Uit de Provincie f RADIO DE BUCK wisjixsrtu d.. w. KERKDIENSTEN RADIO Voor de Zondag Officiële opening van de Chr. B. L. O.-school in Oost Zeeuws-Vlaanderen /ideale AüefJujAwe De moord op Stanley Wilson TERNEUZEN. SAS VAN GENT De Sowjet-Unie en het evenwicht in het Midden-Oosten AGENDA Het bezoek van Boelgamin en Chroesjtsjef aan Zuid-Azië geref. gemeente SIEMENS f 465.- VLISSINGEN. 9 buizen 3 luidsprekers Bandbreedte-regeling DOOR RUIMTE - ACOUSTIEK Ontvangst aan het Britse Hof Geslaagde proef van Amerikaanse biocherr.ihi Het Britse program voor atoomenergie Maatregelen van nieuwe Saarlandse regering AXEL. De Britse wapenleveranties aan Israël Naar commerciële televisie in Nederland? Heden, zo gij Z\jn stem hoort, verhardt Uw hart niet. Ps. 95 7, 8. Velerlei zijn de roepstemmen, waarmede de Here tot het zon- daarshart komt. Op verschillende wijze klopt Hij aan. Soms door een ongedachte zegen en een ver rassende wending in ons lot, zo dat wij moeten uitroepen: „Dat is duidelijk Gods hand." Dan door leed en beproeving, die als een plotseling oordeel over ons leven losbreken. Die ons tenzij we ons hart onaandoenlijk gemaakt hebben doen stamelen: „Dat is Gods vinger." Heden kunnen wij wellicht Zijn stem opmerken in de trouwe ver maning van een vriend, of wel door de verootmoedigende erva ring van onze tekortkomingen Mogelijk roept Hij ons aan een sterfbed en herinnert ons daar mede dat ook onze ure genaakt. Of wel, Hij geeft ons zelf krank heid en lichaamslijden en zegt ons daarmede, dat onze kracht ijdelheid is en er in dit leven niets is, waarop wij kunnen bou wen. Een weg heeft Hij allerwegen, geen middel, dat Hem faalt! Moge Hij dan heden niet tever geefs bij ons aankloppen! Indien wij werkelijk de eeuwige dingen zoeken, indien wij, ook in onze twijfelmoedigheid of ons onge loof wellicht, toch in oprechtheid willen wandelen voor het aange zicht der levenden, dan zullen wij ook ons hart openzetten. Dan lijdt het geen twijfel, of de stem der hoogste Liefde zal alle an dere stemmen der aarde over stemmen. Ik klop en wacht of gij Mij [binnen liet, O, stel Mij niet teleur, Kent gij de stem des goeden [Herders met? Hij staat aan uwe deur. tUit: .Nieuw Bijbels Dagboekje. AFSLUITING WEG SLUIS— ST ANNA TER MUIDEN. Verkeersongeval. Gistermiddag te 2 uur ontstond Naar ons door de Prov. Water-1 0p de hoek van de Prins Hendrik Veere met de Oosterschelde ver bindt. Het zand wordt in Middel burg gelost. De volgeladen zuiger was nu ook op weg van de Zand- kreek naar Middelburg en is bij het invaren van de haven van Veere door nog niet bekende oor zaak gekapseisd. staat werd medegedeeld, zal in verband met te verrichten werk zaamheden de weg SluisSt An na ter Muiden van 7 tot 10 No vember voor het verkeer zijn af gesloten. Dit geldt niet voor wielrijders. Het verkeer zal worden omge leid via Maldegem en het grens- kantoor Eede. Filiaal Wol- en Kousenhuis v. d. Bruele. Steeds meer begint de Axelse- straat het aanzien van een win kelstraat te krijgen. Dit is niet te verwonderen als men weet, dat Terneuzen zich in de omgeving van deze straat steeds meer uit breidt en bovendien dat de Axel straat en Julianastraat een bot sing tussen een Volkswagen en een bestelwagen. De bestuurder van de Volkswagen, die uit de Julianastraat kwam gereden, diende, in verband met het in deze straat nabij genoemde weg- kruising geplaatst stopbord, voor rang te verlenen aan het verkeer in de Prins Hendrikstraat. Daar hij echter niet tijdig stop te veroorzaakte hij een aanrij ding met de weliswaar