Uit de Provincie dg zware shag Binnenlands nieuws DOUWE EGBERTS i De moord op Stanley Wilson Infraphil« TERNEUZEN. AXEL. AGENDA HOEK. BIERVLIET Japanse regering treedt af Incident aan Israëlisch- Jordaansche grens VLIEGRAMP BIJ LAS VEGAS Treinontsporing in Engeland Tito bemiddelaar? HET VREEMDELINGENVERKEER OP SCHOUWEN-DU1VELAND. In hotel „Het Wapen van Burgh" te Burgh (Haamstede) is een dezer dagen een V.V.V.-con gres gehouden door de contact commissie voor vreemdelingen verkeer op Schouwen-Duiveland. De burgemeester van Burgh, jhr A. van Citters, sprak namens het gemeentebestuur, dat dit con gres ontving, een woord van wel kom. De voorzitter van de con tactcommissie, jhr R. Roëll, heet te welkom burgemeester en wet houders van gemeenten op het eiland, voorts dr H. J. van Zuy- len, directeur van de R.T.M., de heer Verwiel, directeur van streek V.V.V. Brabants centrum, vertegenwoordigers van de mid denstand en van bank-instellin- gen. Jhr Roëll merkte op, dat de da tum van dit congres zeer juist was gekozen met het oog op de reorganisatie van de A.N.V.V. en de indiening van het Deltaplan. De opbouw van het vreemdelin genverkeer is na de oorlog op het eiland rustig ontwikkeld en neemt jaarlijks belangrijk toe. Als de vijf-daagse werkweek in België zal zijn ingevoerd, zal deze van invloed zijn op het vreemde- lingenbezoek op het eiland. Voor 1956 moet op verschillen de zaken worden gelet, o.a. de ontsierende elementen op het eiland, betere verbindingen en service aan de gasten. Dr H. J. van Zuylen sprak over de economische en sociale bete kenis van het vreemdelingenver keer voor Schouwen-Duiveland. Er volgde een gedachtenwisse- 3rtg, waarbij op verscheidene as pecten uitvoerig werd ingegaan. De heer H. Verwiel merkte o. m. op, dat het sociale toerisme met grote sprongen toeneemt. Brabant, dat vooral na de oorlog sterk geïndustrialiseerd is, biedt in dit opzicht veel meer mogelijk- den. Vele mensen uit dit gebied richten hun blikken naar Schou wen-Duiveland. Gemeenteraad. Op de agenda van de a.s. Vrij dag te houden vergadering van de gemeenteraad, komen o.m. de volgende punten voor: Voorstel van B. W. tot be noeming van een onderwijzer aan de openbare Zuidlandschool. De voordracht luidt: 1. F. J. Niehof te Apeldoorn; 2. J. C. Jansen Ver- planke te Hontenisse. Voorstel tot aankoop van gron den in de Noordpolder van de N. V. Handelmaatschappij „Ter- neuzen", ter grootte van 3.85.30 ba voor een totaal bedrag van f 120.000, zulks ter voltooiing van bet bouwplan in het belang vai\ «ie volkshuisvesting. b. Aankoop van het perceel Markt 13 voor het vestigen van het kantoor van de gemeente-ont vanger en het verkrijgen van een kantoor met opslagruimte voor de dienst Bescherming Burgerbe volking. Voorstel tot onteigening van gronden, gelegen in de Zuidland- polder. Idem tot vaststelling van de werkelijke uitgaven: a.) van het openbaar onderwijs over 1954; b.) van de bijzondere scholen over 1954; c.) van het vakonder wijs nuttige handwerken over 1954. Idem tot het beschikken op be zwaarschriften huisvuil. Idem tot het deelnemen aan de verwaarborgingsregeling van de Vereniging „Frauderisico Onder linge van Gemeenten". Idem tot het sluiten van een rekening-courant overeenkomst snet de Bank voor Nederlandse Gemeenten. Idem tot het verlenen van machtiging tot afsluiting van kasgeldleningen voor 1956. Nu de gegevens der situatie van de omgeving van Sluiskil thans van dien aard zijn, dat met meer zekerheid een uitbreidings plan aldaar kan worden ontwor pen, stellen B. en W. voor op dracht te geven voor het ontwer pen van bedoeld uitbreidingsplan. Wijziging begroting grondbe drijf en die der gemeente, dienst 1955 Brandje. Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur ontstond er brand in de keu ken van het cafetaria in de Nieuwstraat, doordat een op een gasfornuis staande pan met vet door oververhitting vlam had ge vat. Toen de opperwachtmeester, de heer C. van Strien, en de politie ter plaatse vefschenen, was de heer B. er reeds in geslaagd de brand te blussen. Door de opperbrandmeester werd daarop met een door de po litie meegebrachte „Minimax" 't zich nog in de schoorsteen bevin dende vuur gedoofd. Vechtpartij. Tegen sluitingstijd ontstond een woordenwisseling tussen twee bezoekers van een café op de Markt, welke zó hoog liep, dat zij besloten het buiten op de Markt uit te knobelen. De jassen gingen uit en weldra vielen de klappen, met het gevolg dat beider kleren door de toege brachte verwondingen aan hoofd en handen met bloed werden be smeurd. De politie maakte aan de twist een einde en nam beiden ter af koeling mede naar het School plein, vanwaar zij later met een proces-verbaal in hun portemon- naie huiswaarts konden keren. Beëdiging officieren Nationale Reserve. Zaterdagmiddag vond onder buitengewoon grote belangstel ling op het Marktplein alhier 'n bijzondere gebeurtenis plaats, nl. de beëdiging van drie officieren der Nationale Reserve. Tot res. lste luitenant werd beëdigd de heer E. Hallegraeff (der oefen klasse Axel). De heren Y. Laban uit Rotterdam en T. Jonkhoff uit Amsterdam, beiden vaandrig bij de militaire administratie N. R. te Den Haag, werden beëdigd tot 2de luitenant. De tot reserve eerste luitenant bevorderde heer E. Hallegraeff was vrijwillig sergeant-instruc teur van de oefenklasse Axel der nationale reserve. Werkzaam zijnde bij het onder wijs in Nederlands Oost-Indië, werd hij in 1934 ingelijfd bij het K.N.I.L. Op 8 December 1941 werd hij gedemobiliseerd. In de tweede wereldoorlog heeft hij o.m. gestreden bij de verdediging van het vliegveld te Bandoeng. In Maart 1942 werd hij als krijgsgevangene naar Japan ge voerd, waar hij met vele anderen de vernederende en onmenselijke behandeling van de Jappen heeft moeten ondergaan, tot hij in Augustus 1945 door de Amerika nen werd bevrijd. Daarna heeft hij als vrijwilli ger dienst genomen bij de twee Nederlandse bevrijdingsbatal jons, die te Manilla (op de Philip- pijnen) werden samengesteld om de rust en orde in Indië te her stellen. Na op Borneo en Celebes dienst te hebben gedaan, waar ontzet tend zware diensten waren te ver richten, is hij in April 1947 gede mobiliseerd en als schoolhoofd weder te werk gesteld bij het on derwijs, tot hij in November 1950 met verlof naar Nederland is ge komen. Sedertdien is hij in ons land gebleven en is thans te Ter- neuzen bij het onderwijs werk zaam. Op 25 Februari 1952 is hij toe getreden tot de nationale reserve als sergeant en kort daarna werd hij aangewezen als instructeur van de kaderklasse der nationale reserve. In October 1953 werd hij aangewezen voor de opleiding tot officier, welke studie werd be kroond met zijn bevordering tot reserve le luitenant. Hij is drager