Binnenlands nieuws NEDERLAND-BELGIÈ 2-2 Eric de Noorman - Het raadsel van Tuath Mor KORFBAL WIELRENNEN STUURLOOS STOOMSCHIP BIJ HOEK VAN HOLLAND „PRINS WILLEM VAN ORANJE" AAN DE GROND. Nederlands-elfal geenszins de mindere What You calI BINNENGESLEEPT. Thans is gebleken, dat het 7187 brt metende libertyschip „Cyg net", dat Zaterdagavond te onge veer half twaalf dwars van IJmuiden in het zware weer los geraakte van de Britse sleepbo ten „Rumania" en „Vanquesher", sinds Zondagmiddag even ten noorden van de Nieuwe Rotter damse Waterweg heeft gedreven. Om vijf uur Zondagmiddag be vond het stuurloze Liberiaanse vaartuig uit Monrovia, dat Zater dag van Huil naar IJmuiden werd gesleept, zich op circa vijf mijl N.N.W. van Hoek van Hol land. In de nabijheid zijn drie sleepboten, waarvan één de sleep boot „Maas" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst is. De „Maas" is er omstreeks half vijf in geslaagd drie man over te zetten op de Cygnet". Daarna is de „Cygnet" aan de „Maas" vastgemaakt. Vervolgens hebben twee sleep boten van Wijsmuller eveneens vastgemaakt en om kwart voor zes stoomde de sleep op naar de Nieuwe Waterweg, waar zij om streeks kwart voor zeven Zon dag arriveerde. Sinds Zaterdagavond half 12 is de „Cygnet" afgedreven van IJmuiden langs Noordwijk en Scheveningen naar de Hoek. Se dert 1 uur Zondagmiddag heeft de boot circa vier mijl in zuide lijke richting afgelegd. NEDERL KUSTVAARTUIG OP I>E NOORDZEE IN MOEILIJKHEDEN. Het 200 ton metende Neder landse vrachtschip „Aktjo" uit Delfzijl heeft Zondagochtend op de Noordzee om een sleepboot verzocht om naar de naastbij- zijnde haven gesleept te worden, aldus heeft het Noorse schip „Bergestrand" geseind. Het kustvaartuig bevindt zich ongeveer vijftig mijl ten W.N.W. van Blaavand (Denemarken). Het Noorse schip was naar de „Aktjo opgestoomd, nadat het met de lamp gegeven noodseinen van het kustvaartuig had opge merkt. De „Bergestrand" heeft de „Ak tjo" op sleeptouw genomen, aldus een later bericht. Volgens de „Bergedtrand" is er, naar hét schijnt, geen onmiddelijk gevaar voor het schip. VROUW BIJ KLEINE BRAND OM HET LEVEN GEKOMEN. Bij een kleine brand in het perceel Nicolaas Witsenkade 23 te Amsterdam is Zaterdagmid dag omstreeks vijf uur de 53-ja- rige bewoonster J. C. Poeltuin om het leven gekomen. Zij probeerde een voor de cen trale verwarming bestemde ka chel sterker te doen branden en goot daartoe uit een bus petro leum in de kachel, waardoor een kleine explosie ontstond. Op het zelfde moment vatte de kleding van de ongelukkige vlam. SOLDAAT SCHOOT OP VRIEND. Vrijdagmiddag omstreeks kwart voor vijf heeft een soldaat van het 433e bataljon infanterie te Nijmegen waarschijnlijk in een vlaag van verstandsverbijstering, met een geweer geschoten op z'n gqede vriend de 20-jarige dpi sol daat H. G. K. Daverveld uit Mill. Het incident gebeurde tijdens een wachtdienst. De dader stond op wacht toen Daverveld naderde en onverhoeds en zonder de min ste aanleiding richtte de eerste 't geweer op D. en haalde de trek ker over. De laatste kreeg een schot in de long. Hij is overgebracht naar het Canisiusziekenhuis en direct geopereerd. Het levensgevaar is voorlopig geweken. De dader is met een shock in 'n militair hos pitaal opgenomen. \y. Deze heeft ten nadele van de handelsonderneming, waar hij werkzaam was, weggenomen zes koeientondeuses ter waarde van 200 per stuk, alsmede een vee