Gebiedende orders aan generaal De Latour Indonesië aan de vooravond der verkiezingen Vreemdelingen bezoek stijgt steeds Gouverneur van de Faroer door de bevolking van Klaksvik vastgehouden Communiqué van de Westelijke Grote Drie Noors schip aangevallen De aankoop van Russische wapens door Egypte De Britsche en Egyptische troepen in de Soedan WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1955. 10e Jaargang No. 3572. Marokko Nieuwe bevelhebber van NAVO-luchtmacht in centraal Europese sector Gespannen toestand in enkele gebieden Orkaan Louise verandert van richting De strijd tussen nationa listisch en communistisch China Eisenhower blijft vooruitgaan Maatregelen van Centrale Argentijnse Bank tegen een aantal maatschappijen Israël zal troepen uit El Auja terugtrekken Peron nog niei onderweg naar Paraquay Lof voor de Nederlandse Spoorwegen Klacht over het wegverkeer De beweging van Poujade TranJtering by aborinenxeini Terne jacn Ulrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Temeuzen Sedactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent Losse nrs 8 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct: nwimun» bk» advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 3 uof Voor het Maandag-nummer: Zaterdags 10 «oi- Premier Faure van Frankrijk heeft Woensdagochtend gebie dende orders aan de Franse resi dent-generaal in Marokko, Boyer de Latour, gezonden om vóór Donderdag middernacht regelin gen te treffen voor het vertrek van sultan Ben Arafa en instel ling van een troonraad of anders af te treden. Een functionaris uit de omge ving van premier Faure ver klaarde Woensdag, dat de resi- dentgeneraal af moet treden als hij meent dat hij de uitdrukkelij ke instructies van de regering niet kan uitvoeren. Iemand an ders zal dan benoemd worden om de regeringsbesluiten uit te voe ren". De uitwerking van het plan voor autonomie van Marokko, daf op 12 September door de Franse regering plechtig werd bekendgemaakt, wordt nu reeds 16 dagen opgehouden, waardoor het aanzien van de regering zo wel bij de Marokkaanse nationa listen en in het Franse parlement ondermijnd wordt. Als volgende week Dinsdag de Franse nationale vergadering van recès terugkomt, zal de rege- ring-Faure voor grote moeilijkhe den komen te staan en de moge lijkheid is niet uitgesloten, dat zij ten val zal worden gebracht. De rechtse aanhangers van de rege ring zijn gekant tegen het beleid ten aanzien van Marokko, terwijl de regeringsaanhangers van de linkervleugel dreigen hun steun aan Faure in te trekken als de Marokkaanse politiek niet ten uitvoer is gebracht tegen de tijd dat het parlement weer bijeen komt. De positie van de regering wordt bovendien bemoeilijkt door nieuwe moeilijkheden in Algerije. HET OFFENSIEF IN ALGERIJE. Van Franse zijde is Woensdag medegedeeld, dat de Franse troe pen in een offensief van twee da gen in het Nementsja-gebergte in Oost-Algerije, minstens 105 op standelingen hebben gedood en een grote hoeveelheid wapens, voedsel en uitrusting hebben buitgemaakt. Het offensief wordt uitgevoerd met infanterie, tanks en vliegtuigen. Twintig opstandelingen in het gebied van Kabylie in Noord-Al- gerije hebben Dinsdagavond een politiepatrouille aangevallen. Aan beide zijden vielen slacht offers. Ook is melding gemaakt van aanvallen op scholen en boerderijen. Luitenant-generaal sir George Mills, hoofd van het Britse bom bardementscommando, zal met ingang van Januari generaal sir Basil Embry vervangen als bevel hebber van de geallieerde lucht strijdkrachten in de centraaleu- ropese sector. Dit is Woensdag door het Britse ministerie van Luchtvaart bekend gemaakt. Generaal Embry zal gepension- neerd worden. Toen hij in het begin van deze maand met v-a- cantie in Zuid-Frankrijk vertoef de, onthulde generaal Embry in een vraaggesprek, dat men hem dwong, de Britse luchtmacht te verlaten. Aangaande zijn toetrek kingen met de administratieve instanties antwoordde hij desge vraagd: „Ik denk, dat ik met het civiele personeel