Uit de Provincie Binnenlands nieuws - L Eric de Noorman - Het raadsel van Tuath Mor Keizer van Ethiopië gaat Kroonprins als opvolger inwijden Wrijf Kou en Pijn TERNEUZEN. HOEK. NIEUWVLIET. OOSTBURG. SLUIS. ZAAMSLAG. Vliegramp in Amerika Verklaring van leider van Istiqlal Palestina AARDAPPELEN. Griekenland en Turkije Het program van nieuwe Israëlische regering De Russische pers en de conferentie van Genève fa j Vele Argentijnse arbeiders werkten Woensdag niet De Paus tot Na vo-vertegenwoordigers ve'q met DAMPO Montgomery naar Eisenhower -,-v Benoeming:. Met ingang van 1 Januari is be- it««md tot onderwijzer aan de iitervormde school, alhier de heer A. van Harten te Montfoort. Verkoop woonhuis. Im ons vorig nummer meldden dat het door notaris Hoving gereilde woonhuis met erf en «Én. staande aan de Langestraat werd verkocht aan de firma A. Dees Zoon, alhier. Dit moet wrirter zijn aan de heer A. Dees Je Hoek. Gemeente-opzichter benoemd. Schoondijke, Groede, Nieuw- 7ii«t en Waterlandkerkje hebben ïoeamenlijk een gemeente-op richter benoemd in de vacature Hoekstra. Benoemd werd de heer L. van Overbeeke uit Strijen. Raadsvergadering. Be raad der gemeente Nieuw- vüet kwam Dinsdagavond in apenbare vergadering bijeen, on der voorzitterschap van burge- aseester Everaars. Onder de ingekomen stukken naren verschillende goedgekeur de raadsbesluiten der vorige ver siering. Aan het Nat. Rheumafonds nerd een subsidie verstrekt van l cent per inwoner. ■en verzoek van de stichting TBoze-noord" te Sluis om de sub- ddie te verhogen moest afgewe- aen worden in verband met de stëchte financiële toestand der rjpmeente. Het Nat. Gesprekoentrum kon «m dezefde redenen geen subsi die ontvangen. Oen verzoek van de commissie roor hygiëne voor het kind van "20 ct per inwoner werd aange houden. B. en W. wilden bezien »f de gemeentebegroting ruimte iaat om dit verzoek in te willi gen. De bond voor Katholieke Mili taire Tehuizen en Pro Rege ver sachten een subsidie. Deze wer den afgewezen. Ben nieuwe kindertoelage-ver- Bfdening werd in het leven ge roepen, evenals een nieuwe gra- iificatieregeling voor ambtena ren. 'Be gemeentebegroting 1955 werd gewijzigd. De grondaankoop van de kin dearen Schijve werd door G. S. goedgekeurd. Voor de nieuwe gemeente-op- achter werd het salaris vastge- iteïd tussen de normen van ƒ52006720. Bovendien wordt «a motorvergoeding van ƒ1100 rerstrekt. .Over de verhoging van finan ciële bijdrage voor de premie van woningverbetering ontspon een uitvoerige discussie. De heer Aemoutse verzocht B. eii W. nauwlettend er op toe te riem, dat geen achterstallig on derhoud in de premieregeling warrit opgenomen. De gemeentelijke bouwveror dening werd gewijzigd in dien tin, dat bij grote gebouwen een schuilplaats gebouwd wordt. De vijf leden der raad, die geen wethouder zijn, werden benoemd wis leden der commissie voor advies woonruimtewet. Voor minvermogenden werd in aen kolentoeslagregeling toege stand. Besloten werd in te gaan op •sen voorstel van G. S. om 15.300 .golden te aanvaarden voor over assxte der Cadzandseweg in be-, teer en onderhoud. De begroting 1956 werd aange boden. Zij sluit met een onvoor zien slot van 800, Tijdens de rondvraag infor- .aeerden de raadsleden naar de rioleringswerkzaamheden. Deze rijn stopgezet, daar het werk uit gevoerd wordt in D.A.C.W.-ver- a»nd en er thans niet voldoende werklozen zijn om 't werk voort te zetten. Verg. Vrouwenbond N.V.V. fn zaal Adriaansen vergaderde Iknsdagmiddag de N.V.V.