Aankomst der delegaties Minister Luns in Nederland teruggekeerd De toestand in Marokko Ngo WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Nederlandsschip neemt brandend Frans scheepje op sleeptouw Vervroegde verkiezingen in Australië Dinh Dien staatshoofd van Zuid-Vietnam Militair verdrag tussen Egypte en Saoedi-Arabië GENÈVE RECHTSZAKEN DONDERDAG 27 OCTOBER 1955. 10e Jaargang No. 3596. Het vluchtelingen vraagstuk Dulles en MacMillian hadden bespreking over Midden-Oosten Geen bindende afspraak met Indonesië ©et. De neutraliteit van Oostenrijk Het Saargebied Boodschap van Eisenhower in verband met Genève Frankering bij abonnement Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55—57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pee advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Aires Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 aar. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Be ministers van buitenlandse Zaken van de Grote Vier" die in de komende weken in Genève mllen moeten trachten de „geest van Genève" op concrete politie ke problemen tussen Oost en West toe te passen, zijn Woens dagmiddag in de conferentiestad gearriveerd. Molotow was de eerste, die op liet vliegveld Cointrin neerstreeK. H» verliet het vliegtuig met een brede glimlach op zijn gelaat, kort na het middaguur, toen een wanaie najaarszon over de stad sokeen. Toen Foster Dulles en MaëMillan aankwamen was de avmd reeds aan het vallen en hen sloeg een koude wind tegen. De Fransman Pinay kwam per trei». Bij de aankomst der minis ters was niets te bemerken van «Ie omvangrijke veiligheids maatregelen waarmee de ont vangst bij de vorige conferenties gepaard ging. Een paar gehelm de wachtposten stonden aan de ingang van het vliegveld en een compagnie van de Zwitserse wieïrijderstroepen fungeerde als erewacht. Reeds de eerste uitingen der miiisters na hun aankomst her innerden de wachtende journa listen asm de moeilijkheden, die de conferentie zal hebben te over winnen, nu zij de in Juli gescha pen geest in klinkende politieke nvunt zullen moeten omzetten. Molotow liet het niet bij zijn bre de lach, doch voegde daaraan terstond een lofrede op „de geest van Genève" toe. Hij was geko men, zo zeide hij, om in deze geest bij te dragen aan een ver mindering der spanningen en aan een versterken van de vrede. ,,Meii verwacht van alle partijen, dat zij alles in het werk zullen stellen om het eens te worden over de vraagstukken, die allen bezig houden, en om een einde te maken aan de koude oorlog en om normale verhoudingen tussen alle landen te scheppen", zo zeide de Russische minister. HM liet voorts de chef van zijn inlichtingsdienst Iljitsjow Woens- «lagavond reeds de pers bijeen roepen om op deze wensen nog wat meer de nadruk te leggen. Tegelijk evenwel liet deze Russi sche zegsman weten, dat de Rus- sis«Sae delegatie in Oost-Berlijn was afgestapt om daar de leiden de personen der Oostduitse rege ring te ontmoeten loofde de „hartelijke en vriendelijke" atmosfeer, die daar gëtoeerst had, en de „volledige overeenstemming die bleek te be staan over de kwesties van de vei ligheid in Europa en de Duitse eenheid". Het was de journalisten trou wens reeds op het vliegveld op gevallen, dat Molotow deze pro blemen in een andere volgorde opsomde dan Dulles. Terwijl de Rus de Europese veiligheid als eerste punt noemde, stelde Foster Dulles de eenheid van Duitsland voorop. De agenda der conferentie heeft beide vraagstukken in één punt samengevat en de door de Westelijke ministers in Parijs ge formuleerde voorstellen gaan er van uit, dat geen stappen op de weg naar een veiligheidspact met de Oostelijke landen kunnen wor den ondernomen, wanneer niet tegelijk de Duitse eenheid nader bij gebracht zal worden. De Westelijke voorstellen be ogen de Russen, en tegelijk de Polen en Tsjechoslowaken, een