Nederland-Noorwegen 3-0 BURGERLIJKE STAND Eric de Noorman - Het raadsel van Tuath Mor KORFBAL SCHAKEN LOOP DER BEVOLKING Binnenlands Nieuws s Wai brengi de Radio? Weinig bevredigende zege van het Nederlands elftal What You rail PANDA-STRIP VAN HET VERBOND VOOR VEILIG VERKEER DRIE GEWONDEN BIJ AANRIJDING. Zondagavond is nabij Mussel kanaal een aanrijding voorgeko men waarbij drie personen ern stig werden verwond. De ongehuwde 24-jarige land bouwer B. S. uit Musselkanaal zou zijn gehuwde zuster, mevr. C. A.-S. uit Veendam per motor naar de bushalte brengen. Het 5-jarige zoontje van de arbeider M. E. uit Musselkanaal stak vlak voor 'te motor de weg over en werd ge grepen. Hierdoor kwamen zowel de motorrijder als duo-passagiere te vallen. Zij bleven bloedend up de weg liggen. Een arts consta teerde, dat S. een schedelbasis- fractuur had opgelopen. Hij werd per ambulance naar het Diaco- nessehuis te Emmen vervoerd. Mevr. A.-S. kreeg een hersen schudding en werd naar haar wo ning overgebracht. Het kind liep ernstige verwondingen op. VOORRAADSCHUUR AFGEBRAND. Aan de Oranjedijk te Den Haag is Zondagmiddag een met koren en vlas gevulde grote voorraad schuur van de heer A. Noordam geheel in vlammen opgegaan. De 's-Gravenzandse vrijwillige brandweer kon echter voorkomen dat de boerderij en andere belen dende percelen vlam vatten. Het vuur zou zijn ontstaan, doordat kinderen in de schuur tmet luci fers speelden. De eigenaar was verzekerd. De schade loopt in de duizenden guldens. TWEE PERSONEN BIJ AANRIJDING GEDOOD. Op de provinciale weg te Giet hoorn-Noord zijn Zondagavond om acht uur twee personen bij een aanrijding om het leven ge komen. De 4b-jarige mevr. K. O.- A. die met haar schoonzuster, mevr. O. uit Amsterdam liep te wandelen, werd door een haar achterop komende motorrijder aangereden en op slag gedood. De motorrijder, de 19-jarige G. V. uit Steenwijkerwold werd bij de aanrijding van de motor geslin gerd. Ook hij werd onmiddellijk gedood. De dame uit Amsterdam kreeg geen letsel. SCHUUR MET 1500 RIET MATTEN AFGEBRAND. Een schuur, gedeeltelijk van riet en gedeeltelijk van hout, waarin 1500 rietmatten wapen op geslagen en staande aan de Nieu- weweg te 's-Gravenhage-Loosdui- nen is Zondagavond totaal afge brand. De schade bedraagt onge veer 16.000. Omstreeks kwart over 7 werd de brand ontdekt. Spoedig daar na echter stond de schuur met de inhoud in lichter laaie en toen de brandweer van Den Haag, die en kele minuten na de alarmering met een motorspuit en een mate riaalwagen ter plaatse verscheen, was de schuur reeds afgebrand. De rietmatten vertegenwoordi gen een waarde van ongeveer 10.000, terwijl de waarde van de schuur ongeveer 6.000 bedroeg. De eigenaar, de 30-jarige tuinder W. G. J. Valk uit Den Haag, was slechts gedeeltelijk verzekerd. De oorzaak van de brand is onbe kend. DINSDAG 8 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Hoogmis; 9.30 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Lichtbaken; 10.00 Voor de kleu ters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Schoolradio; 11.50 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Gr.; 12.15 Nood breekt traditie; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Amus. muz.12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 14.00 Gevar. progr.