Uit de Provincie lJ RADIO DE BUCK met melk meer mans RADIO Adat ie 4ueeJu/Awe KERKNIEUWS ZONDAGDÏENST ARTSEN Voor de Zondag Beu rsoverz icht Liquidatie Landelijke Loterij Zeebad „De Schelde" Raadsvergadering van Groede. TERNEUZEN. AXEL. BIERVLIET. GOES ?Nl/ SLUISKIL. GROEDE. RETRANCHEMENT. SCHEEPVAART GEVRAAG». INTERNATIONALS LAGER SIEMENS AGENDA IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. Kerkdiensten. COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH VLAANDEREN" TERNEUZEN. AARDAPPELEN. Aanrijding. Gisternamiddag te kwart voor vj# werd op het kruispunt Axel- steetraat-Schuttershofweg de 12- jarige scholier R. V., die van de Axelsebrug kwam gefietst, aan gereden door een auto, bestuurd door de heer L. v. d. B., alhier, die, uit de Axelsestraat komende, bij het afslaan naar de Schutters- hofweg geen voorrang verleen de aan het doorgaand verkeer. Het rijwiel werd zwaar bescha digd. Voordracht voor R.K. Vrouwengilde. Na de verschillende werkverga deringen die nu eenmaal aan de oprichting van een vereniging zijn verbonden, sprak de voorzit ster van het R.K. Vrouwengilde, Zou God een tafel kunnen toerichten in de woestijn? Ps. 78 19. Deze vraag uit Asafs Psalm wfjst ons heen naar Israëls ge schiedenis gedurende de reize door de woestijn. Een geschiede nis van murmurering en ondank, tegenover Gods onuitputtelijke zorg en geduld. Op allerlei won derdadige wijze had de Here Zijn almacht getoond en Zijn Vader zorg geopenbaard. Toch vraagt het volk, dat hardleers is in de school des levens: Zou God een tafel kunnen toerichten in de woestijn? Zou God dat ondenk bare kunnen? En het onge lovige en het ondankbare Israël is niet alleen langs een pad door de zee gegaan, heeft niet alleen water uit de steenrots gedronken, maai' heeft zich ook de teerkost zien vermenigvuldigen. Deze grote God van Israël is onze God. Hij is nog Dezelfde van destijds. Bij Hem is geen verandering of schaduw van om kering. Ons zo min als Israël zal Hrj vergeten, als wij in de nood tot Hem roepen. Ons zowel als Sun bereidt Hij tafelen des over- vloeds en der verkwikking mid den in de woestijnreis dan als wij dat ondenkbaar hadden ge acht en fonteinen des Heils, waarnaar wij smachten. Hoeden wij er ons voor, dat wij als Israël vergeten! Als heden de weg don ker is, denken wij dan aan de vuurkolom, waarmede de Here gisteren ons pad verlichtte. Die Zijn Enige gaf voor u, Schenkt ook alle dingen nu, beer te nemen, laat u geven Vrede en vreugd en 't eeuwig leven tint; „Nieuw Bijbels Dagboekje".) mevr. Dikötter, er haar vreugde over uit dat nu voor de eerste maal een ontspanningsavond kon worden gegeven. Zij verheugde zich er in het bijzonder over dat Rotterdam om te dansen op mu ziek door „The Blue Stars" van J. Jonkman. Bijeenkomst Plattelands vrouwen. De bond van Plattelandsvrou wen afdeling Axel kwam Donder- ook bij deze ontspanningsavond dagmiddag bijeen in de hoven de geestelijk adviseur, pastoor zaal V£m ket „Centrum alhier. Van Campen, aanwezig wilde zijn. Mevr. Dikötter spoorde de leden aan mee te doen aan de z.g. „sleutelactie" voor de vluch telingenhulp, waarvoor ook de medewerking van de afdeling Terneuzen van het R.K. Vrou wengilde was ingeroepen. Daarna trad de voordrachtkun stenares mej. Miep de Leeuw op. Mej. De Leeuw begon met een meer ernstig deel: „De danser van Onze Lieve Vrouw" van Ga- briël Smit. ii<»!l Miep de Leeuw heeft met al haar sterke uitbeeldingskracht dit prachtig werk tot warm leven gemaakt. Zij kent de macht van het gesproken woord, maar ook die van het gebaar van lichaam en handen en de expressie van het gezicht. Na de koffie kregen de dames een ander genre te horen en voor al te zien, n.l. het blijspelletje „Mijn Tante". De dames waren buitengewoon tevreden over deze prachtige avond, waaraan