reiniger ten bedrage van 400. Hij had thuis 2 koeientondeuses liggen en de vier andere benevens de veereiniger bij 'n Amsterdam se kennis in bewaring gegeven. De vierde die werd aangehou den was de 37-jarige huisknecht J. van W. in dienst bij een waren huis. Van W. heeft gedurende een jaar uit het warenhuis voor 3500 aan goederen meegenomen zoals chocolade, boeken, sportar tikelen, kleren, een radio, een fo totoestel, een vulpenset, zaklan taarns en een tent. Het grootste deel der gestolen goederen is te ruggevonden. De „Prins Willem van Oranje", het vlaggeschip van de Oranje- lijn, is Vrijdag bij Longue Pointe nabij Montreal aan de grond ge lopen. De vijftig passagiers zijn aan land gebracht door een ha vensleepboot uit Montreal. Het 7328 brt. metende schip was van Rotterdam via Hamburg en Bre men op weg naar Montreal met een volledige lading en vijftig passagiers. Ondanks pogingen de „Prins Willem van Oranje" met behulp van een sleepboot los te trekken, bleef het schip in de modder ste ken. De oorzaak van het aan de grond lopen is niet bekend; er stond echter een krachtige wind. De lading en olie worden thans overgeladen in sleepboten, om het schip lichter te maken alvo rens een nieuwe poging wordt gedaan het vlot te krijgen. DE STAKING BIJ DE BRAND STOFFENBEDRIJVEN IN AMSTERDAM. Het stakingscomité van de Amsterdamse brandstoffenwer- kers is zo deelt het mede zich bewust van de verantwoor ding tegenover de bevolking. In antwoord op het beroep door B. en W. gedaan op de erkende or ganisaties, die zich niet achter de staking hebben geplaatst maakt het bekend, dat het in overleg met de brandstoffen- patroons de voorziening van brandstoffen aan de bakkers zal ■egelen. Bijna alles viel mee, Zondag middag in het Feijenoord-stadion, dat zoals vanouds bij Neder land—België weer propvol was en waarin al die 65.000 voet balliefhebbers onbewust trilden van opwinding, onzekerheid en spanning om de dingen die zou den komen. D,e uitslag 2—2 is de meeste bezoekers zeker meegevallen, maar, wat nog belangrijker was: het spel vooral van de Neder landse ploeg gaf allen, alle reden tot tevredenheid en niet zelden ook tot opgetogenheid. Dan leefde iedereen mee, in de echte, onvervalste HollandBel- giësfeer. Ter nagedachtenis van de on langs overleden president van de F.I.F.A., de Belg Seeldrayers, werd staande een minuut stilte in acht genomen. De eerste helft. De Belgen, die de toss hadden verloren, mochten de bal aan het rollen brengen. Bij een Mees-Orlans-Jacque- myns combinatie in de derde minuut ontstond een situatie, die sterk aan buitenspel deed den ken. Waarschijnlijk was onze linksachter Kuys hierdoor juist iets te traag in zijn reactie om de rush van de Belgische rechts buiten te stuiten. Jacquemijns trok profijt van de Nederlandse twijfel en sprintte door en ver sloeg de eenzame DeMunck met een schuiver in de linkerhoek (0—1). Deze onverwachte treffer bracht het oranje-team minuten lang in de put. Er werd slecht ge plaatst en ook enkele uittrappen van DeMunck waren voor zijn doen slecht. Toen was er plotseling het moment, dat het mooiste uit de wedstrijd zou blijken en dat wel licht bepalend is geweest voor 't verdere verloop van het duel. Onze middenvoor Bram Appel werd in een ren gestuit door de befaamde Belgische stopper Car ré. Maar Appel gaf zich niet ge wonnen, gaf in een ondeelbaar ogenblik de bal nog een klein tikje, sprong lenig