Uit de Provincie Lees morgen goed Uw krantf deelt mede hoe ook U KM VIRBORGIM SCHAT kunt vin SANOSTOL Eric de Noorman - Het raadsel van Tuath Mor dj Orn KERKNIEUWS K Be ursoverzicht Advertenties Gemeenraad van Terneuzen. H. A. BOLAND Bruidstoilet Van de week TERNEUZEN. AARDENBURG. AXEL. BIERVLIET HENGSTDIJK. SLUIS. ZAAMSLAG. SAS VAN GENT Opentoartyceum "wlrd;;* be- \wdUi lW ,JL DEZE WEEK: FRANKEN-SMET M. DE MUL „De Volharding" H. VANMEERVELD Weer houtboten in Terneuzen. ■•t Duitse stoomschip „Lore Ottons" arriveerde hier deze week met een lading- papier hout. Dit is de eerste boot, welke na de tweede wereldoorlog pa pierhout aanvoert, terwijl dezelr dagen een tweede boot is te ver wachten. Naar wij vernemen zullen nog meer boten met papierhout onze haven als bestemming hebben. In de Zevenaar haven wordt thans een groot terrein in gereed heid gebracht voor opslag van grote hoeveelheden mijnhout, en zullen de eerste boten met deze lading begin November in Teir- iteune-n arriveren. Wy juichen deze bloei in onze haven zeer toe en hopen dat dit vervoer van hout, dat vóór de oorlog zoveel havenarbeiders een goed bestaan verschafte, weer hier in Terneuzen en omgeving moge toenemen, hetgeen ook de handeldrijvende middenstand ten goede zal komen. Dit verheugende bericht, het Ln tuiden van een nieuw tijdperk voor onze haven, zal door alle in woners met grote voldoening worden vernomen, daar de op bloei van onze haven van het al lergrootste belang zal blijken te niet alleen voor de verdere uithouw van onze stad en haar in woners, zowel werkgevers als werknemers en de handeldrijven de middenstand, maar voor de gehele nijvere industriële kanaal- *>ue en haar bevolking. Moge thans van regeringswege met de meeste spoed de outillage en de modernisering van ons zo gunstig gelegen havencomplex niet kracht tot uitvoering wor de* gebracht, opdat Terneuzen weer spoedig haar oude plaats de derde havenstad van Neder land zal innemen! Begin van brand. Gistermiddag was de echtgeno te van de heer P. J. D., wonende in de Steenkamplaan, in de bij keuken bezig met het verrichten van werkzaamheden, toen zij door brandlucht opmerkzaam werci gemaakt op het ontstaan van brand. Het bleek dat de vlam van de vergasser in aanraking was geko men met het in het gebouwtje aanwezige kledingstukken, wel ke in brand geraakten. Hoewel de brandweer werd ge alarmeerd behoefde deze niet uit te rukken, daar de ter hulp ge snelde buurman A. Hoek er in ge slaagd was de vlammen met em mers water te doven. Werkgroep Z. V. U. Na Axel, Goes, Vlissingen en Zierikzee, waar deze reeds lan ger bestonden, is nu ook te Ter neuzen een werkgroep opgericht ter stimulering van de activitei ten van de Zeeuwsche Volksuni versiteit. Op een daartoe belegde verga dering, op 25 October gehouden in hotel „Rotterdam", constateer de het bestuur van deze werk groep zich als volgt: mr P. H. W. F. Teilegen, ere-voorzitter; mr P. W. C. C. M. van Meerwijk, voor zitter; ir W. Stuulen, secretaris; mej. R. A. M. Bauwens, penning- meesteresse. Het doel van deze werkgroep is, naast het verrichten van in tern organisatorische werkzaam heden, zich meer speciaal bezig te houden met de werving van leden, op het aanpassen van de te geven voorstellingen aan de plaatselijke behoeften, op het verbeteren van de daartoe aan wezige accomodatie, kortom al datgene te verrichten waardoor de Z.V.U. te Terneuzen beter aan haar doelstellingen kan beant woorden. Dat hiermede het be lang van Terneuzen en verre om geving kan worden gediend, is buiten kijf. Veefraude. Wegens smokkel heeft de doua ne alhier één dezer dagen op on bekend gebleven personen inbe- slag genomen een stuks rundvee, ter waarde van ruim ƒ700, Door tijdig de benen te nemen wisten betrokkenen zich aan een bekeuring te onttrekken. Verkeersongevallen. Gistei namiddag te kwart over vijf reed de heer De D., wonende alhier, van zijn werk te