Debat in de Franse Nationale Vergadering Grotere mogelijkheden voor emigratie naar Canada jubil Wat brengt de Radio? BOUILLON ÏOUD De nieuwe financiële maatregelen in Engeland eum van Aanstaand Keizer Haille Selassie De moord op Stanley Wilson TENNIS WILLEMSEN I fTEEOE BLAD Vrijdag 28 October 1955 10* J*argaitg No. 3597 PANDA-STRIP VAN HET VERBOND VOOR VEILIG VERKEER 93 annus K. L. M. Kleding ZUIVER VRIJE ZEEUW Aanval der socialisten. Het Woensdag in de Franse nationale vergadering begonnen debat over de algemene politiek der regering-Faure werd ge opend met een aanval van de leider der socialistische fractie, Christian Pineau (de socialisten hebben, als gemeld is, een debat gevraagd). Pineau zei, dat het wezenlijke tekort op de begroting voor 1955 978.000.000.000 frank de frank is iets me,er dan een cent be draagt. (De begroting wijst een eindbedrag van 3.549.000.000 fr. aan). Hij voorspelde, dat het totale nadelige verschil tussen de re- geringsuitgaven en -inkomsten in het volgende jaar 1.222.000.000 frank zou zijn. Pineau besloot met: Alles wat ik u vraag ons mede te delen is, of u al dan niet van mening bent dat het land in de nabije toekomst om nieuwe opofferin gen zal worden gevraagd i.v.m. de toestand in Noord-Afrika". Premier Edgar Faure werd Woensdagavond door de natio nale vergadering koel ontvan- wordt goedgekeurd, gen na een rede, waarin hij de regering verdedigde tegen de critiek van een aantal sprekers, die in de vroege namiddag het woord hadden gevoerd en de re gering van onbekwaamheid en zwakheid hadden beschuldigd. Faure zei dat de financiële toestand goed genoeg is om aan te nemen dat, zelfs als er meer geld moet worden besteed aan het herstel van de orde in Noord- Afrika, zulks kan worden ge daan zonder nieuwe belastingen en dat het terugtrekken van troepen uit Indo-China voldoen de zal zijn voor de in Noord- Afrika nodige versterkingen. Faure verdedigde zijn voor keur voor verkiezingen in 'December inplaats van in Mei of Juni door te zeggen, dat het komende jaar er één zal zijn van historische beslissingen in Marokko en dat daarvoor een regeringsperiode nodig is, die niet door verkiezingen behoeft te worden onderbroken. Door de socialisten werd een motie van wantrouwen inge diend, waaraan de vergadering met 289 tegen 286 stemmen voorrang verleende. Faure stelt vertrouwens kwestie. Premier Faure stelde daarop de vertrouwenskwestie, gericht tegen de socialistische motie en ten gunste van een radicale mo- 'tie, waarin de regeringspolitiek Vandaag vertrouwensstem ming. De regering is bij de procedu- restemimngen tweemaal in de minderheid geweest. Voordat de nationale vergadering zich uit sprak voor voorrang aan de te gen de regering gerichte socia listische motie, had zij gewei gerd voorrang te verlenen aan de radicale motie, waarin de re geringspolitiek wordt goedge keurd. Deze procedurestemming viel met 303 tegen 275 stemmen ten nadele van de regering uit. De vorige week heeft zich bij het debat over Algerije iets der gelijks voorgedaan. De regering werd toen eveneens bij een pro cedurestemming verslagen. Zij stelde daarop de vertrouwens kwestie, die zij won. Politieke deskundigen verkla ren, dat de regering slechts een geringe kans heeft om aan het bewind te blijven. Zelfs indien zij vandaag wint, zal zij waar schijnlijk vallen, wianneer een paar dagen later het voorstel voor vervroegde wordt behandeld, aldus deze des kundigen. Pflimlin antwoordt, C. Het is heerlijk weer en Panda geniet naar harte lust van zijn fietstochtje. Opeens hoort hij een be kende stem naast zich. „Ei, ei, als ik mij niet vergis, is dat mijn kleine vriendje Panda! Doet ge tegenwoor dig aan de slanke lijn, baas je? Vergun mij, dat ik een eindje met U meerijd!" Panda vindt het