met melk. meer mans Ziekenfondsbepalingen, dieUnietkent 4 Binnenlands nieuws GRATIS NYLONS Eric de Noorman - De prooi van de rode rots MAROKKO Gemeenteraad van Hoofdplaat Gemeenteraad van Schoondijke ...ook voor U! m Enkele bepalingen, waarmede vele verzekerden niet op de hoogte zijn AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. OP WEG NAAR KLEUTERSCHOOL OVERREDEN. AGENDA fH«r 11 l/TSI frfV teirminrmm- NEEM PER MAN DRIEKWART KAN PabKicvH» Nederlands Zuixelbureau, 's Gravenhage 33 Vrijwillig verzekerden, die in liet genot zijn van kinderbijslag krachtens de Noodwet kinderbij slag kleine zelfstandigen kunnen in aanmerking komen voor een reductie op de premie van ƒ0,65 per betalende verzekerde per «eek. Na afloop van elk kwartaal waarover de bijslag is uitbetaald, San de reductie worden toege staan, tegen inlevering van het betreffende uitkeringsstrookje, flat de Raad van Arbeid aan be- Sanghebbende verstrekt. Men moet dus beginnen het volle be- -ïteag te betalen gedurende het .tapende kwartaal. KINDEREN IN HET BE DRIJF DER OUDERS. 1. Inwonende ongehuwde min- «ferjarige kinderen, die in het üedrijf van hun ouders werken, «orden onder alle omstandighe den als niet verplichtverzekerd beschouwd. 2. Inwonende gehuwde min derjarige kinderen, die in het bedrijf van hun ouders werk zaam zijn onder dezelfde voor waarden als vreemd personeel, TOllen in de regel onder de ziek tewet en het ziekenfondsenbe- •sfant en zijn dus wel verplicht 'SErzekerd. 31 Inwonende ongeh. meerder jarige kinderen, die onder de- .aetfde voorwaarden in het ibe- •strtjf van hun ouders werken als wreemd personeel, vallen onder tbs bepalingen van de ziektewet m het ziekenfondsenbesluit. 4.' Inwonende gehuwde meer derjarige kinderen alsmede uit wonende kinderen vallen als (on dier 3) vermeld, onder de foepa- Söagen van de ziektewet en het ziekenfondsenbesluit en zijn dus verplicht verzekerd. Heeft een verzekerde een kind beneden 16 jaar, dat slechthorend is, en moet voor dit kind een hoortoestel worden aangeschaft, dan verschaft het ziekenfonds daarvoor een behoorlijke vergoe ding, maar er is o.m. de voor waarde aan verbonden dat voor kinderen beneden 12 jaar zulk een hoortoestel moet worden voorgeschreven door een z.g. audiologisch centrum. Niet in alle steden zijn deze centra ge vestigd, zodat er veelal reiskos ten gemaakt moeten worden, me de voor de begeleider. Het onderzoek komt niet voor rekening van het ziekenfonds, maar wel kan er een vergoeding gegeven worden voor de reiskos ten, doch slechts in het geval dat dé volle reiskosten voor kind èn begeleider tezamen een be drag van 5,te boven gaan. De vergoeding bedraagt dan het meerdere boven de ƒ5,zodat altijd vijf gulden voor eigen re kening blijft. WEEK- OF MAAND- COUPON? In de Nederlandse Staatscou rant is onlangs afgekondigd een bepaling waardoor het aan de werkgever wordt toegestaan om aan een werknemer die op week loon werkzaam is, inplaats van weekcoupons maandelijks een maandcoupon te verstrekken. Wanneer een volle maand is gewerkt moeten over de weken, waarin gewerkt is, weekcoupons gegeven worden. Gedeelten van weken worden hierbij als volle weken aangemerkt. Men zal het met ons eens zijn, dat dit grote kostenbesparing meebrengt niet alleen, maar tevens ook een werkbesparing, zowel bij de zie kenfondsen als bij de werkge vers. VERPLICHT OF VRIJWIL LIG VERZEKERD? Krachtens artikel 4 van de pensioenwet 1922 wordt een on derwijzer geacht gelijk te zijn gesteld aan een ambtenaar, en als zodanig dus niet onder de ziektewet te vallen. Hij of zij kan dus niet als verplicht verzekerd worden ingeschreven. Bedraagt het