Uit de Provincie RECHTSZAKEN Gemeenteraad van Biervliet Wij leveren nu alle DOELMATIGE vloeren De moord op Stanley Wilson DUIVENSPORT FABRIKAAT KROMMENIE TERNEUZEN. CLINGE. SLUISKIL. SLUIS. AGENDA: de VOGELWAARDE. COLLECTE „VAN DE VROUW - VCOR DE VROUW". De Federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening Afd. West Zeeuws-Vlaanderen heeft deze zomer een actie gevoerd ge naamd „Van de vrouw - voor de vrouw", bedoeld om financiële steun te verlenen aan de vluch telingen in de kampen van Ka- rinthië. De inzameling werd met z.g. prikkaarten gehouden, waar van de opbrengst in de diverse West Zeeuws-Vlaamse gemeenten als volgt was: Biervliet ƒ277,65; Breskens ƒ221,85; Cadzand ƒ65,07; Oost burg ƒ366,77; Sluis ƒ531,20; Wa terlandkerkje ƒ125,45; IJzendijke ƒ296,45; Zuidzande ƒ154,65; Afd. Oostburg K.A.V. 22,04. Na aftrek van de onkosten kon aan de provinciale afdeling Zee land van de Federatie V.V.H. ƒ2040,33 worden afgedragen. ADOPTIE VAN DREISCHOR BEËINDIGD. In tegenwoordigheid van de ge meentebesturen van Renkum, en Aalsmeer en vertegenwoordigers van de stad Amsterdam is giste ren de adoptie door deze drie ste den van het dorp Dreisehor op] Schouwen-Duiveland officiëel be ëindigd met de eerste steenleg ging voor een ambtswoning voor Dreischors burgemeester, de opening van de brandweergarage «n het ingebruik nemen van het iaoterhuis. Mr D. Matser van Bloois, bur gemeester van Renkum legde de eerste steen voor de burgemees terswoning; de gevelsteen van de brandweergarage is door de burgemeester van Aalsmeer, de heer Loggers onthuld, en tenslot te heeft de heer P. C. Besanger, namens Amsterdam, het boter- tiuis geopend met de wens dat de wens dat de inventaris nooit zal behoeven te worden gebruikt. Burgemeester A. H. Vermeulen van Dreisehor hee,ft uit naam van de bewoners zijn hartelijke dank over uitgesproken aan de drie adopterende gemeenten. Schoolkinderen brachten de gas ten een. aubade. Verkeersongeluk met dodelijke afloop. Gisteravond te kwart vóór 7 reed de heer Jac. H., wonende in de Axelsestraat alhier, in zijn auto huiswaarts op de provincia le weg TerneuzenAxel. Door onbekende oorzaak raakte de be stuurder tussen de Vaartdijk en de buurtschap Magrette, nabij de splitsing van de weg Zaamslag Axel, de macht over zijn stuur fcwijt en kwam de auto, na met een langs de weg staande boom in aanraking te zijn geweest, tegen een volgende boom tot stil stand. Door de schok werd de heer H. uit de auto geslingerd en werd zwaar gewond op de weg liggend aangetroffen. Nadat hem de eerste genees kundige hulp was verleend, werd de heer H. per ambulance-auto naar het Juliana-ziekenhuis ver voerd, waar hij nog in de loop van de avond aan de bekomen verwondingen is overleden. De heer H. was gehuwd en laat zijn echtgenote en een kind ach ter. De zwaar beschadigde „Citroen werd door een kraanwagen naar de garage-Visser gesleept. Begin van brand. Door de hitte van een straal kacheltje raakten gisteravond te omstreeks 11 uur de gordijnen in brand van de woning van mevr. J.K., staande in de Grenulaan. Toen het niet gelukte de vlam men met water te blussen, werd de brandweer gealarmeerd, waar op door de commandant van de brandweer, de heer C. van Strien, met een sneeuwblusser de vlam men werden gedoofd. De schade aan plafond, vloer bedekking en huisraad is vrij aanzienlijk, doch wordt door ver zekering gedekt. Vechtpartijtje. Na flink aan Bacchus te heb ben