over het op geheven been van Carré heen en spurtte vervolgens met de bal in de richting van de Belgische doelman Gernaye, die hij met 'n in volle ren gelanceerd, tomeloos schot geen schijn van kans liet (1—1). Met die onnavolgbare ma noeuvre alleen had Bram Appel zich reeds de ware middenvoor voor het Nederlandse elftal ge toond. Als bij toverslag was alle te leurstelling en tijdelijke lauw heid uit de Nederlandse gelederen verdwenen, maar de Belgen lie ten zich voorlopig niet veront rusten en bleven zich energiek een weg banen naar de omge ving van De Munck. Kort vóór de rust kwam Neder land langzaam mhar zeker in de meerderheid en er ontstond toen menig gevaarlijke situatie voor het Belgische doel. De Belgen besloten de eerste helft met enkele volkomen ge vaarloze schoten, waaraan Cop- pens, geschaduwd door Van der Hart, nauwelijks aan te pas kwam. De tweede helft. Precies als in de eerste helft viel in de derde minuut een Bel gisch doelpunt. Nog wel van de zelfde Belgische schutter, Jac quemijns. Hij profiteerde van 'n lichte wijfeling van doelman De Munck bij het toelopen op een vrije schop, welke door Orlans, halverwege de cornervlag, werd genomen. Op het ogenblik dat Jacquemijns fel inkopte, was De Munck uit positie (12). Zo keek het Nederlands elftal voor de tweede maal op deze middag, tot zijn verrassing, tegen een achterstand aan. Maar het bleef, evenals vóór de rust, niet achter bij de beam woording van de Belgische tref fer. Weer was het onze nieuwje middenvoor Appel, die zich daar mee belastte. In de negende minuut, kort na een kanjer van de Belgische linksbinnen in het zijnet van De Munck's doel, stormden de oran je-hemden weer ten aanval, waarbij het spel wijd open werd geworpen en tegelijk een voor de Belgen misleidende switch werd uitgevoerd. De Bruyckere, Bos- selaar en Appel legden daar de laatste hand aan. En de van strijdlust bruisende Fortuna-man rondde, van links toesnellend, met 'n kogel de aanval af (22). het spel van het Nederlands elf tal ons een veldoverwicht, zoals wij dat in geen jaren meer heb ben beleefd, tiet opmerkelijke zou echter worden, dat het va derlandse team, juist in dit laat ste half uur, waarin de rode-dui vels nauwelijks nog tot een te genaanval van belang kwamen, geen doelpunt meer wist te ma ken. Nabeschouwing. hij na zeven jaar zijn terugkeer in het Nederlands elftal op ver dienstelijke wijze. Maar Jan Brooymans, een on vermoeide zwoeger, had zijn slag vaardigheid thuis gelaten en in de tweede helft wist hij menig maal met de bal geen raad. Hij faalde op de ogenblikken,dat Appel gaten in de Belgische ver dediging had geslagen en juist daarom kan men het debuut van de Willem li-speler niet geslaagd noemen. De Bruyckere heeft weliswaar bewezen, dat hij an derhalf uur kan voetballen, maar hij was niet in staat eenheid in de aanval te brengen, hij was geen motor, nóch een verbin dingsman en bovendien kwam er geen behoorlijk schot van zijn schoen De ijverige Tinus Bosselaar, IZVdalr'éTwSVrsl v£S de jongste van het elftal, debu- diging' er wel t>yzon(jer slecht in evenals Brooyma was slechts tweemaal slaagde de Axelse voorhoede er in de doel man van Walcheren te passeren. Voor de rust nam Axel de lei ding, doch kort na de hervatting maakte Keulemans de stand ge lijk (11). Even kwam er nu een opleving in de Walcherse voor hoede, doch de aanvallen waren te doorzichtig om het de Axelse verdediging