinese militairen ge vangen genomen in een nog niet verkend gedeelte van het Himala- yagebergte, aldus is Woensdag te Londen medegedeeld. De Britse regering raadpleegt die van Nepal over te nemen stap pen voor de vrijlating van het drietal, aldus een woordvoerder van het ministerie van Buiten landse Zaken te Londen. Sedert 22 October, toen de twee Britten en de Nepalees werden gevat, is niets meer van hen ver nomen. De gevangenneming ge schiedde in een betwist gedeelte aan de grens tussen Tibet en Nepal. meer dan 50 soorten. Wij tonen ze U gaarne. mocratische partij en van de klei ne Duitse partij, de enige nog ze kere bondgenoot in de coalitie, heeft dr Adenauer schriftelijk van Dehler opheldering over diens standpunt verlangd. Ook in de eigen gelederen der liberale partij heeft Dehlers critiek, die ook de houding der Westduitse delegatie in Genève betrof, weer eens opnieuw verwarring ge sticht. Ook de Berlijnse voorzitter der partij, Schwennicke, die altijd meer trouw jegens de coalitie heeft betoond dan Dehler, heeft opheldering over het standpunt der partijleiding gevraagd. Indi reet heeft de partij deze ophelde ring gisteren reeds gegeven in 'n verklaring waarin zij alle misver stand toeschrijft aan verkeeree interpretatie van Dehlers stand punt. DE BREDASE OORLOGSMISDADIGERS. Een in de Duitse pers weinig ge bruikelijke stem inzake de Breda se oorlogsmisdadigers laat het \Vestberlijnse avondblad „B. Z." klinken. Het blad gispt de lieden. die enkele dagen geleden een 13- jarige jongen aan de Nederland se grens op post zetten met een bord met het opschrift „Vader, wanneer kom je terug?" Met dit kind was, volgens het blad, vals spel gespeeld omdat de eis van vrijlating ongerechtigd was. Het blad schrijft: „In Breda zijn geen Duitse krijgsgevangenen, doch slechts 46 Duitsers, die in een openbaar proces naar in Hollanö en Duitsland geldend recht sijn veroordeeld. Aan vele van hen is door gratie zelfs een deel van hun straf kwijtgescholden. Het fatsoen gebiedt ook er op te wij zen, dat Nederland na de oorlog als eerste land vele Duitse kinde ren opnam en voor Duitse bezoe kers de grens zonder visum open de. Het is onrecht en een verval sing van de feiten de Nederlan ders voor de voeten te werpen, dat zij krijgsgevangenen achter houden en dit in één adem met onze verwijten aan het adres van Moskou. Als gevolg van grote overstro mingen veroorzaakt door zware slagregens gedurende de laatste paar dagen, hebben in verschillen de delen van Columbia ongeveer 20.000 personen hun huizen en be zittingen verloren. Het zwaarst getroffen zijn de departementen Magdalena, Boli var, Atlantico en Valle. Zestien havens zijn door de Rio Magda lena onder water gezet en het water stijgt nog steeds. Tot dus verre zijn drie doden gemeld. De vooruitzichten voor een vergelijk tussen de Arabische lan den en Israël zijn beter dan lange tijd het geval is geweest, aldus hebben gezaghebbende Britse kringen na de eerste bijeenkomst van de raad van het verdrag van Bagdad verklaard. De vijf leden- staten van dit verdrag Turkije, Irak, Pakistan, Perzië en Enge land bereikten overeenstem ming -op alle punten, die ter spra ke zijn gekomen. Van Britse zijde werd gezegd, dat de Arabieren tekenen verto nen die er op wijzen dat zij een permanente regeling van de Pa lestijnse kwestie als een noodza kelijkheid voelen. Minister MacMillan zal op de terugreis uit Bagdad in Beiroet een bespreking hebben met pre sident Sjamoen van Libanon. Volgens Egypte hebben Israë lische infanteristen in de nacht van Dinsdag op Woensdag een tische stelling in de