Sluiskil huiswaarts, toen hij even voorbij de Sassing werd ingehaald door ■een werkhedenbus op 't moment dat uit de andere richting enige wielrijders naderden. Vermoede lijk is De D. bij het uitwijken van de bus door deze geraakt, want de wielrijders zagen hem plotse ling vallen. Een juist passerende geneesheer verleende De D. de eerste hulp en achtte zijn overbrenging naar het ziekenhuis te Sluiskil voor nader onderzoek noodzakelijk. Elven later, te kwart voor zes, werd een aan de Kanaalkade ge parkeerd staande auto van de heer S. door een vrachtauto van de eveneens aan de Kanaalkade wonende handelaar S. aangere den. De aan de personenwagen toegebrachte materiële schade was aanzienlijk. Openbare vergadering Bouw kas Ned. Gemeenten. Woensdagavond vond in de raadszaal een openbare vergade ring plaats van de Bouwkas der Ned. Gemeenten. Het was voor de heren Kloet, technisch adviseur, en de heer Kuiper, administratief adviseur van de Bouwkas der Gemeenten in Zeeland, verheugend te kun nen constateren dat er zovele be langstellenden aanwezig waren zodat de raadszaal vrijwel geheel bezet was. De voorzitter van de commissie van de Bouwkas in Axel, burge meester Van Oeveren, opende te 8 uur deze vergadering, daarbij zijn genoegen uitsprekend over de grote belangstelling, terwijl hij woorden van waardering richtte tot beide sprekers van deze avond. Hierna zette de heer Kloet uit een hoe de bouwkas tot stand is gekomen n.l. in de Noordelijke provincies, met name Drenthe, en hoe deze verder uitgroeide eerst over Noord-Nederland en vervolgens door geheel Neder land, zodat de oorspronkelijke naam „Bouwkas voor Noord Ne derland", weldra werd omgezet en thans „Bouwkas der Neder landse gemeenten" heet. Hij beschreef hierna wat de bouwkas doet. Hiervoor haalde hij de voorbeelden aan, zoals die reeds werden genoemd in ons voorartikel van 18 October j.l. In dit verband wees hij op de sociale inslag, die dit element van sparen met zich medebrengt, ter wijl de bouwkas uit zijn reserve bovendien een risico-verzekering sluit, die de spaarders ten goede kan komen, vooral bij de aflos sing der hypotheken, dus na de bouw. Als voorbeeld hiervan noemde hij het geval dat een kostwinner kan komen te overlij den, zodat de weduwe voor de kosten blijft zitten, hoewel haar inkomen sterk verminderd is. Hier is dan een mooie op lossing voor n.l. een sterk ver minderde aflos, met dezelfde loop tijd. Teneinde eventuele candidaten steeds in de gelegenheid te stel len ten allen tijde gewenste in lichtingen te kunnen krijgen is men overgegaan tot instelling van een commissie ter plaatse, waarvan de burgemeester voor zitter is, terwijl de heer Smies, a.t.s., secretaris en de heer Wie- les technisch adviseur is. Hierna volgde een kleine pau ze, waarin de aanwezigen in de gelegenheid werden gesteld met elkaar overleg te plegen voor het stellen van vragen. Inderdaad bleken bij velen vragen te zijn gerezen. De heer J. Hamelink opende de rij der vragenstellers met de vraag of het mogelijk is om een bestaande woning te kopen als men voldoende gespaard heeft. Dit kan, aldus de beantwoor ding, doch in dit geval zal wor den bekeken wat voor soort wo ning het is, terwijl de te verstrek ken hypotheek dan wel iets la ger zal liggen dan 85 zulks in verband met de ouderdom der woning. Een tweede vraag was „kan men ook deze woning in een an dere gemeente plaatsen, b.v. bij overplaatsing of verandering van werkkring tijdens de spaarperio de. Ook dit kan n.l. men kan bou wen in elke plaats, die bij deze bouwkas is aangesloten, want de gemeente staat borg voor de nakoming der verplichtingen. De heer J. Wieland informeer de naar de financiering van een woon- en winkelpand, terwijl anderen o.a. informeerden naar de onderhoudskosten enz. Voor al deze gevallen zijn diverse mo gelijkheden van uiteenlopende aard, doch moet geval voor geval worden bezien, aldus spreker. Aan