Uit de Provincie Kantongerecht Terneuzen RECHTSZAKEN De moord op Stanley Wilson VOETBAL ZWEMMEN Bijna 3,9 millioen passagiers en 640.000 auto's TERNEUZEN. AXEL. BRESKENS. HOEK. MIDDELBURG. SAS VAN GENT SLUIS. UZENDIJKE. Zware opgave voor de Prov. Stoombootdiensten SLUISKIL. VLISSINGEN. Een groep Amerikaanse geologen uit Aden gazet •BOOTSTE FRUITAANVOER IN ZEELAND VOORBIJ. •P de Zeeuwse fruitveilingen begint de aanvoer over het hoog tepunt heen te geraken. Als ge volg van de goede prijzen, die steeds worden betaald voor ap pels en peren, gaan de meeste kwekers er toe over hun voorra- de* te ruimen. Hierdoor concen treert de aanvoer zich steeds meer op enkeie hoofddagen. Met ingang van de volgende week zal dan ook in Kapelle slechts twee aaaal per week fruit worden ge veild en wel op Woensdag en Vrijdag. De andere Zeeuwse fruitvei lingen zijn reeds enige tijtd gele den tot twee veilingen per week overgegaan. Zodoende wordt be reikt dat op iedere veilingdag ■een behoorlijk kwantum wordt aangeboden. A.V.R.O.-avond. Het was niet te verwonderen, dat gisteravond, ondanks de mededeling via de radio, dat het Concertgebouw alhier was uitver kocht, des avonds toch nog velen trachtten een plaatsje te verove ren, met het gevolg dat evenzove- ten teleurgesteld moesten wor den, want de zaal is nu eenmaal geen accordeon, die bij tijd en wijle uitgetrokken kan worden, zoals „The Johnsons" op het to neel op meesterlijke wijze lieten zien bij het ten gehore brengen van populaire en graag gehoorde melodieën. Na de bij de luistervinken be kende herkenningsmelodie van het orkest Eddy Christiani, nam de conferencier Frans Vrolijk het woord die zijn naam alle eer aan deed, want hij heeft op bewonde- rtngswaardige wijze zijn „mop- pen" getapt, waarmede hij de ganse avond tussen de nummers door, de bezoekers een vrolijke avond bezorgde. Het uit zeven artisten bestaan de orkest van Eddy Christiani bracht een programma van suc cesnummers. Truusje Koopmans sabbelde en zong onder gitaar- begeleiding haar levensliedjes, waarmede zij groot bijval ver wierf. Eddy Christiani, John de Mol, Freddy Verao en niet te verge en de pianist Rinus van Galen, allen hadden een groot aandeel in de opeenvolgende successen, het geen het langdurig applaus na eik ten gehore gebracht nummer wel bewees. Vóór de pauze intrad, zorgde «et bij alle luisteraars welbeken- tö gezelschapsspel „Trek aan de oei" voor vele lachsalvo's en és nodige spanning, want zowel 4e beide dames als beide heren, Se ten tonele verschenen, had sten niet veel accoorden nodig om aan de bel te kunnen trekken. De propagandist, de heer v. d. Kaa, maakte van de gelegenheid gebruik om de leden op te wek- iten deel te nemen aan de leden werfactie voor de A.V.R.O. 'Zo is deze avond weer uitge groeid tot een zeer geslaagde pro- pagandavoorstelling. Aanrijding. Hoewel gisternamiddag te on geveer kwart voor vijf de chauf ?eur V. van een vrachtauto van de firma Den E., alhier rijdende m de Bylocquestraat ;bij het nade ren van de Pironstraat tijdig door de richtingwijzer te kennen Rad gegeven, de Pironstraat te sullen inrijden, werd zulks niet ■opgemerkt door de heer P. uit Oostende, die met zijn auto achter tie vrachtwagen reed. Het gevolg hiervan was, dat de Belgische auto tegen de zijkant van de vrachtwagen terecht kwam. 