Binnenlands nieuws smaken: Uil Je S RHEUMIN 1 helpt Ja! Shagretta smaakt beter dan shag! Eric de Noorman - Het raadsel van Tuath Mor Waarschuwing van Ben Goerion KERKNIEUWS Dreigende nieuwe Argentijnse verwikkelingen I ZEEPOST Half xwaar Zwaar il Virginia American i1 Korea Het kiesstelsel [in Frankrijk TERNEUZEN. IJZENDIJKE. ZUIDZANDE. Het communisme in Japan Davind Ben Goerion, Israels krachten uit het gedemilitari- eerste minister, heeft Woensdag het hoofd van de bestandscom- missie der Ver. Naties gewaar schuwd, dat Israël zou terugslaan als de Egyptische aanvallen voortduurden. Ben Goerion verklaarde, dat Egypte de schuld droeg aan de huidige situatie. Israël zou echter weerwraak plegen als de aan vallen op het land werden voort gezet. Het hoofd van de wapenstil standscommissie, generaal Burns, bezocht Ben Goerion om hem de voorstellen voor de grensvrede te overhandigen, o.m. bestaande uit een gelijktijdig terugtrekken der Israëlische en Egyptische strijd- Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip ver meld. Australië: s.s. „Himalaya" (16 Nov.). Canada: m.s. „Prins Willem v. Oranje" (16 Nov.). Chili: m.s. „Black Falcon" (16 Nov.). Ned. Antillen: m.s. „Delft" (15 Nov.). Nieuw-Zeeland: via Engeland (19 Nov.). Suriname: s.s. „Tiberius" (16 Nov.). Unie van Z. Afrika en Z. W. Afrika: m.s. „Bloem fontein" (15 Nov.) en m.s. „Capetown Castle" (19 Nov.). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. seerde grensgebied. Men neemt aan, dat hij aan premier Nasser van Egypte de mening van Ben Goerion zal mededelen. Ben Goerion zeide nogmaals, dat zijn land steeds bereid is om de bepalingen van de wapenstil standsovereenkomst van 1949 na te komen op voorwaarde, dat de andere partijen dit ook doen. Na de bijeenkomst met Burns legde Ben Goerion in het parle ment een verklaring af, waarin hij o.m. zei, dat Israël bereid is om met al zijn buren samen te werken: „Ons doel is vrede, geen zelfmoord. Wij hebben nooit oor log veroorzaakt en wij zullen ook nooit oorlog tegen iemand begin nen." „Wij zien geen reden tot con flict met Egypte. Integendeel, wij zien een goede basis voor een vruchtbare samenwerking tussen beide volken en het ontbreekt ons niet aan goede wil". Volgens waarnemers betekenen bovenstaande woorden het uit steken van vredesvoelhorens. SJARET NAAR AMERIKA. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, Mosje Sja- ret, is per vliegtuig naar de Ver. enigde Staten vertrokken, ten einde bij de hand te zijn als Is raël zijn verzoek om wapens aan het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken doet, aldus seint Reuter uit Jezale. De Israëlische ambassadeur in Washington, Abba Eban, zal in de nabije toekomst een lijst aan bieden van wapens, die Israël nodig zou hebben als tegenwicht voor de wapenleveringen van Tsjecho-Slowakije aan Egypte. De officiële reden voor de reis van Sjaret naar Washington is een campagne onder de Joden van de wereld voor het bijeen brengen van gelden, nodig voor het opnemen van 45.000 nieuwe immigranten in Israël. Uit de tegenwaarde-fondsen zou Israël wapens kunnen kopen. Naar van betrouwbare zijde verluidt zal Sjaret echter tevens de besprekingen voortzetten, die hij de vorige maand in Genève met Amerikaanse functionarissen is begonnen. Sjaret was toen nog premier. ARABISCHE EEN. LIGA BIJ De politieke commissie van de Arabische Liga is Woensdag voor een bijzondere vergjadering bij eengeroepen ter bespreking