niet zo leuk, maar terwijl hij broedt op een maniertje om van Joris af te komen, schiet er nog een bekende langzij. „Dag luidjes! Dolletjes, hè, zo op de fiets! Hihihi! Toevallig, dat ik net dezelfde kant uitmoet als jullie tweetjes! Met zijn drietjes is het nóg wel zo gezelligjes". Zo baar maken door het boze getoe- babbelt Wammes Waggel maar ter achter hem, want hij vergeet door maar op het laatst kan hij helemaal, dat bestuurders van zich nauwelijks meer verstaan-1 fietsen en andere voertuigen zo goed mogelijk rechts moeten hou den en dat het verboden is om met zijn drieën naast elkaar te blijven rijden! De vertrouwensstemming vandaag plaats vinden, nadat de leiders der verschillende fracties korte toespraken hebben gehou den, waarin zij hun stem toe lichten. In de socialistische motie wordt gezegd dat de vergadering betreurt, dat de „regering de huidige moeilijkheden niet aan kan, de vrede in Noord-Afrika niet kan herstellen en de sociale rechtvaardigheid niet wil verze keren". De minister van Financiën, Pierre Pflimlin, antwoordde dat het, zelfs indien de toestand in .Noord-Afrika zou verslechteren, slechts nodig zou zijn de rege- zal ringsuitgaven beperkt te verho gen, hetgeen z.i. niet noodzake lijkerwijs het heffen van nieuwe belastingen zou inhouden. De minister schatte het wezenlijke begrotingstekort voor 1955 op ongeveer 500.000.000 frank. ^Niettemin blijft de economi sche en financiële toestand van ons land bevredigend. De buiten landse schuld is in de afgelopen twee jaar met een vijfde vermin derd en onze munteenheid is vol komen gezond", aldus Pflimlin. Uitde dezer dagen gepubli- I ceerde cijfers blijkt, dat tot en met het derde kwartaal van dit jaar 22.648 Nederlanders emi greerden. Het grootste aantal daarvan (9884) ging naar Austra lië. Canada ontving in diezelfde periode 6170 Nederlanders. In verhouding tot de algemene emi- gratie-cijfers en in vergelijking met de cijfers van de emigratie naar Canada in de voorgaande jaren, is er van een teruggang van de emigratie naar Canada sprake. Wat is daarvan de re- den? Die vraag werd gesteld aan ir. A. S. Tuinman, onze land bouw- en emigratie-attaché te Ottawa, die op het ogenblik in ons land vertoeft. Uit het onderhoud bleek, dat er geen bijzondere omstandighe den, gebeurtenissen of toestanden zijn aan te duiden, die, geheel los dus van de algemene emigra tie-omstandigheden van 't ogen blik, een verklaring zouden zijn voor de teruggang van de Neder landse emigratie naar Canada. de twee-delige overall met de vele voordelen o.a. gemakkelijk aan- en uittrekken moderne coupe eenvoudiger wassen Volte garantie, ook op de rits verkrijgbaar bij: Noordstraat 39 AXEL, De Britse minister van Finan ciën, Butler, heeft gistermiddag in het Engelse Lagerhuis finan ciële noodmaatregelen aangekon digd, welke beogen minder uit gaven door de bevolking en ver groting van het winstvermogen voor het gehele land. In het begin van zijn rede wees Butler er op, dat de economische toestand van het land in de afge lopen maand een duidelijke ver betering heeft te zien gegeven. De koers van het pond sterling is gestegen, aan de verliezen, wat de goud- en dollarreserves betreft, is op effectieve wijze een halt toegeroepen en de kloof tus sen invoer en uitvoer is kleiner geworden. Hij noemde de volgende oor zaken voor de huidige economi sche moeilijkheden: de looneisen en de bestrijding van de persoon lijke inkomens, de toegenomen uitgaven zowel voor verbruik als voor investering, de gevol- Keizer Haile Selassie I van Ethiopië zal op 2 November a.s. zijn zilveren kroningsfeest vie ren. Na de dood van keizerin Zaudditu in April 1930 tot keizer uitgeroepen, werd hij namelijk op 2 November van dat jaar tot keizer gekroond. Haile Selassie is in 