r, Het Koninklijk bezoek aan de West De conferentie van Genève WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Minister Casey in Djakarta aangekomen De vooruitzichten voor de energievoorziening Dulles protesteert bij Molotof Protocol inzake vijfdagenweek in België goedgekeurd Het geschil om de Boeraimi-oase MAANDAG 31 OCTOBER 1955. 10e Jaargang No. 3599. Qp dit gedeelte van de reis *»«esten enkele stroomversnellin gen worden gepasseerd, die ech ter door de hoge stand van het water vrij rustig waren. INDONESIË salons j'obknt" Bomaanslagen op Cyprus Zuid-Vietnam zegt over eenkomst met Frankrijk op John Churchill De verkiezingen Zwitserland Net op tijd Ben Joesset van Madagascar vertrokken De vermindering der Britse strijdkrachten Wrak van Duits vliegtuig gelicht Opheffing van de K. N. P. De sigaar die in een goede reuk staaf AVISO 30 ct. Eisenhower medisch onderzocht De positie van Molotof Overgrote meerderheid van het publiek vóór voorrang voetgangers-oversteken over Tsjou en Lai Phil ippijnen de v.m. n.m. Oct. Nov. Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. VRUE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: A*es Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Al vroeg Zaterdagmorgen vertrokken Koningin en Prins, ditmaal in gezelschap van minister ir J. G. Kuiperbak van Openbare werken en mr F. J. Barend, de districtscommissaris van Suriname, naar Zanderij om vandaar per draisine naar Kabel te reizen. De reis naar Kabel is één grote trek over een smal wit lint, waar- e>p de spoorstaven, eindeloos lang in een ravijn van hoog bos aan weerskanten, liggen uitgespreid. Het spoorbed is namelijk opge hoogd met wit scherpzand, dat van Zanderij is gehaald. Het ziet eruit als een besneeuwde weg tussen het groen, dat vol stilte hangt met hier en daar hoog bovenuit een machtige reus, de groenhart in bloei. Alles wat bij andere bomen kruin is, is hier een bos grote gele bloemen, een feestelijk boeket tegen de blauwe lucht. Een bui- lengewixui gezicht, waar elke Surinamer met recht trots op is. De stammen van de groenhart steken kaasrecht de lucht in. CORJAALTOCHT. De corjaaltocht naar het binnen land, die bij Kabel begint, is een ervaring, die men nimmer meer uit zijn geheugen kan wissen. Be onwennigheid aan het begin vam de tocht met dit vreemd sonrt watervervoer, waarbij men zich weieens voorstelt, midden in ee» adembenemend avontuur te zijn gestort, wordt gaandeweg verdrongen door het zich allengs baanbrekend vertrouwen in de roeiers, die met de ,,koela" (vaar- iw*p,en, waarmee ze de boot haar richting geven) feilloos hun weg vinden door de bruisende stroom, die gemakkelijk 'n gesprek over stemt. Met hun bij de gespier de armen en forse borst onevenre dige dunne benen stevig ge plant in spreistand, als waren zij »p vaste grond, staan zij als standbeelden op de voorplecht het water af te speuren om te weten, waar ze door en waar ze over kunnen. Waar nederzettingen langs de rivier genaderd worden, heffen nauwende ervaring, vooral als men daarbij rakelings een wrak van een vroeger verongelukte corjaal voorbijscheert. BEZOEK VAN „BIGGIE MIS SIE" GROTE GEBEURTENIS Kadjoe is een groot bosneger dorp. Opvallend zijn de prachtige en propere huizen. De bosnegers zijn bijzonder zindelijk en zwem men is een veel beoefende sport. Het zijn zeer vriendelijke mensen, onder wie er enkelen zijn, die een paar woorden Nederlands of En gels verstaan. Het bezoek van de „Biggie Missie" werd als een zeer grote