van de gespannen toestand aan de grenzen met Israël. Verder omvatte de agenda de bezetting van de oase Boeraimi door Groot-Brittannië gesteunde troepen en de houding van het Westen ten opzichte van de Ara bieren in het algemeen. Op de bijeenkomst van de po litieke commissie der Arabische Liga, welke op het ogenblik te Cairo wordt gehouden, heeft de vertegenwoordiger van Saoedi- Arabië meegedeeld, dat zijn rege ring het geschil met Engeland over de oase Boeraimi aan de Veiligheidsraad heeft voorgelegd. Spreker drong er bij de commis sie op aan, dat de Arabische lan den in deze kwestie eensgezind optreden. Het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken, heeft meege deeld, dat de ambassadeur van Sa- oedi-Arabië door zijn regering is teruggeroepen. In gezaghebbende kringen te Londen ziet men hier in een gebaar van protest tegen de bezetting van de oase Boerai mi door troepen onder Britse con trole. De heeft GESTOLEN JUWELEN WORDEN VERKOCHT. Twee jaar geleden baggerden gemeentewerklieden uit Het Zie ken te Den Haag een partijtje juwelen op, dat deel heeft uitge maakt van een grote collectie ter waarde van 400.000. Deze col lectie behoorde toe aan een thans overleden commissionnair en een Haagse juwelenfirma. De com missionnair was in 1920 met deze juwelen op reis in Spanje om ze te verkopen aan Spaanse juwe liers. In de trein werden hem deze sieraden ontstolen en de commis sionnair deed bij de Spaanse po litie aangifte van deze diefstal. De Spaanse politie heeft deze zaak nimmer tot klaarheid kun nen brengen. De verzekering (de juwelen waren bij „Lloyds" ver zekerd) betaalde het bedrag van vier ton uit„ Toen de juwelen uit Het Zie ken waren opgevist, slaagde de Haagse politie er in om aan de ïiand van tekeningen uit te zoe ken van wie de juwelen afkom slig waren. Na de vondst werden de siera den direct overgedragen aan het beheersinstituut omdat men aan vankelijk vermoedde dat deze wel eens het eigendom hadden kun nen zijn van Joodse mensen. Nu gebleken is dat de juwelen inder tijd hebben toebehoord aan de thans overleden commissionnair en aan de Haagse juweliersfirma, die door de verzekering zijn scha deloosgesteld, zal de staat der Nederlanden de juwelen doen veilen. Merkwaardig is dat men niet meer kan nagaan welke fir ma indertijd de verzekeringssom heeft uitbetaald. Lloyds verze kert namelijk door en de admini stratie van Lloyds is in de oor log verbrand. Bovendien is de diefstal inmid dels verjaard. HUIJBERGEN, EEN WITTE RAAF. De gemeente Huijbergen zal een der eerste gemeenten in Ne derland zijn waar de woningnood geheel zal zijn opgeheven. Uit de migratie sector zijn aan deze ge meente twaalf woningen toege ■wezen, nadat men de laatste drie jaren telkens twee nieuwe wonin ger heeft kunnen bouwen. Wa :- aeer deze nieuwe toewijzing is gerealiseerd zal aan alle woning aanvragen kunnen worden vol daan. OFFICIËLE NEDERLANDSE GELUKWENS AAN Mr VAN HEUVEN GOEDHART. De ministerraad heeft een schriftelijke gelukwens doen toe komen aan mr G. J. van Heuven Goedhart, ter gelegenheid van het feit, dat aan het onder zijn lei ding staande bureau van hef ho ge commissariaat van Je V. N. voor de vluchtelingen de Nobel prijs voor de vrede is toegekend. JONGE MAN MAAKTE AMOK. De Roosendaalse politie heeft Dinsdagavond beleg moeten slaan voor de woning van de familie V. aan de Markt te Roosendaal. De vader van het gezin had op het politiebureau een klacht in