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 16.00 Voor de zie ken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Koersen; 17.45 Regeringsuitz.18.00 Voor de jeugd; 18.20 Sport; 18.30 Orkest; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.15 Uit het boek der boeken; 19.30 Gram.; 20.20 Act.; 20.35 De ge wone man; 20.40 De dood van Wailenstein; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gram. 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 Voor de huisvrouw; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gr.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Lichte muz.; 11.30 Piano; 12.00 Lichte muz; 12.30 Land- en tuinbouw med. 12.35 Twee piano's; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Ork.; 13.55 Beursberichten; 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio (event, tussen 13.00 en 15.00 Rep. van de terug keer van H. M. de Koningin); 15.00 Voor de vrouw; 15.30 Ka mermuziek; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.20 Causerie; 17.30 Dansmuziek; 18.00 Nieuws; 18.15 Piano; 18.30 Causerie; 18.40 Lichte muz.; 18.55 Paris vous parle; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Amateurprogr.; 19.45 Film praatje; 20.00 Nieuws; 20.05 Act.; 20.15 Gevar. progr.; 22.20 Voor dracht; 22.35 Volksliederen; 22.55 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 New York calling; 23.20 Act.; 23.30 Gram, <m BRUSSEL (VI): 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht;; 12.34 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.10 Tuinbouw- kroniek; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Orgelspel; 16.30 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Ka mermuziek; 17.45 De wereld van het boek; 18.00 Jeugd en muziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Knapenkoor; 19.50 Syndicale kroniek; 20.00 Voor de vrouw; 21.00 Orkest; 22.00 Nws; 22.15 Piano; 22.55 Nieuws. Precies om half drie Zondag middag kwamen de elftallen van Nederland en Noorwegen van onder de eretribune het veld op, voorafgegaan door de Belgi sche scheidsrechter Versijp en zijn landgenoten Lescart en Ron- dia, die als grensrechters optra den. Na een wederzijds terreinver- kennen waren het de Noren die het eerst tot een schot kwamen. Rechtsbinnen Kotte, een speler van 20 jaar, die al voor de tiende maal de kleuren van zijn land ging verdedigen, kreeg de bal op het middenveld te pakken, loste een schot, dat echter te zacht was om De Munck in moeilijkheden te brengen. Even later was het Ne derland, dat er tussen uit trok. Bosselaar kreeg de bal bij de zij lijn te pakken, centerde naar Ap pel, die ver naar rechts was afge zwenkt. Met een schaarbeweging passeerde hij linksback Falck, doch zijn voorzet belandde achter het Noorse doel. Vervolgens com bineerden Hennum en Knudsen door de Nederlandse verdediging. Cor van der Hart zag het gevaar, plaatste zich tussen beide spelers en kopte de bal terug naar De Munck, die met een uitworp met een weer zijn voorhoede aan het werk zette. Na 8 minuten kreeg Nederland de eerste corner te nemen. Carlier plaatste zich achter de bal. Hoog- opspringend kopte De Bruyeker? de bal over de lat. Meteen waren onze landgenoten weer terug. Ap pel probeerde met een verre pass Bosselaar te bereiken. Vallend wierp de Noorse linksback Falck zich in de baan van het schot en retourneerde de bal naar Appel. Opnieuw deed Appel een poging om Bosselaar aan het werk te zet ten. Weer verijdelde Falck met zijn blonde hoofd de opzet van de Fortuna-man. De gasten namen de aanval over en Hennum kwam in duel met Van der Hart. De Ne derlandse stopper bleef de meer dere, doch zijn afgeven was niet gelukkig en