RADIO Gemeenteraad vanTerneuzen t RIi Geen overeenstemming over honorering huis artsen Waf brengi de mmi gehouden op Donderdag 15 September, te 19 uur. Voorzitter: Mr P. H. W. F. Teilegen. Wethouders: J. den Hamer en M. de Vos. Raadsleden: F. Dieleman, D. M. Ollebek, J. van Riet, J. A. de Feijter, Dr M. E. H. Camps, W. J. Weterings, R. F. de Waal, R. Hol, A. Jansen, N. F. Dieleman, S. W. Henry, P. Fijn van Draat en M. van Langevelde. Secretaris: A. J. Dees. De Voorzitter opent de vergadering. 1. Vaststelling van de notulen van de vergade ring van 28 Juli 1955. Deze worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. L Het door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde raadsbesluit d.d. 14 Juni 1955, inzake verkoop van een perceel grond, ge legen aan de Industrieweg, alhier. 2. Idem, d.d. 14 Juni 1955, inzake aankoop van enkele perceeltjes grond aan de Dokweg van H. Polvliet en H. C. Machielsen. 3. Idem, d.d. 28 Juli 1955, inzake garantie geld lening Maria Stichting voor de bouw van een 3-kIassige kleuterschool. 4. Beschikking van de Minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid, d.d. 31 Augustus 1955, inzake erkenning van de gemeentelijke kindertoelageverordening. 5. Bericht van Gedeputeerde Staten van Zee land, dat tegen de wijziging van de tijdelijke ziektekostenregeling, d.d. 14 Juni 1955, geen bedenking bestaat. 5, Bericht van ontvangst van het Ministerie van Economische Zaken, inzake de bij raads besluit, d.d. 28 Juli 1955, vastgestelde vacan- tieregeling van kappers. 1. Jaarverslag 1954 van de stichting „Zeeuws- Vlaams Borgstellingsfonds." S. Jaarverslag 1953/'54 van de woningbouwver eniging „Werkmansbelang." Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten over het 3e kwartaal 1955 en het 2e halfjaar 1955. I*. Idem over het le kwartaal van de Centrale Dienst van Bouw- en Woningtoezicht en Ge meentewerken in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. U. Mededeling directeur P. T. T.-kantoor Ter- neuzen, inzake postbestelling Baandijk en Koedijk. 12: Mededeling inzake brievenbus bij G. de- Vriend, iï» Mededeling directeur P. T. T.-kantoor Ter- neuzen, inzake publieke telefooncel Axelse- straat. 14» Schrijven van Gedeputeerde Staten van Zee land, inzake garantie-uitkering kindertoelage aan de secretarissen en ontvangers. 15. .Schrijven van burgemeester en wethouders van Hulst, inzake adhaesiebetuiging motie gemeenteraad van Hulst voor de totstandko ming van een vaste oeververbinding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Nederland. De heer De Feijter: Meneer de Voorzitter, ik heb het jaarverslag van 'de woningbouwvereniging „Werkmansbelang," punt 8 van de ingekomen stukken, betrekkelijk vluchtig kunnen doorlezen. Zou het mogelijk zijn in het vervolg jaarverslagen van deze vereniging aan de raadsleden toe te zen- êen? Deze worden gedrukt en 15 exemplaren meer, brengen toch niet zulke hoge kosten met ach mee. Er zal dan beter kennis van genomen kannen worden, dan wanneer het jaarverslag bij de stukken ter inzage ligt. De Voorzitter: Wij zullen dit aan de woning bouwvereniging „Werkmansbelang" vragen. De heer De Feijter: Het verwondert mij, dat burgemeester en wethouders voorstellen om punt 15, inzake adhaesiebetuiging motie gemeenteraad ran Hulst voor de totstandkoming van een vaste oeververbinding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en werig Nederland, voor kennisgeving aan te nemen. Bij de raad heerst toch óók de mening, dat wij daar uiteindelijk naar toe zullen moeten. Dan pas kan het gesukkel met de bootdiensten een einde aemen. Meneer de Voorzitter, uit uw Nieuwjaars rede heb ik gemeend te mogen opmerken, dat U óók die mening toegedaan was. De heer Van Langevelde: Zou het niet wense- Igker zijn niet alleen adhaesiebetuiging uit' te spre ken, doch ook een grote actie op touw te zetten, niet alleen maar via de gemeenteraad van Hulst, doch met de Kamer van Koophandel en andere instanties om deze zaak beter op te zetten. De motie zal misschien terzijde worden gelegd. Een