RADIO De Wereld van week tot week Gouden jubileum en van Saskatchewan Alberta HET BROKOPONDO-PROJECT Indonesische pers over verklaring van Casey en Anak Agung riTEEOb BLAD Vrijdag 4 November 1955 10e Jaargang No. 3603 Canadese emigranten-eldorado Land van graan, petroleum en Uranium Peron naar Nicaraqua Overstromingen bij Tjiamis Wat brengt de I Voldoende energie voor vervaardiging van 40.000 ton aluminium per jaar Leuke mythe Zes plus zes Kat Eindelijk een echte Verkochte ontvlucht Agent gestolen Etiket Stapvoets Snipverkouden Straks hebt U griep Voorstel tot internationale bestudering van atoomstraling Nederland sluit emigratie verdrag met Rhodesia en Nyassaland Honderden kilometers vliegt men over de eindeloze, boom loze prairie van het Cana dese Midden-Westen. Het is geen land vol lokkende schoonheid, dat de toerist zou kunnen be koren; het is een hard land, in de winter geteisterd door ijzige Noordenwinden en in de zomer door een verschroeiende zon. Van het vliegtuig uit lijkt het echter- een gouden tapijt. Dit is Saskatchewan, Canada's korenschuur. Het gouden tapijt ligt aan de voet van een zwart, kaal gebergte, maar deze naakte rotsen, die nog slechts enkele jaren geleden door de mensen werden gemeden, herbergen enorme rijkdommenuranium. Andere schatten werden onlangs onder de gouden korenvelden ontdekt: petroleum. Saskatchewan en de naburige provincie Alberta, waar zich steeds meer Nederlandse immi granten vestigen, vieren dit jaar het feit, dat zij vijftig jaar gele den als provincie in de Canadese staat werden opgenomen. Ook Alberta was lange tijd uitslui tend landbouwgebied; de goud zoekers vonden er niets van hun gading. Later echter werden er kolen ontdekt en in 1947 petro leum, enorme voorraden petro leum. En op de Rocky Moun tains strekken zich oerwouden uit, waarvan de houtrijkdom op 10 miljard kubieke meter wordt geschat. In het begin van de eeuw stroomden pioniers uit de Ver. Staten en vooral ook uit Midden- en Oost-Europa naar de tot dan toe slechts door pelsjagers be woonde wildernis. In plaats van de blokhuizen van deze lieden vinden wij' op het ogenblik vrien delijke dorpen en kleine, moderne steden. Er zijn Russische, Tsjechische, Duitse en Skandinavische dorpen midden in de Canadese prairie; daarbij komen in de jaren sinds de oorlog steeds meer nederzet tingen van Nederlanders. Op de boerenhofsteden staat dikwijls een vliegtuig, want de afstanden zijn reusachtig en men vindt in Alberta vele „cowboys", die hun kudden van een helicopter uit hoeden. NOG RIJKERE TOEKOMST Het gouden jubileum wordt ge vierd door een bevolking, die trots is op hetgeen het verrichtte. Nog schoner schijnt echter de toekomst. De eerste vijftig jaren waren niet gemakkelijk. De eerste ko lonisten leefden in volledige isolering: het dichtsbijzijnde spoorwegstation lag dikwijls op honderd kilometer afstand en de naaste buur woonde soms dertig kilometer verder. Maar in de late, korte zomer groeide een goede, harde tarwe en de oog sten in goede jaren waren on metelijk. Er waren ook slechte jaren, wanneer hete zandstormen de akkers deden verdorren en het vee verdorstte. Maar de bodem is zeer vruchtbaar en wanneer binnen afzienbare tijd de grote dam in de Saskatchewan-rivier zal zijn gebouwd en in het hart van de prairie het 150 km lange stuwmeer zal zijn aangelegd, kun nen hier tienduizenden boeren een nieuw, rijk bestaan vinden. Ex-president Juan Peron van Argentinië is, naar te Buenos Aires gemeld wordt, per vliegtuig uit Paraguay, waar hij asyl ge noot, naar Nicaragua vertrokken. Op verzoek van de nieuwe Argen tijnse regering was zijn .bewe gingsvrijheid in Paraguay be perkt. Vorige week werd gemeld, dat Peron voorbereidingen trof voor een bezoek aan president Somoza van Nicaragua, met wie hij be vriend is. De persdienst van de president van Paraguay te Asuncion heeft bevestigd, dat Peron naar Nica ragua is vertrokken. SENSATIONELE WIKKELING. ONT