Binnenlands Nieuws RADIO Actie van van Westduitse bond Heimkehrer" De moord op Stanley Wilson VADER EN MOEDER ZIJN TERUG rWEEDE BLAD Donderdag 10 November 15 55 10« >aarg»ag No. 3608 Vechtpartij op Brits passagiersschip Looneisen in Engeiand Verkiezingen voor de Senaat van de Philippijnen Franse Senaat stemt voor districtenstelsel Venlo verloor aanmerkelijk deel van Duitse klandizie JACHTOPZIENER OVERVALLEN. Wat brengt de Aardverschuivingen in Midden-Java Buitengewoon hartelijk was Dinsdag 8 November het weerzien op Schiphol tussen Koningin Ju liana en Prins Bernhard, pas teruggekeerd per „Jan van Riebeeck" uit de West, en de vier Neder landse Prinsessen, die onder de hoede van Prinses Wilhelmina naar de Amsterdamse luchthaven waren gekomen om hun ouders te begroeten. De foto belicht dit weerzien van de strikt menselijke zijde. V.l.n.r.: Prins Bernhard, Prinses Marijke, Prinses Beatrix, Prinses Irene, Koningin Juliana, Prinses Margriet en Prinses Wilhelmina. Het officiële orgaan van de Westduitse bond van gerepa- trieerden „Der Heinkehrer" heeft Dinsdag opnieuw betoogd, dat het „de hoogste tijd" is om de in Breda verblijvende Duitse oor logsmisdadigers vrij te laten. Het blad levert in het bijzonder cri- tiek op de verklaring van minis- trieerden „Der Heimkehrer" heeft dase gevangenen niet voor voor tijdig ontslag in aanmerking kunnen komen. De bond der gerepatrieerden heeft enkele weken geleden ge meend een bijdrage te moeten leveren aan de Nederlandse week die in Stuttgart werd gehouden. Hij liet daar tienduizend pam fletten uitdelen aan de belang stellenden, die in deze week Ne derlandse uitvoeringen en ten toonstellingen kwamen zien, ten einde ook op deze manier ten gunste der Duitse oorlogsmisda digers te interveniëren. Aan boord van het Britse pas sagiersschip „Empress of Scot land" is Maandagnacht kort voor aankomst uit Montreal in Liver pool na een stormachtige over tocht over de Atlantische Oceaan 'n vechtpartij uitgebroken, waar bij honderd opvarenden betrok ken waren. De vechtpartij begon Maandag nacht om één uur in de verblij ven van de bemanning. Zodra het 26.000 ton metende schip in Liverpool meerde, ging de poli tie, die telegrafisch gewaar schuwd was, aan boord om een onderzoek in te stellen. Volgens de jongste berichten zijn bij de gevechten vijf bemanningsleden gewond. Bij de vechtpartij wer den lampen en serviesgoed ka- potgesmeten. Leiders van meer dan één mil- lioen georganiseerde Britse ar beiders in de bouwvakken heb ben, met het oog op de recente tussentijdse begroting van de re gering, besloten een lopende els voor loonsverhoging van vier pence per uur te verhogen tot zes pence. Dit is de Jongste van een serie looneisen die verschil lende groepen arbeiders hebben ingesteld, omdat volgens hen hun loon als gevolg van de aangekon digde regeringsmaatregelen in De bond heeft voor 24 Novem ber een „dag van trouw" aange kondigd, waarop door vlagver toon, verkeersrust en betogingen voor terugkeer van alle nog in het buitenland verblijvende Duit se veroordeelden zal worden ge demonstreerd. De bond wil de bevolking oproepen op die dag „Heimkehrer"-kaarsen in alle vensters te laten branden. Volgens de tot dusver bekende uitslagen van de verkiezingen voor de Philippijnse Senaat heeft de Amerikaansgezinde partij van president Mag Say Say een rui me voorsprong, aldus heeft de verkiezingscommissie Woensdag bekendgemaakt. Toen de eerste uitslagen bin nenkwamen scheen een overwin ning voor de liberale oppositie partij in het vooruitzicht te lig gen. Bij de Dinsdag gehouden ver kiezingen zijn zeven personen ge dood en tientallen gewond, aldus werd officiéél bekendgemaakt. Ruim 5.000 mannen van de poli tie waren