gebeurtenis gevierd, o.a. met opwindende dansen. NAAR KOSFIEKAMP. Over een rivier, die is omzoomd door een doodstil oerwoud, werd de tocht voortgezet naar Koffie- kamp. In de rivier zijn talloze „tabbetjes", eilandjes zonder enig teken van leven. In Koffiekamp werd het Ko- zij een gerekt odio-o-o-o-geroep n'nklijk Paar begroet met gezan- (edi betekent groeten) aan, die tot ver over het water galmt. Op deze rimboetocht sloeg het Koninklijk Paar te Kadjoe de geestdriftige bosnegerdansen ga de. Gedanst werden de astikti, de awasa en de alesigo. De laatste was een acrobatische dans, waar aan alleen mannen deelnamen. Vóórdat Kabel werd bereikt, werd gestopt in Kwakoegrond, 'r. kleine .bestuurspost aan de Sara- macca-rivier. De Koningin en Prins maakte hier met het gevolg ee* korte wandeling tot aan de rivier. Kwakoegrond telt onge veer zestig inwoners. In Kabel bezocht Koningin Ju liana het zendingshospitaal van «Ie Evangelistische broederschap. Vervolgens begaf het koninklijke gezelschap zich naar de oever van de Suriname-rivier, waar een aantal kapiteins uit het gebied aas de Koningin en de Prins werd voqrgesteld. Hier waren vele bos negers in kleurige kledij ter be groeting aanwezig. gen, ais een bewijs van de kerste ning. De inwoners waren in Europese kleding. Toespraken en het aanbieden van geschenken volgden op de begroeting. De bos negers boden H. M. een prachtig model van een bosnegerhuis aan. Met een motorcorjaal werd de tocht voortgezet naar Sara, waar de stuwdam van het Brokopondo- plan zal worden gebouwd. De Koningin bezichtigde de werkzaamheden, die nog in een beginstadium verkeren. De reis leidde verder naar Berg en Dal, waar een zeer hartelijke begroeting volgde. Per schip werd tenslotte de terugreis naar Paramaribo aanvaard, waar het koninklijke gezelschap Zondag vroeg in de ochtend aankwam na een zeer vermoeiende, maar bui tengewoon interessante tocht. ZONDAG 30 OCTOBER Zondagmorgen hebben Konin gin Juliana en Prins Bernhard 'n kerkdienst in de grote stadskerk van de Evangelische broederge meente, daterend uit het jaar 1778, bijgewoond. Predikant was ds R. M. Schmidt, een bosbewoner geboren in het plaatsje Ganzee, die voor de vuist weg en welspre kend sprak naar aanleiding van Johannes 17 10, 11, 20 en 21. De taak van de Christengemeenten, van Protestanten en Katholieken, is eensgézind zijn in de beleving van het Christendom, zoals deze nu reeds zijn verenigd in het co mité van de Christelijke kerken in Suriname, zeide ds Schmidt. De gemeente was aangezegd niet op te staan bij aankomst van het Koninlijk Paar, dat tussen de overige kerkgangers plaatsnam. Er waren geen speciale zetels voor de Koningin en de Prins. STROOMVERSNELLINGEN GAVEN GEEN MOEILIJK HEDEN. Ib Kabel begaven de koninklijke gasten zich aan boord van corja- )e» voor de tocht naar Kadjoe en Kéffiekamp. ®e grootste daarvan ging H. M. te voet langs. Deze versnelling was lang niet zonder gevaren, dadh de behendige roeiers brach ten de corjaal met de Prins, die in het vaartuig was blijven zitten, er veilig door. Daarna stapte' de Knningin weer aan boord. Het passeren van een val in 'n comjaal is een wonderlijke en be- ,,Ik denk wel, dat de kwestie- West-Irian door mij met Anak Agung besproken zal worden", al dus heeft de Australische minis ter van Buitenlandse Zaken, R. G. Casey, Zaterdagochtend bij zijn aankomst in Djakarta mede gedeeld. Casey, die een bezoek van zes dagen aan Indonesië brengt, zeide, dat hij vele onder werpen wenste te