moeilijk te maken. Toen Axel daarop opnieuw de leiding nam (12), was het met de weerstand van Walcheren ge daan en het was al Axel wat de klok sloeg, maar haar voorhoede wist hiervan niet meer te profi teren. tant uitstekend voldaan. Hij was niet alleen ijverig, maar bovendien zeer snel. Hij nam ook als de bal op de andere helft was, aan het spel deel. Zijn voorzetten sticht ten veel verwarring in de gele deren van de rode-duivels. Ook over Clavan kan men ongetwij feld tevreden zijn, gezien de Van dit ogenblik af verschafte weinige steun, welke hij van BROMFIETSER OMGEKOMEN. Op de rijksweg RuurloGroen 1q, even voorbij café Mentink, is Vrijdagavond een verkeersonge val met dodelijke afloop ge beurd. Uit de richting Ruurlo kwam de bromfietsrijder V. uit ESbergen. Tezelfder tijd naderde uit de richting Groenlo de bus van de Gelderse tramwegen, welke om 19.47 uur in Ruurlo moet aankomen. De bromfietser, die links reed botste tegen de bus en vond de dood. EERSTE KLASSE. TogoScampolo 83. TWEEDE KLASSE B. ZuidwestersVios 28; Scam- polio IITogo II 03. DERDE KLASSE D. Volharding IIDe Poel 110; Scampolo IIIVitesse II Vitesse niet opgekomen. Officieuze Zeeuwse wieler kampioenschappen. Zaterdagmiddag werden te Heinkenszand onder grote be langstelling de officieuze Zeeuw se wielerkampioenschappen voor amateurs en nieuwelingen gere den. De afstand bedroeg 92 km. Na zeer harde strijd met Rien Verhelst uit Axel wist tenslotte J. Westdorp uit 's Heerenhoek 't Zeeuws kampioenschap te beha len in de tijd van 2 uur 29 min. In de slotfase van de nek-aan-nek race met Westdorp kreeg Ver- helst met zeer veel pech te kam pen en dit was dan ook de oor zaak dat Jaap Huissoon uit Ier- seke hem nog wist te passeren, zodat Verhelst als derde eindigde. De verdere uitslag was: 4. C. Oosthoek, 's Heerenhoek; 5. F. van Doeselaar, Sluiskil (le nieu weling) 6. J. de Poorter, Hoek; 7. P. Rentmeester, Ierseke; 8. D. Wou terse, Kwadendamme; 9. H. Vernooy, Sluiskil; 10. J. de Kok, Goes; 11. B. Tieleman, Klooster- zande. Voor de adspiranten bedroeg de af te leggen afstand 40 km. I De uitslag was: 1. C. Raas, 's Heerenhoek, 1 uur 20 min.; 2. Van Espen, Axel; 3. De Dreu, Goes; 4. Bustraan, Ierseke. Van te voren had men in Bel gië en in Nederland voorspeld: de kracht van de aanvalslinies zal de doorslag geven bij het be palen van de eindslag. Zo is het inderdaad uitgekomen, want de Belgische voorhoede met de ook nu weer in sommige perioden sterk individualistisch spelende Coppens, bleek over weinig schot vaardigheid te beschikken en in de Nederlandse aanval hebben De Bruyckere en Brooymans zich niet kunnen optrekken aan het frisse en vaak verrassende goede spel van de beide buiten spelers en midvoor Appel. Wo gen de beide partijen vóór de rust volkomen tegen elkaar op met de rode-duivels toch altijd technisch een beetje beter, in de tweede helft was er duidelijk sprake van een veldmeerderheid der oranje-hemden, meer in het bijzonder nadat opnieuw een ge lijke stand was bereikt. De cornerverhouding was, over de gehele wedstrijd genomen, 102 ten gunste van onze land genoten, met de merkwaardige cijfers zes hoekschoppen voor de gastheren en geen enkele voor de Belgen in de tweede helft van de wedstrijd. Met grote belangstelling had den de tienduizenden toeschou wers uitgekeken naar het duel tussen stopperspil Cor van der Hart en de lastige midvoor Rik Coppens, die nog onlangs