opnieuw volgde een Noorse aanval. Combinerend wis ten Kure en Knudsen Cor van der Hart in eerste instantie te passe ren. Onmiddellijk herstelde deze zich echter en met een sliding on derbrak hij de aanval. In de eerste periode van de wed strijd was er niet bepaald sprake van een overwicht van één van de partijen. Nederland kwam mis schien meer voor het Noorse doel, doch aanvallen van de Noren wa ren, door de snelheid waarmee ze werden uitgevoerd, gevaarlijker. Na 12 minuten kregen de Ne derlanders hun eerste scorings kans. Appel plaatste naar Brusse- lers. Onmiddellijk gaf deze tus sen twee Noren door een pass aan Appel. Keeper Hansen had 't gevaar gezien. Hij wierp zich voor de voeten van de Nederlandse aanvalsleider en grabbelde de bal van diens schoen. De Noren kwamen herhaalde lijk voor het Nederlandse doel. Zij hielden het spel echter tekort, drukten hierdoor het tempo en maakten dat het element verras sing, dat hun spel aanvankelijk zo gevaarlijk deed zijn, verdween. Met „tikjes" probeerden zij de Ne derlanders uit positie te spelen, doch verder dan een corner in de 14e minuut kwamen zij niet. Na 15 minuten stelde Appel doelman Hansen met een ver schot op de proef. Het kostte deze weinig moeite, het tamme schot te keren. Even later deed Appel opnieuw een poging de score te openen. Een Noors been deed zijn opzet mislukken. Het leer kwam bij Appel terug; en direct volgde 'n pass naar Bosselaar, maar deze faalde bij het onder controle brengen van het leder. Appel bleef het proberen. In 't middenveld kreeg hij een pass van Schaap. De lange Limbur ger" liep enkele passen en vuur de een schot af dat naast ging. Kristiansen zette in de 20e mi nuut alleen een aanval in. Van der Hart redde met een sliding. Nederland kreeg hierna wel het beste van het spel. Temeer daar de Noren het teveel moesten heb ben van Kotte, die wel technische kwaliteiten bleek te bezitten, doch wiens spel gedrukt werd door zijn neiging tot pingelen, waardoor hij steeds weer vastliep op Van der Hart, Wiersma of Kuys. Een voorzet van Appel stichtte paniek in de verdediging van de gasten. Falck Kopte de bal reso luut over het doel en Nederland mocht de tweede corner nemen. Na 26 minuten werd een aanval, opgebouwd door Appel, Bosselaar en De Bruyckere onderschept door stopper Svenssen. De Neder landers kwamen opnieuw terug en een combinatie tussen Bosse laar en Brusselers werd besloten door een kogel van De Bruyckere. De bal belandde op de noodtri- bune. Score geopend. Nederland bleef in de aanval en in de 29e minuut kwam het verwachte doelpunt. Carlier gaf van de linker cornervlag af een voorzet. Appel en Hansen spron gen naar de bal. De Noorse doel man kon echter, gehinderd dooi de Nederlandse middenvoor, het leder niet goed wegwerken en rechtsbuiten Bosselaar kreeg een niet te missen scoringskans. Met een beheerst schot in de hoek gaf hij Nederland de leiding (10). De Noren stelden alles in het Werk om gelijk te maken. De Ne derlandse verdediging was on danks het slechte plaatsen te sterk voor de gasten, die volhard den in hun korte spel. Even nog leek het of linksbuiten Kure ge vaarlijk zou worden. Wiersma greep resoluut in en plaatste de bal over de zijlijn. De Noorse rechtervleugel bouwde een nieu we aanval op. Klaassens en Kotte sprintten naar de bal. De lange VVV-er bereikte deze het eerst. Na 36 minuten doelpuntte Bo;,- eelaar voer de tweede keer. Car lier ontdeed zich op de middenlijn van rechtshalf Legernes, gaf een pass