-Vrou- «enivmd. Besloten werd deel te nemen aan de contactdag te Middelburg, welke het centraal bestuur belegt op 15 Nov a.s. te bezoeken. Ook de prov. vergadering van de V.V.H. te Middelburg zal be zocht worden. Deze vergadering wordt op 17 Nov. a.s. gehouden. Vervolgens hield ds. W. Hugo- Van Dalen uit Oostburg een cau serie over het Herderlijk Schrij ven der Generale Synode. Hierover ontstond een gedach- tenwisseling. De voorzitster mevr. Dijk bracht dank aan de inleider voor het gesprokene, waarna de vergade ring gesloten werd. Oprichting Drumband van Apollo. De plaatselijke muziekvereni ging Apollo heeft besloten om, in dien mogelijk, over te gaan tot stichting van een drumband om dat hiervoor, speciaal bij de jeugd van Sluis een grote belangstelling blijft bestaan. Echter zijn de fi nanciële middelen van de vereni ging ontoereiKend en daarom heeft Apollo een beroep gedaan op het comité, dat enige jaren ge leden op zulk een voortreffelijke wijze het 75-jarig bestaan van de vereniging organiseerde. Dit comité zal trachten de no dige gelden hiertoe bijeen te bren gen. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de rijkspo litie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven, welke terug te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen. Een grijze kinderwant, Axelse- straat 109; roodbruine meisjes mantel, Rozemarijnstraat 15; een kinderportemonnaie, Polderstraat 17. Van gezaghebbende zijde is iken aan, waaronder een goud-en- Bij Plattesville in Colorado (Ver. Staten) is een vjtegtuig van de „United Airlines" neergestort. Alle inzittenden, 39 passagiers en een bemanning van vijf, zijn om het leven gekomen, zo heeft de politie medegedeeld. Het wrak is uitgebrand en de wrakstukken liggen over een groot gebied ver spreid. Het vliegtuig was op weg van Denver naar Portland (Colorado). Op 6 October verongelukte een toestel van de „United Airlines", dat dezelfde route vloog. Toen kwamen alle 66 inzittenden om het leven. Dit was het ernstigste ongeluk van de Amerikaanse burgerluchtvaart. Si Allel El Fassi, leider van de Marokkaaanse nationalistische Istiqlal partij, heeft Woensdag verklaard, dat, na een herstel van de voormalige sultan Sidi Mo hammed Ben loessef op de Ma rokkaanse troon, de bevolking van Marokko zich door haar vreugde niet moet laten afleiden van de „komende strijd". In een verklaring, uitgegeven op het hoofdkwartier van het Marokkaanse bevrijdingscomitè te Cairo, zei hij, dat er nog een lange weg moet worden afge legd, voordat de nationale onaf hankelijkheid tot stand is ge bracht. „Bepaalde verraders van de nationale zaak", die Ben Yoessef vijandig gezind zijn, zullen pro beren de Marokkaanse bevolking „in een nieuwe impasse te bren gen, welke alleen die koloniale belangen tot voordeel kan strek ken, die altijd bereid zijn het bloed van het volk te vergieten", aldus El Fassi. vernomen, dat de keizer van Ethiopië, Haile Selassie, de 41- jarige kroonprins Asfa Wossem als troonopvolger gaat inwijden. De kroonprins zal door zijn vader voor een verenigde zitting van beide kamers,der volksvertegen woordiging. uitgeschreven i.v.m. de herdenking van het feit, dat de keizer 25 jaar geleden werd gekroond, tot „negus" dat is ko ning, worden uitgeroepen. De kroonprins, die thans gou verneur is van de provincie Wol- lo, zal als negus meer in de re- geringstaak worden betrokken. Bij gelegenheid van Haile Se lassi's jubileum is een ontvangst van het corps diplomatique ge houden, waarop de Britse ambas sadeur, Busk, als deken in aller naam woorden van -gelukwens sprak. Hierna boden de leiders der missies de jubileumgeschen- Een Syrische militaire woord voerder heeft meegedeeld, dat Is raëlische posten op de Westelijke oever van het Meer van Tiberias Dinsdagavond het vuur hebben geopend op een aantal Syrische posten op de andere oever. Het vuren, waaraan ook Israëlische vaartuigen deelnamen, had twee uur geduurd. Van Syrische zijde was het vuur beantwoord. Onder de Syriërs waren geen slachtof fers. ©OOP. VRUCHTEN VEILING ÏKEl V; KCH-VLAANDEREN TERNEUZEN. Veiling van 2 November. MBOENTEN. P»r 100 stuks: Sla 6,408. Per stuk: Bloemkool A 5660 ct, 3 2344 ct, C 11—24 ct; Knolsel derij C 4—12 ct. Per kg: Andijvie 2429 ct; Kas- sap bonen 1,55; Kroten 410 ct; JJode kool 511 ct; Savoye kool 11—25 ct; Witte kool 46 ct; Breekpeen II 10 ct; Prei 28 ct; Spinazie II 3336 ct. Per 100 kg: Bintjes bonken ƒ12, 1 10—11,20. ■KUIT, Per 100 kg. Appelen: Cox Orange Pippin H I 44—48,20, H II 21 28, K 48—50, F 30; Goud- seinetten K 2931, F 21— J23: Jonathan 3 A 53,40—55, 2 A 19,90—54,20, A ƒ46,90— ƒ54,60, B ƒ44,70—ƒ67, C ƒ39— f43.10, H grof ƒ37,60—ƒ45, H I />32A039,50, H II ƒ26,40—ƒ30, K ƒ.3137, F ƒ21—ƒ24; Lom- ban Calville K ƒ31,40—ƒ36; Lax- tan Superbe K 37, F ƒ20; Ster- mppel H II ƒ30, K 37, F 19— 27Zoete appelen 2144ove rige soorten 1031. Peren: Comtesse de Paris K 21; St. Rémy K 18—119. De Griekse regering heeft be sloten een aantal patrouillesche pen te gebruiken voor de „be scherming" van Griekse vissers schepen, waarvan enige de laatste tijd door Turkse vaartuigen zijn aangehouden en naar Turkse ha vens zijn opgebracht, aldus AFP. De Griekse regering wenst ver der onderhandelingen met Tur kije te beginnen over een visserij verdrag teneinde deze incidenten te voorkomen. Het program, dat de nieuwe Israëlische regering onder Ben Goerion aan het parlement heeft voorgelegd, bevat de volgende hoofdpunten; Op binnenlands gebied: ver sterking van de militaire krachts inspanning van het volk, organi satie van een verdedigingslinie ter bescherming van de land bouw in de grensgebieden en in tensivering van de immigratie. Op buitenlands gebied: hand having van de betrekkingen van vriendschap en wederzijdse bij stand met alle vredelievende lan den, onafhankelijk van hun re giem en een voortdurend streven naar een vreedzame samenwer king met de Arabische staten. Oo economisch gebied: vergro ting" van de investeringen van buitenlands kapitaal. GECOMPLICEERDE AUTOBOTSING. Op de rijksweg Amsterdam- Utrecht in de gemeente Loener- sloot, zijn Dinsdagavond ter hoog te van de brug over de Amstel, vier auto's met elkaar in botsing gekomen. Op deze drukke verkeersweg wilde een auto, komende uit de richting Amsterdam en bestuurd door de heer J. B. uit Amster dam keren en weer naar Amster dam terugrijden. Op hetzelfde ogenblik naderde uit de richting Utrecht een tweede auto, die te gen de wagen van de heer B. op botste. Beide auto's werden zwaar beschadigd. De heer B. heeft ver moedelijk een shock gekregen. Een naast hem zittende passa gier kwam er met een lichte hoofdwonde af. Toen de twee auto's midden op de weg stonden, kwam uit de richting Utrecht een derde wa gen. De bestuurder hiervan, die door het wenken van de mensen op de weg gewaarschuwd werd, zag nog kans te stoppen. Een vierde auto uit dezelfde richting, die tegen de inmiddels stilstaan de derde opvloog, maakte de chaos nog groter. De inzittenden waren twee dames en twee he ren. Mejuff. I. M. uit Amsterdam, die naast de bestuurder zat werd aan het hoofd gewond en heeft