Uit de Provincie Binnenlands nieuws Toren „Renate Leonhardt vaarklaar De moord op Stanley Wilson Een vondst van betekenis TERNEUZEN. AXEL. Welk type roker U bent: er is een GOLD FLAKE normaal of filter tip, die volkomen aan al Uw wensen voldoet. Eis daarom GOLD FLAKE! HOEK. BIERVLIET. SLUISKIL. ZUIDZANDE. KS?%USSrS»ta df weef-- door de SLUIS. l Goed gespeeld spelletje Amerika en de chemische oorlogvoering SCHEEPV A ARTBEWEGIN G KANAAL TERNEUZEN—GENT gedurende de maand October. ZEEVAART. Aantal B.R.T. Geschut opvaart 205 249.970 Geschut afvaart 214 270.414 Gelost of geladen te: Terneuzen 31 22.491 Sluik il 13 17.248 Sas van Gent 2 5.695 BINNENVAART. Opvaart. Aantal Ton Stoom- en 419.078 Moterschepen 1719 Sleep- en 307.163 Zeilschepen 249 Afvaart. Aantal Ton Stoom- en 412.122 Motorschepen 1715 Sleep- en 265.691 Zeilschepen 303 Gelost of geladen te: Aantal Ton Terneuzen 229 57.491 Sluiskil 202 149.527 Sas van Gent 365 96.734 Mysterie-show. Onder deze naam komt op 11 November in het Concertgebouw het gezelschap van theaterbureau „Centrum" een spannende, gezel lige en beschaafde amusements- avond geven ten bate van de „Bond zonder naam". Reeds vele avonden hiervoor waren zij in touw en hadden steeds een en thousiast publiek. "Mr. Koverto, de telepaath-hel- derziende, brengt de mensen in ademloze spanning met zijn op treden. De omlijsting van deze avond bestaat uit humor, schet sen, zang en muziek, Liefhebbers van Weense operette-muziek zul len hun hart kunnen ophalen. Naast het amusement steunt U levens het mooie werk van de „Bond zonder naam." Diploma E. H. B. O. Zaterdagmiddag werd in de brandweerkazerne door dokter C. A. Schiltman uit Axel het exa men afgenomen voor het verkrij gen van het „Eenheidsdiploma" H H. B. O., als besluit van de on der leiding van dokter De Koek en de instructrice mevr. Verlinde- Maandag gehouden cursus. Het diploma verwierven de da mes mevr. H. Bareman-Moes, mej. N. van Hoeve, mej. S. van Hoeve, mevr. J. van der Hooft de Jonge, mej. J. de Jonge, mej. de Rijke en mevr. E. G. Ver- plankeJansen. Vergadering L. J. G, Onder voorzitterschap van de heer M. Murre, vergaderde j.l, Vrijdag de afdeling Axel der L.J. G. in het „Centrum." Najial, de, voorzitter de aanwe zigen hhd verwelkomd, in het bij zonder de heer W. Koster, voor zitter van de afd. Axel der Z. L AL, en de heer drs A. Dijkgraaf, hield laatstgenoemde een lezing over „Coöperatie, een boerenbe- lang". Dat deze lezing met veel aan dacht werd gevolgd, bewees wel de vele vragen, die na afloop werden gesteld, welke door de he r Dijkgraaf uitvoerig werden beantwoord. Besloten werd een groep van leden te vormen, die het onder werp „Coöperatie" nader zal be handelen, en dit zal samenbunde lm met „Landbouw-Coöperatie- Centrum". Nadat de voorzitter de spreker had dankbetuigd voor zijn inte ressante lezing, werd gepauseerd. Na de pauze werd mededeling gedaan, dat op 23 Dec. een plat telandsavond zal worden gehou den, waaraan zullen medewerken de L. J. G.-dansgroep en het L. J. G.-orkest, benevens de L. J. G.-toneelgroep. De heer J. Haak hield vervol gens een causerie over de „Bie- lenrooimachine", waarin hij de vcór- en nadelen van de aanschaf en cis werking van deze machine uiteen zette. Tenslotte droeg de heer G. Die- jeman het gedicht „Dagen" voor, waarna de bijeenkomst werd ge stoten. Bazar jeugdgebouw. A.s. Vrijdag om 3 uur zal de bazar, welke reeds maanden in voorbereiding was in de gymnas tiekzaal van de o.l. school ge opend worden. De bazar is bedoeld om het ver bouwde jeugdgebouw in te rich ten. De beide Herv. Vrouwenvereni gingen zijn reeds ruim een jaar handwerken