De Wereld van week tot week nieuw parlementair jaar is begonnen Het debat in de Bondsdag Afscheid van de oude "De Hoop" RECHTSZAKEN tweede blad Luxe Postpapier Zaterdag 24 September 10 i-aargang No. 356S Troonrede, Miljoenennota, Woningnood en Atoomgevaar het atoomgevaar LAOS Japanse spoorwegen verantwoordelijk gesteld voor ramp met veerboot Vaderland Vertrouwen Adèle en Jane Milliardair Schoonmoederdag Kunstwerk Klas Ideale vrouw Zwart Griekenland en de N. A. V. O. VOOR DE VROUW Het verzorgde been m VRIJE De jaarlijkse Prinsjesdag is weer achter de rug. Hare Maje steit de Koningin heeft traditie getrouw in een sfeervolle plech tigheid het nieuwe zittingsjaar van de Staten-Generaal met het uitspreken van de troonrede ge opend. De troonrede zelf, een staats stuk, opgesteld; door de ministers van de verschillende departemen ten, bevat dit jaar weinig nieuws De 'activiteit van de ministerraad zal zich beperken tot enkele nieu we wetsontwerpen, die reeds op stapel stonden en waarvan de normale afwikkeling voor de ko mende verkiezingen van volgend voorjaar mag worden verwacht. Enkele van deze nieuwe wets ontwerpen zijn: een nieuwe Ar menwet, de Deltawet en een aantal ontwerpen-grondwetsher ziening. Daarnaast spreekt de troonrede over de internationale verhoudingen, speciaal in NATO- en Beneluxverband, terwijl ook de ontwikkeling der atoomener gie met grote belangstelling wordt gevolgd, hoewel in dit op zicht een achterstand voor ons land is in te halen. vangen, maar op de duurzaam heid van deze economische situa tie mag niet worden gerekend. Een ander probleem, waaraan de volle aandacht moet worden besteed, is dat van de nationale defensie. Men staat voor de moei lijke keus de defensie-uitgaven te besnoeien door inkrimping van de defensiemiddelen en daardoor een achterstand te krijgen bij de verdediging in NATO-verlband of zich extra-inspanning te getroos ten om 'de defensie op peil te hou den, daar van buitenlandse hulp niet teveel verwacht mag worden. 1 EN VOLKSVIJAND NO LEGER. De troonrede wijdt ook een pas sage aan de woningnood. Het be hoeft uiteraard geen verrassing te wekken, dat dit probleem be stempeld is tot volksvijand no 1. Het bouwprogramma voor 1956 houdt in, dat het aantal te bou wen woningen groter zal zijn dan vorig jaar, namelijk 5000, waar door het totaal der te bouwen woningen komt te staan op lO.OOO. Men is ven mening, dat de hui dige capaciteit in de bouwnijver heid ten volle moet worden be nut, waarbij aan de woningbouw voorrang moet worden verleend boven de bouw van openbare ge bouwen, terwijl ook aan de gebouwen voor industriële doel einden grote aandacht moet wor den besteed. Om een compleet inzicht te krijgen van de woning nood zal een woning- en gezins- telling worden gehouden, waar van de kosten rond 5 millioen gulden zullen bedragen. Door de ontwikkeling in de atomische sector zullen wijzigin gen in de organisatie van de land strijdkrachten moeten worden aangebracht, het geleide projec tiel zal door de steeds hogere snelheden, die met de bombarde mentsvliegtuigen worden bereikt haar intrede in de Nederlandse luchtdefensie moeten doen, daar bij een eventuele oorlog de lucht slag een belangrijke factor zal ziJn- De invloed van de atomische vernietigingswapens kan ook voor de strijd op zee van door slaggevende betekenis zijn, zodat een snellere verplaatsingsmoge lijkheid van de zeekrachten moet worden begunstigd. De "Nederlandse defensie ter zee, te land en in de lucht zal paraat moeten zijn te alle