ver over de rechterhelft van de Prins Hen drikstraat rijdende bestelauto, tengevolge waarvan beide voer tuigen materiële schade opliepen. Gemeenteraad. Donderdag 10 November komt sestraat wel ongeveer de voor- de Sasse raad in vergadering bij naamste „invalspoort" van onze een ter behandeling van een lij gemeente is. In het uitbreidings- vige agenda, die o.m. de volgen plan van het toekomstige Terneu- de punten bevat: zen is hiermee dan ook terdege Aanbieding van de gemeente rekening gehouden. Als men begroting voor 1956. daarbij in aanmerking neemt dat Aanbieding van de begroting het bovendien steeds moeilijker van de vleeskeuringsdienst „Sas wordt in „oud-Terneuzen" ge- van Gent", idem van de stichting schikte zakenpanden te vinden, „Het Sasse Zwembad", idem van dan is dit allemaal heel begrijpe- de gemeentelijke instelling voor l,il. 1üi;c aOST ZEEUWS-VLAANDEREN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 6 NOVEMBER. axel- 10 u. Vic. S. den Blaauwen tHerd. Kerkhervorming) Mede werking kerkkoor), 2.30 u. Ds. t* J fennings (Bed. H. Doop;; tuur Dr. H. J. Honders, van Wassenaar (Jeugddienst). Hnek' 10 uur Ds. J. Homan, van Hulst 2 3Ö u. Ds. J. Scholten, Terneuzen (Bed H. Doop) Hontenisse 10 uur Ds. K. Ver HulstR 10.30 uur Ds. A C. Hon ders, van Sas van Geni. Philippine: 2.30 uur Ds. J. van de Graaff, van Nieuwvliet Sas van Gent: 10 uur Dr. H. J. Honders, van Wassenaar Sluiskil10 uur Ds. P. A v. d Vlugt, van Terneuzen. (Bed. n Terneuzen10 uur Ds. JScholten Ds. P. A. v. d. Vlugt. (Bed. fo uDur0?Bethel"(Kerk voor Jon- geren van 12 t/m lo jaar; heer Chr. Ollebek. Zaamslag: 9.30 u Ds. G. Jansma 2.30 uur Eerw. heer C. H. weij Otheme7 uur Ds. G. Jansma. (Bed. H. Doop.) lijk. Ook de firma Van de Bruele sociale zorg voor 1956. Aanbieding van de gemeente heeft de noodzaak gezien van het rekening over 1953. vestigen van een filiaal in de Aanbieding van de rekening Axelsestraat, om haar zeer talrij- van de gemeentelijke instelling ke cliëntèle van „over de brug" in voor sociale zorg over 1954. staat te stellen dichter bij huis te gaan kopen. Waar vroeger de volksbiblio theek gevestigd was tussen Kerk- Voordracht tot het benoemen van een badmeester voor de ge meentelijke badinrichting. Verzoekschrift van de Ned EX-PRESIDENT PERON OP DOORREIS IN SURINAME. De voormalige president van Argentinië, Peron, is gisteren op het vliegveld van Paramaribo, Zanderij, geland, op weg naar Ni caragua. Hij heeft bij zijn aan komst de volgende verklaring uit gegeven: Vanaf Zanderij richt ik een groet aan 't volk van Suriname, in de gelukkige omstandigheid dat mijn komst hier samenvalt met de doorluchtige aanwezig heid van H. M. Koningin Juli ana en van mijn grote vriend Prins Bemhard. Aan het volk mijn innige groeten als oude strijder voor de verdediging van zijn belangen. hoflaan en Dekkerstraat werd Herv. gemeente te Sas van Gent gisteren een aardige, frisse win- om een subsidie in de aanschaf- kel geopend, modern en gezellig fing van een nieuwe luidklok ingericht, goed verlicht en aan- voor de Ned. Herv. kerk in de trekkelijk om er eens even bin- gemeente. nen te wippen. Bovendien, wan- Voorstel tot aankoop van 1100 neer de dames gehaast zijn en huisvuilvaten en tot verkoop van niet naar de Noordstraat kunnen deze vaten aan de bewoners der gaan, dan is dit geen bezwaar woningen tegen de kostprijs van meer. De sortering in het filiaal f 9,50 per stuk of tegen jaarlijk- is even rijk gevarieerd als in de se aflossingen van ƒ1. oude zaak. Van den Bruele's Verzoekschrift van de