gezamenlijk' verzoek zal waarschijnlijk meer effect hebben. Zou het mogelijk zijn, dat de gemeente raad van Terneuzen dit aan Hulst verzoekt? De heer Fijn van Draat: Ik wil mij gaarne aan sluiten bjj de heer Van Langevelde. De heer Weterings: Ook ik wil mij graag aan sluiten bij de heer Van Langevelde. Het lijkt mij zeer belangrijk, dat er iets gaat gebeuren. Wij xoilen de grote trom moeten slaan. Anders zullen ■rü in dezelfde moeilijkheden blijven verkeren, zaals wij die thans meemaken. De Voorzitter: Het verheugt mij, dat er een zo grote belangstelling voor dit punt bestaat. Wij menen óók, dat het indienen van een motie hier niet bepaald de aangewezen weg is, omdat die, volgens mij, bij de instanties te weinig indruk maakt. Ik ben het volkomen met U eens, dat er ap dit punt iets gedaan moet worden, doch om jfit breed op te zetten, vereist een grote voorbe reiding. Geruime tijd geleden zijn in dit opzicht stappen gedaan en er worden voorbereidingen ge troffen om een zo groot mogelijke actie op touw te zetten om ten aanzien van dit punt de belang stelling te wekken, die daarvoor ter bevoegder plaatse nog altijd niet is. Bij het gemeentebestuur van Terneuzen bestaat de zeer levendige wens, iat er een behoorlijke oplossing wordt gevonden voor de verbinding tussen Zeeuwsch-Vlaanderen «n de overkant. Wanneer een en ander voor publi citeit geschikt is, dan hoop ik de raad tijdig in te lichten over de stappen op dit punt gedaan. Zonder hoofdelijke stemming worden bovenge noemde stukken voor kennisgeving aangenomen. Sa. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het verlenen van eervol ontslag aan mej. S. P. van Hecke als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil. Dit voorstel wordt zonder bespreking of hoof delijke stemming aangenomen. Sb. Idem tot het verlenen van eervol ontslag aan M. J. Quakkelaar als onderwijzer aan de Zuidlandschool. De heer Henry: Het spijt mij, dat het niet mo gelijk is gebleken de heer Quakkelaar voor onze gemeente te behouden. Hij is iemand die speciaal sp schaakgebied de naam van Terneuzen zowel in Nederland als in België hoog heeft gehouden. Hij behaalde nog laatst een prachtig resultaat op het hondstournooi te Leeuwarden, waar hij mede als summer 1 eindigde. Het spijt mij aan dit ontslag Se moeten medewerken, hoewel ik de heer Quak kelaar zijn benoeming bij het MULO-onderwijs in Oldenzaal van harte gun. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel aangenomen. 4a Idem tot benoeming van een tijdelijk leraar Hebreeuws aan de gymnasiale afdeling van het openbaar Lyceum in de vacature ds D. J. Couvee, met ingang van 1 September 1955. De aanbevelingslijst luidt: Ds A. C. Honders, N._ jTt-i-v predikarit te Sas van Gent. Overgegaan wordt tot stemming. De heren Van Riet en Ollebek vormen met de voorzitter het stembureau. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 13 op Ds. Honders, 1 op Zuster,, P. van Dun en 1 blanco. Ds Honders is benoemd. 4b. Idem tot benoeming van een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil in de vacature mej. S. P. Hecke. Aanbevolen worden: 1. Zuster P. van Dun te Sluiskil; 2. mej. A. Nagelkerke te Sluiskil. Er wordt overgegaan tot stemming. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 13 op Zuster P. van Dun, 1 op mej. A. Nagelkerke en 1 blanco. Zuster P. van Dun is benoemd. 4c. Zonder hoofdelijke stemming wordt beslo ten tot het instellen van een huurcommissie. De Voorzitter wijst de leden op de door burge meester en wethouders aanbevolen personen. Overgegaan wordt tot stemming. le lid. Uitgebracht worden 15 stemmen, waar van 9 op de heer S. J. Mielen, 4 op de heer A. de Bruijne, 1 op de heer H. E. du Puij en 1 blanco. De heer Mielen is benoemd. 2e lid. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 14 op de heer Du Puij en 1 blanco. De heer Du Puij is benoemd. 3e lid. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 10 op de heer J. M. Hamelink, 2 op de heer A. D. van Driel, 2 op de heer W. Dekker en 1 blanco. De heer Hamelink is benoemd. 