gediend dat de zoon des huizes, zekere W. V., zijn moeder had be dreigd en mishandeld. Toen de politie voor het huis aankwam, om de knaap in te rekenen, bleek hij zich een barricade te hebben gebouwd, waardoor de agenten genoodzaakt waren eerst de bui tendeur te forceren. Boven aan de trap van het bovenhuis had de jongen zich verschanst achter een muur van meubelstukken, van waar hij de agenten bekogel de met stenen en stukken hout en hen, na een waarschuwings schot van beneden met een mes begon te dreigen. Een agent zag kans de jongen het mes uit han den te schieten, waarbij de hand licht werd verwond. De jongen liet zich daarop ge willig arresteren. Over zijn mo tieven tast men nog in het duis ter. TREINVERKEER WAS BIJ ROOSENDAAL GESTREMD. Het treinverkeer bij Roosen daal is van Dinsdagavond laat tot Woensdagmorgen gestremd geweest, doordat een leeg elec- trisch treinstel bij het rangeren te Roosendaal Dinsdagavond om kwart over elf op een wissel uit de rails liep. Het baanvak Roo sendaalBergen op Zoom was geheel versperd. De laatste trei nen van Dinsdagavond en die van Woensdagochtend vroeg werden vervangen door bussen. Woens dagmorgen om 9.45 uur was het treinverkeer weer normaal. SCHOLIER DOOR TREIN GEGREPEN. Op een onbewaakte overweg tussen Heerlen en Terwinselen is. Dinsdagavond tegen zes uur de 16-jarige scholier H. J. uit Schaasberg door een kolentrein gegrepen en 15 meter meege sleurd. De jongen kreeg ernstig letsel. In zorgwekkende toestand is hij opgenomen in een ziekenhuis in Heerlen. DRIE BUSSUMSE JONGELUI GEARRESTEERD WEGENS AUTODIEFSTAL. De politie heeft in Baarn in de nacht van Dinsdag op Woensdag drie jongelui uit Bussum aange houden toen zij met een uit hun woonplaats gestolen auto van het Nassauplein wilden wegrijden op weg naar het buitenland, zoals later bij het verhoor bleek. Dank zij een taxi-chauffeur, die het drietal zich op verdachte wijze bij de auto zag ophouden, en de po litie waarschuwde werd de po ging der jongelui verijdeld. Noordkoreaanse regering aangeboden met de Zuid- koreaanse autoriteiten 25 Novem ber besprekingen te beginnen over het leveren van stroom aan Zuid-Korea, „zulks met het oog op het tekort aan stroom in Zuid- Korea". Toen de politie arriveerde was er echter niemand meer bij de auto, de politiemannen stellen zich verdekt op en korte tijd la ter verscheen het trio. De jongelui, 17, 18 en 19 jaar oud, zijn reeds eerder met de po litie in aanraking geweest we gens joy-riding. Ditmaal zal hun echter autodiefstal ten laste wor den gelegd, omdat zij voornemens waren naar het buitenland te gaan. ~*trt RECORD AANTAL BOTSINGEN OP RIJKSWEG DEN HAAG—ROTTERDAM. Op de rijksweg tussen Den Haag en Rotterdam heeft zich gister avond binnen een paar uur tijd een record aantal ongelukken voorgedaan. Het begon omstreeks half zeven onder de gemeente Rijswijk nabij het vliegveld Ypen- burg. Daar kwam een Volkswa gen bij het passeren op de derde rijbaan, waardoor een botsing met een tegenligger ontstond. Andere auto's konden door te grote snelheid of door het glad de wegdek niet tijdig remmen, zodat tenslotte veertien wagens bij de aanrijding betrokken wa ren. Een Delftse agent van politie waarschuwde op het gedeelte van de rijksweg onder Delft het verkeer. Een autobestuurder, die met een snelheid van circa 120 km reed, stopte op deze waar schuwing plotseling, tengevolge waarvan achterrijdende auto's met hem in botsing kwamen. Ook elders