'De Belgische auto liep schade aan de voorzijde op, terwijl de vrachtauto vrijwel onbeschadigd bleef. Geslaagd. Voor het ingenieurs-examen aatuurkundig ingenieur slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft de heer W. J. de Putter, alhier. Canada-avond. Hoewel de lust tot emigratie de katste tijd wel enigszins geluwd iohijnt te zijn, vertrekken nog ieder week honderden families saa Canada, Australië en Zuid- Afrika om voor zich en de zijnen ren betere toekomst te scheppen ian /ij vermenen dat in eigen Jand onbereikbaar is. Dat men zich alvorens tot deze •^wichtige stap te besluiten eerst smstig chent voor te bereiden en siet eerder de vaderlandse bodem caarwel moet zeggen vooraleer «en verzekerd is in het nieuwe «aderland werk te vinden, ligt voor de hand. Het is de zeer ver antwoordelijke taak der emigra tie-centrales de adspirant-emi- granten zo volledig mogelijk in te lichten en er zorg voor te dragen dat hen niet een grote desillusie wacht. De Christelijke Emigratie Cen- crale heeft zulks ingezien en on der haar auspiciën worden thans in ons land emigratie-avonden ge organiseerd, waar sprekers de be angstellenden alle mogelijke in lichtingen kunnen verstrekken, terwijl zij tevens in woord en beeld een blik kunnen geven van bet land, dat men zich als nieuw vaderland denkt. Zulk een avond wordt a.s. Vrij dag. des avonds 8 uur, in de Ge- ref. kerk, Kerkdreef, gehouden. Mist veroorzaakte stagnatie in veerdiensten. Tengevolge van de mist ver trok Dinsdagmorgen de eerste boot pas om half acht uit Vlissin gen en om acht uur uit Breskens. Daarna werd de veerdienst weer onderbroken tot half elf uit Vlis- singen en tot elf uur uit Bres- i kens. Vervolgens werd de dienst normaal uitgevoerd. Daar er weinig verkeer was, waren er ook vrijwel geen gedu peerden. Haring aangevoerd. Door twee span Urker vissers werd gister 70 ton haring aange voerd, waarvan de prijs 23 23,40 noteerde. Te water geraakt. De 20-jarige portier bij de Pro vinciale Stoombootaienst E. Klaassen alhier stapte bij het aan boord gaan van de prov. boot te Vlissingen naast de loopplank en kwam daardoor in het water te recht'. Door personeel van de boot werd de drenkeling een ladder toegestoken, waardoor hij er in slaagde zich op het droge te wer ken. Het bleef dus bij de schrik en een nat pak. Verkoping woonhuis. Door notaris Hoving te Terneu- zen werd in café ,,'s Lands Wel varen" ten verzoeke van de erven van mej. F. L. Kielman geveild het huis met erf en tuin, staan de aan de Langestraat 22, alhier. Koper werd de firma A. Dees Zoon te Hoek voor 3700. Mr J. F. van Deinse overleden Zondag is te Middelburg plot- ling overleden mr J. F. van Dein- se, advocaat en procureur. Hij be reikte de leeftijd van 77 jaar. Mr Van Deinse, vestigde zich in 1903 in de Zeeuwse hoofdstad. Hij werd in 1943 benoemd tot deken van de orde van advocaten in het arrondissement Middelburg, het geen hij bleef tot eind 1952. Hij was ook enkele tientallen jaren lid van de raad van toezicht en discipline. Op einder gebied werd mr Van Deinse bekend door zijn optreden als penningmeester van het provinciaal watersnoodcomité in Zeeland, sedert 1906. Mr Van Deinse toekLeedde voorts de func tie van president-commissaris van de N. V. Bad en Strandhotel te Domburg en de N. V. Dom- burgse Zeebadinrichting. Zijn vele verdiensten werden er kend door zijn benoeming tot rid der in de Orde van de Nederland se Leeuw en ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Sociologisch onderzoek naar de levensomstan digheden van bejaarden in Sas van Gent. Het vraagstuk van de levens omstandigheden van de bejaar den in de gemeente Sas van Gent, heeft tegenwoordig de bij zondere belangstelling van het gemeentebestuur. Voordat even wel doelmatige voorzieningen t.b.v. de oudsten in de gemeente Sas van Gent kunnen worden ge troffen, is een goed inzicht in de omstandigheden nodig, waaron der de bejaarden heden leven. Zo hebben burgemeester en wethouders besloten hiernaar een sociologisch onderzoek in te stel len. Dit onderzoek is inmiddels onder deskundige leiding van de socioloog Drs J. Diederich en on der medewerking van verschil lende inwoners, die op maat schappelijk gebied werkzaam zijn, ter hand genomen. Een onderdeel van dit sociolo gisch onderzoek is een enquête ter plaatse. Burgemeester en wethouders spreken de wens uit om de medewerkers van dit on derzoek die bewoners van