Koninklijk paar naar de West vertrokken De Duitse gevangenen uit Rusland Invoering 40-urenweek verlangd Westerling uit Nederland vertrokken? Stalins oudste zoon gedood in Oraniënburg Op Schouwen-Duiveland blijft men te veel „toeschouwer" Enkelvoudige grenscontrole bij Essen WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN FjSO* MAANDAG 17 OCTOBER 1955. 10e Jaargang No. 3587. OVERZICHT VAM HET KOMIMKLUK BEZOEK m salons „robkrt" PROGRAMMA KOMIMKLUK. BEZOEK AAM SURINAME ï^'iius- De Turkse Democratische partij Sprinkhanenplaag OP PORTO RICO AANGE KOMEN. Atoomontploffing in de Sowjet-Unie Troonraad voor Marokko gevormd De Belgische werkweek De Indonesische verkiezingen Frankering bij abonnement Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55—57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè. 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Nagewuifd door de vier Prinsessen, door talloze ministers, andere hoogwaardigheidsbekleders en voorts door iedereen die op hel vliegveld aanwezig was, is Zaterdagmiddag om half zes de Douglas D.C.6B van de K.L.M. „Jan van Riebeeck" in stormachtig regen weer van Schiphol de grauwe lucht ingetrokken. Aan boord: Koningin Juliana en Prins Bernhard. De reis van Hare Majesteit de Koningin en Prins Bernhard naar de Nederlandse Antillen en Suriname was begonnen, het eerste bezoek van een regerend lid van ons Vorstenhuis aan een overzees deel van het Koninkrijk. Wel hebben niet-regerende le den van het Oranje Huis voor heen de West bezocht, ook Ko ningin Juliana, tijdens de jongste wereldoorlog, toen zij nog Kroon prinses was en in November 1943 van Canada uit naar Para maribo toog. Wat Prins Bern hard aangaat, die heeft in 1950 en 1952 de West bezocht. Ons Koninklijk Paar wordt be halve door haar gevolg op deze reis vergezeld door de minister van Overzeese Rijksdelen, prof. mr dr W. J. A. Kernkamp en diens echtgenote, door de chef directie Suriname en de Neder landse Antillen van het ministe rie van Overzeese Rijksdelen, de heer A. Jonkers, eveneens imet zijn echtgenote en door de waar nemend directeur van het kabi net der Koningin, jhr mr W. F. Roëll. Om ongeveer vijf uur Zater dagmiddag, een half uur vóór 't vertrek van het Koninklijk Paar naar de West, hebben Koningin JuLiana en Prins Bernhard in de I.C.A.-hal van het stationsgebouw op Schiphol enige korte verkla ringen afgelegd voor radio, film en televisie. Sr,Maarten 23-24 0cï StEüslatius 24 Oct Reisroute 24 Oer Guadeloupe^} AANKOMST 18 October op MarHmque(Fr) Curacao CARIBISCHE ZEE 21-22 Och Aruba w Bonaire 21 Och Curacao 18-20 Och. Tnnidad ATLANTISCHE OCEAAN VERTREK 6 November NEZUELA Paramaribo ^GUYANA SURINAME 27 Och.-6 Nov o a: opening jaarbeurs bezoek bauxiefrnijnen en suikeronderneming, vergadering raad van ministers, "bezoekaan landbouwproject COLUMBIA UVA f JA we eindelijk reisvaardig zijn en dat we eindelijk deze mooie reis mogen gaan maken naar de Ne derlandse Antillen en Suriname. Wij hebben er ons allang op ver- ~6 Nor. vertrek naar Nederlandi 27 Octaankomst m Suriname Reisrouhe ATLANTISCHE OCEAAN I Nov. bezoek suikeronderneming 3Nov. bezoe 1Nov bezoek kinderhuis BRITS GUYANA*;: N.Nickene Manenburg Ikmaar- ARAM AR IB oron Wagemngen 3 Nov. bezoek V nverwacht Lelydorp v. bezo ndbouw- pNov bezoek landbouw protect 3 Nov. bezoek Albina i'.iOis',' Pr Bernhard 1 Nov. bezoek bauxietmijn 31 Oct. bezoek bauxietmiin K I Oct bezoek 11A I bauxietondem Brokopondo 29 Oct Kabel 29 Oct NEDERLAND OPGEL'JKE SCHAAL Neder and PARAMARIBO 27 Oct. Aankomst, receptie 260ct Kranslegaing, rijtoer, ofp ontvangst, opening jaarbeurs, div. bezoeken, cu^urele avond 30 0r. kerkgang en rust Nov. Vergadering 2 Nov Div. bezoeken 5 Nov. Demonstraties en officieel