op de weg hadden botsingen plaats en alleen de Delftse politie telde in zeer kor te tijd achttien auto's, die bij een aanrijding waren betrokken. De politie had handen vol werk en de agenten moesten zo nu en dan over de ligusterheg springen om hun leven te redden. Op ver zoek van de Delftse politie werd daarom bij het begin van de rijksweg in Rotterdam het ver keer in de richting Den Haag door de Rotterdamse politie over de oude weg naar Delft geleid, waardoor verdere ongelukken werden voorkomen. Bij de botsing nabij Ypenburg werd één persoon gewond; ove rigens werd slechts materiële schade veroorzaakt. Geen wonderShagretta is zo rijp-dank zij de natuur- gefermenteerde tabak, die bij bet Clark Procédé EQ 7 wordt verwerkt. Koop en rook een pakje Shagretta en vergelijk het met shag 1 Smaakt ook heter ia de pijp T.B.C.-BESTRIJDING IN ZEELAND. De voorzitter van de Prov. Zeeuwse vereniging tot bestrij ding van tuberculose, dr J. J. Ok- ker, heeft in de jaarvergadering dezer vereniging verklaard, dat het medisch niet noodzakelijk wordt geacht een derde ronde voor het doorlichten van het Zeeuwse publiek te houden, te meer, daar een nog geringere toe loop wordt verwacnt. Tevens wet tigt het constateren van enkele gevallen niet de grote bedragen, die men hiervoor moet uitgeven. Wél verkeert een plan in een vèr- gevorderd stadium tot net hou den van een intensief bodemon derzoek in een bepaalde streek of dorp, waar zich plotseling veel t.b.c.-gevallen voordoen Daarnaast is er de methode, die gebaseerd is op de ervaring waardoor men een „landkaart" van Zeeland heeft gekregen, waarop gebieden voorkomen, waar t.b.c. veelvuldig voorkomt. Hier is onderzoek dus zeer nood zakelijk. Dergelijke gebieden zijn b.v. ue grensstrook, Oud-Vosse- meer en Vlissingen. Een medisch team is bereid ge vonden zich voor dit onderzoek in te zetten. Volgend jaar hoopt men de definitieve plannen klaar te hebben. HOGER SUBSIDIE VOOR E.T.I. VOOR ZEELAND. Aangezien de begroting van het Economisch Technologisch Insti tuut voor Zeeland voor 1955 een tekort van 8.000 aanwijst, heeft het bestuur Prov. Staten ver zocht het subsidie met ƒ2.000 tot 25.000 te verhogen. Men ver zocht verhoging van het rijkssub sidie met 6.000 tot 24.00°, het geen door het departement van Economische Zaken in overwe ging is genomen. Ged. Staten stellen nu voor het verzoek per 1 Januari 1956 in te willigen. De kosten zullen in de komende ja ren nog wel stijgen, o.a. door pe riodieke salarisverhogingen van het personeel en sociale Jasten, maar er wordt getracht de bijdra gen van gemeenten en Karners van Koophandel verhoogd te krijgen. Ged. Staten zeggen liet E.T.I. voor de verdere ontwikke ling der provincie onmisbaar te achten. VIJFTIEN MILLIOEN VOOR NIEUWE VEERBOTEN. Ged. Staten van Zeeland hebben de Prov. Staten voorgesteld een lening van 15 millioen aan te gaan voor de bouw van de twee nieuwe veerboten voor de Wes- terschelde. De plannen zijn bij na gereed en de onderhandelin gen om tot aanbesteding te ko men zijn aan de gang. HERVERKAVELING WALCHEREN. Deze maand zal de herverka velingscommissie Walcheren ge reed komen met de behandeling van de bezwaarschriften, die zijn ingediend tegen het plan van toe deling der gronden. De raad van beroep, welke de gevallen behandelt, waarin geen overeenstemming is bereikt tus sen de betrokkenen en de herver kavelingscommissie, heeft reeds enkele zittingen gehouden en in 18 gevallen een