geofferd, ontstond te mid dernacht in de Nieuwstraat een vechtpartij tussen een tweetal passagierende schepelingen van «en alhier in lossing liggend En gels schip. Door de op surveillance zijnde politie werd een der vechters bazen in arrest gesteld. Veefraude Ambtenaren der invoerrechten en accijnzen alhier hebben een dezer dagen, wegens smokkelpo- ging naar België, inbeslaggeno- men een koe, ter waarde van on geveer 800. Door tijdig de benen te nemen wisten de hierbij betrokken smok kelaars op het vlakbij gelegen Belgische grondgebied te ontko men. Ernstig verkeersongeluk met dodelijke afloop. Dinsdagmiddag te ongeveer 12 uur heeft zich op de Kanaalweg een verkeersongeluk voorgedaan, tengevolge waarvan de heer P. J. Tel, technisch ambtenaar der Zeeuws-Vlaamse Waterleiding Mij, kort nadien in het ziekenhuis alhier overleed. Het ongeluk gebeurde even voor de Louisastraat, ter hoogte van de nieuw aan te leggen par keerplaats. In verband met de werkzaamheden ter plaatse heeft men de verkeersweg door afba- geldt, door verkeersborden aan gegeven, een voorrang voor het verkeer van rechts. Tegen genoemde tijd passeerde ter plaatse uit de richting Ter- neuzen, de heer C. J. Oppeneer uit Sluiskil, met zijn vrachtauto, waarop een tank van de Shell is gemonteerd, terwijl uit de rich ting van Sas van Gent de heer T. in een bestelwagen van de Zeeuws-Vlaamse Waterleiding Mij gereden, bij welke Mij hij als districtsopzichter werkzaam was. Beide wagens waren vrijwel gelijktijdig bij het door de afba kening versmalde gedeelte van de weg. De heer O., niet vermoe dende dat de tegenligger het niet zou bemerken, maakte gebruik van het voorrangsrecht. Hoogst Waarschijnlijk is het betreffende verkeersbord door de heer T. te laat opgevallen en is hij door het uit volle kracht remmen de macht over zijn stuur verloren, hetgeen hem noodlottig is gewor den. Door zoveel mogelijk naar de huizenrij uit te wijken heeft de heer O. getracht een aanrijding te voorkomen, maar dit kon niet voorkomen, dat de bestelwagen door de vrachtauto langszij met de kop werd geramd. Zowel de daarop volgende klap als de daarna ontstane ravage waren verschrikkelijk. Direct kwam van alle zijden hulp toege sneld en werd de heer T. beklemd en bewusteloos in de totaal ver wrongen cabine aangetroffen. Met zeer veel moeite gelukte het de heer T. te bevrijden, waarna hij in een nabij gelegen woning werd gedragen. Kort daarop werd de ongelukkige in zeer zorgwekkende toestand per am bulance auto naar het ziekenhuis alhier vervoerd, waar hij kort daarna aan de bekomen verwon dingen overleed. Ook de heer O., bleek verwon dingen te hebben opgelopen, o.a. een armbreuk met ontwrichte schouder, ribbenkneuzingen en een hoofdwonde. Ondanks deze verwondingen had hij nog het besef om zelf van onder het dash board van zijn vrachtauto zijn vierjarig kleinzoontje te trekken, dat gelukkig ongedeerd bleek te zijn. Door de hevige schok werd de tank op de vrachtauto gescheurd en vloeide de gasolie over de weg. Een groot geluk mag het ge noemd worden dat de benzine van de beide wagens niet in brand zijn geraakt, want dan was de ramp niet te overzien geweest. Terstond werden maatregelen getroffen om het in brand raken van de gasolie te voorkomen en werd die gedeelte van de weg over een lengte van ongeveer 100 meter met zand overdekt. De politie, die zeer spoedig ter plaatse was, zorgde er voor dat het momenteel zeer drukke ver keer in verband