zij nog dikwijls met veel genoegen zullen terug denken. Feestavond „Excelsior". De personeelsvereniging „Ex celsior" van de N.V. Handels- en Transport Mij ,,De Hoop" bestaat dit jaar 25 jaar. Ter gelegenheid hiervan heeft het bestuur haar jaarlijkse feestavond voor de le den eens extra goed verzorgd. Nagenoeg een geheel bezet Luxor Theater heeft zich Donderdag avond ongeveer vier uur kostelijk geamuseerd om hetgeen de leden- amateurspelers op een daarvoor speciaal op originele wijze opge richt podium in de zaal, voor het voetlicht brachten. Zij deden dit eerst pas nadat een der directeu ren van het bedrijf, de heer G. J. v. d. Peijl, in de vorm van een feestrede de vereniging de afge lopen 25 jaar nogmaals de revue liet passeren. Het feestprogramma bestond uit een revue oder de titel „Hallo hier zijn we weer". Het gepresteerde kwam door de goedverzorgde smaakvol opge stelde décors ver boven het nor male uit. „The Arrow Fiddlers", een orkestje o.l.v. de voortreffe lijke accordeonnist J. Jonkman, speelde met veel bravour beken de wijsjes, waarbij J. Gommers zich als zangsolist onderscheidde. Ver na middernacht begaven vele aanwezigen zich na afloop van 't feestprogrdamma naar het bal in de benedenzaal van Hotel Wegens afwezigheid van de presi dente opende de waarnemend presidetnte, mevr. Meiling, deze bijeenkomst. Zij verwelkomde de vele aanwezige dames en in het bijzonder de spreekster van deze middag, mevr. De Boer, die een lezing hield over en een film vertoonde van de Leerdamse Glasfabriek. Mevr. De Boer toonde ware kunststukken, die op de Leerdam- se Glasfabriek gemaakt waren; van het eenvoudigste glaswerk tot het fijnste kristal toe. Ook maakte ze de aanwezigen op merkzaam op het klankverschil tussen kristal en gewoon glas. Op de film kon men de verschil lende bewerkingen zien, die aan de glazen voorwerpen vooraf gaan, eer ze in de winkels en in onze woningen terecht komen. Het viel op, dat er nog heel veel handenarbeid aan te pas komt. Deze fabriek geeft dan ook aan 1600 k 1700 mensen werk, en ver zendt niet alleen door geheel Ne derland haar mooi glaswerk, maar zelfs ver over onze grenzen. De firma SchiemanCappon was met een stand van de Dij haar verkrijgbare glaswerken van deze fabriek, vertegenwoor digd. Het was weer een mooie en zeer leerzame middag. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de Rijks politie zijn de volgende voorwer pen als gevonden aangegeven en terug te verkrijgen aan het daar achter vermelde adres: Zwarte hoofddoek, Bylocque- straat 67; Duimstok, Emmastr. 28; Zilverbon van 2,50, Em mastr. 94; Zak appels, Buitenweg 86; Portemonnaie met inhoud, Gentsevaartstr. 1; Armband, Weststr. 46; Regenpijpen, Bern- harctetr. 42; Portemonnaie met inhcmd, Nieuwstr. 41; Boodschap pentas, Buthdijk 27; Zwarte lin ker dpmeshandsehoen, Kerk- dreef 21; Kentekenplaat PB 00-74, Vaartwijk N 7. Collecten. De klaprooscollecte alhier bracht 23,63 op. De collecte voor het Verwaar loosde Kind van het Algemeen Verbond voor Kinderbescherming bracht 28,->- op. Opbrengst bazar. De bazar, welke werd gehou den voor de inrichting van het jeugdgebouw, bracht ruim 5000 op. Het netto-bedrag is nog niet bekend. .,De toekomst van het Deltagebied". „De toekomst van het Deltage bied" zal het onderwerp zijn van een conferentie, die de Dr Wiardi Beekman Stichting van de Partij van de Arbeid op Zaterdag 26 No vember in de Korenbeurs te Goes zal houden. In de loop van de komende week verschijnt een uitvoerig rapport van de Stich ting, waarin de resultaten zijn vastgelegd van een studie die een commissie van deskundigen aan de vraagstukken van het Deltage bied heeft gewijd. De conferentie in Goes, die on der voorzitterschap zal staan van de heer Vermeer, voorzitter van de P. v. d. A., zal na een inlei ding