een waarschuwing van Belgische voetbalofficials had gekregen o.m nu eens eindelijk met dat zelfzuchtige spel op te houden, ■andersDat duel is voor het voetbalminnend publiek op een teleurstelling uitgelopen, want Cor van der Hart was geenszins Brooymans ondervond. De middenlinie telde geen uit blinker. Zonder uitzondering heeft het drietal Schaap, Van der Hart en Klaassens goed voldaan met onverminderde energie en ijver werd getracht het vaak ge raffineerde samenspel van de Belgische aanvallers te breken. Op ditzelfde niveau stonden Wiersma en Kuys, zonder dat hun spel tot grote hoogte steeg. Doelman De Munck heeft weinig moeilijk werk gekregen. Het tweede doelpunt had hij kunnen voorkomen als hij de vrije trap van Orlans beter beoordeeld had. Nu deed hij een poging om de voorzet te onderscheppen, maar hij „timede" verkeerd. De Belgen. Van de Belgische spelers was doelman Gernaye ongetwijfeld de beste. Hij is zeker niet van mindere klasse dan de „oude" Meert, die in zo menig Holland- België duel van zich heeft doen spreken. Wanneer Gernaye Zon dag in minder goede vorm ware geweest, zou de uitslag er voor onze Zuiderburen waarschijnlijk heel wat ongunstiger hebben uitgezien. De verdediging heeft uitste kend werk geleverd. Van de kanthalfs won de klei ne Huysmans -het van de Antwer penaar Mees. Onwillekeurig is men vaak geneigd een verdien stelijke speler, die klein van ge stalte is, lof toe te zwaaien. Maar wat Huysmans, zowel aanvallend als verdedigend presteerde, ge tuigde van groot vakmanschap. In de Belgische voorhoede wa ren de buitenspelers Jacquemijns en Orlans het meest waardevol waarbij de eerste zich op ondub belzinnige wijze de productiefste heeft getoond. Van aanzienlijk minder gehalte waren de binnen- spelers (evenals in het Neder lands-elftal de zwakkere scha kels in de ploeg). Van beider spel slaan wij dat van Reyniers intussen hoger aan dan van zijn collega Mathonet. Nederland-België (jeugd) 14; Zate rd agmid dag elf tal Temenzen 72. Te Goes vond Zaterdagmiddag een ontmoeting plaats tussen het Zeeuwse Zaterdagmiddag elftal en Terneuzen. Het uitstekend spelend Z.-mid- dag elftal heeft weinig moeite ge had het met 4 invallers uitko mend Terneuzen een fikse neder laag toe te brengen. Reeds na 2 min. plaatste KJeertens een fraai doelpunt langs cle Tern, doelman, waarna Van Waes al spoedig er 20 van maakte. Aan de andere zijde was het S. Jansen die hard tegen de paal schoot. Na fraai combinatiespel besloot Dommisse de aanval met een mooi doelpunt (30) en nog vóór de rust bracht de middenhalf Den Hamer de stand op 40. Na de hervatting was Terneu zen er iets beter in, maar de Za- termiddag defensie met doelman Bolleman uit Spui aan het hoofd hield dapper stand. Toch slaagde Franken er in Terneuzen haar le doelpunt te bezorgen en kort daarop kwam rechtshalf Walra ven van het Z.middagelftal zó in het nauw, dat hij in eigen doel schoot (42). Nadat Kok de stand op 52 had gebracht, was het met Terneuzen gedaan en Dommisse scoorde daarop 3 maal achtereen, waarvan een doelpunt echter werd afgekeurd. W. Z. Vlaanderen-Middelburg 3-1. jectie volkomen uitgewerkt en bezondigde de Beerschotman zich weer aan zelfzuchtig spel, tot machteloze ergenis van rechts binnen Reyniers, debutant in het Belgische team, die blijk heeft gegeven over een hard maar niet altijd goed gericht schot te beschikken. Stormram Appel. Het is kennelijk de