Binnenlands nieuws Minister-president sprak over veilig verkeer Verklaring van Chroesjtsjef. Waar is de man Persconferentie van Dulles. De moord op Stanley Wilson Oesters en Spencer Indonesië. 7 OCTOBER VERKLARING AFLEGGEN. VERNUFTIGE INBREKER GEGREPEN. AGENDA Ets van Rembrandt ontdekt. Bijeenkomst Benelux-ministers Amerikaanse hulp voor Indische overstromings slachtoffers De bewapeningskwestie in het Midden-oosten De minister-president heeft Dinsdagavond, ter inleiding van de door het Verbond voor Veilig Verkeer georganiseerde nationale veilig verkeersactie voor de gezin nen, in het AVRO-programma de volgende radiorede uitgesproken: „De regering is met grote zorg vervuld over de toenemende on veiligheid op de weg. Er gaat geen dag voorbij of er zijn doden en gewonden te betreuren. Slachtoffers van het verkeer, waarin wij enerzijds ten volle profiteren van een hoog ontwik- telde techniek, doch anderzijds dit profijt betalen met vloed van tranen, dood en verminking, smart en rouw. Het verkeer in 1954 heeft ons ruim 1500 doden en meer dan 30.000 zwaar en lichtgewonden gekost. Dit jaar zullen de cijfers de tekenen wijzen er op weer hoger zijn. Wij zijn ver plicht ons ernstig af te vragen, hoe het komt, dat de onveilig heid op de weg niet slechts voort duurt, doch zelfs van ogenblik tot ogenblik verergert. Het is nauwelijks mogelijk daarover nu te spreken zonder te herinneren aan de rampzalige ongevallen die dezer dagen het gevolg waren van het dolzinnig rijden van een dronken bestuur der in de Haagse Veenestraat. Op dezelfde dag zag de Amsterdam se politie zich genoodzaakt te schieten op de banden van een auto, ook bestuurd door een dronkaard, die de straten onvei lig maakte. Wij raken hiermede aan één -an de ernstigste oorzaken van és verkeersonveiligheid. Daar aan moet een einde worden ge slaakt. Allereerst doordat dege nen die weten, dat zij een auto gaan besturen, er zich reken schap van geven dat zij door zich te bedrinken zichzelf en anderen m dodelijk gevaar brengen. De wezenlijke schuld begint niet als het met de auto mis gaat, maar op het moment, dat men door te gaan drinken de innerlijke rem men wegneemt, die bij het ver keer zo dringend noodzakelijk zjjnj Voor zover de bestuurders dat niet zelf beseffen zal krach- lig tegen hen moeten worden op getreden. Daarnaast is er voor de weggebruikers een collectieve ■<rerantwoordelijkheid voor de ïasersende onveiligheid. Als de verkeersregels beter werden gekend en toegepast, als fatsoen en verantwoordelijk heidsbesef meer tot gelding kwa- usen, zouden de weggebruikers niet zo vaak het slachtoffer wor den van eigen en andersmans Bouten en tekortkomingen. Gelukkig zijn er in ons land krachten werkzaam, die met dit ideaal voor ogen de weg jebruikers door voorlichting en overreding willen winnen voor een veilig verkeer. Bij het noe men van „veilig verkeer" denken MXf onmiddellijk aan de organi satie. die deze beide woorden in haar naam heeft verweven, in haar embleem gegrift op haar work gestempeld: het Verbond voor Veilig Verkeer. ae regering heeft met waarde- n'ng en hartelijke instemming fcwinis genomen van de plannen, die het verbond deze maand ten uitvoer zal brengen en die «lies wertreffen, wat tot dusver op ast gebied van veilig-verkeers- jsropaganda is gepresteerd. Per soonlijk is het mij een voorrecht deze nationale veilig-verkeers- acüe voor de gezinnen bij u aan 4e dienen en in 't kort toe te lich- en- In de week van 10 tot en met is October zal in alle Nederland se gezinnen, alle ziekenhuizen en alle kazernes een