vermoedelijk een hersenschud ding. FELLE BRAND IN BINNENSTAD VAN ENSCHEDÉ In de binnenstad van Enschedé heeft Dinsdagavond een felle brand gewoed, waardoor een voormalige schoenfabriek van de firma Rommelaar werd ver woest. In deze vroegere schoen fabriek waren gevestigd een werkplaats van een horlogerie en zilveren sigarendoos van konin gin Elizabeth van Engeland, een zilveren servies van Eisenhower, een ceremoniële parasol van In dia, welke door de ambassadeur met zichtbare krachtsinspanning werd aangedragen, een Frans horloge en namens België de toe zegging van een speciaal ver vaardigd jachtgeweer. De Russische pers heeft Dinsdag critiek die de Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken Maandag te Genève op de Russische een suur en, de vorming van de pu blieke opinie hebben geleverd zonder commentaar gepubliceerd Voorts zijn verklaringen afge drukt van Dulles en Pinay over de oprichting van informatiecen tra in dé SowjeMJnie en het Ame rikaanse voorSfël voor de uitwis seling van Russische en Ameri kaanse bladen en films. Vele Argent de vleesverwer] en de mp Woensdag niet naaar gegaan, hoewel liet Algemene Verbond van Vakverenigingen 'n afgekondigde staking had afge last en te elfder ure had bekend gemaakt, dat met de regering „een met het oog op het belang van de arbeiders en het vakver bond bevredigende overeen komst" was bereikt. Deze over eenkomst kwam tot stand op een conferentie tussen leiders van het vakverbond, dat ex-president Peron krachtig gesteund heeft, en de minister van arbeid, Cerruti Costa. Het vakverbond had de re gering van president Lonardi er van beschuldigd, haar belofte om zich niet te mengen in zaken van het verbond als dit zich buiten de politiek zou houden, niet te zijn nagekomen. Volgens latere berichten duurt de staking in Rosario voort. In Buenos Aires werkt ongeveer de helft van de arbeiders. Later op de dag zouden vakverenigingslei ders opnieuw een bijeenkomst hebben met de minister van Ar beid om te trachten tot overeen- stemtrfing te komen. un werk „In een zo verdeelde wereld is het helaas nog noodzakelijk, dat de samenwerking tussen de volkeren allereerst tot uitdruk king komt op het vlak van de militaire defensie, maar wij zijn ervan overtuigd, dat dit geens zins hun ernstig verlangen tem pert om de vrede te handhaven", aldus heeft Paus Pius XII in een korte toespraak tot een groep officieren van het „NAVO-col- lege" verklaard. De groep maakt een studiereis door de aangeslo ten landen. „Het zal U niet ont gaan, aldus zei de Paus verder, hoeveel andere aspecten, behalve dat van de uitrusting en organi satie van de gewapende macht, het probleem van de verdediging omvat. Het wordt met name be paald door de algemene toestand van een land, zijn sociale en po litieke ideaal, zijn gehechtheid aan een wijze van denken en leven, die menswaardig is en in overeenstemming met de eisen van de menselijke natuur, door zijn verlangen om zich ernstig bezig te houden met het voort durend verhogen van het econo mische en culturele peil. In één woord: door zijn innerlijke kracht, zijn wil om te leven, niet alleen op zichzelf in het hoog moedige bewustzijn van eigen macht, maar in dienst van de in ternationale gemeenschap en in een geest van echte samenwer king". Veldmaarschalk Montgomery, plaatsvervangend opperbevelheb-. ber van de geallieerde strijd krachten in Europa, is per vlieg tuig van Londen naar de Ver. enigde Staten vertrokken, waai hij Zaterdag president Eisenho wer te Denver zal bezoeken. Voor zijn