met de bieten campagne een geregeld verloop kon hebben, hoewel dit natuurlijk een stagnatie ondervond. In verband met het politioneel onderzoek duurde het nog enige tijd voordat de beide wagens kon den worden weggesleept, waarna het verkeer weer werd vrijgege ven. De heer T. was gehuwd, doch laat geen kinderen na. De raad kwam Maandagavond pacht heeft, maakte de voorzitter J J .1 Utï a w -v» U, r» v» nïftivir* l 1 - v, f J r\ 4" Behalve linoleum leggen wij thans ootc de moderne cumaronhars en plastic-asbest tegef-r vloerbedekkingen van het betrouwbare fabrikaat Linoleum Krommenie. Vooral bestemd voo.c winkels, kantoren, calé's, kerken en voor gangen, keukens, ..badkamers en halls in woningen. Waag om kfeurëntotfefê cumaronhars fegeTsr- irt 17. fraSie gemarmerde kleuren door endoor, waarmee- talloze combinaties) mogelijk zijn, plastic-'asbest tegels: soepel en toch slijtvast; grote bestendigheid tegen zuren, alkaliën err yettert. In 19 aantrekkelijke kleuren. E NOÖRDSTRAAI 58-60 - lÉRÜEUZËti. TELEFOON 2091 Aanrijding op de Markt. Op de Markt vond een aanrij ding plaats tussen twee luxe auto's van Nederlandse nationali teit. Een auto kwam uit de Kapel- lestraat, bestuurd door de heer De F. uit Aardenburg en botste daar op de hoek Meerminnestr. Markt tegen een auto bestuurd door dr S. uit Den Haag, vermoe delijk doordat laatstgenoemde de auto van de heer F. niet tijdig genoeg opmerkte. De materiële schade was vrij aanzienlijk, maar persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De rijkspolitie te Sluis maakte proces-verbaal op. Uitslag aanbesteding. Op het gemeentehuis te Sluis werd aanbesteed de restauratie van Jiet Belfort. De aanbesteding gescniedde onder leiding van de met dit werk belaste architecten, ir Klokke en Sturm, in opdracht van de gemeente Sluis. De aanbesteding had het vol gende verloop: S. A. Versluijs Middelburg: Aangenomen werk 79.442 Verrekenbare werken 509.975 WOENSDAG 12 OCT. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Marabunta". Concertgebouw, 8 u.: „Hei- ma en Selma". DONDERDAG 13 OCT. ZAAMSLAG: Terneuzensestr., 10—12 en van 2—3Mi uur: De monstratie met de T.C.U. 589.417 Fa I. Woudenberg, Middelburg: Aangenomen werk 73.000 Verrekenbare werken 496.425 die in het Saargebied zal worden gehouden. Het is voor burgemeester Hen drikse niet de eerste maal, dat hem een dergelijke uitverkiezing te beurt valt. Zoals bekend, is het Saarland steeds een veelom streden gebied geweest. Bij het verdrag van Versailles werd deze streek voor een periode van 15 jaar onder bestuur geplaatst van een door de Volkenbond benoem de regerings-commissie. Daarna werd bij plebisciet van de bevol king beslist of het gebied bij Frankrijk dan wel bij Duitsland zou worden gevoegd. Ook deze volksstemming, die gehouden werd op 13 Januari 1935, vond plaats onder toeziciit van een internationale commissie van waarnemers. Bij deze stem ming in 1935 trad burgemeester Hendrikse eveneens als waarne mer op. De watersnood i Pendsjaab 569.425 Fa D. Huurman Jr, Delft: Aangenomen werk 67.500 Verrekenbare werken 480.014 547.514 Burgemeester Hendrikse van Vogelwaarde voor de tweede maal naar Saarland. Zoals reeds werd gemeld, is ook burgemeester F. A. Hendrikse van Vogelwaarde door de minis ter van Binnenlandse Zaken aan gewezen om als waarnemer op te treden bij de volksstemming Zware regen- en hagelbuien be lemmeren het reddingswerk in de Pendsjaab, die door rampzalige