Oranje eS! voor nieuwe krachtproef ft ft ft ft ft ft ft ft ft -ft I Meer vacantie Wat brengt de Radio Eric de Noorman - Het raadsel vbh Tuatb Mor Minder defensie in 1956 NEDERLAND-NOORWEGEN BOKSEN m Zevende deel van de parlementaire enquête-commissie C.A.O. EN SOEPELE HOUDING ONGERUSTHEID OVER DEFENSIE-BELEID NEDERLAND BUFFERZONE? Boelganin en Chroesjtsjef zullen ook Birma bezoeken Zal hei betere voetbal" verder doordringen Valse getuigenis in zaak-Spot Westduitse automobielfabrieken ontslaan personeel Gift van Aken voor herstel Sint Servaas NEDERLAND NOORWEGEN (Vervolg van pagina 1) gaan werken en voor het vervoer van tienduizenden Joden, die hun vernietiging tegemoet gingen. De commissie is getroffen door de laconieke wijze, waarop de lei ders van de spoorwegen en de re- presanten van de personeelsorga nisaties hebben gereageerd op het vervoer van deze talloze land genoten. Wat betreft het niet op grote schaal deelnemen door het spoor wegpersoneel aan de stakingsbe wegingen in 1941 en 1943 kan de commissie het door directie en personeelsraad aangevoerde ar gument, dat een bedrijf als de spoorwegen zich een algemene staking slechts éénmaal kan ver oorloven en dat dit dan moet ge schieden op een in strategisch op zicht verantwoord tijdstip, onder schrijven. De afkondiging van de algeme ne spoorwegstaking op 17 Sep tember 1944 valt te vergelijken met de vorming van de binnen landse strijdkrachten. De bevrij ding van geheel Nederland leek aanstaande. In het kader van de hierop betrekking hebbende mili taire operaties was het stopzet ten van de vijandelijke aanvoer- mogelijkheden per spoor een voor de hand liggende maatregel. De regering nam door dit be sluit zeer grote risico's op zich. De spoorwegstaking, opgezet als een strategisch middel in de oorlogsvoering, is geworden tot een spectaculaire verzetsdaad van het Nederlandse volk, een daad, waarvan met name de psycholo gische betekenis in de oorlogvoe ring niet hoeg genoeg geschat kan worden. Het heeft de commissie ver baasd. dat de beslissing tot het afkondigen van de spoorwegsta king door slechts drie ministers werd genomen. In het vijfde deel van haar verslag heeft zij reeds gewezen op het gebrek aan colle giale samenwerking in de laatste periode van het eerste kabinet- Gerbrandy. De commissie wil er mede volstaan er haar afkeuring Qver uit te spreken, dat zelfs de «oor de spoorwegen bij uitstek verantwoordelijke minister van waterstaat voor een voldongen feit werd gesteld. SLOTBESCHOUWING. HET ZIET er naar uit, dat binnen korte tijd van de zijde van het college van rijksbemiddelaars een regeling tegemoet kan wor den gezien ten aanzien van de verruiming van het aantal vacantie- rtagen en de uitkeringen van gratificaties. Die verwachting is gewettigd, dat deze regeling zal inhouden, dat tot de verruiming van het aantal vacantiedagen niet eerder kan worden overgegaan, dan in het vacantieseizoen van 1956, terwijl de mogelijkheid voor het uitkeren van gratificaties niet eerder open staat dan per 1 Maart 1956. De commissie wijst in een kort slotwoord op de grote lijn, welke in haar conclusies te onderken nen valt ten opzichte van de ogen schijnlijk heterogene onderwer pen, waaromtrent in dit deel ver slag is uitgebracht. In de constellatie van het bezet tingsregiem was het onvermijde lijk, dat zich in verantwoordelijke kringen in bezet Nederland twee stromingen voordeden. Uitgaan de van het feit, dat de regering geen duidelijke instructies heeft gegeven, waren er enerzijds de genen, die geneigd waren te trachten de druk van de bezet ting voor de bevolking