van het mobilisa tie oorlogskruis en het ereteken voor orde en vrede met de ges pen. Onder de genodigden bemerkten wij o.m.: kolonel Blanken, majoor Hogeboom van de N. R. uit Den Haag, kolonel Kornet, garnizoens commandant te Middelburg, kapi tein Kloosterman en luitenant Minnaard van de N. R. te Goes, kapitein De Haas, distr. comm. van de Kon. Marechaussee te Ter- neuzen, kapitein Oggel, comm. van de comp. Hontenisse van de N. R., de burgemeesters van Axel en Hontenisse, de heer P. de Kam secr. S. W. G. in Zeeland te Goes, en diverse leden van de pi. comm. ORCAM èoOBtfI MAANDAG 21 NOV. TERNEUZENLuxor Thea ter, 7.45 uur: Sinuhu, de Egyptenaar. Bethel, 7.30 uur Evange lisatie. AXEL: Het Centrum, 8 uur: De Wenteltrap. DINSDAG 22 NOV. TERNEUZENLuxor Thea ter, 7.45 uur: Sinuhu, de Egyptenaar. Bethel, 8 uur: Evangelisa tie. WALSOORDEN: Hotel De Linde, 2 uur: Aanbesteding herstel, vernieuwing en on derhoud tot 31 Dec. 1956 van de aarde-, kram-, rijs-, en glooiingswerken van de wa terkering calam. waterschap Walsoorden. AZEL: Het Centrum, 8 uur: Odyssee. S. W. G O.l.v. de commandant kapitein Fassaert stonden de vrijwilligers der N. R. en de drumband en car ré op de Markt opgesteld. Nadat de ban was geopend werd de troep door kolonel Blanken geïn specteerd. Daarna las kapitein Termohlen, het Kon. Besluit voor waarbij de nieuwe officieren wa ren benoemd, waarna majoor Speek, districtscommandant van de N. R. in Zeeland, de officie ren beëdigde en hen in het kort toesprak. De aanwezige militaire en bur- gelijke autoriteiten alsmede de familie van de beëdigden kregen hierop gelegenheid de bevorder den te feliciteren. Vervolgens verlieten de militai ren, met de drumband voorop de Markt om even later voor de mi litaire autoriteiten en burgemees ter Van Oeveren te defileren. De politie, versterkt door de reserve-politie, had voor een goe de afzetting gezorgd. Na afloop van de plechtigheid werden de officiële personen en genodigden door de burgemees ter in de raadszaal ontvangen al waar een verversing werd aan geboden. Kolonel Blanken, inspecteur der N. R. in ons land, heeft in deze gezellige bijeenkomst de nieuwe officieren van harte ge lukgewenst, waarbij hij wees op het bijzondere karakter van deze gebeurtenis. Ondertussen waren de militai ren in „Het Gezellenhuis" bijeen om te genieten van een rokertje en een verversing. Kolonel Blanken betuigde al daar zijn dank voor de wijze waar op zij hun taak vervullen. Bij deze gelegenheid wees hij er op, dat de N. R. ondanks de alarme rende berichten in sommige bla den, blijft bestaan en, zolang er nog zoveel vrijwilligers trouw be tonen en blijven oefenen, van op heffing der N. R. geen sprake zal zijn. Roode Kruis-avond. De in de gemeentelijke gehoor zaal gehouden door de afd. Hoek het het Roode Kruis georgani seerde avond, werd geopend door burgemeester Hanssens, die in zijn welkomstwoord de toneel groep van het Roode Kruis uit Terneuzen, dank betuigde voor haar medewerking, en de talrijke bezoekers een prettige avond toe wenste. Onder regie van de heer Bur ger, werd opgevoerd het toneel spel „De Rattenval", dat op keu rige wijze werd vertolkt en met volle aandacht door de bezoekers werd gevolgd. De heer C. van Drongelen was zeker aller tolk, toen hij aan het slot van de avond de toneelgroep dank bracht voor haar medewer king en daarbij de hoop uitsprak, dat de afd. Hoek in de toekomst meerdere malen een beroep zal mogen doen. Dodelijk ongeluk. Zaterdagmorgen reed de 16-ja- rige Johnny Doens even buiten de kom der gemeente in de Eli- zabethpolder op zijn fiets achter een tractor. Toen de bestuurder langzaam ging rijden om uit te wijken voor een van de andere door PHILIPPO PRESTON. 