folder worden verspreid, die als een waardevol geschrfit moet worden be schouwd. Waardevol in de eerste plaats, omdat daarin de bood schap is opgenomen, die Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Wilhelmina tot alle gezinnen richt. In de tweede plaats, omdat het Verbond voor Veilig Verkeer deze boodschap beantwoordt met twee nationale gezinswedstrijden, waaraan iedereen mee kan doen, en wel een „kijk- en leeswed- strijd" en een „kijk- en luister- TBCdstrijd". Beide wedstrijden hebben ■uiteraard betrekking op de ver keersregels en de juiste toepas ling daarvan, doch ge behoeft «fet te vrezen, dat wegenver keerswet of wegenverkeersregle went ter hand genomen moeten «orden om tot goede oplossingen te komen. Door goed te lezen, gped te kijken en goed te luiste ren zult u ongetwijfeld de juiste antwoorden vinden. Wij hopen, dat aan beide wedstrijden inten- aiet door het gezin zal worden deelgenomen, want juist de be- ^jreking van de verkeersregel in het gezin is van grote waarde. Naar doel en strekking mag de actie van het Verbond voor Vei lig Verkeer op één lijn gesteld arorden met andere grote acties, welke in ons vaderland onder nomen worden ten bate van het volksbelang. De ongevallenbe- strijding moet in één adem ge noemd worden met kanker-, t.b.c.- en rheumabestrijding en verdient dezelfde belangstelling van alle landgenoten. De regering heeft met voldoening kennis ge nomen van het instellen van het „Prinses Wilhelmina-fonds voor veilig verkeer", waaruit bijzon dere acties ter bevordering van een veilig verkeer zullen worden gesteund en de onderzoekingen zullen worden bekostigd, die het verbond voor veiligheid van de weggebruikers zal verrichten. De naam, aan dit fonds gegeven, adelt het doel waarvoor het is ingesteld en zal bij alle wegge bruikers weerklank vinden. Luisteraars, moge weldra blij ken, dat de „Veilig verkeersactie voor de gezinnen" niet tevergeefs is gevoerd." DE ALGEMENE VERKIE ZINGEN IN INDONESIË. Laatste cijfers van West- Java en Oost-Java» Volgens de laatste cijfers be haalde in West-Java de Masjumi 1.234.687; P.N.I. 1.501.440; P.K.I. 693.589; N.U. 646.558; P.S.I. 199.109; P.S.I.I. 283.617 stemmen. In Oost-Java behaalde de Mas jumi 1.054.417; P.N.I. 1.925.102; P.K.I. 2.073.547; N.U. 2.791.145 stemmen. KABINET-HARAHAP ZAL Het Indonesische parlement is Maandagochtend voor het eerst na het reces bijeengekomen. Voorzitter Sartono gaf het ge bruikelijke overzicht van het werk in de afgelopen periode. Hij kondigde aan, dat het kabi- net-Harahap 7 October een ver klaring zal afleggen. Nikita Chroesjtsjef, de leider van de Russische communisti sche partij, heeft in een inter view met de „Prawdaver klaard, dat de Russische houding ten aanzien van de Noordafri- kaanse kwestie er een is van me deleven en morele steun voor het streven naar nationale bevrij ding. De Noordafrikaanse kwes tie zou kunnen worden opgelost, als de rechtmatige rechten en belangen van het volk van de Franse Unie in aanmerking ge nomen worden, zo zeide hij. Chroesjtsjef, die volgens de laatste berichten met Boelganin met vacantie aan de Zwarte Zee verbleef, heeft met deze verkla ring voor de eerste maal gebruik gemaakt van het middel waar van Stalin zich verscheidene ma len bediende om zijn opvattingen kenbaar te maken, een interview met de „Prawda". Het interview is Maandagavond door radio- Moskou uitgezonden. Hoewel in Chroesjtsjefs ver klaring gesproken wordt van Russische „morele steun'' aan Noord-Afrika, werd er zorgvul dig de nadruk op gelegd, dat de Sowjet-Unie niet van