evenwijdig aan de zijlijn naar Brusselers. Vanaf de cor nervlag richtte deze een voorzet op het Noorse doel, waar Svens sen stond te wachten. Plotseling sprintte Bosselaar, die zeker tien meter van de Noorse aanvoerder verwijderd was, toe en voor deze in de gaten kreeg wat er ging gebeuren, sprong de Feyenoor- der hoog op. Met de binnenkant van zijn linkervoet plaatste hij de bal onhoudbaar voor Hansen in het Noorse doel (20). Bijna zonder steun van zijn me- de-voorwaartsen belaagde Appel steeds weer het heiligdom van keeper Hansen. In de 39e minuut schoot hij van grote afstand, maar Hansen stond op zijn plaats en uit diens uittrap waren meteen de Noren weg. Knudsen, Kotte en Hennum combineerden prachtig in 'het middenveld, zagen zelfs kans onze verdediging te door breken, doch toen het op afwer ken aankwam, stond Knudsen buitenspel. Nogmaals deden de gasten vóór rust een poging. Linksback Falck dreef de bal ver op, passeer de drie Nederlanders, gaf daarna een center naar Knudsen, die de vrijstaande Kristiansen van een pass bediende. Het schot van Kristiansen werd door De Munck gekeerd. Vla«. voor scheidsrechter Versijp voor de rust floot, kwam Kristiansen opnieuw terug. Voor hij tot schieten kon komen, had Van der Hart de aanval al onder schept. De tweede helft. Ook na de rust volhardden de gasten in hun korte spel. In de 3e minuut hadden zij bijna succes. Met een prachtig combinatiespel doorsneden zij de verdediging van het Oranjeteam. De Munck kwam op tijd uit zijn doel en vóór Kotte tot schieten kon kornen, was de bal al in de handen van de „zwar te panter". Van zijn uitworp kwam de bal bij Appel. Gehinderd door Svenssen probeerde deze toch nog te schieten. Via het been van Svenssen kwam de bal opnieuw bij de Noorse voorhoede. Na 5 minuten liet Appel de toe schouwers weer eens genieten van zijn schutterscapaciteiten. Van 25 meter kogelde hij de bal op het Noorse doel. Vallend wist Hansen het schot te stoppen. De Nederlanders hernamen 't initia tief. Carlier lanceerde een aanval. Hansen wierp zich voor de voeten van De Bruyckere en griste Je bal weg. Tot gevaarlijke aanvallen kwi- men de gasten nog steeds niet. Zelfs niet toen Knudsen de bal naar de vrijstaande Kotte plaat ste. Deze schoof tussen Kuys en Van der Hart door. Hij speelde te ver voor zich uit en uitlopend kon De Munck het gevaar bezweren. Bijna hadden de Nederlanders reeds in de 13e minuut een 30 voorsprong genomen. Van een Noors been kwam de bal voor de voeten van Appel. Deze miste, terwijl ook Carlier de bal niet goed raakte. Met een doelschop voor de Noren kwam deze aanval ten einde. De gasten hadden bijna succes, toen Hennum en Kotte er weer tussenuit trokken. Kotte tikte de bal naar Hennum, kreeg hem onmiddellijk terug, doch zijn schot uit vrije positie gelost was zó slap, dat het geen gevaar opleverde. Opnieuw bleek, dat Kotte misschien wel een speler met een goede toekomst is doch dat hij nu nog te traag is en ie moeilijk schiet om werkelijk ge vaarlijk te zijn. De Nederlandse aanvallen bleven dreigend waar bij vrijwel steeds Appel de grond legger, en vaak ook de afwerker van onze aanvallen was. Na een kwartier ving hij met het hoofd een uittrap van De Munck op, kopte de bal terug naar De Bruy- kere, wiens schot over de lat ging. In de 18e minuut kregen de No ren hun tweede corner te nemen. Kure richtte op het doel en De Munck moest een doelschop af geven. Rechtshalf Legernes wilde De Munck even later nogmaals op de proef stellen, doch