bespreken, die verband houden met het verbete ren van de betrekkingen tussen Indonesië en Australië. Een van de onderwerpen van bespreking zal zijn het verhogen van het aantal Indonesiërs, die in Austra lië studeren. Onder het Colombo- plan studeerden bijna 200 Indone sische studenten in Australië. Ko mend jaar zullen nog 225 studen ten naar Australië vertrekken. Wie de kwestie Nieuw-Guinea ter tafel zou brengen, kon Casey niet zeggen. De Australische minister van Buitenlandse Zaken juichte het denkbeeld van Roem, de leider van de Indonesische goodwill- missie, die thans in Australië is, om een Australische goodwill- missie naar Indonesië te zenden, toe. Het zenden van een Australi sche missie naar Indonesië zal door de Australische regering na de Australische verkiezingen worden besproken. Casey, die de Colombo-confe- rentie in Singapore heeft bijge woond, noemde het Indonesische Engelse atoomgeleerde sir J«fen Cockcroft heeft in de bij enkomst van de National In- dtJBtrian Conference Woensdag vejrklaard, dat de technische vnflfuitgang thans zó snel gaat, dat over 10 jaar het beeld van het energie-aanbod in de wereld sterk veranderd kan zijn. Bij het bifldige tempo van de groei zal tegen het einde van deze eeuw da vraag waarschijnlijk minstens 4 4 5 maal zo groot zijn als de tegenwoordige productie van energie, zo zeide hij. De vraag adl groeien van het equivalent vai 1.8 milliard ton kolen per .jaar tot 6 a 7 milliard ton, waar van de helft gebruikt zal worden voor de opwekking van electrici- teit. Daarvan kan een milliard ton door hydro-electrische ener gie geleverd worden. Wanneer het grootste deel van de overige electxiciteit door kernenergie zou kunnen worden opgewekt, zou deze het werk kunnen doen van 2 4 3 milliard ton kolen, zodat de productie van kolen en olie nog n»et 1,5 milliard ton vergroot zou moeten worden. Zelfs dit zal, zo merkte hij op, moeilijk genoeg zijn, gezien de Engelse ervaring met de kolenproductie en het feit dat de Amerikaanse oliepro ductie een stabiel niveau heeft bereikt. vijfjarenplan, dat op die confe rentie door Anak Agung is uit eengezet, „iets zeer goeds". Over het resultaat van de In donesische verkiezingen wenste Casey zich niet uit te laten. DE ALGEMENE VERKIEZINGEN IN INDONESIË. De jongste voorlopige stembus- totalen van de algemene verkie zingen in Indonesië geven de vol gende cijfers: Masjumï 7.740.000 P.N.I. 7.750.000 P.K.I. 5.900.000 Nahdatul Ulama 6.400.000 de kapper net hef apart» cockd markt 16 brouwerijstraat 9 terneuzen voor verzorgd kapwerk en ook voor betere toiletartikelen. aparte salon voor huidverzorging, depositair ,,lamgome"-dr. payot" -„yardley". In Famagusta zijn Zondag twee bommen ontploft kort na het op heffen van de avondklok, die 9 dagen van 's avonds tot 's och tends, van kracht is geweest. Eén der bommen werd gewor pen naar een groep Britse solda ten, die niet geraakt werden. De tweede ontploffing deed zich voor in het postkantoor van Fa magusta. De onderhandelingen der vier ministers over de Europese vei ligheid maakten Zaterdag gener lei voortgang. De Westelijke mi nisters hebben van Molotof ver langd, dat hij zijn voorstellen in zake een vereniging van Duits land ter tafel zou brengen, ten einde een gecombineerde behan deling van de vraagstukken der veiligheid en der Duitse eenheid mogelijk te maken. Molotof heeft evenwel deze voorstellen nog in petto gehouden en hij bleef er op staan, dat eerst afzonderlijk over een mogelijk veiligheidssysteem zou