veiligheidspact tegenover Duits land aan te bieden, wanneer zij met een vrije hereniging van dat land accoord gaan. De kansen dat dit zal gebeuren worden in confe rentiekringen in Genève evenwel zo goed als uitgesloten geacht. De uitdrukkelijke verwijzing naar overeenstemming met de Oost duitse regering, waarmee de Rus sische delegatie begonnen is, lijkt deze opvatting te bevestigen. Behalve deze vraagstukken zul len de ministers ook de ontwa pening en de bevordering van contacten tussen Oost en West moeten aansnijden. Aangenomen wordt evenwel, dat zij inzake de ontwapening niet veel meer zullen kunnen doen, dan een nieuwe stimulans geven aan het werk van de ont wapeningscommissie der Ver enigde Naties. Zij wensen dit probleem in elk geval niet uit handen dezer commissie te ne men. Kansen op overeenkomsten biedt evenwel het laatste agenda- De algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft haar gitëdkeuring gehecht aan een be drag van 31 millioen dollar - 'n record cijfer te besteden aan het programma 1956 voor tech nische hulpverlening. IDe vergadering heeft verder haatr bezorgdheid uitgedrukt over het feit, dat men er dit jaar niet in geslaagd is het vastgestelde beërag van 4.200.000 dollar voor het vluchtelingenfonds bijeen te breagen. Tot op heden is in totaal door de regeringen een bedrag van 2.543.640 dollar toegezegd. De hoge commissaris voor de vluch- tehmgen, Van Heuven Goedhart, werd gemachtigd zijn program vocir hervestiging van de 70.000 nog in kampen vertoevende vluchtelingen voort te zetten. Van Sowjetzijde werd aangedron gen op repatriëring. punt, doch het geldt hier uitwis selingen van culturele en econo mische aard, die een minder vér strekkende betekenis hebben. Waarnemers in Genève achten het evenwel waarschijnlijk, dat ook de kwestie van het Nabije- Oosten de ministers zullen bezig houden. De minister van Buitenlandse Zaken van Israël, Sjaret, volgt de ministers op de voet. Hij wil in Genève trachten alle vier de mi nisters te winnen voor een oplos sing, die de vrees van zijn land voor Oostelijke wapenleveranties aan Egypte zou kunnen vermin deren. Voor de Russische delegatie verklaarde de heer Iljitsjow gis teravond, dat het zaak der minis ters is te beslissen of zij deze kwestie in behandeling willen ne men. PRINSES MARGRIET Bi l OPENING KINDERBOEKENWEEK. H.K.H. Prinses Margriet heeft gistermiddag met haar klas van het Baams lyceum onder leiding van de rectrix mej. G. Buringh Boekhoudt de openingsmiddag in het nieuwe De la Mar-theater te Amsterdam bijgewoond van de, onder auspiciën der „Vereniging ter bevordering van de belangen des boekhandels" georganiseerd? kinderboekenweek 1955. Minister Dulles en zijn Britse ambtgenoot MacMillan hebben gisterochtend te Parijs een be spreking gehad alvorens afzon derlijk met de Israëlische pre mier en minister van Buitenland se Zaken, Mosje Sjaret, van ge dachten te wisselen over de toe stand in het Midden-Oosten. „Er is geen enkele bindende Verenigde Naties de komende da., ko DE VERKLARING VAN DE PASJA VAN MARRA'KESJ OVER WENSELIJKE TERUGKEER VAN EX-SULTAN BEN JOESSEF. Juichende Marokkanen, die, met afbeeldingen van ex-sultan Ben Joessef in de hand, door de straten van de Arabische wijk van Rabat dansten, nadat bekend werd, dat El Glaoei, de pasja van Marrakesj, eveneens de terugkeer van de verbannen vorst voorstaat, vormden een beeld, dat Woensdag in elke grote stad in Marokko kon worden waargenomen. De meeste Arabieren zijn er van overtuigd, dat de verklaring van de pasja, dat hij „de wens der Marokkanen, om Ben Joessef op de Marokkaanse troon te zien terugkeren, deelt", het ineenstorten betekent van het laatste verzet van Marokkanen tegen een derge lijke terugkeer. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Kouder. Wisselende bewolking met voor namelijk in de kustprovincies en kele buien. Matige, langs de kust af en toe krachtige noordelijke wind. Temperaturen lager dan gisteren. VRIJDAG 28 OCTOBER Breskens Temeuzen Hawsweert Walsoorden v.m. 11.25 0.40 0.50 n.m. 11.39 12.14 12.54 1.04 28 7.28 17.23 15.46 3.54 20 7.29 17.21 16.07 5.12 30 7.31 17.20 16.32 6.33 31 7.33 17.18 17.04 7.56 De oelama's, een organisatie van 350 Islamitische godsgeleer- den, die volgens -de traditie de keus van nieuwe Marokkaanse sultans moeten goedkeuren, heb ben zich Woensdag eveneens vóór terugkeer van de ex-sultan uit gesproken. Mehdi Ben Barka, een leider van de Marokkaanse nationalis tische partij „Istiklal", was van mening, dat de verklaring van El Glaoei „een einde heeft gemaakt aan de legende, dat er Marokka nen zijn, die een terugkeer van Ben Joessef liever niet zien". Hij meende dat, voor het Ma rokkaanse volk, de oplossing van het Marokkaanse vraagstuk „een voudigweg bestaat uit het herstel in Zijn functie van Ben Joessef". In een gesprek met een verte genwoordiger van „Le Courrier du Maroc" heeft El Glaoei ver klaard, dat hij oprecht de terug keer van Ben Joessef op de Ma rokkaanse troon wenst. Er is 'n last van mijn schouders afgeno men. Eindelijk ben ik gelukkig", zei hij. De voorzitter van de vereniging van Franse kolonisten, Busquet, zei n.a.v. de nieuwe ontwikkeling: „De Fransen in Marokko blijven thans slechts over op zichzelf te vertrouwen en de besluiten te ne men, die de nieuwe toestand vergt". In antwoord op een vraag van verslaggevers, of hij meende dat Ben Joessef in zijn waardigheid zou worden hersteld, antwoord de Busquet: „Ik twijfel er niet aan, dat dit onverwijld zal ge schieden (premier Faure heeft verscheidene malen verklaard, dat er geen sprake van was, dat Ben Joessef weer de sultan van Marokko zou worden. Eenzelfde verzekering heeft president Coty, Ben Joessefs opvolger, Ben Ara- fa gegeven, toen deze er in toe stemde naar Tanger te gaan, op dat zijn plaats door een troon- raad zou kunnen worden ingeno men)". Geen der Franse vooraanstaan de politici heeft zich nog over de jongste „politieke bominslag" in Marokko willen uitlaten. Doch politieke waarnemers zijn van mening, dat de onzekerheid in het Franse protectoraat is toegeno men, dit in tegenstelling tot het geen de Marokkaanse nationalis ten schijnen te denken. Het tussen Franse regering en vooraanstaande Marokkanen ge sloten compromis voor het in slaan van een „nieuwe politieke koers" in Marokko, was onder meer gebaseerd op de veronder stelling, dat de door de pasja van Marakkesj geleide Fransge zinde „traditionalisten" nimmer zouden instemmen met terugkeer van Ben Joessef op de Marok kaanse troon. Ben Joessef heeft nimmer troonsafstand gedaan en zijn aanvaarding van het compromis als voorwaarde vóór zijn vertrek uit Madagascar naar Frankrijk dat Vrijdag a.s. per vliegtuig, wordt verwacht hield niet een prijsgeven van zijn aanspraken op de Marokkaanse troon in. Te Parijs merkt men in dit verband nog op, dat zich thans de paradoxale situatie voordoet, dat El Glaoei en de Istiklal beide Ben Joessef als de enige sultan erkennen en de troonraad als on wettig beschouwen, terwijl de ex- suitan nadrukkelijk zijn goedkeu ring heeft gehecht aan deze raad in zijn huidige samenstelling. Senegalese troepen hebben gis teren geschoten op te Marrakesj voor terugkeer van ex-sultan Ben Joessef betogende Marokkanen. Gemeld werd, dat twee personen werden gedood en vier gewond. De Marokkanen waren samen gestroomd om Si Hadj Thami El Glaoei, pasja van Marrakesj, te verwelkomen, die uit Rabat te Marrakesj was teruggekeerd. Volgens ooggetuigen begonnen wanordelijkheden, toen de politie, die poogde een bepaald gedeelte van de opdringende menigte te verspreiden, hierbij een tweetal betogers verwondde. Een driehonderdtal betogers trokken toen naar het Franse hoofdkwartier ter plaatse, om tegen het gebruik van geweld door de politie te