zijn schot ging over. De Nederlanders bleven sterker. De Bruyckere schoot eenmaal over de lat. Carlier stichtte nog eenmaal verwarring in de verdediging van de Noren. Zijn voorzet was juist te scherp en Hansen had niet veel moeite om het gevaar af te wenden. Appel, afgezwenkt naar de vleugel, gaf Carlier nogmaals een kans. Opnieuw faalde de For- tunaspeler. Een misverstand tussen Kuys en De Munck maakte de situatie voor het Nederlandse doel in de 24e minuut precair. De Munck kon zich echter tijdig herstellen. Van de zijlijn af probeerde Carlier zijn clubgenoot Appel te bereiken, maar aanvoerder Svenssen onder brak ook deze aanval. Een solo van Schaap werd besloten met een te hoog schot van Appel. Deze probeerde even later de Noorse verdediging te doorbreken. Hij werd op de rand van het straf schopgebied gehaakt. Carlier nam de vrije schop maar via een been van de verdedigers verdween de bal over de doellijn. Van der Hart ontzette in de 38e minuut het Nederlandse doel, plaatste correct naar de in het middenveld staande Carlier, die op zijn beurt onmiddellijk Appel aan het werk zette. Van zeker 25 me tbr loste deze 'n keihard schot, dat doel tref. Wellicht houdbaar voor Hansen, verdween de bal in de rechter benedenhoek (30). De Bruyckere gaf Appel drie minuten later een soortgelijke kans, maar nu was diens schot te onzuiver om het Hansen moei lijk te maken. Kotte voelde De Munck nogmaals aan de tand. De Fortuna-doelman stond klaar en had weinig moeite, het schot te keren. Vlak vóór tijd kreeg De Bruyckere gelegenheid, de score op te voeren. Van Carlier ging de bal naar De Bruyckere, die echter te veel tijd nodig had om het leder onder controle te brengen. Voor hij tot een schot kwam had de Noorse verdediging het gevaar bezworen. Toen scheidsrechter Versijp hierna het eindsignaal gaf, beant woordde het publiek de groet van het elftal met een zwak applaus. Veel geestdrift kon, gezien het vertoonde spel. ook nauwelijks worden verwacht. UITSLAGEN 6 NOVEMBER. Amateur voetba I EERSTE KLASSE C. KimbriaVSV '34 41; WH '16Roermond 22. §i\'iminjunjTT— V- E. „Hela, hola! Wacht eventjes! Ik wil een ijsje", schreeuwt Wammes Waggel naar een ijsco man in de verte en hij holt schuin de straat over! Op een kruispunt nog al liefst! De gevolgen blijven niet uit! Bijna was het een reisje inplaats van een ijsje geworden! Ja, vriend Wammes, onthou den! Alvorens we een rijweg oversteken, kijken we eerst naar links, dan naar rechts en tenslot te weer naar links. Op het mid den van de rijweg kijken we weer naar rechts. We steken de rijweg altijd haaks over, zonder aarze len en wanneer er oversteekplaat sen zijn, gebruiken we die! ZUID I. TWEEDE KLASSE B. WVOHulst afg. VIERDE KLASSE H. HoofdplaatClinge 14; Luc- torRIA afg. Vlissingen-Rest van Zeeland 10 -0 Ongeveer 1000 toeschouwers waren Zaterdagmiddag getuige van de wedstrijd Vlissingen Rest van Zeeland, waarin Vlissin gen de rest een voetballesje gaf. Hierin werd de armoede van het Zeeuwse voetbal gedemonstreerd. Het is misschien waar, dat de rest iets sterker opgesteld had kunnen worden, maar het is twij felachtig of zij veel verandering in het vertoonde spel hadden kunnen brengen. Slechts Carol van Middelburg wist zich aan het spel van de Vlissingers aan te passen. Bij een dikke mist werd afgetrapt, maar dat verhinderde Dingemanse niet na 10 minuten de score te openen. Van Iren (Zeelandia) kreeg een plotselin ge kans, maar faalde jammerlijk. De Nooijer was de maker van 't