deining heb ver oorzaakt. Maar men moet vech ten voor wat juist is" generaal Embry is vele malen onderschei den en wist vier keer uit Duitse gevangenschap te ontsnappen. Bij een ontvluchtingspoging zou hij drie schildwachten gedood hebben, twee met een mes en een met zijn blote handen. De laatste voorbereidingen voor de verkiezingen in Indonesië zijn getroffen. Overal worden de stembureaux ingericht, waarvan elk bureau duizend kiezers zal be handelen. Elk stembureau heeit als regel vier hokjes, waardoor elke kiezer een kleine anderhal ve minuut beschikbaar heeft voor het uitvoeren van zijn stem plicht. Gespannen toestand in Tasikmalaja. Intussen zijn uit Tasikmalaja, in het oostelijk deel van West- Java, bij de regering rapporten binnengekomen, dat aldaar de toestand kritiek is in verband met de verkiezingen. De eerste vice-premier, Djanu Ismadi en de minister van Bin nenlandse Zaken Sunarjo, heb ben van het kabinet opdracht ge kregen, zich naar genoemde streek te begeven om er de toe stand in ogenschouw te nemen. Zij zijn Woensdagochtend afge reisd. Volgens door P.I.A. verkregen inlichtingen bestaat de mogelijk heid, dat, indien de toestand daartoe aanleiding geeft, de ver kiezingen in het gebied van Ta sikmalaja zullen worden uitge steld. Gedeeltelijke staat van oorlog op Java. De Indonesische minister van Voorlichting, Sutan Makmur heeft medegedeeld, dat in ver scheidene gebieden op Java de staat van oorlog wederom is af gekondigd. Staking op ondernemingen. Circa achtduizend arbeiders op vijf en dertig cultuurondernemin gen van Harrisons and Crossfield op Oost-Sumatra hebben het werk neergelegd. Deze eerste stakingsgolf zal drie dagen du ren. Na 't einde van de verkiezings campagnes op Zaterdagavond j.l. is in de hoofdstad Djakarta wei nig van de verkiezingen te be speuren. Het leven gaat zijn nor male gang. Alleen ontbreken hier en daar degenen, die voor het vervullen van hun stemplicht naar elders moesten reizen. De orkaan ..Louise" is van richting veranderd en de Japan ners hopen, dat Japan thans in het geheel niet door de wervel storm zal worden getroffen. De voorlichtingsdienst van hel nationalistisch Chinese ministerie van Defensie heeft woensdag te Taipeh (Formosa) bekendge maakt, dat in de afgelopen vier jaar eenheden guerillastrijders aan de kust van Foekien 112 ge vechten hebben geleverd tegen communistische eenheden. De guerilla-cenheden maakten in die vier jaar 2636 stuks wapens, twee stoomboten, zes gemotoriseerde jonken en 23 schoeners, met hun lading, buit. Het „centrale persbureaute Taipeh maakte Woensdag be kend, dat een „krachtige, moder ne guerillastrijdmaeht" de oplei ding heeft voltooid en volledig is uitgerust. De dokters van president Eisen hower hebben Woensdagochtend bekend gemaakt, dat de presi dent opnieuw een rustige nacht heeft gehad en dat hij vooruit blijft gaan. Duitse zakenkringen hebben medegedeeld, dat de Argentijnse Centrale bank de gelden van 35 maatschappijen, waarmede Jorge Antonio, de financiële tovenaar van Peron, relaties had, heeft ge blokkeerd en dat zij slechts drin gende geldbewegingen, to.v. voor loonbetaling, toestaat. Zij voeg den hieraan toe, dat verscheidene Argentijnse filialen van bekende Duitse maatschappijen, als Mer cedes Benz, Fahr, Deutz und Bosch door de maatregel getrof fen werden. Volgens dezelfde zegslieden heeft Antonio die verantwoorde lijk was voor de invoer van dui zenden Duitse auto's in Argen tinië, na het slagen van de jong ste revolutie, zijn toevlucht ge zocht in de Duitse ambassade. Hij verliet de ambassade Vrijdag, maar het is niet bekend, of hij dit uit eigen beweging deed, of op verzoek van de Duitse diplo matieke vertegenwoordiger, die bevreesd was voor diplomatieke moeilijkheden voor zijn land. De bevolking van het dorp Klaksvik op de Faroer, die zich in het voorjaar tegen de Deense autoriteiten verzette om de ver wijdering van haar dokter, dr Halvorsen, te voorkomen, houdt thans de Deense gouverneur van de Faroer, Hansen, vast, aldus