door dr N. Bolkestein uit Middelburg het onderwerp be spreken: „De ontsluiting van Zuidwest Nederland". Drs M. C. Verburg uit Middel burg zal de eisen en gevolgen van de openlegging van het Deltage bied behandelen-. F? ff' Publicatie Nederlands 2uivelbureou, 's GrovenHage NEEM PER MAN DRIEKWART KAN 40 leiding stond van burgemeester J. A. Leenhouts, werd te Retran- chement een afdeling opgericht van de Dienst Sociale Verzorging van de B. B. mevr. Van Bork Sorgdrager zal fungeren als plaatselijk hoofd. Contactavond. In het Ned. Herv. Jeugdgebouw werd door de P.v.d.A. een contact- Een advertentie in dit nummer kondigt het einde aan van een loffelijk streven van de Stichting ..Zeebad De Schelde" om door het houden van een landelijke loterij, te trachten aan de fraaie Schelde- oever een modern zeebad in te richten, waaraan dan verbonden zou zijn een recreatie-oord voor hen, die zich des zomers in deze omgeving wilden verpozen. De heren, die hun benoeming lot bestuurslid van deze stichting aanvaardden, gaven niet alleen blijk van hun grote liefde voor de stad hunner inwoning, maar ook dat zij niet terugdeinsden voor 't vele werk dat hen wachtte bij het ontwerpen van plannen en de tal rijke conferenties met diverse in stanties voor het verkrijgen van de goedkeuring hiervan. Een keurig uitgevoerde ma quette liet uiteindelijk aanschou wen. dat het bestuur werkelijk op grootse wijze haar plannen ten uitvoer zouden brengen en er was alle reden, om, gezien de grote behoefte aan een zeebad met ontspanningsoord, te ver wachten, dat de exploitatie hier van een goede toekomst tegemoet zou gaan, temeer waar ook het gemeentebestuur zeer sympa thiek staat tegenover deze stich ting en alle medewerking had toegezegd. Maar bij de uitgewerkte plan avond georganiseerd, die mede Het lid van Tweede Kamer de dank zij het amusementsprogram- heer C. Egas zal spreken over de Ima- druk w^d bezocht. De voor zitter van de plaatselijke afde ling de heer A. Jansen heette de leden en de genodigden een har telijk welkom, in het bijzonder de heer W. J. Deelen uit Eindhoven, het afdelingsbestuur van Terneu zen en de fractievoorzitter de heer S. W. Henry. Hij wees er op dat de komende 2e Kamerver kiezing in het teken zal staan van een harde strijd waarvoor de daadwerkelijke steun van ieder partijgenoot noodzakelijk is. De heer W. J. Deelen hield een propagandistisch betoog over het werk van de partij, hoe deze uit de toestanden van vóór 1940 was gegroeid en de huidige partijpo litiek. Het amusementsgedeelte werd verzorgd door het gezelschap van Max van Praag, dat met zijn lied jes, voordracht en zang een groot succes oogstte. Aan het eind van de contact avond bracht de heer Henry dank aan de medewerkers die de con tact- en propaganda-avond had den öoén slagen. toekomst van landbouw en vis serij. Mevr. mr Chr. A. de Ruyter- De Zeeuw zal een inleiding hou den over recreatie en maatschap pelijk werk in het Deltagebied. „De uitvoering van het Delta plan uit een oogpunt van veilig heid" is het onderwerp dat wordt ingeleid door prof. dr ir J. L. Kleijn. Bestuurlijke problemen in het Deltagebied zullen worden be sproken door de heer Chr. van Hofwegen uit Nieuwe Tonge. Aan het slot van de bijeen komst zal de voorzitter van de fractie van de P. v. d. A. in de Tweede Kamer, mr J. A. W. Bur ger, een rede houden. Bazar voor de muziek vereniging. Te Groede werd de afgelopen dagen een bazar gehouden ten bate van de muziekvereniging die nodig nieuwe instrumenten behoeft. De opbrengst was 4500. Een collecte bracht reeds 2500 op, zodat aan het instrumenten fonds ruim 7000 kon worden overgedragen. Geen slecht bericht. De uitkerinc uit het Gemeente fonds is met ingang van het dienstjaar 1955 voor de gemeen te Retranchement verhoogd tot 35 per inwoner. Sociale