1892 te Har- rar in Ethiopië geboren. Hij is achterkleinzoon van koning Sa- hela Selassi van Sjoa en een zoon van Ras Makonnen, de rechter hand van keizer Menelik. Zijn eerste onderwijs kreeg hij op een Franse missieschool. In 1908 werd Dedjazmatsji Ta- fari, zoals hij toen genoemd werd benoemd tot gouverneur van de grote zuidelijke provincie Sida- mo. Twee jaar later, bij de dood van zijn vader en zijn oudste broer, werd hij gouverneur van de provincie Harrar. In 1912 huwde hij de huidige keizerin Waizaro Menen. Dedjazmatsji Tafari had in zijn positie weinig of geen kans ooit de troon te zullen bestijgen. Hij kreeg dezelfde opleiding als alle jonge edelen van het land en bleek over een zeer goed ver stand te beschikken, hetgeen ook voor keizer Menelik niet verbor gen bleef. Toen keizer Menelik in 1913 overleed, werd zijn kleinzoon Lidj Yasu keizer, maar diens zwakheid en neiging tot de Islam maakten hem onaanvaardbaar voor de christelijke meerderheid in het land. Rondom Tafari groepeerde zich het verzet, dat in 1916 leidde tot het afzetten van Lij Yasu en de kroning van Zauditu, Meneliks dochter, tot keizerin. Ras (zoals hij toen genoemd werd. Tafari werd regent en troonopvolger. Als regent bereidde Ras Tafari de grote hervormingen voor, die hij als kezier uitgevoerd heeft. De toelating van Ethiopië tot de Volkenbond in 1923 was aan zijn verlichte politiek te danken. Een jaar later maakte hij een reis langs verschillende Europese hoofdsteden. Toen keizerin Zauditu in 1930 overleed, werd Tafari keizer on der de naam Haile Selassi de eerste. Op 2 Mei 1936 moest de keizer zijn land verlaten, dat door de Italianen was bezet. Hij kon ln 1941 terugkeren, nadat de Ita lianen door Britse, Zuidafrikaan- se en inheemse strijdkrachten waren verjaagd. Volgens de nationale sage van de Ethiopiërs, de „glorie der ko ningen", stamt de Ethiopische dynastie af van Menelik de eer ste, de zoon van koning Salomo en de koningin van Sheba. Ethiopië is de oudste christe lijke staat in Afrika. De heer sende godsdienst is die der Jako- bieten, dus het Monophysietische christendom, waarin echter vele heidense, Joodse en Mohamme daanse beschouwingen en leer stellingen zijn overgenomen. Aan het hoofd staan de Aboena's van Amhara, Sjoa en Gods jam, van wie de eerste twee de titel van aartsbisschop voeren. Zij worden benoemd door de patriarch van de Kopjische kerk (te Alexan- drië), waaronder Ethiopische kerk behoort. gen van de onrust in de industrie, zoals de jongste grote havenar beidersstaking en de bovenmati ge vraag naar het beperkte Britse aanbod van arbeidskrach ten en grondstoffen. Butler kondigde aan, dat de regering voornemens is zo spoe dig mogelijk over te gaan tot afschaffing van de subsidies op woningbouw, waarvan de kosten thans worden geraamd op 73,1 millioen pond sterling. Wat de ontwikkeling in de eer ste negen maanden van dit jaar betreft deelde de minister mede, dat de invoer in die periode de uitvopr met 676 millioen pond sterling had overtroffen tegen 425 millioen in de overeenkomsti ge periode van vorig jaar, doch de uitvoer scheen, aldus de minis ter, op aanzienlijke wijze toe te nemen. Behalve afschaffing van het woningbouwsubsidie kondigde minister Butler verhoging aan van de omzetbelasting op de goederen, die als weeldeartikelen worden beschouwd, alsmede ver hoging van de winstbelasting, verhoging van bepaalde tarieven van de posterijen, verhoging van de kosten voor nieuwe telefoon aansluitingen, strenger toezicht op de verstrekking van rege ringsleningen aan gemeentebe sturen, beperking van de uitga ven gas- en electriiciteitslbedrij- ven van de staat en uitstel van openbare bouwwerken. Gunstige toestand. Integendeel. De omstandighe den in Canada zijn voor de Ne derlandse