43) (Nadruk verboden) zijde naderende tractor met twee geladen bietenwagens achter zich, jvilde het knaapje, niet ver moedend dat deze tractor twee wagens trok, zodra de eerste aan hangwagen was gepasseerd, van de gelegenheid gebruik maken om voorbij te rijden. Hij kwam daarbij met zijn hoofd zodanig tegen de ijzeren bovenrand van de bietenwagen terecht, dat de dood vrijwel on middellijk intrad, zodat de ijlings ontboden dokter Kalkman helaas geen hulp meer kon verlenen. De verslagenheid over dit ont zettend ongeluk is in het dorp groot en de deelneming met de zo zwaar getroffen familie alge meen. De bestuurder van de tractor treft niet de minste schuld. V erkoudheid AMBTENAREN- ZIEKENFONDSEN. Een van de belangrijkste „Amb tenaren-Ziekenfondsen", het Zie kenfonds Gemeentepersoneel Limburg (Z.G.L.) heeft aldus schrijft drs J. J. Voogd in het maandblad „De Gemeente" nu haar verslag over 1954 gepubli ceerd. De tekorten over 1953 en 1954 waren resp. 61.848,63 en 69.828,91. Per 1 Mei 1954 werden beper kende maatregelen t.a.v. het in dienen van rekeningen en t.a.v. het vergoedingspercentage bij o.m. medicamenten en tandheel kundige hulp ingevoerd. Een schuld van 100.000 moest worden aangegaan. Overwogen wordt een verhoging van de pre mie of een verdere beperking der verstrekkingen. Onder de uitgaven komen geen administratiekosten voor, waar door het beeld wellicht nog ge flatteerd is. De Japanse eerste-minister, Ha- tojama, en zijn Kabinet zullen heden aftreden, aldus heeft een woordvoerder van de regering Zondag te Tokio medegedeeld. Het Japanse Lagerhuis zal Dinsdag bijeenkomen om een nieuw kabinet te kiezen. Het staat bijna vast, dat Hatojarna zal worden herkozen. Vorige week hebben de democra tische partij van Hatojarna en de liberale partij zich tot een libe raal-democratische partij ver enigd, die over 299 van de 467 ze tels in het Lagerhuis beschikt. Naar verwacht wordt, zal Hato- jama's nieuwe kabinet bestaan uit negen oud-democraten en ze ven oud-liberalen. Pijnen verdwijnen Een woordvoerder van het Is raëlische leger heeft medege deeld, dat een aantal Jordaniërs een groep Israëlische kolonisten in het gebied van Zanoah, 25 km ten Z.W. van Jeruzalem, heeft aangevallen, waarbij één Israë liër werd gedood. De aanval zou op acht kilometer van de Jor daanse grens zijn uitgevoerd. met Philips „Infraphil'" Audrey liep het atelier van Shane rond, betastte snuisterijen uit Europa, mooie weefsels en kussens en bekeek de meubels, uit een Italiaans paleis afkom stig. Shane was bezig met cock tails en het beslag voor een ome- lette te maken. Ze waren zwij gend bezig, want ze konden ge makkelijk zwijgen als oude vrien den, die liever bijeen zijn, als ze hun gedachten de vrije loop kun nen laten, dan wanneer ze ge noodzaakt zijn, die onder woor den te brengen. Terwijl Shane naar Audrey keek, dacht hij: „Kon ze hier maar voor goed blij ven. Ze past hier zo, ze maakt een deel van de kamer uit." Van het Washingtonplein steeg geen ru moer omhoog; ze hadden even zo goed in een woestijn kunnen zijn, waar de stilte door niets werd onderbroken dan door het sissen van de braadpan, waarin hij de eieren bakte. Er stond een tafel tje gedekt met kostbaar kant werk en oud zilver en kristal in Amsterdam gekocht. Audrey bleef voor een Italiaanse Madon na staan. „Shane, wie is Elma Beverly?"