Uit de Binnenlands Nieuws RADIO Sportnieuws Provincie VERKADE MENTHOL-EUCALYPTUS Eric de Noorman - Het raadsel van Tuath Mor SCHAKEN Verlichtend - Verwarmend Opwekkend 17 cent per rol Nederland versloeg Saarland. Beursoverzichl TERNEUZEN. KAPELLE. KRABBENDIJKE. MIDDELBURG. Wat brengt de OOSTBURG. ZAAMSLAG. ZUIDZANDE. TEN GEVOLGE VAN VERKEERSONGEVAL OVERLEDEN 56-56 Heropening- slagerij. Niet alleen in het z.g. winkel centrum van Terneuzen werkt de middenstand aan vernieuwing en vooruitgang. Ook in de wijken die misschien niet die aandacht van de vreemdelingen hebben, zijn zaken die alles doen om door een moderne bedrijfsexploitatie hun klanten de meest mogelijke service te bieden. De verandering, die de heer De Koeijer in zijn slagerij in de Nieu- wediepstraat 38 heeft aange bracht, is daar een klinkend be wijs van. De heer De Koeijer heeft zijn étalage verwijderd en de nieuwe toonbank, die hij in zijn winkel heeft geplaatst, is een opengekoelde verkooptoonbank. Het nieuwste van het nieuwste, zoals de heer De Koeijer ons ver zekerde. Op de meest practische en overzichtelijke wijze zijn de vleeswaren daarin uitgestald, uitermate hygiënisch gekoeld tot 6°, waardoor de heer De Koeijer steeds in staat is vers vlees aan zijn cliënten te kunnen aanbieden. Opening Groenten- en fruit handel. Met dezelfde voortvarendheid waarmee de Terneuzense midden stand werkt, heeft de heer M. Klaassen in het pand Dijkstraat 52 gister een zaak geopend in groenten, fruit en conserven. Op zeer korte termijn is de heer Klaassen met alle enthousiasme van een jong zakenman er in ge slaagd zijn winkelpand zo mo dern en efficiënt mogelijk in te richten. De grote en gevarieerde sortering en de kwaliteit van zijn artikelen doen voor de toekomst het beste verwachten in deze dichtbevolkte wijk van onze stad, zodat zeer zeker de huisvrouwen spoedig de weg naar de winkel van de heer Klaassen zullen vin den, temeer daar in deze winkel nog een aardappelsnijmachine staat opgesteld, waardoor het voor de klanten niet nodig is ver der van huis te gaan dan strikt noodzakelijk. FRUIT NAAR DUITSLAND De laatste weken is er een gro te export van appels naar Oost- Ouitsland begonnen. Iedere dag opnieuw gaan er flinke zendin gen naar dit land en deze export betekent voor de Nederlandse appelmarkt een flinke stimulans. Vooral de Goudreinetten is ge vraagd. Als gevolg van deze gro te vraag en van het feit, dat thans de grootste aanvoer van appels voorbij is, is de laatste weken de prijs van bijna alle appelrassen opgelopen met 5 tot 10 ct per kg. De grote export naar Oost-Duits- land is begonnen in de week van 31 October tot 5 November. Toen bedroeg de totale appelexport naar dit land niet minder dan 1.726.000. kg. St. Nicolaasfruitveiling. Het bestuur van de veiling K.E.O. te Krabbendijke heeft het initiatief genomen om op Vrijdag 25 November a.s. een speciale St. Nicolaasfruitveiling te hou den. Op deze veiling zal een zeer groot aanbod zijn van eerste kwa liteit standaardfruit en men wil hier tevens een fruitshow aan verbinden. Bij de telers blijkt reeds veel belangstelling te zijn voor deze fruitshow en velen hen ben er hun beste partijen fruit v.oor bewaard. Koninklijke onderscheiding. Bij Koninklijk JONGETJE BIJ BRAND OMGEKOMEN. Naar is gebleken heeft de boerderijbrand te Wijlgaard (ge meente Leeuwarden) Dinsdag avond het leven gekost van het 4-jarige zoontje van de familie Roorda. Het zoontje, Doeke, was met het middageten niet thuis gekomen, maar daarover maak te het gezin zich niet ongerust, omdat