V Proef... en U weet het stoop STERLING! Niemeijer shag Pédro Aramburu president van Argentinië De conferentie van Genève De toestand in Brazilië Mevrouw Coty overleden WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Erkend de beste! Westerse besprekingen over het Midden-Oosten HET WEER De Franse wapenleveringen aan Egypte Scheepsongeval op de Mersey Pinay in Bonn salorns „robèrt* Mr Tambunan over de rede van president Soekarno Molotof bezoekt Dulles Ernstige trambotsing in^ Amsterdam Vader van vermoorde Amerikaanse jongens van uitputting overleden Begroting van de productiviteit en de rentabiliteit in de landbouw Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55—57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nfi 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. MAANDAG 14 NOVEMBER 1955. 10 Jaargang No. 3611 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct'; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De Argentijnse politieke advies commissie, waarin alle politieke partijen op de Peronisten en com munisten na ziin vertegenwoor digd, heeft president Lonardi Zar terdag een ultimatum gesteld, al dus is van gezaghebbende zijde veimomen. De commissie zal als één man aftreden en de regering ten val brengen, tenzij de presi dent het ultimatum aanvaardt. Voorzitter van deze adviescom missie is de Argentijnse vice-pre sident, schout-bij-nacht Rojas. De commisie is Zaterdag in vergade ring bijeengekomen, omdat men in haar kringen gekant is tegen de benoeming van Pardo tot mi nister van Binnenlandse Zaken. Van dezelfde zijde werd verno men, dat alle raadsheren van het hooggerechtshof zijn afgetreden. Ook de ministers van Landbouw, Nijverheid en Verbindingen dien den na de benoeming van Pardo De ministers van Buitenlandse Zaken van Engeland en Amerka en de vervanger van de Franse minister hebben Zaterdag te Ge- nève besprekingen gevoerd over het Midden-Oosten. Men acht het niet uitgesloten, aldus Réuter, dat opnieuw een initiatief zal worden genomen om de stabili teit in 't Midden-Oosten te hand haven. De besprekingen hebben ondermeer ten doel, om tot een gemeenschappelijk Westelijk standpunt te komen ten aanzien vap vraagstukken zoals die van het Midden-Oosten en Indo-China. |n Franse kringen wordt ver klaard, dat onder meer gesproken w'erd over de kwestie van de leve- rirtg van Westelijke wapens aan het Midden-Oosten. MacMillan en Dulles beschouw den het Franse besluit om de wa- peffieveranties aan Egypte op nieuw te beginnen als een her vatting van de normale leveran ties, die Frankrijk en zijn Weste lijke bondgenoten aan beide zij den (Arabieren en Israëliërs) zenden. In genoemde kringen wordt ge zegd, dat de driemogendheden- verklaring van 1950, waarbij En geland, Frankrijk en de V.S. het evenwicht in de Midden-Oosten garandeerden, niet zal worden herhaald en dat in de nabije toe komst ieder ander belangrijk Westelijk initiatief onwaarschijn lijk is. In de loop van het weekeinde verplaatste zich een diepe depres sie van het zeegebied tussen Groenland en Noorwegen in zuid oostelijke richting naar Finland. Tegelijkertijd ontwikkelde zich boven Schotland een krachtig ho- getfrukgebied. Tussen deze twee druksystemen werd met noorde lijke en noordoostelijke winden koudere lucht naar het vasteland van West-Europa getranspor teerd. Het begrenzende front be reikte in de loop van Zondag ons land en verdreef de lucht, waarin op uitgebreide schaal mist, die in het oosten van het land vrij hard nekkig was, voorkwam. Het hogedrukèebied trekt lang zaam naar het noordoosten en beheerst het weer van de komen de dagen. De regenkansen zijn daarom erg klein. Er kunnen ge leidelijk meer opklaringen ver wacht worden, terwijl de tempe ratuur zich in dalende lijn gaat bewegen. medegedeeld door