emigrant zelfs zeer gunstig. De heer Tuinman noem de dit jaar één der beste jaren, welke Canada heeft gekend. Het aantal mensen, dat werkzaam is in het productieproces, is groter dan ooit tevoren. Aan het eind van dit jaar zal waarschijnlijk wel blijken, dat ook met de na tionale productie een hoogtepunt werd bereikt. Het gehele jaar is de vraag naar arbeidskrachten groot geweest. Die vraag houdt aan. De mogelijkheden voor de toekomstige emigrant kon hij zeer goed noemen. Verruiming van de toe latingseisen. Nog belangrijker voor de aan staande emigrant is echter de verruiming van de toelatings eisen in Canada. Tot voor kort was het zo, dat de toelating in Canada altijd was gebonden aan de beroepenlijst. Als men een beroep had, dat niet op die lijst voorkwam, werd men in Canada niet toegelaten. Ten zij men familieleden had in Ca nada, of indien er andere bijzon dere omstandigheden waren. In die toelatingseisen nu, is een aanmerkelijke verruiming gekomen, zo deelde ir. Tuinman mee. Op het ogenblik kan ieder een, ongeacht zijn beroep, naar Canada emigreren met inacht neming van de algemene emigra tievoorschriften natuurlijk wel moet hij zich bereid verklaren om bij aankomst, indien er in zijn eigenlijke beroep niet onmiddel lijk werk beschikbaar zou zijn, aanvankelijk ander werk te ac cepteren, om in zijn levensonder houd te voorzien. Ongetwijfeld zal die verruiming invloed heb ben op de toeneming van het aantal aanmeldingen voor Ca nada. Er zijn dus eerder omstandig heden aanwezig een toeneming van de emigratie naar Canada te verwachten, dan een verdere te ruggang. De emigratie in het al gemeen is aan schommelingen onderhevig. Canada is echtetr als het ware een natuurlijk immigra tieland. Schokken in het emigra tieverloop naar Canada speciaal, zijn niet te verwachten, of de toestand in het ontvangendeland zou zich plots in belangrijke ma te wijzigen, of de immigratiebe palingen van het land zouden plots verscherpt moeten worden. Van het een, noch van het ander is sprake. De toestand is juist zeer gunstig en de immigratiebe palingen zijn veel soepeler ge worden. Invloeden. Nu is ,het al meer voorgeko men, dat bepaalde gebeurtenis sen de emigratie naar een land direct ongunstig hebben beïn vloed. En ook, dat die invloeden nog lang na het opheffen of weg nemen van bepaalde ongunstige omstandigheden, hebben nage werkt. Men denke in dit verband aan de periode van recessie in Australië. Een jaar geleden deed zich hier en daar in Canada werkloosheid voor. In hoofdzaak tengevolge van meerdere concur rentie op de markt, in het bij zonder wat betreft de goederen in de consumptieve sfeer. De con currentie was ontstaan door de uitbreiding van de nationale pro ductie en het op de markt komen na de oorlog, van de Duitse en Japanse producten. Er ontstond een nieuwe toestand, waaraan de industrie in Canada zich moest aanpassen. Die werkloosheid heeft enige repercussie gehad op de aanmel dingen voor Canada. Dat behoort evenwel reeds een jaar tot het verleden. Mogelijk is het, dat de toen ontstane vrees bij de toe komstige emigrant wat langer heeft nagewerkt. Vaak wordt er ook over werkloosheid in Canada gesproken, wanneer eigenlijk de winterwerkloosheid wordt be doeld. Deze is een natuurlijk ver schijnsel in Canada, warvoor in de laatste tien jaar voorzienin gen zijn getroffen, die rekening houden met de typische klimato logische omstandigheden in Ca nada. De statistiek in Canada is gebaseerd op de werkzoekenden. Maar die geeft geen duidelijk beeld van een werkelijke werk loosheid. Zo zal het vaak gebeu ren, dat de vrouwen zich als werkzoekenden laten inschrijven, wanneer zij de bedoeling hebben kortere of langere tijd, wat bij te verdienen. Voorts werden de cij fers van werkzoekenden