dit wel vaker gebeurde. Toen het knaapje echter na de brand ook niet kwam opdagen, rezen bange vermoedens. Nie mand bleek de jongen die mid dag te hebben gezien. Bij het na zoeken van de puinhopen werd omstreeks negen uur Dinsdag avond het geheel verkoolde lijkje midden in de schuur achter een schutting gevonden. De plaats doet vermoeden, dat Doeke daar beschutting tegen de laaiende vlammen heeft gezocht. ONGELUKJE MET LASAPPARAAT HAD FATALE GEVOLGEN. In het Wilhelminagasthuis te Amsterdam is de 32-jarige W. van C. overleden, die na een on geval in de verwarmingskelder van het ziekenhuis was opgeno men. Op 20 October j.l. was C. bezig rook, die in één van de verwarmingsketels hing, met zuurstof te verdrijven. Daarbij VRIJDAG 18 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Schoolradio; 10.05 Chansons; 10.30 Schoolradio; 11.00 Voor de zieken 11.40 Instr. Octet; 12.00 Angelus; 12.03 Me- tropole ork.; 12.30 Land- entuin- bouwmeded.; 12.33 Wij vrouwen van het land; 12.40 Chansons; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Amus. muziek; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Gr.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Piano recital; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kin derkoor (intermezzo: gr.); 17.40 Koersen; 17.45 Pianorecital; 18.05 Amus. muz.; 18.30 Vragenbeant- woording; 18.45 Gram.; 18.55 Toe spraak; 19.00 Nws; 19.10 Rege ringsuitzending; 19.30 Gr.; 20.20 Act.; 20.35 De gewone man; 20.40 Instr. trio; 21.00 Politiek forum; 21.30 Chansons; 21.55 Omroepor kest en koor; 22.45 Avondgebed en liturg kal.; 23.00 Nws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.45 Voor de huisvrouw; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de kleuters; 10.40 Orgel en zang; 11.10 Voordr.; 11.30 Piano recital; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.35 Sport en prognose; 12.50 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gr.; 13.25 Lichte muz.; 13.55 Koersen; 14.00 Bariton en piano; 14.30 Li terair progr.; 14.50 Gram.; 15.00 Gevar. progr.; 16.00 Muz. caus.; 16.30 Voor de kinderen; 17.00 Muz. caus.; 17.40 Pianoduo; 18.00 Nws; 18.15 Act.; 18.20 Dansmuz.; 18.45 Caus.; 19.00 Voor de kinde ren; 19.10 Klanxbeeld; 19.30 Cau serie; 19.50 Ber.; 19.55 Streek- nws; 20.00 Nws; 20.05 Caus.; 20.15 Gram.; 20.30 Discussie; 20.40 Cau serie; 21.00 Lichte muziek; 21.30 Aetherforum; 22.10 Buitenl. over zicht; 22.25 Lichte muziek; 22.40 Caus.; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nws; 23.15 Gram. Besluit is be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau de heer J. M. Her- togh, referendaris ter provinciale Griffie van Zeeland alhier. Smokkel Een Belg, die heimelijk in zijn auto 20 kg boter en voorts nog «en vrij grote verscheidenheid aan andere goederen rookartike len, lotions etc.) had verborgen met de bedoeling deze goederen frauduleus naar België uit te voe jen, liep alhier tegen de lamp. Hij werd n.l. door de douane geverbaliseerd. Eerst na betaling van een geld boete kon hij zijn reis per auto aervolgen. Dé bevonden goede ren ter waarde van ruim hon derd gulden, was hij echter kwijt. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de rijkspo litie alhier werden als gevonden aangegeven een paar kinderwan ten, welke terug te bekomen zijn aan 't adres Rozemarijnstraat 8. Ongeval. Düor de gladheid van het toe gangspad naar zijn woning aan de Sluissedijk kwam de heer T. O. v. d. V. zodanig te vallen, dat hij zich onder dokters behande ling moest stellen, waarbij werd geconstateerd, dat de arm door de val uit het schoudergewricht was gelicht. Nadat de arm in het ziekenhuis te Oostburg in de kom van het gewricht was gezet, kon de heer v. d. V. huiswaarts keren. BRUSSEL: 12.00 Orkestconc.; 12.30 Weerbericht;; 12.34 Operet- temuz.; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Lichte muz.; 18.00 Gram.; 18.10 Voordracht; 18.20 Vlaamse liederen; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Idem; 20.15 Orkestconcert; 20.45 Kunstkaleidoscoop; 21.00 Orkestconcert; 22.00 Nws; 22.15 Int. radio universit.; 22.30 Volks muziek; 22.55 Nieuws. kwam een lasapparaat in aanra king met een metalen plaat, zo dat een vonk ontstond. De vonk deed de zuurstof ontploffen. Een steekvlam tastte de kleding van Van C. aan. Hij liep ernstige brandwonden op en is daaraan bezweken. DOGR STROOM GEDOOD. Woensdagmiddag is de 24-jari- ge poelier E. van T., wonende in de buurtschap 't Loo onder de gemeente Oldebroek, in aanra king gekomen met electrische stroom en op slag gedood. Het slachtoffer wilde een electrische aansluiting tot stand brengen in de poelierswerkplaats van het bedrijf waar hij werkzaam was om naar de voetbalwedstrijd SaarlandNederland te kunnen luisteren. Hij was hiermede al leen bezig, zodat men de juiste toedracht van het ongeval niet heeft kunnen vaststellen. De ge troffene laat een vrouw en een kind van twee maanden na. WIELRIJBSTER DOOR LOCOMOTIEF AANGEREDEN. Op een onbewaakte overweg van de spoorlijn tussen Ensche dé en Oldenzaal, die slechts voor goederenvervoer en de rangeer dienst wordt gebruikt, is Dins dagmiddag omstreeks kwart voor zes de wielrijdster B. uit Olden zaal door een passerende loco motief gegrepen en gewond. De wielrijdster was juist van haar rijwiel afgestapt en wilde de overweg met haar fiets aan de hand oversteken, toen de loco motief naderde. Zij kreeg schaaf wonden aan het rechterbeen en kon na te zijn verbonden, huis waarts worden gebracht. EEN DODE EN TWEE GEWONDEN BIJ AANRIJDING Omstreeks half tien Woensdag morgen zijn op de rijksweg nr 2 tussen De Bommel en Oudenrijk (nabij Utrecht twee autjo's met elkaar in botsing gekomen, waar bij één persoon werd gedood en twee personen werden gewond. Uit de richting Amsterdam kwam 'n personenauto, bestuurd door de 54-jarige W. H., kantoor bediende uit Haarlem. De auto reed verkeerd en kwam op een zeker ogenblik op de linkerweg helft terecht, juist op het mo ment, dat uit de tegenovergestel de richting een auto naderde, die bestuurd werd door de 27-jarige inkoper J. v. d. V. uit 's-Hertogen- bosdh. Een botsing volgde, waar bij H. uit Haarlem ernstig werd gewond. H. C. J. werd overge bracht naar een ziekenhuis in Utrecht, waar hij kort na aan komst is overleden. De bestuurder van de auto uit Den Bosch, alsmede een tweede inzittende, liepen lichte verwon dingen op. Beide auto's werden ernstig beschadigd. UIT RIJKSOPVOEDINGS GESTICHT GEVLUCHTE JONGELUI NA WILDE JACHT GEGREPEN. De verkeerspolitie van Venlo heeft Dinsdag jacht gemaakt op een personenauto, die bij een verkeerscontrole in Arcen had geweigerd te stoppen en met een snelheid, die tussen 120 en 140 km per uur moet hebben gelegen, is doorgereden naar Venlo. Gewaarschuwd door de Vel- dense rijkspolitie reed de ver keerspolitie te Venlo de voort razende wagen tegemoet, die zij in Lomm signaleerde. Terwijl de politiemannen keerden, reed de auto met grote snelheid voorbij. Een achtervolging werd ingezet, waarbij de kilometerteller van de politieauto 140 wees. Nabij de rand van Venlo slaagden