het slot van de avond werd nog een aantal woningen van de reeds 8000 gebouwde woningen per projector getoond. Wethouder De Putter bracht de aanwezigen dank voor hun be langstelling en hij hoopte dat velen zich zullen aanmelden maar POLYVALENT dan ook dat de gemeente vol doende toewijzing zou krijgen voor het bouwen van woningen. Met een word van dank aan de beide sprekers, sloot de heer De Putter deze zeer geslaagde avond. P. v. d. A. vergaderde. De afdeling Biervliet van de Partij v. d. Arbeid kwam in café Van de Sande bijeen. De voorzitter, de heer P. den Hamer, sprak een kort welkomst woord. Tijdens de bespreking van de a.s. Tweede Kamerverkiezing werd de wenselijkheid uitgespro ken dat een Zeeuw op de candi- daten-lijst 'n zodanige plaats zal worden gegeven, dat deze van een benoeming verzekerd is. Drs Th. J. Westerhoute te Middelburg, M. J. van Poelje te Vlissingen, W. Schipper te Krui- ningen en C. Hoek te Goes wer den candidaat gesteld. Voor de a.s. gewestelijke ver gadering werden alle bestuurs leden, die thans zitting hebben, opnieuw candidaat gesteld. Besloten werd, dat na 1 Jan. 1956 het huidige afdelings-be- stuur van functie zal verwisselen. De voorzitter zal tevens de financiën beheren, terwijl het secfeta&adf overgaat naar mevr. M. S. Dijk. Auto botste op tractor. Bij het achteruit rijden van 'n erf in de Karnemelkstraat kwam de auto van dokter Ter B. uit Groenendijk in botsing met een juist passerende landbouw- tractor. De materiële schade was aanzienlijk. Het zicht ter plaatse was belemmerd door 'n hoge heg. De Rijkspolitie te Stoppeldijk maakte proces-ver- baal op. Arm gebroken. Een kind van de heer K. alhier kwam tijdens het spelen zo on gelukkig te vallen, dat het een arm brak. De ongelukkige klei ne werd naar het ziekenhuis te Hulst overgebracht. Bezoek aan „Rozenoord". Woensdagmiddag heerste er rond de Stichting „Rozenoord" te Sluis een gezellige drukte. De Federatie Van de Vrouwenbond N.V..V. in West Zeeuws-Vlaande ren bracht een bezoek aan deze stichting. De oudjes zagen glun derend van achter de ramen de drukte aan en genoten als ze tus sen de bezoeksters bekenden ont dekten. In de conversatiezaal ontving de heer J. Wage, directeur der Stichting, de dames. In een inlei dend woord vertelde hij een en ander over de verzorging en het bejaarden-vraagstuk, waarmede hij een zeer aandachtig gehoor had. Tijdens de pauze werd door de Stichting een kopje thee aange- boden. Eten spontaan georgani seerde verloting bracht 58,70 op, welk bedrag bestemd was voor het St. Nicolaasfeest voor de verpleegden in „Rozenoord". Hierna werd in vier groepen de gehele Stichting bezichtigd en hadden de bezoekers gelegenheid met bekende verpleegden een praatje te maken, dat natuurlijk zeer werd gewaardeerd. Na de rondwandeling sprak de heer Wage een dankwoord voor het bezoek, dat op hoge prijs was gesteld. Mevr. Van Dijk uit Biervliet vertolkte de gevoelens van de gasten, waarbij zij dank bracht voor de hartelijke wijze waarop het gezelschap was ontvangen. Vacature Wijkverpleegster. Voor de op 15 December a.s. vacant komende betrekking van wijkverpleegster-huisbezoekster, van het „Groene Kruis" te Zaam- slag, hebben zich 4 sollicitanten aangemeld. Verkoping woonhuis. Bij de op 25 October 1955 ten overstaan van notaris Hoving te Terneuzen gehouden poenbare verkoping van het huis Prinsen kade 27 alhier werd het hoogst geboden de som van 4.000. Het perceel is niet gegund. bereid uit heilbot- en kabeljauwlevers '3 Proeft de ongeëvenaarde heerlijke smaak! NED. HERV. KERK. Vicaris H. D. Hendriks te Re- tranchement bedankte voor de toezegging van beroep naar Wit- marsum. Hij ontving een toezeg ging van beroep van de Ned. Herv. Gemeente te Winsum (Gr.) TWEE JONGENS BIJ BOTSING GEDOOD. Twee broers, J. en H. S. af komstig uit Nij land zijn Woens dagavond, waarschijnlijk doordat de regen hun het uitzicht be lemmerde, met hun motorfiets tegen een melkwagen gereden. Eén van de jongens was op slag dood. De ander overleed spoedig ter plaatse. De motorfiets was slechts licht beschadigd. Het on geluk gebeurde op de Oude Sne- kerweg in de buurt van Bols- ward. De stoffelijke overschotten zijn overgebracht naar het R.K.