in de winterperiode vaak enkele maan den later gepubliceerd, als de klimatologische omstandigheden al lang zijn veranderd. Die cij fers werken dan ten onrechte in ongunstige zin na. Veel belang stelling bestaat er bij de Neder landse emigrant voor dé crediet- verlening in het buitenland. Men wacht thans op het geven van garanties door de regering. Waar in de kringen van Nederlandse emigranten ook over wordt ge dacht, is de culturele uitwisse ling. Er was al een tentoonstel ling van Nederlandse schilderijen die zeer veel succes had in Ca nada. Men vraagt zich af of het niet mogelijk zou zijn Nederland se kunstenaars of kleine gezel schappen en ensembles in Canada te laten optreden. Er zijn zelfs al plaatsen, waar men op een volle zaal Nederlanders zou kunnen rekenen ZATERDAG 29 OCTOBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Gewijde muz.; 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.45 Idem; 9.00 Voor de huisvr.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Gevar. muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Instr. octet; 12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nws en Kath. nieuws; 13.20 Metropole ork.; 14.00 Boek bespreking; 14.10 Lichte muziek; LETTE door PHILIPPO PRESTON. 24) (Nadruk verboden) „Ik heb niet veel vrienden. Ken nissen bij hopen, maar ik ben de meeste kwijtgeraakt, toen ik mijn eigen brood ging verdienen. Zij behoeven dat niet te doen, en dat maakt een reuze verschil. Vrou wen die geld omhanden hebben, mannen trouwens net zo min kunnen zich niet voorstellen, dat je zo maar niet van kantoor kunt weglopen om mee te gaan lunchen of thee drinken", zei ze lachend. „En zodoende ben ik ze kwijt geraakt en al ben ik nog pas twintig, toch schijnt het me, of ik al veel langer geleefd heb". Haar ogen werden plotseling door heftige ontroering beneveld. „Je ziet er toch nog zo jong uit. Alleen als je me troost en bemoedigt zie je er wat ouder uit. Ik veronderstel, dat dan de andere vrouw uit je ogen kijkt, de vrouw, die iedere man nodig heeft, al is hij tweemaal zo oud als het meisje, dat hem die won- dergelijke troost bezorgt". De zaal werd langzamerhand leeg en Shane vroeg om de re kening. „Zullen we vanavond samen wat buitenom gaan rijden? Je hebt nog helemaal niet in mijn wagen gezeten. Dan kunnen we ergens gaan dineren en doen, alsof we de hele wereld ontlopen zijn." Ze stonden voor het hotel naar de heldere strakke lucht te kij ken, die een prachtige sterren hemel beloofde. „Ik zou het dolgraag willen. Waar zullen we elkaar ontmoe ten, als je me niet kunt afhalen?" „Ik zal je vlak, voordat ik weg rijd, opbellen, laten we zeggen om negen uur, als dat niet te laat is. Dan kunnen we dat wel afspreken." Hij riep een taxi aan, zette haar erin en bleef bloothoofds staan, toen die wegreed. Daarna begaf hij zich naar zijn woning. De ochtend scheen hem jaren geleden en hij ging naar binnen met het gevoel, dat een stevig glas whisky en een sigaret hem heel wat zouden kalmeren. De kamer was van de gang geschei den door het vergulde hek en toen hij dit opende, bleef hjj op eens stokstijf staan, want hij hoorde op zijn piano spelen en zag een grote vrouw van het krukje opstaan en naar hem toe komen. Shane wist zich genoeg te be heersen om haar koeltjes te be groeten, doch Elma Beverly deed, of ze die koelheid niet bemerkte. Ze stak haar arm door de zijne en trok hem naast zich op de divan neer, waar hij zich met een beslist gebaar losmaaate en opzij schoof, om zijn sigarettenkoker te voorschijn te kunnen halen in met beide handen iets te doen te hebben. Wat wilde die vrouw in vredesnaam van hem? Elma was zes en twintig en zag er ouder uit, want bij al haar slankheid had ze een mager, hoe kig gezicht, grote donkere ogen en hoge