vertrek zeide de veld maarschalk, dat enige tijd gele den is afgesproken, dat hij presi dent Eisenhower op diens boer derij te Gettysburg een bezoek zou brengen. Dat was vóór de ziekte van de president. Het belangrijkste doel van Montgomery's bezoek aan de Ver. Staten is het houden van cause rieën op diverse Amerikaanse militaire inrichtingen en dienst- colleges. een schoenenmagazijn, daarbo ven was een woonhuis. Zowel de horlogerie als het schoenenmaga zijn brandden geheel uit. Onge veer 3500 paar schoenen gingen in vlammen op, terwijl tal van kostbare machines,alsmede ter reparatie afgegeven horloges in de horlogeriewerkplaats even eens werden verwoest. .Het boven de werkplaatsen ge legen woonhuis van de familie Demoed ging eveneens groten deels in vlammen op. De bewo ners konden zich redden, nadat zij een gedeelte van het huis raad in veiligheid hadden ge bracht. De brandweer heeft ruim an derhalf uur hard moeten werken van omstreeks half negen tot tien uur om de felle vuurzee, welke gepaard ging met een gro te rookontwikkeling te blussen. Da schade bedraagt waarschijn lijk verscheidene tienduizenden guldens. De betrokkenen waren verzekerd. Over de oorzaak van de brand is alleen bekend, dat het vuur is ontstaan in 't schoen magazijn. BINNENBRAND IN DELFT. Woensdagmiddag heeft een bin nenbrand gewoed in een woning in de Schoolstraat, één der smal ste straten van Delft in het oude stadsgedeelte en gelegen tegen over het historische Prinsenhof. In het pand, dat bewoond wordt door de familie Van B., werd aanzienlijke schade aangericht. De brand is ontstaan in een kast in de achterkamer boven, waar een kachelpijp doorheen loopt. De in de kast aanwezige kleding en boeken, toebehorende aan een student, die de kamer bewoont, vatten vlam en het vuur ver spreidde zich over de kamer. De achterkamer brandde nagenoeg geheel uit. De voorkamer op de zelfde verdieping was ook reeds door het vuur bereikt, doch daar kon het vuur door de brandweer worden geblust, voordat het al te grote schade had aangericht. De overloop kreeg brand- en water schade. Tijdens de blussings- werkzaamheden moest de smalle straat voor het verkeer worden afgesloten. VLIEGTUIGGRANAAT IN HOUTBLOK. De familie D. H. aan de Klun- dertseweg te Zevenbergen heeft Maandag de schrik van haar leven gehad toen de vrouw des huizes enige houtblokken op de kachel legde en even later de kachel uit elkaar sprong, waar bij, wonder bóven wonder, geen der familieleden werd gewond. Bij onderzoek door de rijkspolitie bleek, dat in een van de hout blokken een kleine vliegtuiggra naat had gezeten, waarvan de dop was 'afgevlogen. Hét projec tiel zelf was gelukkig niet uit- eengevlogen. De ravage in de huiskamer was echter aanzien lijk. MILITAIR DOOR ONGEVAL OM HET LEVEN GEKOMEN. De twintigjarige dienstplichti ge huzaar P. J. G. Bastiaens van het 43ste eskadron zware tanks is Woensdagmorgen om half elf op de Oirschotse hei met zijn tank in een met modder gevulde kuil gereden. De tank liep vol wa ter. Bastiaens, die er niet in slaagde zich te bevrijden, kwam door verdrinking om het leven. Zijn stoffelijk overschot is over gebracht naar het R.K. zieken huis te Eindhoven. Bastiaens was afkomstig uit Maastricht. Hij was ongehuwd. VROUW SLOEG MAN MET BIJL. Op de zolder van zijn woning aan de Slaghekstraat te Rotter dam kreeg de 31-jarige fabrieks arbeider C. E. onenigheid met zijn buurvrouw, de 40-jarige mevrouw A. H. F.R., die aan het houtjes hakken was. Zij gaf de man toen een slag met de bijl op het hoofd. De