de po litiemannen er in de wagen te passeren en tot stoppen te dwin gen. De auto werd in beslag ge nomen en de inzittenden, drie personen, naar het politiebureau overgebracht. Hier bleek, dat men te doen had met twee 19- jarige jongemannen, die ont vlucht waren uit het rijksopvoe dingsgesticht te Eibergen en een lifter, die tijdens de wilde tocht duizend angsten had uitgestaan. Eén van de twee jongemannen heeft bekend de zo goed als nieuwe auto te hebben gestolen in een garage te Arnhem. Daar na is hij met het voertuig zijn collega gaan afhalen in het ge sticht en hebben beiden een tocht door Nederland gemaakt van 1000 km. De eigenlijke bedoeling van het tweetal was, met de ge stolen auto de wijk te nemen naar het buitenland en zich te melden voor het vreemdelingen legioen. Beiden zijn inmiddels ter beschikking gesteld van de politie te Arnhem. De eigenaar van de auto, een Arnhemmer, heeft zijn voertuig reeds terug. Woensdagochtend is mr A. van den Berkhof, referendaris C ter gemeente-secretarie van Utrecht en c'hef van de afdeling algemene zaken aldaar, aan de gevolgen van een auto-ongeluk, hem Dins dagavond nabij Halfweg op de rijksweg Amsterdam-Haarlem overkomen, in het Wilhelmina gasthuis te Amsterdam over'e- den. NEDERLANDSE MILITAIREN IN JAPAN VEROORDEELD Twee Nederlandse korporaals, de 26-jarige A. H. van der Bol en de 27-jarige A. J. Kelders zijn Woensdag door een Japanse rechtbank in Tokio ieder tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. Zij waren ervan beschuldigd in November van het vorige jaar, toen zijn met verlof uit Korea wa ren gekomen, in Tokio een taxi chauffeur te hebben mishandeld en er met zijn taxi van door te zijn gegaan. Zij zouden onder de invloed van drank zijn geweest. Dit is de eerste keer sedert Ja pan zijn zelfstandigheid heeft herkregen dat een Japanse recht bank Nederlandse militairen ver oordeelt. HET 20.000e SCHIP KWAM DE NIEUWE WATERWEG BINNEN. De Nieuwe Waterweg boekte Woensdag een nieuw record. Om kwart over drie kwam n.l. het 20.000 schip van dit jaar binnen de pieren. Het was het Duitse m.s. „Venus", dat voor de agen ten Erhardt Dekkers te Rot terdam 5.633 ton erts uit Oxelö- sund in Zweden naar Dordrecht brengt. TELEURSTELLENDE MARKT De stemming ter beurze is Woensdagmiddag tegengevallen. In het niet-officiële verkeer van Woensdagmorgen kwamen de koersen op een iets hoger niveau, doch Woensdagmiddag was hier van vrijwel niets overgebleven. Het publiek bleef apatisch. Hier door voelde ook de beroepshandel er weinig voor tot grote opera ties over te gaan, zodat de markt een vrijwel kleurloos verloop had. Kon. Olie vormde een uitzonde ring en steeg gestimuleerd door de hogere notering in Wallstreet van 615% tot 620%. De overige internationals openden circa 3 punten lager en brokkelden daar na nog iets verder af. Tegen slot volgde een licht herstel waardoor de verliezen beperkt bleven tot 2 a 3 punten. Van de scheepvaart- en Indo nesische sector valt weinig be langstelling te vertellen. De hoe ken hier lagen vrijwel de gehele middag verlaten, waarbij de voor naamste scheepvaartpapieren 'n verlies incasseerden van 1 a 2 punten. Leidende cultures nage noeg op peil, doch HVA ruim 2 lager. Woensdag stond de inschrij ving open op de nieuwe 3% pro cent Spoorweglening van 50 millioen. Al met al viel de be langstelling voor deze obligaties mee, hetgeen mede te danken is aan de inschrijvingen van de Rijksfondsen en enkele institu tionele beleggers. Men neemt aan dat voor ongeveer het dubbele van het aangeboden