worden gesproken. Pas op grondslag van een over eenstemming daarover was vol gens hem een vruchtbare behan deling van het Duitse vraagstuk mpgelijk. Bovendien stelde Molo tof, dat de ministers het er vóór De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dul les, heeft Zondagmiddag een be zoek gebracht aan Molotof, zijn Russische ambtgenoot, en gepro testeerd tegen communistische wapenleveranties aan Egypte. Zaterdag had de Britse minister MacMillan in een onderhoud met Molotof een dergelijk protest la ten horen. In een officieel Amerikaans communiqué werd na het onder houd van Dulles met Molotof, dat een uur duurde, gezegd, dat de beide staatslieden van gedachten gewisseld hebben over bepaalde vraagstukken in het Midden-Oos ten en over andere kwesties van gemeenschappelijk belang. Na het vertrek van Dulles ver scheen Molotof in de tuin van de villa waar hij verblijf houdt, waar hij poseerde voor fotografen. Hij wilde niet zeggen wat hij met Dul les besproken had. „Dat zult u later horen", zo zei hij. Hij verklaarde, dat de ministers trachten de conferentie tot een succes te maken. Ou vragen over Duitsland luidde zijn antwoord: „U kent ons standpunt. Wij heb ben het op de laatste drie confe renties duidelijk uiteengezet". Dulles naar Madrid. In Madrid is Zondagavond een gezamenlijk Spaans-Amerikaans communiqué van de volgende in houd gepubliceerd: „Op uitnodiging van de Spaan se regering zal de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, die zich thans te Genève bevindt, Dinsdag 1 No vember een bezoek aan Madrid Ngo Dhin Diem, de president van Zuid-Vietnam, heeft de in December 1954 getekende Frans- Vietnamese financiële en econo mische overeenkomst opgezegd, aldus is Zaterdag uit officiële Franse bron vernomen. De over eenkomst heeft betrekking op de regeling van de handel tussen beide landen op basis van weder kerigheid. De overeenkomst wordt van jaar op jaar automatisch ver lengd, tenzij zij door een der par tijen twee maanden voor het ein de van het jaar wordt opgezegd. Van Franse zijde wordt de maatregel, hoewel „formeel juist" als een onvriendelijke daad beschouwd. Na afloop van de onderhande lingen over de vijfdagenweek verklaarde minister Van Acker tegenover de journalisten dat in alle industrieën die in aanmer king komen voor een verminder de arbeidsduur het loon voor 48 uur zal worden gehandhaafd. De Belgische premier legde er de nadruk op, dat de arbeidsduur alleen verminderd kan worden indien dit niet leidt tot een ver laging van de productie en een stijging der prijzen. Indien wij er niet in slagen onze prijzen op peil te houden, zo betoogde hij, dan kunnen de gevolgen voor ons land zeer ernstig zijn, want Bel gië is meer dan enig ander land afhankelijk van zijn buitenlandse handel. Na onderhandelingen die meer dan acht uur duurden en die pas Vrijdagnacht om één uur eindig- John Churchill, neef van zijn grote naamgenoot sir Winston en zwager van de Britse premier sir Antony Eden, die, tezamen met zijn echtgenote, enige tijd geleden te Londen door de politie werd aangehouden wegens „wanorde lijk gedrag onder invloed", ont kende voor de rechtbank, dat hij na zijn arrestatie een hondenge- huii zou hebben aangeheven. „Ik heb in mijn cel de klaagzang uit de tweede acte van „Fidelio" ge zongen, omdat ik vond dat mijn omstandigheden met de zijne overeen kwamen", verklaarde hij. Zijn echtgenote Kitty deelde de rechter mede premier Eden, toen zij en haar man werden aange houden, slechts te