Bloedige incidenten in Marokko «Koude oorlog» zal voortduren - Onlusten op Cyprus Ben Joessef zet program uiteen WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Boelganin en Chroesjtsjef in India Gruenther over de wereldverhoudingen Critiek van Stevenson salons „rabèrt" Uitbreiding der Franse luchtvaartstaking Oproer in gevangenis te Basoetoland Volgende maand Saarlandse verkiezingen Nieuwe bevelhebber der Franse tros pen in Marokko 21 8.10 16.44 12.51 23.09 22 8.12 16.43 13.11 23 8.14 16.42 13.30 0.19 24 8.15 16.41 13.48 1.31 25 8.17 16.40 14.07 2.45 Prankerlng bij abonnement Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55—57 Terneuzen Redactie-adres Telefoon 2073 en 2510 Ni 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. OE VRIJE ZEEUW MAANDAG 21 NOVEMBER 1955. 10 Jaargang No. 3617 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pee advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels t L— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, at: Adre» Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur Taieib Bagdadi, kalief plaats vervanger) van de pasja van Fez, die een der leiders was van de be weging, die in Augustus 1953 leidde tot het afzetten van Mo hammed Sidi Ben Joessef als sul tan van Marokko en diens ver vanging door zijn oom Ben Arafa, bezocht Zaterdagochtend, met zes metgezellen (waaronder een lijf wacht) de sultan, om hem om vergeving te vragen van zijn op treden van toenmaals. Bij het verlaten van het paleis werd Bagdadi herkend door een gedeelte der tienduizend belang stellenden, die zich nabij het voor erf van des sultans paleis hadden verzameld, in de hoop, een glimp van de heerser te kunnen opvan gen. Deze wierpen zich onder een gehuil van woede, op Bagdadi <•.9., die zij met messen en stenen, slaand en schoppend te lijf gin gen. »e plaatsvervangende pasja van Fez werd hierbij, evenals zijn lijfwacht, gedood. Leden van de uit negers be staande lijfwacht van de sultan renden naar buiten en verdreven, met hun sabels zwaaiend, de bloeddorstige menigte. Toen wa re» er dus reeds twee doden ge vallen, terwijl Bagdadi's andere vijf metgezellen gewond werden, waarvan twee zó ernstig, dat zij thans op sterven liggen. Een der gewonden is een ,,kaid" (=stamhoofd) uit Arboea, nabij de grens van Spaans-Marokko. •ok op andere veronderstelde tegenstanders van de sultan zijn aanslagen gepleegd. Uit nadere berichten blijkt, dat de menigte voor het paleis van de sultan nog twee personen heeft gedood. Een Marokkaan werd verbrand, terwijl de andere uit zijn auto werd gesleurd en ont hoofd. Voorts hebben leden van de na tionalistische militie verscheide ne Marokkanen op beschuldiging van „vijandige daden" aangehou- den en aan de lijfwacht van de vorst overgeleverd. Onder de ar restanten bevinden zich een Mo hammedaan, die een afbeelding van de sultan had vernield, en 'n Jood, die op een portret van Ben Joessef had gespuwd. Een Fran se officier van de lijfwacht deelde mee, dat de gearresteerden voor de sultan of diens zoons zullen werden geleid. De officier voegde hieraan toe, dat de sultan elke straf kan opleggen. „Vroeger was de rechtspraak van Ben Joessef zeer streng. Hij liet eens een man levend inmetselen, terwijl hij een andere beklaagde voor de leeuwen van zijn particuliere die rentuin liet werpen", aldus de Fransman. Leden van de nationalistische militie verdreven 80.000 Marok kanen van het terrein rondom 't terrein tussen aanhangers en te genstanders van de vorst hadden voorgedaan. Een afdeling van de militie van de Istiqlal stond on der leiding van Meliani Malika, een Arabisch meisje, dat een lei dende rol speelde bij betogingen te Meknes ten gunste van Ben Joessef in Juli j.l., toen de toen malige Franse resident-generaal Grandval deze stad bezocht. Intussen zijn voor