diner 6Nov. Kerkdiensten ver trek naar Nederland Wapen van Suriname!?,; Sedert een week loopt nu de Russische actie tot het terug voeren van de Duitse gevange nen op volle toeren. Tot dusver zijn rond tweeduizend man in de bondsrepubliek teruggekeerd. Anders dan verwacht Jwerd hebben de transporten niet uit sluitend bestaan uit veroordeel de soldaten. Het is veeleer een mengelmoes van „Heimkehr". Daarbij waren mannen en vrou wen, die de laatste jaren wegens verdenking van spionnage waren ontvoerd of in de Sowjet-zöne waren gearresteerd. Tot ieders verbazing trad uit één van de transporten ook de vroegere tweede voorzitter der Westduitse communistische par tij naar voren, die vijf jaar gele den van een reis naar Oost-Ber- lijn niet was teruggekeerd. De zo heterogene samenstel ling der transporten heeft in West-Berlijn de indruk versterkt, dat de terugzending der Duitsers onderdeel uitmaakt van een groot Russisch plan om de strafkam pen af te schaffen. Volgens een artikel in de „Frankfurter Allgemeine Zei- tung" zouden de Russische lei ders daartoe zijn overgegaan, nadat hen gebleken was, dat de kampen door de revolutionnaire stemming, door ziekte en door gebrek aan economisch nut alleen nog maar een last voor de staat waren. Het streven om de kampen te likwideren is volgens het blad zeer in de hand gewerkt door de revoltes, die zich in 1953 en 1954 in enkele der bekendste kampen hebben voorgedaan en waarbij de plaatselijke bevolking met de gevangenen sympathi seerde. Volgens het blad zijn dan ook reeds vanaf October 1954 alle buitenlandse gevangenen teza men gebracht om hen op de repa triëring voor te 'bereiden. Het wordt steeds duidelijker, dat verreweg de meeste Duitse gezinnen, die nog op de terug keer van een vermist familielid hoopten, voor een bittere teleur stelling komen te staan. Nog na de terugkeer van dr Adenauer uit Moskou heeft de bondsrege ring voedsel gegeven aan de hoop, dat nog meer dan honderd duizend Duitsers in Rusland zou den leven. De repatriëringsactie heeft echter tot dusver generlei aanwijzing gegeven, dat er hoop zou zijn voor de terugkeer van meer Duitsers dan de 9900, die door de Russen zijn beloofd. Tot dusver zijn geen Duitsers terug gekeerd, die niet in briefwisse ling met het vaderland hebben gestaan. Dat er nog „zwijgkam pen" zouden bestaan, van waar uit niet geschreven mag worden, neemt men niet aan. Volgens 'n deskundige van het Duitse Rode Kruis beschikt men weliswaar over 86.000 namen van gevange nen, van wie ooit een levensteken is gehoord, doch deze levensteke nen dateren alle uit de eerste jaren na de oorlog. De Turkse democratische par tij heeft negen van haar verte genwoordigers in de nationale vergadering uit de partij gesto ten. De uitgestotenen behoren tot de ondertekenaars van een wetsontwerp, volgens hetwelk de bladen bewijzen mogen aan voeren voor de op de regering geoefende critiek. Een wet ver biedt critiek op regeringsleden. het statuut in werking is getre den en nu zijn we dan reisvaar dig. Binnenkort zullen we een schat van ervaringen opdoen en daarmee heel gelukkig weer naar huis terugkeren". Vervolgens kwam de Prins voor de microfoon: „Ja, ik weet niet wat ik na deze woorden van mijn vrouw er nog aan toe kan voegen. Ik verheug me uit den aard der zaak bijzonder om weer de Antillen en Suriname terug te zien. Ik heb wel de indruk dat het programma een beetje vol is, maar ik ben er even zeker van, dat we deze belangrijke en mooie reis, zoals de Koningin zei, samen tot een heel mooi en goed einde zullen brengen". Tien minuten lang bleven Ko ningin en Prins zich temidden van de ministers en onder het licht van de televisielampen on derhouden met verschillende de zer hoge autoriteiten en toen hield