zo licht mogelijk te maken door zich ten aanzien van bepaalde maatrege len van de bezetter a priori af te vragen of deze „er nog mee door konden". Daartegenover trof men dege nen, die een steeds krachtiger ..neen" lieten horen op welke maatregel van de vijand ook, ten zij door een zodanige weigering onevenredig grote volksbelangen zuurden worden geschaad. Zij had den geen enkel vertrouwen in de bedoelingen van de bezetter. Het waren de vertegenwoordigers van deze richting, die veelal een ac- ieve rol speelden in het verzet, hetzij in georganiseerd verband dan wel op eigen gelegenheid of in kléine kring. Nadat aanvankelijk in het be leid van de regering met betrek king tot bezet Nederland geen vaste lijn viel te onderkennen, heeft de regering haar politiek later duidelijk gericht op steun aan, de „onverzoenlijken". Te recht, naar het de commissie voorkomt; want de regering had tot taak de verzetsgeest levendig te nouden, zonder acht te slaan op kei door de vijandelijke propagan da gaarne geëxploiteerde verwijt dat ce leden van het kabinet daarbij zelf geen physieke risico's liepen. (Hun in Nederland achter gebleven gezinsleden liepen ove xigens die risico's wel) Het ontbreken van vertrou wensmannen van de regering met «en ruime opdracht in de jaren 1943 en begin 1944 is op vele plaatsen in dit verslag als een groot gemis gesignaleerd. Het verwijt, dat geen pogingen in die richting zijn ondernomen, zou minder ernstig zijn geweest, wan neer de regering meer aandacht had geschonken aan rapporten en voorstellen, welke haar uit bezet gebied bereikten. Tenslotte wil de commissie niet nalaten als haar indruk te ver melden, dat de regeringspolitiek ten aanzien van de ambtenaren en van de verzetsbeweging in de laatste jaren van de oorlog door slechts enkele ministers onder aanvoering van de heer Gerbran- dy is bepaald. Wanneer de commissie er haar afkeuring over uitspreekt, dat deze uiterst belangrijke punten van beleid niet in de volledige ministerraad werden behandeld, wil zij niet nalaten daarnaast er tiaar twijfel over uit te spreken of alle ministers er in gelijke ma te van overtuigd waren, dat in de onmiskenbare tegenstellingen tussen de twee benoemde menta liteiten partij gekozen moest wor den ten gunste van de „onver zoenlijken". Begrijpelijkerwijs brengt de verruiming van het aantal vacan tiedagen voor hen, die op een collectieve arbeidsovereenkomst werken, enige moeilijkheden mee, daar een strikte navolging van de nieuwe regeling het niet mo gelijk maakt een tussentijdse wij ziging van een nog lopende C.A.O. te verwezenlijken. Dit zou tussen de werknemers, van wie de C.A.O. wel op tijd afloopt en de werknemers, waarbij dit niet het geval is, een te groot onder scheid geven en bovendien kun nen leiden tot allerlei verwikke lingen. Derhalve mag worden aangenomen, dat door het college van rijksbemiddelaars een soepe le houding ten aanzien van de tussentijdse wijziging van de C.A.O. zal worden aangenomen, opdat de uitbreiding der vacan- tierechten tijdig d.w.z. voor het vacantieseizoen 1956 kan worden doorgevoerd. Daar eenzelfde kwestie ten aanzien van de grafische vakken, die reeds een verruiming van het aantal vacantie-dagen voor het jaar 1955 hadden ingevoerd nog niet is opgelost, valt het te be grijpen, dat hier voor het college van rijksbemiddelaars een moei lijke taak is weggelegd, daar zij ook rekening moet houden met de door de regering ten aanzien van de verruiming gestelde voor waarden. EEN ZORGELIJK BEELD. Het voorlopige verslag, dat door de Tweede Kamer over de begroting van Oorlog en Marine is