Verzorging B. B. In een samenkomst, die onder gen, bevriende organisaties en particulieren. De feestelijke bijeenkomst werd geopend door de heer Lev. de Blaaij, die verzocht te zingen Ps 105 2, waarna hij voorging in gebed, gevolgd door Schriftle zing uit de onberijmde Ps. 111. In zijn woord van verwelko ming richtte hij zich in het bijzon der tot de emeritus-predikant ds P. van Dijk te Zaandam, eertijds Vrijdag mocht in twee scheep vaartaandelen geen notering wor den gemaakt, t.w. Stoomvaart Mij „Nederland' en Scheepvaart unie (houdster van een groot pakket - -, .aandelen „Nederland"). De „Ne- preaikant te Zaamslag, en tot de derjan(j„ heeft een belastingvrij afgevaardigden van zusterverem- bonusaandeel aangekondigd van r?8 u' t d 171/7 en dit was nog slechts e heer J. Roose gaf een uit- zeer ten dele ter beurze bekend, oerig overzicht van de geschie-voor de overige scheep vaart pa- J u,bllere nck; verem, 'pieren vormde dit nieuws echter h nhfIS °P™M?r werd stimulans, mede omdat men KTh. C:ttLensen; zich thans afvraagt of er nog j e e rste voorzitter was meer(jere maatschappijen zullen nen behoorden ook begrotingen te zijn en deze lieten zien, dat bij het ten uitvoer brengen van welk ontwerp dan ook, men diende te beschikken over een vrij groot kapitaal, en er zou geen spade in de grond gaan vooraleer het bestuur hierover kon beschikken. Daar het bestuur rekende op de steun van de ingezetenen en ook van velen in een wijde kring van Terneuzen, achtte zij de meest verkieselijke weg de grondbasis voor het benodigde kapitaal te verkrijgen door het uitschrijven van een verloting. Gezien het algemeen belang dat de stichting nastreefde, werd vrij spoedig de gunstige ministriële beschikking gekregen en startte de stichting met haar verloting. Aanvankelijk vlotte de verkoop der loten goed en het zag er naar uit, dat op de door de minister vastgestelde tijd de trekking zou kunnen plaats vinden. Toen kwam echter de grote tegenslag, die het bestuur noopte haar activiteit stil te leggen. De stormramp Februari 1953 liet de noodzakelijkheid zien de zeewe- rende dijken niet alleen te ver zwaren maar bovenal aanzienüjk te verhogen. Daar de Wester- schelde buiten het Deltaplan zou vallen en Zeeuws-Vlaanaeren dus beschermd zou moeten blijven door verhoogde en verzwaarde dijken, was hiermede tevens het lot van het zeebad in de Schelde beslist. Het bestuur stond niets anders meer open dan de verkoop van de loten stop te zetten. Nadat reeds de ministriële goedkeuring was verkregen om de trekkings datum te verlengen, werd de mi nister thans gevraagd de verlo ting definitief te liquideren. Inmiddels waren er uit de aard der zaak reeds bij het bestuur van talrijke bezitters van loten, die onkundig waren van het door de minister verleende uitstel der trekking, toezending van de trek- kingslijst verzocht. Thans heeft het bestuur van de Stichting de officiële mededeling van het ministerie ontvangen, dat de verloting kan worden geliqui deerd met de verplichting, dat de bezitters van de loten tot 1 Fe bruari 1956 de gelegenheid moet worden geboden de door hen ge kochte loten in te leveren, waar op het daarvoor verschuldigde be drag wordt geretourneerd. Daarmede is dan het einde ge komen aan het loffelijk streven van het stichtingsbestuur, dat, ondanks de grote verantwoorde lijkheid, zich niet heeft laten weerhouden te trachten in Ter neuzen een modern ingericht zee bad met recreatie-oord te krijgen en daarmede de stad onzer inwo ning een grote aantrekkelijkheid te bezorgen. rrirr. 