aan het vervaardi gen voor des» bazar, terwijl een rondgang door de gemeente vele prachtige cadeaux opleverden, welke aan het rad van avontuur, of in handwerkstands stellig wel aan de man of de vrouw zullen komen. De beide jongelingsverenigin gen hebben een groot aandeel ge leverd met houtsnij- en zaagwerk. Men zal ijverig oliebollen moe ten bakken om aan de grote vraag te kunnen voldoen in de thee- en koffiestand. Men hoopt een voldoend batig saldo te verkrijgen om het jeugd gebouw te kunnen inrichten. Benoemin. De heer H. Westdorp alhier, klerk ter secretarie te Water landkerkje, is benoemd tot amb tenaar ter secretarie alhier. Aroma moet zacht, smaakvol en koel zijn. Alleen rokers, die van nature het juiste rokerstempo hebben, genieten tenvolle van het kostelijke aroma dat een goede sigaret eigen is. Dat zijn zij, die hun sigaret zacht laten aangloeien, in plaats van snel ver branden. Een enquête heeft echter aangetoond, dat het merendeel der rokers een geforceerd tempo heeft. De sigaret, die zulk een fascinerende genieting kan zijn, die het ons mogelijk maakt rustiger te denken, beter te concentreren, vervliegt vaak in rook, zonder dat het aroma volledig tot zijn recht komt. Ofwel met een variant op een bekend gezegde: „haastige rookspoed is zelden aroma goed"! AromaSaver regelt rokerstempo Dit bijzonder ingenieuze filter regelt het tempo in de sigaret. Dank zij de Aroma Saver gaat men beter, smaakvoller en economischer roken. In Nederland vindt men de AromaSaver uitsluitend bij de GOLD FLAKE filter tip sigaretten. Geur en mildheid van de voor treffelijke GOLD FLAKE tabak komen nu nog beter tot hun recht. Opmerkelijk is, dat men toch de prijs van 80 ct heeft kunnen handhaven. Opbrengst collecte. De alhier gehouden collecte ten bate van het Verbond voor Alge mene instellingen voor Kinder bescherming heeft opgebracht 116,54. Jeugdleiders-cursus, ln de O. L. school A te Bier- vfiet is men begonnen aan een cursus voor jeugdleiders, uitgaan de van de Ned. Herv. Kerk. Daar het jeugdgebouw thans ftaar voltooiing nadert, wil men het jeugdwerk in de gemeente nieuwe activiteit inblazen. Onder leiding van ds W. S Evenhuis en wika R. Wasterval teren de aspirantjeugdleiders thans hoe men het ibeste groepen kinderen en jongeren kan leiden. Grote aandacht zal worden be steed aan handenarbeid, zang en het bijbelvertellen. Jaarvergadering Jeugdver, op Geref. Grondslag. Zaterdagavond werd in de Gem. Gehoorzaal de jaarvergadering gehouden van de jeugdvereni gingen op G. G. „Onze tijd en on ze roeping" en de J. en M. clubs. Bij de opening werd gezongen Ps 138 1 en 3, waarna de voor zitter, de heer F. de Jonge, voor ging in gebed, gevolgd door het lezen van de eerste 7 verzen van Ps. 105. In het bijzonder verwelkomde spr. ds F. L. Schalkwijk en de afgevaardigden van zustervereni gingen uit geheel Zws-Vlaande- ren. Uit de daarop uitgebrachte jaarverslagen bleek dat het afge lopen boekjaar gunstig is ge weest en voor beide jeugdvereni gingen een batig saldo resteerde. Ds Schalkwijk hield daarna een rede over „Kinderen des Ver- bonds", welk onderwerp hij ge splitst had in drie onderdelen, n.l. Ie Wat is het Verbond; 2e Wie zijn de kinderen des Verbonds en 3e Wat is de taak der kinderen van het Verbond. Vol aandacht werd deze mooie rede beluisterd, en de voorzitter was zeker aller tolk toen hij ds Schalkwijk hiervoor dank bracht. Na zang van Adrie de Kraker en Adri Meeuwsen volgde een to neelstukje, dat door leden van de J. en M. clubs werd opgevoerd. Het eerste gedeelte van de avond werd besloten met declamatie door mej. Dina Jansen en het zin gen van het J.V.