man moest met een hoofd wond, die gelukkig nogal mee is gevallen, naar het Zuiderzieken huis worden vervoerd. De politie is bezig de juiste toedracht van het gebeurde vast te stellen. INGEWIKKELDE AUTO BOTSING MET GOEDE AFLOOP Onverantwoordelijk rijden van een bestuurder van een truck met oplegger uit Vlijmen, is gis termiddag oorzaak geweest van 'r. gecompliceerd ongeluk in de ge meente Assendelft, aldus de po litie. De wagen uit Vlijmen kwam uit Noordelijke richting en pas seerde op de smalle provinciale weg te Assendelft een andere truck met oplegger op hetzelfde ogenblik dat uit Zuidelijke rich ting een lange reeks auto's nader de. De 45-jarige Hagenaar F. van den P., die aan het -begin van deze stoet reed, remde krachtig toen hij de snijdende truck op zich al zag komen. Een achter hem rij dende Zaandammer, de heer L. H., kon echter niet tijdig remmen en ramde de voor hem gaande auto, tilde deze op en zette de wagen op zijn kop. De heer Van den P. werd uit de omhoog klim mende wagen geslingerd. Hij kwam er gelukkig zonder letsel af. De heer H. kwam met rirn hoofd tegen 't dashbord terecra, waarna zijn auto een boom haak te en tenslotte boven een sloat tot stilstand kwam. Ook hij man keerde zo goed als niets. De wagen die oorzaak was van dit ongeval, is doorgereden. De rijkspolitie van Assendelft zoekt de bestuurder. KIND DOOR AUTO GEGREPEN. Gistermiddag is op de Halster - seweg te Bergen op Zoom het 5- jarig zoontje van de familie Van Schilt, wonende aan de Molenweg onder Halsteren, toen het op step de Halsterseweg overste door een vrachtauto, bestuurd door A. B. uit Goes, aangereden en op slag gedood. Het kind üet eerst een truck met oplegger pas seren en stak daarachter de weg over, zonder te letten op het valt de tegenovergestelde richting ko mend verkeer. DEENSE ELECTRICIëN PLEEGDE DIEFSTALLEN IN DEN HAAG. Ongeveer twee weken geleden zijn vier Denen gearresteerd, die er van werden verdacht diefstal len te hebben gepleegd bij anti quairs te 's-Gravenhage. De 23- jarige electriciën A. E. S. uit Ko penhagen heeft inmiddels bekend. Hij is voorgeleid aan de officier van justitie en vastgehouden. De drie anderen zijn teruggekeerd naar hun vaderland. De voorwer pen zijn op aanwijzing van de ver dachte teruggevonden nabij De nekamp. Hierbij bevindt zich een antiek koperen sierdoosje op vier knopjes, ter waarde van onge veer 200 gulden. De eigenaar hiervan heeft zich nog niet aan gemeld. BRAND IN ZILVERFABRIEK. Woensdagmorgen omstreeks kwart voor negen is brand uitge broken in een houten werkplaats van de zilverfabriek Baardwijk te Nieuwpoort. Een grote vlam vul de aanstonds de gehele ruimte docli het moedige optreden Van het personeel kon een ernstige brand voorkomen. Met befcalp van snelblussers kon het vuur binnen spoedig worden gedoofd. Het dak had echter intussen ook vlam gevat, doch daar konhet vuur door de brandweer spoedig worden geblust. VERDWENEN INCASSEERDERS GEARRESTEERD. De politie te Venlo heeft gear resteerd de twee incasseerders bij de Centrale Arbeidersverzeke ringsbank te Groningen, de 28- jarige H. N. en de 29-jarige L. B., die met de door hen geïnde gel den, ieder 1000,waren ver dwenen. Zij waren in het bezit van een auto, die zij in Groningen hadden gehuurd. Het is nog niet bekend, wat er van üe verduister de gelden is overgebleven. Beide worden overgebracht naar Gra ningen. 