stich- klanten zullen dankbaar zijn ting „Het nationaal rheumafonds Volgens het Russische rege ringsblad „Izwestia" is de Sow jet-Unie niet van plan zich te scharen achter de Amerikaans- Brits-Franse verklaring van 1950, die beoogde een bewapenings- evenwicht in het Midden-Oosten te handhaven. „In bepaalde Amerikaanse krin gen heeft men in de laatste tijd toen men voelde, dat het bank roete stelsel van evenwicht door de Arabische landen gezien werd als een middel om hen in sla vernij te brengen, beweerd, dat de Sowjet-Unie van plan is zich achter de verklaring van 1950 van de drie mogendheden te scharen", aldus het blad. voor de service die door deze ves tiging wordt geboden. te 's-Gravenhage om een één malige subsidie berekend naar Een grote belangstelling en tal- 6611 bedrag van 0,01 per m- rijke bloemstukken waren een w'oner. bewijs, dat het wol en kousenhuis Verzoekschrift van de in ter- Van den Bruele een grote bekend- diocesane stichting Katholieke heid heeft verworven. beroepskeuze voorlichting te Sluiskil, om een subsidie per be- Samenkomsten „Youth for roepskeuze onderzoek tot een Christ" bedrag van 15 20 per geval. Voorstel tot intrekking van het Dmsdag en Woensdag hield raadsbesiuit d.d. 30 Nov. 1954 „Youth for Christ een tweedaag- tot uitgifte Van gemeentegrond se rally in het Hervormd Jeugd- in erfpacht nabij het Bolwerk gebouw aan de Kerkhoflaan. Te- aan de woningbouwvereniging vens werden 's middags kindersa- vooruit" Voor de bouw van 4 menkomsten gehouden. woningen De kindersamenkomsten wer- voorstel tot wijziging van de den druk bezocht. Ze werden ge- verordening tot regeling van de leid door Jan J. van Capelleveen bezoidiging van het ambtelijk en Guus Hoddenbagh, resp. uit personeel in dionst der gemeente. Bennekom en Den Haag. De kin- Verzoekschrift van de Sasse deren waren zeer enthouisiast zwem. en poloclub „De Bruinvis" over de verhalen en de versjes. te Sas van Gent om toekenning Voor de avondsamenkomsten van een éénmalige subsidie, groot was eveneens flinke belangstel- jqOO Onder dé talrijke genodigden en belangstellenden, die gister middag te half drie in een der lo kalen van de nieuwe Chr. B.L.O.- school aan de Jacob Catsstraat verenigd waren, merkten wij o. m. op de heer A. Schout, lid van Ged. Staten; de wnd voorzitter en secretaris van de instelling voor B.L.O. in Oost Zeeuws-Vlaande ren, resp. de heren mr P. Telle- gen en J. F. van Denderen uit Hulst; de heer Goudt uit Rotter dam, inspecteur van het B.L.O. ds Vos uit Arnhem, voorzitter van de landelijke organisatie voor Chr. B.L.O.; de oud-school arts in Zeeuws-Vlaanderen, dr Pels en diens echtgenote, archi tect P. J. 't Hooft uit Goes, de aannemer B. Steegink uit Vlissin- gen, en tal van anderen, waaron der vele ouders van leerlingen. Zodra de Commissaris der Ko ningin, jhr mr A. F. C. de Ca sembroot, was gearriveerd en de ze 't gebouw in ogenschouw had genomen, verwelkomde, wegens ontstentenis van de voorzitter van de instelling voor B.L.O. in Oost Zeeuws-Vlaanderen, drs Lockefeer uit Hulst, burgemees ter Tellegen, als wnd voorzitter, de aanwezigen, zijn vreugde er over uitsprekend dat de Commis saris der Koningin bereid was ge vonden deze school voor B.L.O. officieel te willen openen. Spre ker wees er vervolgens op, dat ook moeilijk lerende kinderen Gods schepselen zijn, die recht hebben op de volledige steun bij hun onderwijs en het vormen van hun karakter, opdat zij op latere leeftijd niet in de maatschappij worden geplaatst met z.g. ver- ZATERDAG 5 NOV. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Odyssee". Concertgebouw, 8 u.: „Khy- ber Patrol". DRIEWEGENOudelandseweg 49: Prijskaarting. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „3 Ring Circus". ZONDAG 6 NOVEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Odyssee"; 2 u.: „Khy- ber Patrol"; 4.30 u.: „Odys see". Concertgebouw, 8 u.: „Khy_ ber Patrol". AXEL: Het Centrum, 4.15 uur: „3 Ring Circus"; 8 uur: „The snows of Kilibanjaro". Sowjet-leiders naar India, Birma en Afghanistan. Het Franse persbureau A.F.P. meldt, dat de Sowjet-leiders voor het eerst gebruik zullen maken van een straalvliegtuig bij hun bezoek aan New Delhi. De vlucht Moskou—New Delhi zal tien uur duren. Het toestel zal slechts een tussenlanding maken en wel in Tasjkent, in Sowjet-Toérkistan. Men neemt aan, dat de Sowjet- leiders ongeveer tien dagen in India zullen verblijven en daarna Birma zullen bezoeken. Op de terugreis zullen zij wederom in New Delhi verblijven en later Kaboel, de Afghanse hoofdstad bezoeken. Maarschalk Boelganin zal zijn dochter medenemen. De vertrekdatum Is op 18 No j vember bepaald. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN SED. HERV. KERK. ZATERDAG 5 NOVEMBER. Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 6 NOVEMBER. Aardenburg: 10 30 uur Ds. Van R.oven van Den Helder. G rneenschappelijke ^enst gt Doopsgezinde Gemeente in St. StBKruL:rk9)UUr Ds. Van Royen, jran Den Helder Biervliet: 10 uur Ds W. S. Even huis. (Bed. H. Doop. Rrockpns' 10 uur Ds. S. r. ia baksblalt, van 's-Gravenhage Gadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Ëroede: 10 uur Ds, M. de Jong. (Bed. H. Avondmaal.) Hoofdplaat: 10 uur Ds. J. Eggen Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. van de Oostbur c 10 uur Ds. W. S Hugo Dalen (Liturgische dienst Dankdienst voor de oogst)7 aar Liturgische Lofzang en Kvangelie-lezing. Llt^rg* *2?' q' S Hugo van Dalen; Pred. Ds S. P Tabaksblatt, Zendeling onder Jh E Ruis: 9.30 uur Ds. L. P-W. Groen veld. (Bed. H. Doop.) St Anna ter Muiden: 11 uur Ds. u DS. C Blom„rd. 'iRpd H Avondmaal.) Zuidzande10 u. Ds. H. Kuglman. BOOPSGEZINDE gemeente. Terneuzen: 17 uur Ds. M. de Boer, van Vlissingen. GEREFORMEERE kerk. Hoek- 10 uur en 2.30 uur Ds. F. L. Schalkwijk. D3. Terneuzen: iu uur en H Pestman n Dg Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur w. D. Middelkoop. GEREFORMEERE KERK. (Onderh. Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. K. Deddens. Terneuzen10 uur en o uu J_ Breen. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. (Vlooswijkstraat. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 H^:9.30uurgeT2uugr leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Gebouw „Pro Rege".) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. ling. Beide avonden was de zaal vol en werd er aandachtig geluis terd naar de muziek, het lied van het zangkoor, het duet en het ge sproken woord. Onder de indruk van wat zij gehoord en verstaan hadden keerden allen huiswaarts. Na door ds Van der Vlugt te Verzoekschrift van de Katho lieke leesbibliotheek „St. Paulus" te Sas van Gent om toekenning van een éénmalige subsidie van ƒ350 en een jaarlijkse subsidie van 150. Voorstel tot het beschikbaar stellen van de op de gemeente zijn ingeleid werden de samen-1 begroting 1955 geraamde subsi komsten op voortreffelijke wijze dieg voor het parochiaal sociaal geleid door Jan J. van Capelle veen. Verder verleenden hun charitatiefcentrum en de Classi cale commissie voor kerkelijke SIEMENS I SUPER H 53 4 A medewerking de dames Riemens gezinSzorg in Oost-Z.