uitgebracht, moet voor minis ter Staf een teken aan de wand zijn. In dit verslag spreken de Kamerleden hun bezorgdheid uit over het thans gevoerde defensie beleid, omdat op de eerste plaats geen duidelijke richtlijnen in de begroting voorkomen ten aanzien van een zinvolle Nederlandse" bij drage in de verdediging van het Westen en op de tweede plaats, omdat helaas een te veel voor komend verschijnsel van de laat ste tijd het aantal burger-amb tenaren zo enorm is gestegen cijfers spreken zelfs van een stijging van 70 percent ten aan zien van 1 Januari 1949). Voor het eerste geval is nog een min of meer aannemelijke reden aan te wijzen, namelijk de mededeling, dat de minister niet aan kan geven, hoe de drie krijgs machtonderdelen na 1957 georga niseerd zullen zijn wegens invoe ring van nieuwe wapens. Wel echter kon de minister verklaren, dat de uitgaven de 1000 millioen belangrijk zullen overschrijden en dit is wat de Kamerleden het meest verontrust. Uit de aard der zaak is een goe de verdediging onmisbaar, maar waarom wordt er dan te weinig aandacht besteed aan de lucht macht, en waarom zag men niet eerder in, dat atomische wapens bij eventuele oorlog ook in de strijd tegen Nederland kunnen worden gebruikt? Volgens de me ning van vele Kamerleden is het bedrag, dat voor de Bescherming Bevolking is uitgetrokken, veel te klein, want die 15 millioen be tekenen slechts een fractie van wat er voor een werkelijke be scherming noodzakelijk is. Minister Staf zal er goed aan doen een duidelijk antwoord te geven op dit voorlopige verslag, omdat de volksvertegenwoordi ging recht heeft te weten, wat het volk te wachten staat. BUFFERSTAAT ONAANVAARDBAAR. Bijna gelijktijdig kwam de Rus sische minister van Buitenlandse Zaken met een nieuw veiligheids plan in de conferentie van de Grote Vier te Genève op de prop pen, dat het instellen van gede militariseerde zones tussen Oost en West inhoudt en waarbij zelfs een dergelijke zone aan deze zijde van de Elbe bij voorbaat onaan vaardbaar moet worden geacht. In datzelfde voorlopige verslag over de begroting van het minis terie van Oorlog en Marine vra gen de Kamerleden nadere inlich tingen omtrent de plannen van de Engelse regering, die wil ko men tot het instellen van een neu trale zone in Europa. De Kamerleden gaven op het plan van Engeland hun mening te kennen, dat het inrichten van een dergelijke zóne aan deze zijde van de Elbe bijvoorbaat on aanvaardbaar moet worden ge acht. Daar de mogelijkheid, dat Molo- tow in zijn plan ook aan Neder land als gedemilitariseerde staat heeft gedacht niet klein is, mag ook verwacht worden, dat hier door de volksvertegenwoordiging eenzelfde lijn zal worden gevolgd en zonder aarzelen ook het „on aanvaardbaar" zal klinken. Oe Noe, de Birmaanse eerste minister, heeft op een persconfe rentie te Moskou verklaard, dat premier Boelganin en de secre taris-generaal van de Sowjet- russische communistische partij, Chroesjtsjef, zich bereid ver klaard hebben, voor het einde van 1955 een bezoek aan Birma te brengen. Naar men meent te weten, zullen de Russische lei ders dit doen op de terugreis van een bezoek aan India, waar zij in de tweede helft van deze maand verwacht worden. Waar schijnlijk zullen Boelganin en Chroesjtsjef van Birma naar Af ghanistan gaan. Op de vraag of Birma voorne mens is wapens van de Sowjet- Unie te kopen, antwoordde Oe Noe, dat zijn land er geen be hoefte aan had. Als dit wel het geval mocht zijn, zou Birma wa pens betrekken uit alle landen, die ze verkopen. Oe Noe verklaarde voorts, dat zijn uitnodiging aan de Sowjet- Unie om de