11 N DOOR RUIMTE - ACOU"=T|EK SIEMENS SUPER C 50 Optimale FM-ontvangst 8 Siemens buizen 3 Luidsprekers met ge scheiden hoge en lage toonrege ling Fraaie kast met kunststof- omlijsting j ^5 Vraagt demonstratie Alle onderdelen voor Siemens radiotoestellen worden in eigen fabrieken vervaardigd DEALER VOOR TERNEUZEN ZATERDAG 19 NOV. TERNEUZENLuxor-Theater, 7.45 uur: „Sinuhe, de Egypte naar". Concertgebouw, 8 uur: „Apache". Café Maandag, 7.30 uur: Prijskaarten. W. Bolwerk, 3.30 uur: Tem. BoysWolfaartsdijk. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Odyssee". I ZONDAG 20 NOV. TERNEUZENLuxor-Theater, 7.45 uur: „Sinuhu, de Egypte naar; 2 uur: „Apache"; 4.30 u.: „Sinuhu, de Egyptenaar". Concertgebouw, 8 uur: „Apache". W. Bolwerk, 2.30 uur: Ter- neuzenllZeelandia II. Parochiehuis, 7.30 u.: Prijs kaart ing. Café Scaldis", 7.30 uur: Prijskaarting. AXEL: Het Centrum, 4.15 u.: „Odyssee"; 8 uur: „De Wen teltrap". NOORDSTRAAT 86 - TELEFOON 2573 TERNEUZEN Algemene vergadering. De winkeliersvereniging „Ons Belang" hield haar jaarvergade ring in Hotel Lievens. Voorzitter A. de Rijke dankte voor de goede opkomst en zeide, dat het hem zeer verheugde, dat hij kon mededelen, dat de winkel week boven verwachting is ge slaagd. Ook de penningmeester kon een opwekkend geluid laten horen, want de kas bleek er met een batig slot van 1710.87 goed voor te staan. Er werd dan ook besloten om weer een St Nico- laasfeest te organiseren, en niet alleen voor de kinderen. Ook de volwassenen zullen geheel gratis in de gelegenheid worden gesteld om door het deelnemen aan een lintenwedstrijd een groot bedrag aan fraaie prijzen in de wacht te slepen. St Nicolaas zal op 26 No vember een bezoek aan IJzendij- ke brengen. De aftredende bestuursleden Cyr. Marteijn en J. Bevin werden bij acclamatie herkozen. De heer De Lozanne stelde tij dens de rondvraag voor om aan het lidmaatschap de verplichting op te leggen aan de door de ver eniging gevoerde verkoopacties deel te nemen. De voorzitter zegde toe dit op een volgende vergadering als punt op de agenda te brengen. Opbrengst collecte. De Klaproos-collecte heeft alhier opgebracht 94,07. Gouden jubileum Geref. Jonge lingsver. „Samuel". Ter herdenking van het 50-ja- rig bestaan van de Geref. Jonge lingsver. „Samuel" werd in de Geref. kerk een jubileum-verga dering gehouden, welke door zeer velen werd bijgewoond. Op het versierde podium vóór de kansel stonden de vele bloem stukken, welke de yereniging had ontvangen van zusterverenigin- de thans te Terneuzen wonende heer C. Missu en de eerste secre taris cie heer F. Tollenaar. Na het zingen van het bonds lied sprak het ere-lid ds P. van Dijk de feestrede uit met als on derwerp „Jeugdwerk en Gezin", waarin hij 't doel der vereniging uiteenzette, de jeugd door de jeugd te laten leiden en voor te bereiden voor hun taak in de volgen. Voor „Nederland" werd wel een adviesprijs vernomen van circa 210 (202%) en voor Scheep vaart Unie van 193 (189%). De overige scheepvaartpapieren twee tot vijf punten beter, met uitzon dering van Holland-Amerika Lijn die een fractie verloor. De discontoverhoging in Ame rika, de ontwikkeling in Wall- street en het naderende week- maatschappij in Christelijke ver-i bondenheid. Spreker besloot zijn i - vormden Vrijdag dne rem mooie rede met „God geve, dat de Jongelingsvereniging nog lange jaren zal mogen bestaan". De heer C. Missu wees er op, hoe in 1905 de vereniging werd opgericht, waarbij veel steun werd ontvangen van ds Mulder. Met Gods hulp is de vereniging destijds opgericht en zij heeft on- ders 's Heren zegen gedurende een halve eeuw niet alleen'stand gehouden, maar zich ook weten uit te breiden, want „Samuel" groeit en bloeit weer. De heer C. Hamelink decla meerde 't gedicht „Geuzenvolk", waarop volgde solozang onder or gelbegeleiding door de heer A. Rouw. De secretaris der vereniging, de heer J. Deurwaarder, sprak vervolgens over de tijden van bloei en inzinking in het ver enigingsleven, waarbij hij herin nerde aan de moeilijke bezettings tijd, toen in