Reeds doorsnijden „pipelines" voor petroleum en buizen voor aardgas Saskatchewan over gro te afstanden en de beschaving dringt onophoudelijk verder naar het Noorden door. De meest sen sationele ontwikkeling brachten echter in de laatste jaren de ura- niumvondsten in het hoge Noor den.» Nieuwe spoorlijnen lopen thans naar het Athabaska-meer aan welks over „Eldorado", de grootste uraniummijn van de wereld ligt. Nog stormachtiger is de ont wikkeling in de provincie Alber ta. Er leven hier slechts 1,2 mil- lioen mensen, maar men gelooft, dat de bevolking binnen enkele jaren reeds zal zijn verdubbeld, want petroleum en aardgas trek ken vele nieuwe industrieën aan. De provinciale regering viert het jubileum met bijzondere trots. Vijftig jaar geleden be stuurde zij een onherbergzame wildernis met een handvol pels jagers, nu is zij de rijkste lokale regering ter wereld: zij heeft op haar begroting een overschot van 700 millioen gulden. Alberta bouwt de fraaiste stadjes en dor pen van Canada. NIEUWE WERELD. Een nieuwe wereld ontstaat in het Canadese Midden-Westen. Zo jong is deze wereld, dat de Cana dese regering thans pas is ge reed gekomen met het in kaart brengen ervan. Steeds nieuwe pioniers trekken naar het Noor den, op zoek naar petroleum en uranium. Vermoed wordt, dat alleen al het oliehoudende zand van Athabaska 250 milliard vaten petroleum bevat. Is het wonder, dat men hier uitsluitend optimistische mensen vindt? De geschiedenis van hun nieuwe tehuis is slechts vijftig jaren oud. De tradities van het moederland, dikwijls ook de taal zijn gebleven. Maar uit de nieuwe generatie vormt zich een natie, uit vele rassen verenigd, die een schitterende toekomst tegemoet gaat en haar grenzen voortdu rend verder naar het Noorden schuift. Bij Tjiamis (West Java) zijn tengevolge van erosie overstro mingen ontstaan, die grote scha de hebben aangericht. Aangezien dit gebied beheerst wordt door de Darul Islam, kan op de berg hellingen niet als vroeger de bo dem bewerkt worden. 200 ha sawahs en 3000 ha kweekbedden zijn ondergelopen, waardoor 90 procent van de oogst verloren moet worden beschouwd. Min stens 100 huizen gingen verloren en een provinciale weg is over 5 km weggeslagen. Dit is de derde maal in twee jaar, dat Tjiamis ernstig door overstromingen geteisterd wordt. Het tot de oppositie behorende blad „Merdeka" constateert na de gezamenlijke verklaring van de ministers Casey en Anak Agung, dat de Indonesische mi nister van Buitenlandse Zaken er niet in is geslaagd verandering te brengen in het Australische standpunt ten aanzien van Nieuw-Guinea. Het blad noemt dit een bittere pil voor mr. Anak Agung en een les, „waaruit hij kan leren, dat zijn diplomatie, gebaseerd op het trekken van een vriendelijk gezicht, op een mislukking is uitgelopen." Het blad stelt voorts vast, dat „ook Nederland er niet zo op is gebrand besprekingen met mr. Anak Agung te beginnen, wiens positie na de algemene verkiezin gen onzeker is". „Merdeka" voegt hier aan toe, dat wellicht ook minister Casey hieraan heeft gedacht en het vei liger heeft gevonden alleen over algemene onderwerpen te spre ken en niet over Nieuw-Guinea. Het blad besluit, dat de posi tie van minister Anak Agung zwak is, „niet alleen door het on zekere bestaan van het kabinet, maar ook omdat hij niet door het volk wordt gesteund." De Duta Mas j arakan (N.U.) merkt op, dat de Australische visie dat Nieuw-Guinea Ne derlands gebied is feitelijk niet kan worden uitgelegd als het respecteren van de onschend baarheid van het Indonesisch ge bied, waarover in de gezamenlij ke verklaring wordt gesproken. Het blad betreurt het, dat presi dent Soekarno, die in staat is de sympathie van diplomaten te winnen voor de Indonesische zaak, de gelegenheid heeft laten passeren om Casey te ontvan gen. Ook het onafhankelijke „Indo nesia Raya" beschouwt het Aus tralische standpunt in de kwes tie Nieuw-Guinea als interven