overstromingen wordt geteisterd. De rivier de Ravi heeft haar loop volkomen gewijzigd, waardoor honderden dorpen aan beide zij den van de Pakistaans-Pendsjaab- se grens door het water verzwol gen zijn. Een nauwkeurige ra ming van het aantal slachtoffers is nog niet mogelijk. De rivier de Ravi en de Soet- lej hebben Dinsdag nieuwe gebie den van de Westpakistaanse pro vincies van de Pendsjaab en Ba- hawalpoer overstroomd. Het aantal doden in het district Sialkot is tot 140 gestegen. in spoedeisende vergadering bij een onder voorzitterschap van burgemeester A. P. Kostense. G.S. heeft haar goedkeuring gehecht aan de raadsbesluiten tot wijziging van de verordening jaarwedden der secretarie-amb tenaren en de jaarwedde veror dening gemeentewerklieden. Door het verificatiebureau van de vereniging van Nederlandse Gemeenten werden de boeken en bescheiden van de gemeenteont vanger over het derde kwartaal 1955 gecontroleerd en in 'orde bevonden. Het vak nuttige handwerken zal door mej. C. S. van Hoeve voorlopig weer gedurende een jaar worden onderwezen. Het bedrag per leerling per jaar voor het jaar 1956 bepaald op 32,30 voor wat betreft de vergoeding en 0,75 voor wat betreft administratiekosten. De werkingsduur van de veror dening op de begrafenisrechten eindigt per 1 Januari 1956. B. en W. stelden in dit verband voor genoemde verordening op nieuw ongewijzigd vast te stellen voor 6 jaar met uitzondering van de heffingsbepalingen betreffende het gebruik van de lijkkoets, wel ke kunnen vervallen. De raad ging met dit voorstel accoord. Eveneens met ingang van 1 Jan. 1956 werd de verordening op de marktgelden opnieuw voor een periode vastgesteld. De verordening op de heffing Van opcenten op de hoofdsom der grondbelasting werd gewijzigd. De tot 1 Januari 1956 geldige op centen namelijk 190 op onge bouwd werden ingevolge de voor schriften op belasting gebied te ruggebracht op resp. 60 en 30 opcenten. De gederfde inkomsten door deze verlaging zullen als compensatie aan de gemeente uit het Gemeentefonds worden te rugbetaald. Z.h.s. besloot de raad toe te treden tot het Instituut Zieken fondsvoorziening Ambtenaren (I.Z.A.) welk instituut op basis ener gemeenschappelijke rege ling door Zuid-Hollandse en Zeeuwse gemeenten in stand wordt gehouden. Aan de heer J. de Doelder werd op diens verzoek eervol ontslag verleend als -onbezoldigd ambte naar van de burgerlijke stand m.i.v. 1 November a.s. dit in ver band met diens benoeming tot eerste ambtenaar-ontvanger in de gemeente Zuidzande. De voorzitter hoopte, dat het de heer De Doelder goed zou mo gen gaan in zijn nieuwe gemeen te en dat hij, al was zijn verblijf te Biervliet vrij kort nog lang met genoegen aan zijn Biervlietse tijd zou mogen terugdenken. De raad verleende aan B. en W. machtiging tot het overdra gen van woningwetwoningen aan herbouwplichtigen. Thans zijn er twee gegadigden, die de door hen bewoonde woningwetwoning met een herbouwplicht over willen nemen, namelijk C. den Dekker en E. C. Ducheine De begroting 1955 werd gewij zigd, onder meer werd een post van 1000 opgenomen voor aan schaffing van nieuwe leermetho den voor de school B te Driewe gen, terwijl voorts een post van 1400 werd uitgetrokken voor aanschaffing van materialen voor ijs- en sneeuwbestrijding enz. De begroting 1956 werd aange boden. In 1948 besloot de raad van Bierviet financiëel mee te wer ken in de stichtingskosten van de Rijks Landbouwwinterschool