volgende Aziatisch- Afrikaanse conferentie bij te wo nen slechts de uitdrukking was van een persoonlijke mening. Oe Noe heeft Dinsdag op een diner, dat te zijner ere was gegeven door diplomaten van de landen die deelgenomen hebben aan de conferentie van Bandoeng, een heildronk uitgebracht „op de deelneming van de Sowjet-Unie aan de volgende conferentie van Aziatische en Afrikaanse lan den". Nauwelijks is het drie weken direct van internationaal gehalte. Een 88-jarige ambteloze Angli caanse predikant heeft bekend, omwille van steekpenningen, val se getuigenis afgelegd te hebben ten gunste van een bendeleider, die beschuldigd was van het ver wonden van een rivaal bij een straatgevecht in de Londense wijk Soho. De geestelijke, Basil Andrews, getuigde destijds ge zien te hebben, dat Albert Dimes, één der twee gangsters, de an dere, Jack („Spot") Corner, met een mes had aangevallen. Thans bekende hij, onder be toon van spijt, niets van het ge vecht gezien te hebben. Hij was echter door partijgangers van Corner benaderd en had in totaal 63 pond sterling 630) aange nomen om voor Corner te getui gen. De aanklager zei, dat An drews in geldnood zat tengevolge van speelschulden. Vier personen zijn thans be schuldigd van samenzwering tegen de rechtspraak, onder wie Corners vrouw Margaret, nadat in de bladen geschreven was, dat het gerecht zich door misdadi gers om de tuin had laten leiden. De zaak wordt volgende week voortgezet. Automobielfabrieken hebben personeel op vrij grote schaal ontslagen. De autofabriek Borg- ward te Bremen heeft 2000 van haar in totaal 8500 arbeiders ont slagen. De Goliath-fabrieken te Bremen wil 485 van haar 3000 arbeiders ontslaan. Beide fabrie ken geven als reden voor dit ont slag op de conjunctuur-terug gang in verband met de tijd van het jaar. Bovendien ligt op het ogenblik de export naar Zweden stil en wordt er minder naar Bel gië geëxporteerd. De Borgward- fabriek wil haar productie met 12 procent verminderen en de Goliathfabriek zelfs met 20 pro cent. geleden, dat ons nationale voet balteam de zware interland te gen de Belgen speelde, die wel bevredigend was, maar geen vol daanheid met zich medebracht, of opnieuw staat het oranje-team voor een zware krachtproef, nu tegen de amateurs van Noorwe gen op Zondag 6 November a.s. Van de zeven in de geschiede nis tegen de Noren gespeelde wedstrijden, werd er door de Ne derlandse elf slechts één gewon nen, drie eindigden in een gelijk spel, terwijl de drie overige over winningen werden voor de No ren. Het is nog maar net twee jaar geleden, dat ons nationale voetbalelftal een smadelijke 40 nederlaag leed in Oslo. Sinds die tijd is er veel veran derd in het Nederlandse voetbal- wereldje, dat thans met een semi- profelftal op de proppen komt, waarin slechts eén speler zijn plaats sinds Oslo 1953 behield, na melijk K(aassens. Dit is kenmer kend voor de verandering, die zich in ons voetbalelftal heeft voltrokken, waardoor nieuwe en jonge spelers naar voren kwamen en het de „oude" buitenlandse garde" weer mogelijk werd ge maakt naar de vaderlandse voet balvelden terug te keren. HOE STAAN THANS DE KANSEN? Ons nationale elftal heeft in de jongste strijd tegen Beligë een gelijkspel bevochten, dat eigen lijk een overwinning had moeten zijn. Dit falen werd hoofdzakelijk toegeschreven aan de zwakke binnenspelers, die in dit elftal stonden opgesteld. Veel verbetering heeft de oefen wedstrijd tegen Schalke, die door de onzen met 20 (doelpunten van Appel) is gewonnen, ten aan zien van binnenspelers niet ge bracht. Waren Car lier en Schou ten wel iets