protesteren. Nabij het hoofdkwartier kwamen zij in botsing met de Senegalese troepen, die hierbij het vuur openden. Kanselier Raab van Oostenrijk heeft Woensdag in de nationale raad, bij de indiening van een wetsontwerp over de Oostenrijk se neutraliteit o.m. verklaard, dat de Oostenrijkse regering een gemeenschappelijke garantie van de Grote Vier voor de onschend baarheid van het Oostenrijkse ge bied gunstig zal ontvangen. Militaire neutraliteit zou geen enkele verplichting of verbinte nis op economisch of cultureel gebied inhouden. „Neutraliteit verbindt de staat, maar niet de burger. De geeste lijke en politieke vrijheid van een ieder, in het bijzonder de vrijheid van pers en meningsuiting, wordt in geen enkel opzicht door de neu traliteit van een staat aangetast. Na te hebben opgemerkt, dat Oostenrijk tot de Verenigde Na ties wil toetreden, zeide de kanse lier, dat neutraliteit volkomen verenigbaar is met het lidmaat schap van de Verenigde Naties. Het wetsontwerp is later aange nomen. Vóórstemmers waren de volkspartij, de socialisten en de communisten. Tegen stemde al leen het uiterst rechtse verbond van onafhankelijken. Zij zeiden de woorden „uit eigen vrije wil" te willen schrappen. Iedereen wist, dat het wetsontwerp was opgesteld als prijs voor de Russi sche toestemming in een staats verdrag. Het wetsontwerp moet thans nog door de bondsraad (Tweede Kamer) goedgekeurd en vervol gens door president Koerner ge tekend worden. afspraak gemaakt. De lange en in prettige sfeer gevoerde ge sprekken, die ik in New York heb gehad met de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, mr Anak Agung Gde Agung, had den eigenlijk het karakter van het aftasten van de mogelijkhe den om een basis te vinden voor besprekingen tussen beide lan den over de bestaande proble men". Dit heeft minister Luns gisterochtend aan boord van de „Nieuw Amsterdam" verklaard bij zijn terugkeer te Rotterdam, nadat hij te New York een ge deelte van de tiende algemene vergadering van de Verenigde Naties had bijgewoond. Op een vraag naar aanleiding van de verklaring van minister Anak Agung, dat de kwestie Nieuw-Guinea ook ter sprake zal komen op de komende Neder lands-Indonesische besprekingen antwoordde minister Luns, dat de Nederlandse regering altijd bereid is geweest en nog bereid is, elke misvatting en wantrou wen aan Indonesische zijde ten aanzien van de Nederlandse sou- vereiniteit over Nieuw-Guinea door besprekingen weg te nemen. Minister Luns noemde het een verheugend teken, dat de stem ming over de Guinea in de agenda-commissie van de Verenigde Naties dit jaar zoveel gunstiger is geweest dan het vorig jaar. In 1954 plaatste de agenda-commissie de kwestie Nieuw-Guinea met 39 stemmen vóór, elf tegen en tien onthou dingen op de agenda. Hoewel de Franse delegatie afwezig was werden dit jaar 31 stemmen voor het voorstel uitgebracht, terwijl 18 landen tegen stemden en tien zich van stemming onthielden. Minister Luns legde er hierbij nogmaals de nadruk op, dat Ne derland evenwel de bevoegdheid van de Verenigde Naties in deze kwestie blijft betwisten. Bespre kingen tussen Nederland en In donesië staan dan ook in geen enkel verband met het debat in de Verenigde Naties. Minister Luns merkte hierbij op, dat de besprekingen in de Nederlands-Indonesische confe rentie, waarvoor overigens nog geen datum is vastgesteld, nade lig zal beïnvloeden. Zijn te New York afgelegde verklaring, dat de „geest van Bandung", de „geest van Genève nadelig heeft beïnvloed, toelich tend, zeide minister Luns, dat in persoonlijke gesprekken Aziati sche afgevaardigden de juistheid van een standpunt van een Wes ters land zal toegeven, maar zich gedwongen voelen in het open baar solidair te zijn met de an dere Aziatisch-Afrikaanse lan den „omdat men niet anders kan". „Wanneer men de A.A.