4e lid. Uitgebracht worden 15 stemmen, waar van 10 op de heer W. Dekker, 4 op de heer A. F„ d' Hont en 1 blanco. De heer Dekker is benoemd. Overgegaan wordt tot stemming van een 5e 1$ uit de raadsleden. Uitgebracht worden 15 stem-" men, waarvan 4 op de heer Hol, 3 op de heer- Van Langevelde, 3 op de heer Weterings, 1 op de^ ming. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan1 4 op de heer Hol, 4 op de heer Van Langevelde, 3 op de heer Weterings, 1 op de heer De Feijter, 1 op de heer Ollebek en 2 blanco. Overgegaan wordt tot herstemming tussen de heren Hol en Van Langevelde. De beide candidate^ stemmen niet mee. Uitgebracht worden 13 stem» men, waarvan 6 op de heer Hol en 6 op de heer Van Langevelde. 1 stem is blanco. Krachtens het reglement van orde wordt ter stond tot loting overgegaan. Hierbij wordt uitge maakt dat de heer Van Langevelde is benoemd. De heer Van Langevelde neemt zijn benoeming aan. Overgegaan wordt tot stemming van de plaats vervangende leden van de huurcommissie. le plv. lid. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 9 op de heer G. Simons, 3 op de heer A. F. d' Hont, 1 op de heer A. de Bruijne, 1 op de heer L. Hangoor en 1 blanco. De heer Simons is benoemd. 2e plv. lid. Uitgebracht worden 15 stemmen, whftvan 11 op de heef J. Scheele, 1 op de heer Be Bruijne en 3 blanco. De heer Scheele is benoemd. 3e plv. lid. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 9 op de heer B. Burger, 2 op de heer d' Hont, 1 op de heer A. D. van Driel, 1 op de heer P. J. Hujjbrecht en 2 blanco. De heer Burger is benoemd. 4e plv. lid. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 9 op de heer F. P. Begijn, 3 op de heer d'Hont, 1 op de heer Weterings, 1 op de heer J. Boot en 1 blanco. De heer Begijn is benoemd. Overgegaan wordt tot stemming van een 5e plv. lid uit de raad. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 9 op de heer Hol, 2 op de heer Weterings, 1 op de heer Henry en 3 blanco. De heer Hol is benoemd en neemt zijn benoe- heer Gouwetor, deze zaak toelichten. Op het ogen blik gebeurt er evenwel niets bijzonders. Het uit breidingsplan was in grote lijnen aan de raad be kend. U wordt steeds tijdig op dé hoogte gebracht. De heer Henry: Vroeger is er inderdaad "reeds over het uitbreidingsplan gesproken, maar juist omdat deze gehele materie in onderzoek is, is al lies, naar mijn gevoelen, wat meer op losse schroe ven komen te staan. Ik wist op het ogenblik niet precies waar wij met de uitbreiding aan toe wa ren. Het is toch wel de bedoeling dat er étagewo ningen worden gebouwd? De Voorzitter: U bent wellicht misleid door de tekeningen, die erbij hebben gelegen. Deze teke ningen staan evenwel nog niet vast. Wij moeten enige spoed betrachten, omdat wij op verschillen de punten in tijdnood zitten. De plannen zoals deze werden voorgelegd, hebben wij ter visie ge legd, doch U hebt alle bevoegdheden om wijzigin gen aan te brengen. De heer Henry: Er wordt dus nog geen enkele definitieve beslissing genomen inzake de uiteinde lijke bestemming bij eventuele aanneming van de punten 8 en 9b. De Voorzitter: Bij punt 8 stellen wij de partiële wijziging van het uitbreidingsplan vast. Dit is een onbelangrijke wijziging van een al bestaand uit breidingsplan, er gebeurt niets bijzonders mee. Een belangrijk punt komt eerst bij 9b aan de orde, doch de tekeningen zullen U eerst worden ge toond. De commissies worden hiervoor eerst ge hoord. De heer Henry: Bij punt 8 wordt dus wel vast gesteld dat de woningen worden gebouwd? De heer De Vos: Misschien mag ik ook nog een kleine toelichting geven. Wanneer wij zouden moeten wacjiten totdat het uitbreidingsplan volle dig klaar is, dan konden wij een hele tijd niet doorwerken. Er is herhaalde malen, ook door de heer De Feijter, 1 op de heer Ollebek en 3 blancof raad, op aangedrongen om bepaalde voorzieningen Overgegaan wordt tot een nieuwe vrije stern- je treffen. Om zo vlug mogelijk voort te gaan zijn wij tot deze partiële wijziging gekomen. De punten 8 en 9a houden ten nauwste met elkaar verband. 