op 't platform 'n tweede hof- auto stil. De Prinsessen Beatrix en Irene stapten uit en begroet ten in de hal haar vader en moe der. De Prinsessen bleven ver volgens met haar jongere zusjes bescheiden op de achtergrond, toen onze Vorstin en Prins Bern hard langs de in een lange rij op gestelde leden van de bemanning wandelden, die de „Jan van Rie beeck" naar de West zullen vlie gen. Het weer was intussen in een onvervalste Hollandse regenbui veranderd kort voordat het Ko ninklijk Paar naar buiten ging. Vóór de waaiervormige hal, die toegang geeft tot het platform, stonden een paar stewardessen met een groot aantal parapluies gereed om een droge overtocht naar het vliegtuig te verzekeren. De regen was toegenomen tot een ware slagregen en daarom was de erehaag van Surinaamse en Antilliaanse vrouwen, be staande uit zes Hindustaanse, achttien Kotto-missies, twee Ja vaanse, één Curagaose, Arubaan se, Indiaanse en Chinese opge steld in de waaiervormige hal. Blijde verrast door deze kleu rige en charmante erehaag zei Hare Masjesteit: „Wat enig". De 8-jarige Borah Wolff uit Amsterdam, gekleed als Kotto- missie bood de landsvrouwe een bouquet aan met op het oranje lint de namen van het „Suri naams Verbond" uit Amsterdam en van „Srenang Kodre" uit Den Haag. Langzaam wandelde net Koninklijk Paar vriendelijk knik kend naar de dames van deze erehaag naar de uitgang. Toen de Koningin bij de uitgang van de hal was gekomen, zeide zij: „Ik zal maar de groeten doen van jullie allemaal, hé?". da kopper «et hef apart» cocW markt 16 brovwtrjjstraat 9 Umeuzen -» J voor verzorgd kapwerk en ook voor betere toiletartikelen. aparte salon voor huidverzorging, depositair „lamgome"-dr. payot" -„yardley". Op vele plaatsen in Zuid-Ma- rokko zijn zwermen sprinkhanen neergedaald. Men vermoedt, dat deze de voorhoede vormen van de invasie, die voor het einde van de maand is voorspeld. Met alle beschikbare middelen gaat men het ongedierte te lijf. Vorig jaar ondervonden de boeren in Zuid-Marokko ook veel schade van sprinkhanen. Invoering van de veertig-uren- week in de kolen- en staalindu strie van de zes landen der Euro pese gemeenschap voor kolen en staal verlangden de vakbonden der zes landen Zaterdag op een bijeenkomst in Frankfort. De „raad der een en twintig", de or ganisatie die de belangen der vakbonden tegenover de Europe se gemeenschap behartigt, for muleerde deze eis, doch voegde eraan toe, dat eventueel de ver korting van de werktijd stapsge wijze zou kunnen worden uitge voerd. Men besloot commissies van werkggevers en arbeiders te vormen, waarin de verkorting van de werktijd besproken zou kunnen worden. De organisatie wil dan in het voorjaar in Parijs een grote conferentie bijeen roe pen, waarin niet alleen de werk- Koningin en rrins namen in het achterste compartiment van het toestel plaats, waar zij voor de raampjes nogmaals naar de wegbrengers wuifden. De deur werd gesloten en toen liet de gezagvoerder de motoren starten. Fel klapperde de ko ninklijk standaard, die inmiddels op de cockpit was geplaatst, in de striemende regenvlagen. En precies op tijd, om klokke half zes, taxiede de „Jan van Rie beeck" het platform af, de start baan op en de reis naar de West was begonnen. LANDING OP DE AZOREN. Omstreeks 1 uur in de nacht van Zaterdag op Zondag landde het vliegtuig op het vliegveld van Santa Maria op de Azoren. Namens de Portugese regering werd H. M. door de plaatselijke president een bouquet bloemen aangeboden, die op de Azoren waren geplukt. Ook namens de Nederlandse kolonie werd de Ko ningin bloemen aangeboden. Te 9 minuten voor 2 uur (Ned. tijd) steeg het vliegtuig weer op voor de volgende étappe, de Ber muda eilanden. AANKOMST EN VERTREK BERMUDA EILANDEN. Zondagmorgen