het eerst ver scheidene botsingen gemeld tus sen leden van de geüniformeerde militiegroepen van de voornaam ste twee nationalistische partijen, de Istiqlal en de partij voor de mocratische onafhankelijkheid. Zaterdag hield laatstgenoemde partij te Casablanca een grote parade, waaraan duizenden leden in uniform deelnamen. De dag te voren had de Istiqlal te Rabat 'n dergelijke massabetoging gehou den. In een voorstad van Meknes zijn Zaterdag vier Marokkaanse demonstranten gedood en twintig gewond, toen een menigte een po litiebureau aanviel. De bedreigde agenten openden tenslotte het vuur op de betogers. Vier politie mannen liepen verwondingen op. Aanleiding voor de botsing was een meningsverschil tussen een lid van de Istiqlal en een politie man. Sutan Ben Joessef heeft Zater dagavond een beroep op de Ma rokkanen gedaan kalm te blijven en alles te vermijden, wat de openbare orde kan verstoren. Hij verklaarde dat hij voorlopig geen delegaties meer zou ontvangen. Binnenkort zou hij bezoeken gaan brengen aan de verschillen de streken van Marokko. Volgens officiële gegevens jS Zaterdag bij de ongeregeldheden te Meknes een betoger gedood, terwijl vier zwaar en 36 licht ge wond werden. Van de orde-strijd krachten werden 5 man gewond, onder wie één zwaar. Te Fez hebben ordeverstoor ders gepoogd het huis te plunde ren van de Zaterdag j.l. te Rabat vermoorde plaatsvervangende pasja, nadat zij het bericht van de moord hadden vernomen. De menigte greep een Marok kaan en bracht hem naar een kerkhof, om hem ter plaatse af te maken. Politie ingrijpen be hoedde de man voor dit lot. Een andere Marokkaan, die er van werd verdacht een volgeling van ex-sultan Ben Arafa te zijn geweest, werd van een vracht auto getrokken en afgemaakt. In Feaala werd een dronken Marokkaan door landgenoten in benzine gedompeld en vervolgens levend verbrand (Islamieten mo gen geen alcohol gebruiken). Te Casablanca heeft, volgens A.F.P., een aantal jeugdige Ma rokkanen gepoogd een recher cheur om het leven te brengen. Hij werd door politie en militai ren ontzet, doch niet dan na ver scheidene kwetsuren te hebben opgelopen. HONDERDEN EMIGRANTEN MET KERSTVACANTIE. Met de „Maasdam" en „Rijn dam" van de H.A.L. zullen tegen de Kerstdagen honderden Neder landse emigranten uit Canada voor een kort verblijf in ons land terug keren. de kopper me) het oporto coekef markt 16 brouwerijstraat 9 terneuzen /oor verzorgd kapwerk en ook voor betere toiletartikelen, aparte salon voor huidverzorging, depositair „lamgome"-dr. payot" •„yardley". Sidi Mohammed Ben Joessef, de pas op zijn troon teruggekeerde sultan van Marokko, heeft ter ge legenheid van het feit, dat hij 28 jaar geleden de troon besteeg, verklaard dat thans „een tijdperk van vrijheid en onafhankelijk heid" voor Marokko is begonnen. Hij deed op zijn landgenoten en de Fransen een beroep om voor de bevordering van de welvaart van het land samen te werken. De sultan werd tijdens zijn re de, die door een menigte van 100.000 Marokkanen werd aange hoord, herhaaldelijk stormachtig Het grondpersoneel van de Ma rokkaanse vliegvelden heeft be sloten Zondag te 18.00 uur plaat selijk tijd in staking te gaan, waardoor reeds elf dagen duren de staking bij de Franse lucht vaartmaatschappijen nog wordt uitg i -■- vSartveiligheidsstaf te Toulouse een uiteenzetting gegeven van de Franse regeringsvoorstellen, om het geschil te beëindigen. De sta- kenden besloten hierna hun sta king voort te zetten. Be verzetsactiviteit op Cyprus is over een uitgestrekt gebied vam het eiland opgelaaid. Leden van de ondergrondse Cyprische organisatie EOKA hebben in de afgelopen dagen 47 bommen ge worpen. Eén Britse militair werd gedood en zeven militairen ge wond. In de nacht van Vrijdag op Za terdag hebben goedgewapende verzetslieden Britse militaire