'Punt 9a kan niet doorgaan, wanneer punt 8 niet aangenomen wordt. Daarom moeten wij wel de gelijk de partiële wijziging vaststellen om te kun nen werken aan de onteigening. Dit staat ook in het onteigeningsbesluit. Een en ander loopt paral lel; wij kunnen derhalve niet wachten. De heer Henry: Ik wist uit de aard der zaak niet, dat de plannen van vroeger, nu gehandhaafd zouden blijven. De Voorzitter: Wij zijn tot partiële wijziging overgegaan, omdat het bureau van de Wederop bouw in Middelburg dit wenste. Wij hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om de situering van de sitraten enigszins te wijzigen. De heer Henry: Ik zal mijn stem aan dit voor stel geven. Mijn verlangen is alleen, wanneer dat mogelijk is, tijdig een inzicht te krijgen van het geen in het college leeft t.o.v. de toekomstige uit breidingsplannen der gemeente. De Voorzitter: Dat hebben wij destijds steeds ge daan. xliJ;- De heer Hol: Meneer de Voorzitter, ik wH mij graag aansluiten bij de wens van mijn fractiege noot, de heer Henry. Wanneer de plannen tot een meer vastere vorm komen, zou ik het op prijs stellen, indien deze werden besproken met de des betreffende commissie. Verdient het geen aanbe veling, zuiver uit een oogpunt van voorlichting, om bij de besprekingen of desnoods even na die be sprekingen, de gehele raad te betrekken Het gaat hier om plannen van een dermate grote draag wijdte, dat de raad toch wel kan worden voorge licht door de heer Gouwetor. De Voorzitter: Wanneer het nodig is, zal dit zeker gebeuren. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel aangenomen. ming aan. De Voorzitter: Ik verzoek de heren uit de geko zen leden een voorzitter en een plaatsvervangend voorzitter te kiezen. Overgegaan wordt tot stemming van een voor zitter. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 10 op de heer Van Langevelde, 3 op de heer Mie len, 1 op de heer Du Puij en 1 blanco. De heer Van Langevelde is benoemd en neemt zijn benoeming aan. Overgegaan wordt tot stemming van een plaats vervangend voorzitter. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 6 op de heer Mielen, 2 op de heer Hamelink, 1 op de heer Dekker, 1 op de heer N. F. Dieleman, 1 op de heer Simons, 1 op de heet Hol en 3 blanco. Overgegaan wordt tot een 2e vrije stemming. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 6 op de heer Mielen, 5 op de heer Hamelink, 1 op de heer Hol en 3 blanco. Overgegaan wordt tot herstemming tussen d,e heren Mielen en Hamelink. Uitgebracht worden 15 stemmen, waarvan 10 op de heer Mielen en 5 op de heer Hamelink. De heer Mielen is benoemd. 5. Idem a. tot vaststelling van een regeling inzake garantie-uitkering kindertoelage b. tot wijziging van het algemeen ambtena renreglement. 6. Idem tot aankoop gronden in de Zuid land- polder. 7. Idem tot verkoop van gronden aan de Indu strieweg. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming woé den deze voorstellen aangenomen. 8. Idem tot vaststelling van een partiële wijzi ging van het uitbreidingsplan. De heer Henry: Meneer de Voorzitter, de pun ten 8 en 9b behoren, geloof ik, wel tot de belang rijkste punten van deze agenda. Ik hoop, dat U mij wilt toestaan over deze 2 punten in het algemeen iets naar voren te brengen. Wij krijgen hier een voorstel, enerzijds om tussen de Dokweg en het. Zwaantje een nieuw stadsgedeelte te bouwen en anderzijds om in de buurt van de Koedijk belang rijke complexen sportvelden en ook een begraaf plaats aan te leggen. De Voorzitter: Het gaat bij punt 9b alleen over onteigening. j. De heer Henry: Het gaat toch ook over de uit voering van de sportvelden. 