opgeroepen om de orde te bewaren. De doden en gewon den waren het slachtoffers van afzonderlijke gewelddaden. Volgens de schatting van de verkiezingscommissie zal het on geveer een week duren alvorens de ruim 5.000.000 uitgebrachte stemmen zullen zijn geteld. Er moesten negen nieuwe se natoren worden aangewezen. Volgens het Philippijnse staats recht worden om de twee jaar verkiezingen gehouden voor een derde van het aantal senaatsze tels. Deze keer is er een plaats meer vacant doordat de minister van Buitenlandse Zaken, Garcia, uit de senaat werd gekozen tot vice-president met behoud van zijn ministersportefeuille. De Franse Senaat heeft zich Woensdagochtend met 227 tegen 60 stemmen uitgesproken voor het houden van algemene ver kiezingen in December, maar vol gens het districtenstelsel en in twee stemronden. De Senaat bekrachtigde daar mee het voorstel van de com missie voor algemeen kiesrecht. Zoals bekend, is de Nationale Vergadering voor handhaving van het huidige stelsel van even redige vertegenwoordiging met één stemronde en verbinding van lijsten. Deze uitspraak van de Senaat is een ernstige slag voor premier Edgar Faure, wiens wetsontwerp tot vervroegde verkiezingen met handhaving van het tegenwoor dige kiesstelsel dezer dagen door de Nationale Vergadering werd aangenomen. Hij had aan die stemming de vertrouwenskwes tie verbonden. Het wetsontwerp gaat nu terug naar de Nationale Vergadering. Een afwijkend besluit van de Senaat kan een wetsontwerp 100 dagen ophouden. Dan wordt zo'n ontwerp volgens de bepalingen van de grondwet automatisch wet. Als dat hier gebeurt, kun nen er vóór Februari geen ver kiezingen worden gehouden. Waarnemers in de wandelgan gen van de Senaat geloven ech ter, dat tijdig een compromis kan worden gevonden. De regering wil de verkiezingen al op 11 Dec. houden. Een 500 jonge Tunesiërs zijn Dinsdagavond te Tunis voor on bepaalde tijd in hongerstaking gegaan als protest tegen de ver deeldheid in de nationalistische partij, de Neo Destour. Habib Bourguiba, de voorzit ter van de partij, en Salah Ben Joussef, de secretaris, hebben, sinds zij onlangs uit balling schap zijn teruggekeerd, heftige critiek op elkaar geoefend. PREDIKANT GEWOND. Ds A. P. Verloop uit Alblasser- dam moest Dinsdagavond tenge volge van een verkeersongeval worden opgenomen in het zieken huis Bergweg te Rotterdam. Hij zat in een personenauto, die op de kruising Katshoek— Pompenburg een aanrijding had met een tram. Vijf van de zes in zittenden liepen letsel op. De auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd en moest wor den weggesleept. Het middenge deelte van de tram liep eveneens schade op. „AMSTELDIEP" HAD AANVARING. Het 7229 ton metende s.s. „Am- steldiep'' van de N.V. Rederij „Amsterdam" heeft in de nacht van Dinsdag op Woensdag in de Elbemond bij dichte mist een aanvaring gehad met het Britse vrachtschip „Selby". Beide schepen liepen schade op en moeten te Hamburg hersteld worden. Van de rederij verneemt het A.N.P. dat de schade aan de „Amsteldiep" zich beperkt tot beschadiging van een aantal spanten aan het voorschip boven de waterlijn. Het schip is te Hamburg onderzocht. Het zal spoedig zijn reis naar Antwerpen voortzetten. Eerst na deze reis zal de boot enkele dagen in dok gaan. Ook het Britse vrachtschip werd slechts licht beschadigd. BOUWINDEX VERHOOGD. De ministers van Wederopbouw en Volkshuisvesting en van Fi nanciën hebben de bouwindex verhoogd welke op grond van ar tikel 8 van de wet op de materië le oorlogsschade wordt toegepast bij de berekening van vergoedin gen op basis van vervangings waarde. Dit is geschied met het oog op de gestegen bouwkosten. De volgende indices gelden van 1 September 1955 af (de