p»isten en installaties aangeval- 10» alsook politiebureaux in ste den en dorpen. Teneinde te voorkomen, dat de verzetsbeweging op Cyprus ver der van wapens en munitie wordt voorzien, zijn nieuwe en scherpe voOrzorgsmaateregelen getrof fen tegen het binnensmokkelen van deze goederen. De kapiteins van alle schepen die Cyprus aan doen, moeten thans uitvoerig op gave doen van de wapens en mu nitie, die zij vervoeren. Zaterdagmorgen is een bom ontploft bij de woning van de hoogste autoriteit van het dorp Frenaros, ten zuiden van Fama- gusta. Hij zou geen gehoor heb ben gegeven aan het bevel van aartsbisschop Makarios, de leider van de beweging voor aansluiting by wijze van lijdelijk verzet tegen de Britse autoriteiten. Politie en militairen hebben Za terdag in Lanarca met traangas betogende scholieren verjaagd. Be betoging gold als protest te gen het doodvonnis uitgesproken over de 22-jarige Michael Karao- lis wegens het doodschieten van een politie agent en tegen het sluiten van 'n middelbare school in Nicosia. Op Cyprus heeft zich Zaterdag weer een aantal incidenten voor gedaan, waarbij verscheidene per sonen verwondingen opliepen. In Limassol kwam het tot on geregeldheden tussen jonge Cy prioten en Britse troepen toen eerstgenoemden anti-Britse span doeken wilden aanbrengen. Na een langdurig gevecht, waarbij van Britse zijde waarschuwings schoten in de lucht werden afge vuurd, werden de demonstranten verspreid. Verscheidene van hen moesten in een ziekenhuis wor den behandeld. Te Nicosia ontplofte een bom, waardoor het centrale postkan toor zwaar werd beschadigd. Te Larcarna, 50 km ten zuiden van Nicosia, werden vier bommen tot ontploffing gebracht bij wonin gen van Britse militairen. Er werd slechts lichte schade aange richt. HAAGSE KNP-ERS NIET EENS MET OPHEFFING PARTIJ De kring Den Haag van de Ka tholieke Nationale Partij (KNP) heeft een ledenvergadering ge houden teneinde zich te beraden over de situatie, die is ontstaan door de beslissing van de partij raad tot liquidatie van de partij. De vergadering sprak eenstem mig haar afkeuring uit over deze beslissing en benoemde een co mité ad hoc, die zich zal beraden over eventueel te ondernemen stappen. toegejuicht toen hij toekomstige politiek uiteenzette. Sprekend over zijn jongste be sprekingen met Franse rege ringsleiders te Parijs zeide Ben Joessef het einde van het bewind van voogdij en het protectoraat te kunnen aankondigen. De nieu we betrekkingen van onderlinge afhankelijkheid tussen Marokko en Frankrijk „op basis van we derzijdse eerbied en souvereini- teit" waren evenwel niet onver enigbaar met het handhaven van de geestelijke en culturele ban den tussen Marokko en andere Arabische volkeren. „Wij zouden gaarne zien, dat het Westen re- Kening houdt met de behoeften en aspiraties van deze volkeren en met hen sameiiwerkt ten bate van het gemeenschappelijk wel zijn en het geluk van de mens heid", aldus de sultan. Zijn eerste taak was de vorming van een verantwoordelijke en representa tieve regering, die werkelijk uit drukking geeft aan de wil van 't volk. Na zijn rede begaf de sultan zich naar een nabijgelegen mos kee. President Eisenhower heeft ter gelegenheid van het jubileum van de sultan deze een telegram gezonden, waarin hij herinnerde aan de goede en vriendschappe lijke betrekkingen tussen beide landen. „De V.S. wensen het Ma rokkaanse volk van harte vrede en voorspoed. Moge uw regering nieuwe uitzichten openen voor die doelgemeenschap welke zo veel heeft bijgedragen tot de grootheid van Marokko en de vre de en welvaart herstellen, die de V.S. zo zeer wensen voor alle be woners van het land", aldus pre sident Eisenhower. Ook president Coty van Frank rijk heeft een telegram aan de sultan gezonden, waarin hij hem namens Frankrijk en zichzelf de beste