beslissing geno men. De commissie voor algemeen kiesrecht van de Franse Nationa le Vergadering heeft Woensdag met 22 tegen 13 stemmen bij 7 onthoudingen een ontwerp-ki es- wet aanvaard, dat gelijk is aan de kieswet van 1951 met uitzonde ring evenwel van de hierin toe gestane verbinding van lijsten. Het thans aanvaarde stelsel voor ziet, evenals de wet van 1951, in evenredige vertegenwoordiging met één stemronde. Tevoren had de commissie zich met 25 tegen achttien stemmen uitgesproken tegen het amende ment dat de senaat in de vroege ochtenduren had verbonden aan zijn goedkeuring van het houden van vervroegde verkiezingen. Zo als gemeld sprak de senaat zich in het bewuste amendement uit voor het houden van verkiezingen volgens het districtenstelsel en m 'twee stemronden. komen van het nieuwe gebouw te overbruggen een noodschool laten neerzetten naast het terrein van het nieuwe schoolgebouw. Tegenover de nieuwe school zijn sportterreinen ontworpen. De opdracht tot het ontwerpen der nieuwe H.B.S. is verleend aan het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft. Inmiddels hebben B. en W. de raad voorgesteld de no dige gronden aan de vereniging te verkopen. Het gaat om 18.150 vierkante meter voor sportter rein voor 27.225,7800 vier kante meter bouwterrein voor 62.400,— en 1300 vierkante me ter voor plansoen tegen 1.950,-, in totaal 91.575,—. MIDBENSTANDSCONSULENT IN ZEELAND BENOEMD. De heer A. Korstanje te Goes is per 1 December benoemd tot rijksmiddenstandsconsulent voor Zeeland. Na een opleiding van 3 maanden op het departement van Economische Zaken zal hij per 1 Maart zijn taak in Zeeland aan vangen. De heer Korstanje is momen teel directeur van het Zeeuws in stituut voor handelsonderwijs te Goes. "I Toneeluitvoering. Gisteravond gaf de toneelgroep van de afdeling Terneuzen van het Nederlandse Rode Kruis een toneeluitvoering in het Concert gebouw. Vóór de voorstelling sprak burgemeester mr. P. Tellegen een woord van welkom en consta teerde dat, gezien de grote op komst, er onder de Terneuzense bevolking niet alleen belangstel ling bestaat voor het toneel, maar ook voor het werk van het Rode Kruis. Voor zover dit nog niet het geval mocht zijn, spoorde de burgemeester degenen, die nog geen lid van het Nederlandse Rode Kruis zijn, dit nog deze avond te worden. Na dit korte openingswoord bracht de toneelgroep een toneel spel in drie bedrijven door E. Terlingen en Kees Spielings „De Rattenval". Dit stuk, dat aan de uitvoerenden tamelijk zware eisen stelde, werd door alle spe lers goed gespeeld. De regie was bij de heer B. Burger in goede handen, décors en grime waren uitstekend. Gedurende de pauze werd een verloting gehouden ten bate van het Rode Kruis. De bezoekers toonden zich over het gebodene zeer tevreden. Sleutelactie voor de vluchte lingen. De kinderen van de R.K. jon gensschool willen niet achterblij ven om de z.g. sleutelactie voor de vluchtelingen in Oostenrijk zo goed mogelijk te doen slagen. Zij zullen de vluchtelingen helpen door deze week huis-aan- huis de oude sleutels (en ook gaarne andere oude metalen) op te halen. Zij kregen allen van het onder wijzend personeel een wijk toe gewezen, waar zij zullen uithalen wat er maar te halen is. Er zit voor de jeugd ook een stimulans in om hun best te doen, want on der de deelnemers zullen prijsjes worden verloot. Uitslag schieting. Door de handboogmaatschappij „Kunst en genot" werd er een schieting