tie en in strijd met de verkla ring. Het onafhankelijke blad „Trom pet Masjarakat", dat in Soera- baja verschijnt, meent, dat Soe karno minister Casey niet heeft ontvangen, omdat deze voorstan der is van „de Nederlandse be zetting van Nieuw-Guinea". Suluh Indonesia, dat fel cri- tisch staat tegenover de buiten landse politiek van minister Anak Agung, beschouwt het be zoek van Casey als een poging Indonesië te beWegen niet zoveel aandacht te besteden aan de eisen betreffende Nieuw-Guinea. Hét meent, dat Indonesië door de toenadering van mr. Anak Agung in de val is gelopen, die is opge zet door Nederland en Australië. „Deze landen trachten thans een onervaren minister van Buiten landse Zaken te bewegen de In donesische eis te verzachten en de kwestie Nieuw-Guinea buiten de V. N. te houden." ZATERDAG 5 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Gewijde muziek; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Garm.; 9.00 Voor de huisvr.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gr.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Gram.; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuin- bouwmed.; 12.33 Dansmuz.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; 14.00 Boekbespr.; 14.10 Gram.; 14.20 Eng. les; 14.40 Koor zang; 15.00 Kron. v. letteren en kunsten; 15.40 Harmonie-orkest; 16.00 De schoonheid van het Gre- 1 goriaans; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Orkest; 17.20 Voor de jeugd, 18.00 Lichte muziek; 18.15 Jour nalistiek overz.; 18.25 Gram.; 18.30 Van het Binnenhof; 18.40 Instr. octet; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 20.00 Lichtbaken; 20.20 Act.; 20.35 De gewone man; 20.40 Gevar. progr.; 22.35 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in esperanto; 23.22 Ko ninklijk bezoek aan Suriname; 23.32 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gr,; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.35 Or gel; 8.55 Voor de huisvrouw; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 10.00 Cause rie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven; 11.40 Vrouwenkoor; 12.00 Orge len zang; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 12.00 Orgel en zang; 12.30 Land- name; 13.00 Nieuws; 13.15 Varia; 13.20 Lichte muz.; 13.45 Sport; 14.00 Voor de jeugd; 14.35 Lichte muziek; 14.50 Dansmuz.; 15.20 Strijkuitz.; 15.45 Orkest en koor; 16.30 Causerie; 16.45 Gram.; 17.10 Act.; 17.40 Roemeens orkest; 18.00 Nieuws; 18.20 Lichte muz.; 18.45 Regeringsuitz.; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Causerie; 19.40 De bijbel in het kerkelijk jaar; 19.55 Deze week; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.15 Orkest; 21.15 Social, commentaar; 21.30 Gevar. progr.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.15 Lichte muziek; 12.30 Weerbericht; 12.34 Lichte muz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Muz. kaleidoscoop; 14.30 Journ.; 15.00 Orkest; 15.45 Accordeon; 16.00 Amus. muz.; 16.15 Accor deon; 16.30 Gram.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.20 Liturgische gezangen; 17.30 Koor; 18.05 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Chansons; 19.45 Omroep-omme- ganck; 21.15 Operettemuz.22.15 Nieuws; 22.30 Verzoekprogram- ma; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. 32 Deelnemers aan de jongste opstand in het zuidelijke geoied van Soedan zijn te Torit, indertijd de haard van het verzet, ter dood veroordeeld. In totaal is tot dus ver over 73 muiters het doodvon nis uitgesproken. Van tien van hen is dit vonnis al door de gou verneur bekrachtigd. Aan de 32 beklaagden, die nu werden gevonnisd, was het vermoorden van 42 'personen ten laste gelegd. v V v W*> •4 V SURINAMES In de corjaal (boot, gemaakt door het uithollen van een boom- stamt van de Auganer-neger Kewal bijgenaamd de „100 pk man" om de formidabele lichaamskracht, waarover hij be schikt, heeft H. M. Koningin VORSTELIJKE