wensen deed toekomen. DRENTE ONTVING ZIJN KONINGIN. Tijdens haar werkbezoek aan de provincie Drente op Vrijdag 18 November, heeft H. M. Konin gin Juliana o.m. een krans gelegd bij het in het centrum van Assen opgerichte monument voor de gevallenen. D De foto geeft een beeld van deze plechtigheid. (foto A.iN.r.i De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft in een radiotoe spraak tot het Amerikaanse volk verklaard dat de „koude oorlog" voortduurt doch dat de conferen tie van ministers van Buitenland se Zaken der „Grote Vier" te Ge- nève „mogelijk de vooruitzichten op werkelijke overeenstemming in de toekomst heeft verbeterd". De Russische premier, maar schalk Boelganin, en de leider van de communistische partij van de Sowjet-Unie, Chroesjtsjef, hebben Zondag een bezoek ge bracht aan de Indische stad Agra, waar zij werden welkom geheten door de gouverneur van de staat Oettapradesj, Moensji. De beide Russische leiders na men plaats in de loggia van het paleis van de Mongoolse keizers om de welkomstrede aan te ho- „Het enige, wat in de koude oorlog de balans naar de zijde der Verenigde Staten en hun bondgenoten doet doorslaan, is het reusachtige Amerikaanse in dustriële vermogen. Waar in de arbeider een kapitaalsbelegging van 12.000 dollar staat, is het overeenkomstige Russische be drag 1000 dollar", aldus heeft de opperbevelhebber der N.A.V.O.- strijdkrachten in Europa, de Amerikaanse generaal Alfred Gruenther, die thans voor een De leider van de Amerikaanse democraten, Adlai Stevenson, beeft op een partijbijeenkomst te Chicago ernstige critiek geleverd »p de buitenlandse politiek van de regering-Eisenhower. Na te hebben verklaard, dat de „nevelen van de illusie, die de conferentie te Genève van de af gelopen zomer omhulden, zijn op getrokken", zeide Stevenson: „Nu moeten wij het feit aanvaarden, dat de koude oorlog nog steeds voortduurt, het feit dat ons vei ligheidsstelsel bezig is uiteen te vallen en het feit dat het perspec tief van een wereld, die in vrede en veiligheid leeft, nog ver is". Een andere democratische lei der, Estes Kefauver, noemde de buitenlandse politiek „aarzelend en struikelend". Ten aanzien van de betrekkingen tussen de Arabi sche landen en Israël merkte Ke fauver op, dat het State Depart ment beide partijen te vriend wil houden. „Dit is een spel dat heel dikwijls tot een ramp leidt", al dus Kefauver. medische behandeling in zijn land vertoefd, op de bijeenkomst van de „Raad voor Wereldzaken", een particuliere organisatie, ver klaard. Hij vervolgde: „Deze indus triële meerderheid is evenwel niet voldoende om de veiligheid van het Westen te verzekeren. Wij zijn thans nog niet sterk ge noeg, om een algemene aanval te kunnen afslaan. Over drie of vier jaar zullen wij dit. naar re delijke schatting, wel kunnen doen, mits: 1. Wij in een dergelijk geval van atoomwapens gebruik ma ken. 2. De nieuwe Westduitse strijd krachten op doelmatige wijze zijn ontwikkeld. Onze meerderheid berust op een stelsel van bondgenootschap pen". En de Navo-opperbevelhebber besloot: „De Verenigde Staten hebben de leiding der Noordat- lantische verdragsorganisatie op zich genomen. Om deze taak goed te kunnen verrichten, moet het Amerikaanse volk er begrip voor hebben. Het moet zijn regering in deze actief steunen". ren; die door Chroesjtsjef werd beantwoord in het Russisch. Boelganin zag er vermoeid uit. Bij het bestijgen van de treden van de taj mahal werd hij soms geholpen door een lid van de vei ligheidsdienst. De Sowjet-leiders kregen ver scheidene geschenken. Boelganin stond slechts korte tijd op het pu bliek voor zijn toejuichingen te bedanken. Tijdens de receptie bleef hij zitten. Het houden van een toespraak liet hij aan Chroe sjtsjef over. Deze ried de Indiërs aan ter versterking van hun vrij heid en