salaris van deze ambtenaar niet meer dan de wei standsgrens van vrijwillig verze kerden toelaat, dan kan hij zich voor deze verzekering aanmel-, den. MEDICIJNEN. Een fondsgeneesheer mag geen medicijnen voorschrijven voor rekening van het ziekenfonds ter voorkoming, maar alleen ter bestrijding van de ziekte. Heerst er dus b.v. kinkhoest in een ge zin dan kan de arts wel het zie ke kind een anti-kinkhoest vac cin toedienen maar niet op kos ten van het fonds de kinderen die (nog) niet aan deze ziekte lijden hetzelfde voorschrijven. Willen de ouders dus voor de andere kinderen de nodige voor zorgsmaatregelen treffen, dan moeten zij de kosten hiervan zelf betalen. 1T1 El Hajoui, chef-protocol en tolk van sultan Ben Arafa, is er isterochtend met zijn grote gele Cadillac onder het oog van de politie vandoor gegaan. Het hoofd van de Franse vei ligheidsdienst in Marokko, Fran cois Petitjean, was heel vroeg in de ochtend met een groep politie mannen naar de woning van El Hajoui gegaan en had hem ver zocht mee te gaan. El Hajoui weigerde. Hij zei dat hij moe was en slapen wilde. Petitjean is daarop vertrokken, met achterlating van verscheide ne politiemannen, die met tom- myguns de woning bewaakten. Kort daarna bezocht een grote groep, leden van de „Présence Francaise" El Hajoui. Toen deze vertrokken waren, liep El Hajoui de trap af. Vergezeld van een politieman in burger. Terwijl laatstgenoemde zich echter met een fotograaf bemoeide die trachtte een plaatje te maken, snelde El Hajoui zijn garage bin nen en vertrok even later in zijn snelle wagen. De politie zette hem in een jeep na. Franse functionarissen zeilen naar aanleiding van de verdwij ning van El Hajoui, dat hij her haaldelijk heeft geprobeerd „on toelaatbare pressie" op de sultan uit te oefenen. El Hajoui was uit genodigd een en ander nader uiteen te zetten, maar had er de voorkeur aan gegeven te verdwij nen. ONBEPERKTE GARANTIE >P DE VERING. IAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEM Surizontaal: 1. bloedvat; 5. ver teler; 9. leger; 11. inwendig or gaan; 12. jong dier; 14. ijzerhou- ■fende aarde; 15. vreemde munt; 36. deel v. h. hoofd; 19. goud fiFrans); 20. Frans lidwoord; 21. met aanwezig; 23. zangnoot; 25. Het Romeinse rijk (Dat. afk.); X. bezittel, voornw.r 28. handvat; 38 deel v. een hek; 32. insecten- oster; 34. melkklier; 36. voorzet sel; 37. tuin op een dak; 40. ge wicht; 41. van God (Dat.); 42. stoot; 43. Chinese maat; 44. paardmens; 48. water in Bra bant; 50. Europese verdedigings arg.; 52. pl. in Oost-Europa; 55. soort vereniging; 57. houtspiin- 3er; 60. uniek; 62. de somma van 5afk.); 63. vreemde munt; 65. pl. in Duitsland; 66. slede; 67. deel van een Franse ontkenning; S8. deel van een huis; 70. groet; "32. vod; 74. vis; 75. halfedel steen; 77. strijdperk; 79. wandel- 80. gezellig. Yertican'1. vierh. zoogdier; 2. titel; 3. struisvogel; 4. herkau wer; 5. voorzetsel; 6. voorzetsel; 7. Frans lidw.; 8. omroepver.; 10. peulvrucht; 11. schouwburg plaats; 12. rakel; 13. vaas; 17. bid (Lat.); 18. beeft; 20. kippen eigenschap; 22. droogoven; 24. pl. op de Veluwe; 27. het toege zondene; 28. groente; 29. vadsig; 31. achterdocht; ,33. landsveror dening; 35. groep halfapen: 38. deel van het hoofd; 39. deel van Amerika; 45. godheid; 46. vervoermiddel; 47. vaas; 49. inktvlek; 51. vaartuig; 53. meis jesnaam; 54. insecteneter; 56. meisjesnaam; 58. deel van Bra bant; 59. deel van een kachel; 61. meisjesnaam; 64. vreemd; 66. palm; 69. drinkgerei; 71. deel van een huis; 73. zwaardvis; 74. lokspijs; 76. familielid; 78. op dit ogenblik. Oplossing vorige puzzle: Horizontaal: 1. paar; 4. eva; 