Sas van Gent met deze vragenlijst zullen benaderen te woord te wil len staan en zo tot het welslagen van het onderzoek bij te dragen. zilveren jubileumspeld voor 40 jaar trouwe dienst. Hij besloot met de wens dat God hem de kracht moge geven de hem res terende tijd in de beste gezond heid te mogen doorbrengen. De heer De Waale sloot zich aan bij de woorden van de heer Bierhof en was getroffen door de zovele aanwezigen, waaruit hij concludeerde aat het leven de jubilaris in Sluiskil best bevalt, en voor zijn werK een grote sym pathie en waardering ondervindt. I Hij sprak het vertrouwen uit, dat tie dienst in de resterende IV2 j jaar, waarin hij nog bij de P. T. T. werkzaam zou zijn, op dezelf de voortrexfelijke wijze zal wor den verricht. De vakbond heeft van de heer Dourleijn belangrijke steun ge had, waarvoor de heer Hofman namens het hoofdbestuur zijn dank bracht. Ook namens de groepsraad bracht hij de lelicita- ties over en hij bood hem namens beide organisaties een gescnenk als herinnering aan. Geestig waren de gelukwensen van het huldigingscomité bij monde van de heer H. J. Colsen. Deze sprak namens de industrie- en en de gehele bevolking en schetste de toestand zoals deze was vóór 50 jaar. Namens de be volking bood hij de heer Dourleijn een nieuwe fiets aan om, na zijn dagtaak te hebben verricht, een tripje te maken over het mooie Sluiskil, daarbij de stank van de leiding vergetend. Met een bloe menhulde aan mevr. Dourleijn en de wens, dat zij nog vele jaren in hun midden zouden vertoeven, besloot de heer Colsen de huldi ging. De heer Weijnen uit Terneuzen complimenteerde namens de Sport- en Ontspanningsvereni ging Bundeltouw en de heer Ku- zee namens het kantoorpersoneel. Beiden boden de jubilaris een waardevolle herinnering aan. Aan het slot van de officiële huldiging bracht de heer Dour leijn namens zijn vrouw en kinde ren dank voor de overstelpende belangstelling en medeleven bij dit jubileum. Na de receptie werd door de R.K. Fanfare de muzikale geluk wensen overgebracht. Ook tijdens de avondreceptie was het een ge- zelligë' drtfkfe. Tijdens deze re ceptie was het de heer R. Simoen, die namens de -R.K. Bond van Ouden van Dagen, in 'n geestig speechje dank bracht voor de hulp, die de jubilaris bij het uit betalen van hun pensioentje bood. Hij overhandigde namens de oudjes een geurig rokertje en aan mevr. Dourleijn een snoepje. Het was gisteren voor de fami lie Dourleijn een onvergetelijke feestdag. Collecte. tekenen „Zonder de Heer is het tevergeefs" en „Ik geloof in de waarheid van de godsdienst" ko men voor op de baret van het regiment. Veertigjarig jubileum. De heer J. Huigen, chef van het luchtverkeersbeveiligings station te Vlissingen heeft Dins dag zijn 40-jarig ambtsjubileum gevierd. Te 's-Gravenhage is hij gehuldigd. De directeur-generaal van de rijksluchtvaartdienst, de heer J. W. F. Backer schetste in een korte toespraak de verdien sten van de jubilaris. Vervolgens voerde het hoofd van de afde ling luchtverkeersbeveiliging, c|e heer O. J. C. Selis, het .woord. De jubilaris kreeg verscheidene ca- deaux. Raadsvergadering. In de openbare raadsvergade ring welke onder voorzitterschap van Jhr L. E. D. S. von Bönning- hausen werd gehouden waren wethouder C. Doens en raadslid F. Tazelaar afwezig. Het voorstel van B. en W. tot vaststelling van het ontwerp herziening uitbrei dingsplan werd met algemene stemmen vastgesteld. Tijdens de rondvraag werd me degedeeld dat het sportveld nog deze winter zal worden geëgali seerd. Voor de werklozen zal deze win ter zoveel'mogelijk werk worden verschaft in eigen gemeente. Aanrijding. Op het ogenblik dat een Belgi sche auto achteruit uit de Water poortstraat de Nassaustraat in reed passeerde de landbouwer P. de M. uit Biervliet met zijn auto dat kruispunt, met het gevolg dat laatstgenoemde tegen de Belgi sche auto reed. Beide