het K.N.M.I. te Be Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Verspreide opklaringen. Overwegend droog met ver spreide opklaringen. In de och tend hier en daar mist. Zwakke t«t matige wind tussen noord en oost. Dezelfde of iets lagere tem peraturen. DINSDAG 15 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 2.05 2.17 Terneuzen 2.40 2.52 Hansweert 3.20 3.32 Walsoorden 3.30 3.42 Nev. 15 8.00 16.52 9.08 17.13 16 8.02 16.51 10.04 17.58 17 8.04 16.50 10.52 18.51 18 8.05 16.48 11.31 19.51 19 8.07 16.47 12.03 20.54 20 8.09 16.46 12.29 22.01 hun ontslag in, aldus berichten uit Buenos Aires. Naar in betrouwbare kringen verluidt, is Zaterdag een belang rijke besprekingen gevoerd in de militaire basis Campo de Mayo, op 25 km van de hoofdstad. Na afloop begaf de opperbevelhebber van de strijdkrachten, generaal Aramburu, zich in allerijl naar het regeringsgebouw, naar men De levering van Franse wapens aan Egypte zal worden hervat, zo heeft een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken medegedeeld. Frankrijk had de aflevering (volgens een bestaande overeen komst) gestaakt wegens de anti- Franse propaganda van de Egyp tische radio. Thans hadden zich de Frans-Egyptische betrekkin gen verbeterd. Een woordvoerder voegde er aan toe, dat radio-Cairo zich kor telings prijzend uitgelaten had over de Franse politiek ten aan zien van Marokko. De wapenleveringen aan Israël waren nooit onderbroken. Hij deelde geen bijzonderheden over de desbetreffende contracten mede. zegt, met de opdracht te onder handelen over een driemanschap, dat de plaats van president Lo nardi zou moeten innemen. Ais leden van dit driemanschap worden genoemd: generaal Aramburu, vice-commodore Abr- whin (thans minister van Lucht vaart) en schout-bij-nacht Rojas (thans vice-president). Volgens andere berichten zou generaal Aramburu in naam van het leger het aftreden van de regering heb ben geëist. Tijdens de bijeenkomst van de politieke adviescommissie is voor het parlementsgebouw een beto ging gehouden ten gunste van de zojuist afgetreden minister Bus- so en tegen zijn opvolger, Pardo die de portefeuille van Binnen landse Zaken van Busso heeft overgenomen. De betogers rie pen: „Wij willen Busso en geen nazi. Weg met de verraders". PRESIDENT LONARDI VERVANGEN. Eduardo Lonardi is als voorlo pig president van Argentinië ver vangen door generaal Pedro Aramburu, chef van de generale staf, aldus Zondagavond uit Bue nos Aires ontvangen berichten. Het aftreden van generaal Lo nardi werd officieel bevestigd. Generaal Aramburu is Zondag avond nog als president beëdigd. In een door de radiozenders uitgezonden boodschap werd ge zegd. dat de Argentijnse strijd krachten liet ontslag van gene raal Lonardi hebben aanvaard en instemmen met de benoeming van generaal Aramburu tot presi dent. Het 579 ton metende Britse vaartuig „Bannprince" is Zater dagavond, kort nadat het in aan varing was geweest met de Zweedse tankboot ,,Juno" (8.422 ton), in de Mersey nabij Liver pool gezonken. De gehele beman ning van de „Bannprince", negen man, werd gered. Na deze aanvaring kwam de ,,Juno" ook nog in botsing met het Britse vrachtschip „Ocean Coast" (1.173 ton). Tengevolge hiervan werden beide schepen licht beschadigd. Nader wordt gemeld, dat een lid van de bemanning van de ge zonken „Bannprince" aan boord van een te hulp gekomen vaar tuig is gestorven. De bemanning heeft een klein half uur in het water gelegen vóórdat zij werd opgepikt. VASTSTELLING VERPLICHTE ZIEKENFONDSPREMIE 1956. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft aan de Sociaal-Economische Raad advies gevraagd over de vaststelling van de premie voor de verplichte zie kenfondsverzekering voor 1956. Door de sociale verzekeringsraad is aan de. minister voorgesteld de premie te bepalen op 4,2 De S.E.R. besloot Vrijdag aan een commissie onder leiding van ir H. Vos te verzoeken het advies voor te bereiden. Deze commissie heeft ook vorige jaren dit onderwerp behandeld en is gemachtigd bij een stemmigheid rechtstreeks namens de raad het advies uit te brengen. Een Britse woordvoerder heeft verklaard, dat er op geen enkel punt noch over enige formule of verklaring overeenstemming is bereikt bij de besprekingen van Zaterdag. De ministers kwamen gedurende 25 min. büeen en hiel den later nog een besloten zit ting. Eerder op de dag was van Franse zijde verklaard, dat er in beginsel overeenstemming was bereikt over een aanbeveling aan de sub-commissie voor ontwape ning der Verenigde Naties. Het Franse persbureau zegt in zijn overzicht onder meer dat de vier woordvoerders van de confe rentie met klem spraken over de „verzoenende toon" van de afge legde verklaringen. De pauze schijnt een beslissen de invloed op de besprekingen van Zaterdag te hebben gehad. De vertegenwoordigers der 4 landen hebben besloten, om in het eindcommuniqué de verkla ringen van Boelganin en Eisen hower van Juli op te nemen, waarin zij plechtig verklaren, dat beide partijen het gebruik van ge weld bij het oplossen van een vraagstuk van de hand wijzen. Onenigheden dienden door onder handelingen te worden bijgelegd. De ministers zijn het er over eens, dat men op het stuk van ontwapening op vele punten de zelfde mening is toegedaan. Mi nister Dulles zeide, dat de be sprekingen óver dit vraagstuk verhelderend waren geweest en zeer nuttig. De Britse minister MacMillan verklaarde tezamen met Dulles, dat men het in wezen eens is over het uiteindelijke doel doch niet over de toe te passen methoden. Minister Dulles achtte het ver bieden van atoomwapens op zich zelf onvoldoende. Het verbieden van gifgas had tenslotte ook niet een van de verschrikkelijkste oor logen kunnen voorkomen. De ministers moeten het nog eens worden over het slotcom muniqué betreffende de ontwa pening. Ook moeten zij nog over eenstemming bereiken over de directieven, die aan de sub-com missie der V.N. voor de ontwape ning zullen worden gezonden. Volgens A.F.P. is het klimaat aanzienlijk verbeterd en sommige waarnemers achten het niet uit gesloten, dat de besprekingen over de Duitse hereniging Dins dag met minder pessimisme be gonnen kunnen worden. Reuter tekent hierbij aan, dat er weinig hoop is op een doorbre king van de impasse op het ge bied der ontwapening in het alge meen. Ook al worden de bespre- Bij de bespreking tussen kan selier Adenauer en de Franse mi nister van Buitenlandse Zaken, Pinay, te Bonn is overeengeko men. dat gewacht zal worden met het zoeken van een nieuwe oplos sing van het Saarprobleem tot na de verkiezing van 18 December in Saarland en dat men dat in over leg van de dan te vormen nieuwe Saarlandse regering zal handelen. Het Frans-Duitse streven zou volledig rekening hemden met de wensen van het Saargebied en de Franse en Duitse economische be langen. Kanselier Adenauer zei na af loop van het onderhoud, dat was gebleken, dat tussen hem en Pinay „volledige overeenstem ming" heerste over alle kwesties, en dat het „in buitengewone vriendschappelijke sfeer" was verlopen. Zondagavond is minister Pinay na een afwezigheid van 36 uur, waarin hij deelnam aan de stem ming in de Franse nationale ver gadering en met bondskanselier A.icauer confereerde, fe Genève teruggekeerd. kingen daarover in de sub-com missie voortgezet, dan blijft het feit bestaan, dat in de commissie dezelfde grote vier deelnemen Canada. Deskundigen zullen beraadsla gen over de aan de commissie te zenden richtlijnen en de op te stellen tekst zal later door de mi nisters besproken worden. De Britse luchtvaartmaatschap pij B. E.A. en de Franse maat schappij „Air France" hebben