6. aal; 8. ik; 10. ar; 11. oor; 12. rok; 13. earl; 15. tok; 17. ade; 19. Sint; 21. aster; 23. Ans; 24. niets; 26. trauma; 28. eng; 29. pro 31. Rie 32. are; 33. rek; 35. pet; 37. Anna; 38. ets; 40. gemis; 41. dak; 43. arina; 45. mat; 47. dop; 49. Eva; 50. bul; 51. are; 53. ide; 54. nestel; 56. barre; 58. koe; 59. Eelde; 61 .kers; 63. ons; 65. fee; 66. neon; 68. oor; 69. pad; 70. ei; 72. de; 73. alp; 74. dra; 75. eind. Verticaal: 1. pa; 2. arts; 3. roker; 4. era; 5. arena; 6. aks; 7. lenig; 8. ir; 9. klas; 14. Ate; 16. Otto; 18. dame; 20. innen; 21. aap; 22. rare; 25. toe; 27. uitgave; 28. Erasmus; 30. rot; 33. rad; 34. kok; 36. emu; 38. eed; 39. sap; 42. aar; 44. ieder; 46. alte; 48. opa; 50. been; 51. alle; 52. Ede 53. arena; 54. noord; 55. Eefde; 56. band; 57. rko; 60. Deen; 62. sop; 64. spa; 67. Ee; 71. id. Donderdagnacht omstreeks half vier is de heer A. Overeem uit Soest op de rijksweg in de be bouwde kom van Soest met zijn auto tegen een boom gereden. Kort na het ongeval is de heer Overeem ter plaatse overleden. De zwaar gehavende auto is door de politie in beslag genomen. Vrijdagmorgen is te Mussel- kanaai het vijfjarig meisje Trijn tje Katoen dat, op weg naar de kleuterschool, onverhoeds de straatweg overstak, gegrepen door een juist passerende vracht auto. Het kind werd op slag ge dood. VROUW DODELIJK AANGEREDEN BIJ OVERSTEKEN. Donderdagavond omstreeks elf uur is de 66-jarige weduwe M. C. B. Jacket uit Amsterdam bij het oversteken van de Van Woustraat tussen de Pieter Aertsenstraat en de Tolstraat te Amsterdam, op de Middenweg door een met grote snelheid na derende personenauto aangere den. Ze is spoedig met de GG en GD naar het Wilhelminagasthuis overgebracht, waar ze bij aan komst bleek te zijn overleden. NEDERLANDSE PLASTIC l CAROSSERIE VOOR FRANSE AUTO. Een technische industrie te Breda de N.V. Paturi) heeft in October van het vorige jaar een opdracht gekregen van een auto- fabriek in Frankrijk (Panhard) om op hun chassis met motor 'n plastic carosserie te bouwen, na genoeg gelijk aan een model in aluminium. Dit eerste exemplaar dat in Nederland werd gemaakt was Donderdagmiddag in Rot terdam te zien. Als voordelen van deze auto noemde de fabri kant: het lichte gewicht, n.l. 670 kg, roestvrij materiaal, dat ook geluid-absorberend is, en de eenvoudige reparatie mogelijkhe den: wanneer b.v. door een lich te aanrijding het materiaal wordt ingedrukt, redresseert het zich. De auto rijdt één op 13, wat, aldus de fabrikant, voornamelijk komt door Ide aero-dynamische vormgeving. -Er kan een snelheid wan 160 km mee worden bereikt ■Het is nog niet bekend of de Panhard-fabrieken opdracht zul len geven tot verdere fabricage van deze glasvezel-polyester kunsthars) -carosserieën. Dit proefmodel moet nog naar Frankrijk worden gezonden. NA HET ONGELUK IN DE VEENES TRA AT TE 's-GRAVENHAGE. Het is gebleken, dat de 22- jarige behanger A. L. uit Rotter dam, die Zaterdagavond j.l. In beschonken toestand met een ge stolen auto fn de Veenestraat te 's-Gravenhage dood en verderf zaaide, onmiddellijk nadat de auto tegen een winkelgevel tot stilstand was gekomen door een agent van politie naar het bureau op het Buitenhof is gebracht en niet de benep heeft genomen. Hij is er pas vandoor gegaan nadat hij in het politiebureau enkele verklaringen had afgelegd. In de menigte getuigen, die zich in het bureau opgaven, is D ongemerkt verdwenen en daarna is hij naar buiten gegaan, is naar Rotterdam gelift en daar tenslotte nog eens aangehouden. Hij zal binnenkort worden voorgeleid voor de offi cier van justitie. De raad dezer gemeente kwam Donderdagavond voltallig