te Schoondijke. Het gemeentelijk aandeel zou 3,— per inwoner bedragen. Terwijl Schoondijke toezegde te zullen trachten een hogere rijks- en provinciale bij drage te verkrijgen, wat thans is gelukt. Alle West Zeeuws- Vlaamse gemeenten, welke inder tijd hun financiële medewerking toezegden zullen in totaal ƒ4000 bijeen dienen te brengen of ruim 15,6 cent per inwoner. Wat voor Bierviet een bedrag uitmaakt van 331,43. Na in besloten zitting uitvoe rig van gedachten te hebben ge wisseld over vervroegde beëin diging van de pachtovereenkomst met de heer Verplanke aan de Markt, betreffende het boerderij tje dat hij van de gemeente in in openbare zitting bekend, dat de raad overeenstemming heeft bereikt met genoemde heer Ver planke. De voorzitter deelde mee, dat Zaterdag 29 October de aanbeste ding zal plaats hebben van de 4 met herbouwplichten te bouwen woningen voor rekening van de gemeente. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer Verplanke naar het speelplein voor de schoolkin deren der openbare lagere school B. en of hiervan nog iets zou ko men. De voorzitter zeide, dat nog op de notaris gewacht wordt, een gedeelte zijkantweg is van de erven D'hont aangekocht. Het bedoelde speelplein zal met te gels worden belegd. De heer I. Michielsen wees op de overvloedige verlichting van het Marktterrein, waartegen de verlichting in de overige straten der gemeente schril afsteekt. Spreker drong er met klem op aan ook daar de straatverlichting te verbeteren. Geen verlichtings- deskundige zijnde, kon spreker niet aangeven op welke wijze dit zou kunnen geschieden, mis schien door sterkere lampen of tussenplaatsing van lantaarns. De voorzitter antwoordde dat B. en W. ter zake zich reeds tot de F.Z.E.M. had gewend om ad vies en te zijner tijd terzake met voorstellen aan de raad te zullen kamen. Voorts vestigde de heer Michiel sen de aandacht er op, dat de septictanks te Driewegen niet goed functioneren als gevolg van dikke laag fecalleën, die de af voer verhinderen. Aangezien een en ander te wijten is aan fouten in de riolering, die thans-zijn op gelost, werd het redelijk geacht dat een en ander op gemeente kosten in orde zal worden ge maakt. De heer A. J. van Hoeve nifor- meerde er naar wanneer de schoolarts zijn onderzoek zou uit voeren. De voorzitter zei dat de school arts had toegezegd na beëindi ging van zijn onderzoek te Ter- neuzen allereerst Biervliet onder handen te nemen. Hij had ge hoord dat de schoolarts ziek is. Veel critiek werd op de school arts uitgeoefend, aangezien het drie jaar geleden is dat de scho len werden onderzocht. Het gait toch niet aan gemeentegelden aan een dienst te besteden waar van men weinig of geen nut heeft. Stemmen gingen op uit de dienst te treden en de plaatselij ke arts met het onderzoek der schoolkinderen jaarlijks te be lasten. Een en ander zal nader worden bezien. De Sowjet-Unie en de Arabische landen De Sowjet-Unie is bereid alle Arabische technische en econo mische steun te geven, aldus heeft de Sowjet-ambassadeur in Egypte, Daniel Solod, Maandag te- Cairo meegedeeld. Verder zei de ambassadeur, dat de Sowjet- Unie van plan is de culturele be trekkingen met de Arabische landen te versterken door uit wisseling van missies. Thans reeds bevindt zich een dergelijke missie, een groep dansers, musici en zangers, in Egypte. De regeringen van Libye en de Sowjet-Unie zijn overeengeko men diplomatieke betrekkingen aan te knopen, aldus heeft de premier van het eerstgenoemde land, Moestafa Ben Halim, Maan dagavond aan journalisten te Cairo meegedeeld. De premier neemt deel aan de ministers-con ferentie van de Arabische lan den, die op het ogenblik in de Egyptische hoofdstad wordt ge houden. Volksstemming in Brits Togoland? De V. N.