CACAO RECLAME KANTONGERECHT TERNEUZEN. Eric de Noorman - De prooi van de rode rots TWEE PAKJES ROODMERK CACAO VOOR SLECHTS F 1,- Teleurstelling over uitslagen van Indonesische verkiezingen. Binnenlands nieuws. bij elke aankoop van f4,- De Gruyter-artikelen Griekenland na Papago's overlijden De arbeidsonlusten in België. Russisch oorlogsmateriaal voor Oostenrijk. AARDAPPELEN. Het kantongerecht kreeg Dins dagmorgen een zeer groot aantal zaken af te handelen. De meeste betroffen verkeersovertredingen. De te Koewacht wonende F. v. P. werd bij verstek veroordeeld tot een geldboete van 50 of 10 dagen, omdat hij op 20 Aug. j.l. aldaar onder invloed van sterke drank met een bromfiets slinge rend over de weg reed. Het echtpaar J. D., eveneens uit Koewacht, bevond zich ook op deze weg en kwam ter zitting een en ander bevestigen. I De uitgestelde behandeling van de zaak tegen de landbouwer R. A, te Overslag kreeg nu zijn be slag. Al heel vlug bleek, dat het groeisel op een perceel erwten toebehorend aan A. wel degelijk distels waren. De verbalisant, een wachtmeester der rijkspoli tie verklaarde de gang van zaken en gaf zodoende een overtuigend deskundig relaas van zijn bevin ding op het grondgebied van ver dachte. Conform de eis werd hier de uitspraak bepaald op 30 of 6 dagen. Op 3 Mei j.l. bestuurde de han delaar H. J. uit Middelburg een vrachtwagen met een laadver mogen van 3500 kilo, zonder hier voor het vereiste rijbewijs te heb ben. Dit zou wel niet aan het licht zijn gekomen als er op de weg te Philippine niet een stuw metaal van 30 kilo van de auto was gevallen hetwelk terecht kwam op de cabine van een juist passerende auto. Een mede- inzittende van J., die wèl een rijbewijs heeft, gaf de politie eerst te kennen, dat J. onder zijn hoede chauffeerde, doch hij wij zigde zijn verklaring door te zeg gen, dat hij er niets mee te ma ken had. Tevens was het kentekenbewijs van de vrachtwagen niet in orde. Verdachte J. zei, dat er onenig heden gerezen waren tussen hem en zijn mede-inzittende in die tussentijd. Op 18 Oct. e.k., zal de xnede-inzittende, bij de voortzet ting van deze zaak, definitief een verklaring worden gevraagd. Bij de landbouwer F. v. H. uit Axel, was het meer een onge lukje dan een verkeersovertre ding. Hij had op 26 Mei j.l. in de Nieuwstraat aldaar met een personenauto achteruit gereden en daarbij een motorrijwiel om ver geduwd. De kantonrechter, mr Van Meerwijk, kon zich verenigen met hetgeen de ambtenaar van het O.M., mr. Lebret, had opge merkt, door te wijzen op dat on gelukje. De eis van 15 of dagen werd bij de uitspraak 10 of 2 dagen. 'k Ben niet bekend met de weg" aldus trachtte de Rotter damse vertegenwoordiger J- L. er tussenuit te komen van de door hem veroorzaakte botsing met een driewielige bakfiets op de provinciale weg te Terneuzen, richting Philippine. Op 29 Juni reed hij met zijn auto deze bakfiets voorbij, ter wijl er uit de tegenovergestelde richting een auto kwam. Het wegdek was tengevolge van ragenval glad en L.'s wagen slipte waarna hij de bakfiets aanreed Eis 15 of 3 dagen. Dit gebeurt niet ééns, maar herhaaldelijk, merkte de kanton rechter op. Verdachte had de verkeersregelen in acht moeten nemen en met het voorbijrijden moeten wachten tot de weg vrij -was. De uitspraak luidde voor hem tweemaal de eis. De landbouwer J. J. v. H. te Terneuzen, had dit jaar evenals in 1953 aardappelen op een en hetzelfde perceel land geplant, waardoor hij de aardappelmoe- beid in de hand werkte. De ambtenaar O. M. eiste een boete van ƒ75 of 15 dagen. Het bleek dat verdachte pas edert 1 Oct. van het vorige jaar hei bedrijf in handen heeft, wat echter niet wil zeggen, dat