- Hij trachtte zijn verbazing te verbergen, maar zij merkte die te gauw op. „Iemand, die ik al jaren ken. Hoe dat zo?" Zijn stem klonk normaal en toch deed ze het hart van Audrey opspringen. „O ja, we hebben het nog hele maal niet over mijn nieuwe be trekking gehad. Ik ben als man nequin bij Madame Jane. Van avond belde juffrouw Beverly op en vroeg of ik enige japonnen bij haar aan huis kon laten zien. Daarom was ik zo laat en zij noemde jouw naam, waar ik toen bij was." Shane met de pan in de ene en een mes in de andere hand, kwam naar haar toe. „Audrey, als een meisje zo ge woontjes ergens over praat, dan snap ik best, dat er heel wat meer mee bedoeld wordt. Verdenk je me heus er van, dat het me iets zou kunnen schelen, of Elma Be verly zich in een bassin van het Aquarium wil verdrinken, of dat ze wil blijven leven, om met de dag onaangenamer te worden? „Natuurlijk niet; zeker niet, als je zo over haar praat. Maar zij ook hij: spierrheumatiek, ver» stuikingen, verwondingen, steen puisten, winterhanden en w inter voeten. Raadpleeg Uw dokter. zinspeelde er op, dat je wél veel om haar gaf en zij nog meer om jou en ze beweerde dat je zo'n voorliefde had voor parelmoer- kleurige avondjaponnen. Je be wondert de mijne. Ik heb me af gevraagd, of dat een gewoonte van je is, of louter toeval." „Dus jij denkt, dat ik er een gewoonte van gemaakt heb?" Shane boog zich over het tafel tje heen en schoof een uitstekend gebakken omelette op de daar voor klaargezette schaal. Hij keek niet naar Audrey, want hij was inwendig razend van woede en drift, wat zijn huishoudelijk werk je bijna komisch maakte. „Nee, maar ik kan er toch niets aan doen, dat ik er verwonderd over was? Kun jij je niet voor stellen, Shane, hoe weinig ik me op mijn plaats voel? Jij bent schatrijk. Ik ben een arme stum per en weet niets af van jou en je levenswijze. Ik voel me jaloers op alles, wat niet van mij is." Shane bracht de pan, het mes en het electrische kooktoestelle- tje naar zijn keuken terug, kwam naar het tafeltje toe en schoof een stoel voor Audrey bij. „Dus jij denkt, dat ik je alleen maar het hof maak, om zodoende je stilzwijgen te kopen! Wel n prettig idee, dat je mijn betuigin gen dah zo hoog schat, dat lk er jouw getrouwheid mee zou kun nen betalen." Ze zag hoe woedend hij was. Ze zag Shane, zoals ze hem nog niet gezien had, als de man, die strij den en lijden kon, zoals hij steeds Een militair vliegtuig, dat te Burbank in Californië was opge stegen met als bestemming het atoomproefterrein van Nevada, is op een vijftig km afstand van Las Vegas verongelukt. Er be vonden zich veertien personen in het vliegtuig. Het bericht over dit ongeluk is pas na veel ontwijkingen van officiële zijde vrijgegeven. De na men der inzittenden van 't vlieg tuig zijn nog niet bekendgemaakt. Er is een hulpploeg vertrokken naar het vliegtuigwrak, dat te gen een berghelling ligt op on geveer 3000 meter hoogte. Een woordvoerder van de atoomcommissie te Las Vegas heeft ontkend, dat de autoriteiten terughoudend zijn geweest met het