-commissie die onlangs een studiereis heeft gemaakt naar Brits Togoland, zal de Ver enigde Naties aanbevelen in Jan uari een volksstemming over de toekomst van dit Westafrikaanse gebied, dat onder Brits beheer staat, te laten houden, aldus is in New York vernomen. Groot-Brittannië heeft reeds be kend gemaakt, dat Togoland rijp is voor zelfbestuur en het meent, dat het land een onderdeel moet worden van de onafhankelijke Goudkust. De commissie zou de bevolking echter willen laten kie zen tussen dit voorstel, aanslui ting bij Frans-Togoland of zelf standigheid als afzonderlijke staat. Zuid-Vietnamese ambassadeur in Londen van zijn functie ontheven President Ngo Dinh Diem van Zuid-Vietnam heeft bij decreet de ambassadeur van Zuid-Vietnam in Londen, Ngoejen Khac Ve, van zijn functie ontheven. In diplomatieke kringen te Sai gon vermoedt men, dat de aanlei ding tot deze maatregel, hoewel reeds enige tijd sprake zou zijn van het terugroepen van Ngoejen Khac Ve, het feit is, dat hij on langs een ontvangst heeft bijge-, woond van de zaakgelastigde van communistisch-China in Londen. Het vliegtuigongeluk bij Weenen De heer Mucic, één der direc teuren van de Zuidslavische luchtvaartmaatschappij „YAT" is aan de verwondingen bezweken, die hij heeft opgelopen bij het ongeluk met een toestel van deze maatschappij, dat Maandagmid dag in de buurt van Wenen is gebeurd. Het aantal doden tengevolge van het ongeluk is thans tot ze ven gestegen. Zes inzittenden van het veron gelukte toestel zijn per auto in Wenen aangekomen. Zij zijn licht gewond. Het zijn drie Amerika nen, onder wie een vrouw, de Zweedse diplomaat Sven Jonson en prinses Scharzenberg, de echt genote van de Oostenrijkse am bassadeur te Londen, en haar dochter Colienne. Volgens de laatste berichten is de toestand van de gewonden, die in het ziekenhuis zijn opgeno men, redelijk wel, Slechts de Amerikaan Frank Irwin zou in levensgevaar verkeren. De Israë lische diplomaat Arbel Mordochai bevindt zich onder de gewonden in een ziekenhuis. door PHILIPPO PRESTON. 10) Nadruk verboden. „Vergeef het me nog één Keer tje. Ik schijn voorbestemd om door vensters en uit kasten te voorschijn te komen, maar die krantenlui staan nog op een hoop voor de deur en daarom heb ik een andere toegang gezocht en gevonden." „Het komt er niets op aan, hoe u hier binnengekomen bent." Audrey's opluchting en begroe ting ontrukten haar aan hare el lende en maakten een heel ander mens van haar. Shane hield de adem in van bewondering, net als de eerste maal. „Dat wil zeggen, dat u blij bent, me te zien!" Ze Klemde de handen ineen in een onwillekeurig gebaar van angst. „Ik wilde zo graag zekerheid hebben, dat u goed weggekomen bent. Ik heb er aldoor over zit ten nadenken in hoe een ver schrikkelijk gevaar u toch wel verkeert." Ze zonk weer in haar grote stoel neer en hij zette zich tegen over haar in de andere. Met de fcening met tonnen versmald en ellebogen op de knieën boog hij zich voorover, vouwde zijn han den en keek haar onderzoekend aan, als wilde hij zichzelf gerust stellen. „Ik ben langs de gootpijp om laag geklommen, heb een ander pak aangetrokken