bedrag zal worden ingetekend. Guldensbe leggingen stil en overwegend iets beter. Prolongatie 2% procent. NABEURSKOERSEN. Kon. Olie: 612—620 Philips: 356—358% Unilever: 458—460 slot 617 slot 357 slot 458 Nieuwe Philips: 345—348% slot 346 (618%) (359%) (460%) (348%) De .periode van nederlagen in uitwedstrijden van het Neder lands elftal is afgesloten. Voor het eerst in zes en een half jaar, waarin bij uitwedstrijden zestien nederlagen werden geleden en één maal een gelijk spel werd be vochten (tegen de Engelse ama teurs in Hull), is weer eens ge wonnen. Met 21 van Saarland. Maar evenals na de 30 zege op Noorwegen, slechts tien dagen geleden in Amsterdam, kon men na afloop van dit duel in Saar- brückeji niet bijzonder enthou siast zijn. Want het vertoonde spel bleef wederom beneden de verwachtingen. Daardoor was ook bij, de spelers de vreugde over de triomf nogal getemperd. De entourage van deze inter land was allemaal nogal een beet je anders dan bij ons. Er was geen sprake van een uitverkocht huis. Er werden geen volksliederen gespeeld, wel werd de bal door een sportvliegtuig uitgeworpen, precies in de middencirkel. AFTRAP. Nederland ging uit de aftrap onmiddellijk tot een verbluffende aanval, over. Nadat Appel de bal had weggespeeld, kreeg hij hem na een flitsende combinatie via Brusselers en Klaassens terug. Hij stormde op de uitlopende kee per Strempel, maar verloor het duel van de doelman, die op zijn beurt de bal kwijtraakte aan de naar vorengedrongen Schaap. Een pass van Bosselaar volgde, maar de kleine Rotterdammer was niet zo gelukkig met zijn schot als in de beide vorige inter nationale wedstrijden. De Saarlanders namen het ini tiatief over en zetten een zeer gevaarlijke aanval op, waarmee de razendsnelle rechtsbuiten Foll- mann begon en die werd afge rond door een machtig schot door de linksbuiten Martin, dat De Munck echter bekwaam onscha delijk maakte. IN DE ZEVENDE MINUUT De gasten kwamen echter goed terug, en Van der Hart speelde een paar maal verontrust op De Munck. In de zevende minuut moest onze stopper in de strijd om de bal tegen de rechtsbin nen Altmeyer. te veel van zijn lichaamskracht gebruik maken en dat kostte Nederland een vrije trap binnen het strafschopgebied. Altmeyer richtte zijn sëhot uit stekend, iets voorbij de verste paal vanwaar rechtshalf Siedl in kopte. De Munck sloeg de bal weg maar deze werd geretour neerd door rechtsbuiten Foll- mann: een voltreffer10. Deze goal deprimeerde de Oranjemannen niet zo zuinig. Zij hadden hun tegenstanders be wust niet willen onderschatten, maar de pessimistische voorbe schouwing van de Saarlanders zelf hadden onze mannen een der gelijke snelle tegenslag toch niet doen verwachten. Van de vele vrije schoppen, die de Belgische scheidsrechter Van Nuffel over en weer uitdeelde, kreeg Neder land er één in de elfde minuut. De kogel van Appel stuitte af op de Saarlandse „muur". Nadat een kwartier van dit vrij harde spel was verstreken, kon men zeggen dat de Oranjeploeg, behalve zijn eerste bliksem of fensief, nog niets opmerkelijks hadden laten zien. De Bruyckere lepelde in de 19e minuut wel handig over de uit lopende doelman Strempel heen, aan wie op het laatste ogenblik toch maar de voorkeur was ge geven boven de onzekere Borcher- ding, maar de bai ging een halve meter naast. Een half uur lang bleven de Saarlanders in de meerderheid. In de 22e minuut moest Klaas sens tweemaal achter elkaar een hoekschop toestaan, die door de fensief Nederland en wel door goed ingrijpen van De Munck werden