te 11.13 uur (Ned. tijd) landde de „Jan van Riebeeck" op het vliegveld Kind- ley op de Bermuda-eilanden, waar ter begroeting van de Ko ningin en de Prins aanwezig wa ren de waarn. gouverneur, de heer A. G. T. Chaplin, de Neder landse vice-consul sir John Cox en de commandant van het vlieg veld. Tussen de belangstellenden op 't vliegveld stond 'n groepje van 15 Nederlanders, waarmee de Koningin even een praatje maak te, toen zij naar de gereedstaan de auto liep om de lunch in de woning van de heer Chaplin te gebruiken. De „Jan van Riebeeck" is Zondagavond om 21.22 Neder landse tijd van het vliegveld Kindley op de Bermuda-eilanden vertrokken naar San Juan op Porto Rico. Zondagnacht te 1.19 uur (Ned. tijd) is de „Jan van Riebeeck" op het vliegveld van San Juan op Porto Rico aangekomen. Van de heer M. Brockx, parti culier rechercheur te Tilburg en vertrouwensman van Westerling, vernam één der correspondenten van het A.N.P. dat in de nacht van Dinsdag op Woensdag een jacht de Oosterschelde is afgeva ren en dat het de bedoeling van Westerling is, in één der aan loophavens aan boord van dit vaartuig te gaan. Westerling is volgens de heer Brockx niet meer in Nederland aanwezig. Hij deelde verder mee, dat het met twee dieselmotoren uitge ruste zeewaardige jacht een be manning van twaalf koppen heeft, onder leiding van een lui tenant ter zee eerste klasse bui ten dienst. Voorts zijn volgens de heer Brockx nog 48 personen aan boord, o.a. specialisten op het ge bied van het vliegtuig- en tank wezen. Het schip zoü geen wa pens aan boord hebben. Het jacht zal na het passeren van de eve naar de naam „Ambon I" krij gen, zo werd tenslotte gezegd. De namen van de aanloophavens werden niet meegedeeld. In Zweden en Noorwegen neemt men thans een verhoging van de radio-activiteit waar, aldus A.F.P. Volgens zekere geruchten is dit toe te schrijven aan een atoomontploffing, die de Sowjet- Unie in de Barentsz-Zee zou heb ben veroorzaakt. Van officiële Zweedse zijde is verklaard, dat men niet heeft kunnen ontdekken, welke de oor zaak van de verhoging van de radio-activiteit is. De vorming van een troonraad voor Marokko, de tweede phase van het hervormingsplan waar over de Fransen en de Marok kaanse nationalisten het indertijd te Aix-les-Bains eens zijn gewor den, is voltooid. De raad zal be staan uit groot vizier El Mokri, de oud-pasja van Sefrou, Si Bek- kai, de pasja van Sale, Moham med Sbihi, en de kaid van een Berberstam, Si Tahar Ouassou. De oudste zoon van Stalin, Ja kob Dzjoegasjwili, werd in 1945 doodgeschoten door een Duitse wachtpost in een kamp te Ora niënburg, Oost-Duitsland, aldus is Vrijdag meegedeeld door een Duitse krijgsgevangene, die uit Rusland is gerepatrieerd. Het lot van Stalin's oudste zoon is 10 jaar lang een mysterie ge bleven. Stalin zelf stelde in 1950 een beloning van een millioen roebels in het vooruitzicht voor het vinden van Jakob's graf. Ja kob Dzjoegaswili, die kapitein was bij de artillerie, werd in 1941 bij Smolensk gevangen genomen. De gerepatrieerde officier, die dit meedeelde, Walter Reuschle, een journalistt, zeide dat hij Ja kob in de nazomer van 1941 had gesproken in het kamp Oraniën burg. Hij had bij die gelegenheid een onderhoud met Stalin's zoon gehad. Reuschle was in die da gen majoor van een „propagan- da-eenheid" van het Duitse leger en schreef artikelen over de oor log. Hij zei, dat hij zelf na zijn ge vangenneming door de Russen tot 25 jaar gevangenisstraf werd ver oordeeld wegens „het bezit van gevaarlijke geheimen". Reuschle beschreef zijn onderhoud met Jakob zelf als „een onschadelijk praatje van ongeveer een half uur over algemene politieke en economische problemen". Reuschle zei van een kamp officier uit