onafhankelijkheid vooral de zware industrie te ontwikke len. De taj Mahal, geheel van wit marmer opgetrokken, is in de 17de eeuw gebouwd door sjah Djehan als mausoleum voor zijn echtgenote. NEDERLANDS JACHT NA MOEILIJKHEDEN BINNENGEBRACHT. Het Britse stoomschip „Tyne mouth" heeft Zaterdag in de ha ven van Villefranche aan de F.i- vièra naar binnen gesleept het Nederlandse jacht „Baldur V", dat Vrijdag in een storm onklaar was geraakt. Het jacht, dat 20 m. lang is, behoort toe aan de heer K. H. van der Sloot uit Amster dam, die er met zijn zoon een reis over de Atlantische Oceaan nn door de Middellandse Zee mee maakte. De „Baldur V" was in 't begin van de afgelopen week uit de haven van Rosas aan de Spaanse kust vertrokken en daar na in een storm terecht gekomen, waardoor de zeilen scheurden, de motor uitviel en de radio defect raakte. De heer Van der Sloot liep in het stormweer verwondin gen aan een arm en schouder op. De „Baldur V" is inmiddels van Villefranche naar Nice gebracht, waar het vaartuig zal worden ge repareerd. De minister vervolgde: „We moeten aannemen dat Rusland voort zal gaan met zijn pogen om, evenals in het verleden, op alle manieren behalve door een oor log, zijn eigen systeem te doen overheersen. We kunnen echter hopen dat deze strijd niet zal wor den voortgezet met dezelfde vijandigheid en verbitterdheid als die, welke de betrekkingen tussen ons in het verleden zo hebben be zoedeld." Minister Dulles verklaarde dat de Verenigde Staten geen radica le veranderingen zullen aanbren gen in hun programma's voor verdediging en onderlinge veilig heid. Hij zeide, dat president Eisen hower tegenover hem had ver klaard dat „geen tegenslag, geen hindernis op de weg naar vooruit gang" de Amerikaanse regering en het Amerikaanse volk zal af houden van hun grootse streven naar een rechtvaardige en duur zame vrede. De president verklaarde verder tegenover minister Dulles dat de I Verenigde Staten nooit een neder- I laag zullen toegeven in hun stre ven naar een rechtvaardige sn duurzame vrede. Minister Dulles zeide dat op de jongste conferentie te Genève is gebleken dat de Sowjet-Unie be paalde resultaten wenst op het gebied van de Europese veilig heid, de ontwapening en de kwes tie van de betrekkingen tussen Oost en West, doch dat Rusland nog niet bereid is de prijs te be talen die voor het verkrijgen van deze resultaten benodigd is. Hij vervolgde met te zeggen dat de resultaten die zijn bereikt op de tweede conferentie te Genève niet noodzakelijk het einde behoe ven te betekenen van onderhande lingen met de Sowjet-Unie. „Nóch de president, nóch ik, zijn van mening, dat de afgelopen conferentie een einde betekent." Minister Dulles belichtte zijn visie op de oorzaken voor de im passe inzake de verschillende pro blemen op de conferentie te Ge nève als volgt: sche delegatie niet bereid was tol een „ernstige bespreking" va i het probleem van Duitslands her eniging. 2. Ontwapening. Minister Dulles zeide dat Rus land niet, zoals het Westen, veel belang hecht aan inspectie van en controle op bewapening. „Het schijnt dat Rusland van mening is nog niet in staat te zijn inspec tie en controle toe te staan. Dus hoewel Rusland graag van de enorme voordelen zou willen pro fiteren die zouden voortvloeien uit een beperking van de bewa pening is het niet bereid zichzelf 400 gevangenen hebben Zater dag gepoogd uit de gevangenis te Maseroe, de hoofdstad van Basoe toland, te breken. Het Zuidafrikaanse persbureau Sapa meldt, dat één bewaker en twee gevangenen om het leven zijn gekomen. Vijftien gevange nen en twee bewakers werden ernstig gewond. De gevangenen hadden zich meester gemaakt van alle wapens in het depót van de gevangenis. Zij staken het kantoor van de hoofdbewaker in brand, maar ga ven zich over, toen gedreigd werd, dat