afgeslagen. PENALTY Een verre schuiver van Clavan, die door Strempel tot corner werd verwerkt, leidde in de 27e minuut tot de Nederlandse tegentreffer. Bosselaar nam de hoekschop goed, zodat Brusselers een harde kopbal kon plaatsen, gericht op de uiterste rechterhoek. Rechts achter Schussig sloeg met de hand de bal daaruit weg, penal ty,.,... Jubelend kwam stopper Van der Hart naar voren en hij gaf doel man Strempel geen schijn van kans (11). De weinig op de voorgrond tre dende Brusselers was het die even later de Saarlandse deel man in moeilijkheden bracht door een listig boogschot, die Strem pel echter achterovervallend, uit zijn doel kon slaan. Overigens kwam Nederland nauwelijks nog tot constructief spel, laat staan tot enige productie. Middenvoor Bram Appel, die het in de voorhoede te veel alleen moest doen, had bovendien een machtig tegenstrever in stopper Lauck, van huis uit halfspeler, maar een waardig vervanger van de geblesseerde Momber. Aan de andere kant wisten ook de in snel tempo spelende Saarlanders hun aanvallen niet doeltreffend af te werken, zodat bij de rust de score op 11 stond, waarmee de onzen meer dan tevreden konden zijn TWEEDE HELFT In de tweede helft begon het Nederlands elftal met combina- tie's, die van alle fantasie ge speend waren. Een afstandschot van de zwaar geschaduwde Ap pel benaderde inderdaad het dichtst het doel. Toen de half spelers zagen dat de voorhoede machteloos bleek, gingen zij het zelf maar eens doen. Beurtelings drongen Klaassens en Schaap ver naar voren om het met een schot van grote afstand te pre beren. Doch daarmede wist de be kwame Saarlandse doelverded:- ger wel raad. WINNEND DOELPUNT Toch bracht het Nederlandse offensief tenslotte resultaat. Op hun beurt begingen de Saarlan ders in de 10e minuut een defen sieve overtreding, die hun op een vrije schop kwam te staan. De Bruyckere werd inderdaad te fel aangevallen. Clavan, schuin links voor het doel opgesteld, gaf een diagonale voorzet, waarop de toe stormende Brusselers met een keiharde kopstoot de bal in het doel deed belanden (12). Een voortreffelijke actie van de ver der nogal teleurstellende PSV-er. Nu ze eenmael een voorsprong hadden bereikt, legden de Neder landers nog meer als voorheen het accent op de verdediging. Uiteraard kfon daarop het ant woord gemakkelijker „komen'.'. En dat was voor het publiek aan leiding hun favorieten hartstoch telijk aan te moedigen. Het werd een verbitterd duel, waarin de Saarlanders al hun krachten in spanden om de gelijkmaker te forceren en waarbij de vader landse verdediging meermalen in paniekstemming geraakte. Onverwachts deed zich nog een prachtige scoringskans voor de Nederlanders voor, toen na een half uur De Bruyckere, na ee» combinatie met Brusselers en Bosselaar, van vlakbij naast schoot. „ZWARTE PANTER" OP DREEF Met een pantersprong, die de Munck's bijnaam alle eer aan deed, bedwong de Fortuna-doel- man even later een formidabel twintig meter schot van rechts half Siedl. Vijf minuten voor het einde miste Saarland de kans van de dag, toen de talentvolle linksbui ten Vollmar onze keeper met een .opwippertje" misleidde en de bal over de lat heen kroop. Dat wil zeggen: eerst er tegen aan en daarna er over heenging. Tij dens de laatste minuten stond het Nederlands elftal met de rug tegen de muur. Toen arbiter Van Nuffel het einde aankondigde was een uiter mate moeizame 21 overwinning behaald, welke het Saarlandse publiek honoreerde met een fluit concert, maar waarvoor de kleine schare Nederlandse supporters