bijeen. Naar aanleiding van de notu len der vorige vergadering viel de heer C. de Smit de heer Wie- leman aan, naar aanleiding van de opmerking in de vorige ver gadering, dat de keien uit de Dorpsstraat naar België vervoerd zouden zijn. De heer De Smit be toogde dat de keien wel aanwezig waren, hetgeen hij vakkundig bewees. Er ontstond hierover een discussie tussen beide heren over het ingenieursbureau Van Has selt De Koning, waarin ook de heer J. Blaakman zich meng de. Het betrof hier geen wan trouwen in genoemd bureau, doch wanneer men merkt dat iets niet goed gaat, kan men terug grijpen op het contract. Men kwam hier niet zo spoedig uit. Wethouder G. Termote merkte op, dat B. W. verkeerd inge licht waren door het genoemde bureau. Er werd in het bedoelde geval geruild. 1/3 deel der be schikbare keien werd geruild voor klinkers. De minder ge schikte keien gingen in de par- keerstrook. De notulen tenslotte werden zonder wijziging vastgesteld. Van het verificatie-bureau van de vereniging van Nederl. ge meenten, was een rapport inge komen, meldende dat kas en boe ken van de gemeente-ontvanger in orde waren bevonden. Van de heer W. P. den Outer te Hoofdplaat werd een perceel grond groot 73.05 ha aangekocht; een gedeelte voor 1,75 per m2, een ander deel voor 0,45 per m^. De totale kosten zijn 4536, ter wijl de overdrachtkosten en de lasten vanaf 1 Januari 1956 voor rekening der gemeente komen. Een verzoek om subsidie van de Stichting lager nijverheidson derwijs in de bisdom Breda en Den Bosch, werd om financiële redenen afgewezen. Een zelfde lot onderging een verzoek om subsidie van de Kon. Nederl. mi litaire bond „ProRege". De bouwverordening werd vol gens de geldende voorschriften gewijzigd inzake de schuilplaat sen bij grotere gebouwen. Er werd een rioolbelasting vast gesteld, welke zal variëren van 12,50—15 tot 20 per jaar. De suggestie van vier landelij ke federatieve organisaties ter verhoging van subsidies der plaatselijke muziekcorpsen werd door de raad overgenomen, ten behoeve van de Hoofdplaatse mu ziekvereniging. De begroting 1954 moest we gens een nadelig saldo gewijzigd worden. Van de reserve weg HoofdplaatBreskens werd met een bedrag t.b.v. dit nadelig sal do verminderd. De heer Dekker protesteerde hiertegen. Hij acht te deze weg zó urgent, dat hij de reserve hiervoor niet wilde aan spreken. De secretaris deelde mede, dat de andere reserves niet mogen worden aangesproken, of reeds uitgeput zijn. Tenslotte ging de raad accoord met de voorgestelde wijziging. De jaardewdde-verodening voor het lagere gemeentepersoneel werd gewijzigd. Het salaris van de gemeente bode werd gebracht op 455,40 per jaar. Dat van de schoon maakster voor het gemeentehuis op ƒ461,66. Rondvraag. Tijdens de rondvraag vestigde de heer C. de Smit de aandacht op het bestraten van de Hoog- weg. De burgemeester zeide, dat de keien gereed liggen. Zij moe ten echter nog gesorteerd wor den, terwijl er elders nog wat ver werkt moeten worden. De heer Vic de Ruijsscher in formeerde naar het teren van de polderweg. Deze loopt door tot 100 m. voor het gemeentehuis. Men heeft reeds informaties in gewonnen om ook de andere 100 m. van een slijtteerlaag te voor zien. De kosten voor deze 100 m. waren echter zo abnormaal hoog, dat men hiervan afzag. Deze 100 m. zouden 1275 moeten kosten. B. W. hoopten, dat met de verbetering der Kersenlaan, ook deze laatste 100 m. aan de beurt zouden komen. Na afloop der openbare verga dering ging de raad in besloten zitting, om zich te beraden over de in te voeren straatbelasting. De raad van de gemeente Zoals bekend neemt de heer Schoondijke vergaderde Donder- Cromheecke met een her dagavond in openbare zitting on- bouwplicht de door hem bewoon- der voorzitterschap van burge meester F. A. van Riosevelt. G.S. heeft haar goedkeuring aan het raadsbesluit tot toetre ding bij de Fraude Risico-Onder linge van Gemeenten en het be sluit inzake verkoop van grond aan de heer ir W. J. Bruijnooge. De L.J.G. afdeling West-Z.