bekendmaken van het onge luk. Er bevonden zich geen atoomgeleerden aan boord. had gedaan, voordat zijn leven door de lichtzinnigheid van Sonia verbitterd was. Ze nam de stoel van hem aan en zette zich neer. Dit was hun eerste twist en die storm was ontstaan tengevolge van haar twijfelingen. Ze bedekte de ogen met haar handen om de stroom van tranen, die ze nooit vergoten zou hebben, als ze niet zo doodop was gewees tte verber gen. Het volgend ogenblik lag ze in zijn armen en droeg hij haar naar de divan, waarop hij haar neerlegde, naast haar neerknielde en haar de haren gladstreek. „Liefst... liefste... ik houd toch zo van je. Geloof me toch, anders loopt ons hele leven gevaar. We zouden het niet kunnen uithou den, als we niet van elkaar hiel den. Ik heb je lief. Als dat niet zo was, dan zou ik wel met je trou wen en het er maar op wagen, wat er ook van kwam. Geloof je dan niet, hoe dodelijk ellendig ik het vind, je alleen te moeten laten werken en ploeteren en voor je zelf zorgen?'" Hij nam haar handen, drukte ze tegen zijn wang en kuste ze. Toen hij losliet, richtte ze zich op, veegde haar ogen af en trachtte te lachen. „Goede genade, lieve jongen, onze omelet!" Shane begreep heel goed, dat alleen haar moed haar in staat stelde, tot de gewone dingen van het daglijks leven terug te keren. (Wordt vervolgd) NED. SCHIP BRAK RECORD NIEUWE WATERWEG. Het Nederlandse kustvaartuig „Tine", 200 ton bruto, van de North-Sea-Line heeft Zondagmid dag volgens een statistiek van de firma Dirkzwager het re cord gebroken van het aantal schepen, dat ooit de Waterweg is binnengekomen. Het record was 20.262 en de „Tine is nu het 20.263ste binnengelopen schip. De „Tine" kwam van Londen met stukgoed bestemd voor de Rijn haven in Rotterdam. MOEILIJKHEDEN OP NED. COASTER. Op de Nederlandse kustvaarder „Contact," een schip van 279 ton, afkomstig uit Delfzijl, zijn Zon dag moeilijkheden gerezen tus sen ue kapitein en de bemanning. Het zou daarbij aan boord van 't schip, dat ligplaats had gekozen te Brunsbüttelkoog op zijn reis van de Finse haven Kotka naar Mennebutje tot handgemeen zijn gekomen. Toen de Nederlandse consul te Brunsbüttelkoog was aangekomen om in het geschil te bemiddelen, bleek de „Contact" reeds te zijn vertrokken. Van de zijde van de eigenaar van het schip bevestigde men het A.N.P., dat er moeilijkheden wa ren geweest, maar over de aard en het verloop daarvan kon men geen nadere inlichtingen ver strekken. BEROVING VAN 79-JARIGE. Vrijdagavond hebben twee tot nu toe onbekend gebleven man nen een 79 jarige grossier in de Hemonystraat te Amsterdam in zijn huis overvallen en beroofd. Nadat de grossier hen op hun bel len had opengedaan, ging hij de mannen voor naar zijn magazijn. Zij zeiden met zakelijke bedoelin gen te zijn gekomen. Plotseling wierpen de beide bezoekers de oude man 'n zak over zijn hoofd, sloegen hem neer, en verdwenen daarop met medeneming van 230 gulden, die los op een tafel lagen. De 79-jarige is met bloedende hoofdwonden in het O. L. V. gast huis ter verpleging opgenomen. OUDERS VAN VERWAAR LOOSDE "KINDEREN GEARRESTEERD. Twee weken geleden zijn, zoals gemeld, bij een echtpaar uit de B. F. Suermanstraat in Utrecht de vier kinderen uit het gezin weggehaald, omdat zij in hoge mate bleken te zijn verwaarloosd. Een jongetje van twee en half jaar, dat slechts negen pond woog, overleed kort