Ide driekleur te voorschijn haalde, om de spelers daarmee bij het verlaten van het veld een ere-sa- luut te brengen. Vooral De Munck die tot de overwinning zoveel had bijgedragen oogstte geestdriftige toejuichingen. Hulst versloeg V-S.V. In het kader van de nieuwe schaakcompetitie vond er in het clubgebouw van de Verenigde Schaakvrienden te Sluiskil een ontmoeting plaats tussen deze club en de schaakvereniging uit Hulst. De gasten hadden betere papieren en wisten Sluiskil met 64 te verslaan. De gedetailleer de uitslag is als volgt: G. WullemsG. Hofman, 01 E. TacqF. Verpalen 01 G. SchooffG. Arons 01 W. Hardeman-H. Ruynooge 01 A. ArnoldB. Picavet 10 A. v. d. PerelJ. Mens 01 G. TacqA. de Smit 10 J. de KrakerF. v. Haven 10 F. v. d HooftC. v. d, H. de JongeG. Bos Vliet 1—0 0—1 4—6 36. Saran's burcht, waar Monoch nu de scepter zwaait, ia het doel van de tocht, heeft Eric uit de ge sprekken van de sol daten opgemaakt; zij verwachten daar de volgende morgen aan te komen. „Eén ding is zeker," denkt Eric. „Vóór dat gebeurt, moet ik uit hun handen zien te komen. Maar hoe? Op Wolf valt deze keer niet te rekenen, daarvoor is onze snel heid te groot. Zelfs al volgt hij het spoor, dan nog zal hij te laat komen, want als ik eenmaal binnen de muren van de burcht ben, is er geen redden meer aan. Het enige, wat er voorlopig op zit, is: afwach ten tot zich misschien nog een gunstige gelegenheid voordoet, al is deze kans niet te groot." A .Ar V: %J W -y, M, „Intussen laat de gedachten aan Winonah hem niet los. Sprak Ser- vus de waarheid, toen hij beweer de iets over haar te kunnen ver tellen? Tegen de schemering laat Ser- vus halt houden en een kamp op slaan. „Zal ik nu iets wagen?" over weegt Eric besluiteloos. Als enkele krijgers op hem af komen om de boeien aan zijn voe ten los te maken, weet hij opeens, dat dit het geëigende moment is voor een ontvluchtingspoging. Ogenschijnlijk rustig, wacht hij af tot zijn voeten vrij zijn. Dan drukt hij zijn hielen krachtig in de flanken van het paard onder het slaken van een doordringende kreet. Zijn opzet slaagt boven verwach ting, met een steigerende sprong schiet het dier vooruit. Eer de haastig opzij springende krijgers beseffen wat er gebeurt, verdwijnt Eric in razende vaart tussen de bomen. DRIJVEND PLATVORM VOOR HELICOPTERS Captain John Cameron, de chef helicopter piloot van de British European Airways, heeft dezer dagen in Southampton aange toond dat het mogelijk is om met een hefschroefvliegtuig op 'n drijvend platvorm te landen Hiermee werd gedemonstreerd dat het mogelijk is om een drij vend platvorm in de Theems te gebruiken als eindstation voor helicopters in het centrum van Londen. John Cameron, die een West- land S-55 bestuurde, voerde 12 landingen uit op een houten plat vorm van ongeveer 30 bdj 14,50 meter, dat de Britse marine voor deze gelegenheid ter beschikking had gesteld. Het hefschroefvliegtuig dat met drijvers was uitgerust, was een van de twee toestellen die de B.E.A. gebruikt voor haar dienst tussen Londen Airport en de Zuidelijke rivieroever. Captain Cameron voerde enkele van de landingen uit bij een tegenwind van 20 knopen. Het Britse ministerie van Ver keer en Burgerluchtvaart bestu deert op het ogenblik het voor stel van de B.E.A. om, wanneer de Zuidelijke rivieroever niet lan ger beschikbaar is voor hef- schroef-vliegtuigen er zullen gebouwen verrijzen een drij vend platvorm van dertig meter lengte op de Theems te gebrui ken als eindstation.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2