tijde, waardoor aanpassing aan de steeds verdergaande technische ontwikkeling een dringende nood zaak is. VONNISSEN IN DE ZAAK VAN DE VERSTEKELINGEN OP DE „ZONNEWIJK". Anita Williams, de 18-jarige verstekelinge van Samoa, die vo rige week uit een afgesloten hut op het Nederlandse vrachtschip „Zonnewijk" wist te ontsnappen door zich door een patrijspoort te wringen, is in een voorstad van Sydney aangehouden, in ge zelschap van een lid van de be manning van de Zonnewijk Dirk van der Heyden, die was achtergëbleven toen zijn schip naar Melbourne vertrok. Het tweetal werd tot zes maan den gevangenisstraf veroordeeld in afwachting van hun uitwij zing. Een ambtenaar van het de partement voor immigratie, Wal lace, deelde de rechtbank mee, dat intussen regelingen zullen worden getroffen om Anita te rug te brengen naar Auckland De Westduitse Bondsdag heeft eenstemmig de diplomatieke be trekkingen van de bondsrepu bliek met Moskou goedgekeurd. Hij heeft zijn besluit laten ver gezeld gaan van een resolutie, waarin van de grote mogendhe den wordt verlangd, dat zij in Genève de vereniging van Duits land tot één van hun wezenlijke taken zullen maken. Opnieuw heeft de Bondsdag de Duitse een heid uitdrukkelijk verlangd en hij heeft zich in dit verband ook aangesloten bij de in Moskou door dr. Adenauer gemaakte re serves ten aanzien van de Oost- duitse grenzen en de bevoegdhe den van de Oostduitse regering. In de verklaring wordt gezegd dat de hierover door de Oostduit se regering gegeven verklarin gen als niet verbindend be schouwd kunnen worden. Voorts heeft de Bondsdag een stemmig zijn „zekere verwach- ölvllllliro J 7/ in Nieuw-Zeelartd, waar zij enige uitgesproken, dat de terug- ir,nr,oicnVipn voering der veroordeelde Duit- wekcn geleden in ig,ezelschap van een vriendin met hulp van Van der Heyden aan -boord van de „Zonnewijk" was gekomen. De vriendin, die bij haar ontsnap pingspoging te Sydney werd ge grepen, is inmiddels naar Nieuw- Zeeland teruggezonden. De im migratie-ambtenaar verklaarde verder, dat Van der Heyden per vliegtuig naar Melbourne zal worden overgebracht, als de ge zagvoerder van de „Zonnewijk hem tenminste terug wil hebben. Anders zal Van der Heyden naar Nederland worden gestuurd. EEN TEKORT VAN MILLIOEN. 5801 Ook de millioenennota werd in de middag van deze derde Dins dag in September zoals te doen gebruikelijk door de minister van Financiën aan de Tweede Kamer aangeboden. Algemeen spreekt uit de nota een behoedzaam be leid voor het komende jaar maar dit neemt niet weg, dat men het totale uitgave-budget berekent op 6682 millioen gulden, waarvan slechts 6102 millioen door budge- taire middelen wordt gedekt, zodat een totaalbedrag van 580 millioen gulden ongedekt is. In vergelijking met vorig jaar valt te constateren, dat dit nade lige saldo practisch gelijk, is met dat van 1955, toen het 610 mil lioen gulden groot was. Dit vindt zijn oorzaak in verschillende feiten. De oorspronkelijk beraam de uitgaven liggen belangrijk hoger dan vorig jaar, rekening moet worden gehouden met het nadelige deficit van het land bouwegalisatiefonds. Daartegen over staan de vermeerderde be lastingopbrengst ondanks de be lastingverlaging van 1 September Op de kop van IJmuidens vis sershaven is het Donderdagmid dag geen dramatisch afscheid geworden van het witte hospi taalschip „De Hoop", dat veertig jaren lang de Nederlandse vis sers heeft gediend in storm en ontij, bij radiomankement en ziekte. De Nederlandse vlag is van de achtermast gestreken door