-bondslied. Het tweede deel van de avond stond onder leiding van de voor zitter van de J. en M. clubs, de heer B. de Niet. Na het zingen van de bondsliederen M. V. en M. G. vond het radiospel „Wie doet het uit de doeken" plaats. Opgevoerd werd vervolgens het toneelstuk „Rondom Nooitge- dacht", hetgeen zeer verdienste lijk voor het voetlicht werd ge bracht. Zonder aan de overige medespelenden ook maar iets te kort te doen, moge het spel van mej. C. Dieleman vermeld wor den. Het verdiende applaus na af loop van het toneelspel bleef dan ook niet uit. Bepaald hinderlijk was dat de jeugd achter in de zaal zich niet bepaalde tot het rustig volgen van het stuk. Het bijwonen van een uitvoering of vergadering brengt verplichtingen mede ten opzichte van hen, die aan een avond medewerking verlenen. Wenst men hieraan niet te vol doen, zo blijve men thuis en is anderen niet tot last. Besloten werd met een zang nummer door Adri de Kraker en Adri Meeuwsen, waarna de voor zitter allen dank bracht voor de medewerking aan deze avond en speciaal de tirma Van 't Hoff, die de aankleding van het toneel ver zorgde. Het slotwoord werd gesproken door ds Schalkwijk, gevolgd door het zingen van „Dankt, dankt nu allen God", en 't uitspreken van het dankgebed. Ontspanningsavond. In het kader van het nieuwe winterseizoen organiseerde de Gezelligheidsvereniging van de C.N.A. een ontspanningsavond in het Klein Casino. Een speciaal woord van welkom werd gericht tot de representant van de N.V. Shell, die enkele films vertoonde. Zeer terecht deed de Gezellig heidsvereniging haar naam alle eer aan. Prijskaarting. In hotel „De Kroon'' werd ten bate van de voetbalvereniging „Sluiskil" een prijskaarting ge houden. Niet minder dan 48 spe lers lieten zich voor de prijskamp inschrijven. Voor deze kaarting werden door de Sluiskilse nering doenden vele prijzen beschikbaar gesteld. Dank zij de milde gevers en de goede opkomst kreeg v.v. „Sluiskil" een aardige duit in het laadje. Uitvoering. Zaterdagavond werd in het Ned. Herv. Jeugdgebouw een ouderavond gegeven door de Chr. knapenvereniging. De belangstel ling, voótal van de zijde van de ouders, was voor deze avond bij zonder groot. Na het welkomst woord van de leider volgde er een gezellige avond, die met een bont programma van voordracht, toneel en zang werd gevuld. Beëdiging, lampen aan de huizenkant uitge schakeld en behoudt men om de 60 meter het lichtpunt langs de kanaalzijde. Het is een verlich ting geworden die voor het ver keer en schippers een grote ver betering betekent. Jammer is het, dat de masten enkel zijn ge plaatst op het ^territorium van de gemeente Terneuzen. Hopelijk zal het korte stukje tot even voor bij het Stroodorpe spoedig de zelfde verandering ondergaan. Overgeplaatst. De wmr 1ste klas der Rijkspoli tie M. van der Vlugt, post-com- mandant te Zuidzande, is met in gang van 1 November 1955 over geplaatst naar Brouwershaven. Onze plaatsgenoot de heer E. Hallegraeff, die bij Koninklijk Besluit van 1 October j.l. werd benoemd tot reserve-officier van de nationale reserve, zal in de rang van le luitenant op 19 No vember a.s. beëdigd worden. De beëdiging zal geschieden door kapitein Fassaert van de natio nale reserve in de tegenwoordig heid van de manschappen van het Zeeuws-Vlaamse bataljon te Axel. I Moderne verlichting. Maandag zijn de monteurs van de P.Z.E.M. klaar gekomen met de aansluiting van de nieuwe lichtmasten, die langs de Kanaal- weg-Zuid zijn geplaatst. Reeds eerder werd met gedeelten de nieuwe verlichting ontstoken en kon gisteravond de verlichting geheel in gebruik worden geno men. Bleven voordien na