wagens lie pen hierdoor schade op. Gedurende de maanden Janu ari tot en met September van dit jaar hebben de Prov. Stoomboot diensten 3.893.791 passagiers en 639.447 auto's over de Zeeuwse stromen vervoerd. Deze cijfers liggen weer hoger dan vorig jaar, toen zij voor de overeenkomende periode resp. 3.280.530 en 507.619 bedroegen. Zou men de toename in percen tages uitdrukken, dan zou vlug blijken, dat het aantal vervoerde auto's in veel belangrijker mate is toegenomen dan het aantal passagiers. Bij de beoordeling van de cijfers moet men wel re kening houden met de gevolgen van de watersnood, wanneer men een vergelijking maakt met de jaren 1953 en 1954. Het blijkt ove- AANTAL rigens, dat het vervoer van per sonen op de lijnen Terneuzen— Hoedekenskerke en Kruiningen Perkpolder is teruggelopen in vergelijking met de jaren 1951 en 1952. In zeer belangrijke mate is het vervoer tussen Vlissingen Breskens, ZierikzeeKatse Veer en KortgeneWolf aartsdijk toe genomen. Dat was ook het geval met het vervoer van auto's, met uitzonde ring van de lijn TerneuzenHoe dekenskerke, waar van 4 Maart 1953 tot 3 Mei 1954 met twee schepen werd gevaren en er dus meer vervoersaanbod van auto's was. De gedetailleerde cijfers zijn als volgt: VERVOERDE PASSAGIERS. Vliss.-Breskens Tern.-Hoedekensk. Kruin.-Perkp. Hoedekensk.-Perkp. Zierikz.-Katse Veer Kortg.-Wolfaartsd. Veere-Kamperl. 1951 1.7.96.177 2.51.639 911.227 122.284 207.760 53.354 1952 1953 1954 1955 1.973.029 2.187.120 1.973.008 2.232.341 257.941 439.721 298.998 236.197 981.472 504.393 908.049 3.150 20.039 127.103 97.506 161.602 181.260 288.376 243.843 279.328 290.983 52.776 66.503 43.162 44.961 Totaal 3.342.441 3.620.697 3.037.843 3.280.530 3.893.791 Vlissingen-Breskens Tern.-Hoedekenskerke Kruin.-Perkpolder Hoedekensk.-Perkp. Zierikzee-Katse Veer Kortg.-Wolfaartsd. Huldiging van de heer P. Dourleijn, kantoorhouder der P.T.T. Met gerechtvaardigde trots en grote voldoening kan de heer P. Dourleijn, kantoorhouder der P. T. T. alhier, terugzien op een 1 grootse huldiging die gisteren in verband met zijn 40-jarig ambts- jubilé plaats vond in het Jeugd- gebouw. De toelangstelling zowel van de zijde van superieuren, als bedrijven, organisaties en de bur gerij overtrof elke verwachting. Reeds in de morgenuren was het een stroom van bloemstukken die uitgroeide tot een floralie. Nadat het feest in intieme kring was gevierd vond in de na middag de officiële receptie plaats, waarbij vertegenwoordigd waren de directeur van het post- district Middelburg, de heer De Waale: de directeur van het P.T. T.-kantoor te Terneuzen, de heer Bierhof; een hoofdbestuurder van de Ned. Chr. Bond van Over heidspersoneel, de heer Hofman; directies van C.N.A. en A.C.Z.C.; het huldigingscomité en verdere genodigden. Na het welkomstwoord van de heer Dourleijn Jr, werd allereerst het woord gevoerd door zijn di recte chef de heer Bierhof. Hij schetste de jubilaris als een trouw ambtenaar, die door de in zet van zijn gehele persoon met voldoening mag terugblikken op de achter hem liggende tijd. De jubilaris heeft het gepresteerd om, beginnende als gewoon be steller, zich op te werken tot kan toorhouder op één van de groot ste hulpkantoren in Zeeland. Niet alleen ten aanzien van 't bedrijf, maar ook op sociaal terrein prees hij de jubilaris voor zijn veelzij dig werk. Hij was verheugd om als dank voor het werk van het bedrijf en de gemeenschap hem naimens de directeur-generaal een oorkonde en de daarbijbehorende gratificatie te kunnen overhandi gen met daarnaast de verguld De huis aan huis collecte ten bate van het Verbond voor Alge mene Instellingen voor Kinder bescherming heeft te Sluis 34,56 opgebracht. Vergadering P. v. d. A. De afdeling Sluis van de Partij van de Arbeid hield in hotel Het Zwin een vergadering. De heer C. J. van Oorschot trad af als secretaris en