- ziekenhuis in Sneek. In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeente raad werden, na vaststelling van de notulen de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek van de Handboog maatschappij „De Herleving" te Sluiskil om een bijdrage in de kosten van de vernieuwing van haar staande wip en van de Zeeuwse Volksuniversiteit om een bijdrage voor een voorstelling voor de schoolgaande jeugd door 't toneelgezelschap „Puck", wer den na discussie ingewilligd en aan „De Herleving" een bijdrage verleend van 150 en aan de Zeeuwse Volksuniversiteit van 300. De heer F. Djeleman wenste ge acht te worden tegen deze beide posten te hebben gestemd. Eervol ontslag werd verleend aan de heer A.:Verbeek, onderwij zer aan de Zutdlandschool en als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, de heer C. V. de Koek als gemeentegeneesheer, zulks ingaande 16 Nov., en we gens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd aan de gemeentelijke tuinman J. Lou- rens. Tot leraar in vaste dienst aan de gymnasiale afdeling van het Door de ontwerper van het uit breidingsplan ir Gouwetor wordt dit plan uitvoerig toegelicht. Hierbij wordt gesteld dat Terneu zen gebruik moet maken van de unieke gelegenheid als zeehaven, door de breedte van de Schelde kan deze zo genoemd worden, waarvan slechts enkele gemeen ten in Nederland kunnen profite ren, is cie uitbreiding van Terneu zen thans in oostelijke richting, in plaats van zuidelijke richting ontworpen. Het voorstel van B. en W. tot vaststelling van genoemd parti eel uitbreidingsplan met de be graafplaats en het sportvetóen- complex z. h. s. aangenomen. De heer F. Dieleman wil ge acht worden te hebben tegenge stemd voor wat betreft het sport veldencomplex, daar hiervoor te veel cultuurgrond moet worden opgeofferd en bovendien de Zon dagsrust meer in het gedrang zal komen. Z.h.s. werd gewijzigd de veror dening opcenten grondbelasting, waarbij met ingang van 1956 zul len geheven worden 60 opcenten op de hoofdsom der grondbelas ting voor de gebouwde eigendom men en 30 opcenten voor de on- noemd de heren M. J. Renaud, J. Berends, M. J. G. de Jong en tot lerares mevr. W. N. Polling-Vest. Nadat een voorstel van de heer dr Camps om voor de aanstelling van gemeentegeneesheer een rou- leringssysteem in te voeren met 3 tegen 12 stemmen was verwor pen, werd in de vacature, ont staan door het vertrek van dok ter De Koek, benoemd dokter A. van Zanten. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, vaca ture-Verbeek, werd benoemd de heer F. Clemminck, onderwijzer aan de Zuidlandschool. Tot leden van de commissie van advies, bedoeld in art. 8 van de Woonruimtewét 1947 werden her benoemd de aftredende leden de heren B. Burger, B. v. d. Bos, J. M. Fraanje, D. M. Ollebek en H. J. Rijnberg voor Kamer I (kom) en de heren H. A. Brakman, A. Dourleijn, F. Jurriëns, D. M. Ol lebek en H. J. Rijnberg voor Ka mer II (Sluiskil). Nadat enige gestelde vragen door de voorzitter waren beant woord, werd de voorgestelde wij ziging der bouwverordening z.h.s. aangenomen. gekeurd de verhoging van het be drag per leerling ingevolge art. 55 bis van de Lager Onderwijswet 1920. Het voorstel tot toetreding tot de gemeenschappelijke regeling ziektekostenvoorziening ten be hoeve van ambtenaren in dienst der gemeenten in Zeeland en wij ziging van het ambtenarenregle ment, werd na uitgebreide dis cussie verworpen met 9 tegen 6 stemmen. Vóór stemmen de heren Jansen, N F. Dieleman, Henry, De Vos, Den Hamer en Van Riet. Tegen de heren Hoi, Fijn van Draat, Van Langevelde, F. Die leman, Ollebek, De