24.Eric kan een rilling van af grijnzen niet onderdrukken bij het zien van deze derde moord, welke in zo'n korte t(jd voor zijn ogen afspeelt. Eensklaps krijgt het geheimzinnige en on begrijpelijke gedrag van Saran een vrese lijke betekenis. Het kan niet anders, of de koning van de Ulaid is volslagen krankzin nig Terwijl deze ge dachte de Noorman bezig houdt, maakt de laatste van de vier krijgers zich op om zijn leven zo duur mogelijk te ver kopen. Vóór Saran of de hoofdman op nieuw een pijl op hun boog kun nen leggen suist zijn speer hen te gemoet en de hoofdman zakt ont zield in elkaar. Ogenblikkelijk zoekt Saran dek king, terwijl de krijger achter een groepje bomen weg duikt. Eric wacht echter het verdere r* dr - ar--:- vi verloop van deze strijd niet af. Die twee hebben voorlopig hun han den vol aan eikaar en in die tijd kan hij er mooi vandoor gaan. De daad bij het woord voegend sluipt hij voorzichtig weg om, zodra hij uit het gezichtsveld van de twee kemphanen is, het op een lopen te zetten. Nu het ergste gevaar geweken is, moet hij vóór alles zijn handen zien vrij te maken. Maar hoe zal hij hierin slagen? In de boeien om zijn polsen is geen beweging te krijgen, wat hij ook probeert. De enige oplossing is een scherp voor werp te zoeken. Terwijl hij oplettend naar een scherpe steen speurt, schalt eens klaps een kreet door het woud... „Noorman, kom te voorschijn Alles-is veilig Eric huivert bij het horen van die stem, want het kan niet an ders of het is Saran g'lukt om ook de vierde krijger te doden De kreet wordt herhaald, maar Eric denkt er niet aan om naar die moordende waanzinnige koning te gaan. Als Saran denkt, dat hij zich door zulk een doorzichtige list om de tuin laat leiden, vergist hij zich Eric hoort Saran roepen „Wel, luister toch naar mij. Alles was een misverstand Eensklaps breekt de stem af en klinkt een luid hulpgeroep, ge volgd door, een rauwe gil. Aarzelend staat Eric stil. „Is dit óók een krijgslist?" VIJFJARIGE DEED VERBAZINGWEKKENDE VONDST. De vijfjarige Folkert Nienhuis te Rihenen was dezer dagen aan de zanderige oever van de Rijn nabij het gemeentelijk pontveer R-henen-Kesteren aan het spelen, toen hij in de modder een vreem de vondst deed. Eigenlijk was het zuiver toeval. Zijn kousjes waren vuil gewor den en toen hij deze aan de an dere kant van de krib zou uitspoe len, zag hij plotseling een kogel op de bodem van de rivier liggen. Het water was aan de kant érg helder. Daar bleef het echter niet bij, want al gauw vond hij een tweede, een derde en tenslotte had hij zelfs een hele verzame ling. Ook bij deze munitie bleef het niet. Er lag een eindje ver der een revolvertas. Ook deze werd opgevist en in de buurt van deze tas lagen twee revolvers, een klein en een groot model. Ouder wetse wapens, doch naar men ons later verklaarde, voor onmiddel lijk gebruik gereed. En om feet zaakje te completeren, vond de knaap nog een bos sleutels. Er zaten kleintjes aan, maar «ok hele grote exemplaren, tot lopers toe. De vondsten gingen van hand tot hand, want er waren nóg meer kinderen aan het spelen. De 17-jarige Bep Coops, die dit alles had gezien, was tenslotte zo vér- standig het gevaarlijke speeltuig onder zijn hoede te nemen en het op het politiebureau in Rhenen te bezorgen. Hier stond men voor een raad sel. Jammer, dat de wapens en de andere voorwerpen door zoveel handen waren gegaan, anders had men er misschien nog vinger afdrukken op kunnen terug vin den. Dit werd nu een onbegonnen werk. In ieder geval heeft de rijkspo litie te Rhenen de zaak in onder zoek genomen. Men vermoedt dat het weggeworpen inbrekerstutg is.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2