is de nacht van Dinsdag op Woensdag te Thorshavn verno men. Volgens deze berichten eisen de dorpsbewoners, dat dr Halvor sen, die vijf maanden geleden werd overgeplaatst, naar Klaks vik terugkeert. Gouverneur Hansen is Dinsdag naar Klaksvik gegaan als voor zitter van de commissie voor het plaatselijke ziekenhuis, dat vroe ger onder leiding stond van dr Halvorsen. Ook de andere leden van de commissie zouden worden vastgehouden. (Dr Halvorsen is ontslagen als hoofd van het ziekenhuis te Klaksvik wegens meningsver schillen met de Deense medische autoriteiten. De bevolking wilde haar geliefde arts niet 'laten gaan. Toen de autoriteiten dreigden met de krachtige arm te zullen ingrijpen, bewapenden de dorps bewoners zich en versperden zij de toegang tot het haventje van de plaats. Zij kondigden aan, dat een landingspoging met geweld zou worden weerstaan. Nadat een scheepslading politiemannen uit Denemarken voor de haven van Klaksvik was aangekomen, werd er een „vredesovereenkomst" ge sloten, op grond waarvan dr Hal vorsen moest vertrekken, maar een officiëel onderzoek in de zaak van zijn geschillen met de auto riteiten zou worden ingesteld.) De Deense premier, Hansen, heeft kort na middernacht de autoriteiten van Klaksvik gelast orde en rust te herstellen, zodat gouverneur Hansen en de andere vastgehouden leden van de com missie de plaats dadelijk kunnen verlaten. Gouverneur Hansen is, na een telefoongesprek met Kopenhagen en een scherp telegram van de Deense premier, weer vrijgelaten. Het is niet bekend, of de andere leden van de hospitaalcommissie nog worden vastgehouden. De Deense minister van Finan ciën Kampmann maakt zich ge reed om, via Prestwick, in Schot land, naar de Faroer te vertrek ken. Dr Halvorsen oefent thans te Kopenhagen een particuliere praktijk uit. Minister Kampmann is inmid dels per vliegtuig vertrokken. De Deense regering overweegt, nu de zaak-Halvorsen opnieuw aanleiding tot moeilijkheden in Klaksvik heeft gegeven, een con tingent Kopenhaagse politieman nen naar Faroer te zenden. De leiders der Deense politieke partijen zijn uitgenodigd de rege ring ten deze zo spoedig mogelijk te raden. Vernomen wordt, dat -de opvol ger van Halvorsen, dr Jordahl, naar Kopenhagen terug wenst te keren. Toen de inwoners van Klaksvik dit vernamen, eisten zij de terugkeer van dr Halvorsen. Het Deense fregat „Rolf Kra- ke" zal. met ongeveer dertig po litiemannen. enkele ambtenaren en verscheidene journalisten aan boord, naar de Faroer vertrek ken. Dit besluit is door het kabi net en de leiders van alle Deense politieke partijen goedgekeurd. De „Rolf Krake" nam deel aan NAVO-oefeningen in het Katte gat. Toen het oorlogsschip op dracht kreeg naar Kopenhagen terug te keren en zich gereed te maken voor vertrek naar de Faroer. Minister Kampmann gaat voor de tweede maal naar de Faroer om te pogen een oplossing voor de zaak-Halvorsen te vinden. De vorige maal wist hij een compro mis te bereiken. Dr Halvorsen heeft verklaard de inwoners van Klaksvik niet in de steek te zullen laten, indien zij hem als geneesheer terug wensen. De andere leden van de hospi taalcommissie zijn thans ook vrijgelaten. De „Rolf Krake" is in de loop van Woensdag naar de Faroer vertrokken. VOOR PLOEGVVEBSTRIJD NAAR ZWEDEN. Op 7 en 8 October worden te Upsala in Zweden de wereld kampioenschappen in het ploe gen gehouden. Hieraan zal ook een Nederlands team deelnemen, bestaande uit de heren J. List uit Middenmeer, W. V. Dorp uit Rozenburg en J. C. Gehrels uit de Grote IJpolder (teamleider). De Nederlanders zullen Zater dag 1 October per vliegtuig naar Stockholm reizen. Zij vertrekken Zaterdagmiddag om 2.30 uur van Schiphol. De overeenkomsten van 20 September tussen de Sowjet-. Unie en het in de Sowjetrussi- sche zone van Duitsland ingestel de bewind „kunnen geen invloed hebben op de verplichtingen en verantwoordelijkheden van de Sowjet-Unie, voortspruitend uit de overeenkomsten en regelingen tussen de drie mogendheden