Voortaan Uw Nylons iraiis reces De kwestie Nieuw-Guinea op de agenda Zeeuws-Vlaanderen heeft een luchtverbinding Franse parlement terug van WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN t WOENSDAG 5 OCTOBER 1955. 10e Jaargang No. 3577. Verenigde Naties Ongewijzigde houding der Nederlandse regering De stemming over Nieuw-Guinea in de algemene vergadering BESPREKINGEN TUSSEN LUNS EN ANAK AGUNG TE NEW YORK. Ingebruikstelling van de Helihaven Axel Zwavellaag aan de Golf van Mexico ontdekt Tu nesie Voorzitters gekozen Algerije AANKOMST VAN DE HELICOPTER OP DE HELIHAVEN TE AXEL. DE HELIHAVEN TE AXEL Frankering bij abonnement Terneuzen Birecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Redaetie-adres Telefoon 2073 en 2510 Nè. 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels t,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 me. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur- De algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft Maan dag met 31 tegen 18 stemmen bij tien onthoudingen besloten de kwestie-Nieuw-Guinea op haar agenda te plaatsen. In het debat voorafgaande aan de stemming, verzetten de Neder landse en Australische afgevaar digden, minister J. M. A. H. Luns en sir Percy Spencer, zich krach tig tegen het opnemen van de kwestie-Nieuw-Guinea in de agenda. De gedelegeerde van In donesië werd gesteund door de vertegenwoordigers van Bolivia en Thailand. Minister Luns zeide, dat zijn regering de aanbeveling van de agenda-commissie diep betreurt „niet in de eerste plaats vanwege de gevolgen voor ons eigen land, maar hoofdzakelijk in verband met de noodlottige gevolgen die een aanvaarden van deze aanbe veling zou kunnen hebben voor de toekomstige betrekkingen tus sen Nederland en Indonesië". In het afgelopen jaar, zo zei hij, hebben zich in Indonesië ge beurtenissen voorgedaan die „de voortzetting van vriendschappe lijke betrekkingen tussen Neder land en dat land zo goed als on mogelijk hebben gemaakt". „Zes weken geleden kwam er een nieuwe Indonesische rege ring aan het bewind, die de hoop wekte dat een andere politiek zou worden gevolgd. Deze ontwikke ling werd in Nederland begroet met een gevoel van opluchting en verwachting. De nieuwe Indo nesische regering gaf blijk van haar bereidheid om enkele pun ten van wrijving uit de weg te ruimen en een gezamenlijke po ging te doen om een duurzame verbetering van de betrekkingen tussen de twee landen te bewerk stelligen". Minister Luns zei dat in een openbaar debat beide partijen ge dwongen zouden zijn oude grie ven te berde te brengen, waar voor de Verenigde Naties geen oplossing hebben. Het debat van verleden jaar over de kwestie Nieuw-Guinea had niets opgeleverd in de rich ting van een toenadering tussen de partijen en ook leverde het geen bijdrage tot een oplossing van het probleem, zo vervolgde minister Luns. „Dat de Verenigde Naties zou den trachten een land te helpen in zijn pogingen een deel te ver krijgen van het grondgebied van een ander land, was voor ons on aanvaardbaar. Én dat is het thans nog". „Ongetwijfeld zijn besprekin gen nodig tussen Nederland en Indonesië. Als bepaalde vooraf gaande voorwaarden worden vervuld, zullen besprekingen worden gehouden en deze zullen een groot aantal onderwerpen be treffen van vitaal belang voor beide landen. Wat betreft de souvereiniteit ever Nederlands Nieuw-Guinea, wens ik de assemblee echter nog maals te wijzen op het reeds dik wijls tot uitdrukking gebrachte standpunt van mijn regering, dat dat een zaak is die, uiteindelijk zal moeten worden beslist door de inwoners van het gebied zelf. Geen debat in de assemblee, hoe gematigd en met welke goede be doelingen ook, kan verandering brengen in dat fundamentele feit. Ieder debat zou, daarom, een on wettige inmenging zijn en onge twijfeld vruchteloos blijven", al- diis minister Luns. Hij noemde de gevolgtrekking dat bij gematigdheid van beide betrokken partijen een debat geen kwaad zou kunnen doen „een gevaarlijke illusie". „Van daag heb ik weer gestreefd naar gematigdheid", zo zei hij, „doch de schade die kan worden veroor zaakt door het opnemen van deze kwestie in de agenda vervult me met grote zorgen". Toespraak van Anak Agimg. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Anak Agung Gede Agung, bracht de vergade ring in herinnering dat de Azia- tisch-Afrikaanse conferentie te Bandoeng in April van dit jaar Indonesië had gesteund inzake de kwestie Nieuw-Guinea, Neder land had aanbovelen onderhan delingen over de kwestie te her openen en een beroep had gedaan op de Verenigde Naties om de twee naties bij te staan in het zoeken naar een vreedzame, door onderhandelingen verkregen, op lossing. Hij zeide het daarom te betreu ren dat de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken zich had verzet tegen het opnemen van de kwestie in de agenda. „De oplossing van dit dispuut zelf kan aan de beide betrokken partijen worden overgelaten, doch het is voor ons zeker een ernstige fout, als wij de Verenig de Naties geheel de rug zouden toedraaien". Het plaatsen van de kwestie op de agenda, zo zei hij, zou ab soluut geen schade berokkenen aan de huidige verbeterde atmos feer tussen Indonesië en Neder land. Anak Agung vervolgde: „Het is belangrijk er nota van te ne men, dat de aanbeveling tot op nemen van de kwestie in de agenda, die door de agenda-com missie is gedaan, op een ogen blik komt waarop de internatio nale spanningen enigszins zijn af genomen en waarop de hoop op vreedzame onderhandelingen over verscheidene internationale problemen, meer dan verleden jaar, bemoediging geeft. Juist om deze reden en met dit doel heeft de Indonesische regering, samen met de 14 andere leden van de organisatie, de kwestie opnieuw aan de assemblee voor gelegd, omdat mijn regering nog steeds een oplossing van de kwes tie zoekt door middel van onder handelingen", aldus minister Anak Agung. Toespraak van Percy Spender. De Australische afgevaardig de, sir Percy Spender, die zich, als gemeld, krachtig verzette tegen opneming van het vraag- stuk-Nieuw-Guinea op de agneda der algemene vergadering, wees er op dat de verleden jaar over hetzelfde onderwerp gehouden debatten hadden aangetoond, dat de algemene vergadering niet be reid was als instrument te dienen om druk op een lid-staat uit te oefenen, teneinde territoriale wij zigingen te verkrijgen. „Na de ervaring van verleden jaar en nadat de betrokken par tijen haar standpunten overdui delijk hebben uiteengezet, is het tijdverspilling deze kwestie thans weer in behandeling te nemen. Doch er is nog een andere kant aan de zaak. De algemene verga dering heeft verleden jaar er kend, de Indonesische eis niet te kunnen steunen. Zij, die pogen de zaak thans weer aan de orde te stellen, willen de Verenigde Na ties gebruiken als instrument om druk uit te oefenen ten behoeve van territoriale eisen, die een lid-staat jegens een andere heeft. Besluit de algemene vergadering de zaak Nieuw-Guinea opnieuw aan de orde te stellen, dan laadt zij de verdenking op zich, zich inderdaad als een instrument voor het uitoefenen van druk te laten gebruiken. Het is duidelijk, dat de algeme ne vergadering niets kan doen, om een daadwerkelijke oplossing mogelijk te maken. Zij kan alleen door een nieuwe bespreking, nog meer tweedracht zaaien en onno dige wrijving doen ontstaan", al dus de Australische afgevaardig de, die er verder op wees, dat de algemene vergadering der Ver enigde Naties: 1. niet de plaats is om internationale verdragen uit te leggen of grondgebiedsaan spraken te onderzoeken; 2. de be voegdheid hiertoe mist. Sir Percy zeide voorts, dat het voor Australië „buitengewoon pijnlijk" was