alle stilte bij de leden thuis werd vergaderd. Hierop volgde een pauze, na af loop waarvan de heer J. van Her- mon het ere-lidmaatschap werd aangeboden wegens zijn grote verdiensten voor de vereniging en voor de knapenvereniging. Achtereenvolgens werden nu gelukwensen uitgesproken na mens de kerkeraad door de heer C. de Putter, door een afgevaar digde van het Jongelingsverbond en de Ring, terwijl mej. Janneke Rouw, namens de meisjesvereni ging de voorzitter 'n voorzitters hamer overhandigde. Namens de Herv. C.J.M.V. „Stroomopwaarts" bood de heer P. de Leeuw de gelukwensen zij ner vereniging aan, waarbij hij een bestelbon voor een boek voor de bibliotheek der jubilerende vereniging overhandigde. De voorzitter dankte hierop de sprekers voor de aangeboden ge lukwensen en deelde mede, dat ook van de Chr. Geref. Jonge lingsver. „Obadja" een felicitatie was ontvangen. Alsnu volgde de opvoering door leden van de C.J.V. en M.-vereni ging van het toneelspel „Span ning om Vredehoeve". Aan het slot van het vijfde be drijf volgde een welverdiend ap plaus, toen alle optredenden nog eenmaal op het podium versche nen. Het slotwoord werd uitgespro ken door ds Middelkoop, waarna de voorzitter allen dank betuigde voor hun medewerking aan deze geslaagde avond en voor de daar-1 bij betoonde belangstelling. Gezongen werd nog „Ere zij aan God, de Vader", waarna ds Middelkoop het dankgebed uit sprak. mende factoren. Zjowtel publiek als beroepshandel hielden zich op de achtergrond en de affaire had wederom weinig om het lijf. De internationale concerns verloren per saldo drie k vier punten. Kan. Olie was echter zeven punten la ger op 609%. Bij de incourante industrieën vielen Van Gelder en Blikman en Sartorius op. Eerst genoemde noteerde elf punten hoger op 328 wegens de komende emissie en Blikman en Sartorlus kwam van 145 op 150 In verband met het gunstige dividendvoor- stel. De Cultuurafdeling viel Vrijdag erg mee. Verenigde Deli en Am sterdam Rubber wisten zich goed te handhaven op het slotniveau van Donderdag. HVA per saldo slechts een puntje lager. Guldens beleggingen stil en merendeels goed prijshoudend. Prolongatie 2% procent. NABEURSKOERSKN Protest tegen het vertrek van wachtmeester P. Hof man. De raad der gemeente Groede kwam Donderdagavond in open bare vergadering bijeen. Afwezig waren wethouder C. W. Cijsouw en de heer R. van Damme. Onder de ingekomen stukken was het verzoek om ten behoeve van de rhytmlsche gymnastiek oefeningen in de gymnastiekzaal der o. 1. school een kachel aan te brengen, daar het niet moge lijk is in een ijskoud lokaal piano te spelen. Besloten werd tenslotte om een electrische straalverwarming bij de piano te plaatsen, waarmede een bedrag gemoeid is van 200. Een verzoek van het R.K. Wit Gele Kruis om een subsidie werd toegewezen tot een bedrag van 2,50 per lid. Een verzoek van de Stichting Katholiek Middelbaar Onderwijs voor W. Z.-Vlaanderen om een subsidie voor de R.K. H.B.S. en M.M.S. te Schoondijke werd af gewezen. Een zelfde lot onderging een verzoek om subsidie ten behoeve van de Stichting Katholieke Be roepskeuzevoorlichting. Tot lid van de woonruimte-com missie werd benoemd de heer P. W. v. d. Hooft in de vacature van de onlangs overleden heer Van Haneghem. De heer A. de Hulster werd herbenoemd tot voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur. Vervolgens kwam aan de orde de vaststelling van de gemeente begroting voor 1956. De heer J. Vermeulen (arb.) hield een algemene beschouwing waarin hij constateerde, dat deze begroting heel weinig perspectie ven biedt. Voorts verzocht hij een fel protest aan te tekenen tegen de overplaatsing van wachtmees ter P. Hofman, die niet vervan gen zal wordeh. Twee politiemensen achtte hij absoluut onvoldoende om, vooral in het seizoen, regelmatig