de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk en de Sowjet- Unie aangaande Duitsland in zijn geheel en Berlijn", zo heet het in een communiqué, dat Woens dagochtend door de ministers van Buitenlandse Zaken van de Ver- Israël heeft een verzoek inge willigd van de hoofdwaarnemer van de Verenigde Naties in E. enigde Staten, Eqgeland en Frankrijk, na afloop van een bij eenkomst waaraan ook Von Brentano, de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken heeft deelgenomen, is bekend ge maakt. De drie ministers zeggen ver der, de regering van West-Duits land te beschouwen „als de enige vrij en wettig samengestelde Duitse regering en uit dien hoof de gerechtigd te spreken namens Duitsland bij vertegenwoordi ging van het Duitse volk in inter nationale aangelegenheden". Tenslotte bevestigen de drie Westelijke ministers nogmaals „het herhaaldelijk uiteengezette standpunt'', dat de definitieve vaststelling van de grenzen van Duitsland moet wachten op hef sluiten van een vredesverdrag voor geheel Duitsland. Een Russische woordvoerder heeft onlangs gezegd dat deze grenzen geregeld waren bij de De minister van Buitenlandse Zaken van Paraquay, Sanchez Quell, heeft de berichten volgens welke de kannonneerboot, waar op oud-president Perón van Ar gentinië zich bevindt, naar Asun cion opstoomt, tegengesproken. De Argentijnse regering heeft Perón nog geen vrijgeleide ge geven, aldus de minister. Palestina, generaahmajoor Burns, om zijn strijdkrachten te-1 overeenkomst van Potsdam in rug te trekken uit de gedemilita- 1945 riseerde zone van El Auja, aldus heeft het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken Dins dagavond bekendgemaakt. Israëlische troepen drongen verleden week Dinsdag het gebied binnen, nadat Egyptische troepen volgens hen twee posten in dit gebied hadden gevestigd. Ook Egypte heeft met het ver zoek van generaal Burns inge stemd. Twee „Thunderjet"-straa'lja- gers der Chinese-nationalistisohe luchtmacht hebben een onver hoedse aanval uitgevoerd op het 3.394 ton metende Noorse vracht schip. „Hoi Houw", toen dit enige mijlen ten Zuid-Oosten van Swa- tow lag te wachten, om een loods aan boord te nemen. Door de aan val zijn twee Chinezen, één pas sagier en één steward die be zig was een bad te nemen ge- Egypte's besluit wapens achter „het ijzeren gordijn" te kopen heeft de Westelijke mogendheden geschokt en voor een ernstige moeilijkheid geplaatst, aldus is in diplomatieke kringen te Londen verklaard. Ambtenaren namen het als vanzelfsprekend aan, dat het communistische aanbod tot wapenleveranties deel uitmaakt van de huidige pogingen tot het verwerven van de vriendschap der Arabieren. Door dit Egyptische contact met de communisten staat het Wes ten voor twee problemen. In de eerste plaats is het mogelijk, dat de communisten zullen trachten in het grootste deel van de Ara bische wereld wapens te verko pen en op deze wijze de kwets bare positie van het Westen in het midden-Oosten in gevaar brengen, aldus tekent Reuter er bij aan. Wapenleveranciers win nen altijd invloed in de landen waaraan zij leveren, omdat de afnemers van de leveranciers af hankelijk worden voor deskundi gen en reserve-onderdelen. In de tweede plaats dreigt het even wicht in bewapening tussen Is raël en de Arabische landen ver loren te gaan. In de nacht van Dinsdag op Woensdag is te New York ver nomen, dat de Verenigde Staten Egypte niet de in Juni verzochte wapens heeft geleverd, omdat zij vreesden het evenwicht in het midden-Oosten in gevaar te brengen. Van gezaghebbende zijde werd vernomen, dat Egypte in Juni de Ver.Staten en Groot- Brittannië had verzocht om straal-bommenwerpers, zware tanks, oorlogsschepen en zware stukken geschut. Ook konden beide Westelijke landen niet vol doen aan de Egyptische verzoe ken wat betreft aantal, type en prijs van de wapens. dood, terwijl de Noorse gezag voerder en de vierde machinist werden gewond. De jagers beschoten het schip met hun boordwapens, waardoor meer dan 200 kogelgaten werden veroorzaakt. Op