middensector van de kuststrook van Gaza. In een desbetreffend protest bij de gemengde Egyptisch-Israë- lische bestandscommissie wordt gezegd, dat de Israëliërs de be standslijn onder dekking van mortiervuur hebben overschre den. De stelling werd beschoten met automatische wapenen. In het Egyptische protest werd niet gesproken over slachtoffers Op de Theems nabij Gravesend is het 572-ton-metende Britse vaartuig „Southport" gezonken na een aanvaring met het 1920 ton metende schip „Ready" van de Trinity House corporation in Londen, aldus is te Den Haag vernomen. Alle overlevenden van de „Southport" zijn door de .Ready" aan boord genomen. Het is nog niet bekend hoeveel slachtoffers aanval ondernomen op een Egyp- er zijn gevallen. Prins Franz Ferdinand von Hohenberg, een kleinzoon van aartshertog Franz Ferdinand van Oostenrijk, die in 1914 te Seraje- wo werd vermoord, heeft zijn ver loving met prinses Elizabeth van Luxemburg bekend gemaakt. De prinses verbleef met haar familie gedurende de tweede we reldoorlog in Engeland en Cana da, waar zij werkte voor het Brit se Rode Kruis. De 33-jarige prinses is de oud ste dochter van de groothertogin van Luxemburg. Prins Franz Ferdinand is 28 jaar oud. DE MELKPRIJS BLIJFT ONVERANDERD De algemene vereniging voor melkvoorziening te Den Haag deelt ons mede, dat de thans gel dende adviesprijzen voor con- sumptiemelk en consumptiemelk producten ook na 26 November onveranderd zullen blijven en wel voorlopig tot en met 24 Dec. 1955. Dit komt er op neer, dat in het werkgebied der vereniging (omvattende in hoofdzaak het vasteland van Zuid-Holland, Wes telijk Utrecht en het Zuidelijk deel van Noord-Holland) voor bij voorbeeld losse melk de prijs per liter op 28 cent gesteld blijft voor gebieden waarin de melkdistribu- tie zogenaamd gesaneerd is en op 29 cent in de overige plaatsen, waaronder de grote steden. De Braziliaanse Tweede Kamer greep om 'n staatsgreep te voor heeft Woensdag een wetsontwerp in behandeling genomen, waarin de staat van beleg wordt afge kondigd. Dit kan voor een maand geschieden, waarna de volksver tegenwoordiging deze termijn, voor onbepaalde tijd, telkens op nieuw met een maand kan ver lengen. De bedoeling is, de staat van beleg op deze wijze voor de eerst komende tien weken van kracht te doen worden. Hierna zal name lijk de nieuwe gekozen president Kubitschek, een aanhanger van wijlen president Vargas, officieel zijn ambt aanvaarden. Er is een streven, om dit te be letten. Tolk hiervan maakte zich de waarnemende president Car los Loz, die de ziek geworden pre sident Cafe Filho verving. Luz werd daarop door de afgezette minister van Oorlog, generaal Te- xeira Lott, in een bloedeloze staatsgreep verdreven. Inmiddels was president Filho weer genezen en hij verklaarde zich bereid zijn ambt opnieuw te aanvaarden. Aangezien van Filho wordt aangenomen, dat hij, even min als Luz, weerstand zal bie den aan pogingen om de wettig gekozen president Kubitschek te beletten zijn ambt te aanvaarden, heeft de huidige Braziliaanse re gering gevormd na het verdrij ven van Luz - het wetsontwerp op de staat van beleg bij de volks vertegenwoordiging ingediend. Aan de hand hiervan kan zij na melijk, tot de ambtsaanvaarding door Kubitschek, verklaren dat de huidige president Filho „niet in staat is zijn functie uit te oefe nen". In regeringskringen geeft men toe, dat het ontwerp inbreuk maakt op de burgerlijke vrijhe den van de Braziliaanse burger, doch hier wordt tegenover aange voerd dat het voor de komende critieke tien weken de stabiliteit in het land waarborgt. Legerleiders