elf uur 's avonds slechts enkele lampen branden, nu worden enkel de GRENSGESCHIL TUSSEN INDIA EN CHINA. India en (communistisch) Chi na zullen wellicht een 'gemengde commissie instellen ten einde de eigendom te onderzoeken van het Hoti-gehied aan de grens tussen India en Tibet, zo heeft een woordvoerder van de Indiase re gering bekend gemaakt. Zondag waren de eerste berichten over de komst van Chinezen in dit ge bied ontvangen van de bestuurs ambtenaren van het district Garwhal in het Noord-Westelijke deel van de provincie Ettar Pra- desj. De Indiase woordvoerder ver klaarde dat er verschil van me ning is van het bezit van het ge bied, dat nabij de 3.500 meter ho ge Nanda Devi ligt. De grens is nooit duidelijk afgebakend. JONGEMAN BIJ STEEKPARTIJ GEWOND. In de Havenstraat te Hilver sum is Zaterdagavond een jonge man die rustig met zijn meisje liep te wandelen het slachtoffer geworden van een vecht- en steekpartij van drie mannen, lie onder invloed waren van sterke drank. De jongeman is in het ziekenhuis opgenomen en heeft veel bloed verloren. Zijn toestand is echter niet levensgevaarlijk. De drie mannen zijn door de po litie gearresteerd. Omstreeks kwart over acht wandelde de 23-jarige De G. ge armd met zijn meisje op 't voet pad, toen de 3 mannen de 24- jarige loswerkman D. uit Hilver sum, diens 30-jarige broer, los werkman uit Deventer en de 22- jarige loswerkman F. uit Hilver sum tegen hem opbotsten, daarbij o.a. roepend: „Je loopt aan de verkeerde kant." Toen de jongeman hen weer op het onjuiste van hun gedrag, sloegen twee mannen er direct op. De G., die flinke klappen op liep, kwam te vallen en wilde opstaan. Daarop trok de 30-jari- gen D. een mes en stortte zich op de jongeman. Deze wist de steken bijna alle te pareren, doch kon niet voorkomen, dat hij in de linkerbovenarm een ernstige wond opliep, waaruit het bloed stroomde. Een burger slaagde er in de hevig bloedende De G. in zijn auto te krijgen en hem di rect naar het ziekenhuis te bren gen. De drie mannen liepen in middels door, maar het publiek volgde hen op een afstand. Toen de inmiddels telefonisch gewaar schuwde politie op weg naar de plaats van de vechtpartij de drie mannen tegenkwam, werden zij op aanwijzing van het publiek gearresteerd. Zij zijn ingesloten om te worden voorgeleid. Tijdens het onderzoek zeiden zij De G. in het geheel niet te kennen. „De bergingstoren van de coöperatieve vereniging „Renate Leonhardt" ligt thans geheel be drijfsklaar in de haven van IJmuiden gereed", aldus een com muniqué, dat het bestuur van de coöperatieve vereniging na een dezer dagen in Utrecht gehouden vergadering, heeft uitgegeven. „Wanneer het vergevorderd seizoen het uitvaren niet zou be letten kon onmiddellijk begonnen worden met de daadwerkelijke berging van de goudschat, die aanwezig geacht wordt in het op de Haaksgronden gezonken schip „Renate Leonhardt". Nu zullen de pogingen moeten wachten tot het volgende jaar, wanneer het geschikte seizoen aanbreekt". „Met grote voortvarendheid", aldus vervolgt het communiqué, „is getracht die maatregelen te treffen, die het uitvaren dit jaar nog mogelijk zouden maken. Be langrijke verbeteringen aan de toren werden aangebracht en uit gebreide voorzieningen getrof fen. Door enkele tegenslagen en wellicht zelfs ook tegenwerking, althans niet medewerking, van bepaalde zijde, kon aan het voor nemen geen uitvoering worden gegeven". - ,,Zo. kwam de toren, die in IJmuiden aan de grond was ge zet, door een onjuiste manoeuvre bij hét vlottrekken scheef in het water te liggen", aldus het be lt i .r-1 l~l L I stuur van de coöp. vereniging. Hebt bij OOK