bouwindices gelden van 1 Mei 1955 tot en met 31 Augustus 1955) voor licht herstel 2,90 (2,85), voor zwaar herstel 3,05 (3,00), voor bouw of herbouw op het platteland en in kleinere ge meenten 3,50 (3,40), voor bouw of herbouw in grote steden 3,70 (3,60). Tegemoetkomende aan wensen die uit Duitse kleinhandelskrin gen naar voren waren gekomen, heeft de Westduitse regering per 1 November de heffing van in voerrechten ook uitgebreid tot zeer kleine hoeveelheden, die door particulieren over de grens werden gebracht. Tot dan toe mocht men per maand een half pond koffie per persoon vrij over de grens naar Duitsland brengen en dit heeft in de laatste jaren geleid tot al of niet georgani seerde „Kaffeefahrten", tot zelfs uit Krefeld en Dusseldorf, naar Venlo, waar vooral op Woens dag- en Zaterdagmiddagen vele Duitsers waren. Het prijsverschil van koffie was zodanig, dat men er de reis kosten ongeveer mee „verdien de". Bovendien kocht men arti kelen als chocolade, tabakswa ren en kaas, die in Nederland aanmerkelijk goedkoper zijn dan in Duitsland. Er waren verscheidene zaken in Venlo, die een belangrijke om zet in marken kregen. Hoezeer echter de koffie een rol speelde is in de afgelopen da gen gebleken. Volgens globale schattingen heeft 't aantal Duitse bezoekers te Venlo de eerste da gen van November nog geen 10 procent bedragen van het Octo- ber-gemiddelde. Voor verschei dene middenstanders in Venlo betekent het uitblijven van vele Duitse klanten een aanmerkelij ke achteruitgang in hun omzet. Het Duitse afzetgebied voor Venlo zal evenwel niet helemaal verloren gaan. De „Kaffeefahr ten" uit verder het land in gele gen steden als Krefeld en Dus seldorf zullen vermoedelijk wel grotendeels achterwege blijven, maar uit de meer nabije grens streek zal men per fiets, per eigen auto en per lijnbus wel blijven komen, omdat het prijs verschil voor allerlei artikelen op kortere afstand een tochtje naar Venlo nog wel lonend maakt, ook al moet men invoer rechten betalen. NEDERL. KUSTVAART CIG CUXHAVEN BINNENGESLEEPT. Het 255 ton metende Neder landse kustvaartuig „Taormina" is Woensdagochtend, gesleept door de 25 ton metende Westduit se vissersboot „I. C. Wriede", te Cuxhaven aangekomen. De vissersboot, een, kotter, heeft de „Taormina" in twee dagen tij dens 130 mijl gesleept, nadat de coaster Maandag op de Noordzee motorstoring had opgelopen De „Taormina" was onderweg van Nykobing Mors naar Col chester. Eigenares van het schip is de N. V. Van Oppen en Co te Rotterdam. „VLIEGENDE SCHOTEL" UIT DE LUCHT. In Dokkum en omliggende dor pen wemelt het van geheime zen ders. Zij die geregeld naar de uit zendingen luisteren kunnen er zo maar een 30-tal opnoemen. En kele zijn „Tropenzon", „De vlie gende schotel", „De panter', „Rooie Tinus", „Monte Carlo', „Buffalo Bill". De nu opgespoor de „Vliegende schotel" zond uit op een golflengte van ongeveer 200 meter, meestal in samenwer king met „De tropenzon". Men wisselde elkaar dan af bij het draaien van gramafoonplaten. Gesteund door de wetenschap, dat de mensen in Dokkum en om geving graag naar de uitzendin gen luisteren, traden de heren al driester op. Toen „De Vliegende Schotel", die juist bezig was een moderne muziekplaat te draaien, Zondag wegzakte, probeerde zijn mede piraat ,,De Tropenzon" de zender op te roepen, uiteraard zonder succes. Het duurde niet lang of het hele veelstemmige koor van clandestiene zenders verdween uit de lucht. Men rook blijkbaar onraad. VIJFJARIGE JONGEN GETROFFEN DOOR BEUGEL VAN KABELWAGEN. Te Bergen (N.