tweede Vlissingse doelpunt. Even later toonde doelman Bolleman (Spui) zijn kwaliteiten bij een schot van Dingemanse, zijn col lega Baart deed dit bij een schot van Moens (Goes). Jansen (Axel) kreeg een kans om het eerste doelpunt van de rest te scoren, maar zijn schot belandde in de handen van Baart. Voor de rust bracht De Nooijer de stand op 30. Na de thee was er maar één ploeg in het veld en dat was Vlis singen. Via de paal maakte Cla- risse er 40 van. Op een goede pass van v. d. Schraaf was het wederom Clarisse, die doelpuntte (50). Hierna was het de beurt van v. d. Schraaf om het halve dozijn vol te maken (60). Kok bracht 70 op het scorebord. De ver opgedrongen Vlissingen-back Jo de Waal loste een hard schot, dat doelman Bolleman slechts ten dele wist te keren, waarna v. d. Schraaf er 90 van maak te. Dezelfde speler profiteerde van een blunder in de achter hoede van de rest, waardoor de eindstand 100 werd. ONDERAFDELING ZEELAND. Zaterdagmiddagvoetbal. EERSTE KLASSE. Krabbendijke-Arnemuiden 1--7; VCK—Rillandia 3—4; Wemeldin- geWolf aartsdijk 20. TWEEDE KLASSE E. Tern. Boys 2Zaamslag 26. TWEEDE KLASSE F. Kruiningen 3Spui 2 15; AZVV 2Driewegen 2 20. Tern. Boys 2Zaamslag 26. Direct na de aftrap zat Zaam slag voor het vijandelijke doel. Doelman De Feijter verrichtte enkele mooie saves, maar in de 19e minuut moest hij capituleren voor een schot van Cornelissen (01). In de 35e minuut waren de bezoekers te ver opgedrongen, waarvan Boone wist te profite ren (11). Met deze stand brak de rust aan. Na de rust was het al Zaam slag wat de klok sloeg. Reeds in de 3e minuut maakte Cornelissen er 1 —2 van. 10 minuten later was het 1—=-3 door v. d. Velde. Een voorzet van Bakker werd in de 20e minuut door Cornelissen in een doelpunt omgezet (1—4). De Boys verkleinden hierna hun achterstand tot 24. De eind stand werd uiteindelijk 26 door doelpunten van de Zaamslagse spelers Wullems en v. d. Velde. VOETBAL IN BELGIE. De uitslagen van de wedstrij den gespeeld voor de Belgische competitie luiden: SC AnderlechtDaring CB 40; La GantoiseCharleroi SC 11; Standard CLFC Luik 71; WaterscheiBerchem Sp. 60; Antwerp FCBeerschot 13; Tilleur -Lierse SK 41; RC Mechelen-FC Mechelen 51; Union St GilloiseBeringen FC 4—2. Aan de kop van de ranglijst staan Lierse SK, Standard CL, SC Anderlecht en RC Mechelen met elk 11 punten. Onderaan worden de plaatsen door Berin gen en Waterschei bezet met elk 3 punten PROMOTIE TWEEDE KLASSE. Swift 2—De Poel 7—1. PROMOTIE DERDE KLASSE. EendrachtTjoba 2 31. Door deze uitslagen degradeert De Poel naar de tweede klasse. Eendracht handhaaft zich, terwijl BKC naar de tweede klasse pro moveert. De Volharding en Tjoba moeten nog uitmaken, wie nog promoveert. TERNEUZEN WON IN OOSTBURG. Voor de le klasse-competitie van de Zeeuwse Schaakbond speelde Terneuzen I Vrijdag avond j.l. zijn eerste wedstrijd te Oostburg tegen de club van die naam. Na een enerverende strijd, waarbij zich vooral de Oostburg- se „coming-man" Jansen Jr on derscheidde, moesten de Terneu- zenaars tegen de verwachting in met een magere overwinning ge noegen nemen. Weliswaar ver schenen zij met enige reservespe lers achter de borden, maar dit maakte de prestatie van het pas gepromoveerde Oostburg er niet minder fraai om. De gedetailleer de uitslag luidde: Oostburg Terneuzen C. Jansen JrP. Mulder 1O C. Jansen Sr—A. Stadhouders 01 P. Jansenir N. Buijsert 01 J. SchakelA. de Coninck 01 H. EnkelaarJ. J. Kaan 01 J. JansenJ. P. v. d. Staal P. RisseeuwS. W. Henry afg. W. J. de Wolf-G. Dijselijnck P. CatsmanJoh. v. d. Ree B. BruggemanJ. Frangojjs 1O Voorlopige uitslag 314BH Terneuzen had aan de oneven borden wit. TERNEUZEN. Geboorten: 28 Oct. Johan Al fred Marie, z. van Fernand Ka- moen en Rachièlla Govaert (won. te Westdorpe). Abraham, z. van Cornelis J. Dees en Cornelia A. Otterloo (won. te Zaamslag); 30 Oct. Cornelis Abraham, z. van Adriaan J. de Zeeuw en Janna E. Paulusse. 