hebben getele foneerd, omdat hij hun identiteit kon vaststellen. John Churchill en zijn echtge note zijn ibeide beroepskunste naars. Zij zullen 17 November a.s. weer voor het gerecht moeten verschijnen. den hebben de ministers en de afgevaardigden van het Belgisch verbond der industrie en van de vakbonden hun goedkeuring ge- heecht aan het protocol inzake de vijfdagenweek. in Zaterdag en Zondag a.s. zullen in Zwitserland verkiezingen wor den gehouden voor de twee Ka mers der volksvertegenwoordi ging, namelijk de Nationale Raad en de Raad der Staten. De Nationale Raad wordt rech-t streeks en volgens het stelsel van evenredige vertegenwoordiging gekozen. De samenstelling van de huidi ge Nationale Raad is als volgt: 51 radicalen, 49 socialisten, 48 Katholieke conservatieven, 23 vertegenwoordigers van de par tij van boeren, burgers en hand werkslieden, tien leden der on afhankelijke partij en een aantal kleine partijen, waaronder de communistische, met elk vijf Raadsleden. Donderdagochtend is in Mont- parnasse een gebouw van vier verdiepingen, dat aan het eind van de vorige eeuw is gebouwd, ingestort. Het gebouw werd be woond door artisten. De bewoners, die voor de in storting gewaarschuwd waren, hoorden het Donderdagavond van alle kanten kraken en verlieten het gebouw met bekwa me spoed. Enige minuten later scheurde het in tweeën. Een deel bleef overeind staan, het andere stortte in. De concierge stelde vast, dat niemand der bewoners in het gebouw was achtergeble ven. brengen met het doel besprekin gen te voeren met het staats hoofd, minister van Buitenlandse Zaken Martin Artajo, en andere functionarissen van de Spaanse regering. Na deze besprekingen zal minister Dulles naar Genève terugkeren". Ex-sultan Ben Joessef van Ma rokko is Zondag met zijn gevolg per vliegtuig van Madagaskar naar Frankrijk vertrokken na een ballingschap van twee jaar. Ben Joessef gaat zich voorlopig aan de Rivièra vestigen. De Britse regering heeft Vrij dag officieel bekendgemaakt, dat de Britse stijdkrachten in de pe riode tot Maart 1958 met 100.000 man zullen worden beperkt, voornamelijk door minder dienst plichtigen op te roepen. Het be ginsel van de dienstplicht blijft gehandhaafd. De huidige sterkte der Britse strijdkrachten is pl.m. 800.000 man. Premier Eden had onlangs op het jaarlijkse congres van zijn conservatieve partij deze ver mindering reeds aangekondigd. een bespreking der Duitse kwes tie over eens zouden moeten wor den, dat de beide in Genève aan wezige Duitse delegaties zouden worden toegelaten tot de confe rentie. De kloof tussen de opvat tingen van de beide partijen was even groot als tevoren toen de ministers voor het weekeinde naar huis gingen. Zij besloten Maandag voort te gaan met een korte bespreking van de moge lijkheid van grotere culturele en economische contacten tussen Oost en West. Na deze korte be spreking willen zij dit onderwerp aan deskundigen overdragen voor het uitwerken van concrete voor stellen. Het ligt in de bedoeling der ministers nog heden de be handeling van het eerste agenda punt voort te zetten. Twee principiële vragen wer den tijdens de weinig geanimeer de debatten van beide zijden ge steld en van geen zijde beant woord. Dulles verlangde van de Russen te weten, of zij bereid wa ren de besprekingen over de Europese veiligheid voort te zet ten op grondslag van een princi piële aanvaarding van een Duit se eenheid. Molotof stelde her haalde malen de Westelijke mi nisters voor de vraag, of men het er