schipper Willem de Vreugd, die haast een kwart eeuw dit schoe- nertje van 42 jaren oud onder de stevige benen heeft gehad en de nieuwe eigenaar Rasmus Ras mussen uit Noorwegen heeft er de Noorse driekleur voor in de plaats gehesen, waarna de heer E. Crone, vice-voorzitter van de vereniging, die de oude „De Hoop" exploiteerde en er sinds kort een pracht van een nieuw schip voor in de plaats kreeg, de blauwe vaan van de vereniging heeft la ten zakken. Schipper De Vreugd, die de j.l., de verlaging van het nadelige rejs naar Noorwegen als naviga- saldo van de aflopende uitgaven tor meemaakt en een gemengde voor herstel van oorlogs- en wa-Nederlands-Noorse bemanning tersnoodschade met 417 millioen onder zich heeft, kon haast niet gulden. Desondanks spreekt uit de mil lioenennota de bezorgdheid van de minister over het niveau der rijksuitgaven, dat nog steeds stijgende is en in eerste instantie door de opgebrachte middelen, die ook stijgende zijn gezien de economische welvaart van het ogenblik, kunnen worden opge- wachten op deze korte plechtig heid, want juist nu w^s de zee als een spiegel en de wind zuid, zodat het schoenertje op zijn ge mak Zondagavond in het verre vissersplaatsje aan Noorwegens westkust kan binnenlopen. Daar zal reder Rasmussen „De Hoop grondig laten veranderen: van de steven tot de kerkzaal. Niet echter met oneerbiedige hand, want deze visser van oeroude professie heeft zoveel waardering voor het werk van het Neder landse hospitaalkerkschip gekre gen, dat hij er op stond de wand- teksten en versjes, die in de zie kenzaal waren opgehangen te la ten hangen, zodat „Scheepken onder Jezus' hoede" meegaat naar het plaatsje Vedavaagen en de bevolking daar kan zien, hoe de Nederlanders hun schepen op zee houden ten behoeve van zee lieden van elke nationaliteit, zo als de vereniging, die haar oude „De Hoop" verkocht, het zelf omschrijft. Het hospitaalkerkschip zal wor den verbouwd tot trawler, die zowel voor de visserij op de ver re gronden bij IJsland als voor de visserij onder de Noorse kust geschikt zal zijn. Daartoe wordt de markante steven van het schip in een „soft nose" veran derd, de kerkzaal wordt visruim en de brug gaat zeker drie meter naar achteren, zodat er van de oorspronkelijke silhouet weinig over zal blijven. Maar liever aan deze Noorse reder dan aan een Griekse gegadigde heeft het be stuur van de vereniging haar eigendom verkocht, omdat de be jaarde schoener nu tenminste een door zorgen omringde toe komst tegemoet gaat en boven dien zijn oude bestemming blijft volgen: werken op de visgronden van oceaan en Noordzee. Voor deze verkoop hebben alle Nederlandse scheepsmakelaars zich zonder plichtsplegingen of geldelijke consequenties inge spannen: elke makelaar bood de oude „De Hoop" aan en het is tenslotte een sport geworden, wie er het meest voor kon krijgen. Een Amsterdams bedrijf bemid delde voor de uiteindelijke trans actie, die besloten werd met de kleine vlaggenparade op het bo vendek van de „De Hoop". Tegen zes uur is het blanke scheepje voor het.laatst de pie ren van IJmuiden uitgevaren: koers Noord. Met een trotse eige naar aan boord en een vertrouwd schipper-navigator aan het roer. In totaal zijn er 12.023 vissers door de „De Hoop"-dokter gehol pen in al die jaren, sinds het schip in 1912 te Haarlem van de werf gleed. Een nieuwe carrière is begonnen en de verkopers ver heugd ƒ40.000,zien uitbetalen voor een schip dat weliswaar 42 jaren oud is, maar in puike staat van onderhoud verkeert en na de grote