plan is zich in de Franse binnenlandse aangelegenheden te mengen en dat het Kremlin geloofd, dat een „correcte oplossing" zou kunnen worden gevonden. Chroesjtsjef onthield zich van elke critiek op Frankrijk en diplomatieke waar nemers zien in de voor Russi sche maatstaven milde verkla ring een weerspiegeling van een Russisch verlangen om de ge voelens van de Fransen te ont zien. Men leiders het Franse besluit om het voor genomen bezoek van de premier, Faure, en de minister van Bui tenlandse Zaken, Pinay, aan Moskou uit te stellen wegens de Russische stem in de algemene vergadering der Ver. Naties voor opneming van de kwestie-Alge- rije op de agenda. Men ziet dan ook in Chroesjtsjefs verklaring een poging om de Fransen van dit besluit te doen terugkomen. Volgens diplomatieke waarne mers zou de Sowjet-Unie zich bij de stemming over de kwestie- Algerije liever onthouden heb ben, doch zij kon dat niet doen wegens haar uitgesproken stand punt ten aanzien van koloniale kwesties en gezien het Russische streven om te komen tot neutra liteit van de Arabische staten tussen Oost en West. OPLICHTER GEARRESTEERD. De Maastrichtse politie heeft aangehouden de 39-jarige W. S„ zonder vaste woon- en verblijf plaats. Deze man wordt ervan verdacht de laatste maanden ver scheidene geestelijken, ook in België, onder valse voorwendsels voor aanzienlijke bedragen te hebben opgelicht. In totaal zouden tien geestelij ken van zijn praktijken het slachtoffer zijn geworden. Bij zijn arrestatie bezat de man nog 25 centen. DRIEJARIG KNAAPJE OVERREDEN. Toen de melkhandelaar K. uit Naarden Dinsdagmorgen met zijn motordriewieler bij 'n klant wegreed, had hij niet bemerkt, dat het drie-jarig zoontje van de familie Van Eijden uit de Peper straat te Naarden achter hem aan was gelopen. Het knaapje had zich aan de laadbak vastge grepen, doch was daarbij komen te vallen en voor het linke achterwiel terecht gekomen, waardoor het is overreden. Enke le minuten na het ongeval is het knaapje overleden. DIEVEN WAREN IN DE NACHT ACTIEF. In de nacht van Zondag op' Maandag zijn dieven in Den Haag weer actief geweest. De eerste inbraak gold een res taurant aan het Noordeinde, waar aan de voorkant een ruitje werd verbroken. In het kantoor vond men een bedrag van 1600, dat werd meegenomen. Ook werden 78 pakjes sigaretten ont vreemd. In dezelfde nacht werd een inbraak gepleegd in een kruide nierszaak aan de Driebergen straat. Hier werd aan de achter zijde een ruitje verbroken. Ont vreemd werden een bedrag van OV£jt DE K.LEINE GeVoEGENs DES LEVENS gelooft, dat de Sowjet- teleurgesteld zijn over SUIKERBIETENCAMPAGNE IN WEST-BRABANT BEGONNEN. De suikerfabrieken te Roosen daal, Zevenbergen en Steenber gen hebben Maandag de suiker bietencampagne 1955 ingeluid. De verwachtingen voor dit seizoen zijn iets ongunstiger dan het vorige jaar. Men schat de totaal aanvoer van foieten in ge heel Nederland op een kleine 3000 millioen kilo, hetgeen min der is dan vorig jaar. De oorzaak schijnt men te moeten zoeken in het koude voorseizoen, waardoor de groei en de uitzaai van het gewas werd tegengehouden. Ook wat het suikergehalte der todeten aangaat moet men rekenen op 'n minder gunstig jaar. De zomerse dagen van de laatste maanden hebben het gehalte nog ver op getrokken en ook deze herfst kan het product nog veel goed doen met droog en zonnig weer, want het bietensteken blijft voortduren tot na half Novem- ber. Het vervoer der bieten blijft nog moeilijkheden opleveren. 