al rneumatiek „Na verwijdering van tientallen Wie de kweTingen van rheumatiek of kubieke meters grond, die zich van rheumatsche aandoeningen kent, op het grondvlak hadden vastge- iveet hoe een groot deel van zijn leven zet, is de toren inmiddels niet al- vergald wordt door de vaak zware pijnen, geheel recht gekomen, doch Zodra gij Uw kwaal bestrijdt met Akker'sook ig dg diepgang bereikt, die seis doordringen, voelt U. hoe een heer- toelaatbaar wordt geacht met het lijk verwarn ende balsem Uw pijnen oog op het passeren van de siui- lenlgt en zul: U bemerken welk een wel-zen in het Noordzeekanaal", dadlge werking dit ideale wrijfmlddel be- „Hét bestuur, dat op krachtige zlL Niet voor niels zegt men: Akkers wi;ze de belangen van de coöp. Kloosterbalsem„Geen goud zo goed verenjging wil blijven verdedi gen, is vastbesloten de bergings plannen ten uitvoer te brengen", aldus vervolgt het communiqué. „Het beschikt over voldoende middelen hiervoor. Doordat de medewerking van een boorspecia- list verkregen kon worden, is de kans op een technisch slagen van de onderneming nog in belangrij ke mate verhoogd", aldus besluit het communiqué. Uit kringen van de rijkswater staat verneemt het A.N.P., dat sinds het staken van de werk zaamheden aan de bergingstoren in de haven van IJmuiden, geen werkbootjes meer zijn gesigna leerd bij het gevaarte, dat op het moment nog steeds scheef ligt. Van de zijde van de firma Wijs muller, die in opdracht van de coöp. bergingsvereniging de to ren naar de Haaksgronden zou slepen, werd medegedeeld, dat men daar in lange tijd niets meer van de coöp. vereniging heeft ge hoord. Men heeft zelfs bij de rijkswaterstaat moeten informe ren over de stand van zaken, een informatie, die geen resultaat op leverde. De heer P. Visser, voorzitter van de coöp. vereniging „Renate Leonhardt", verklaarde naar aan leiding van het scheefliggen van de bergingstoren, dat dit te wij ten is aan een rest ballast, die echter spoedig zal worden verwij derd. Ondertussen is het beslag, dat indertijd een machinefabriek in IJmuiden op de bergingstoren heeft doen leggen, niet opgehe ven. Op 17 November a.s. zal de zaak betreffende dit beslag aan het oordeel van de rechter in Alk maar worden onderworpen, aldus de heer Visser. Hij achtte het mo gelijk, dat de expeditie naar de Haaksgronden ongeveer eind April van het volgende jaar zee zal kunnen kiezen. JOY-S AILING. 19-jarige wilde vriendjes onthalen. Op een avond in de afgelopen week kwam aan de Westerdoks- kade een 60 tons motorschip los van de wallekant. Het schip was geladen met 50 tons ijzer, en een 19-jarige jongeman stond aan het roer. 'Zijn broertje en enkele vriendjes waren passagiers. Het was geen dienstreis, die het schip ondernam, maar een pleziertochtje, waartoe de 19-jari ge zijn vriendjes had uitgenodigd. Men doorkruiste de Amsterdam se grachten en meerde tenslotte aan de Bilderdijkkade. Intussen had de eigenaar van het motorschip bij de politie aan gifte gedaan van de vermissing van zijn vaartuig. En omdat de 19-jarige al eens eerder een po ging had ondernomen om met een schip van zijn baas hij is als schippersknecht in dienst van de eigenaar van het motorschip het ruime sop te kiezen, viel de verdenking op hem. De ver moedens werden bewaarheid en de gulle varensgast werd in be waring gesteld. Om het schip voor de vaart ge reed te maken had hij het het begon al te donkeren voorzien van vier navigatielichten, die hij van een ander schip had afge- sloopt. De vriendekens gingen als „genodigden" vrijuit. OP DRIE STATIONS ZONDAG AVOND REIZIGERS TUSSEN TREIN EN PERRON. Het is Zondag voor in de trein stappende reizigers geen geluk kige dag geweest. In Helmond Utrecht en Nijmegen zijn 's avonds reizigers bij het instap pen tussen het perron en de trein terecht gekomen. In alle drie ge vallen liepen de ongelukken vrij goed af. In Helmond zou Zondagavond acht uur een dame in een invali dewagen in de bagagewagen wor den gereden. Zij gleed daarbij van door PHILIPPO PRESTON. 