BEZOEKERS MAAKTEN TOCHT PER CORJAAL. Juliana, op het ogenblik met Z. K. H. Prins Bernhard in Suri name, een tocht gemaakt over de Suriname-rivier. De foto toont H. M. de Koningin in het ranke vaartuig kort voor de aanvang van de tocht. Bij de gevaarlijkste stroomversnellin gen zette H. M. de reis te voet verder, terwijl Z. K. H. de Prins in de boot bleef om deze gevaar lijke plaatsen te passeren. De Surinaamse regering heeft medegedeeld, dat nu de perio de van voorbereiding is afgeslo ten en de technische bijzonder heden bekend zijn het thans mogelijk is binnen redelijke gren zen van nauwkeurigheid de kos ten van de bouw van de dam en de bijkomende werken, alsmede de kostprijs van de op te wekken energie, van het Brokopondo- project te ramen. Het Brokopon- do-project beoogt de aanleg van een stuwdam in de Suriname- rivier met bijbehorende hydro- electrische werken, waarmede ruim 100.000 kw electrische ener gie zal kunnen worden opgewekt. In een communiqué deelt de Surinaamse regering mede, dat zij eerste met het oog op de fi nanciële consequenties (tot de bouw van de dam zou kunnen besluiten, indien zeker zal zijn, dat het overgrote deel van de op te wekken energie tegen een vef- antwoorde prijs zal kunnen wor den afgezet aan het op te rich ten aluminium-reductiebedrijf. De Surinaamse regering zegt er de voorkeur aan te geven, dat de financiering van de hydro- electrische installaties en de dam geschiedt in de vorm van een openbaar nutsbedrijf of staats bedrijf. Indien de financiering door de staat zal geschieden, zal een lening moeten worden aan gegaan van 80 tot 85 millioen gulden. De bouw, de financiering en de exploitatie van het alu minium-reductiebedrijf zal ech ter dienen te geschieden door particuliere investeerders. De hoeveelheid electrische ener gie, die het particuliere alumi- niumbedrijf van de overheid zal kunnen betrekken, zal voldoende zijn om 40.000 ton aluminium per jaar te vervaardigen. Voor een ton aluminium is ongeveer 4 ton bauxiet nodig? Op korte afstand van het Brokopondo-stuwmeer zijn in het Nassagebergte bau- xietlagen aangetroffen, die van goede kwaliteit zijn en worden geschat op 10 tot 15 millioen ton. Het ligt in de bedoeling aldus deelde de Surinaamse regering mede die de bouw van een aluminium-reductiebedrijf ter hand zal nemen, aangezien de bouw van een dergelijk bedrijf een noodzakelijke voorwaarde is voor de uitvoering van het Bro- kopondo-project. Belangstelling in Nederland. De regering deelt voorts mede, dat zij bijzondere aandacht heeft besteed aan de vraag, of er van particuliere zijde belangstelling bestaat voor de oprichting van een dergelijk bedrijf. „In de geest van het statuut heeft de regering doen nagaan, of van Nederlandse zijde belangstelling bestaat. In nauw overleg met de betrokken Nederlandse autoriteiten zijn en kele-Nederlandse maatschappijen benaderd aldus het communiqué uit het vooroverleg met Neder landse ondernemers is de Suri naamse regering gebleken, dat bij hen een zodanige belangstel ling voor de oprichting van een aluminiumbedrijf bestaat, dat zij zich bereid verklaarden een ern stig onderzoek in te stellen. Dit onderzoek is reeds aangevangen. In het communiqué wordt voorts gezegd, dat de verwezenlijking van de plannen ook mogelijk is in combinaties met „buitenlandse maatschappijen. Het is de rege ring van Suriname gebleken, dat ook andere eventueel in aanmer king komende ondernemingen bereid zijn het Brokopondo-pro- ject ernstig op de mogelijkheden te onderzoeken. In het communiqué wordt ten slotte gezegd, dat het aanvanke lijke pessimisme dus plaats heeft gemaakt voor de bereidheid een grondig onderzoek naar de mo gelijkheden in te stellen, hetgeen een stap in de goede richting wordt genoemd. „De regering acht zoals in het regerings programma is gezegd het tot standkomen van het Brokopon- do-project zeer waardevol en zij zal alles in het werk stellen om uitvoering