115,3000 gaspenningen, 5000 sigaretten en 20 kg kaas. Het staat nog in geen enkel opzicht vast, dat in beide geval len dezelfde mannen aan het werk zijn geweest. De politie stelt een onderzoek in, doch tast thans nog in het duister. DODELIJK ONGEVAL TIJDENS MILITAIRE OEFENING. Tijdens de oefening, die thar.s in het Noorden van ons land wordt gehouden door onderde len van het corps mariniers en de Koninklijke landmacht, is gis termorgen de 33-jarige kapi tein der imariniers, K.M.R.O.V. (Koninklijke marine reserve on bepaald verband), A. Th. Haf kamp uit Doorn, tengevolge van een ongeval om het leven geko men. Kapitein Hafkamp ontsnapte in 1943 uit bezet Nederland via België, Frankrijk, Spanje en Por tugal naar Gibraltar. Hij ver wierf het Kruis van Verdienste. Kapitein Hafkamp laat een echtgenote en twee kinderen na. (Over de aard van het ongeluk wilde men ons van de zijde van de marine desgevraagd geen in lichtingen verstrekken. In Juli werd een inbraak ge pleegd in het wisselkantoor van het Centraal-station te Antwer pen. Hierbij werd een bedrag van meer dan 3 imillioen francs ontvreemd. In verband met deze inbraak werd thans een 48-jarig= gewezen commissaris van poli tie uit Kontich (prov. Antwer pen) gearresteerd. Gebleken is dat deze de combinatie van het letterslot van de safe te weten was gekomen door middel van 'n verdekt opgestelde wire-reco der. Dit opnametoestel regis treerde het getik van het gehei me slot hij het openen en sluiten van de brandkast en hieruit wist de oneerlijke commissaris de let tercombinatie af te leiden. TWEE AMSTERDAMMERS GEWOND IN FRANKRIJK. Met auto tegen boom gebotst. Zondagavond is op de weg van Chambry naar Laon in Frank rijk een Nederlandse auto bij het passeren van een landbouw- tractor tegen een langs de weg staande boom gebotst. De bestuurder en zijn mede- passagiere werden zwaar ge wond naar het ziekenhuis van Laon vervoerd. Naar thans wordt vernomen betreft het hier de 25-jarige boordwerktuigkundige van 'de K.L.M., H. Rooseboom en diens verloofde de 23-jarige Johanna Elias, een typiste, beiden uit Amsterdam. Bij het passeren van de tractor slipte de wagen de berm in. De heer Rooseboom zag geen kans zijn auto tijdig op de weg terug te brengen, zodat deze met flin ke snelheid tegen de boom botste. mm Bij een feestelijk etentje horen oesters: een genot tint een traditie werd. Maar alleen in de maanden met een R! fan Mei tot Augustus zijn alle oesters vrouwelijk en, hoe weinig galant ook klinkt, niet lekker. Daar na veranderen de smakeloze dames weer in overheerlijke heren. De natuur geeft vreemde dingen te zien! Uiv Spencer is altijd een genot,in welke maand van het jaar IJ haar ook opsteekt. Probeer het eens, straks als U zo'n feestctentje heeft en de fijne smaak der oesters nog aarzelt op Uw tong. Dan zult U zeggen: „Oesters een goede traditie - oesters en Spencer een betere". m In Turn-Top Etui COJVTBOU-P! Dit merk op elk doosje Spencer waarborgt U de onveranderlijke kwaliteit Een organisatie als de B.B. is in tijden van nood, wanneer snel en doeltreffend moet wor den geholpen, onmisbaar. De B.B. is berekend voor haar taak. Uitstekend materiaal is overal in het land aanwezig. Meer dan 160.000 B.B.