'Bij de algemene be schouwingen van vorig jaar is ook reeds gevraagd om, alvorens een voorstel in te dienen tot wijzi ging van het uitbreidingsplan, deze zaak óf wel te bespreken in de commissies óf wel eventueel met bijstand van Ir Gouwetor een uitvoerig exposé hiervan te geven in de raad. Ik vind het enigszins bezwaarlijk, hoewel ik met het voorstel accoord ga, om hier ten aanzien van de uitbreiding van onze gemeente te besluiten, terwijl wij eigenlijk niet weten wat de bedoeling is van de architect, namelijk op welke wijze hij de uitbreiding van on ze gemeente ook in de toekomst ziet. Ik had liever gezien, dat men een uitbreidingsplan, zij het dan niet helemaal klaar, maar dan toch met enig per spectief, had voorgelegd, dan een partiële wijzi ging. Tevens had ik graag gezien, dat burgemeester en wethouders, alvorens dit voorstel te doen, een algemeen inzicht hadden gegeven omtrent de uit breidingsplannen, die in het college leven. De Voorzitter: In de toelichting is een en ander omtrent dit besluit omschreven. Wij zijn voor de moeilijkheid komen te staan dat de hoofdingenieur directeur van de Wederopbouw en Volkshuisves ting bezwaar maakt tegen het uitbreidingsplan zo als het was vastgesteld, dus moet een partiële wij ziging van het uitbreidingsplan worden voorge legd. In het bestaande plan is enige wijziging in de stratenaanleg aangebracht. Hoe een en ander straks bebouwd zal worden, ik spreek nu tegelijk over punt 9b, zal aan de raad worden voorgelegd. Eventueel zal onze stedebouwkundig adviseur, de- 9a. Idem tot onteigening van gronden in het bouwplan Zeven Triniteitspolder (2e gedeel te). Dit voorstel wordt zonder bespreking of hoofde lijke stemming aangenomen. 9b. Idem tot voorlopige goedkeuring van een plan tot onteigening van gronden in de Zuid- landpolder ter uitvoering van het project SportparkBegraafplaats. De heer F. Dieleman: Ik heb er bezwaar tegen dat een dergelijk oppervlakte cultuurgrond voor ^sportvelden wordt gebruikt. De Voorzitter: Dit is thans niet aan de orde, doch kan bij de behandeling van het uitbreidings plan worden behandeld. Tegen de onteigening hebt U geen bezwaar? Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 10. Idem tot wijziging van de legesverordening. 11. Idem tot vaststelling vergoeding beloning vakonderwijzers bijzondere scholen voor 1954. 12. Idem tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 72 der lager onderwijswet 1920: a. aan de vereniging voor Chr. onderwijs te Ter neuzen voor aanvulling opbergruimte in één der lokalen van de school aan de Jozinastraat; b. idem voor verbrediAg van het tegelpad naar de rijwielbergplaats en de inrichting, stoffe ring, meubilering van de kamer voor het hoofd en personeel, tevens te gebruiken als ontvangkamer en ruimte voor opberging schoolbehoeften t.b.v. de ULO-school aan de Grenulaan. 13. Idem tot het garanderen van een geldlening te sluiten door de woningbouwvereniging „W erkmansbelang". Bovengenoemde voorstellen worden zonder be spreking of hoofdelijke stemming aangenomen. 14. Idem aanvraag verhoging subjectieve bij drage gemeentefonds. De heer Henry: Meneer de Voorzitter, is er nog niets bekend omtrent de hoogte van de subjectieve bijdrage? De Voorzitter: Uit praktische overwegingen doen wij dat niet, omdat men anders vast zit aan het bedrag. Wij kunnen zelf nog niet bij een ruwe be nadering schatten hoe groot het bedrag moet zijn. De heer Henry: De uiterste datum voor het dienstjaar 1956 is 1 October. Men zou er uiteraard van uit kunnen gaan dat de begroting dan is be handeld. De Voorzitter: Omdat wij het zo gauw klaar moesten hebben, konden wij niet zeggen welk be drag wij nodig hebben. Er is geen enkel bezwaar daarmede later te komen. De heer Den Hamer: Een juiste berekening zal eerst gegeven kunnen worden na een paar maan den, wanneer meer definitieve cijfers bekend zijn, bij de vaststelling van de begroting. Hierop kan de aanvrage niet wachten. Wanneer door Gede puteerde Staten de bijdrage wordt behandeld, moeten wij deze vanzelfsprekend met cijfers kun nen staven. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 14. Idem tot wijziging van de gemeentebegro ting, dienst 1955. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt dit voorstel aangenomen. 