-Vlaanderen en Bliek, duet, uit Terneuzen, 't der Ned Herv. gemeente, beide T~\/\ T nfntnrvi" iiï(- I 'n*> I zv zangkoor „De Lofstem" uit Ter- gevestigd te Sas van Gent. neuzen, een jeugdig trio, even- eens uit Terneuzen, terwijl de sa menzang werd begeleid door Guus Hoddenbagh uit Den Haag op de multimonica. Tevens be- Zandzuiger omgeslagen. De zandzuiger „Paula F" van speelde deze begaafde jongeman d firma Faasse ü[t Goes is gis de marimbafoon en zong hij eni- teravond half acht door nog onbe- ge liederen kende oorzaak voor de monding Steeds meer wint het interker- de haven van het Kanaal kelijk jeugdevangelisatiewerk door Waicheren omgeslagen. De van „Youth for Christ" het ver- vier opvarenden hebben zich met trouwen van de mensen en de de sioep jn veiligheid kunnen stel- lzarlzon on Izriirrovi tii /4/-» nnror>inrr I r i::i. kerken en krijgen zij de ervaring, dat het deze beweging niet begon nen is een nieuwe kerk of secte te vormen, maar de kerken tot len. Het wrak ligt zeer gevaarlijk voor de scheepvaart. De zuiger haalt al enige jaren lang voor commerciële doelein- steun te zijn. De kerkmens wil den zand op uit de Zandkreek, die men activeren en degenen, die aan de rand van het kerkelijk le ven staan, dan wel geheel van de kerk vervreemd zijn, wil men te rug brengen op de plaats waar zij werkelijk gelukkig kunnen zijn. Vraagt demonstratie DEALER VOOR TERNEUZEN NOORBSTRAAT 86 - TELEFOON 2573 - TERNEUZEN keerde handen en daardoor tot ledigheid zijn gedoemd. Na een speciaal woord van er kentelijkheid voor de steun, die het B.L.O. in Zeeuws-Vlaanderen mocht ontvangen van de inspec teur van het B.L.O., de heer Goudt, betuigde spr. de dank van het bestuur aan alle gemeentebe sturen, die hun medewerking hebben verleend aan de stichting van dit schoolgebouw, waarbij hij zijn voldoening uitsprak dat ar chitect 't Hooft er in geslaagd was dit fraaie gebouw op een daardoor zo'n geschikte omge ving te doen verrijzen. Mr Teilegen hoopte dat de kin deren, na het verlaten, der school onder Gods bescherming als vol- waardigen zich een plaats in de maatschappij zullen weten te ver werven. Hierna droeg hij de B.L.O. - school over aan het stichtingsbe stuur. Met groot genoegen aanvaard de de voorzitter, ds Scholten, het schoolgebouw, waarna hij de Commissaris der Koningin ver zocht deze school officieel te wil len openen. Jhr mr De Casembroot zeide gaarne aan het verzoek van het schoolbestuur, om deze school voor B.L.O. officieel te openen, te hebben voldaan, al had hij lie ver gezien, dat dit gebouw in W. Zeeuws-Vlaanderen zou zijn ver rezen, daar in O. Zeeuws-Vlaan deren te Hulst reeds een dergelij ke inrichting bestaat. Spreker wees erop, dat de leer krachten aan deze school, hoewel een zegenrijke, een moeilijke en zeer verantwoordelijke taak wacht. Maar geen enkele functie kan zonder roeping worden ver richt. De practijk heeft echter be wezen welke gunstige resultaten dit bijzonder onderwijs weet te bereiken en er allengs ook van de zijde der ouders meer en meer het grote nut van dit onderwijs wordt ingezien. Spreker was dan ook overtuigd, dat de leerkrach ten er in zullen slagen de aan hen toevertrouwde leerlingen zullen weten te ontwikkelen tot vol waardige arbeidskrachten en al zo dit onderwijs tot grote zegen zal zijn voor hen, die dit onder wijs hebben gevolgd. Met het wisselen van een hand druk met de voorzitter van het schoolbestuur verklaarde hij de B.L.O.