hadden openlijk opgeroepen tot een staatsgreep, om ambtsaanvaarding door Ku bitschek te voorkomen. Toen Luz niet ingreep, volgde Lotts „staats- komen" De oppositie, in hoofdzaak be staande uit leden der nationale democratische unie, diende 35 amendementen op het ontwerp in en verlangde artikelsgewijze stemming. Doch de Kamer ver wierp deze eis en bepaalde met 161 tegen 69 stemmen dat over het gehele ontwerp met handop steken zou worden gestemd. In het ontwerp is een amende ment opgenomen, opgesteld dooi de rechtskundige commissie van de Kamer, waarin bepaald wordt dat het Braziliaanse opperste ge rechtshof niet, aan de hand van de Habeas Corpus-wetgeving be velschrift om een gevangene tot verhoor ,voor te leiden), kan be palen dat president Filho, die thans huisarrest heeft, zijn bewe gingsvrijheid terug krijgt. Ook Nereu Ramos, oud-voorzit ter van de senaat, die tharts als president optreedt is voorstander van het afkondigen van de staat van beleg gedurende zijn tussen tijdse ambtsperiode. TOESLAG GESLACHTE VARKENS VERHOOGD In verband met de verminder te afzetmogelijkheden van bacon heeft het bedrijfschap voor vee en vlees de toeslag uit het vlees fonds voor geslachte varkens in de gewichtsklasse van 63 t/m 72 kg voorzover niet voor de berei ding van bacon bestemd, met in gang van 28 November a.s. ver hoogd tot 12 cent per kg. De toeslag voor de gewichts klasse 72 t'm 77 kg blijft gehand haafd op 7 cent per kg. De ministers van Buitenlandse Zaken, Defensie en Financiën van de 15 landen van de Atlantische verdragsorganisatie zullen van 15 tot 17 December te Parijs bij eenkomen voor een zitting van de raad van deze organisatie. Een woordvoerder op het hoofd kwartier van de Navo zeide dat de ministers het jaarrapport van de Navo zullen bespreken. De bij eenkomst zal worden gehouden in het hoofdkwartier van de Navo De leider van een Mohamme daanse secte, die er van beschul digd wordt tot de mbordaanslag op premier Hoessein Ala te heb ben aangezet, is Woensdag in hechtenis genomen, aldus is uit Teheran vernomen. Deze secte, die der toegevvijden aan de Islam, staat op een zeer strenge uitleg van de Mohamme daanse wet en is gekeerd tegen Westerse invloed. Een aanhanger van deze richting heeft in 1951 premier Ali Razmara vermoord. Tussen een krachtig hogedruk- gebied ten westen van de Britse eilanden en een depressie boven Finland ontstond een krachtig windveld dat in de nacht van Dinsdag op Woensdag ons land bereikte. De zachte en vochtige lucht die de laatste dagen het weer in ons land beïnvloedde werd langzaam door koudere en onstabiele lucht verdrongen. De buienactiviteit nam snel toe en de wind bereikte langs de kustgebieden stormkracht. Tengevolge van de vele opkla ringen overdag kon de zon haar invloed op de maximum tempera turen echter nog doen gelden. De ze lagen tussen 7 en 10 grad^i. Voorlopig zal de aanvoer van de koude en onstabiele lucht gehand haafd blijven, zodat de buienacti viteit blijft bestaan. De wind zal 24 echter geleidelijk afnemen en de 25 medegedeeld döor het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Veel wind. Veranderlijke bewolking met enkele buien. Matige tot krachti ge en vooral langs de Wadden- kust aanvankelijk nog stormach tige tot harde noordwestelijke wind Iets kouder VRIJDAG 25 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 9.41 10.26 Terneuzen 10.16 11.01 Hansweert 10.56 11.41 Walsoorden 11.06 11.51 Nov. 16.41 13.48 1.31 14.07 2.45 8.15- 8.17 16.40 temperaturen zullen iets dalen, i 26 8.19 16.39 14.30 4.03

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1