daarvan te bereiken", aldus het communiqué. De Caduvo, een volksstam in de bin nenlanden van Brazilië houdt er een scheppingsmythe op na, die moet verkla ren waarom de adel in ledigheid ten kos te van de rest der bevolking mag leven. Deze mythe luidt als volgt: Toen het Opper-wezen. Gonoenhodi. be- sloot de aarde van mensen te voorzien, trok hij uit het binnenste van de aarde eerst de Guana en daarna de andere kasten; de Gu- ana maakte hij tot landbouwers en de ande- brandklok gearresteerd. Hij blijkt de aan ren fof jagers. De Bedrieger, de tweede süchter van twee boerderijbranden - op grootmacht in het panthéon van het inlandse September en 22 October - te zijr. godenstelsel, bemerkte daarop dat er onder p)e man verklaarde zo bezeten te zijn in het gat nog wezens aanwezig waren, die van klokluiden en brandblussen, dat hij het Opper-wezen vergeten had: de Mbaya. Hij trok hen er uit en ziende dat al het werk op aarde al verdeeld was, gaf hij hen de enige functie die nog overbleef: het ver- Zonder gevaar te drinken in geval van een atoom-aanval. En in Australië is een gramofoonplaat in de handel gebracht, die „Een beetje koelte" heet. Hij geeft de geluiden van een douche en van de wind weer en de naam van de componist luidt Anton Coldglass Anton K oudglas). Brandmaker De politie in het franse dorpje Aubig- ny-en-Artois heeft de luider van de deed hij uit wanhoop, want Marjorie zat tonnen agenten te mogen tentoonstellen als daar dan steeds aan een stuk door te kla- een voorbeeld ter navolging. gen. Nu eens wegens ondraaglijke hoofd pijn, een andere keer omdat haar voeten zo'n pijn deden, enz. enz. Dat wekte zo zeer het medeleven van Skibine op dat hij niet meer aan zijn rol kon denken. Moeder De franse schrijver-dokter Soubiran is zijn twee zoons van elf en twaalf jaar van medeleven zo opgebeurd, dat zij even later levenslustiger dan ooit en blakend van danslust op het toneel verscheen, een wanhopige Skibine in de loge achter latend. (Uit: George Skibine door Mi chel Glotz). Mevrouw Mireille Wideheim in het om zich minder^ te vervelen jnaar een jraKSe plaatsje Brefort, heeft op haar dertigste jaar haar twaalfde baby gekre gen. Ze heeft nu zes jongens en zes meis- Marjorie echter, werd door zijn blijken kwijt sinds 3 September. Mevrouw Bon- drukken en uitbuiten van de anderen(l) paar extra branden op touw had gezet. Cinemascope De cinémascope (filmprojectie op ver breed doek) is twee jaar geleden uitge- De politie te Parijs achtervolgt al eni- vonden door professor Chrétien. Thans ge weken tevergeefs een hard rijdende zyn reeds 15.783 theaters in Amerika met vijftigjarige dame op een fiets. Achter- flit filmdoek uitgerust en in New York op die fiets hangt een tas, waarin ze kat- zijn dezer dagen de eerste camera's voor fle automobilisten zich niet stoorden aan tenvoer vervoert, een geperfectionneer- amateurs voor opnamen in cinémascope fle borden op de gevaarlijke plekken van de val en waarin ruimte is voor een aan tal katten. Telkens als ze een kat ziet, stapt ze af, vangt hem (of niet...) en rjjdt hard weer verder. Ze draagt een veelkleurige hoofddoek en is de schrik van haar stadswijk, o.a. van een 28 kat ten bezittende dame, die de kattenvang- ster met een van haar Uevelingen zag wegracen (16 mm) in de handel gebracht. Record Van de amerikaanse zanger Nat King Cole is de vijfenveertig millioenste gra mofoonplaat verkocht. vallot, zijn eerste echtgenote, heeft de beide jongens die evengoed héér zoons zijn heimelijk weggehaald. Ze is nu gearresteerd, maar weigert te zeggen waar de jongelui verblijven. De rechter zal deze zaak nu verder moeten uitzoe ken. Boven Californië zal weldra de eerste echte vliegende schotel de lucht in gaan. Dit heeft de heer M. Quarles, staatsse cretaris van de amerikaanse luchtmacht, verklaard in een rede, die hij begon met te zeggen dat alle zogenaamde waarne mingen van vliegende schotels tot nu toe op