-school officieel voor ge opend. Nadat ds Scholten de Commis saris der Koningin dank had ge bracht voor deze ingebruikstel ling gaf hij een overzicht van de geschiedenis der stichting van de ze nieuwe school, waarna hij de voorzitter van de instelling van het B.L.O. in Zeeuws-Vlaanderen, drs Lockefeer, éen spoedig her stel toewenste. Spr. bracht dank aan de grondleggers van dit schoolgebouw, dokter Pels, ds Cazemier en de heer J. L. Mull|er. Vervolgens werd nog 't woord gevoerd door de inspecteur van het B.L.O., de heer Goudt, en de voorzitter van de landelijke organisatie voor het Chr. B. L. O., ds Vos, die er op wees, dat men hier niet te samen was gekomen om iets bijzonders te verrichten, maar om datgene te doen wat onze plicht is: een dienst te be wijzen aan het kind, dat op hulp is aangewezen. Spr. verheugde er zich bijzon der over, dat de Commissaris der Koningin, jhr mr De Casembroot, de officiële opening had willen verrichten, waaruit blijkt dat H. M.'s vertegenwoordiger in Zee land, de volle belangstelling heeft voor dit bijzonder onderwijs. Tenslotte feliciteerde hij de ge meente Terneuzen met het bezit van dit fraaie schoolgebouw voor het B. L. O., dat men in Arnhem tevergeefs zal zoeken. Nadat nog enige sprekers het woord hadden gevoerd, en as Scholten de sprekers dank had gebracht, sloot hij de bijeenkomst met dankgebed. Onder het nuttigen van een ver versing bleef het gezelschap nog enige tijd bijeen. Donderdagavond is op Bucking ham Palace een grootse ont vangst gehouden voor buiten landse diplomaten en vertegen woordigers uit het gemenebest. Ongeveer 700 diplomaten hadden zich in de schikierijenzaal or steld, toen koningin Elizabê en de hertog van Edinburgh zich naar de balzaal begaven. De ko ningin had een ivoorkleurig, met goud geborduurd gewaad en zij droeg, evenals de hertog, baar hoge onderscheidingstekenen. Het koninklijk paar werd ge volgd door prinses Margaret, de koningin-moeder en andere naas te familieleden. In de grote balzaal werden de hoofden der diplomatieke missies aan de koningin voorgesteld en deze stelden op hun beurt de leden van hun staf voor. TOWNSEND Peter Townsend is Vrijdag uit Engeland vertrokken. Hij "ging per vliegtuig naar Frankrijk, van waar hij zich per auto naar Brus sel begeeft. Daar hervat hij Maandag zijn werkzaamheden als attaché van de Britse ambassade. Twee biochemici van de uni versiteit van Californië, dr C. E. Schwerdt en dr F. L. Schaffèr hebben Donderdag bekendge maakt, dat zij er in zijn geslaagd gezuiverd kinderverlammingsvi- rus te cristalliseren. Het slagen van deze proef geeft de zekerheid, dat het virus ook absoluut zuiver was, anders zou het niet gecris- talliseerd zijn. Deze zekerheid is nodig bij bepaalde biochemische onderzoekingen. Zoals bekend, is het vorige week geleerden van de biochemische la boratoria van dezelfde universi teit gelukt „dood" virus weer ac tief te maken. Het Britse gezagsorgaan voor atoomenergie zegt in zijn eerste jaarrapport, dat het tekort aan geleerden en andere specialisten remmend dreigt te gaan werken op de uitvoering van het vastge stelde program, dat o.m. de bouw van twaalf atoomkrachtcentrales inhoudt. Daar het orgaan op over heidsgelden is aangewezen, is het niet zo vrij bij het vaststellen van salarissen als de particuliere in dustrie. De nieuwe Saarlandse regering, die van Welsch, heeft besloten alle om politieke redenen inge voerde uitwijzingen en verblijf- verboden ongedaan te maken. Verscheidene door de regering- Hoffmann met verlof gezonden hoge ambtenaren zullen tot hun ambt worden teruggeroepen. Dit besluit betreft o.m. de voormali