verbouwing nog vele ja ren verder mee zal kunnen. sers uit de Sowjet-Unie ten spoe digste zal worden verwezenlijkt, De oppositiepartij liet haar in stemming vergezeld gaan van scherpe critiek op de tot dusver re door de Bondsregering en de Westelijke mogendheden gevoer de politiek met betrekking tot het herstel van de Duitse een heid. Het moest volgens de so cialistische partijvoorzitter Ol- lenhauer, die het debat opende, duidelijk zijn, dat de Westelijke verdragspolitiek niet de sleutel tot de Duitse eenheid kon geven. Naar zijn opvatting was de door de Bondsregering gevolgde poli tiek in Moskou volledig in elkaar gestort. De verantwoording daar voor lag volgens Ollenhauer ook bij de Westelijke mogendheden, die hij verweet, dat zij voor het sluiten van de verdragen van Parijs verzuimd hadden ernstig te onderzoeken of een andere oplossing met Moskou mogerijk geweest ware. Dit verzuim was volgens Ollenhauer geheel en al ten goede gekomen aan de Rus sen, die „thans in deze kwestie sterker zijn geworden dan ooit". Ollenhauer beschouwde de ge troffen regeling als een succes der Sowjet-Unie. De leider van de oppositie ver langde van de Bondsregering, dat zij zich thans zo actief moge lijk zou inschakelen in de voor bereiding van de conferentie van Genève. N.V. Fa. P. J. van de Sande Een hoge functionaris van de communistische verzetsbeweging Pathet Lao is naar de koninklij ke regering van Laos overgelo pen, aldus een communiqué uit Vientiane. De communisten be schuldigden de regering er van de betrokkene, majoor Keona- korn geheten, te hebben ont voerd. Radio Noord-Vietnam meldt, dat het opperbevel van de Pathet Lao bij de internationale com missie van toezicht heeft ge klaagd over aanvallen van Lao- tiaanse strijdkrachten op eenhe den van de Pathet Lao en over represailles tegen de Laotiaanse bevolking. Slechts een moedig initiatief der Bondsregering zou, volgens Ollenhauer, een overeenkomst der groten op grondslag van de status quo kunnen voorkomen. Tegelijk echter moest de Bonds regering vermijden „de laatste Mohikanen van de koude oor log" te worden. In geval van een handhaving van de status quo vreesde Ollen hauer voor de mogelijkheid, dat de Duitse eenheidswil nog eens zou voeren tot een nieuwe na tionalistische golf, die grote ge varen voor de vrede zou inhou den. Wat de verhouding tegenover de Oostduitse regering betreft, sloot Ollenhauer zich aan bij het standpunt der regering, daar van een erkenning geen sprake zal kunnen zijn. Hij meende evenwel dat de Bondsregering de kans om haar stem in Genève te doen horen niet mag verzuimen. Wan neer zij naar Genève zou worden uitgenodigd, diende zij daar vol gens Ollenhauer heen te gaan zonder rekening te houden met de mogelijkheid, dat ook de Oost duitsers er zouden verschijnen. Wanneer de positie der bevol king van Oost-Duitsland erdoor verlicht zou kunnen worden, dan zou de bondsregering zich ook niet om protocollaire redenen van technische contacten met de Oostduitse regering mogen laten afhouden. Zo meende hij. Men mocht thans bij de bevolking van Oost-Duitsland geen illusies op een spoedige bevrijding meer wekken, doch men moest tracht ten door een normalisatie der verkeersverhoudingen het con tact tussen de bevolking in beide landsdelen levendig te houden. Voor de christelijke partij ver zekerde dr. Krone nog eens op nieuw, dat de Westelijke mo gendheden geen vrees zouden be hoeven te koesteren, dat de Duit sers nog ooit naar Rapallo zou den gaan. Er zijn mensen, die speculeren