zal worden opge volgd door de heer G. Hollevoet. Het bestuur is nu als volgt sa mengesteld: J. P. J. Wage, voor zitter, G. Hollevoet, secretaris, Mevr. C. J. Bishoff-Stas, penning- meesteresse en G. J. van Oor schot, lid. Voor de najaarsverga dering te Goes werden aangewe zen de heer P. Brouwer en mevr. Bishoff. Herdenking landing 1 November 1944. De burgemeester van Vlissin gen, mr. p. Kolff, heeft Dinsdag morgen een krans gelegd bij de landingssteen van het Schotse 52ste regiment op het Oranje Bolwerk. Dit geschiedde op ver zoek van de vereniging van oud strijders van het vierde bataljon van „The King's own Scottish Boarders". De vereniging zond hiertoe een krans van kunstpa pavers naar Vlissingen, waar het volgende opschrift aan gehecht was. „Ter nagedachtenis van on ze kameraden die hun leven ge geven hebben voor de bevrij ding van het eiland Walcheren en van Noord-West-Europa, „Nisi Dominus Frustra". „In Veritate Religionis Confideo". De beide laatste spreuken, welke resp. be- Totaal Tenslotte volgt hier nog een overzicht van de achtergebleven auto's op de verschillende aanleg plaatsen gedurende September (tussen haakjes de cijfers over Augustus). Iii Vlissingen moes ten 492 2406) personenauto's en 370 (817) vrachtauto's blijven staan, te Breskens 586 2037) en AANTAL VERVOERDE AUTO's. 163.245 187.996 252.869 257.205 285.200 10.208 11.496 58.853 35.327 17.551 191.666 206.698 18.900 122.654 235.271 8.216 17.371 20.345 7.264 21.708 29.032 44.249 48.503 53.795 62.509 72.393 426.739 475.038 391.681 507.619 639.447 Het verweer van de 31-jarige macninist H. C. uit Terneuzen op de vorige zitting, toen hij terecht stond wegens net berijden van een motorrijwiel er uitziende als een bromfiets zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs, bleek inderaaad ongegrond te zijn. C. was er van overtuigd te hebben gelezen in een officieel orgaan van de bromlietswereJd, aai het type motor, hetwelk hij bestuurd had, inmiddels ais rij wiel met hulpmotor, zou zijn er kend. Bij het daarop ingesteld onder zoek bleek dit echter niet juist te zijn. Verdachte had evenwel een exemplaar van het bewuste or< gaan bij zich. Dit baatte hem met, want het merk werd er niet in vermeld. Conform de eis leg de de plaatsvervangend kanton rechter, mr Ticheiman, C. een boete op van 15 of 3 dagen. Voor de grondbewerker J. V., wonende te Biervliet, en De M., wonende te Oostburg, lag het er dik bovenop dat zij schuldig wa ren. Beiden bevonden zich na melijk na sluitingstijd in het café van K. te Kapellebrug. Bovendien zaten in het café ook nog een tweetal heren zij zijn reeds deswege veroordeeld alsmede een marechausee en enkele Belgische ambtenaren. De verdachten V. en De M. voerden aan, dat zij in pension lagen, hetgeen zij ook inderdaad konden aantonen, doch dat hen niet baatte. Ten eerste stonden zij niet in het nachtregister inge schreven en in de tweede plaats was de pensiongelegenheid van K. niet als zodanig erkend. Zij waren derhalve het bokje en zowel J. V. als De M. hoorden, conform de eis, ƒ10 of 2 dagen tegen zich vonnissen. De 57-jarige chauffeur J. P., wonende te Terneuzen zou enige tijd geleden een aanrijding tus sen zijn vrachtwagen en een Bel gische auto hebben veroorzaakt. De aanrijding vond plaats op de rijksweg ter hoogte van de Goes- sepolder te Sluiskil, terwijl de vrachtwagen, na op de aldaar ge legen losplaats een lading te heb ben opgenomen, bij het naderen van de Belgische auto, plotseling wegreed. Volgens verklaringen van getuigen heeft verdachte eerst vooruit, dan achterwaarts, en daarna nogmaals vooruit ge reden. P. ontkende de tweede keer vooruit te hebben gereden. Voor het horen van de getui gen werd deze zaak aangehou den tot de eerstvolgende zitting op 15 Nov. zulks wel en daar had verdachte inlichtingen moeten vragen. Contorm de eis werd verdach te veroordeeld tot 