- Vlaanderen heeft deze zomer de beschikking gekregen over het sportterrein, zulks op bepaalde dagen. De door de raad vastge stelde huur bedroeg 30. De L. J. G. verzocht B. en W. in ver band met verschillende omstan digheden de huur iets te willen verlagen. B. en W. stelde de raad thans voor de huur met 5 te vermin deren en vast te stellen op 25 hetgeen z.h.s. werd goedgekeurd. Eveneens adviseerden B. en W. gunstig op de subsidieaanvrage van de Ned. Militaire Bond „Pro Rege" en stelden voor een subsi die van 1 cent per inwoner gedu rende 5 jaar toe te kennen, waar mee de raad accoord ging. de woningwetwoning over. De rijksfinanciering is bereids ge reed en aangezien de overname eerst mogelijk is, wanneer de grond in eigendom toebehoort aan de heer Cromheecke werd het onderhavige voorstel thans gedaan. De oppervlakte van de grond bedraagt 330 m-. Voor de grond ter diepte van 25 meter vanaf de straat, welke als bouw grond aangemerkt wordt en 230 m2 groot is dient per m2 een be drag van 2,80 per m2 betaald te worden voor de 100 m2 tuingrond 0,80 per m2. De gemeente-opzichter Hoek stra, die enige tijd geleden uit de gemeente is vertrokken, had de 'bouw van een gymnastieklokaal in voorbereiding. Aangezien bouwvolume voor een gymnas tieklokaal voor het jaar 1955 werd toegekend, stelden B. en W. voor aan ir W. J. Bruijnooge op te dra gen met de meeste spoed de plan nen bestedingsklaar te maken. Z.h.s. besloot de raad ir W. J. Bruijnooge met de verdere voor- Afwijzend werd beschikt op de j bereidingen de subsidieaanvrage van de Stichting iasten Lager Nijvertieidsonderwijs in de De heer W. J. Neele vestigde bisdommen Breda en Den Bosch. er de aandacht dat achter de De financiële toestand van de bakkerij van de heer Goethals een gemeente is niet 'bepaald gunstig te noemen. Het jaar 1955 heeft op de begroting een tekort van 14.000. Hoe groot het tekort over 1956 zal zijn is nog niet be rekend. Om in aanmerking te kunnen komen voor een verhoog de uitkering uit het gemeente fonds dient de aanvrage hiertoe vóór 1 October van het jaar voor afgaande aan het jaar waarvoor de verhoogde uitkering bestemd is aangevraagd te worden. In dit verband is thans de raad ver vroegd opgeroepen om vóór de gestelde datum de aanvrage te kunnen doen. Z.h.s. besloot de raad een verhoogde uitkering aan te vragen. Besloten werd aan Fl. A. Crom heecke te Schoondijke bouwgrond te verkopen hoop puin ligt en hij heeft gecon stateerd, dat deze regelmatig aangroeit. Voorzitter zeide dat dit hem bekend is en nog enkele andere plaatsen heeft vastgesteld, waar dit plaats vindt, en zeide toe ge noemd puin te laten weghalen. De heer J. D. Dekker zeide ver nomen te hebben, dat voor de functie van ontvanger een oproep werd geplaatst. Hij vroeg zich af of geen der gemeenteambtenaren voor deze functie in aanmerking kwam. De voorzitter antwoordde hier over in openbare zitting niet In 'discussie te kunnen treden maar in een weldra te houden besloten zitting op de vraag van de heer Dekker nader te zullen ingaan. De vergadering werd hierna gesloten. (Advertentie) Tienduizenden vrouwen en meisjes laten Castella voortaan voor haar nylons zorgen. 