jukbeenderen. Ze was rijk en die weelde toonde zich in haar dure kleren, haar grote vier kante, smaragden ring, die pre cies kleurde bij een smaragden hanger aan een platina ketting, welke gloeide als een kattenoog in donker. „Wat ben je nou onbehouwen." „Ik onbehouwen?" Shane staarde haar nuchter aan. Hij had op dat ogenblik meer hekel aan Elma, dan hij nog nooit gehad had, en hij kende haar tach al vijf jaar. Ze hadden elkaar aan boord van een plezierjacht ont moet en zij had de kennismaking met de rijke sportman zoveel mo gelijk uitgebuit. „Ja en ik ben speciaal geko men, om eens met je te praten." Ze spitste haar geverfde lippen om de sigaret, toen ze die aan stak aan die haar door Shane voorgehouden lucifer, stond met een ruk op, liep naar de schoor steen, legde er haar ene arm op en nam een bevallige houding aan. „Waarover dan wel?" Hij ver langde hard naar wat te drinken, maar dat ging toch niet, zolang Elma er was. „Over heel ernstiger dingen. Ik ben erg overstuur door dat geval van Peters", zei ze lang zaam. „Dat zijn er wel meer. Hoe je ook maar enige relatie met die man hebt kunnen hebben, gaat mijn verstand te boven." Shane's stem klonk hard. „Och, hij was vrij amusant en bovendien..." Haar ogen werden donkerder, „heb ik eens horen verluiden, dat jouw zuster, Sonia, hem ook amusant, zo niet méér, vond." Daarop bedwong ze zich met kracht, want ze wilde niet, dat hij haar nijdig zou zien. (Wordt vervolgd) 14.20 Elngelse les; 14.40 Gevar. muz.; 15.15 Kron. van letteren en kunsten; 15.55 Gram.; 16.00 Gre goriaanse zang; 16.30 Voor de kinderen; 17.00 Lichte muz.; 17.20 Voor de jeugd; 18.00 Gram.; 18.15 Joum. weekoverzicht; 18.25 Gr.; 18.30 Pari. overz.; 18.40 Gram.; 18.45 Regeringsuitzending; 19.00 Nws; 19.10 Gram.; 20.00 Caus.; 20.20 Act.; 20.35 De gewone man; 20.40 Gevar. progr.; 22.35 Wij luiden de Zondag in. Daarna: Avondgebed en liturg, kal.; 23.00 Nws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.25 Dansmuziek; 23.50 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.33 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.30 Orgel spel; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.30 Cello en piano; 12.00 Accordeonorkest en solist; 12.30 Land- en tuinbouw- med.; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Vara-varia; 13.20 Topsongs van October; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Voor de jeugd; 14.35 Muz. causerie; 14.50 Boekbespr.; 15.05 Metropole ork.; 15.35 Caus.; 15.50 Omroeporkest; 16.35 Caus.; 16.50 Gram.; 17.15 Journaal; 17.45 Or gelspel; 18.00 Nws en commen taar; 18.20 Gram.; 19.00 Artistie ke staalkaart; 19.30 Caus.; 19.40 Idem; 20.00 Nieuws; 20.05 Gevar. progr.; 22.00 Socialistisch comm.; 22.15 Weense muz.; 22.40 Hoorsp.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 13.00 Nieuws; 13.15 Radio-almanak; 14.30 Journaal; 15.00 Weens concert; 15.45 Accor- deonmuziek; 16.00 Gram.; 16.15 Accordeonmuziek; 16.30 Gram.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nws; 17.10 Koorconc.; 17.20 Ad te Lavavi; 17.30 Orgelconc.; 18.15 Koorcon cert; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Cabaret; 21.00 Omroepork.; 22.00 Nieuws; 22.15 Gevar. progr.; 23.00 Nws; 23.05 Gram. LITTLE MO" KRIJGT 95.000 DOLLAR SCHADELOOS STELLING. De rechtbank te San Diego heeft de maatschappij van de vrachtwagen, die destijds de ten nisspeelster Maureen Brinker Connolly heeft aangereden, waar bij zij ernstige verwondingen aan haar been opliep, veroordeeld tot een schadeloosstelling van 95.000 dollar. Zoals bekend kwatn door dit ongeluk een einde aan de ten- nisloopbaan van de bekende ten nisspeelster. Maureen Brinker— Connolly diende een eis in van 365.000 dollar in.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5