31 Oct. Freddy Alois Martha Adolf, z. van Cyrillus A. E. van Britsom en Irèna F. D. de Gronckel (won. te Axel). 1 Nov. Rosita Anna Alphonsa, d. van Gerardus P. de Maaijer en Jessi H. R. Kalle (won. te Westdorpe). 2 Nov. Alexandra Camilla Petro- nella, d. van Everardus van der Linden en Angela J. Marcus (won. te Axel). Rosalia Pieter- nella, d. van Johannes C. van den Bos en Wilhelmina L. van Ecke (won. te Axel). Huwelijks-aangiften: 29 Oct. Josephus Andriessen, 26 j., jm. (won. te Hontenisse) en Catha- rina Josephina de Bruijn, 26 j., jd. 1 Nov. Frederik Hamelink, 28 j., jm. (won. te Axel) en Janna Pieternella de Zeeuw, 23 j., jd. Huwel.-voltrekkingen: 28 Oct. Gillis Andriessen, 24 j., jm. en Johanna Reijerse, 22 j., jd. (won. te Goes). Overleden: 30 Oct. Johanna Cornelia Meertens, 78 j., geh. gew. met Adriaan Koole. Pieter Alvarez Geene, 79 j., ongeh., (won. te Hulst). 31 Oct. Francina de Feijter, 75 j., echtg. van Leen- dert de Kraker. SAS VAN GENT. Geboorten: 1 Oct. Annie Fh. J., d. van W. A. L. Martensde Maaijer. 4 Oct. Walter G. M., z. van G. T. Verstraete-van Vlaan deren. 6 Oct. Dijonisius P. J. ,z. van J. Vermunt-de Krom. 8 Oct. Adrianus P. A., z. van P. Knie- riem-Slock. 10 Oct. Marly H. M„ d. v. G. B. E. Kersbulck-d'Hooge. 20 Oct. Adelein F. A., z. van A. F. M. de Blockvan Vlaanderen. 22 27. „Ik heb, omdat ik U nu eenmaal graag mag, op het fort naar Uw vrouw geïnfor meerd", zegt Saran haastig. „Weliswaar kon ik niets gewaar worden, maar men deed zo vreemd, dat ik het vermoeden heb, dat zij meer weten dan dat zij zeggen wilden". Met samengeknepen lippen luistert Eric. Ondanks zijn achter docht en ongeloof kan hij zijn opwinding haast niet bedwingen. „Helaas noopte men mij overhaast te vertrekken zodat ik geen verdere nasporingen meer kon doen", vervolgt Saran en som ber gaat hij voort: „Terwijl ik af wezig was hebben de Druïden on der leiding van Monoch, de groot ste schurk van allemaal, zich onop vallend van de macht meester ge maakt. Zij regeren, al geschiedt dat ook in mijn naam. Mijn terug keer kon hen dus niet welgevallig zijn. De krijger die ons gesprek af luisterde was één van hun spion- 'S V1! ■M m nen die hen ging waarschuwen, zo dat Monoch maatregelen kon tref fen om ons te doen verdwijnen. Ik ben hem gelukkig voor geweest, maar thans ben ik vogelvrij even als gij. Begrijpt gij het nu?" „Helemaal niet", gromt Eric droog. „Wat heb ik er mee te ma ken? Waarom ontvoerde gij mij? Waarom nam gij mij later weer gevangen"? „Om U uit handen te houden van de aanhangers der Druïden", zegt Saran met een ernstig gezicht. „Maar op de vesting was gij ook niet veilig, gij zijt een man die niets met de Druïden te maken heeft. Ik hoopte dat gij en Uw krijgers mij zouden kunnen helpen de macht van de Druïden te breken. Daar om ontvoerde ik U". „Klopt niet", zegt Eric scherp. „Gij beweerde eerst mij nodig te hebben om Ragnar de Rode te vin den". Saran haalt, als een geplaagd mens, de schouders op. „Zeker, ze ker, daar heb ik U óók voor nodig, Ragnar heeft één van mijn getrou wen