v. h. de nodige stappen heeft gedaan om een teeltoverzicht van de laatste jaren van de verschillen de bouwgronden te krijgen. De uitspraak was 50 of 10 d. Mei F v d. B. te Clinge, hin; derde op 21 Juli het verkeer bij het draaien van een bestelauto m een drukke straat te Hulst Verdachte was van mening, dat fe auto's maar moesten wachten, want zij had immers voorrang. De kantonrechter dacht er an ders over en veroordeelde deze «elfbewuste dame overeenkom- rtig de eis van mr Lebret tot 40 boete of 8 dagen. Niet minder zelfbewust was de manufacturier G. H. uit Axei, wien ten laste was gelegd, dat Mi in een pand in de Nieuw- straat aldaar op 25 Juli verkocht tegen afbraakprij- zen Bij de wet is dit verboden. Om' reden dat men hem hiervoor een proces-verbaal had bezorgd, vroeg hij: „Is dit een wet voor Nova" alleen?" De kantonrechter repliceerde Jiieron scherp. De ambtenaar Verdachte: „Ik vind het be Het O. M. is nooit belachelijk w^s mr Van Meerwijk verdach- Het vonnis luidde 25 of 5 dgn. V L„ chauffeur te Rotterdam, en F de K., handelaar te Ka- pellebrug, hadden met nog tal van andere personen, omstreeks iialf twaalf in de avond, in het café van A. v. d. B. te Clinge ge zeten, waarvoor zij een proces verbaal te incasseren hadden ge kregen. Beiden werden conform de eis tot ƒ10 of 2 dagen veroordeeld. Enige tijd geleden veroorzaak te de veehandelaar C. M. te Zie- rikzee met zijn vee-auto, in de Zandstraat gemeente Sas van Gent, een botsing met een met meel geladen vrachtauto. Verdachte had met grote snel heid te veel het middenwegge deelte bereden en daardoor de uit andere richting komende wagen geraakt, waarbij M.'s wa gen openscheurde. Twee scha pen, die in zijn auto werden ver voerd, werden hierbij gedood, terwijl er één afgemaakt moest worden. Als oorzaak van dit ongeval werd genoemd een grote speling van M.'s wagen op het stuur een speling van niet minder dan 90 graden. Hoe gevaarlijk zulks is blijkt uit deze aanrijding en zowel de ambtenaar van het O. M. als de kantonrechter stel den een hoge boete, die in totaal ƒ167 of 41 dagen bedroeg. De jeugdige L. B. te Hulst, die in dienst is van de onderneming van zijn vader, werd te Aarden burg, als bestuurder van een be stelauto aangehouden. Hij bleek niet in het bezit te zijn van een werkboekje. Wil hij de auto blij ven besturen, dan zal hij moeten zorgen dat hij een ontheffing ver krijgt jegens het werkboekje. De uitspraak was conform de eis ƒ6 of 2 dagen. M. d. D., los arbeider te Ter neuzen, was in de Axelsestraat aldaar verbaliseerd, omdat hij niet in het bezit was van een rij bewijs voor de door hem bestuur de bromfiets. Deze bromfiets, die D. in een motorzaak had ge kocht, wordt echter gerekend te behoren tot de rubriek motors, ondanks zijn 46 cc klasse. De ambtenaar van het O. M. eiste een voorwaardelijke straf van ƒ50 of 10 dagen met een proeftijd van'2 jaar. De kantonrechter vonniste ƒ1 of 1 dag. De schilder P. de J. uit West- dorpe werd op een hoek van de Westmolenstraat te Sas van Gent op zijn bromfiets door een motorrijder aangereden, die voorrang had. Verdachte zeide de motorrijder niet te hebben opgemerkt. Eis ƒ30 boete of 6 dagen. Een beetje „mooi praten" door de J., deed de kantonrechter op merken, dat het een chaos zou worden als men zich niet houdt aan de verkeersvoorschriften en vonniste ƒ20 of 4 dagen. De technieker M. L. te Hoek, kwam met een personenwagen de Tramstraat aldaar ingereden en werd direct op de bon ge plaatst, omdat hij niet in het be zit was van een geldig rijbewijs. Even tevoren was hem, in Ter neuzen, het rij-examen afgeno-. men. Verdachte had wel een mi litair rijbewijs. De uitspraak luidde conform de