15. Omvraag. De heer Van Langevelde: Meneer de Voorzit ter, ik wij graag evenwijprugkomen op hetgeen door de heer H. de Meijer ten opzichte ,van onze haven in da courant is geschreven. Er wordt een verwijt gemaakt aan de gemeenteraad; deze zou namelijk de belangen van de haven vergeten zijn. Toen de heer Lambrechtseij van Ritthem afscheid nam van de raad, heeft hij de belangen van de haven naar voren gebracht. Er is een haven commissie in het leven geroepen om de beschik king over kranen te. verkrijgen. Hierover gaat ook het stuk van de heer F. B. J. de Meijer. Ik vraag mij af of de havencommissie wel voldoende actief is. Is deze wel na de indiening van het besluit door middel van Gedeputeerde Staten bij de Minister geweest. Daar ligt het criterium. De Voorzitter: Het verheugt mij, dat U dit punt aansnijdt. De heer De Meijer weet evengoed als ik, dat het bestuur van de havencommissie bij her haling op het Ministerie is geweest. Ook ik ben hiervoor op het Ministerie geweest. Men heeft ons bericht, dat de stukken in behandeling zijn. Het is echter moeilijk hier doorheen te breken, en wij bezinnen ons om een andere weg te gaan bewandelen. Wij kunnen er evenwel van over tuigd zijn, dat, wanneer er iemand in Terneuzen achteraan zit, dit zeker de havencommissie is. De heer Van Langevelde: Ik heb dit naar voren gebracht, omdat de raad in een verkeerd daglicht werd gesteld. De raad was een van de eersten die een tamelijk groot bedrag beschikbaar heeft gesteld, terwijl deze ook zijn volle medewerking gaf en nog geeft. Hier treft de raad geen blaam. De heer N. F. Dieleman: Ik wil mij gaarne bij de heer Van Langevelde aansluiten. De gemeen te Terneuzen heeft een groot bedrag uitgetrokken. Wat hebben de werkgevers in Terneuzen, de pro vincie en hej; rUk daarop gedaan? De stukken zijn van hieruit naar Middelburg gegaan en daar liggen deze waarschijnlijk nog. De Voorzitter: De stukken zijn nu in Den Haag. De heer N. F. Dieleman: Ik heb in het plaatse lijk blad gelezen, dat Terneuzen wordt achterge steld bij Delfzijl en Harlingen. Wij hebben .hier een paar Engelse kranen ge kregen. De aanwezige kranen met een grijper waarbij men nog aan een touwtje moet trekken, zijn echter zeer ouderwets. Op deze belangrijke kwestie moet zeker de aandacht gevestigd wor den. Ik zou willen, dat van burgemeester en wet houders, alsmede van de werkgevers en werk nemers actie wordt gevoerd dat er een betere haven-outillage in Terneuzen gevestigd wordt. De Voorzitter: Men zal gaarne met deze stem men uit de raad naar Den Haag gaan om daar op afdoening van deze aangelegenheid aan te dringen. De heer Camps: Meneer de Voorzitter, nu de scholen weer zijn begonnen, zijn er in Sluiskil zeer veel ouders, die met angst hun kinderen naar school zien gaan en terugkomen. De R.K. school staat in het noordelijk gedeelte en de Chr. school en openbare lagere school in het zuidelijk gedeelte. De kinderen moeten over de rijksweg langs het kanaal, waar het verkeer zeer druk is. Misschien is het mogelijk om bijv. langs de openbare school in Sluiskil een doorbraak te verkrijgen die met het zuidelijk gedeelte naar het noordelijk gedeelte in verbinding staat, met name een verbinding over de spoorweg» en de rij kswaterleiding. Misschien kan Ir Gouwgtor hierover zijn visie geven. De Voorzitter: Een van de grote moeilijkheden is, dat wij voftr Sluiskil nog nooit konden komen tot een uitbreidingsplan. Wij weten niet wat de toekomst voor Sluiskil inhoudt. Wij kunnen voorstellen oih een viaduct te maken, doch dit is een kostbar^ geschiedenis: Als ik hq^ goed begrijp, dan komt het meren deel van de kinderen van de westzijde van het kanaal. De heer Camps: Dit is inderdaad het geval. De Voorzitter: Misschien is het mogelijk om de heggen bij de spoorweg iets te verplaatsen. De heer Camps: Het zou jammer zijn wanneer er een ongeval zou plaatsvinden en eerst daarna maatregelen werden getroffen. De Voorzitter: Dit dient zeker voorkomen te worden. De heer Jansen: Naar ik heb vernomen is de verkoop van de voormalige Chr. school te Sluiskil niet doorgegaan. Is dit werkelijk zo? De heer Den Hamer: De verkoop hiervan is inderdaad niet doorgegaan, omdat de Rijkswater staat hiertegen bezwaar maakt. De heer Jansen: Zou het misschien