en het oude verbrand, omdat het gescheurd was. Ik ben binnen gebleven en heb erover zitten piekeren, in hoeveel ellende en last ik u ge bracht heb, totdat ik eindelijk besloot hierheen te komen en met u te praten. Ik moest wel komen." „Ik verlangde er naar, u terug te zien," zei Audrey openhartig en keek toen onwillekeurig naar de vloer en zijn blik vólgde de hare. Ze trachtte de brief met het duidelijk leesbare woord „Ge tuigschrift" weg te halen, doch hij was haar te vlug af en raapte ook de chèque op. „Wat bent u slordig met waar depapieren," zei hij en ze voelde hoe vragend zijn stem klonk. Ze nam hem dat niet kwalijk. „Ik heb ontslag gekregen," zei ze eenvoudigweg. Alle slagbomen van verdenking en twijfel waren door zijn komst weggeslagen. Ze had te voren hem reeds ver trouwd, maar nu was dat ver trouwen zekerheid geworden. Hij was iets, wat nog nooit in haar leven gekomen was, het type, waarvan ze vaak gedroomd, maar wat ze nog nooit aangetroffen had. En nu, al was het dan ook een afschuwelijke, schrikwek kende tragedie, welke hen had samengebracht, was ze er blij mee. Haar houding verkondigde dit zo duidelijk, als had ze het met woorden uitgesproken, en Shane van zijn kant gevoelde, dat het geweldigste van al wat het leven brengen kan, hem overkomen was. Shane had wel eens over lief de op het eerste gezicht gehoord, er mee gespot zelfs, maar nu had het voorwerp van zijn spot hem zelf overweldigd. Audrey's eenvoud, haar open hartigheid, de gemakkelijkheid, waarmee ze hem aanvaard had betoverde hem hoe langer hoe meer en gaf hem deze ene grote zekerheid, dat wat er ook ge beurde, hij Audrey altijd en eeuwig zou liefhebben. „Kijk eens," vervolgde ze, zijn gedachten, die van verloren baantjes en misdaden waren af gedwaald, onderbrekend, „ik ge loof zelf ook wel, dat ik een on dragelijke last geworden zou zijn op kantoor met zo'n sleep ver slaggevers en politieagenten ach- DUIVENKAMPIOENSCHAPPEN. Na het beëindigen van het vluchtseizoen heeft ook de Ko ninklijke Duiven Mij „De Vrede" te Sas van Gent een beslissing genomen in haar kampioenschap pen. Het duifkampioenschap op de vitesse werd behaald door E. Tieleman. De tweede plaats wordt ingenomen door J. Heida, terwijl 3, 4 en 5 weer op naam komen van E. Tieleman, die daar door bewees op de vitesse een sterke speler te zijn. Op de halve fond werd A. Clayssens kam pioen, gevolgd door Fl. Vermoet, J. de Fever, E. van de Putte en A. Clayssens. Op de fondvlucht bezet J. Heida de eerste twee plaatsen; vervolgens L. Andries- sen, W. Rademaecker en G. Wul- faert. Het kampioenschap van de jonge duiven behaalde A. van Avermaete; 2 en 5. Den Exter; 3. J. van Oppen; 4. G. Vermeulen. Voorts ligt het in de bedoeling om in December de gebruikelijke, reeds grote bekendheid genieten de Kampioenendag te houden, waarop ook bovenstaande kam pioenen zullen vertegenwoordigd zijn. Het algemeen kampioen schap van de Vrede werd behaald door E. Tieleman; 2. A. Clays sens; 3. H. Marquinie; 4. G. Wul- faert; 5. J. Heida. ter me aan." „En dat is m ij n schuld!" Hij stond op, als kon hij haar onmid dellijke nabijheid niet verdragen en begon de kamer op en neer te lopen. „Wat een onzin! Ook al had ik dat niet stilgehouden, dan zou ik toch getuige, of ten minste bijna getuige van de moord zijn ge weest. Misschien maakt het de zaak voor mij zelfs beter, dat u evenveel weet als ik." „Maakt dat de zaak werkelijk beter?" Hij moest zijn