eis ƒ20 of 4 dagen. Een zekere Van A. uit Wuust, België, verleende te Sas van Gent ter hoogte van de Tram straat geen doorgang aan een fietser. Deze „flauwe kul", zoals hij het betitelde, kostte hem nu 50 of 10 dagen. De landbouwer F. M. te Stop peldijk sneed riet af, dat aan de rand van zijn bouwgrond groei de hetwelk voor een ander was bestemd. Werd hem dit riet en kele jaren gegund door het polderbestuur dit jaar was een ander hiervoor in aanmer king gekomen. Eis 15 of 3 d. Vonnis ƒ30 of 6 dagen. J. C. de W., machinist te Sluis kil, moet op 8 Juli j.l. nog al wat uitgestoken hebben. Allereerst reed hij met een bromfiets de Noordweststraat te Sas van Gent in, welke straat voor alle ver keer was afgesloten. Na café bezoek slingerde hij met z'n brommer met het gevolg dat hij niet volwoende rechts hield. Voorts meende hij de diensti doende wachtmeester der rijks politie een consumptie te moeten aanbieden. In totaal hoorde De W. ƒ100 of 20 dagen tegen zich vonnissen, hetgeen conform de eis was. H. J v. K., vertegenwoordiger te Hulst, had in de Noordstraat te Terneuzen met zijn auto in de verboden richting gereden. Hij had het verkeersbord niet opge merkt daar dit aan de linker in plaats van de rechterzijde van de straat was aangebracht. De kantonrechter vond hierin aanleiding om de eis 20 of 4 dagen, tot een vonnis van 5 of 1 dag te reduceren. De landarbeider P. M. v. d. V., uit Zaamslag, was met zijn bromfiets in de Terneuzensestr. aldaar, door onvoorzichtig rijden, in aanraking gekomen met een personenwagen, bestuurd door de zaadhandelaar W. B. uit Won- delgem (B.). Bij verstek werd v. d. V. con form de eis veroordeeld tot het betalen van 40 of 8 dagen. POLITIERECHTER MIDDELBURG. Zitting van 4 October. De 34-jarige grondwerker J. A. F. uit Schoondijke hield er rare practijken op na om aan zijn drankzucht te kunnen voldoen. In Februari j.l. had hij een aan tal papieren cementzakken en ijzer van het terrein, waar hij werkzaam was, ontvreemd. In Augustus kocht hij te Oostburg een bromfiets in huurkoop. Na bij het aangaan van de transac tie het verplicht gestelde gedeel te de brommer kostte 535 te hebben voldaan, vond hij het blijkbaar welletjes, want de ver plichte overige termijnen lapte hij aan zijn laars. Om aan het no dige geld te komen om zijn on verzadigbare dorst te lessen, ver kocht hij de nog niet afbetaalde bromfiets voor ƒ300. Zoals gebruikelijk beloofde hij zijn leven te zullen beteren en be weerde, dat hij geen alcohol meer gebruikte sedert hij onder con trole staat. Overeenkomstig de eis werd hij veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toe- zichtstelling, terwijl hij binnen 'n half jaar de in huurkoop gekoch te bromfiets volledig moet heb ben atbetaald en de ontvreemde papieren cementzakken en het ijzer bij de eigenaar moet hebben terugbezorgd. Het in dienst van de Terneu- zense familie B. zijnde 18-jarige meisje C. F. de H. uit Sluiskil had zich gedurende 3 jaren herhaal delijk schuldig gemaakt aan het verduisteren van geld en textiel- goederen. De kruik gaat zo lang te water tot zij breekt, want toen zij op zekere avond huiswaarts keerde, onderwierp de politie haar tasje aan een onderzoek en haalde daaruit vijf paar nylons. Daar het meisje inmiddels is begonnen met afbetaling van het door haar ontvreemde, kon de of ficier van Justitie, mr J. L. An- dreae, zich verenigen met het over haar uitgebracht rapport en eiste 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstelling voor de tijd van 2 jaar, waarvoor zij door de politierechter werd veroordeeld. (van samen f 1,50) Geldig van 5 t/m 11 October 1955 531ÖOS Het stoffelijk overschot van Griekenlands