35 of 7 dage». Bij verstek werd de zaak be handeld tegen verdachte C., die, rijdende met een veeauto op de weg Axeizaamslag, zonder ver anuering van richting te hebben gegeven, onverwachts naar ee* landweggetje, links van de weg, overstaK, waardoor hij in botsing kwam met een auto bestuurd door C. V., koopman te Bergen op Zoom. De materiële sciiade was groot. Voor de twee begane overtre dingen legtie de kantonrechter, conform ue eis van het M., mr Lebret, een straf op van 15 of 3 dagen en 40 of 8 dagen, met toewijzing van de civiele vor dering van C. V. De 25-jarige handelsreiziger Y. J. G., wonende te Axel, parkeer - de zijn auto op 6 Oct. j.l., binnen de tien meter van een kruising in de Gravenstraat te Clinge. Eis 10 of 2 dagen. Rekening Houdend met de om-( standigheden vonniste mr Tichel man hem tot ƒ5 of 1 dag. 479 (1189). Te Terneuzen en Hoe dekenskerke kon alles direct wor den meegenomen. Te Kruiningen bleven er in September j.l. 2210 (6266) personenauto's achter en 2261 (6184) vrachtwagens. Deze cijfers waren voor Perkpolder resp. 1837 (3221) en 1452 (2419). LANDBOUWERS 15.000 AFHANDIG GEMAAKT De rechtbank te Rotterdam heeft conform de eis gisteren de 52-jarige handelsagent D. J. van de W. uit Barendrecht tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk, met drie jaar proeftijd, veroordeeld. Twee landbouwers uit Roosen daal en Nispen had hij 15.000 afhandig gemaakt, door hun te vertellen, dat hij hun zijn bemid deling zou verlenen bij de aan koop van een boerderij. POGING TOT OOODSLAG BERECHT Een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden met aftrek van voorarrest legde de Utrecht se rechtbank gisteren op aan de 28-jarige Poolse draaier R. S., verdacht van poging tot doodslag op de 24-jarigè kek W. B. In de nacht van 31 Juli j.l. had de verdachte hem met een zak mes verscheidene wonden toege bracht. Hij had gezien dat de kok zijn gescheiden vrouw naar haar woning bracht en was daarover in zulk een woede ontstoken, dat hij op de auto van B. was ge sprongen en hem via een portier raampje in het wilde weg had ge stoken. Een in de nabijheid zijnde mili tair wist het portier te openen zodat de kok kon ontvluchten aan zijn belager. De eis luidde één jaar en zes maanden met aftrek. LOOPKNECHT STAK BIOSCOOPBEZOEKER IN DE BUIK De rechtbank te 's Gravenhage heeft gistermorgen de 19-jarige loopknecht W. J. B. uit 's-Gra venhage conform de eis veroor deeld tot een gevangenisstraf van acht maanden, met aftrek van het voorarrest, waarvan vier maan den voorwaardelijk met 'n proef tijd van drie jaar. Deze loopknecht had, volgens de tenlastelegging, een zekere W. H. met een mes in de buik gesto ken, toen er enige onenigheid in een bioscoop in de Binnenstad was ontstaan. Op 8 Jüli j.l. kwam een auto, bestuurd door de aannemer W. de T. uit Hontenisse, op de Oost kade te Sluiskil in botsing met de wielrijder G. J. S., landarbei der te Axel, die tengevolge daar van op de grond terechtkwam en lichte verwondingen opliep. Als getuige werden gehoord J. de D., vertegenwoordiger te Axel, die met zijn auto achter verdach te reed, en de werkman W. J. van R. uit Axel, die op zijn fiets naast S. reed. De verklaringen stonden zó tegen over-elkaar, dat verdachte tenslotte werd vrijgesproken. Als gemachtigde van zijn zoon verscheen vervolgens de 52- jarige Y. J. Z., wonende te Osse- nisse, die op een deel van een perceel bouwgrond in 1955 aard appelen had geplant, was reeds in '53 aardappelen waren geteeld. „Ik wist niets van vorige teelt op deze bouwgrond af, want we hadden in Dec. 1953 het land ge pacht," aldus gemachtigde. Het Zeeuwsch Landbouwschap wist De Britse autoriteiten hebben een groep Amerikaanse geologen van de „Aramco" uit het protec toraat Aden gezet, waar zij zich zender de vereiste papieren be vend. De geologen hadden een escor te van Saoedi-Arabische soldaten