hierin tegenover In donesië, waarmede het de meest vriendschappelijke betrekkingen onderhield, te staan. „Doch in dien het vraagstuk-Nieuw-Guinea opnieuw aan de orde wordt ge steld, zal het wederom mijn plicht zijn het Australische standpunt openhartig en positief uiteen te zetten", verklaarde hij. De Australische afgevaardigde besloot met te zeggen, dat hij zich niet kon voorstellen dat de algemene vergadering, waar geen nieuwe argumenten waren aan- voerd, door overwegingen, die met de zaak zelfs niets van doen de hadden, er toe zou kunnen worden bewogen haar oordeel van verleden jaar te wijzigen. De stemming. Aan de stemming ging slechts een betrekkelijke korte bespre king vooraf. De volgende landen stemden vóór opnemen van de kwestie in de agenda: Afghanistan, Argen tinië, Bolivia, Birma, Wit-Rus- land, Costa-Rica, Tsjecho-Slowa- kije, Ecuador, Egypte, El Salva dor, Ethiopië, Guatemala, Haiti, India, de Philippijnen, Polen, Saudi-Arabië, Syrië, Thailand, de Oekraine, Rusland, Urugay, Je men, Zuid-Slavië en Indonesië. De tegenstemmers waren: Au stralië, België, Columbia, Cuba, Denemarken, de Dominicaanse republiek, Honduras, IJsland, Is^aëJ, Luxemburg, Nieuw-Zee- larid, Nigaragua, Noorwegen, Pa nama, Zweden, Zuid-Afrika, En geland en Nederland. De landen, die zich van stem ming onthielden, waren: Brazilië, Canada, Chili, China, Grieken land, Paraguay, Peru, Turkije, de Verenigde Staten en Venezue la. Frankrijk was niet vertegen woordigd. Commentaar van minister Luns. In een commentaar op de uit slag van de stemming, verklaar de minister Luns aan journalis ten: „Ik kan alleen maar zeggen, dat ik het betreur. Hierdoor zal een toenadering tussen Neder land en Indonesië alleen maar moeilijker worden. Ik betreur in het bijzonder de houding van de Verenigde Staten". Minister Luns verklaarde, dat hij in New York besprekingen heeft gevoerd met de Indonesi sche minister van Buitenlandse Zaken over punten van wrijving tussen de twee landen teneinde te trachten een basis te vinden voor officiële onderhandelingen. Het verschil in de uitslag van de stemming in de algemene vergadering der Verenigde Na ties over het opnemen van de kwestie Nieuw-Guinea óp de agenda van Maandag (3118 10) in vergelijking met het vo rig jaar (39129) wordt ver oorzaakt door de gewijzigde hou ding van de volgende 16 landen: 1954 1955 Ethiopië; onth. Columbia .onth. Cuba voor Dominicaanse Rep. onth. Honduras IJsland Israël Nieuw-Zeeland Nicaragua Panama Brazilië Chili China Griekenland Paraguay Turkije voor onth. voor onth. onth. voor voor voor tegen voor voor tegen voor tegen tegen tegen tegen tegen tegen tegen tegen tegen onth. onth. onth. onth. onth. onth. Binnenkort overleg tussen regeringen? Het ministerie van Buiten landse Zaken deelt mede: Tijdens een verblijf in New York hebben de Indonesische mi nister van Buitenlandse Zaken, de heer Anak Gede Agung en zijn Nederlandse collega mr J. M. A. H. Luns, enkele ontmoetingen gehad, waarbij de reeds door beide regeringen uitgesproken wens, om tot verbetering der we derzijdse betrekkingen te komen, werd besproken. De resultaten van deze informele gedachtenwis- selingen worden door beide mi nisters voorgelegd aan hun res pectieve regeringen. Gehoopt wordt, dat binnen afzienbare tijd de basis kan worden gelegd voor officiële besprekingen op rege ringsniveau". (Frankrijk, dat vorig jaar tegen stemde heeft Maandag geen stem uitgebracht). De oelema's (Mohammedaanse schriftgeleerdenvan Damascus hebben zich Maandagavond uitge sproken voor een economische en culturele boycot van Frankrijk, ter ondersteuning van de Arabie ren van Noord-Afrika. Ontelbare vrouwen en meisjes in Nederlend laten thans Castelln zorgen voor GRATIS nylons. Prachtkonsen, winkelwaarde liefst 15,25 U doet toch hetzelfde? Maak gebruik van de Castella-spaarkaart, die bij