geweld zou worden ge bruikt om de opstand neer te slaan. Naar Zondag werd vernomen, zijn 22 gevangenen ontsnapt. Vol gens latere berichten zijn vier ge vangenen bij het oproer gedood. te onderwerpen aan de veilig heidsmaatregelen die zulk een ontwapening mogelijk zou ma ken." 3. De ontwikkeling van de con tacten tussen Oost en West. Dulles zeide dat de Westelijke mogendheden zeventien concrete voorstellen inzake deze kwestie hebben ingediend, die zouden heb ben geleid tot een vrijere uitwis seling van ideeën, gegevens en nieuws. „Al deze voorstellen wer den door Rusland verworpen. Rusland was bereid contacten aan te gaan die het zouden voorzien van technische kennis uit andere landen. Hlet was bereid personen te ontvangen en naar het buiten land te zenden onder voorwaar den die nauwgezette controle mo gelijk maken. Doch Rusland rea geerde heftig tegen alles dat leek op het verwijderen van de bar rières die een vrijere uitwisseling van ideeën in de weg staan. Daar om bereikten we over deze kwes tie geen overeenstemming", aldus minister Dulles. 1. Europese veiligheid en Duits land. „Hoewel Rusland ongetwijfeld een Europees veiligheidssysteem wenst waar het zelf deel van uit maakt, is dit land niet bereid toe te geven aan het vervullen van een essentiëele voorwaarde, na melijk de hereniging van een vrij Duitsland." Dulles zeide dat Rus land op de topconferentie het nauwe verband tussen de hereni ging van Duitsland en de kwestie van de Europese veiligheid had erkend doch dat op de jongste ministersconferentie de Russi- Het parlement van Saarland heeft Vrijdagochtend vroeg be sloten dat op 18 December, bijna twee maanden na de volksstem ming waarbij het Europese Saar- statuut verworpen werd, verkie zingen voor een nieuw parlement zullen worden gehouden. Het wetsontwerp voor de ver kiezingen werd in derde lezing goedgekeurd, nadat de pro-Duit se partijen, die tegen het statuut waren, die niet in het parlement vertegenwoordigd zijn, ermee in gestemd hadden geen uitdruk kingen als „separatisten" te ge bruiken in de verkiezingscam pagne die op 26 November be gint. Tevoren hadden de partijen die voor het statuut waren ge weest, getracht in het wetsont werp bepalingen op te nemen die het gebruik van dergelijke uitdrukkingen verbieden. HET WEER Het frontensysteem van een depressie, die over- Scandinavië naar West-Rusland trok, ver plaatste zich snel zuidwaarts, on bracht in ons land op de meeste plaatsen wat regen of motregen. Met de iets in kracht toegeno men noordelijke wind, stroomde zachte lucht van de Noordzee het land binnen. Hierin' kwamen of vele plaatsen maximumtempera turen voor van 11 graden. In Z;- Limburg echter was de tempera tuur omstreeks het middaguur niet hoger dan 3 a 4 graden. Pas later in de middag begon ook daar het kwik langzaam op te lo pen. Maar het werd er niet war-' mer dan 7 graden. Een rug van hoge luchtdruk, die van Zuid-Scandinavië naar de Noordzee trok, zal heden het weef in Nederland bepalen. In verband daarmede zijn heden naast enkel- verspreid optredende buitjes, flinke opklaringen te verwachten. medegedeeld door het K.N.M.I. té De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Opklaringen. Opklaringen, maar ook enkeiè verspreid optredende buitjes. Overwegend matige wind uit noordelijke richtingen. Ongeveer dezelfde temperaturen als giste ren. DINSDAG 22 NOVEMBER. Generaal Gabriël Bourgund, bevelhebber van het militaire district van Bordeaux, is be noemd tot opperbevelhebber van de Franse troepen in Marokko. Hij volgt als zodanig generaal Boyer de Latour op. Boyer de La tour was voor Dubois resident- generaal en tevens opperbevel hebber. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.18 6.53 7.33 7.43 n.m. 6.54 7.29 8.09 8.19 Nov.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1