11 blijft (och niet achter Al wat U te doen heeft, is de Castella-kopjes te knippen uit de verpakkingen van de vele Castella-artikelen, eh deze op de Castella-spaarkaart te plakken. In de stad Moyakonojo in Zuid-Japan zijn 78.000 mensen £ezig hun woningen te verlaten uit vrees voor het water van de rivier de Oyodo, dat hard stijgt. sé&Y U heeft deze spaarkaart toch thuis ontvangen? Vraag er an ders om bij Uw winkelier of bij de Castella-fabrieken te Nijme gen. U krijgt deze dan gratis. Op iedere Castella-verpakking vindt U één Castella-kopje. Zes tig kopjes geven U recht op een paar pracht nylons, eerste keuze, winkelwaarde liefst 5,25. Kleur en maat kunt U zelf opgeven. Doe mee. Spaar de kopjes en profiteer tegelijk van de vele voordelen, die de Castella-arti kelen U bieden. Al deze producten (er is een lange reeks, alle met Castella- kopjes!) hebben speciale voorde len, die U nergens anders vindt. U hebt ze bovendien allemaal regelmatig nodig. Uw spaarkaart I kan dan ook heel snel vol zijn. ZATERDAG 1 OCT. TERNEUZEN: Kantoor der vennootschap algem. vergade ring van aandeelhouders N.V. „Scheldeveem". Luxor-Theater, 8 uur: „Three Ring Circus". Concertgebouw, 8 uur: „Ik zoek mijn kind". West. Bolwerk, 4 u.: Tern. Boys I—V.C.K. I. Café „Scaldis": Prijskaar- ting. Z AAMSLAG: Consultatiebu reau, 7 uur: Algem. vergade ring „Het Groene Kruis". AXEL: Het Centrum, 6 en 9 uur: „A star is bom". ZONDAG 1 OCTOBER. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Three Ring Circus"; 2 uur: „Ik zoek mijn kind"; 4.30 uur: „Three Ring Circus". Concertgebouw, 8 uur: „Ik zoek mijn kind". West Bolwerk: 2.30 uur: Voetbalwedstr. Terneuzen I St86n I AXEL: Het Centrum: 4.15 u.; „A star is bom"; 8 uur; „De Prinses van de Nijl". 58. Bulderend van het lachen slaat Svein de wanhopige sprongen van de Fir Iboths ga de, die de verderf zaaiende offersteen trachten te ontwijken. Maar nog groter dan de angst verpletterd te worden, is hun vrees geworden voor de kracht van de Sak- ser zelf en de mees ten trekken zich hals over kop in het strijd gewoel tegen de Fo- moris terug. Bang ge worden over de onge looflijke kracht/ van deze schrikwekkende reus, ontstaat er een paniek onder hen. Van deze onbeschrijflijke verwar ring maken de gevangenen dank baar gebruik. Als één man stor men zij de heuvel op, waarbij Hal- fra, Axe en Erwin zo goed moge lijk Astara en Ailech in bescher ming nemen. Terwijl zij eikaars boeien lospeuteren en Svein de moedigste vijanden op een afstand houdt, zijn Eric en de Fomori-krij- gers inmiddels diep doorgedrongen in de gelederen van de totaal over rompelde Fir Iboths. De Noorman slaakt een verheug de kreet, als hij even later zijn vrienden mét de wapens in de vuist ziet deelnemen aan de strijd. 1 „Hierheen Svein, Halfra Jaag de vijand uiteen in twee groepen," roept Eric. Ondanks het aanvanke lijk succes, begrijpt de Noorman, dat zij de ongelijke strijd nog lang niet gewonnen hebben, want de vijanden zijn in aantal ver in de meerderheid. Vóórdat de vijand, na hun ver warrend wijken, dat ook ontdekt hebben, moet hij dus op de knieën gedwongen worden. Terwijl de strijd steeds heviger voortwoedt, let niemand op het meisje, dat de aanleiding was tot deze bloedige veldslag. Beangst door dit niets ontziende gevecht om haar heen, tracht Ailech zich ongemerkt terug te trekken, als eensklaps een gerucht haar oor treft. Verschrikt wendt zij zich om en zij staart recht in de schit terende ogen van een Fir Iboth- krijger. De glans in die ogen is maar al te duidelijk... „NeeNeehijgt Ailech. „Ik wil niet sterven Dan slaakt zij een vertwijfel de gil, als zij de krijger met ge heven speer op haar ziet toesprin gen

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 6