bedoeling geweest om Bram Appel als stormram te gebruiken. Met die tactische keuze heeft de keuze commissie ongetwijfeld succes gehad. Want Appel was een voortdurend gevaar voor de Bel gische defensie, waarin de gerou tineerde Carré het moeilijk had tegen de stevige Nederlandse middenvoor, die niet voor lijf aan lijfwerk terugdeisnde. Met in vorm. De spil van Fortuna demon- Rotterdam Antwerpen 1 2. streerde nerveus voetbal, vol on-1 zekere bewegingen en zelfs zijn Vlaanderen-Vlissingen 0-11. wegtrappen, anders één van de Te Hulst werd een wedstrijd sterke punten in zijn spel. was gespeeld tussen een vertegen- menigmaal onzuiver. Coppens vvoordigend elftal van O. Zeeuws gaf aanvankelijk blijk de waar- Vlaanderen en de eerste klasser schuwing van zijn leiders goed vlissingen. Het spel der rood-wit- begrepen te hebben, maar in de viissingers was prima. Het elf- tweede helftwas de mentale in- itaj si0ot als een bus. Voor de rust li.. - gaven de Zeeuws-Vlamingen vrij aardig partij. De doelman van Vlissingen moest enkele malen ingrijpen om zijn doel zuiver te houden. Vlissingen begon na een half uur haar spel te ontplooien. In deze periode scoorde zij in 5 minuten 2 doelpunten. Vlissingen vergrootte stelselmatig haar voorsprong en bij de rust was de stand 05. Na de rust was het gedaan met de Zeeuws-Vlamingen. Het over wicht van Vlissingen was zó groot, dat de stand werd opge voerd tot 011. WalcherenAxel 12. Te Souburg werd een wedstrijd gespeeld tussen het Walchers elf tal en Axel. Beide ploegen bleken over een slappe voorhoede te be twee keurige doelpunten vierde schikken, hetgeen bij de oranje- HAAGSE RECHERCHE HIELD VIER PERSONEN AAN. De Haagse recherche heeft Vrijdag vier personen aangehou den. Allereerst een 33-jarige vis ser A. K. Deze had indertijd men sen bij zich in huis gehad, die daarna naar Utrecht waren ver- haisd en vervolgens naar Duits land. Op het Utrechtse station hadden zij textielgoederen ach tergelaten die later door de be woner naar Duitsland werden op gezonden, maar waarbij het Haagse adres als plaats van af zending werd opgegeven. Toen 't pak als onbestelbaar naar Den Haag terugkwam, heeft de visser de textielgoederen verkocht. Vervolgens is aangehouden de 28-jarige tuinder L. W. N. Deze was in het bezit van een auto, ge financierd door een financierings- raaatschappij. Hoewel dus deze auto niet N.'s eigendom was, ver kocht hij de wagen om haar later weer met behulp van een andere financieringsmaatschappij terug te kopen. Hij moest toen nog ƒ.2000 betalen, maar kon dit niet ómdat hij zich nog al goed in de Kleren had gestoken en veel was Uitgegaan. De derde aangehoudene is de 38-jarige magazijnbediende J. W. 9. Dicht opeengedron gen vechten de Noren verbeten voor hun terugtocht. De mannen, die bij de begrafenis waren, zijn hun makkers te hulp gekomen en het is al spoedig duidelijk, dat Eric en zijn krij gers het tegen de gro te overmacht niet lang zullen kunnen volhou den. Maar plotseling bemerkt Eric tot zijn verbazing, dat de aan vallers zich iets te rugtrekken. De oorzaak hiervan blijkt een krijger te zijn, die schreeuwend in de verte wijst waar het tweewielig karre tje in een stofwolk over de heu vel verdwijnt. „De Bard," schreeuwt Svein, „de Bard is verdwenen, die laffe be drieger „Dan heeft hij ons allemaal be drogen," valt de aanvoerder der Fiatach woedend in. „Daar vlucht hij in onze strijdwagen Weliswaar is