gs secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Za ken Lorscheider, die kort voor het referendum uit Hoffmanns partij trad en vervolgens met verlof werd gezonden. Verder besloot het kabinet de voorlichtingsdienst van de rege ring op te heffen en de waarne mende directeur van de radio- omroep van Saarland, prof. Goer- gen, te ontslaan. Prof. Goergen zou tijdens de campagne voor het referendum inbreuk hebben ge maakt op de neutraliteit van de radio ten gunste van de regering. Bevordering. Bij Kon. Besluit is de ingenieur lste klasse in vaste dienst bij de voorlichtingsdienst ten behoeve van de Landbouw (Rijksland- bouwconsulent) ir P. R. Bouman, met ingang van 1 Januari 1955 bevorderd tot hoofdingenieur in vaste dienst bij genoemde dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur en 7 u. Samen- menkomsten. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H.H. Missen. Philippine: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sluiskil: 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Terneuzen7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H.H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. 31) door PHILIPPO PRESTON. Nadruk verboden. „Toch waar? Daar ben ik nu juist zo benieuwd naar". Peters stond van zijn stoel op en stak zijn handen in zijn zakken. „Kijk eens hier, ik ben een vrij ruwe klant en als ik mijn eigen weg wil gaan, dan verniel ik alles, wat me wil tegenhouden. Stel je eens voor, dat ik het hoofdbu reau opbel en hun alles vertel. Je kunt deze kamer niet uit. We worden hier samen gevonden. Shane zal van moord worden be schuldigd en het zal voor ieder een een beroerde geschiedenis worden. En wat je veronderstel ling betreft, dat ik niets om je geef.... ik ben méér dan ver liefd. Nou, dat is een hele ver andering in me en veronderstel nu eens verder, dat ik nog meer verander en een goede man voor je word?" Hij trachtte als vanouds Soma door zijn mannelijk optreden te overheersen, doch ze sloeg de handen voor haar ogen. „Schei uit. Ik kan het niet ver dragen. Hoe kan ik ooit iets om je gegeven hebben?" De bittere minachting in haar stem deed hem de schouders ophalen. „Je hebt het toch gedaan en nu je niets meer om me geeft, ben ik veel van je gaan houden. Ik denk, dat 't m'n oernatuur is. Ik verlang naar wat ik niet heb ben kan en ik verlang naar jou en zal je hebben! Als ik toch denk, hoe lief je tegenover me geweest bent en nu vecht je tegen me als een wilde kat! Kom over een half uur gaan we weg. Het is niet nodig, iemand te laten weten, waar je heengaat en je hebt geen koffers nodig. Ik ben vanmorgen uitgeweest en heb zelf een en ander voor je aange schaft. Het zit allemaal in dat koffertje daar." Hij wees op een handkoffertje en Sonia zag, dat het een heel duur ding was. „Om de hoek staat m'n wagen te wachten," vervolgde hij. „En we zullen de staat New York uit zijn voordat je het zelf weet." Sonia staarde Peters met een gevoel van koud afgrijzen aan. Ze had niet het gevoel, dat ze flauw zou vallen of in tranen uitbarsten, ze voelde zich alleen maar versuft, verslagen, bijna wezenloos. Ze kon zich niet voor stellen, dat ze zo voor haar jeug dige onbezonnenheid moest boe ten! Ze had Peters ontmoet op een zomerverblijf van een der meis jes, die op de Westchester kost school haar vriendinnen waren geweest. Peters was toen een buitengewoon aantrekkelijke jon ge man, de zoon van 'n million- nair, die nog pas van zijn vrij heid begon te genieten. Hij zag in Sonia het lieftallige jonge meisje, dat door iedere