gehouden, welke als uitslag had: hoogvogel: C. de Baere, Watervliet; le zij vogel: M. Cortvriend, Biervliet; 2e zijvogel; L. de Vilder, IJzendijke; le kal- vogelJ. Clarijs, IJzendijke; 2e kalvogel: Arn. Dellaert, IJzen dijke. Algemene vergadering Ver eniging voor kleuteronder wijs. Maandagavond werd in het Ver enigingsgebouw alhier de alge mene ledenvergadering gehou den van de Vereniging voor kleu teronderwijs te Zuidzande, tij dens welke de burgemeester, de heer H. P. Everwijn, werd be noemd tot ere-voorzitter van deze vereniging. De voorzitter, de heer H. Goe- degebuur, bracht in zijn ope ningswoord hulde aan de leidster van de school, mej. C. M. Kolle, voor het vele werk wat deze voor de school steeds verricht. Uit het financieel verslag bleek dat de rekening over het school jaar 1955—1956 sloot met een na delig slot van ƒ86,88. De begroting voor het jaar 1955-1956 geeft een nadelig saldo aan van 1000,waarbij echter wordt verwacht dat dit tekort door de gemeente zal worden bij gedragen. De aftredende bestuursleden, mevr. L. C. Everwijnvan den Bout en mevr. E. J. Risseeuw— Rosendaal, werden herkozen. Bij de rondvraag werd het woord gevoerd door burgemees ter H. P. Everwijn, die zich aan sloot bij de woorden van de voor zitter en namens het gemeente bestuur zijn waardering uitsprak voor de bewonderenswaardige manier waarop de leidster de school leidt en de interessante werkstukjes die door de kleuters onder haar leiding worden ver vaardigd. Spreker wees verder op de onzekerheid voor het ko mende schooljaar met betrekking tot de inwerkingtreding van de Kleuteronderwijswet. Wat deze brengen zal is thans nog niet ge heel bekend, doch de burgemees ter sprak de hoop uit, dat wan neer de wet veranderingen gaat brengen, deze zullen leiden tot verdere verbetering van de school. Vóór en na afloop van de ver gadering bestond gelegenheid om de door de kleuters vervaardigde werkjes en het speelgoed waar mee deze dagelijks omgaan, te bezichtigen, en de niet aanwezige ouders hadden zeker ongelijk, omdat het werk van de kinderen zeer interessant was om te zien. Collecte. De „Zeeuwse Collecte 1955" heeft alhier ƒ159,— opgebracht. NIEUWE CHRISTELIJKE H.B.S. VOOR WALCHEREN. De minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen heeft het bestuur der ver. voor Chr. middelbaar en voorbereidend ho ger onderwijs in Zeeland de prin cipiële goedkeuring verleend tot de aankoop van een terrein voor de bouw van een nieuwe Christe lijke H.B.S. voor Walcheren, ach ter het park de Griffioen te Mid delburg. Ook is principiële goedkeuring verleend voor opzet ep omvang van het gebouw, dat 22 leslokalen en verscheidene vaklokalen zal omvatten. De vereniging mag om de tijd tussen nu en het gereed- VICARIS HENDRIKS VERZORGT MORGENWIJDING Vicaris H. D. Hendriks te Re tranchement zal op Vrijdagmor gen 11 Nov. a.s. .te 10.05 uur in Hilversum voor de V.P.R.O de radio-morgenwijding verzorgen In Buenos Aires hebben geruch ten de ronde gedaan over de mo gelijkheid van een nieuwe staats greep. Krachtige gemotoriseerde eenheden van het garnizoen van Buenos Aires, die over pantser wagens beschikken, hebben thans stellingen ingenomen in de omge ving van het gebouw van het mi nisterie voor de Luchtmacht. Het is echter nog niet duidelijk, of deze ttroepen het ministerie be schermen of bedreigen. Op de vliegvelden van Buenos Aires zijn luchtmachteenheden van bases in het binnenland aan gekomen. 