33). HOOFDSTUK XI. DE GEMOEDELIJKE MIJNHEER MARASH. De burgemeester van West- Berlijn, dr Otto Suhr, en echtge note zijn voor een bezoek op uit nodiging van het Foreign Office in Londen aangekomen. Op de St. Lajirensrivier is Zon dagavond een Canadese bagge- molen, die de stroom werd opge sleept, gezonken. Mede als een gevolg van de slechte weersom standigheden heeft men slechts vier van de veertien- opvarenden kunnen redden. Vergadering Gemeenteraad. De gemeenteraad alhier beslis te in zijn zitting van Vrijdagavond over de toelating van de heer P. A. Wieme tot lid van de raad. De commissie van onderzoek deelde bij monde van de heer Dusarduyn mede dat de stukken, betrekking hebbende op de toelating in orde waren bevonden. Hierna deed de burgemeester enige mededelingen over de her stelwerkzaamheden aan de rijks weg van Sluis naar Sint Anna ter Muiden. Deze weg zal enige dagen voor alle snelverkeer worden af gesloten, daar anders verbetering onmogelijk is. Echter is van de zijde van de rijkswaterstaat de me dedeling gedaan, dat de weg in ieder geval Vrijdag 11 November bereden kan worden, zulks in ver band mét de te verwachten drukte gedurende de nationale feestdag in België. De aanbesteding van de weg Sduisje—Kruisdijk zal hoogstwaar schijnlijk plaats vinden op 22 No vember, „Ik zeg je dat ze weg is..er van door. Ik weet niet waar heen." Shane had Maisie wel door elkaar kunnen rammelen tot ze niet meer kon. „Wil je dus be weren, dat je haar hebt laten gaan om een jongeman midden in de nacht te bezoeken, die op een manier, waarvan je niets be greep, haar had opgebeld?" „Nou die influenza of griep ge schiedenis geloofde ik natuurlijk niet, maar hoor eens, Shane ik ben het kindermeisje van je zus ter niet." „Nee, maar je bent wel haar vriendin en je weet, evengoed als ik dat ze in wereldse zaken niet veel meer dan een klein kind is. Jij bent een levenswijze bohé mienne die gelooft, dat de we reld van cocktails en muziek aan elkaar hangt. Zij houdt er dag dromen en idealen op na." Shane haastte zich de kamer uit, woedend en angstig. Ze moest wel met Peters meegegaan zijn! Waarom was ze niet naar hem toegekomen? Zeker, ze vond natuurlijk het schandaal erger dan Peters. Of was ze er zo ze- (Nadruk verboden). I ker van, dat hij, haar eigen broer, I schuldig was aan moord en wilde ze hem op die manier bescher men? Hij was al in zijn auto geT stapt en wilde juist inschakelen, toen detective Leyton als uit c|£ lucht gevallen voor hem stond. „Goedenmorgen mijnheer Car ter. Ik wilde u graag spreken, want uw zuster heb ik zoeven, niet thuis getroffen en de jonge dame, die me opendeed, vertelde, dat ze weg was." „Ja." Shane voelde wel, dat zijn toon ontaktisch was, al scheen de detective dit niet te bemer ken. s ,Dat spijt me, want ze zal, evenals u bij het onderzoek als getuige worden opgeroepen." Hij keek Shane Strak aan. „Ik zal er zijn, als u me nodig hebt, maar ik hoop, dat u het buitèn mijn zuster kunt stellen." „Ik veronderstel dat u me wel kunt vertellen, waar ze ergens „Jammer genoeg is het plan blijkbaar onverwachts bij haar opgekomen en daardoor weet ik op geen stukken na, waar ze heengegaan is." Shane vond dit zelf een onhandig antwoord. „Wat ongelukkig! Het moet wel erg