Oraniënburg te heb ben vernomen dat Jakob zich op de prikkeldraadversperring ron dom het kamp had geworpen, toen de Russen in 1945 het kamp naderden, en had geweigerd ge volg te geven aan orders terug te gaan. Volgens deze officier had Jakob zichzelf willen doden uit angst voor de gevolgen van zijn gevangenneming door de Duit sers in 1941. Uiteindelijk werd Stalin's oudste zoon door een Duitse kampwacht neergeschoten aldus Reuschle. tijd, doch ook de aanpassing der sociale verhoudingen in de zes landen ter sprake zou moeten ko men. De „raad der een en twin tig" sprak de wens uit, dat het verdrag der Europese gemeen schap voor kolen en staal zodanig wordt gewijzigd, dat de hoge autoriteit bevoegdheden zou ver krijgen om te streven naar een uniforme verbetering van de so ciale verhoudingen in de zes lan den. „De Europese gedachte zal pas dan verwezenlijkt kunnen worden, wanneer het door hei werk der Europese gemeenschap voor kolen en staal zal gelukken de arbeiders in alle Europese landen ervan te overtuigen, dat de Europese integratie hun voor-" delen brengt", zo zeide de presi dent der Duitse metaalbewerkers op de bijeenkomst, die ook door de internationale vakbonden en Britse, Amerikaanse en Oosten rijkse afgevaardigden werd bijge woond. Naar het Belgische blad „Het Volk" meldt zal per 1 Januari in verscheidene sectoren der Belgi sche levensmiddelenindustrie de vijfdagenweek van 45 uur worden ingevoerd, waarbij het loon voor 'n werkweek van 48 uur zal wor den ingevoerd, waarbij het loon voor een werkweek van 48 uur zal worden uitgekeerd. Het be treft hier in het bijzonder de bis cuit- en beschuitindustrie, de cho colade-industrie, de confisserie-in- dustrie en de patisseriebedrijven op industriële grondslag. In deze industrieën zijn 15.000 personen werkzaam. Binnenkort is de aanbesteding te verwachten van een gecombi neerde Belgisch-Nederlandse grenspost te Essen. Op verschil lende plaatsen is men al eerder overgegaan tot samenvoeging van de Nederlandse en Belgische grenskantoren, waardoor het grensverkeer bijzonder verge makkelijkt wordt. Nabij EssenNispen ondervon den grote transporten altijd ern stig vertraging door de dubbele grenscontrole. In de Dorpsstraat te Essen was de laatste tijd een ernstig parkeerprobleem ont staan. Het nieuwe gebouw zal worden gebouwd op 't voormalige kerk hof te Essen. Het krijgt een frontbreedte van 27 meter en zal, zowel aan de voor- als de ach terzijde, een controlepost bevat ten, t.w. één voor het personen- en één voor het vrachtvervoer. Voor dit laatste zal achter het gebouw om een nieuwe ver keersweg worden aangelegd. De laatste niet-officiële stem mingsuitslagen der Indonesische verkiezingen waren Zondag: P.N.I.: 7.550.608 Masjoemi: 7.166.535 Nahdatul Ulanma: 6.3121469 P.K.I.: 5.866.750 De officiële uitslagen kunnen nog weken op zich laten wachten en verder uitstel van de bekend making ervan is mogelijk door de herstemmingen in 21 kiesdis tricten in Midden-Java wegens aldaar geconstateerde onregel matigheden. Verschenen is een rapport van de Stichting voor practische en paedagogische arbeid vanwege de Nederlands Hervormde Kerk over Schouwen Duiveland na de ramp. Opdracht voor de enquê teurs, die in totaal 146 gesprek ken hadden met de eilandbewo ners uit allerlei standen, was te weten welke dynamiek op het eiland reeds bestond en hoe het leven thans verloopt. In 163 dicht beschreven pagina's en een boek deel van 31 bijlagen is getracht de levensomstandigheden, zowel maatschappelijk als kerkelijk, se dert de watersnood onder de lou pe te nemen en hieruit enkele conclusies te trekken. In de slot conclusie heet het woordelijk: Na de ramp is de bevolking getuige geweest van een reeks maatrege len en van verbluffende