zinsbegoocheling hadden berust. Verkleed als non is een Italiaans meisje er in geslaagd uit Egypte te vluchten toen haar stiefvader op het punt stond haar aan een Arabische prins te verkopen. Die ren. Na rijp beraad besloot hij twee prins wilde met haar zijn vrouwelijk harem- politie-agenten van carton te laten ma- bezit uitbreiden. jes. Het leeftijdsverschil tussen de oud ste en de jongste is veertien jaar. De burgemeester van het franse dorp Saint-Symphorien ergerde zich eraan dat de verkeersweg die langs zijn dorp loopt, zodat er nog al eens ongelukken gebeu- ken en die bij de twee gevaarlijkste pun ten op te stellen. Zijn verwachting dat de verkeerszondaars bij het zien van deze Afdoende figuren zich zouden intomen, werd be waarheid. agenten echter verdwenen en de burgemees ter kwam er achter dat ze gestolen waren Hoewel men haar niet te pakken kan De politie te Rio de Janeiro past een krijgen is er wel het een en ander over nieuwe maatregel toe tegen het te lang of de dame bekend, o.a. dat zij een hoge verkeerd parkeren van auto Ze laat ecu- functie bij de PTT bekleedt en dat zij te- a 1 'paardenmiddel bleek veertien door de gendarmerie, die zich blijkbaar docr gen mensen die ze tegen kwam heeft 'ee^e" Zotsino^^aoA deze kunstgewrochten in hun eigenwaarde verklaard dat ze de „zwervende" kat- dagen "^atjnet de toepassing was begon 3^ ten ving om hun op het platteland bij nen at dringende brief aan de wachtmeester, hem Tine Conti, een meisje uit Milaan van 19 jaar, vertrok vijf jaar geleden met haar moeder naar Cairo. Haar moeder trouwde daar met een egyptische vliege nier. Deze adopteerde het meisje en Op een goede dag waren de twee namaak- plaatste haar in een pensionaat. Toen liefdevolle pleegouders onder te brengen. De politie verdenkt er haar echter van de katten te vangen voor het instituut Pasteur, dat katten gebruikt voor proef nemingen. jtJ Een Amerikaanse limonadefabrikant heeft zijn flesjes van het volgende etiket voorzien: haar moeder overleed, verkocht de stief vader haar, maar Tine slaagde er in zich te verbergen en ontvluchtte het land tenslotte met valse papieren. Al tisten er °p wÜzend dat de agenten van carton niet waren bedoeld om de spot met de echte Georges Skibine, de beroemde ballet- agenten te drijven, maar dat ze hun waarde danser, heeft er op een goede dag van-, hadden bewezen als verkeersbevciligers. De afgezien samen met zijn vrouw de al wachtmeester stuurde daarop prompt de even beroemde Marjorie Talchief in twee exemplaren terug en de burgemeester dezelfde loge te zitten tijdens de acten smaakte zelfs de voldoening dat de minister omstreeks het jaar dat zij niet behoefden op te treden. Dit van gezondheid hem verzocht de twee car- over deed. De automobilisten in Los Angeles heb ben uitgerekend dat zij in de huidige ver keersdrukte in die stad veertig minuten nodig hebben om een bepaald traject per auto af te leggen waar een rjjtuig 1900 tien minuten Neem een AKKERTJE ...dat helpt direct! De Sowjet-Unie heeft in de po litieke commissie van de alge mene vergadering der Verenigde Naties medegedeeld, met Groot- Brittannië en Canada het Ameri kaanse voorstel tot oprichting van een internationale commis sie van geleerden ter bestudering van de gevolgen van atoomstra ling te steunen. Maar de Russi sche woordvoerder, onder-minis ter van Buitenlandse Zaken Koeznetsof, stelde voor het lid maatschap van een dergelijke commissie niet te beperken tot vertegenwoordigers van bij de Verenigde Naties aangesloten landen. Tussen Nederland en de fede ratie Rhodesia en Nyassaland, zal een emigratieverdrag worden ge sloten. Op 11 November komt de pre mier van de federatie, Lord Mal vern, naar ons land ter onder tekening van het verdrag. Van Nederlandse zijde zal die onderte kening door de minister van Bui tenlandse Zaken en van Sociale Zaken, of hun vertegenwoordi gers geschieden.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5