mogelijk zijn om van die school een zaal te maken voor vergaderingen e.d.? De Voorzitter: Bestaat hieraan behoefte? Het gebouw is niet zo gelukkig gelegen. De heer Den Hamer: Dit gebouw staat hier voor nu niet d,irect op de geschiktste plaats, doch het verkeert in goede staat. Dat de Rijkswater staat hier geen werkplaats wil hebben, is even wel te verstaan. De heer Jansen: Is van de zijde van de Rijks waterstaat nog verdere medewerking nodig om hiervan een zaal te maken? De heer Den Hamer: Bestaat hieraan behoefte? Toestemming van de Rijkswaterstaat is vereist. De heer Jansen: In Sluiskil voldoen de bestaan de zaaltjes niet bij alle gelegenheden. Het jeugd- gebouw heeft een aardige zaal, doch deze is zeer klein. In de tweede plaats is dit niet zo doelmatig gebouwd. De Voorzitter: Voor een eventuele verbouwing zouden wij toestemming nodig hebben, doch ik vrees dat de Rijkswaterstaat deze niet zal geven. Wij zullen echter een en ander bekijken. De heer De Vos: De ligging van het gebouw is buitengewoon excentrisch. De heer Hol: Meneer de Voorzitter, ik heb ge constateerd dat de Bailybrug over de WestsluiS sedert 14 dagen buiten gebruik is. Dat dit funest is voor het verkeer, behoeft geen betoog. Is het U of het college misschien bekend of in dit ver band voorzieningen worden getroffen en zo niet, kan dit dan van de zijde van het gemeentebestuur bevorderd worden? De Voorzitter: Hiernaar kan geïnformeerd worden, doch ik ben ervan overtuigd, dat de Rijks waterstaat hiermede de meeste spoed betracht. De heer Fijn van Draat: Meneer de Voorzitter, ik heb gelezen dat de helicopterdienst van Brus- sel naar Rotterdam begin October zal starten. Is er iets bekend over een eventueel landingsterrein te Terneuzen? De Voorzitter: Destijds heeft de gemeente Ter neuzen zich bereid verklaard een terrein aan te wijzen dat haars inziens geschikt was als heli port. Andere gemeenten hebben dit eveneens ge daan. Onlangs is er iemand geweest van de Rijks luchtvaartdienst die de terreinen heeft bekeken. Nu is het wachten welk terrein volgens de Rijksluchtvaartdienst het meest in aanmerking komt. Verder is hiervan niets bekend en wij zul len dus even moeten afwachten. Het is mij wel bekend dat, mocht het terrein in Terneuzen kun nen worden gebruikt, degene die een en ander gaat exploiteren moet zorgen dat er nog een tegelveld komt, waarop de helicopter kan dalen. Tevens zouden er een paar gebouwtjes voor de douane moeten komen. De heer Fijn van Draat: De helicopter komt hier waarschijnlijk slechts éénmaal per week. Is het nu beslist noodzakelijk dat er gebouwtjes voor de douane komen? De Voorzitter: Of dit noodzakelijk is, kan ik niet beoordelen. De heer Hol: Misschien kunnen zij het oude douanekantoor gebruiken. De heer N. F. Dieleman: Is het U misschien bekend welk terrein is aangewezen? De Voorzitter: De Rijksluchtvaartdienst heeft geen bezwaar tegen het terrein van de oude ijs baan, tussen de kanaalarmen. Dit is van de Rijks waterstaat. Ongeveer een jaar geleden heb ik hierover gesproken met de heer Ir Neeteson, die hiertegen geen bezwaar had. De heer Fijn van Draat: Wordt er inderdaad per 1 October gestart? De Voorzitter: Ik persoonlijk geloof het niét. In welke maand gestart zal worden kan ik U niet zeggen. i' De vergadering wordt gesloten. Een gisteren door de zieken fondsraad na een gedachtenwis- seling gehouden stemming over een tussen de organisaties van ah gemene ziekenfondsen en de lan delijke huisartsenvereniging overeengekomen honoreringsre geling, heeft niet de voor goed keuring daarvan vereiste gekwa lificeerde meerderheid van stem men opgeleverd. De goedkeuring is dus niet verleend. Uitgebracht werden 31 stemmen, waarvan 18 vóór en 13 tegen goedkeuring. Het reglement van orde voor de ziekenfondsraad bevat de be paling dat een besluit van de raad over zaken een meerderheid van tenminste tweederden van 't aantal der stemmende leden ver eist. ZONDAG 25 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Gevar. progr.; 10.00 Met en zonder omslag; 10.25 Gram.; 10.40 