-ers oefenen geregeld in een stukje van hun vrije tijd. En toch er zijn nog open plaatsen. Op elke twee man is er nog één nodig. Weest U die derde! Vraagt U eens aan het Hoofd Bescherming Bevolking in Uw woonplaats, aan Uw wijk- of blokhoofd wat de B.B. voor U zal doen en wat U in de B.B. kunt doen. BOND VAN KLEINE ZELF STANDIGEN TEGEN PREMIE VERHOGING VRIJWILLIG VERZEKERDEN VAN ZIEKENFONDSEN. Het bestuur van de Nederlandse bond van kleine zelfstandigen heeft aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid een brief gezonden waarin het zegt met schrik kennis te hebben ge nomen van de berichten, waaruit blijkt dat de ziekenfondsen een nieuwe premieverhoging voor de vrijwillig verzekerden willen doorvoeren. Duizenden kleine zelfstandigen, aldus het bestuur in zijn brief, zullen deze premie verhoging niet kunnen dragen en gedwongen worden de verzeke ring op te zeggen. Het bestuur doet een dringend beroep op de minister om deze premieverho ging te voorkomen. DUIZEND GULDEN BOETE De Arnhemse rechtbank heeft Dinsdagmorgen de 64-jarige aan nemer D. G. J. te Tenborg tot zes maanden gevangenisstraf voorwaardelijk en duizend gul den boete veroordeeld wegens frauduleuse handelingen ten na dele van de stichting Fonds Bouwnijverheid te Amsterdam. De officier van justitie had ne gen maanden geëist, waarvan vier maanden voorwaardelijk. De aannemer werd ervan ver dacht in de jaren 1953 en 1954 ƒ15.000,— die hij als correspon dent van de stichting had ontvan gen, voor vacantiebonnen enz. te hebben verduisterd. Volgens de verdediger, mr D. P. Dirkzwager was verdach te in een dwangpositie geraakt door een rechtsgeding met zijn broers, die beslag hadden doen leggen op hun gemeenschappelij ke eigendommen. Zodra de pro cedure is afgewikkeld kan ver dachte het tekort terstond aan zuiveren. Foster Dulles, de Amerikaan se minister van Buitenlandse Za ken, heeft Dinsdag op zijn pers conferentie verklaard, nog steeds te hopen dat een van de Ver. Na ties uitgaande veiligheidswaar borg de vrees die het Midden- Oosten beheerste zou kunnen verdrijven. Naar aanleiding van de voor genomen wapenleveranties door landen van het communistische blok aan Egypte, zeide Dulles, dat een land niet noodzakelijk veiligheid zou verkrijgen door 'n bewapeningswedloop. De Ameri kaanse minister zeide, dit onder werp vorige week in New York met de Russische minister van Buitenl. Zaken, Molotof, bespro ken te hebben. Hij had Molotof medegedeeld, dat gezien uit het oogpunt der Amerikaanse be trekkingen met de Sowjet-Unie, dergelijke wapenleveranties niet zouden bijdragen tot verminde ring der spanningen. Sprekend over de komende ministersconferentie te Genève verklaarde minister Dulles van gevoelen te zijn, dat op deze con ferentie concrete vorderingen in de richting van Duitslands her eniging zouden worden gemaakt. Hij zou tenminste zeer teleurge steld zijn als dit niet het geval was. Desgevraagd zeide Dulles in het geheel niet van mening te zijn, dat de moeilijkheden met betrekking tot Cyprus en Noord- Afrika indirect van invloed zou den zijn op de Westelijke posi tie te Genève. Tijdens besprekin gen, die hij de vorige week met de Britse en Franse ministers van Buitenlandse Zaken te New York had gevoerd, was gebleken, dat er een grote mate van eens gezindheid en gemeenschappelijk inzicht bestond omtrent uiterst delicate kwesties. De besprekin gen waren, aldus Dulles, uiter mate bevredigend. De ministers van Buitenlandse Zaken der Wes telijke grote drie zouden eens gezinder dan ooit naar Genève gaan, niet slechts ten aanzien van hun doel doch ook van hun plannen. Dulles zeide niet van gevoelen te zijn, dat de terugtrekking van de Franse delegatie bij de alge mene vergadering der V. N. de V. N. op de duur afbreuk zou doen. Het betekende ook niet, dat Frankrijk niet verder een historische rol als vooraanstaand land in de internationale poli tiek zou blijven vervullen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken verklaarde alle reden te hebben, te verwach ten, dat het weldra mogelijk zou zijn met president Eisenhower over buitenlandse aangelegen heden te spreken. Hij voegde er aan toe, er volkomen overtuigd van te zijn, dat de Amerikaanse buitenlandse politiek geheel in de geest van de president werd uitgevoerd. Er was geweldig vooruit gewerkt onder leiding van de president en met zijn deel neming in de nationale veilig heidsraad, het belangrijkste or gaan voor het uitstippelen van de buitenlandse politiek en de defensie. Iéder kende de opvat ting van de president aangaande de brede lijnen van het buiten landse beleid. Dulles zeide nog, dat als de president zich niet zelf met het antwoord op het schrijven, dat hij onlangs van premier Boelganin van de Sow- 'jet-Unie had ontvangen, kon be zig houden, de minister van Defensie, Wilson, en 's presi denten adviseur in ontwape ningskwesties, Stassen, voldoen de steun hadden aan de docu menten van de nationale veilig heidsraad. 4) door PHILIPPO PRESTON. Nadruk verboden. WOENSDAG 5 OCTOBER. TERNEU ZENLuxor-Theater 8 uur: „Piraten van de IJs zee". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „De prins van de Nijl". DONDERDAG 6 OCT. rEKNEUZEN: Café „Du Com merce", 2 uur: Publieke ver koping van een woonhuis. Een ets die een jaar geleden voor 35 dollarcenten werd ge kocht, blijkt een zeldzaam werk van Rembrandt te zijn, waarvan de waarde, volgens de eigenaar John Gallacci, op 2500 dollar ge schat wordt. Het is een zeldzame tweede afdruk van „De grafleg ging". John Gallacci, die zeven tig jaar geleden in Napels werd geboren, verzamelt reeds veertig jaar kunstvoorwerpen. Hij vroeg haar verlof een si gaar op te mogen steken en de rook verergerde de muffe atmos feer, toen hij met onbehouwen woorden, die echter overduidelijk waren, begon te dicteren. Na een poosje veranderde de aard van zijn correspondentie een weinig en Audrey voelde, dat er een zekere sluwheid in kwam en wanneer ze nu en dan opkeek om een woord beter te verstaan, zag ze Peters strak naar haar kijken als een vage brede gedaante In de schaduw, waarin alles, tenge volge van het felle licht op haar papier, nog veel groter scheen. Eindelijk hield hij op, leunde in zijn stoel achterover en viste uit zijn zak een gezegelde brief op, die hij openscheurde. Audrey wachtte en trachtte haar gedach ten te bepalen op de nu zinloze regels steno. „Hmm!" bromde Peters. „Tikt u uw liefdesbrieven wel eens?" Audrey verstrakte. „Zijn we klaar met uw corres pondentie?" Hij begon luid te lachen. „U laat u niet uitlokken. Hin dert niet, kleine meid, ik zal je de mijne niet dicteren. Nee er is nog heel wat te doen. Ten eerste deze: „Beste Sonia. Het geeft niets. Je kunt ze alleen krijgen als je er heel lief om vraagt. De jouwe Audrey voelde dat haar kleur steeds hoger werd, totdat ze er van overtugid was, dat hij zien moest, dat ze er uit zag als een rijpe tomaat. Doch hij keek niet naar haar, maar las de smeek bede van het „zusje", dat nu niet meer dol op hem was, nog eens over! Dat deel van Shane's verhaal is in elk geval waar, dacht Audrey. Ik wou maar, dat ik hem niet gezien had. Hij had die brie ven gemakkelijk kunnen weg halen. Ik ben er benieuwd naar, of dat ondier weg zal gaan en me hier alleen zal laten om het werk af te maken. Dan zou ik kunnen proberen die la open te krijgen. Op dat ogenblik stond hij op en begaf zich naar de ladekast en zag er Shane Carter door welke naast de schuifdeuren heenkomen. Hij was krijtwit en stond. Audrey hield haar adem in. Was Shane Carter nu al