-confe- rentie in Bandung analyseert be merkt men echter", aldus mr Luns, „dat op deze conferentie onderling grote verdeeldheid heeft geheerst en dat men sledhts is gekomen tot het opstellen van vage anti-koloniale resoluties". Over zijn onderhoud met minis ter Foster Dulles wenste minis ter Luns geen nadere mededelin gen te doen: ik heb een zeer openhartig en langdurig gesprek gehad over punten van gemeen schappelijk belang, en dat zijn er nogal wat. Minister Luns zei de, misschien nog naar New York te zullen terugkeren. „Dit hangt echter af van de behande ling van de agenda van de Vër. Naties". Hij deelde hierbij nog mede, dat nog niet bekend is, wanneer de VJM. de kwestie Nieuw-Guinea verder zulle* os- handelen. Hij zeide echter de in druk te hebben, dat de kweel ie eerst laat aan de orde zal komen, waaraan hij toevoegde, dat dit niet het gevolg is van enig Neder lands of Indonesisch initiatief Het motorsqhip „Aeneas" van de K.N.S.M. heeft gisterochtend, op zijn reis van Rotterdam naar Barcelona, voor de Portugese tkust ter hoogte van Kaap Roca kwestie-Nieuw-1 ggjj brandend Frans kustvaar- aangetroffen. Dit vaartuigje, Het Franse kabinet heeft be sloten de raad der Westeuropese Unie te verzoeken de bevoegd heden van de neutrale Europese commissie van toezicht op het de „Leremhin", dreef onbemand rond. De „Aeneas" heeft enkele mensen op de „Leremhin" over gezet om de brand te blussen. Tevens heeft hij het scheepje op sleeptouw genomen om te pro beren het naar Lissabon te sle pen. Na de „Aeneas" hebben ook nog twee Spaanse vaartuigen aan het brandende schip vastge maakt. Van de zijde van de K.N.S.M vernemen wij nader, dat de brand op het Franse kustschip „Lerem hin" thans geblust is. De kapitein van de „Aeneas" de heer K. Doorman, heeft de be-, manning van het scheepje opge pikt en weer aan boord van hun Saargebied die controle heeft ge- oef end op het verloop der volks- Schip teruggebracht. De „Lereem stemming en de daaraan vooraf- hin", die afkomstig was van gegane politieke campagne, te wijzigen en te verlengen. Het mandaat der commissie zou zeven November a.s. aflopen. Thans is verzocht het te besten digen tot een tijdstip nadat ver kiezingen zijn gehouden voor een nieuwe Saarlandse volksvertegen woordiging. Premier Menzies van Australië heeft Woensdag tegen 10 Decem ber a.s. vervroegde verkiezingen uitgeschreven voor het gehele Huis van Afgevaardigden en de helft van het aantal zetels van de Senaat. Menzies deelde dit in het Huis mee na afloop van be sprekingen met leiders van zijn liberale partij en van de platte landspartij. Die met de liberalen de coalitieregering vormt. Het mandaat van het Huis van Afgevaardigden zou feitelijk pas in Mei 1957 aflopen. Terwijl over de helft van het aantal zetels in de Senaat voor Juni a.s. moest worden gestemd. Deze twee ver kiezingen zullen nu tegelijk wor den gehouden. De coalitiepartijen hopen dat zij op deze wijze kunnen profite ren van de zeer grote verdeeld heid van hun tegenstanders, de socialisten. Op het ogenblik heeft de regering in het Huis van Af gevaardigden een meerderheid van twaalf zetels. Terwijl zij in de Senaat over slechts twee ze tels meer beschikt dan de oppo sitie. Menzies verklaarde dat de re gering vervroegde verkiezingen noodzakelijk acht ten einde een duidelijk mandaat te krijgen voor een regeling op lange ter mijn van de economische vraag stukken. De oppositieleider dr Evatt zeide dat de premier de economische toestand tot een economische crisis had gemaakt. Het was echter een denkbeeldige crisis, veroorzaakt door het wan beleid van de regering, aldus de labourleider. Agadir, wordt door de „Aeneas" de Taag op gesleept, waar feet vaartuig aan een sleepboot zal worden overgegeven. In een verklaring voor de pers heeft president Eisenhower Woensdag de Sowjet-Unie uitge nodigd te Genève dezelfde ver zoeningsgezindheid te tone* als die, waardoor de Amerikanen zijn bezield, teneinde de grondsla gen voor vrede en vooruitgang te leggen „waarop de gehele we reld wacht". De wereld hoopt, dat de con ferentie van regeringsleiders van 1.1. Juli een „niuewe geest" heeft geschapen, die het mogelijk maakt in de toekomst oplossin gen voor de internationale vraag stukken te vinden. Of dit inder daad zo is, moet uit de komende conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken der „Grote Vier" blijken, aldus de Ameri kaanse president. 