Feijter, Wete- rings, Clamps en De Waal. Bij de omvraag gaf de heer Hol in overweging cie waterpartij in het vastgestelde partiële uitbrei dingsplan te benutten voor de brandweer. De voorzitter antwoordde, dat dit bij de aanleg bekeken zal wor den. De heer Henry informeerde, in aansluiting op hetgeen de heer Camps bij de behandeling van het uitbreidingsplan voor Sluis kil heeft gesteld, of het niet mo gelijk zou zijn voor de eigenaren van gebouwen, die schade lijden door de aanwezigheid van de wa terleiding aldaar, het Rijk civiel rechtelijk aansprakelijk te stel len. De voorzitter antwoordde, dat dit geen zaak voor de gemeen te is. De plaatsbepaling van het kanaalplan is zodanig, dat met het ontwerpen van een uitbrei dingsplan kan worden begonnen. Wethouder De Vos merkte op, dat realisering van een en antier eerst zal kunnen geschieden als de kanaalplannen uitgevoerd wor den. De heer Weterings, wijzende op de verkeerssituatie bij de Axelse brug, vroeg naar de. mogelijkheid om aldaar kettingen aan te bren gen. Zodra de aanwezige agent van politie zijn hielen heeft ge licht, wordt er met alle verkeers regelen gespot. Verder zou spr. een stopbord wensen aan de Ju- lianastraat en de Kerkhoflaan. De voorzitter deelde mede, dat in deze richting een spoedige voorziening gezocht wordt. De heer Van Riet wenste de wit te verf op de straten vervangen te zien door witte tegels. De voorzitter zeide, dat daar aandacht aan zal worden gewijd. De heer De Feijter informeerde naar de exploitatie van de be schutte werkplaats. Wethouder De Vos antwoordde, dat bij de behandeling van de be groting een overzicht terzake zal worden voorgelegd. Het is te ver wachten, dat volgend jaar een uitbreiding zal kunnen plaats hebben. De heer De Feijter informeerde naar het ingezonden adres van de Terneuzense jeugdraad inzake gelegenheid voor instuifavonden en wees daarbij op bestaande ver enigingsgebouwen. De heer N. F. Dieleman wees er op, dat thans weer houtboten naar onze haven komen en de dringende noodzaak van voldoen de kranen in het Zevenaardok. De heer Van Riet vroeg of de vergoeding bij het lossen van de boten is geregeld. De heer N. F. Dieleman zeide, dat het jaren geleden is, dat hier houtboten arriveerden. Er is over een en ander wel gesproken en is zulks opgelost. De heer Van Langevelde wees op de noodzaak van meer licht punten in de omgeving van het Oostelijk bolwerk. Nadat de voorzitter medegedeeld had, dat hieraan aandacht zal worden geschonken, werd de ver gadering gesloten. 19. Na Erics ontken ning haalt Saran on verschillig de schou ders op en gaat op een ander onderwerp over. Als de koning van de Ulaid echter even later weer over de begrafenis van de onbekende begint te spreken, begrijpt Eric dat Saran het zaakje toch niet helemaal 5 vertrouwd. Die wan- trouw groeit naarma- te Eric zwijgzamer en W onnozeler doet en het is met nauwbedwon- gen woede dat Saran ten laatste bruusk op- staat en 'Eric beveelt hem te vol gen. Terwijl de Noorman hieraan ge volg geeft, bemerkt hij een scha duw op de zijmuur van het venster welke eensklaps snel verdwijnt. Onwillekeurig werpt Erie een blik naar buiten waar vlak naast het venster een roerloze gestalte staat. Ook Saran is nu opmerkzamer ge- HU' worden en staart fronsend naar de krijger waarna hij Erie bij de arm neemt en haastig naar buiten treedt. De onrustige blik in Sarans ogen ontgaan Erie niet. Zwijgend neemt de koning van de Ulaid de krijger op, maar deze groet eer biedig en kijkt vriendelijk van zijn heer naar de Noorman. „Je kunt nu wel gaan, schild wacht", gromt Saran na een korte aarzeling. „Ik neem de gevangene mee". Zonder 4cht te slaan op de onderdanige buiging van de krij ger wenkt hij Eric hem te volgen. Een ander d(in de Noorman zou hier niets anders dan de gewone gang van zaken in gezien hebben, maar Erie bemerkt in de houding van Saran eensklaps een vreemde gejaagdheid. Als