daarna in het Wilhelminaziekenhuis aldaar. Vrijdagavond zijn de ouders op last van de officier van Justitie gearresteerd en te zijner beschik king gesteM- GEEN DRANK? FLES DOOR DE RUIT! In de nacht van Vrijdag op Za terdag zijn op de Leliegracht te Amsterdam twee ruiten van een café vernield na een meningsver schil tussen een caféhoudster en twee van haar bezoekers. Deze twee mannen kwamen om vijf over één het café binnen en vroegeri de eigenares hen een fles jenever en een pakje sigaretten te verkopen. De caféhoudster weigerde dit. De bezoekers wer den lastig en dreigden moeilijk heden te veroorzaken. Een ande re bezoeker wist hen echter naar buiten te manoeuvreren. Het tweetal liet het hierbij niet zitten. Eén van hen had toevallig een lege fles bij zich en hij sloeg daarmee een ruit van het café in. Hierop ontstond tweedracht tus sen de beide mannen, die tenslot te zo verdiept raakten in een on derling gevecht dat zij op een ge geven ogenblik door de ruit van de deur het café binnenvielen. De politie heeft het tweetal in verzekerde bewaring gesteld. ETAGE UITGEBRAND. Zaterdagmiddag is de belétage van een perceel aan de Heren gracht te Amsterdam geheel uit gebrand. Een brandende petroleumka chel had een voor het raam ge plaatst bed vlam doen vatten. De brandweer, die met een mo- torspuitwagen was uitgerukt, wist het vuur in ca een half uur te bedwingen en de schade zo- Ten westen van Londen, bij Did- cot in Berkshire, is Zondag een reizigerstrein ontspoord. De Brit se spoorwegen hebben bekend gemaakt dat, voor zover kan worden nagegaan, 8 passagiers zijn gedood en ongeveer 80 ge wond. Dit is het vierde spoorwegonge luk, dat dit jaar in Engeland is voorgevallen. Drie der ongeluk ken geschiedden op Zondag. Volgens de Egyptische pers zou Foster Dulles aan president Tito hebben gevraagd, zijn bemidde ling te verlenen in het geschil tussen Israël en de Arabische landen, wanneer hij binnenkort 'n officieel bezoek aan Egypte brengt. In gezaghebbende Amerikaan se kringen verklaart men, dat Dulles onlangs bij zijn bezoek aan Tito wel heeft gesproken over de toestand in het Midden- Oosten, maar dat het voorbarig is daaruit te concluderen, dat Dulles om bemiddeling zou heb ben verzocht. doende tot die ene étage te beper ken. De bewoonster, mej. W. M., bleef geheel ongedeerd. AANRIJDING TUSSEN TRAM EN BESTELAUTO. Een trams tel van lijn 3 is Vrij dagmiddag op de kruising Bilder dijkstraatDe Clecqstraat tegen een bestelauto gebotst. De tram, komende uit de richting Kinkei - straat, wilde bij de halte stoppen, doch reed, vermoedelijk doordat de electrische rem weigerde, door. De bestuurder trok onmid dellijk aan de handrem, maar kon niet verhinderen, dat hij dooi het rode licht reed tegen een be stelauto aan die, uit de Bilder- dijkstraat komende, linksaf de Frederik Hendrikstraat wilde in slaan. Gelukkig werd niemand gewond. De auto had nogal wat schade. Ook het balconscherm van de tram werd beschadigd. Het tramverkeer ondervond 25 minuten vertraging. Bij een na der onderzoek bleek dat de rem men in orde waren. KNAAP OP ONBEWAAKTE OVERWEG DOOR TREIN GEGREPEN. Op de onbewaakte overweg te Prinsenbeek is Vrijdagmiddag tegen half vijf de 11-jarige J. V uit Prinsenbeek gegrepen door 'n diseltrein en op slag gedood. De jongeman was op weg naar huis van school en kruiste de overweg op het ogenblik dat