op de tijd na Ade nauer, maar ik kan tegen zulke speculaties niet dringend genoeg waarschuwen, vooral naar het Oosten, zo zeide Krone. Dr. Krone zeide het gevaar dat de betrekkingen met Moskou zouden kunnen leiden tot nieuwe infiltratiemogelijkheden vanuit het Oosten, niet te onderschat ten. Hij wees er op dat reeds thans steeds meer uitnodigingen aan Westduitsers worden gericht om naar Moskou te komen. Zijn partij heeft overigens haar afge vaardigden reeds verboden zulke uitnodigingen te aanvaarden. Krone zeide dat men niet mocht vergeten, dat „communisme en vrede tegenstellingen blijven^ Tot dusver was volgens hem nog niet gebleken, dat Moskou de weg van de vrede op wilde gaan. Daarom zou de christelijke par tij dan ook niet toelaten, dat ooi maar gespeeld werd met de ge dachte om de tot dusver gevoer de politiek prijs te geven. Krone appelleerde aan de Westelijke mogendheden eenzelfde resolutie volharding te tonen. Voor de liberale partij sprak dr. Dehler de hoop uit dat de nieuwe situatie de Duitsers een nieuwe eenheids-impuls zou ge ven, die zij volgens hem hard no dig hadden. Een hof van onderzoek te Ha kodate heeft de Japanse spoor wegen verantwoordelijk gesteld voor het vergaan van de veer boot „Toja Maroe", waardoor een jaar geleden 1172 personen, on der wie ruim vijftig buitenlan ders, het leven verloren. Op 26 September van het vo rige jaar was het 4337 ton me tende schip van de spoorwegen, dat de dienst onderhield tussen Aomori en Hakodate, met 1331 personen aan boord, onder wie een bemanning van 111 leden, s avonds in de baai van Hako date voor anker gegaan om te schuilen voor een wervelstorm. Dat het vaartuig kapseisde wordt door het hof van onder zoek geweten aan onachtzaam heid van de gezagvoerder, die met zijn schip ten onderging. Geheim van succes bars en hotels. In 1939 verloor hij al zijn geld, maar verdiende in korte tijd meer te- Anny Cordy, geëngageerd om te Ro- rUg ^an faj was tvijt geraakt me met Gina Lollobrigida in de film „De schoonste der schonen" te spelen, ging naar de costumière vóór ze zich voor de eerste opnamen naar de stu dio begaf. Op haar mooist aangekleed waagde ze zich in het wespennest, dat filmfa briek heet. Nauwelijks binnen, hoorde ae zich toevoegen: „U bent helemaal niet de vrouw die we ons hadden voorge steld. Uw lichaamsvormen komen te goed uit, dat mag niet, dat voorrecht heeft alleen Gina. Men probeerde (maar tevergeefs) haar lichaam wat te stroomlijnen. Daarna werd Anny naar de coiffeur gestuurd, die haar van een ordinair kap sel voorzag met een belachelijke rose vlek op haar wang, want zei de kapper: „op de film mag alleen Gina er aantrek kelijk uitzien." Daarna mocht Anny proefdraaien. En wat zei de geschrokken regisseur? „Dat gaat zo niet, u vestigt de sympathie van het publiek op uzelf, terwijl in de film alleen Gina sympathiek mag zijn." Tenslotte werd besloten, dat Anny toch haar liedje mocht zingen. Maar op 15 meter van de camera en met de rug er naar toe. Het duurde precies twee minuten. Anny troost zich nu dat ze in die twee minuten met haar liedje toch haar 25.000 gulden heeft binnen gekregen. John Hanley, 61 jaar, dertien kinde- iren, wil Noord-Ierland van de Engelsen kopen om het bij de Zuidierse repu bliek te voegen. Hij biedt 24 millioen dollar. Dat is 6 millioen meer dan in 1950 toen hij ook een bod deed. John emigreerde uit Ierland naar Amerika toen hij achttien was. Hij werkte een tijd in de bar van het hotel Waldorf Astoria en maakte zijn fortuin met het exploiteren