Zondag met het oog op de staking van het grondpersoneel op de luchthavens in het gebied van Parijs, al haar vluchten tussen de Franse en de Engelse hoofd stad opgeschort. de kopper mei het oport» cachet markt 16 hrouwerijsfraat 9 ftpfleuzen -> voor verzorgd kapwerk en ook voor betere toiletartikelen. aparte salon voor huidverzorging. depositair „lamgome"-dr. payot" -„yardley". De gewezen president Carlos Luz heeft aan de nieuwe presi dent van Brazilië van de kruiser, waarop hij de wijk had genomen, een telegram gezonden, waarin hij zegt, dat hij zijn aandeel in de recente gebeurtenissen als afge sloten beschouwd. Overigens keert de normale toestand in het land terug. De telefoonverbindingen met Rio zijn hersteld en de voorzorgs maatregelen worden opgeheven. Luz zei verder, dat hij aan boord van de kruiser naar Rio de Janeiro terugkeert om te vermij den, dat een toestand ontstaat, waarin het bloed der Brazilianen zou worden verspild door een burgeroorlog. Hij verkreeg de verzekering, dat zijn veiligheid geen gevaar loopt. Aan boord van de kruiser, de „Tamandare", bevinden zich o.a. ook admiraal Do Valle, de voor malige minister van Marine, Pa- dro Kelly, de voormalige minister van Justitie, en admiraal Pena Potto, opperbevelhebber van de vloot. Admiraal Do Valle en de minis ter van Luchtvaart, Eduardo Go- mes, werden Vrijdagavond ver vangen door ministers, die gene raal Tezeiro Lott gunstig gezind zijn. Generaal Lott was de leider van de staatsgreep, die, na zijn aanvankelijk aftreden als minis ter van Oorlog, in zijn functie is hersteld. Zaterdag werden andere minis ters ontslagen, die tegen 't nieu we regiem zijn. Menezes Pimen- tal verving Kelly als minister van Justitie en Nelson Omegna heeft de plaats van Alen Castro Guima- raes ingenomen als minister van Arbeid. De wetgevende vergadering van de Braziliaanse staat Sao Paulo heeft Zaterdag met 59 te gen vijf stemmen haar vertrou wen uitgesproken in de nieuwe Braziliaanse regering van Nereu Ramors. Op een vraag naar zijn mening over de rede van president Soe karno in Bandung heeft de eer ste vice-voorzitter van het Indo nesische parlement, mr Tambu nan, gezegd, dat hij er reeds eer der op heeft gewezen, dat het be ter zou zijn, indien de president in dergelijke gevallen contact op neemt met het kabinet, dat op zijn beurt het hooggerechtshof kan inschakelen. Het hoogge rechtshof beschikt over de nodi ge apparatuur óm dergelijke za ken te onderzoeken, zeide hij. Bo vendien kan, indien er werkelijk een complot bestaat als waarover de president spreekt, het hoogge rechtshof zelf maatregelen ne men, zeide mr Tambunan. Hij meende, dat dergelijke redevoe ringen bij het publiek de indruk wekken, dat het hooggerechtshof niet in staat zou zijn dit soort kwesties te behandelen. Het eerste commentaar van de Indonesische pers op de redevoe ring is gekomen van de links ge oriënteerde Sin Po. Het blad noemde de rede van Soekarno duidelijk en niet mis te verstaan. Men kan zich voorstellen, dat de rede minder prettige reacties zal opwekken, aldus schrijft het blad voorts. Het verwacht, dat diege nen, op wie de rede betrekking heeft, hun actie voorzichtiger, maar intensiever zullen voortzet ten. Ook verwacht de Sin Po, dat de rede door concrete maatrege len zal worden gevolgd. Sterling shag is beslist lekkerder en geuriger! Alleen Sterling heelt die heerlijke A volle Virginiasmaak. In de nacht van Vrijdag op Za terdag is op het kasteel Ram- bouillet aan een hartaanval over leden mevrouw Coty, echtgenote van de Franse president. Mevrouw Coty overleed om 5 uur. Zij werd Vrijdag onwel toen zij, ter gelegenheid van wapen stilstandsdag, een delegatie van Elzassers uit Parijs ontving. Zij was nog wel in staat om daarna met haar echtgenoot naar Ram- bouillet, de presidentele