man ge waardeerd wordt en een aan wie ieder het hof maakte van het ogenblik af, dat ze als 'n bloeien de debutante in New York ver" schenen was. Dat was anderhalf jaar geleden en in die tijd was Peters in de maalstroom van het loszinnige leven meegesleurd en Sonia was hem desondanks ge volgd. En nu kon ze niet meer uit die draaikolk omhoog komen. Ze begreep, dat ze mee moest gaaneven goed als ze wist, dat Peters de telefoon zou opne men en het hoofdbureau opbel len, als ze weigerde. HOOFDSTUK X. Een huwelijksreis. In een geweldige bontmantel gewikkeld zat Sonia in de grote wagen, die door de nacht voort raasde. Ze was bleek en afgemat en een brandend gevoel in haar keel vervulde haar met dood- „Misschien ga ik nu wel dood. Misschien gebeurt er wel iets, waardoor ik morgen niet meer leef. En intussen dacht ze aldoor aan Shane en John en keek dan weer naar het profiel van Pe ters, die naast haar zat. Hij had de kraa^ van zijn jas hoogop- geslagen en zijn pet diep in de ogen getrokken, zodat ze slechts een stukje van zijn neus en zijn wang kon zien. Drie uur geleden waren ze uit New York wegge reden; drie uren, die net zo goed drie eeuwen hadden kunnén zijn en Sonia had er niet het minste idee van, -waarheen ze gingen. De dag brak aan, toen ze Anton- ville binnenreden. De lange straat bestond uit niets anders dan garages, restaurants en goed kope logementen, die in dat vroege uur niet veel meer wa ren dan stomme reeksen van ge sloten luiken en deuren. Een hond snuffelde aan een vuilnis bak, de vorige avond buiten ge zet en een vaalgekleurde kat hol de hard over de weg op het ge toeter van Peters. Plotseling stopte hij voor een roodgeschii- derd huisje met een heel kleine veranda met grote rieten gordij nen gesloten, waarin zulke ga ten zaten, dat ze muggen of an dere insecten de vrije toegang lieten. „Wacht hier even, tot ik die predikant uit zijn bed getrom meld heb". Peters stapte uit; Sonia verroerde zich niet; ze voelde zich suf en lamgeslagen. „Ga je gang." (Wordt vervolgd.) In diplomatieke kringen te Londen wordt verklaard, dat En geland misschien zijn politiek var. voortzetting der normale wapenleveranties aan Israël zal herzien na de aanval, die dit land deze week heeft uitgevoerd op Egyptenaren in de gedemilita riseerde zone van El Aoedja. Het nieuwe voorstel van de Westelijke mogendheden voorziet in verkiezingen onder dezelfde omstandigheden als die vervat in hel Plan-Eden, dat het vorige jaar op de vier-mogendhedencon- ferentie te Berlijn werd inge diend. Molotof heeft reeds vele malen verklaard, dat hij niet bereid is op het ogenblik in te stemmen met de hereniging van Duitsland en evenmin met verkiezingen zo als het Westen deze wenst. Diplomatieke kringen te Ge- nève zijn van mening, dat het Westelijke plan is ingediend op aanraden van Herbert Blanken- horn, de voornaamste Westduitse waarnemer te Genève, die Don derdag, na besprekingen met bondskanselier Adenauer, in Ge nève is teruggekeerd. Blanken hor n heeft Vrijdagochtend een vergadering van de ministers der Westelijke grote drie bijgewoond; Naar wordt vernomen zijn tot het comité de Patronage, dat zoals op 14 October j.l. is be richt is opgericht met het doel, de regering en het parlement in overweging te geven de toepas sing van commerciële televisie op enigerlei wijze mogelijk te maken en te willen bevorderen, alsnog toegetreden de heren mr. D. A. Delprat te Amsterdam, prof. dr. J. C. Staveren te Arn hem en T. J. Twijnstra te Bilt- hoven.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2