hiermee de strijd vrijwel geëindigd, maar het blijkt, dat de moeilijkheden voor de No ren niet voorbij zijn. „Jullie vriend is er nu wel in ge slaagd te ontvluchten, maar dat zal jullie niet gelukken," snauwt de aanvoerder. „Dan maar doorvechten," roept Svein geestdriftig, maar vóór hij de daad bij het woord kan voegen, houdt Eric hem terug. „Nu denken jullie zeker, dat je makkers bij de boot jullie ter hulp kunnen komen," grijnst de aan voerder, terwijl hij de wapens in beslag neemt. „Maar daar behoef je niet op te rekenen, daar zullen wij wel voor zorgen." Intussen staan Astara en de an deren bij het schip te wachten op de terugkomst van Eric en zijn krijgers. Hun lang wegblijven en de vreemde stilte in de nederzet ting hebben hun argwaan opge wekt als eensklaps enkele kleine figuurtjes op de hoogten verschij nen. „Kijk, ze wenken ons," roept de aanvoerder opgelucht en aan het hoofd van zijn mannen haast hij zich naar het dorpje. Maar plotseling houdt Astara hen terug. „Wacht," zegt zij, „ik ver trouw het niet. Ik ben bang, dat dit een valstrik is." Te Oostburg werd Zaterdagmid dag een zeer matige wedstrijd gespeeld op een spiegelglad veld. Het Middelburgse elftal telde aes invallers. Vóór de rust waren de Weste lijken, hoewel qua techniek de minderen van de groen-witten, Voortdurend in de aanval. Toch kreeg Middelburg enkele goede kansen, welke echter onbenut bleven. De rust ging in met blan ke stand. Na de hervatting ging het spel vrijwel gelijk op. Door het te ver opdringen van de halflinie der hoofdstedelingen waren de uit vallen van de Westelijken ge vaarlijker en Verkruijsse slaagde er in de score te openen (10). Tien minuten later verhoogde De Kramer, uit een voorzet van links, met een fraai doelpunt de W. Z. VI. voorsprong (2O), waarna linksbuiten Storm de achterstand verkleinde (21). In een duidelijke buitenspelpositie stelde Verkruijsse daarop de overwinning der Z.-Vl. veilig (3—1), waarmede de eindstand werd bereikt. DenemarkenZweden 33. De voetbalwedstrijd Denemar kenZweden, welke te Kopenha gen is gespeeld, is in een gelijk spel 33 geëindigd. Bij rust had den de Denen met 2—0 de lei ding. Deze wedstrijd was tevens de laatste van het zich over 4 jaren uitstrekkende tornooi der Scan dinavische landen. Zweden werd eerste in het eindklassement met 20 punten uit 12 wedstrijden, vóór Noorwegen 16, Denemarken 9 en Finland 3 pnt. HongarijeOostenrijk 6L De te Boedapest gespeelde voet balwedstrijd tussen Hongarije en. Oostenrijk is een 61 overwin ning voor de Hongaren geëin digd. Bij rust hadden de gasten met 10 de leiding. VOETBALLERS BIJ AUTO BOTSING GEWOND. Op de rijksweg tussen Hoevela ken en Amersfoort is een auto, waarin enige spelers zaten van een Nederlandse amateurploeg die Zaterdagmiddag tegen het versterkte U.D.-elftal te Deventer een erewedstrijd zou spelen, in botsing gekomen met een andere auto. De spelers liepen lichte ver wondingen op en zijn naar het St Elisabeth ziekenhuis te Amers foort overgebracht. Van der Land (HBS) bleek een hersenschud ding te hebben gekregen en Bar- key (Quick) had enkele snijwon- den die moesten worden gehecht. Colthoff (HVV) kwam met de schrik vrij en heeft de reis naar Deventer voortgezet. De beide an dere spelers zijn, evenals mevr. Barkey bij wie ook een hersen schudding werd geconstateerd, per ambulance naar Den Haag vervoerd.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3