ambts woning, terug te keren. De overledene is 69 jaar ge worden. Zij is 48 jaar gehuwd geweest en laat twee getrouwde dochters en tien kleinkinderen achter. Mevr. Coty veroverde de har ten van de Fransen door haar blijde natuur en ongekunstelde charme. Als Frankrijks „first lady" bracht zij in het Elysee een sfeer van openhartigheid, huise lijkheid en eenvoud, die een ieder onder de indruk bracht. Mevr. Coty kende elk lid van het personeel van het Elysee bij naam. Het merendeel van haar eigen bedienden is langer dan 25 jaar in haar dienst geweest. Men heeft mevr. Coty vaak verge leken met mevr. Eisenhower, de echtgenote van de Amerikaanse president. Trots op haar roeping van huisvrouw, schepte zij er be- De Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Molotof, heeft Zondagochtend op eigen verzoek een bezoek gebracht aan zijn Amerikaanse ambtgenoot Dulles in het hoofdkwartier van de Amerikaanse delegatie te Genève. Molotof was vergezeld van drie leden van zijn delegatie. Op 4 November bezocht Molo tof op dergelijke wijze Pinay en MacMillan, de ministers van Bui tenlandse Zaken van Frankrijk en Engeland. Er werd toen over ver schillende onderwerpen gespro ken, w.o. de toelating en bloc van 18 landen tot de Verenigde Na ties, zoals door Canada voorge steld. Het onderhoud heeft twee uur geduurd. Na afloop zei Molotof tot de journalisten: „Ik heb een goed gesprek gehad". Van Amerikaanse zijde werd later medegedeeld, dat de minis ters Dulles en Molotof een onder houd hebben gehad over confe rentiekwesties en andere aange legenheden van bijzonder belang tussen de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie. Nadere bijzonderhe den wilde men niet verstrekken. „De sfeer was informeel en hartelijk", aldus dit óericht uit Amerikaanse bron. hagen in, alle menu's van het paleis met de chef-kok te bespre ken. Er werd niets besteld, alles werd in de keukens van het pa leis bereid. Mevr. Coty genoot een reputatie van bekwaam kookster. Naast haar taak als huisvrouw had zij grote belang stelling voor het werk van haar echtgenoot. Mevr. Coty vergezelde in Juli van het vorige jaar haar echtge noot toen deze een officieel be zoek van enkele dagen bracht aan Nederland. De president en zijn echtgenote vertoefden o.m. in Amsterdam, Den Haag en Rot terdam. Een ontboden geestelijke heeft mevr. Coty nog de laatste sacra menten kunnen toedienen. Alleen de president en zijn kleindochter mevr. Boutrin waren bij het overlijden aanwezig. De begrafenis vindt Woensdag plaats. Koninklijk Paar betuigt deel neming met overlijden van mevr. Coty. Naar aanleiding van het over lijden van mevr. Coty, echtgeno te van de president der Franse republiek, hebben Koningin Julia na en Prins Bernhard telegra fisch hun deelneming betuigd. Twintig gewonde»!. Met een klap, die straten ver te horen was, is Zondagavond te on geveer half negen een tramtrein van lijn 3, die uit de richting Roe lof Hartplein komende, de krui sing v. BaerlestraatJan Willem Brouwersplein wilde oversteken, op deze kruising tegen de motor wagen van een uit de binnenstad komende tramtrein van lijn 16 ge reden. Zo groot was de krachi van de botsing, dat beide motor wagens uit de rails schoten en naast elkaar dwars over het plein voor het Concertgebouw door het asfalt ploegden. Halverwege de rijweg kwamen zij tot stilstand. Onmiddellijk schoten voorbij gangers en omwonenden toe. daar uit de tramwagens gekerm en ge gil klonk van tal van gewonden. In allerijl werden ziekenwagens en de politie gealarmeerd. De ge wonden konden, omdat de trams op de wielen waren blijven staan, vrij snel worden geholpen. Bij 't onderzoek bleek het nood zakelijk 20 personen naar zieken huizen te vervoeren. Drie van hen moesten worden opgenomen. Al le anderen, onder wie de bestuur der van de