Toespraak; 10.50 Gram.; 11.20 Hoorspel; 12.00 Orkest; 12.30 Sport; 12.35 Even afrekenen, he ren; 12.45 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.10 Gram.; 13.15 Voor de jeugd; 13.25 Gevar. progr. voor de militairen; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Kamerorkest; 15.05 Disco causerie; 15.45 Lezing; 16.05 Dansmuz.; 16.30 Sportrevue; 17.00 Volksmuziek; 17.30 Voor de kin deren; 17.50 Sportjournaal; 18.15 Nieuws; 18.30 Doopsgez. kerkd.; 19.00 Kinderdienst; 19.30 Cause rie; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte muziek; 20.55 Voordracht; 21.10 Lichte muziek; 21.30 Act.; 21.40 Lichte muziek; 22.05 Gram.; 22.35 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.25 Gram. HILVERSUM II; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws en waterstanden; 10.00 Causerie; 10.30 Kerkdienst; 12.00 Gram.; 12.15 Gram.; 12.20 Apolo gie; 12.40 Gram.; 12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nieuws; 13.10 Lunch concert; 13.40 Causerie; 13.55 Gr. 14.00 Viool, viola da gamba en clavecimbel; 14.30 Sopraan en orgel; 14.50 Pianokwartet; 15.20 Gram.; 16.10 Katholiek Thuis front overal; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Kerkdienst; 18.30 Gewijde muziek; 18.50 Kerkelijk nieuws; 18.55 Boekbespr.; 19.10 Gewijde muziek; 19.30 Causerie; 19.45 Nieuws; 20.00 Gram.; 20.40 Act.; 20.55 De gewone man; 21.00 Promenade orkest; 21.30 Hoor spel; 22.20 Instr. octet; 22.40 Causerie en avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Opera- en bel cantoconcert; 14.50 Voetbalwed strijd Tsjecho-SlowakijeBelgië; 16.50 Gram.; 17.45 Nieuws; 18.05 Orkest; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nieuws; 19.30 Lichte muz.; 21.30 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Lichte muziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. MAANDAG 26 SEPTEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.30 Lichte muziek; 9.00 Gym.; 9.35 Waterstanden; 10.00 Voor de oude dag; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Kamermuziek; 10.35 Voor de zie ken; 11.20 Bariton en piano; 11.40 Voordracht; 12.00 Accordeonork.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Lichte mu ziek; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Cantate; 14.40 Gr.; 15.10 Hoorspel; 16.30 Kamerork.; 17.15 Gram.; 17.30 Instr. kwartet; 17.50 Mil. comm.; 18.00 Nieuws; 18.20 Act.; 18.30 Orkest; 19.00 Gr.; 19.10 Voor de jeugd; 19.45 Rege ringsuitzending; 20.00 Nieuws; 20.05 De familie Doorsnee; 20.35 Dansmuziek; 21.10 Causerie; 21.25 Gram.; 22.45 Causerie; 23.00 Nws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muziek; 7.30 Gram.; 7.45 Meditatie; 8.00 Nieuws; 8.15 Sport; 8.25 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Salonorkest; 11.40 Sopraan en piano; 12.10 Gram.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Zigeuner kwintet; 12.53 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Orkest; 14.05 Causerie; 14.35 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Lichte muziek; 15.45 Gram.; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Kamermuziek; 17.00 Vóór de kleuters; 17.15 In str. septet; 17.40 Koersen; 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Mannen koor; 18.15 Sport; 18.25 Kamer muziek; 19.00 Nieuws; 19.10 Or gel; 19.30 Causerie; 19.45 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Amus. muziek; 20.50 Hoorspel; 21.40 Gram.; 21.55 Kamermuziek; 22.00 8ste Heinrich Schütz Feest Am sterdam 1955; 22.45 Avondover denking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gr. BRUSSEL (VI.): 12.15 Pianore cital; 12.30 Weerbericht; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Pia norecital; 13.00 Nws; 13.15 Ork.; 15.20 Strijkkwartet; 16.00 Koer sen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Franse les; 18.15 Klass. muz. 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws, 19.40 Gram.; 20.00 Orkestconc.; 21.00 Kunstkaleidoscoop; 21.15 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Gr.; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 6