ontvoerd, die van veel belang voor mij is, maar onder deze om standigheden is het toch onmoge lijk iets te ondernemen. Wij moe ten vlug naar de koning van het land Oriël. Weliswaar zijn wij geen vrienden, maar hij zal zeker niet weigeren ons in bescherming te nemen. Bovendien wilt gij toch ook weten, wat er van Uw mannen is geworden"? Eric denkt snel na, al blijven er nog tal van vragen onbeantwoord, het relaas van Saran klinkt op recht genoeg. Bovendien is de man in zijn macht, en per slot van re kening wil Eric inderdaad zelf ook terug om zijn mannen op te spo ren. „Het is goed", zegt hij, „naar het land der Siatach dus", en zo gaan Eric en zijn vreemde metgezel even later op weg. Oct. Anna H. M., d. van L. Fikke- Netten. 24 Oct. Nelly S., d. van P. Zevenhuizen-de Lange. 25 Oef. Anna M. H., d. van F. Nijman van Goethem. 28 Oct. Hendrikus, z. van A. NettenMüllenberg (won. te Vlaardingen). Overleden: Anthony A. Klein, (overl. te Terneuzen). TERNEUZEN. Gevestigd: w. B. de Bruijne, Stationsweg 65, van Vlissingen; W. S. Verlinde, Schoolweg 11, van Vlissingen; F. van den Berg, geb. Dijkstra. Rozenstraat 90, van Sassenheim; S. Kaijser, geb. Die- leman, Hogendijk 38, van Axel: A. L. A. Pielaet, Kanaalweg 48, van Waterlandkerkje; A. van Reenen, v. Steenbergenlaan 25a, van Meppel; S. M. van Putten, geb. de Kraker, Marijkestraat 17, van Aardenburg; J. Heijens, Tho- lensstr. 70, van Straatsburg (Fr.); H. de Bruijne, Louisastr. 37, van Axel; A. J. Nuijten, Nieuwediep- straat 23, van Breda. Vertrokken: J. C. van den Bos, Noordstr. 78, naar Middelburg; L. M. van den Bos, Van Steen bergenlaan 18, naar Koudekerk; L. J. Schalkens, geb. Loof, Van Steenbergenlaan 28, naar St. Jan steen; K. Buijze, Kerkhoflaan 64. naar Ossendrecht; J. H. L. M. Coone, Irenestr. 9, naar Vlissin gen; C. J. van den Broek, N. J. Hartestr. 12, naar Breda; M. M. V. Hamerlinck, Julianastraat 5, naar Middelburg; E. M. M. Koek-' koek, Van Steenbergenlaan 25a, naar Axel; Wed. E. Dees, geb. Scheel e, Van Steenbergenlaan 5, naar 's-Gravenhage; M. J. Diele- man, Spoorstr. 47, naar Middel burg; W. Akkerman, Narcisstraat 6, naar Zwolle; Wed. S. M. Fer- mont, geb. Jacobs, Nwe Kerkstr. 12a, naar Vlissingen. SAS VAN GENT. Gevestigd: G. N. Wolfert, Oosf- dam 11, van Zelzate (B.); M. E. de Wit, Prinsenkade 8, van Meise (B.); U. J. M. Verschelden, Kerk hoflaan ld, van Amsterdam; L. H. van den Herik, Oostkade 34, van Rheden; G. A. Thomas, Kloosterlaan 28, van Westdorpe - M. Th. L. Wolfaert-Dhaene, Oost- dam 11. van Westdorpe; H. Titu- laer, V/estkade 78, van Canada; A. M. Burm-Snoek, Markt 6, van Willeskop; P. de Jong»«ernhard- straat 20, van Westdorpe; J. M. van der Vlugt en dochter, Bem- hardstr. 20, van Westdorpe; A. J. Schieman en echtgenote, Hoefna gelstraat 46, van Terneuzen; Th. Neve, Julianastr 54. Vertrokken: L. L. B. Verhelst, Stationsplein 3, naar Breda; A. Koopman, Zuidstr. 17, naar Bre da; H. B. Klein-Veenstra met ge zin. Beukenlaan 1, naar Roosen daal; J. P. Riemens, Burg. Hoef- nagelstr. 27, naar Hoek; J. M. Adriaansen met echtgenote, Ire- nestraat 11, naar U.S.A.; R. C. de Waegenaere en gezin. Kloos terlaan 40, naar Zelzate (B.); G. E. A. en R. G. E. IJsebaert, West kade 17, naar Amsterdam; R. M. de Decker, Stationstraat 8, naar Philippine. P. B. Machielsen, Prinsenkade 32, naar Terneuzen; D. Machielsen met gezin, Prin senkade 32, naar Veere. L. H. van den Herik, Oostkade 34, naar Oosterhout.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3