het. tijdstip van de aanval woei de Noorse vlag van de mast „Hoi Houw" voer terug naar Swatow, waar de lijken der beide Chinezen aan wal werden ge bracht en de passagiers het schip verlieten. Vervolgens werd weer koers gezet naar Hongkong. De Noorse consul te Hongkong, Ivar Melbuus, heeft aan boord van de „Hoi Houw" een onder zoek naar het voorgevallene in gesteld. Aan de wal teruggekeerd verklaarde hij, dat de aanval een „roversdaad" was geweest. Hij zal het Noorse ministerie van Buitenlandse Zaken een volledig verslag van het incident zenden. Vorig jaar werden ruim 900.000 overnachtingen van vreemdelin gen in Nederlandse hotels en pensions geboekt en daar het be zoek nog steeds in stijgende lijn gaat, is de kans groot, dat men dit jaar 1 millioen haalt. Dit be tekent tevens, dat daarmee de deviezenopbrengst naar evenre digheid stijgt en dat men bij de algemene Nederlandse vereni ging voor vreemdelingen verkeer met de mogelijkheid rekening houdt, dat de 187 millioen gul den, die vorig jaar in het devie- zenlaatje kwam, dit jaar wel eens kon uitgroeien tot een be drag van twee millioen. Een mijlpaal in de ontwikke ling van onze „vreemdelingenin dustrie", die dank zij de grote propaganda in de na-oorlogse ja ren een belangrijke bron van in komsten is geworden. Aan de kop gaan wat het aantal overnachtingen betreft, nog al tijd de Duitsers, dan volgen de Engelsen vervolgens de Ameri kanen en op de vierde plaats dreigen de Fransen de Belgen te verdringen. In de cijfers zijn niet opgeno men de millioenen dagjesmen sen, hoofdzakelijk Duitsers en Belgen, die per bus of auto over 11 October zullen de eerste Britse troepen de Soedan verla ten. Zij zullen naar Cyprus gaan, zo heeft een woordvoerder van de Britse ambassade in Cairo Woens dag medegedeeld. Volgens de in 1953 getekende Brits-Egyptische overeenkomst over de Soedan moeten Engeland en Egypte hun strijdkrachten in de Soedan terugtrekken, binnen drie maanden nadat het Soeda- nese parlement een resolutie heeft goedgekeurd met het ver zoek, „onmiddellijk te beginnen met maatregelen voor de zelfbe schikking". Deze resolutie is 16 Augustus door het Soedanese par lement aangenomen. Engeland heeft in het geheel 900 man troepen in de Soedan, Egypte ongeveer 500. Dit laatste land heeft onlangs bekend ge maakt, dat een eerste contingent Egyptische troepen uit de Soedan binnenkort in Suez zal aankomen. de grens komen en eveneens een belangrijke duit in 't zakje doen. Dat dit niet gering is moge blij ken uit het feit, dat Belgische kinderen, die per bus naar Ne derland gaan, gemiddeld 15 per persoon per dag aan zakgeld uit geven. Verheugend vindt men in A.N.V.V.-kringen de grote be langstelling der Fransen. Een bewijs dat de slagzin voor Nrd- Frankrijk: „Amsterdam is even dicht bij als Parijs", succes heeft. Overigens krijgen de Fransen nog al eens een merkwaardige visie op de Benelux-samenwer- king als ze merken, dat ze in Bel gië en Luxemburg met een iden titeitskaart binnen kunnen ko men, maar bij de Nederlandse grens een paspoort moeten heb ben. Kijkt men de statistieken na dan blijkt het Duitse bezoek rond de Meidagen en de daaraan ver bonden herdenking van de bevrij ding aanmerkelijk minder (14.000) te zijn geweest dan vo rig jaar. De teruggang is echter in de daarop volgende periode in gelopen. De A.N.V.V.-vertegen woordiger in Duitsland gaf als tip aan de Nederlandse bad plaats-hotels om op de kamers in de vreemde talen waarschu wingen te hangen voor het zon der toezicht zwemmen in zee. Voor de Belgen gaan steeds meer Nederlandse evenementen zoals bloemencorso's, tentoon stellingen enz. een rol spelen en een grote trekpleister blijkt eveneens het oesterseizoen in Zeeland te zijn. Ook gaat men steeds meer het Nederlandse wa tersportgebied ontdekken en er zijn nu reeds Belgen, die voor 'n geheel seizoen een zeilboot hu ren, enkel en alleen maar om ze ker te zijn er met de weekeinden mee te kunnen varen. De watersport is eveneens een trekpleister voor de Engelsen, maar evenzeer zijn dit de Neder landse Spoorwegen. Enkele Brit ten gaan zelfs zó ver, dat ze al leen naar ons land komen om in de treinen te zitten. Vorig jaar was het Engelse bezoek reeds met 30 procent gestegen en het ziet er naar uit, dat voor dit jaar dit percentage weer geboekt zal kunnen worden. „Het Holland Festival is in Engeland zeer po pulair en de Keukenhof is er een begrip geworden", zo verzekerde ons de Britse A.N.V.V.