eerste-minister, veldmaarschalk Papagos, is gis termorgen overgebracht van zijn woning naar de kathedraal van Athene. Het zal daar opgebaard liggen totdat het Vrijdag of Za terdag ter aarde zal worden be steld. Een politieke crisis, die Papa gos enige uren voor zijn dood trachtte te regelen door de mi nister van Buitenlandse Zaken, Stephanopoelos, voor de tijd van zijn ziekte, tot waarnemende eer ste-minister te benoemen, is nog onopgelost. Politieke woordvoerders te Athene verwachten, dat onmid dellijk na de begrfenis afgevaar digden van de Griekse beweging een nieuwe leider zullen kiezen als opvolger van maarschalk Pa pagos. Stephanopoelos zeide, dat er na Papagos' overlijden geen rege ring meer is. De huidige regering zal de lopende zaken blijven be hartigen tot na de begrafenis van de maarschalk. Diplomatieke vertegenwoordi gers van de Z.O.A.V.O.-landen hebben Woensdag hun oprechte teleurstelling uitgesproken over de tot dusverre bekende resulta ten van de eerste Indonesische algemene verkiezingen. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken weiger de officieel commentaar op de bewering van de Indonesische communistische partij, dat de verkiezingen hebben geleid tot een „overwinning van de demo cratische partijen", omdat dit voorbarig zou zijn, maar Ameri kaanse autoriteiten hebben uit drukking gegeven aan hun per soonlijke bezorgdheid. Algemeen is men volgens Reu ter in Washington van mening, dat indien de huidige tendentie in de verkiezingsuitslagen zou voortduren, en de nationalisten en de communisten als coalitie de macht zouden-overnemen, het evenwicht van de gehele strate gie van de Zuidoostaziatische verdragsorganisatie gevaar zou lopen. Het gevaar van een vijandige regering in Indonesië, dat in het centrum van het Z.O.A.V.O.-ge- bied ligt, houdt de betrokken autoriteiten in Washington al lang bezig. Lid van de Z.O.A.V.O. zijn: Frankrijk, Engeland, Australië, Nieuw-Zeeland, Thailand, Pakis tan, Verenigde Staten en de Phi- lippijnen. De toegenomen mogelijkheid van een door de communisten beïnvloede regering in Indonesië heeft ook tot de bezorgdheid ge leid, dat de Indonesische cam pagne inzake Nieuw-Guinea zal worden geïntensiveerd. Vele di plomaten zijn wat dit betreft van mening, dat de Indonesische po gingen om de kwestie op de agen da van de V. N. te plaatsen niet veel meer zijn dan een poging de aandacht van het Indonesi sche volk af te leiden van de dringende binnenlandse proble men. Tot dusverre heeft men in Wa shington de hoop gekoesterd, dat de Islamietische partijen in staat zouden zijn de communistische dreiging in de verkiezingen af te wenden, in het bijzonder met het oog op de moord op burgers in Madium, toen de communisten in 1948 vergeefs trachtten door wa pengeweld aan de macht te ko men, aldus Reuter. Ali Sastroamidjojo over de verkiezingen in Indonesië. Mr Ali Sastroamidjojo, wiens door de communisten gesteund kabinet in Juli aftrad na het ge schil met de legerleiding, heeft Woensdag de verwachting uitge sproken, dat de P.N.I. genoeg stemmen zal verkrijgen om een sterke en stabiele coalitie te kunnen vormen. Europese en Amerikaanse waarnemers te Djakarta zijn van mening, dat het leger niet gun stig gestemd zou zijn voor wat betreft het wederom aan de macht komen van een regering, waarin de P.N.I. een overheer sende rol zou spelen. President Soekarno heeft er de leden van de weermacht aan herinnerd, dat de grondwet hen verbiedt, aan politiek te doen, en dat de drie onderdelen der weer macht ondergeschikt zijn aan de regering. Soekarno zeide dit in een toespraak tgr gelegenheid van de tiende verjaardag van de oprichting van een gewapen de macht