U thuis is bezorgd. U heeft deze spaarkaart toch ont vangen? Vraag er anders om bij Uw winkelier of bij de Castella- fabrieken te Nijmegen. U krijgt deze dan gratis. Knip de Castella- kopjes uit, die U op de verpak kingen vindt. Plak deze in Uw spaarkaart. Een volle spaarkaart (60 kopjes) geeft U terstond recht op een paar eerste keus nylons, in de maat en de kleur, die U verkiest. Doe mee! Er zijn zoveel Castella- producten, stuk voor stuk voor zien van het waardevolle kopje- Uw spaarkaart kan dan ook heel snel vol zijn. U profiteert trou wens dubbel, want alle Castella- artikelen hebben unieke eigen schappen, die U nergens andera vindt! (Adv.) Dank zij het initiatief van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Zeeuws-Vlaanderen en de bijdragen, die zowel ge noemde Kamer als gemeentebe sturen en industriële onderne mingen hebben verleend, heeft de Belgische luchtvaartmaat schappij „Sabena" zich bereid verklaard, voorlopig gedurende 7 maanden, eenmaal per week haar luchtverbinding Brussel- Rotterdam met 'n tussenlanding in Zeeuws-Vlaanderen uit te brei den. Van de door enige gemeenten beschikbaar gestelde landings terreinen, werd door de directie van de Sabena en de rijkslucht vaartdienst het door de gemeen te Axel ter beschikking gestelde concoursterrein van de Vereni ging van Zeeuwse Fokkers als het meest geschikte terrein aan gewezen, en zo kon gisteren, na tal van door de Kamer van Koop handel gevoerde besprekingen en onderhandelingen, deze luchtver binding worden geopend. De uitgestrektheid van het ter- De Humble Oil and Refining Company heeft bekend gemaakt, dat zij een grote zwavellaag heeft ontdekt 10 km van Grand Isle aan de kust van Louisiana. De vice-president van de maat schappij, Carl E. Reistle, ver klaarde, dat de laag behoort tot de drie a vier grootste zwavel- ontdekkingen in de wereld. Hij zeide, dat de laag wellicht 30 a 40 millioen zwavel bevat. De ontdekking werd gedaan tijdens olieboringen aan de kust van de Golf van Mexico, die door de maatschappij werden verricht. Het Franse parlement is Dins dag van het zomerrecès terugge keerd. Als eerste punt op de agenda stond het verkiezen van de voorzitters van de drie Hui zen. In de nationale vergadering werd de volksrepublikein Pierre Schneiter bij de eerste stemming herkozen. Hij behaalde met 295 stemmen de vereiste absolute meerderheid. De socialistische candidaat Le Troquer kreeg 156 stemmen en de communist Mar cel Cahin 91 stemmen. Voorts werden vijf stemmen op andere candidaten uitgebracht. In de raad van de republiek (Senaat) werd Gaston Monner- ville (radicaal-socialist) bij de eerste stemming herkozen. Hij kreeg 212 stemmen tegen de communistische candidaat Geor ges Marrane 18 stemmen. Op an dere candidaten werden in totaal 22 stemmen uitgebracht. Tenslotte werd de radicaal- socialist Albert Sarraut herkozen als Moeilijkheden voor de rege ring Faure. Onder de rechtervleugel van de regeringspartijen is het in tussen tot een openlijke opstand tegen de „nieuwe koers" geko men, die premier Faure in Marokko wil volgen. Twintig van de 33 dissidente gaullisten in de nationale vergadering be sloten Pierre July, de minister voor Marokkaanse Zaken en een vooraanstaand bepleiter van de nieuwe koers, te verzoeken uit de fractie te treden. Ook onder de gaullisten, van wie enigen het aftreden van de gaullistische ministers bepleit ten, groeit het verzet. Mochten de gaullistische ministers inder daad uit het kabinet treden, dan zal naar verluidt een conserva tieve groep met één minister in de regering de minister van Landbouw Jean Sourbet dit voorbeeld volgen. Het station Tabeditt in de om geving van de Tunesische stad Gaf sa, dichtbij de Algerijnse grens, is in de nacht van Maan dag op Dinsdag aangevallen door een twintigtal personen, waarbij de stationschef en een andere