1 ^Egypte en Saoedi-Arabië zijn overeengekomen een tweezijdig militairverdrag te sluiten, aldus heeft radio-Caïro Dinsdagavond gemeld. Deze overeenkomst werd be reikt na een bespreking van an derhalf uur tussen de Egyptische eerste-minister, kolonel Gamal Abdel Nasser, en de Saoedi- Arabische troonpretendent en eerste-minister, emir Feisal al Saoed. De staatslieden kwamen te Caïro bijeen. Volgens radio-Caïro wordt ver wacht, dat het verdrag Woens dag of Donderdag wordt bekend gemaakt. Irak is bereid te allen tijde met Syrië in onderhandeling te treden over een handelsverdrag, maar het wil geen militair verdrag met Syrië aangaan, aldus is Dinsdag avond in ambtelijke kringen te Bagdad vernomen. Onlangs had Syrië voorgesteld besprekingen te beginnen over een müitair verdrag, zoals tus sen Syrië en Egypte is gesloten, en over een handelsverdrag. In de boven aangeduide krin gen zeide men, dat Irak geen afzonderlijk militair verdrag zal sluiten met Syrië of een ander Arabisch land, omdat „een col lectief veiligheidsverdrag van de Arabische liga, indien het wordt uitgevoerd", voldoende is voor de Arabische defensie. [Het nieuwe verdrag voorziet in de vorming van een gemeen schappelijk opperbevel voor de twee legers en een opperste raad in vredes- en oorlogstijd. Het be vat verder bepalingen, overeen komend met die van het onlangs tussen Egypte en Syrië getekend verdrag. Egypte en Saoedi-Ara bië zullen de militaire uitgaven gelijkelijk delen. In Zuid-Vietnam is Woensdag j Alle ministers hebben inmid- de republiek uitgeroepen, waar-dels hun portefeuille ter beschik- van Ngo Dinh Diem, tot dusver king van Diem gesteld ten einde alleen premier, thans ook presi dent is geworden. Deze maatre gelen zijn een gevolg van de Zon dag gehouden volksstemming, waarbij de grote meerderheid der bevolking Bao Dai als staats hoofd afwees. Er is een commissie ingesteld voor het opstellen van een ont werp grondwet, welke zal worden voorgelegd aan een nationale vergadering, die voor het einde van het jaar zal worden gekozen. Voor de ambtswoning van Diem, waar de proclamatie werd voorgelezen, waren 30.000 Viet- namezen samengestroomd. De dag werd als een nationale feest dag beschouwd. Japan en Thailand hebben la ten weten, dat zij Diem als staats hoofd erkennen. Ook Gïoot-Brittannië heeft Diem erkend. hem de gelegenheid te geven een nieuw kabinet te vormen. POLITIERECHTER MIDDELBURG. Valsheid in geschrifte. De 30-jarige chauffeur C. P. uit IJzendijke had zich Dinsdag voor de politierechter te verantwoor den wegens door hem gepleegde valsheid in geschrifte. In Augustus verkocht hij aan K., eveneens uit IJzendijke, een „auto" voor 300. Op verzoek van K. vulde hij op de quitantie echter 3600 in. Dat dit geen zuivere koffie was, bleek al spoedig want P. ver zekerde vlug zijn „auto" voor ge- In een rede tot de menigte voor noemd bedrag en sloeg haar zijn woning zeide het nieuwedaarna aan gruzelementen om ao- staatshoofd o.m.: „Ik weet dat;doende het verzekerde bedrag te wij tezamen alle vormen van on derdrukking zullen kunnen af wijzen en een ideale politieke en economische staat opbouwen, waarnaar ons volk vurig ver langt". kunnen innen. Dit grapje kostte K., wegens het afgeven van een valse qui tantie, echter 4 weken voorwaar delijk met 2 jaar proeftijd en een boete van 100 of 20 dagen.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1