-vertegen- woordiger. Voor de Zweden en Denen is Nederland vaak een doorgangs- land naar het zonnige Zuiden, waarbij vooral de Zweden veel in hun eigen auto overnacoten. Een Zweedse fabriek maakt tegen woordig goede zaken met het vervaardigen van gordijnen voor deze „slaapauto's". Zwitsers ko men meer dan ooit te voren. Zij komen om de wijde horizon, de zee en het strand, zoals de Neder landers naar Zwitserland gaan voor de bergen. De Amerikanen tenslotte zijn in het algemeen enthousiast over het landje, dat zij kennen van de advertentie met het meisje op klompen en met een tulp in de hand. Zij tonen zich zeer te spre ken over de behandeling in de hotels en vooral over het feit, dat ze niet overvraagd worden. „Dit laatste vooral moeten we zo houden", aldus de A.N.V.V-verte- genwoordiger uit New York. Klachten hebben ze echter ook en de voornaamste daarvan be treft het verkeer. „Zeer ongedis ciplineerd" is hun oordeel, waar bij ze dan nog op de koop toene men, dat men zich van de fiet sers maar niets moet aantrek ken. Hondenvuil op de straat is een andere veel voorkomende er gernis. Marken en Volendam vindt men veelal te commercieel, doch zo langzamerhand krijgt ook de provincie wat meer aandacht en worden de bijna drie dagen die de Amerikaan hier gemiddeld doorbrengt niet meer uitsluitend in Nrd en Zd-Holland doorge bracht. In dit verband hoorden we de opmerking, dat goed ge- accomodeerde woonschepen waarmee -men door het land kan trekken zeer zeker een aantrek kelijk project zouden kunnen zijn. Een goed vreemdelingen jaar, zo is het oordeel van de A.N.V.V. en daarmee waarschijnlijk ook van de hotel- en restauranteige naars in Nederland. De verklaring is een antwoorö op een nota van bondskanselier Adenauer, waarin hij de aan dacht vestigt van de Westelijke mogendheden op het gevaar, dat de Oostduitse regering zal ver klaren, dat de jongste overeen komst met de Sowjet-Unie haar machtigt, het verkeer naar Ber lijn uit het Westen een blokkade op te leggen. Overeenstemming tussen Wes telijke ministers en Molotof. De drie Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken en hun Russische collega, zijn het Dins dagavond te New York eens ge worden over procedure-kwesties van de aanstaande conferentie te Genève. Men kwam tot overeen stemming nadat de vier ministers tezamen hadden gedineerd. De ministers kwamen overeen, dat het algemene secretariaat van de aanstaande conferentie zal worden toevertrouwd aan een Rus en dat de in Juli opgestelde instructie van de regeringsleiders aan de ministers van Buitenland se Zaken als agenda zal worden beschouwd. In de instructie wor den achtereenvolgens genoemd?: 1. Eenmaking van Duitsland en de Europese veiligheid; 2. Ontwapening; 3. De betrekkingen tussen Oost en West. De Franse regering overweegt de anti-belasting-beweging van Pierre Poujade te verbieden, zo wordt uit de omgeving van de regering vernomen. De wet staat ontbinding van z.g. oproerige or ganisaties toe. medegedeeld door het K.N.MX te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Virijwel' geen buien meer. Flinke opklaringen en op cte meeste plaatsen droog weer. De zelfde temperaturen als giste ren of iets hogere. Zwake tot ma tige wind tussen N. en W. DONDERDAG 29 SEPTEMBER. v.m. n.m. Breskens 12.17 Terneuzen 0.35 12.52 Hansweert 1.15 1.32 Walsoorden 1.25 1.42 ZON MAAN op onder op onder Sept. 29 6.37 18.27 17.06 3.47 30 6.39 18.24 17.24 5.02 Oct. 1 6.41 18.22 17.44 6.19 2 6.42 18.20 18.07 7.3, 3 6.44 18.17 18.34 9.01

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1