-H.) is de vijf jarige Marinus de Waard uit Alk maar getroffen door de beugel van een kabelwagen van een grondbedrijf uit Heiloo, dat ten behoeve van het electriciteitsbe- drijf te Bergen electrische kabels legt. In «en onbewaakt ogenblik zag de schooljeugd kans de ka belwagen uit zijn balans te til len, waardoor de zware kabelrol uit de haspel vloog. De in hoog ste stand staande beugel kwam met het volle gewicht op het hoofd van het jongetje. De dood moet vrijwel onmid dellijk zijn ingetreden. WIELRIJDSTER VERONGELUKT. Op de Mauritskade in Den Haag is Dinsdagmiddag de 16-jarige wielrijdster M. K. uit 's-Graven- hage door een auto gegrepen en enkele uren later in het zieken huis aan haar verwondingen overleden. Het meisje reed omstreeks, te kwart voor vijf op haar rijwiel op de Mauritskade in de richting van het Scheveningseveer, toen zij plotseling linksaf een zijstraat wilde inrijden. Zij stak daartoe de weg over, vlak voor een haar van achteren naderende bestel auto, die werd bestuurd door de 27-jarige C. V., eveneens uit Den Haag. De wielrijdster liep hoofd wonden op en is in ernstige toe stand naar het ziexenhuis West einde vervoerd, waar zij tegen half acht is overleden. MOTORRIJDER VERONGELUKT. Dinsdagavond is te Gieten een motorongeluk gebeurd dat de 37- jarige M. H. S. het leven heeft gekost. S. reed met zijn motor tegen een trailer, die geheel on verlicht langs de weg stond. Het slachtoffer moet op slag dood geweest zijn. ZENDER HILVERSUM II WAS ANDERHALF UUR UIT DE AETHER. Talrijke vroege radioluisteraars hebben Woensdagochtend tussen zeven uur en half negen ver geefs getracht de radionieuws dienst en de vrolijke ochtend klanken uit hun toestel te krij gen. De zender Hilversum liet verstek gaan wegens een storing bij het zendstation te Lopik. Om precies drie minuten over half negen was de storing opge heven en kwamen de eerste klan ken door. Alleen de abonné's van de draadomroep hebben de uit gezonden programma's over Hil versum II wel kunnen beluiste ren, Kort na middernacht is in de nacht van Maandag op Dinsdag de jachtopziener J. Maassen te IJssel in het afgelegen Peeldorp- je IJsselsteijn overvallen en mis handeld door vijf mannen, die hem uit bed hadden gelokt door voor zijn woning „volk" te roe pen. De jachtopziener, die meen de te doen te hebben met men sen die de weg kwijt waren ge raakt, ging naar buiten en zag in het licht van zijn zaklamp vijf mannen staan, .waarvan hij er en kelen kende. Hij werd overvallen en tegen de grond geslagen en liep verscheidene wonden aan hoofd en handen op. Na de over val maakten de aanvallers zich ijlings uit de voeten. Nog in de loop van dezelfde nacht heeft de rijkspolitie van IJsselsteijn en Venray de vijf daders gearres teerd. Het zijn: L. van de W., A. van S. en G. V. uit IJsselsteijn en M. van de W. en A. van H. uit Deurne. Zij zijn allen op het po litiebureau te Venray ingesloten en hebben een bekentenis afge legd. VRIJDAG 11 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muz.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Pianorecital; 11.30 Gram.; 12.00 Amus. muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.53 Gram. en act.; 13.00 Nws; 13.15 Prot. Interker kelijk Thuisfront; 13.20 Zigeuner kwintet; 13.45 Gr.; 14.05 School radio; 14.25 Kamerorkest; 15.15 Boekbespr.; 15.35 Kopersextet; 16.00 Tuinbouwpraatje; 16.15 Gr.; 16.30 Barokensemble; 17.00 Voor dracht; 17.20 Gram.; 17.40 Koer sen; 17.45 Gram.; 18.00 Stemmen van overzee; 18.15 Gram.; 18.35 Cabaret; 19.00 Nws; 19.10 Rege- ringsuitz.; 19.30 Gram.; 20.00 Ra diokrant; 20.20 Gr.; 20.30 Hoor spel; 21.00 Radio Philh. orkest; 22.05 Caus.; 22.25 Vocaal ens.