de orde te bewaren De kap.dienst heeft eveneens een nadelig saldo van 79.871,51. De begroting werd zonder wijzi gingen aanvaard, alsmede die van het Burgerlijk Armbestuur. Minvermogenden zullen een kolentoeslag van 4,20 per week ontvangen. Het is thans mogelijk 11 pan den aan de Oostburgséweg op het electrisch net aan te sluiten. De gemeente zal hiervoor aan de PZEM jaarlijks 469, betalen, gedurende 15 jaren. De begroting 1954 en '55 werden gewijzigd. Besloten werd een bu reau aan te schaffen voor het hoofd der O.L. school ten behoeve van die school. De heer Vermeulen vroeg ij- dens de rondvraag naar de fiet senbergplaats bij de school. Daar de gemeente-opzichter spoedig gaat vertrekken zal men hiermede dienen te wachten tot Kon Olie: 609%—619 Philips: 352356 Nw Philips: 340—345 Unilever: 454—458 (610) (351%) (341%) (454%) Voorts zal men ernstig moeten zUn opvolger in dienst is. Dan zul overwegen een verhoogde uitke-j'en ook ke* kleedlokaal voor het ring aan te vragen uit het ge meentefonds, om de begroting sluitend te krijgen. De burgemeester merkte o.m. op, dat men voor deze verhoogde uitkering te verkrijgen, een straatbelasting zal dienen in te stellen. Men is hierop in Groede niet zo erg happig. De gewone dienst der begro ting sluit met een tekort van 17.097,98. De inkomsten zijn 25.744,08. Uitgaven 274.512,06. sportveld, alsmede het lijkenhuis je een der eerste werken zijn, welke moeten worden aangepakt. NED. HERV. KERK. Vicaris H. D. Hendriks te Re tranchement heeft het beroep naar Winsum (Gr.) aangenomen. Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van de artsen te Terneu zen worden waargenomen door dokter J. J J. van de Griek, Tel. 2020. Apotheek geopend: Klaassen, Noordstraat 54. Veiling van 18 November. GROENTEN. Per stuk: Bloemkool A 2060 ct, B 1224 ct; Knolselderij 315 ct. Per bos: Peen 10 ct. Per kg: Andijvie 1527 ct; Kas- snijbonen ƒ1,60; Rode kool 56 ct; Savoye kopl 1521 ct; Witte kool 46 ct; Breekpeen II 412 ct; Prei 1532 ct; Spinazie 522 ct; Spruiten 3345 ct; Tomaten A 60 ct; Uien II 410 ct; Boeren kool 20 ct. Per 100 kg: Bintjes 9. FRUIT. Per 100 kg. Appelen: Golden De licious K ƒ52; Jonathan H I 40 44,10; H II 31, K 42—42,50, F 3034Lombard Calville K 41—44. PerenSt. Rémy K 22. Wegens foutieve „opmaak" in h.et tweede blad, laten wij hier oog- mals enkele kerkdiensten volden, welke aanleiding zouden kunnen geven tot misverstand. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG 20 NOVEMBER. GEREFORMEERDE KERK. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. F. L. Schalkwijk. Terneuzen: 9 uur en 3 uur Ds. H. Pestmqp. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur D*. D. Middelkoop GEREFORMEERDE KERK. (Onderh. Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. K. Deddens. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. C. J. Breen. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. E. Venema, van Maassluis. GEREF. GEMEENTE (Vlooswijkstraat.) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. Aangeenbrug. Hoek9.30 uur en 2 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Gebouw „Pro Rege".) Terneuzen: 10 uur en A uur lees dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Rejjyer. LEGER DES HEILS. Terneuzen10 uur en 7 u. Samen- menkomsterï. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H.H. Missen. Philippine: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sluiskil: 6.30 uur, 7.30 uur, 8.3# uur en 10 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H.H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Veertien personen zijn Donder dag om het leven gekomen en vele gewond door het instorten van een huis in Istanbul. Het huis was ondermijnd door zware slag regens.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2