tramlijn van lijn 3, konden naar huis gaan. De ver wondingen waren voornamelijk veroorzaakt door glasscherven. De linkerflank van de motorwa gen van lijn 16 was geheel inge drukt Ook het voorbalcon van de motorwagen van lijn 3 was be schadigd, maar dit viel nog mee; gezien de snelheid tijdens de bot sing. Naar aanleiding van een uitla ting van de bestuurder van lijn 3, dat de remmen van zijn wagen niet deugden, heeft de politie bei de motorwagens in beslag geno men voor 'n onderzoek naar de remmen. De motorwagen van lijn 3 is onder politiegeleide naar de remise aan de Havenstraat ge bracht. De motorwagen van lijjs 16 kon door de beschadigingen niet verreden worden en werd op een dood spoor geplaatst. Het tramverkeer op dit drukke kruispunt was ruim een uur ge stagneerd. KLEURENFILM OVER DE REIS VAN HET KONINKLIJK PAAR. Van het koninklijk bezoek aan de West is door Poiygoon-Profil ti een documentaire film in kleu ren vervaardigd, waarvan de eerste vertoning in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam uitslui tend in de Cineac-journaal thea ters zal geschieden.. Vrijdag a.s. wordt in deze theaters de premiè re gegeven van het eerste ded van „De koninklijke reis", het welk beeld geeft van het bezoek" aan de Antillen. Anton Schüssler, vader van 2 van de drie schooljongens, die 18 October in een bos in Chicago vermoord werden, is Vrijdag na een hartaanval, een gevolg van verdriet en uitputting, overleden- Hij had zijn kleermakerij geslo ten om de politie bij het zoeken naar de moordenaar te helpen. Schüssler was 42 jaar, zijn zoon tjes John en Anton, die vermoord werden, resp. 13 en 11 jaar. Ook hun 14-jarig vriendje Robert Pe terson werd gewurgd. Van de moordenaar ontbreekt ieder spoor. Bij de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp tot wij ziging van de begroting van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening voor 1954. Een be drag van 1.075.700 gulden is in 1954 méér uitgegeven voor subsi dies voor het doen van landbouw- proefnemingen; 2.031.500 gulden méér voor uitgaven ter bevorde ring van de rationalisatie van de kleine boerenbedrijven over 1954 en vorige dienstjaren en nog een aantal andere bedragen, alle te zamen ten doel hebbend de pro ductiviteit en rentabiliteit in de landbouw te vergroten. Het to tale bedrag van de gevraagde verhogingen wordt in mindering gebracht op het restant van het uit de tegenwaarde rekening In de belangrijkste plaatsen van Zuid-Afrika hebben Zaterdag dui zenden vrouwen gedemonstreerd tegen de wet volgens welke de senaat twee maal zo veel leden krijgt. De wet werd in de vorige zitting aangenomen. De vrouwen droegen zwarte sjerpen ten teken van rouw „over de dood van de grondwet". vrijgegeven bedrag van 117 mil- lioen gulden. Voorts wordt gevraagd een mil- lioen gulden boven de reeds toe gestane 6 millioen voor kosten verbonden aan het tot stand brengen van ruilverkavelingen, die op belanghebbenden worden verhaald. Voor schadeloosstellingen als ge volg van de bestrijding van vee ziekten over 1954 en vorige dienstjaren wordt 145.000 gulden gevraagd bij de reeds toegestane 750.000 gulden. De vergoedingen ter bestrijding van mond- en klauwzeer hebben rond 451.000 gulden bedragen. Voor pseudo- vogelpest werd 416.000 gulden uitgegeven, voor overige dier ziekten 28.000 gulden. Verder wordt gevraagd het subsidie aan het instituut voor landbouwtech niek en rationalisatie met 202.200 gulden te verhogen tot 721.400 gulden. Voorts het verstrekken van renteloze voorschotten aan de stichting tot het beheren van landbouwgronden, wegens aan koop van gronden ten behoeve van de herverkaveling van Wal cheren, waarvoor op de begro ting geen gelden waren uitge trokken, wordt nu 9000 gulden gevraagd.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1