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Langs wegen van kunst en schoonheid; 23.40 Gr. Uit het gebied van Gerlang in het Pekalonganse is een aantal mensen geëvacueerd, daar aard verschuivingen gevreesd worden. Er zijn herhaaldelijk aardtrillin- gen gevoeld, die vaak aardver schuivingen voorspelden. Op Mid den-Java is dat meer voorgeko men. Volgens het gouverneurs kantoor te Semarang is tot dus- waarde dalen zal. Als deze eis in- |ve£, evacu® ruim 50. gewilligd zou worden, zou dit de I ussen Magelang en Semarang, Britse industrie ongeveer 600 mil- waar de weg zoals op 7 Novem lioen gulden per jaar kosten en ber is gemeld, over 500 meter de bouwkosten van een vier-ka- door een aardverschuiving is ver- merwoning met ongeveer 600 sperd, werkt de dienst openbare gulden doen stijgen. werken dag en nacht aan het op- Vorige week kondigden de lei- i ruimen van circa 5.000 kubieke ders van drie millioen arbeiders meter grond. Het vrijmaken van in de machine-industrie eisen de weg kost ongeveer 50.000 voor een loonsverhoging van tien rupiahs, doch om in de toekomst procent aan. Inwilliging van deze gevaar te voorkomen, zal veel eisen zou de uitgaven van de be- .omvangrijker werk verricht moe langrijke Britse industrieën die ten worden, aangezien de heu- voor de uitvoer werken, met cir- |vels, in dit gebied onbegroeid zijn ca een milliard gulden per jaar en voortdurend nieuw stortge- doen stijgen. Ivaar opleveren. 35) door PHILIPPO PRESTON. (Nadruk verboden). Nou, ik tast net zo hard in het haalde zijn sigarettenkoker voor duister als jij, als het erom gaat, waar ze heen is. Misschien dat we een van allen bericht krijgen en wie het eerste iets hoort, moet het dan maar gauw aan de an deren vertellen." „Je schijnt te voelen, dat er iets ongewoons aan de hand is," zei John koeltjes en afgemeten. Shane bemerkte hoe verkeerd het was geweest, dat hij naar hem toegegaan was. Hij voelde vaag een neiging hem de gehele geschiedenis te vertellen, doch hij begreep, even goed als Sonia, hoe onmogelijk dit was. „Nee, het is maar een of an dere malle gril van haar." „De wereld schijnt tegenwoor dig vol van dergelijke malle din gen. Ik bedoel, zoals je wel Be grijpt, die dwaze manier van doen van Leonard Peters. Ik ben ervan overtuigd dat hij in die misdaad betrokken is, als er ooit een schurk bestaan heeft, dan is hij het wel. Ik heb gehoord, dat de kring waarin hij verkeert, tot de grond toe verrot is. Ik vind dat een vrouw zulke lui zelfs niet goedendag zou kunnen zeg gen." Shane stond met een ruk op en de dag. Hij moest weggaan; als hij nóg één minuut bleef, zou hij barsten van drift. „En als ze dat nu toch eens ge daan had?" Shane trachtte het luchtigjes te vragen. John haalde zijn schouders op. „Over zoiets denk ik zelfs niet, maardan had ik haar yoor het laatst ge zien, dat is alles." „Drie antwoorden, dat reeds in de vacature voorzien is, vier bu reaux hebben me beleefd afge wezen en zes vervelende kerels hebben me „schat" genoemd en me verteld, dat ze bang waren niet dat soort baantje voor me te hebben, wat me passen zou." Audrey was de hele morgen bezig geweest met het beant woorden van advertenties en het bezoeken van bureaux, die steeds gehouden schenen te worden door bleke, uitgemergelde jonge vrouwen met een geweldige zelf overschatting. En nu zat ze in een tearoom nabij de Vijfde Ave nue met haar ellebogen op tafel en haar kin in haar ineenge strengelde vingers, te denken aan Shane en aan haar bank re kening, die vrijwel blanco zou zijn, als ze de huur betaald had, zodat ze, als ze niets vond, zou moeten gaan verhuizen. Ze had de keus tussen kassierster in een goedkope biscoop, of winkeljuf frouw in een „drugstore", waar haar knappe gezichtje en haar befaamheid als betrokken bij één der meest opzienbare misdaden van de laatste tijd ongetwijfeld klanten zouden trekken. Maar om te beginnen stonden die baan tjes, haar niet aan. De tearoom