in Indonesië. Waarnemers betwijfelen of het leger in het openbaar de eerste gekozen Indonesische regering zal afvallen als de nationalisten winnen. Maar deze waarnemers sluiten 'de mogelijkheid niet uit, dat het leger achter de schermen pogingen zou kunnen doen om invloed uit te oefenen op de ka binetsformatie. TWEE GEMASKERDE MANNEN ROOFDEN GELD. Een geldroof, die in een huis in Arnhem-Oost is voorgevallen, heeft twee gemaskerde mannen een buit van ongeveer driehon derd gulden opgeleverd. Terwijl één van de daders de vrouw des huizes onder bewaking hield, ging de ander op zoek naar geld, waarmee beiden zich uit de voe ten hebben kunnen maken. Elk spoor van hen ontbreekt nog. STORING IN DE ELECTRICI- TEITSVOORZIENING IN SCHOONHOVEN. Dinsdagavond te kwart ©ver zeven is te Schoonhoven een electriciteitsstoring opgetreden die een kwart van de gemeente omvatte en bijna 2 uur dat ge deelte in het duister zette. Niet alleen de industrie, voor zover deze op dat uur nog in ge bruik was, had er hinder van, maar ook de najaarsbeurs van de winkeliersvereniging, die in twee tenten werd gehouden. Daar was men geheel van ver lichting verstoken en de bezoe kers (de 2500e trad juist binnen) konden slechts bij kaarslicht de tentoonstelling bezichtigen. Het gezelschap, dat daar op zou tre den, ving zijn ontspanningsavond bij kaarslicht aan. Ook in het Nutsgebouw, waar de openingsavond van de Volks universiteit werd gehouden, zat men al die tijd in het duister. De oorzaak kon nog niet volledig worden vastgesteld, daar over belasting van het net niet waar schijnlijk is. Monteurs hebben later een noodvoorziening getrof fen. DRIELING TE SCHIEDAM GEBOREN. Dinsdagnacht is in de Dr Noletstichting te Schiedam een drieling geboren. Het zijn kin deren van het echtpaar Versluis- Hollaan, wonende Prins Hen drikstraat 44 te Vlaardingen. De kinderen wogen resp. 1715, 1670 en 1260 graim. De namen zijn Arend Johannes, Adriana Alice, en Maria Lutuina. De moeder maakt het naar omstandigheden redelijk wel. Dit is de tweede drieling van Vlaardingse ouders, die dit jaar in de Dr Noletstichting ter we reld kwam. Helaas is enkele we ken geleden één der kinderen van de in het begin van dit jaar geboren drieling overleden. Het Belgische socialistische al gemene vakverbond heeft voor 1 November een algemene staking afgekondigd. Zoals bekend eisen de socialistische en Katholieke vakbonden de invoering van de werkweek van vijf dagen in dis industrieën waar de omstandig heden dit toelaten. Het verbond van Belgische industriëlen heeft zich echter tegen deze werkweek van vijf dagen uitgesproken om dat men vreest dat België hier door in een ongunstige positie zal komen te staan tegenover de buitenlandse concurrentie op de wereldmarkten. De eerste zending oorlogsma teriaal, door de Sowjet-Unie ter beschikking van Oostenrijk ge steld, is Dinsdagnacht de Oosten rijksHongaarse grens gepas seerd. Het zijn 13 wagons muni tie. De komende dagen worden nog mitrailleurs, granaatwer pers en een twintigtal gevechts wagens verwacht. Ook de Westelijke mogendh» den voorzien het nieuwe Oosten rijkse leger van één en ander. JONGEN VERDRONKEN. Woensdagmiddag omstreeks te kwart over twee is de zesjarige C. de Z. uit 's-Gravenhage (L«os- duinen) toen hij uit het water langs de Burgemeester Hooylaan aldaar een komkommer wilde halen te water geraakt en ver dronken. De jongen was met een neefje op een schuit geklommen en hij is van die boot gevallen. Het neefje heeft zijn vader ge haald en deze heeft met een haak de jongen onder de boot vandaan getrokken. Er is nog kunstmatige ademhaling toegepast, maar het heeft niet mogen baten. Het stof felijk overschot is overgebracht naar het ziekenhuis aan de Zuid- wal te Den Haag. STAKING VAN SLEEPBOOT KAPITEINS TE MAASTRICHT. Woensdag zijn in Maasbracht circa 70 kapiteins van sleepboten in staking gegaan. Zij eisen een verhoging van het sleepbootta rief met 25 Een bespreking tussen de organisaties en de ka piteins had nog geen resultaat. Vandaag zullen de onderhande lingen worden voortgezet. 