30. Vol spanning haast Eric zich in de vroege ochtendzon achter zijn hond aan, die met de neus over de grond Sarans spoor volgt. Onderwijl vraagt de Noorman zich af, wat de oorzaak van Sarans verdwijning kan zijn. Heeft deze hem bedro gen en verraden? Was het de raadselachtige koning van de Ulaid er alleen maar om te doen aan de weet te komen of de onbeken de, die in het dorp der Fiatach begraven ligt, wellicht 'n boodschap achtergelaten heeft, en zo ja, wel ke boodschap? Of is Saran iets overkomen? Het gedrag van zijn hond wijst op het laatste, maar toch twijfelt de Noorman. Als er werkelijk onraad geweest is, waarom heeft Saran hem dan niet wakker gemaakt? Het is zo onlogisch, maar goed i beschouwt is alles, wat Saran ge- daan heeft onlogisch. Eric versnelt zijn pas, als hij zijn hond een eindweegs vóór hem uit hoort blaffen. Naderbij komende, ziet hij de oor zaak van Wolfs opwinding: de op schouderhoogte afgescheurde man tel van Saran „Er was dus tóch onraad," mom pelt Eric. Het vertrapte, omwoelde gras be wijst, dat er stevig gevochten is. De goede trouw van Saran schijnt hiermee wel bewezen en toch, het blijft vreemd en geheimzinnig. Degenen, die de koning van de Ulaid hier overvallen hebben, zijn beslist niet in de nabijheid van het kamp geweest, want dan had Wolf zeker gewaarschuwd. Saran moet wel over een zesde zintuig beschik ken om onraad op zo'n grote af stand op te merken. Eric geeft Wolf de lucht van de mantel en beveelt haar verder te speuren. Het kost de hond geen moeite het spoor verder te volgen en het gaat zó snel, dat Eric de hond bij na niet kan volgen. Bij de bosrand staat Wolf eens klaps stil. Een zacht dreigend ge grom komt uit haar keel en als Eric naderbij komt ziet hij wat hij reeds gevreesd had... In de vlakje beneden rijden twee ruiters, die aan een lang touw de koning met zich mee voeren. De politieke toestand in Argen tinië is thans, nauwelijks zeven weken na het verdrijven van Pe- ron als president, verward. In de nacht van Dinsdag op Woensdag hebben ministers en legerleiders langdurig vergaderd. WAAR HET OM GAAT. Van regeringszijde wordt ver nomen dat het vraagstuk, waar het om gaat, is: in welke mate zullen de afspraken, in de dagen der revolutie tussen de thans aan het bewind zijnde en de Argen tijnse politieke partijen gemaakt, worden nagekomen De meest radicale regerings- vleugel meent, dat er een grondi ge zuivering in leger, en openba re en overheidsdiensten moet worden uitgevoerd. Generaal Bengoa wordt in dit verband door de jonge officieren er van beschuldigd een zuivering in het leger te vertragen. En de minister voor Arbeidszaken dr Luis Cerruto Costa wordt verwe ten dat hij „te zacht" in zijn op treden is tegen het algemene vakverbond, dat een der steunpi laren van het verdreven Peronis- tische bewind, waarin de invloed van Perons partijganger nog steeds groot is. De president van de universi teit van Kobe, dr. Monkitsji Namba, heeft Dinsdag te Oak land in Californië verklaard, dat de met het communisme sym- pathiserenden onder de Japanse studenten weliswaar in de mees te gevallen een minderheid vor men, maar zo actief en goed ge organiseerd zijn, dat zij veel in vloed hebben op de meningsvor ming onder de studenten. „Zelfs de onderwijzersbonden in Japan tonen, hoewel zij de communis tische zaak niet openlijk steunen, hoe langer hoe meer sympathie voor de roden", aldus dr. Namba.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2