was zowat leeg, want het was stille tijd en de enige klant was een vriendelijk oud mannetje, met een rond ge richt, dat enige minuten na haar binnengekomen was. Hij zat te genover haar en deed, alsof hij zijn krant las, doch nu en dan keek hij er van op, nam een slok je ijswater en koffie om de beurt en tuurde over de krant heen naar het meisje. Hij had echter iets over zich, wat haar niet af stiet; hij was zo rond en dik, en bij de komst van de kellnerin glimlachte hij als een plafond engeltje. Onder het lezen haalde hij een keer zijn schouder op en dat gaf Audery weer de indruk van kinderlijke vriendelijkheid. Eindelijk vroeg zij om de reke ning en bukte zich bezorgd over de snel verminderde inhoud van het beursje in haar handtas. Bus- en spoorkaartjes, simpele maal tijden en andere kleine uitgaven, verslonden de dollars en stuivers en met centen scheen je niets te kunnen kopen, ook al had je er honderd bijeen. Iedereen wist immers, dat honderd centen niet zoveel koopwaarde hadden als eeen blanke zilveren dollar! Opeens deed een stem haar op schrikken. Ze hief het hoofd om hoog en zag dat het dikke man netje op de stoel tegenover haar was gaan zitten. „Juffrouw Audrey Merivale, is het zo niet?" „Ja, maar ik begrijp niet, hoe u mijn naam weet. Ik heb u nog nooit gezien." „Neen, maar ik heb uw portret gezien." Hij wees op de krant. „En bovendien heb ik nog veel meer van u gezien. U bent van morgen naar vier betrekkingsbu- reaux geweest en op zes kanto ren, zonder werk te vinden." Audrey keek hem met ver baasde ogen aan. „Bent u soms van de politie?" Als William Marash glimlachte trok zijn hele gezient in plooien „Neen, maar ik ben amateur detective. Mijn stokpaardje. Ik was aan het wandelen, toen ik deze merkwaardige geschiedenis in de krant las en ik wijzigde mijn plannen. Toen ben ik u gaan opzoeken, dat moet u me niet euvel duiden, want ik wilde we ten, hoe u er in werkelijkheid uitzag en of het me de moeite waard was, u aan te spreken, zoals ik nu trouwens gedaan heb." „Wilt u zo goed zijn, me een verklaring te geven van wat dit allemaal beduiden moet?" Audrey raakte van streek en vreesde, dat dit een nieuwe val was, die voor haar neergezet werd. (Wordt vervolgd). HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.45 Voor de huisvrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.40 School radio; 10.00 Caus.; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Voor de kleuters; 10.40 Orgel en zang; 11.15 „Het hangt aan de muur en het tikt"; 11.40 Viool en piano; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouw meded.; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. en gram.; 13.20 Lichte muz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Piano trio; 14.40 Boekbespr.; 15.00 Lich te muz.; 16.00 Muzikale causerie; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Muz. caus.; 17.40 Instr. trio; 18.00 Nws; 18.15 Act.; 18.20 Accordeonork.; 18.45 Lezing; 19.00 Voor de kin deren; 19.10 Meisjeskoor; 19.30 Caus.; 19.50 Ber.; 19.55 Streek - nieuws; 20.00 Nws; 20.05 Caus.; 20.15 Literair forum; 20.30 Caus.; 20.40 Idem; 21.00 Lichte muziek; 21.40 Hoor en wederhoor; 22.10 Buitenl. weekoverz.; 22.25 Lichte muz.; 22.40 Caus.; 22.45 Avond wijding; 23.00 Nws; 23.15 Kamer orkest. BRUSSEL: 11.30 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Opera- en Belcanto-conc.; 15.00 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muz.; 18.00 Kamermuz.; 18.40 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.15 Symph. ork.; 21.10 Kunstkaleidoscoop; 21.25 Symph. ork.; 22.00 Nws; 22.15 Intern. Ra dio-Universiteit; 22.30 Gr.; 23.00 Nws; 23.05 Dansmuziek.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5