angstige twijfel tot bedaren brengen; bij al die andere verschrikkingen kon hij die niet óók nog verdra gen. „Het zou voor mij zo ont zaglijk veel betekenen, als u zei, dat het iets hielp." Hij was vlak bij haar blijven staan, zodat ze wel naar hem op moest kijken. „Natuurlijk." Ze glimlachte en trachtte een vro lijke noot in haar stem te doen klinken, „we zijn broer en zuster in het ongeluk." Ze wilde opzet telijk niet toegeven, dat ze hem goed begreep. Ze vt.A zich, dat ze te veel vreugde over zijn komst had getoond, te veel blijd schap over het weerzien. „Nee, niet broer en zuster, dat weet u ook wel," zei hij bijna heftig. „Ik ten minste koester niet de geringste broederlijke ge voelens tegenover u!" (Wordt vervolgd.) FABRIEKSARBEIDER TOT 15 JAAR VEROORDEELD WEGENS MOORD. De rechtbank te Den Haag heelt gistermorgen de 38-jarige fabrieksarbeider Jacob H. uit Leiderdorp conform de eis ver oordeeld tot vijftien jaar gevan genisstraf met aftrek van voor arrest en onvoorwaardelijke ter beschikkingstelling van de rege ring, omdat hij schuldig werd bevonden aan moord op de be jaarde weduwe Marijtje Zwanen burgRoos uit Leiderdorp. Op de morgen van de 31ste Juli van het vorige jaar was H. de woning van de weduwe binnen gedrongen met de bedoeling haar bewusteloos te slaan en haar daarna van haar geld te beroven. Hij sloeg haar eerst met een fles op het hoofd en later stak hij haar met een mes en een vork enige malen in het hoofd en de hals. TWEE JAAR WEGENS VROUWENHANDEL EN KOPPELARIJ GEËIST. De officier van justitie bij de rechtbank te 's-Gravenhage heeft Dinsdagmorgen na een langdu rige zitting een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van voorarrest gerequireerd tegen de 47-jarige schoonheidsspecialiste Gijsje B. uit 's-Gravenhage, die ervan wordt beschuldigd vrou wenhandel en koppelarij te heb ben bedreven. De vrouw leidde in de binnenstad van 's-Graven hage een massage-instituut, dat in de loop van dit jaar, na een inval door de politie is gesloten. De schoonheidsspecialiste en haar medewerksters stonden aan vankelijk terecht voor de politie rechter. Deze verwees de zaken, op enkele na, naar de meervou dige kamer. Eén der verdedigers van Gijsje B„ mr. M. H. Huygens, verzocht gistermorgen, vóór de aanvang van de zitting, deze zaak in open. bare behandeling te nemen uit oogpunt van algemeen belang en uit dat van het persoonlijke be lang van de verdachte. „Als dit kankergezwel in de maatschap pij moet worden uitgeroeid", al dus mr. Huygens, en hij doelde daarbij op de malafide massage instituten, „dan moet aan deze zaak zoveel mogelijk ruchtbaar heid worden gegeven. Dan zullen velen er van worden weerhouden een dergelijke inrichting te be zoeken". „Of misschien juist wel", meende de president van de rechtbank. De verdachte had geen bezwa ren tegen openbare behandeling van haar zaak. Na raadkamer besloot de rechtbank echter de deuren te sluiten. Mr. Huygens haalde in zijn pleidooi rapporten aan van pry- chiaters en sociologen uitge bracht aan de Volkerenbond in Genève en 1953, waarin het bor deelwezen en het prostitutie vraagstuk werden besproken. Hij drong aan op een psychiatrisch rapport over verdachte, waarbij hij aanvoerde dat de Kopen- haagse psychiater dr. Tageberg in zijn rapport aan de Volkeren bond als zijn conclusie mede deelt dat 50 ®/o der prostitué's ernstig geestelijk gestoord zijn. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2