van Nu hij zich uit zaken heeft teruggetrokken wil hij zch helemaal aan zijn hobby wijden: de Engelsen uit Ierland uitkopen. Als minis ter Eden niet toehapt (en daarnaar ziet het niet uit), dan wordt de zaak voor de Ver enigde Naties gebracht. Aldus John, die zich zelf de „baron van Broadway'' noemt. De ambassadeur van Israël te Parijs verklaarde bij zijn terugkeer van een reis naar Tel-Aviv: „In de woestijn Neghev construeren we een kunstmatig meer om de regen, die daar een of tweemaal per jaar valt, op te vangen. En het ning Gulbenkian heeft van zijn nagelaten ken toen hij op een dag het volgende telegram ontving: „Hebben volgens in structie het doek schoongemaakt. On der het landschap Madonna in primitieve stijl gevonden. Doorgegaan met schoon maken. Kwam een portret van Mussolini te voorschijn. Nog verder gaan?" Adèle tegen Jane: Mijn grootmoeder is overleden. Jane: Wel, wel, waaraan? Adèle: geelzucht. Jane: Oh! wat een vreselijke kleur. De enige tijd geleden overleden olieko- vertrouwen van de bewoners in de toe komst van het land is zo groot dat nog voor het werk is begonnen zij, die aan de oevers van het toekomstige meer ko men te wonen nu reeds een hengelclub hebben opgericht". In een stad in Brazilië heeft men naast vader- en moederdag nu een "schoonmoederdag" ingevoerd. De da tum is 1 November. De initiatiefnemer is een olijke boekhandelaar, die zelf vrijgezel is. Een handelaar wilde een flink geld bedrag van Spanje naar Frankrijk over maken met vermijding van de douane. „Koop een duur schilderij", zei een vriend, „en laat er door een kladschil der een landschap overheen schilderen. Dan betaal je vrijwel geen invoerrech ten. Een maal in Frankrijk kun je het landschap er weer laten afhalen." Zo gezegd, zo gedaan. De handelaar kocht een duur kunstwerk, liet er wat overheen schilderen en stuurde het de grens over. Daarna hoorde hij een tijd niets. Hij begon zich al ongerust te ma- millioenen er anderhalf bestemd voor de restauratie van de kathedraal te Erevan (hoofdstad van Kaukasië in Rusland). Zijn zoon zal zich nu naar Rusland begeven om die zaak daar persoonlijk te regelen. Tegen een verslaggever ver klaarde hij in zijn appartement van het Ritz-hotel te Londen (400 gulden per dag) tussen twee trekken aan een reusach tige sigaar, dat de Russen hem hadden uitgenodigd en hij zijn papieren reeds in orde had. „Ongelukkig genoeg ver bieden mijn dokters me nog om op reis te gaan, want ik ben pas zeer ernstig ziek geweest." Een Pakistaans blad klaagt, dat de klassen van de 70 lyceums in dat land gemiddeld 300 leerlingen teUen, dat de medische verzorging er te wensen over laat, evenals de kwaliteit van de le raren en de leermiddelen. Op het in Italië gehouden concours voor het kiezen van de „ideale vrouw 1955" werden de deelneemsters op de volgende punten beoordeeld: sympathiek gezicht, houding en smaak, kennis van vreemde talen, opvoeding en cultuur, kookkunst, artistieke aanleg en sportie ve kwaliteiten. De jury verklaarde, dat het merendeel der\ dames bestond uit gewoonte-deelneemsters] aan dergelijke concoursen, meer gewend huhj uiterlijke charmes te tonen dan zich te b"e-, kommeren om innerlijke deugden en algeme ne ontwikkeling. Dientengevolge kreeg de^ jury bij het beoordelen van de kookkunst de meest vreemde gerechten te verorberen! j Na een strenge selectie werd aan de overblijvenden de volgende vragen voor gelegd: Blijft u in geval van oorlog in; uw eigen land of volgt u uw man als die op de vlucht slaat? Waaraan