hij niet beter wist, zou hij menen dat de koning van de Ulaids bevreesd is voor zijn eigen krijgers. Saran heeft inmiddels een forse krijger bij zich geroepen en beveelt deze, twee strijdwagens gereed te maken met de snelste paarden. „Ik wens slechts een kleine ge leide. Vier tot vijf man, haast u". Terwijl Erie deze woorden aan hoort, bemerkt hij eensklaps een beweging in de schaduw van de vestingmuur en het hoofd wendend ziet hij dezelfde schildwacht van daarnet er opvallend wegslenteren. De man kijkt snel voor zich, maar niet snel genoeg om de spot tende grijns op zijn gezicht voor Erie te verbergen. Wederom aanzienlijke koersdalingen. De stemming op de Amster damse effectenbeurs blijft flauw. De omzetten zijn weliswaar niet groot, maar de markt moet bet zonder kooplust doen ook het buitenland laat verstek gaan en het koerspeil wordt hierdoor extra gedrukt. Daarbij komt dat er heden een grote executoriale verkoop wordt gehouden, het geen eveneens een deprimerende factor vormde. De jongslë maatregelen in Engeland, waarbij de omzet ei winstbelasting wordt verzwaard, vormden geen verrassing voor de beurs. Men wist dat er iets in de lucht hing en over het al gemeen luidde het oordeel dat deze maatregelen nogal meeval len. Dit was echter niet voldoen de om de markt enige steun te verlenen, de stemming bleef de gehele middag zwak. A.K.U. zag zich per saldo tien punten ontgaan en sloot op 319. tijdelijk was de prijs zelfs inge zakt tot 315%. Philips noteerde circa negen punten lager vaoi de oude en nieuwe aandelen. Unilever en Kon. Olie deden het iets kalmer aan maar zagen zich toch ruim vijf punten ontgaan. De scheepvaartafdeling sloot zich volkomen aan bij dit ver loop. Hier ging HollandAmeri ka lijn voorop met een daling van circa zes punten. Scheep vaartunie en K.P.M. ongeveer vier lager en de overige soorten twee a drie punten beneden het niveau van Woensdag. De cultuurafdeling kon zich weliswaar niet aan deze flauwe stemming onttrekken maar de verliezen Weven hier toch van beperktere omvang dein elders. Amsterdam Rubber was zelfs goed prijshoudend op 136. Ver enigde Deli en H.V.A. slechts twee punten lager. Guldensbeleggingen tenslotte stil en overwegend een fractie beter. De markt bleef de gehele middag lusteloos en sloot op on geveer het laagste niveau van de dag. Prolongatfe 2% procent. (579 (318% (330%) (317%) (444%) Goede stemming op de Lon den se effectenbeurs. Als gevolg van verlichting we gens het feit, dat de Woensdag door de minister van Financiën voorgestelde herfst begroting minder streng was dan men had verwacht, was de effectenbeurs te Londen Donderdag de gehele dag goed gestemd. Vanaf de ope ning bewogen de noteringen van industrieaandelen zich in stijgen de lijn. De slotnoteringen van ve le toonaangevende aandelen wa ren verscheidene shillings hoger. Goudgerande waarden werden niet gevraagd en sloten lager. Kon. Olie: 587—583 slot 583 A.K.U.: 323—317 slot 317 Philips: 334 slot 330 Nw.-Philips 323—320 slot 318 Unilever: 450—446 slot 445 CHIRURG Ojp Zaterdag 29 October a.s. GEEN spreekuur. GRATIS een reep ciueela ter waarde van 10 et, big aankoop van elk pakje VéGé-cacao. Alléén bij de 1600 VéGé-kruideniers. Voor een naar maat Speciaal adres: NIEUWSTRAAT 9 TERNEUZEN SNIJBOONTJES (geaomUml prima kwaliteit. Tevens mooie blanke ZUURKOOL (eigen inmaakt le Verbindingstraat Terneuzen Muziekvereniging Zaamslag. TREKKING VERLOTING Zaterdag 29 October te S bij de heer R. J. v. d. Veke. Nog loten verkrijgbaar. Supporters van Tern. Itoys kunnen a.s. Zaterdag mee naar WEMELDINGE. Vertrek boot 1.20 uur. Een fijne CAKE 60 ct. p. st. Banketstaven 75 en 10* ct. Verder onze bekende KOEKJES Zaterdag ons bekend Rozg- nenbrood en 250 gr. Krans jes, samen 1,40 Een Stol en 250 gr. Krans jes, samen 1,10 Worstebroodjes 15 ct. p. st. BAKKERIJ VLOOSWIJKSTRAAT 21

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2