overhaast gegaan zijn, want ik heb mijnheer Andrews ook al opgebeld in de hoop, dat hij me haar adres kon geven. Ik heb na tuurlijk niet verteld, waar het om ging. Ik vroeg er alleen naar, doch hij had er zelfs geen idee van, dat ze weg was." „We zijn allebei nogal wispel turig aangelegd: U doet het bes te, nog eens terug te komen." Met een nijdige ruk zette Sha ne de wagen in beweging en liet de detective op het trottoir staan. „Zo, dus juffrouw Sonla Is er vandoor en dat jongmens weet blijkbaar niet eens, waar ze heen is. Hij heeft ditmaal de waarheid gesproken." Shane dacht nergens anders aan, dan aan die geheimzinnige verdwijning van Sonia. Hij maak te zich dodelijk ongerust. Hij bel de Audrey op en samen reden ze naar een afgelegen restaurant langs één der buitenwegen, waar hij er zeker vah was, dat ze niet gestoord zouden worden. Hij trachtte zijn nieuwe bekommer nissen voor Audrey verborgen te houden, maar ze vroeg er ter stond naar. „Het dient heus ner gens voor, een van beiden onze moeilijkheden stil te willen hou den, Shane, dus je kunt het me beter vertellen, wat de laatste aanval nu weer is geweest.' Haar kameraadschappelijk glimlachje deed hem denken: Ik kan niet dankbaar genoeg zijn voor haar liefde en hij zei hard op: „Ik voel me een bruut, dat ik mijn ellende met jou wil de len, maar toch veronderstel ik, dat ik het je zal moeten vertel len. Sonia ie er met Leonard van door." „Sonia?" herhaalde Audrey verstomd over dat bericht. „Ja, en ik weet bij geen moge lijkheid, waar ik haar vinden kan want ik kan niet naar de politie gaan. Ik heb John dadelijk na jou opgebeld, maar hij was niet thuis. Ik zal het later nog eens proberen, want ik moet hem spreken; immers hij weet, dat ze weggegaan is en ik wil weten, in wat voor stemming hij nu ver keert. Met dergelijke kerels is het juist het lastigste, dat ze geen zwakheid dulden in anderen." „Als hij van haar houdt. Audrey maakte de zin niet af. Shane haalde glimlachend de schouders op. „Er bestaan zoveel soorten van liefde en het zijn niet altijd de grote of volmaakte soorten". Hij keek haar aan, nieuwsgierig voor zichzelf, hoeveel ze wel van hem hield en het viel haar gemakke lijk, zijn onuitgesproken vraag te raden. „Ik geloof, dat ik alles zou kunnen vergeven." „Ik weet het bijna zeker en ik ben niet verwaand genoeg, me te verbeelden, dat ik al je liefde waardig ben. Maar kom, het dient nergens toe, er aldoor over te praten en te piekeren, zolang we niets zekers weten. Vertel me liever wat meer over Jezelf. Je zei immers dat je nog geen be trekking had?" „Neen, maar ik zal er wel gauw een vinden." „Ik wou toch zo graag, dat ik je mocht helpen. Audery, is het eigenlijk niet gemeen, dat ik je zo in de ellende laat zitten, al leen omdat jij zo trots ben?" (Wordt vervolgd). de voetsteunen en kwam tussen de trein en het perron terecht. Hoewel licht gewond, kon zij met de volgende trein de reis voort zetten. In Utrecht sprong een 64-jarige dame op de trein, die om kwart over zes naar Leiden vertrok. Zij vie]| tussen de trein en het perron. Een direct aan de noodrem trek kende passagier voorkwam daar mee een ernstig ongeluk. De slechts licht gewonde onvoorzich tige reizigster is naar het Stads en Academisch ziekenhuis ge bracht. Hn Nijmegen stapte Zondag avond om half tien een reiziger bij het betreden van de nog stil staande trein mis; hij kwam tus sen het perron en de trein te recht. Hij werd niet gewond en kon zijn reis voortzetten. LIJK VAN OUDE DAME OPGEHAALD. Gistermorgen heeft de politie uit een vijver in het Vondelpark, ter hoogte van de Saxenburgstr., het lijk van een ongeveer 