weg? Hij had tijd genoeg gehad, maar wellicht had hij getreuzeld! Op eens wendde Peters zich om. ,,'n Ogenblikje juffrouw. Ik moet enkele papieren uit de ka mer hiernaast halen." Ze antwoordde weer: „Ja": Het was een volkomen overbodige klank, die uit de punt van haar schoentjes scheen te komen. Ze leunde achterover en wachtte, regelde de notities die ze reeds gemaakt had, en opeens viel haar bloc-note met een smak tegen de grond, toen er een schot knalde, gevolgd door een doffe plof. Ze gaf een schreeuw en sprong op, rukte de deur open en bleef tegen de stijl aangeleund stil staan, want in de lichtkring van een staande schemerlamp lag Leonard Peters, met de ene arm wijd uitgespreid en het hoofd half afgewend. Het dure, licht kleurige karpet werd angstwek kend rood gekleurd. Audrey drukte haar hand tegen haar mond om een nieuwe schreeuw te dempen, die haar bijna ontsnapt was toen ze van de afschuwelijke gedaante op de grond naar de deur van een kast keek, die langzaam openging. Niet in staat zich te verroeren staarde ze naar de deuropening Het Benelux-comité van minis ters zal vandaag te Brussel bij eenkomen. Aan de orde zijn o.m vraagstukken betreffende de 'gemeenschappelijke handels politiek van de drie partners en betreffende de landbouwpolitiek. Eveneens zal de samenstelling van de commissie voor harmoni sering der landbouwpolitiek wor den onderzocht. De werkzaamhe den, welke nog dezelfde dag zul len worden besloten, zullen vol gens de voor deze conferentie vastgestelde rooster door een Nederlandse minister worden voorgezeten. de lach was van zijn gelaat ver dwenen. Audrey dacht: „Hij heeft het gedaan! Hij heeft het gedaan!" Haar verstand gaf haar die gedachte met geweld in. Ze hoorde Carter gejaagd praten. „Wat verschrikkelijk! Ik zag het gebeuren. Ik had me hier wil len schuilhouden tot u weg was en dan naar hem toegaan, maar nu is het te laat. Ik zag een hand van buiten om dat raamgordijn daar heenkomen, zodra de deur van de bibliotheek openging en meteen was het gebeurd. Ik kon niet zien wie het was. Wilt u ra» laten weggaan, voordat u de po litie opbelt? U moet me nogmaals volkomen vertrouwen. Het spijt me vreselijk, dat ik u alleen moet achterlaten. Valt alstublieft niet flauw!" „Ik zal niet flauwvallen. Maar u moest liever heengaan." Audrey strompelde naar de an dere kamer terug en strekte haar hand uit naar de telefoon op het bureau. Ze zag Shane nog steeds daar staan, groot, knap, ontred derd. Ze voelde dat hij jaren en jaren verouderd was „Geef me nog twee minuten; u hebt immers een horloge? Ik weet precies hoeveel tijd ik no dig heb om weg te komen. U ge looft me tochzeg toch dat u me gelooft." (Wordt vervolgd.) De Amerikaanse regering heeft India 20.000 ton graan geschon ken ter verdeling onder de slacht offers van de recente overstro mingen. Het Amerikaanse Rode Kruis heeft voor dat doel medicamen ten ter waarde van 50.000 dcfllar beschikbaar gesteld. De Egyptische onderstaatssecre taris voor wapenfabrieken, gene- rpal-majoor Hassan Ragheb, heeft in Damascus verklaard, dat Egypte aan het Syrische leger moderne wapens zal leveren. Hij zei, dat hij met de Syrische auto riteiten volledige overeenstem ming heeft bereikt over kwesties van defensie en samenwerking tussen de twee landen en de uit wisseling van wapens tussen de beide legers. Generaal Ragheb, die vijf dagen geleden in Damas cus aankwam, zal naar Praag vliegen in verband met de Egyp- tische-Tsjechoslowaakse overeen komst voor wapenleveranties.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2