62. De Fir Iboths heb ben bij hun vlucht alle schepen, welke zij moesten achterlaten, vernietigd, zodat de Noren de keus hebben te wachten tot een voorbijkomend han delsschip bereid is hen mee te nemen, of de tocht te wagen in hun eigen zo gehavende boot. Ze besluiten tot het laatste, omdat het nog wel enige tijd kan du ren vóórdat er een schip op komt dagen en Eric beslist niet méér tijd wil verspelen dan strikt noodzakelijk is. Aanvan kelijk hebben de Noren er 'n hard hoofd in of het nog wel zee waardig te maken is. Niet alleen is de kiel gescheurd en is een flink gat in de bodem geslagen, ook het roer is volkomen ontwricht. Er is echter geen andere mogelijkheid en, geholpen door handwerkslie den der Fomoris, weten ze tenslot te de schuit zovèr te herstellen, COOP VRUCHTEN VEILING ,,ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN. dat een proefvaart kan worden ge nomen, die tot aller tevredenheid slaagt. Dan is het uur van vertrek aan gebroken. Wapenen, voedsel en kleding worden aan boord gebracht en dan duwen de mannen het schip vlot. Na nog een laatste groet aan Ailech gebracht te hebben, haast ook de Noorman zich naar het schip. „Vaarwel, dappere Noorman,"... mompelt het meisje zacht, terwijl ze de gebronsde krijger nastaart. „Gij zult uw vrouw terug vinden." Maar de Noorman hoort het niet meer. Nog lang wuift hij naar de kleine, gestalte op het strand te midden van de donkere krijgers. Dan hoort hij eensklaps de schor re stem van Svein Langtand ach ter zich: „Dat is zogezegd uitge rekend de laatste keer geweest, dat ik mijn helm afzet. Wie hem me nu wil ontfutselen, moet mijn hoofd er bij nemen. Dat zal hem wel afschrikken, want zo mooi ben ik niet meer En met een wils krachtig gezicht snoert hij zijn zo dierbare helm rond zijn kaken vast. Uitdagend grijpt hij het roer. „Koers?" vraagt de Sakser. „West antwoordt Eric glim lachend. „Bestemming?" „Erin, het Groene Eiland En zo kiest het bootje van Eric de Noorman weer het ruime sop, nieuwe avonturen tegemoet EINDE. Veiling van 5 October. GROENTEN. Per 100 stuks: Sla 5,508,70. Per stuk: Bloemkool A 3047 ct, B 1724 ct, C 17 ct; Witte kom kommers B 1317 ct, C 816 ct. Per bos: Selderij 6 ct; Peen IS— 29 ct. Per kg: Andijvie 817 ct; Kas- snijbonen ƒ1,31; Princessebonen 8199 ct; Wagenaars 4784 ct; Pronkbonen 56 ct; Rode kool 8 12 ct; Savoye kool 1618 ct; Wit te kool 28 ct; Breekpeen 1011 ct; Prei 2432 ct; Spinazie 30 36 ct; Tomaten A 2035 ct, B 24 ct; C 20 ct; Uien II 213 ct. Per 100 kg: Bintjes I 9,40- 9,90; Eigenheimers I 9,209,90 FRUIT. Per 100 kg. Appelen: Cox Oran ge Pippin AAA 54,8057,10, AA 5658', A 57,10—59,7a B 59,7061,30, C 41,4043, H grof 52,4056,10, H I 37,40— 54,50, HIII 21,4023, K 35— 47, F 18,4024Ellisons Oran ge H grof 41,4043, H I 46,40 —ƒ48, H II ƒ33—ƒ36, K 33, F ƒ27; Zoete appelen ƒ14ƒ26; overige soorten 633. Peren: Beurré Clairgeau A 40 42 B/C 35,4037, H grof 39)40—41,20, H I ƒ31—ƒ35, H II ƒ22,40—ƒ24, K ƒ27,40—ƒ29; Bonne Louise K 41, F 2830; Légipont A 45—47, B/C 45,30 —ƒ47,40, H grof ƒ43,40—ƒ45, H X ƒ38—ƒ41, K ƒ20—ƒ38, F 26; Conférence A 47,7049,30, B/C 46,50—47,50, H grof ƒ38,40— ƒ40,20, H I 37,30—38,80, H II ƒ26,70—ƒ30, K ƒ34,20—ƒ42, F 20,40—35; overige soorten f 9— ƒ43.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2