spoorwegbeambte werden ge dood. De vrouw van de chef werd gewond. De telefoonlijnen naar het sta tion werden doorgesneden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdagoch tend tot Woensdagavond. Plaatselijk wat regen. Koude nacht met plaatselijk mist. Overigens half tot zwaar bewolkt met plaatselijk wat re gen. Matige wind tussen west en zuid. Ongeveer dezelfde middag- temperaturen als gisteren. DONDERDAG 6 OCTOBER. rein, de nabijheid van de jeugd herberg, die als douanepost dienst kon doen, het gebouw der Z.V.T.M. als plaatsingsbureau en het in de nabijheid gelegen café restaurant „Zomerlust", maakte dat, zij het dan dat in de toe komst nog wel terreinwerkzaam heden verricht zullen moeten worden, de gemeente Axel over een gunstig gelegen helihaven beschikte. Het fraai herfstweer werkte mede om de ingebruikstelling van het landingsterrein onder grote belangstelling te doen plaats hebben. Na een korte raadsvergadering begaf de raad zich te ongeveer 9 uur naar het concoursterrein, gelegen aan de Kinderdijk, waar zich reeds vele genodigden en be langstellenden bevonden. Te ongeveer kwart over negen kondigde motorgeronk de komst van de Sabena-helicopter aan om weldra boven het landingsterrein te cirkelen, waarna de grote vo gel keurig op de grond werd neergezet. Onder de officiële genodigden merkten wij o.m. op de voorzitter en vice-voorzitter van de Kamer van Koophandel de heren ir C. A. L. Horstmann en H. A. A. ba ron Collot d'Escury, benevens de secretaris de heer A. Hendrikse, vele burgemeesters van Zeeuws- Vlaamse gemeenten, directeuren van industriële ondernemingen in de kanaalzone, de directeur der Z.V.T.M. ir J. F. Denie, de hoofdinspecteur der invoerrech ten en accijnzen mr L. W. van Os, kapitein De Haas van de Koninklijke Marechaussee en ka pitein Stoorvogel der Rijkspoli tie. Verder waren aanwezig de directeur van de Sabena in Ne derland, de heer R. Delmotte, en de heer J. Huigen van de Rijks luchtvaartdienst Burgemeester Van Oeveren be groette het lid van de Sabena-di- rectie uit Brussel, die deze eerste vlucht naar Axel meemaakte, en de chef-piloot van de helicopter- dienst, de heer G. Tremerij, die tijdens de ramp van de waters nood in 1953 met zijn vliegtuig vele in nood verkerende Zeeuwen heeft gered. Hierna begaf het gezelschap zich naar de jeugdherberg, waar burgemeester Van Oeveren de gasten verwelkomde en zijn vreugde er over uitsprak, dat dank zij de vele medewerking en de bereidwilligheid van de „Sa bena" Zeeuws-Vlaanderen een luchthaven heeft gekregen in zijn gemeente. Hierdoor wordt een nieuw tijdperk ingeluid. Het pro bleem van het isolement van Zeeuws-Vlaanderen is daarmede echter niet opgeheven, alleen ge accentueerd. In het bijzonder bracht hij ABE.N.& dank, naast de directie van de Sa bena en de Rijksluchtvaartdienst, aan de Kamer van Koophandel voor haar initiatief, doorzettings vermogen en grote financiële steun, het ministerie van Finan ciën, de gemeentebesturen, die een subsidie verleenden, en de directies der industriële onderne mingen in de kanaalzone voor hun bijdragen. Het bestuur van de Vereniging van Zeeuwse Fok kers is het gemeentbestuur van Axel wel uitzonderlijk erkentelijk voor het beschikbaarstellen van haar mooi ooncoursterrein voor deze luchtverbinding, evenals de directie der Z.V.T.M., die haar kantoor beschikbaar stelde voor plaatsingsbureau. Ook de konink lijke marechaussee en rijkspolitie betrok burgemeester Van Oeve ren in zijn dankwoord, waarna hij een heildronk uitbracht op het welslagen van deze onderneming. De voorzitter van de Kamer van Koophandel, ir Horstmann, dankte de directie van de Sabena voor haar besluit Zeeuws-Vlaan deren in haar luchtdienst op te nemen. Zo ziet men, aldus de heer Horstmann, dat als de men sen van goede wille zijn er in Zeeuws-Vlaanderen veel bereikt kan