geeft' u bij uw echtgenoot de voorkeur, aan een onbegrensd vertrouwen dat u kwetst of aan een ongebreidelde jalousie? Bent u voor of tegen echtscheiding? Wat mevrouw Franco Lao (getrouwd, drie kinderen) uit Uruguay op deze vra gen heeft geantwoord weten we niet, maar zij ging tenslotte met de titel strijken. Tot slot iets minder fraais. In het amerikaanse plaatsje Sunmer (550 inwo ners) veroorloofde zich een negerjongen (14 jaar) een bewonderend fluitgeluid tegen een jonge blanke vrouw achter een winkeltoonbank. Twee dagen daarna werd hij door twee blanken van zijn bed gelicht. Zijn verminkte lichaam werd later uit de rivier gevist. De amerikaanse pers toont zich heftig verontwaardigd over dit nieuwste lynch- geval en vindt dat er nu maar eens een voorbeeld gesteld moet worden. Daar ziet het echter nog niet helemaal naar uit. De twee blanken staan dezer dagen terecht, maar hun verdediger zal aanvoe ren dat de moord niet bewezen is om dat het lijkje niet geïdentificeerd zou kunnen worden (zo erg was het gezicht van de jongen verminkt). Mocht dit motief geldig worden bevonden, dan zul len de twee daders alleen veroordeeld kunnen worden voor ontvoering en niet voor moord. Het Griekse kabinet heeft „de theoretische mogelijkheid" van uittreding uit de Navo bespro ken, aldus heeft de minister van Defensie, Kanellopoelos, ver klaard. Hij zeide er evenwel bik dat een dergelijke stap niet waar schijnlijk geacht werd. Hij had de leiders van het Griekse leger naar hun mening over deze mo gelijkheid gevraagd. Griekenland heeft kortgeleden bekend gemaakt, dat het niet zal meedoen aan Navo-oefeningen in de Middellandse Zee in verband met de anti-Griekse ongeregeld heden, die zich in Turkije heb ben voorgedaan. Hoe eigenaardig 'het misschien Het ligt geheel aan ons zelf of ook mag lijken, maar voor een we lang met onze kousen zullen vrouw is het van zeer veel be-doen en wel door ze de behanae- lang 'hoe de benen verzorgd zijn, ling te geven die zij nodig heb- aangezien deze een niet onbe- ben. langrijk deel uitmaken van haar Om te beginnen is het goed gehele verschijning. I de kousen iedere avond e\ en m Daarom zal iedere vrouw, die lauw water te spoelen, want het er welverzorgd uit wil zien er zijn juist onze kousen, die alle voor zorgen, dat zij een paar aar- vuil, modder en stof opvangen, dige schoenen aan de voeten waardoor zij er recht op hebben heeft terwijl een paar keurige regelmatig gereinigd te worden, kousen het been als geheel af- Voorts behandelen we ze bui maken tengewoon voorzichtig bi] het Over kousen gesproken, het is aantrekken. Laten we er voor nog steeds helaas zo, dat de fa- zorgen, dat we geen haken aan brikanten er geen kans voor de nagels hebben Is dit mis zien nylons te vervaardigen, schien wel het geval, of hebben die volkomen laddervrij zijn, met we ruwe plekken op de handen, alle nare gevolgen van dien. Het laten we dan gebruik maken van is typisch, maar wij vrouwen een paar rubber handschoenen, realiseren ons eigenlijk veel te We zijn er dan zeker van, dat weinig hoe teer onze kousen zijn, onze kousen onbeschadigd aan met als gevolg, dat velen van ons het been komen, regelmatig nieuwe kousen nodig Het loont beslist de moeite, hebben, aangezien de anderen on- want rekent u maar eens na, geschikt zijn geworden om lan- wat het ons por jaar scheelt, ger te dragen in verband met de wanneer we onze kousen netjes ladders die er in gekomen zijn. en heel weten te houden.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5