sterker dan het duo De BruyckereBrooymans, veel meer kan men van hen toch niet verwachten, hoewel ook Clavan in de oefenwedstrijd zijn normale internatioale peil niet bereikte. Bosselaar bleek opnieuw 'n goede aanwinst, waarin veel toekomst muziek zit, terwijl Appel als oud gediende toch goed is voor twee doelpunten. Middenlinie en achterhoede vormen voorlopig geen probleem, al is het duo Kuys—Wiersma niet Er blijkt momenteel geen back- stel te bestaan, dat over zoveel routine beschikt (het duo Bos kampMesman werd niet gepro beerd, maar zou minstens even goed kunnen zijn, al gaat Bos kamp weer naar het amateuris me over). NOORWEGEN IS AMATEUR De amateurs van Noorwegen hebben in de loop der tijden be wezen tot goede prestaties in staat te zijn. Van huis uit meer sportsman dan de Nederlander in het algemeen, hebben zij wat voetbal betreft, lange tijd qua conditie en lichaamsbeheersing ver boven de Nederlanders ge staan. Zij zijn voor de wedstrijd van a.s. Zondag ook optimistisch gestemd, al weten zij wel dege lijk, dat de toestanden in Neder land veranderd zijn wat het voet bal betreft. Derhalve zullen zij het uiterste geven om de naar het professionalisme omgezwaaide Nederland te verslaan en hier door niet alleen ons nationale team de weg naar het Europese topvoetbal afsluiten, maar boven dien bewijzen dat ook onder ama teuristische omstandigheden goe de resultaten kunnen worden be reikt. Derhalve is de strijd van Zon dag voor de Nederlanders een zeer belangrijke strijd, het is „er op of er onder", het gaat om de vraag, of het „betere voetbal" ge komen door het verlaten van de amateuristische staat, het ama teur-voetbal, dat nog in verschil lende Europese landen gespeeld wordt, voor goed zal overvleuge len. De taak dit te bewijzen is op gedragen aan elf Nederlandse voetballers, stuk voor stuk waar dig het oranje-shirt te dragen. Het zal een zware taak zijn, maar zij mag door het voetbal- minnend publiek wel met enig op timisme tegemoet worden gezien. (Nadruk verboden). VOETBALPROGRAMMA ZONDAG 6 NOVEMBER Amateurvoetbal Eerste klasse C Kimbria—VSV. '34; WH '16 Roermond. ZUID I. Tweede klasse B WVO—Hulst. Vierde klasse H HoofdplaatClinge; Luctor- Ria. ONDERAFDELING ZEELAND Zater dagmiddagvoetbal KrabbendijkeAmemuiden VCKRillandia; Wemeldinge Wolfaartsdijk. Tweede klasse E SpuiHoek; Tern. Boys 2 Zaamslag. Tweede klasse F Kruiningen 3Spui 2; AZVV 2 Driewegen 2. Donderdagmiddag heeft de bur gemeester van Aken, dr. H. Heusch, ten huize van de Deken van Maastricht, mgr. M. Jennes- kens, een gift aangeboden van 1000 Reichsmark welke de stad Aken heeft bestemd voor het herstel van de op Vrijdag 9 Sep tember door brand verwoeste middentoren van de Sint Ser- vaaskerk te Maastricht. Bij deze plechtigheid waren ook aanwezig de burgemeester van Maastricht baron M. van Kessenich en de Duitse consul te Maastricht dr. A. Ponchab. Dr. Heusch herinnerde bij de aanbieding van het geschenk van de stad Aken aan de hartelijke betrekkingen welke niet alleen in de historie bestonden tussen bei de steden maar ook zich in deze eeuw hebben gemanifesteerd, o.a. in de hulpverlening aan de Aken- se jeugd, in de hongertijd van 1918 door Maastricht en Zuid- Limburg georganiseerd. Deken Jenneskens dankte dr. Heusch voor diens hartelijke woorden en de geldelijke gave. De burge meester van Maastricht achtte dit samenzijn van betekenis voor Maastricht omdat de goede be trekkingen tussen beide steden zijns inziens grote waarde heb ben voor de Europese gedachte. Preserves 0e Munck Aiersma (PSV) firn iMlll ii (Forfurft v.d. Harl (Foi+una) Kuys '(WAC) Schaap ('t Gooi) Kiaassens (V.V.V.) Bosselaar (Feyenoord) De Bruyckere (Willem H) Brusselers (PSV) Carlier (Forluna) Kure (Sarsborg) Krisfiansen (Asker) Hemaes Lyr» Bakker (Asker) Hennum (Skeid) Svenssen vSandefjord) .Kobe (Stemkier Knudsen (Vaalerengerj Falck - Y (Viking)! rnes Hansen Preserves (Sparla) Turpin doet afstand van zijn titels. De vroegere wereldkampioen middengewicht Randolph Turpin heeft meegedeeld dat hij afstand zal doen van zijn titels van kam pioen van Groot-Brittannië en van het Britse rijk in het half zwaargewicht, maar dat hij niet van plan is de ring voor goed vaarwel te zeggen. Turpin zeide dat hij, om rede nen van zakelijke aard, niet ge dwongen wilde worden zijn titels in de komende drie of vier maan den te verdedigen. Later hoopte hij een kans te krijgen ze terug te winnen. Na zijn nederlaag door k. o. tegen de Canadees Gordon Wal lace, twee weken geleden, had Turpin gezegd, dat hij niet meer zou boksen. Hij is dus blijkbaar van gedachten veranderd. ZONDAG 6 NOVEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Omroep-kwartet; 10.00 Gram.; 10.30 Kerkdienst; 11.45 Orgel en fluit; 12.15 Gram.; 12.20 Apologie; 12.40 Amus. muz.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.10 Gram.; 13.40 Boekbespr.; 13.55 Gram.; 14.00 Voetbalwedstr. Nederland—Noorwegen; 16.40 Gr. 17.00 Jeugdmeeting; 18.15 Klank beeld; 18.45 Causerie; 19.00 Boek bespreking; 19.10 Samenzang; 19.30 Causerie; 19.45 Nws; 20.00 De springplank; 20.20 Act.; 20.35 De gewone man; 20.40 Gram.; 21.05 Hoorspel; 22.00 Gram.; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Viool en piano; 23.45 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.18 Voor het platteland; 8.30 Ge varieerd progr.; 9.45 Geestelijk leven; 10.00 Componistenportret; 10.40 Met en zonder omslag; 11.10 Lichte muziek; 12.00 Amus. muz.; 12.30 Sportspiegel; 12.35 Even af rekenen, heren; 12.45 Lichte muz. 13.00 Nieuws; 13.10 Gram.; 13.15 Voor de jeugd; 13.25 Verzoekpro gramma; 14.00 Opera; 16.30 Sport, 17.00 Amus. muz.; 17.50 Sport; 18.15 Nieuws; 18.30 Korte kerk dienst; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte muz.; 20.45 Voordracht; 20.55 Lichte muziek; 21.10 Ork.; 21.40 Hersengym.; 22.00 Orgel; 22.20 Koninklijk bezoek aan Su riname; 22.30 Gram.; 23.00 Nws; 23.15 Act.; 23.25 Lichte muziek. BRUSSEL (VI.): 11.45 Amus. muziek; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Opera- en Bel cantoconcert; 15.30 Gram.; 16.00 26. Zodra Saran de boeien van Erics pol sen heeft losgemaakt, neemt de Noorman diens wapens af en beveelt hij de koning van de Unlaid hem vóór te gaan naar de plek waar de vier krij gers zijn gevallen. Na zich uit de in het rond liggende wapens van een goede speer, schild en pijl en boog te hebben voorzien, gebiedt de Noorman Saran hem te helpen om de doden te begra ven, waarbij Wolf op een teken van zijn meester waakzaam toekijkt. Zodra de droeve arbeid is vol bracht zegt Eric bits tegen Saran; „Ga zitten." Onderzoekend kijkt Eric zijn ge vangene aan, doch aan diens on verschillige manier van doen is moeilijk te zien, dat hij kort te voren vier moorden heeft gepleegd. Dan zegt de Noorman; „Ik weet niet welke reden gij had om vier van uw krijgers te doden en wat ge met mij van plan waart te doen. Het boezemt mij thans ook weinig belang meer in, want uw wreed spel is uitHoe eerder ik U en dit hele geheimzinnige gedoe de rug kan toekeren, hoe liever het mij zal zijn. Er is maar één ding, dat ik weten moet: „Waar is mijn vrouw? Waarom beweerde je haar aan boord van Ragnars schepen ontmoet te hebben, terwij] het