de trein naar Dordrecht passeerde. De jongen werd door de trein on geveer 30 meter meegesleurd. De knaap moet direct dood zijn ge weest. De trein had een minuut of twintig vertraging. DUIKER VOND GEEN LIJKEN IN GEZONKEN ZANDZUIGER Twee uur lang, van acht tot tien uur, heeft een duiker van de vaar- en duikschool der genie uit Geertruidenberg, Vrijdagavond het wrak van de Donderdag in de IJssel bij Kampen gezonken zand zuiger „De stad Zwolle", door zocht. Hij slaagde er evenwel niet in de stoffelijke overschotten van de twee Zwollenaren, die bij de scheepsramp omkwamen, te Ont dekken. Men heeft de pogingen, de mannen te vinden, daarna op gegeven. De duiker is met zijn ploeg as sistenten teruggekeerd naai Geertruidenberg. De duiker moest zijn werk verrichten bij het licht van een schijnwerper, die echter te zwak bleek om door de dikke oliedrab in de machine kamer heen te dringen. Er heer ste daar een chaos van machine onderdelen, die er waarschijnlijk de oorzaak van was, dat de dui ker de lichamen van de twee man nen niet vond. Tot driemaal toe heeft hij het geheele wrak door zocht. „STAD ZWOLLE" GELICHT. Zondagmiddag is door de N. V. Rederij v/h Gebr. Goedkoop te Amsterdam het zandschip „Stad Zwolle" gelicht. Nadat het schip boven water was gebracht wepd het leegge pompt. In de machinekamer werd, vastgekneld onder een om geslagen werkbank, het stoffelijk overschot gevonden van J. H. Venneman uit Zwolle. Het lichaam bevond zich ongeveer bij de plaats waar men Donderdag een gat in de scheepsbodem had gebrand en waar men nog met het slachtoffer heeft gesproken vóer de ontploffing. Daarna werd de kajuit in het voorschip leeggepompt met de hoop, dat men het lichaam van het andere slachtoffer, R. de Vries, daar zou vinden. De kajuit bleek echter leeg te zijn, zodat het vermoeden dat De Vries tij dens het kapseizen met het zand over boord is geslagen is bewaar heid. Het schip wordt naar de wal gesleept. De schade wordt ge schat op 20.000 gulden. GOEDGELOVIGEN OPGELICHT Achtentwintig gulden gaf de 34-jarige Delftenaar G. J. B. uit om een bedrag van vijfendertig honderd gulden in de' wacht re slepen. Hij had namelijk twee oude dames in Dordrecht voor gesteld haar geld in door hem vertegenwoordigde bouwkassen te beleggen. De dames voelden er aanvankelijk niet veel voor, maar toen B. hun een zogenaamd „rentevoorschot" van 28,— aan bood vertrouwden zij hem hun spaarduitjes ten bedrage van 3500,— ter belegging toe. Toen B. mets meer van zich liet horen werd de politie in de zaak ge mengd. Deze slaagde er in B. te arresteren maar daarmee hebben de oude dames hun 3500,door hun „rentmeester" in Delft tot de laatste cent opgemaakt, niet terug. MOTORRIJDER REED OP GROEP KINDEREN IN Een dode, een gewonde Donderdagavond is in de ge meente Hoogkarspel nabij de grens van het dorp Westwoud de motorrijder A, H. uit Hoogkarspel komende uit de richting West woud, op een groepje kinderen, dat aan de rechterzijde van de Dorpsstraat aan het spelen.was, ingereden. Het negenjarig doch tertje van de familie A. Swart werd hierbij gedood en een twee de kind, het dochtertje van de familie Haring liep een hersen schudding en enige verwondingen op. De motorrijder, die vermoe delijk door het licht van een te genligger werd verblind, is er na genoeg zonder letsel afgekomen.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2