bij zich. De soldaten werden ont wapend en per vliegtuig naar Djeddah teruggezonden. De metselaar H. C. V. F., te, Terneuzen zou een rijwiel heb ben bereden dat niet voorzien, was van een brandend voor- en' achterlicht. De dynamo slipte al en toe, maar de verbalisant heeft niet gezien, dat het achterlicht niet brandde, aldus F. Een dag na het gebeurde volgde het proces verbaal, toen verdachte juist bezig was een en ander in orde te maken, waarbij tevens werd geconstateerd dat het achterlicht niet aan de eisen voldeed. De verbalisant zal op 14 Nov. de gelegenheid krijgen een toe lichting op de door hem opge maakte verklaring te komen geven. Als gemachtigde van de te Antwerpen wonende nijveraar A. A. v. d. V., die met zijn auto on langs, komende uit de richting Philippine, in de Zandstraat zon der enig teken bij het kruispunt' Sluiskii-Philippine-Sas van Gent, de weg naar Sas van Gent op reed, trad op mr J. A., advocaat bij het gerecht te Gent. De Belgi sche advocaat was van oordeel dat de auto niet is afgeweken van de aslijn op het weggedeelte dat de auto gebruikte. Als deze auto naar rectits afwijkt voor het in slaan van een andere weg dan is volgens gemachtigde overbodig dit kenbaar te maken. Trouwens in België is het toegestaan, dat een auto zonder richting aan te geven op een dergelijke wijze van richting verandert. De Nederlandse wet eist ech ter, dat een wagenvoerder 50 me ter vóór het naderen van een kruispunt een eventuele verande ring van richting moet kenbaar maken. De ambtenaar eiste voor de verkeersovertreding 10 of 2 da gen, terwijl het vonnis luidde 5 of 1 dag. door na PHILIPPO PRESTON. 28). (Nadruk verboden). „Dan zult u iemand anders moeten ondervragen. Ben ik soms verantwoordelijk te achten voor alle bezoekers van mijnheer Pe ters?" Een ogenblik flikkerden de uitpuilende ogen van Leyton. „Het dient nergens toe iets stil te houden. Het zou u op slot van zaken in het geval kunnen be trekken en u moet bedenken, dat u ook nog op de uitgestelde zit ting zult moeten verschijnen als er nieuwe gegevens aan de dag gekomen zijn. Zeer goed moge lijk zelfs, dat we u nogmaals op het hoofdbureau zouden ontbie den en ik zou u die moeite dus kunnen besparen." Audrey keek hem aan zonder enige angst te tonen. „Ik ben altijd bereid te herha len, wat ik reeds verklaard heb." Leyton stond plotseling op. Hij was er van overtuigd, dat ze Sha ne Carter gezien had in die wo ning en hij had zich vast voorge nomen, haar dit te doen erken nen. Op het ogenblik had hij nog geen vaste grond genoeg onder de voeten, om haar een dergelijk kruisverhoor te doen ondergaan, maar dat kwam later nog wel. „Het spijt me, dat u deze houding aanneemt, juffrouw Merivale. Ik geloof, ja, ik weet wel zeker, dat u ons zoudt kunnen helpen, als u de moeite wilde doen. Uw ge heugen schijnt erg slecht te; zijn!" „Toch waar? Men heeft me al tijd ermee gevleid, dat het zo uitstekend was." Grimmig greep Leyton naar zijn hoed, die hij op een stoel naast zich neergelegd had. „Is dat heus waar? Dan moet ik'me vergissen". Ze het hem uit en kreeg een kleur, toen ze de straatdetective weer zag rondhangen. Leyton deed of hij hem niet zag, doch Audrey, altijd ondeugend en vin nig, als ze met iemand ruzie had. knikte even in zijn richting. „Vindt u niej, dat ik die arme man daar wel een kop koffie mocht aanbieden? Ik vind het zo'n ellendig idee. dat hij daar nu al zo lang staat." Leyton keek haar nijdig en strèng aan. „Neen, ik geloof niet, dat hij verpleging nodig heeft; dank u, juffrouw Merivale." „Zo'n verdraaide meid!" voeg de hij in zichzelf erbij, toen hij wegging. Hij moest nu allereerst uitzoeken, hoe laat precies Shane aan die woning geweest was; daarmee kreeg hij tevens vat op juffrouw Merivale! In dat voor uitzicht begon Leyton zich bijna weer opgewekt te gevoelen. Toen Audrey op haar kamer terug