dui delijk is dat ge haar nooit hebt ge zien?" Saran doorstaat de doordringen de blik van Eric met een glimlach, en antwoordt: „Ge hebt gelijk, ik ken haar inderdaad niet. Ik ge bruikte het als een aansporing voor U om mü te helpen Ragnar te achtervolgen." Eric knikt. De uitleg van Saran klinkt aannemelijk. „Dan zijn wij uitgepraat," zegt de Noorman stroef. Het vals lachje van de koning der Unlaid maakt Eric inwendig nog woedender. „Ge vergist U, vriend," zegt Sa ran onbewogen. „Ge vergist U in alles Wij zijn niet uitgepraat; mijn taak is pas begonnen en ook wat uw vrouw betreft zijt gij ver moedelijk op de verkeerde weg." „Wat bedoel je?" vraagt Eric on danks zijn argwaan. „Als ge mij even gelegenheid geeft om rustig uit te praten, zult ge spoedig inzien, hoe verkeerd het is mij als een vijand te beschou wen," antwoordt Saran onverstoor. baar." Sport; 16.45 Gram.; 17.30 Sport; 17.35 Gram.; 17.45 Sport; 17.50 Omroepkoor; 18.30 Godsd. half uur; 19.00 Nieuws; 19.30 Gevar. progr.; 21.30 Verzoekprogr.22.00 Nws; 22.15 Verzoekprogr.; 22.30 Lichte muziek; 23.00 Nws; 23.06 Gram. MAANDAG 7 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muziek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Sport; 8.25 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Mastklimmen; 10.10 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.20 Gevar. progr;. 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuin- bouwmed.; 12.33 Lichte muz.; 12.53 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13.45 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Kamerork.; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Negro spirituals; 16.50 Gr.; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Koersen; 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Klein koor; 18.20 Sport; 18.30 Gram.; 18.40 Engelse les; 19.00 Nieuws; 19.10 Orgel; 19.30 Causerie; 19.45 Zang recital; 20.00 Radiokrant; 20.20 Amus. muz.; 20.50 Hoorspel; 21.35 Gram.; 21.45 Koorzang; 22.10 Gr. 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.40 Het evangelie in Esperanto. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.18 Quatre mains; 8.30 Lichte muziek; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 9.40 Fluit, cello en piano; 10.00 Voor de oude dag; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Lichte muz.; 11.00 Gram.; 12.00 Dans muziek; 12.30 Land- en tuin- bouwmed.; 12.33 Voor het plat teland; 12.38 Dansmuz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de midden stand; 13.20 Orgel en zang; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Hoorspel; 15.05 Gram.; 15.30 Zestig minu ten voor boven de zestig; 16.30 Gram.; 17.20 Amus. muz.; 17.50 Mil. comm.; 18.00 Nieuws; 18.20 Act.; 18.25 Clarinet-ens.; 18.40 Pari. overzicht; 18.55 Voor de kinderen; 19.05 Jeugdconc.; 19.45 Regeringsuitz.; 20.00 Nws; 20.05 De familie Doorsnee; 20.35 Het hangt aan de muur en het tikt; 21.00 Dansmuziek; 21.35 Piano; 22.15 Causerie; 22.35 Lichte muz.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 11.40 Gram.; 12.15 Pianospel; 12.30 Weerbe richt; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Pianospel; 13 00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.20 Orkest; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muz.; 18.00 Franse les; 18.15 Gram.; 18.20 Godsd. causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Kamermuziek; 20.30 Koor; 20.40 Gram.; 20.50 Kamer muziek; 21.00 Kunstkaleidoscoop 21.15 Omroeporkest; 22.00 Nws; 22.15 Vocaal concert; 22.45 Gr.; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 6