over eens kon zijn, dat het vei ligheidsvraagstuk niet moest worden behandeld uit het oog punt van een versterking van mi litaire groepen, doch uit het oog punt der veiligheid van alle Euro pese landen, of tenminste van die welke onder het Duitse militaris me hebben geleden. De Russische minister stelde deze vraag, nadat hij de Westelijken er van had be schuldigd, dat zij niet zouden zijn geïnteresseerd in een vrij Duits land, doch uitsluitend in een NAVO-Duitsland. Alle drie de vertegenwoordigers van het Wes ten stelden daar tegenover, dat hun voorstellen Duitsland vrije keuze van zijn bondgenootschap pen toeliet. De moeilijkheden in het Nabije Oosten houden de ministers deze dagen in- nog sterkere mate bezig dan de vraagstukken van de agenda. Alhoewel deze problemen niet tot officieel onderdeel van de conferentie geworden zijn, vinden drukke besprekingen plaats. De Het geheimzinnige verongelukte militaire vliegtuig, dat sinds 17 April 1945 op de bodem van de Attersee in Oostenrijk heeft ge rust, is Vrijdagochtend gelicht. Het is een „Siebel 204". Er be vond zich nog een lijk in en ver scheidene grote kisten. Deze zul len worden geopend in tegen woordigheid van vertegenwoor digers van het Oostenrijkse mi nisterie van Binnenlandse Zaken en plaatselijke autoriteiten. Vol gens geruchten zou het wrak „schatten" en geheime documen ten uit het voormalige Duitse hoofdkwartier bevatten. Gebleken is, dat de kisten slechts munitie, foto-materiaal en benodigdheden voor vliegers bevatten. Het vliegtuig is in April 1945 neergeschoten, op weg van Ber lijn naar Hitiers bolwerk in West- Oostenrijk. premier van Israël, Mosje Sjaret, zou gisteren en vandaag bespre kingen voeren met de ministers Dulles en Molotof. Zaterdag avond heeft het eerste recht streekse contact met Molotof plaats gehad. MacMillan confereerde een half uur lang met Molotof en officiële woordvoerders lieten doorsche meren, dat daarbij de spanning in het Nabije Oosten het voor naamste onderwerp vormde. In de Zaterdagmiddag géhou den partijraadsvergadering van de K.N.P. is met de statuair ver eiste meerderheid van stemmen besloten tot goedkeuring van liet aceoord met de K.V.P. en tot op heffing van de partij. Geen abnormale verschijnsels». President Eisenhower is Vrij dag door zijn artsen volledig or, derzocht en doorgelicht. Hierbij waren geen abnormale verschijn selen waargenomen. Op een vraag van journaliste n, antwoordde James Hagerty, pre sident Eisenhowers perschef, dat dit betekent, dat Eisenhower geer hartvergroting heeft. Bij deze bemoedigende ontwik keling van zijn gezondheidstoe stand mocht de president Vrijdag zoveel in zijn kamer rondloper en werken als hij zelf wilde. Wegens zijn grotere activiteit zal het dagelijkse aantal calorie- en, dat hem is toegestaan, worden verhoogd. Saoedi-Aarabië heeft Zaterdag bij Engeland geprotesteerd tegen de bezetting van de Boeraimi- oase door troepen van de sultan van Muscat en de sjeik van Aboe Dhabi, die onder Britse leiding staan. In een verklaring van de Berichten, volgens welke de Sowjet-Russisehe minister van Buitenlandse Zaken Molotof on langs gezegd zou hebben zich bij gelegenheid van de conferentie in Genève er nader over uit te zullen laten of hij al dan niet in functie zou blijven, zijn het ge volg geweest van een vertaal fout, aldus is nader uit bevoegde Sowjet-kringen vernomen. Molo tof had op een desbetreffende vraag antwoord gegeven bij de ontvangst van de Birmaanse pre mier in het Kremlin op 23 