worden. Hij was overtuigd, dat in de toekomst ook hier het luchtverkeer zal toenemen en deed een beroep op allen om het Ook de heer R. Delmotte zag in deze luchtverbinding veel toe komst. Hierna was het tijd voor ver trek naar Rotterdam, waarop de eerste passagiers, zijnde burge meester P. L. D. J. van Oeveren. ir C. F. M. J. Wats, Belgisch con sul in Zeeuws-Vlaanderen en di recteur der C.N.A. te Sluiskil, EL A. A. baron Collot d'Escury, vice- voorzitter der K. v. K. en F. en voorzitter der Eerste Ned. Coóp. Beetwortelsuikerfabriek, ir J. F. Denie, directeur der Z.V.T.M., ds P. J. Pennings, Ned. Herv. predi kant te Axel, en de heer P. de Feijter, lid van de gemeenteraad van Axel, in de helicopter plaats namen. Weldra verhief het vlieg tuig zich van de grond, koers zet tende naar de helihaven te Rot terdam, waar het op de vastge stelde tijd arriveerde. Des avonds arriveerde het ge zelschap weer met de helicopter op het landingsterrein te Axel Bij de ingebruikstelling van de helihaven te Axel is door de bur gemeester van Axel terecht op- - i,.J gemerkt, dat met deze wekelijk- gebruik van deze luchtlijn te sti- se luchtverbinding het isolement Maandag j.l. zijn in verschillen de Algerijnse gebieden tien Fran sen en Franse Mohammedanen door terroristen vermoord. Een Fransman is ontvoerd. In een voorzitter van de assemblée I botsing met rebellen is een poli van de Franse Unie. Hij kreeg tieman gedood en drie gewond. 101 stemmen, terwijl de commu-1 Verscheidene boerderijen en nistische candidaat elf stemmen woningen van boswachters wer en de radicaal-socialist generaal den door de verzetslieden in de Sice, die zich niet candidaat had gesteld, dertien stemmen op zich verenigde. Sarrant bekleedt het voorzitterschap sedert 1951. as gelegd. Laatstgenoemden ver loren zes doden en talrijke gewon den, terwijl 34 hunner gevangen werden genomen. v.m. n.m. Breskens 4.27 4.51 Terneuzen 5.02 5.26 Hansweert 5.42 6.06 Walsoorden 5.52 6.16 Oct. 5 6.48 18.13 19.52 11.40 6 6.49 18.10 20.48 12.50 7 6.51 18.08 21.55 13.47 8 6.53 18.06 23.11 14.31 9 6.54 18.04 15.06 10 6.56 18.02 0.29 15.33 muieren. Tijdens het ronddienen van een kopje koffie met gebak, hadden wij gelegenheid even een gesprek te hebben met de chef-piloot, de j heer Tremerij, die bereidwillig op de hem door de pers gestelde vragen antwoordde en er o.a. op wees dat de helicopter in Neder land slechts 6 personen mag mee voeren, terwijl dit in België 7 is. Hij voorzag dat deze dienst zich zou uitbreiden, temeer waar deze luchthaven zeer gunstig gelegen is en b.v. niet zoveel last zal heb ben van de mist als Vlissingen. VERTREK VAN HET SABENA- VLIEGTUIG NAAR ROTTERDAM van Zeeuws-Vlaanderen, zowel naar Noord als naar Zuid. niet is opgeheven, maar wel bena drukt. Dit is stellig belangrijk, maar belangrijker nog is het, naar hei mij voorkomt, dat voor dit resul taat hebben samengewerkt allen, die het wél menen met Zeeuwsöt Vlaanderen en die, wonende en werkende in dit gewest, het be® op de hoogte zijn van zijn noder, en behoeften. Hier, op deze stralende herfs)- morgen, waren zij nu eens allen eensgezind bij elkaar. 'dij met hun luchtverbinding: de K. v.K„ de Z.V.T.M.; de Douane; de Kon. Marechaussée; de G-miw-ï- tebesturen. Op deze samenwerking liggen nog meer vraagstukken te wach ten. Moge het zó zijn, dat 4 Octo- ber 1955 de aanvang zal blijken voor een periode waarin de pro blemen van Zeeuwsch-Vlaanderen zoal niet opgelost, dan toch door gemeenschappelijke bestudering door alle Zeeuwsch-Vlaamse be langhebbenden dichter bij de op lossing zullen worden gebracht. En ofschoon het op deze dag wel in het bijzonder een Zeeuws- Vlaams belang betrof, was het toch jammer, dat het Provin ciaal bestuur niet was vertegen woordigd. De Burgemeester van Terneuzen, P. TELLEGEN.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1