presta ties, die in een korte tijd het her stel van het gewone dagelijkse leven mogelijk maakten. Veel hiervan ging langs de eilandbe woners heen. Zij waren vaak toe schouwers. Leiding geven op Schouwen-Duiveland eist dan ook nu een paedagogische hou ding bij uitstek en een superieur leiderschap. In een plaats als Zierikzee, die wat zielental betreft, zeker een gemeenschappelijk stuk werk. bij voorbeeld voor de jeugd, zou kun nen doen, is nog niet voldoende doelstelling voor samenwerking aanwezig. Juist nu Schouwen- Duiveland door het Deltaplan binnen afzienbare tijd van de grens van het bestaan naar het midden getrokken zal worden, zal het zaak zijn, dat men de goe de ervaringen van de grens in 't midden kan brengen. Dan zal men ook weten, dat de eilanders eigenlijk beschaafde mensen zijn. Het rapport beschrijft hoofd- stuksgewijs de verschillende on derdelen van het eiland met de daarbij behorende dorpen. Ver scheidene goede en minder goede kwaliteiten, die de rapportgevers menen opgemerkt te hebben, pas seren de revue. Over Zierikzee heet het b.v., dat hier nog moge lijk is, dat de stad van geruchten gonst en dat er een echte „kan kerstemming" heerst. Het gezins leven wordt voor een deel van de bevolking in zijn normale ont plooiing geremd door de slechte behuizing. Er heerst ontevreden heid over deze toestand, waaraan niet genoeg aandacht besteed zou zijn. In de achterbuurten wonen betrekkelijk veel a-sociale gezin nen. De straatjes zien er romme lig uit en de meeste moeders zijn prikkelbaar. Door de huidige om standigheden is het begrijpelijk, dat er weinig bezinning is op de opvoeding van de kinderen in Zierikzee. Velen vinden het niet nodig jonge kinderen elke dag te wassen. Hoewel er voor sommige groepen na de watersnood voor uitgang te bespeuren is, zijn ech ter door diezelfde ramp ongunsti ge tendenzen merkbaar gewor den. In verschillende gevallen is in de sociaal labiele gezinnen de rampuitkering besteed aan luxe zaken met voorbijgaan van de meest noodzakelijke aankopen. De kinderen hebben veel zakgeld en er wordt veel gesnoept. Alge meen is, dat de kinderen weinig manieren kennen. A-sociale gezinnen komen op Duiveland weinig voor. Waar schijnlijk in Bruinisse nog het meest. Dit wil nog niet zeggen, dat men in het gezin veel aan dacht schenkt aan de opvoeding van de kinderen: de kinderen worden vanzelf groot. Ook op Duiveland is het laat naar bed gaan van jonge kinde ren een bekend verschijnsel. Sexuële voorlichting wordt door de ouders practisch niet gegeven. Over 't algemeen hebben de kin deren wel speelgoed, veelal ge kregen na de ramp. Een te Oosterland gegeven kookcursus deed vele vrouwen wel thuis experimenteren met de gerechten, maar de mannen appreciëren de nieuwigheden weinig. Evenals op het gehele eiland daalt ook op Duiveland het aan zien van de landarbeid. Hiertoe hebben verschillende factoren sa mengewerkt en wel in de eerste plaats de slechte positie van de landarbeiders vóór de oorlog, die o.m. 'n gevolg was van de voort schrijdende mechanisatie van het landbouwbedrijf. Vooral bij de jongere generatie van thans is er weinig belangstelling voor de landarbeid. .medegedeeld door het K.NJVI.I. te jDe Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Koud en nogal buiig. Half tot zwaar bewolkt met nu en dan buien, vooral in de kust provincies. Koud weer. Langs de kust harde of stormachtige en in het binnenland krachtige tot har de noordwestelijke wind. DINSDAG 18 OCTOBER v.m. n.m. Breskens 3.01 3.15 Terneuzen 3.36 3.50 Hansweert 4.16 4.30 Walsoorden 4.26 4.40 Oct. 18 7.10 17.44 10.18 18.35 19 7.12 17.42 11.18 19.16 20 7.13 17.40 12.12 20.04 21 7.15 17.38 12.56 20.59

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1