70-jari- ge dame opgehaald. Omtrent de identiteit van de overledene tast men in het duister. Zij was ge kleed in een zwarte mantel met bontkraagje, beige kousen en lage zwarte schoenen. Haar hoedje met huissleutel erin lag op de kant. (De politie acht zelfmoord niet uitgesloten). BLINDEDARMPATIENT AAN BOORD VAN WEERSCHIP. Het weerschip „Cirrus" van de rijksluchtvaartdienst te Den Haag is de haven van Queehs- town in Ierland binnengelopen om een patiënt, bij wie blinde darm-ontsteking is geconstateerd, te ontschepen. De „Cirrus" heeft de Ierse haven inmiddels weer verlaten. Het was te Rotterdam onbekend wie de patiënt was. AANTAL RADIOLUISTERAARS IN NEDERLAND. Het aantal aangegeven radio- ontvangtoestellen in Nederland bedroeg per 1 November 1955 2.071.483 tegen 2.060.719 op 1 Oct. 1955. Op 1 October 1955 waren er 519.238 aangeslotenen op het draadomroepnet tegen 517.920 op 1 September 1955. De veldwachter van Neeroete- ren (Belgisch Limburg) heeft dezer dagen, toen hij zijn gebrui kelijke rondgang maakte, onder een brug, verborgen tussen wat gras, een klein kistje aangetrof fen, dat bij nader onderzoek be richten in geheimschrift alsmede een papier voorzien van een stem pel der douane-diensten, bleek te bevatten. Hij nam het kistje on der de arm en toog ermee naar de rijkswacht, die, na met enige moeite het schrift ontcijferd te hebben, tot de conclusie kwam dat men hier op het spoor was van een belangrijke goudsmok kel. Ogenblikkelijk werd het ge hele politieapparaat in de provin cie Limburg gealarmeerd en reeds enkele minuten later reden overal op de Limburgse wegen de met radiowagens uitgeruste mo biele brigades rond. Een der pa trouilles stelde zich verdekt op nabij de plaats waar het myste rieuze kistje was gevonden doch hoe men hier ook wachtte, geen enkele verdachte persoon daagde op. Wel scharrelden er een paar padvinders rond in de omgeving van de brug, die kennelijk in zeer opgewonden stemming verkeer den, dat was dan ook niet te Ver wonderen want bij hun spel van smokkelaars contra douane-amb tenaren hadden zij onder de brug een kistje verstopt en dit was nu zo maar verdwenen... De rijkswachters hadden nu al spoedig door hoe de vork in de steel zat en met enig vertoon werd hierop het kistje met de goudschat en de documenten on der grote vreugde en veel plezier van beide zijden weer onder de brug verstopt en kon het spel voortgang vinden. Het chemische corps van het Amerikaanse leger heeft op dracht gekregen de onderzoekin gen op het gebied van oorlogvoe ring met bacillen en gas uit te breiden. Er moeten nieuwe biologische, radiologische en chemische wa pens worden ontwikkeld, zo luidt de opdracht, en bestrijdingswij zen daartegen. Men moet daarbij ,,zo ver gaan als de menselijke geest kan omvatten". Een en an der is meegedeeld door de minis ter voor 't leger, Charles Brucker. De reorganisatie van het werk van het chemische corps wordt gebaseerd op een rapport van een speciale commissie van natuur kundigen, chemici en psycholo gen, waarin wordt gezegd dat het corps zijn onderzoek moet concen treren op de ontwikkeling van wapens „van maximale uitwer king, los van bepaalde opvattin gen over oorlogvoering". Het doel is een vijand te overwinnen, zonder dat eigendommen, die la ter misschien bruikbaar zijn, wor den vernietigd. De commissie oefende critiek op wat zij noemde ,,het gebrek aan begrip bij 't publiek" in deze aangelegenheid, daaraan toevoe gend dat de atoomoorlog voering „vreselijk besproken" wordt, maar veel van het werk van het chemische corps „afschuwelijk" wordt genoemd.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2