Oct. j.l. „Wie de beginselen van de Russische taal kent, aldus aan gehaalde Sowjet-kringen, zou hebben kunnen begrijpen dat Molotof met zijn antwoord be doelde, dat zijn aanwezigheid en optreden te Genève het beste ant woord op de gestelde vraag zou den vormen." Het Nederlands instituut voor de publieke opinie heeft aan vele mannen uit het Nederlands pu bliek de vraag gesteld: „In het buitenland vindt men in steden met druk verkeer over steekplaatsen voor voetgangers. Die oversteekplaatsen zijn met witte strepen op de weg aange geven. Wanneer het publiek op die plaatsen oversteekt heeft het voorrang op elk verkeer. Ook het snelverkeer, de auto's, moeten dan stoppen. Zoudt u ervoor of ertegen zijn dat dergelijke over steekplaatsen ook in ons land werden aangebracht?" De overgrote meerderheid van de njannen, en wel liefst 85 °/o, is vóór het invoeren van dit soort oversteekplaatsen. Slechts 11 "Vo is er tegen, 4 °/o spreekt hierover geen mening uit. Elke categorie weggebruikers is er voor, het meest de fietsers, bromfietsers en voetgangers. Maar ook automobilisten, motor rijders en voerlieden van paard en-wagen zijn in meerderheid voor het invoeren van oversteek plaatsen voor voetgangers. Premier Tsjou En Lai van communistisch China heeft te genover twee vertegenwoordigers van het grote Philippijnse blad „Manilla Chronicle" verklaard, dat Forrriosa, wanneer het zal zijn „bevrijd", geen springplank naar de Philippijnen zal vormen. Hij bood de regering te Manilla aan een niet-aanvalsverdrag te tekenen. Voorts stelde hij voor dat de Philippijnen en China een verdrag tekenen ter regeling van de status der Chinezen in het buitenland, die een dubbele natio naliteit bezitten. Zoals bekend tekende Tsjou En Lai in April j.l. een dergelijk verdrag met Indonesië. ambassade yan Saoedi-Arabiê ir Londen wordt o.m. gezegd, dat Saoedi-Arabië, overeenkomstig zijn wens om de vrede in het om streden gebied te handhaven, niet met gelijke munt wil betalen. Het zal echter elke maatregel nemen om zijn rechten te waarborgen. Het erkent de huidige status van de Boeraimi-oase niet. Volgens Saeodi-Arabië is er geen verschil met de heersers van Muscat en Aboe Dhabi. Britse strijdkrach ten zouden de bewoners va* het betrokken gebied met tanks en vliegtuigen hebben aangevallen. Volgens een woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken is de strijdmacht van Saoedi-Arabië, die uit de oase was geëvacueerd, thans per vlieg tuig en schip teruggezonden. Ook de twee leden van de strijdmacht die gewond werden bij de bezet ting van de oase waren terugge zonden. Het ministerie van Buitenland se Zaken van Saoedi-Arabië heeft Zaterdag bekend gemaakt, dat 'n Britse strijdmacht Vrijdagavond een afdeling soldaten van Saoedi- Arabië in de oase van Boeraimi heeft aangevallen. Deze afdeling die slecht bewapend was, werd overmeesterd en gevangen geno men. Eén man werd ernstig ge wond. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. OPKLARINGEN. Opklaringen maar ook enkele verspreid optredende buien en in de ochtend plaatselijk mist. Mati ge tot zwakke wind uit noorde lijke richtingen. Vanmiddag on geveer dezelfde temperatuur als gistermiddag. DINSDAG 1 NOVEMBER Breskens Terneuzen Hans weert Walsoorden 1.59 2.14 2.34 3.30 3.14 3.29 3.24 3.39 31 7.33 17.18 - 17.04 7.56 1 7.35 17.16 17.45 9.18 2 7.37 17.14 18.38 10.34 3 7.38 17.12 19.44 11.38 4 7.40 17.10 20.59 12.28 5 7.42 17.08 22.19 13.07

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1