was, belde Shane op en aan haar stem hoorde hij, dat er iets nieuws gebeurd was; dat was voor hen beiden voortdurend het geval, aangezien elk uur vol was van nieuwe gebeurtenissen en feiten, die elkaar hoe langer hoe sneller opvolgden. Hij sprak af, dat Audrey met een taxi naar Grant's Tombe zou komen, waar hij met zijn auto op haar wach ten zou. Het was een heerlijke avond en ondanks al hun zorgen reden ze in stijgende verrukking erop uit. De maan veranderde de Hud son in een zilveren lint en de lichten der stad vormden een schitterend kantwerk tegen de avondhemel. Zo reden ze naar de buitenwijken en eerst toon ze ook daaruit waren, richtte Shane zijn aandacht op het goudkleurig hoofdje naast hem. „Vertel eens wat er gebeurd is sedert ik weg gegaan ben? Het geeft geen steek of je niets zegt, want je stem heeft het aan de telefoon al ver raden." „Moeten we vanavond nu nog over onprettige dingen praten?" „Ja juist omdat ze van je hart afmoeten." Hij keek nog eens in haar vertroebelde ogen en lette daarna weer op de weg. „Ik wil deze avond zo heerlijk maken, als slechts mogelijk is, en als jij aldoor zit te piekeren over iets, wat je me vertellen wilt en toch niet wilt, dan is de hele avond verknoeid. Kom, vooruit ermee!" „Leyton is weer bij me ge weest. Hij stond me vóór de deur op te wachten, toen ik thuis kwam. Hij probeerde me te doen bekennen, dat ik je in de woning van Peters gezien had, want hij zei, dat je er was geweest. Hoe zijn ze daarachter gekomen?" Shane haalde de schouders op. „Ze zijn bij Sonia geweest en wie weet wat zij verteld heeft." Hij voelde Audrey verstijven van ontzetting over de mogelijk heid van Sonia's onvoorzichtig heid. Ze reden verder in een stil zwijgen, even drukkend als hun eigen gedachten, tot Shane ein delijk zijn hand qp die van Audrey, welke in haar schoot lagen, legde. „Denk er maar niet meer aan. Laten we gelukkig zijn." „Goed ik zal nergens meer aan denken." Ze zei het oprecht, want de aanraking van zijn hand kal meerde haar opgejaagde, verwar de zenuwen. Wat kwam alles er ook op aan, als hij maar van haar hield. (Wordt vervolgd.) FSV—RAPID WENEN De wedstrijd PSVRapid We nen, Dinsdag gespeeld voor 10.000 toeschouwers, is door PSV met 1o gewonnen, een stand die reeds bij rust was verkregen. Het was een returnwedstrijd in de 8e finales van het tournooi om de Europese voetbalbeker voor clubs. Rapid, dat de le ontmoeting 21 September j.l. op eigen terrein met 61 had gewonnen, plaatste zich door een beter doelgemiddel de in de kwartfinales. NEDERLANDS ELFTAL TEGEN NOORWEGEN. Het Nederlandse elftal voor de wedstrijd tegen Noorwegen in 't Olympisch stadion te Amsterdam op Zondag 6 November a.s. ia als volgt samengesteld; Doel: De Munck (Fortuna '54) Achter: Wiersma (PSV) en Kuys(NAC); j Midden: Schaap t Gooi) aan voerder, Van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (WV); Voor: Bosselaar (Feijenoord), De Bruyckere (Willem II), Appel (Fortuna '54), Brusselers (PSV) en Carlier (Fortuna '54). Reserves: Feijt (Willem II), Van Kerkum (Feijenoord), Brooymans (Willem II) en Cla- van (SHS). Van het elftal dat tegen België speelde, is dus de linkervleugel van de voorhoede gewijzigd. Brooymans en Clavan zijn resp. vervangen door Brusselers en Carlier. SAARLAND—NEDERLAND. Het Nederlands voetbalelftal zal op Woensdag 16 November een officiële landenwedstrijd spe len tegen Saarland. De ontmoe ting zal in Saarbrüeken plaats vinden. RUSSISCHE UITNODIGING DOOR KON. NED. ZWEMBOND AANVAARD. De Kon. Ned. Zwembond heeft zich beraden over de nieuwe Rus sische uitnodiging om twee zwem sters af te vaardigen naar de in ternationale wedstrijden die me dio November te Moskou worden gehouden. Besloten is deze uitno diging te accepteren. Het staat nog niet vast welke zwemsters zullen worden uitgezonden.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2