Uit de Provincie met mei dê zware shag DOUWE EGBERTS Arbeidsgeschillen in Frankrijk opgelost. ZÖNDAGDIENST ARTSEN 'Beursoverzicht Voor de Zondag TERNEUZEN. AARDENBURG. AXEL. GOES. MIDDELBURG. im. *Ti@©r mans driekwart kan OVERSLAG. DOUWE t Egbertsi ORCAM j izwestia over de Duitse kwestie. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. ZIERIKZEE AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN. PROGRAMMA ZEEUWSE VOLKSUNIVERSITEIT. De Zeeuwse Volksuniversiteit heeft voor het seizoen 1955/1956 heel wat op haar programma staan. Het enige jaren geleden stopgezet cursuswerk zal weer worden begonnen. Het is de be doeling in de eerste maanden van 1956 in Middelburg, Goes en Axel een serie van 2 of 3 lezin gen te doen geven over het Del taplan. Verder zal de heer Henk Stam, directeur der Zeeuwse mu ziekschool, in Middelburg een cursus geven over „Vier mees terwerken uit de muzieklitera tuur," de heer Th. J. Laagland uit Zierikzee zal aldaar en in Goes een cursus verzorgen over „Vier grote figuren uit de beel dende kunst." Lezingen staan op "t programma van Ad v. d. Veen, C. J. Kelk, Anton Zischka, A. Rutgers v. d. LoefBasenau en Simon dé Waard. Het Rotterdams Kamerorkest, onder leiding van Piet Ketting, zal een tournee door de provin cie maken. Het komt in Oost burg, Terneuzen, Vlissingen, Mid delburg, Goes en Zierikzee. Instructieve muziekavonden zul-1 len in Axel en Vlissingen worden gegeven door Thomas Magyar (viool) en Willem Hielkema (pi ano), alsmede door Jaap Stotijn (hobo). De Wiener Sangerkna- ben concerteren op 29 Sept. a.s. in Zierikzee en 30 Sept. in Vlis singen. Besprekingen over een concert door 't Residentie-orkest zijn nog gaande. Op toneelgebied staan opvoerin gen op het programma van het aieuwe Comedia, Toneelgroep Puck, de Haagse Comedie, de To neelvereniging, de Nederlandse Comedie, Toneelgroep Theater *n het Rotterdams Toneel. Voorkomen is beter dan genezen. Het onverantwoordelijk fietsen, vooral door de jeugd, in de brandgangen wordt steeds erger. Opgeschoten jongens betrekken deze brandgangen hoe langer hoe meer in hun parcours, wanneer zij wielerwedstrijden organise ren. Doch niet alleen dat zij er om het hardst doorrijden, ook bij .normaal verkeer" rijden zij veel te hard en zijn 'n niet te onder schatten gevaar voor kinderen en zelfs voor volwassenen. Natuurlijk wordt hierdoor ons politiecorps de nodige controle uitgeoefend, doch deze is ten enenmale onvoldoende. Niemand aal dit de politie kunnen of wil- fei verwijten. Er kan immers geen permanente wacht bij deze brandgangen betrokken worden. Doch wanneer de bevoegde auto riteiten een algemeen rij-verbod voor de brandgangen zouden uitvaardigen, zullen heel wat on gelukken kunnen worden voor komen. En voorkomen is altijd heter dan genezen. Been gebroken. Gistermorgen te half twaalf reed in de Kerkhoflaan een vrachtauto, bestuurd door de vrachtrijder J. V. uit Koewacht, in de richting van de Baandijk. Zonder op het achteropkomend verkeer te letten sloeg de be stuurder plotseling linksaf om de Narcisstraat in te rijden. De achter de vrachtauto rijden de motorrijder S. J. de V., bo- menrooier te Sluiskil, was om 'n botsing te voorkomen hierdoor genoodzaakt eveneens de Narcis straat in te slaan. Hij kwam hier hij terecht op een muur van een op de hoek staande woning, ten gevolge waarvan De V. een been breuk bekwam. Na door dokter Van Zanten te zgn behandeld werd De V. naar het Juliana ziekenhuis vervoerd. Rijkswaterstaat. Met ingang van 1 September 1955 is tot sluiswachter C. bevor derd, de heer S. P. van Houcke, thans sluisknecht B aan de Oost- sluis, alhier. Kermis 1955. Maandag a.s. opent de kermis weer haar poorten. Er is voor elk wat wils. Standplaats zal worden ingenomen door een sen- satiebaan; een auto-scooter; een zweef car oussel; een theater-va riété; een kijktent „Het meisje Sn de goudviskom"; babymolen; een draaimolen; een autofietsmo ten; 1 bumperspel; een wipspel; een piramydesport; een hoeden- xporttent; een schiettent; een aiikornougatkraameen poffer tjestent; een gebakkraam, twee palingkramen; een speelgoed- kraam; een kunstglasblazerij; «en kop van Jut; een poppen kast; een balcorotorspeleen kijktent „Het sprekende hoofd" en een speerwerptent. Tante Jutta uit Calcutta. De traditie getrouw opent het Terneuzens' Dilettanten Toneel a.s. Woensdag het toneelseizoen voor Terneuzen. Opgevoerd wor den de klucht in drie bedrijven „Tante Jutta uit Calcutta" van Max Reimann en Otto Schwartz. Donderdag vindt een reprise van het stuk plaats. Gelet op de successen, die deze populaire toneelgroep het afgelo pen seizoen behaalde, verwach ten wij volgende week een grote toeloop van toneelliefhebbers naar het Concertgebouw. Nationale Welpen-handenarbeid- tentoonstelling. ür de maand October 1954 werd door het nationaal hoofd kwartier van de Nederlandsche Padvinders, afd. welpen, een handenarbeidwedstrijd uitge schreven tegen 1 Januari 1955 in verband met het feit, dat de pad vindersbeweging dit jaar 45 jaar bestaat. De wedstrijd werd ingedeeld in verschillende technieken, o.a. bos- producten, zand en strand, hout, papier, carton tekenen en stof- bewerking. Aan elk district werd een techniek toegewezen. Zo kreeg het district Zeeuws-Vlaan- deren de techniek „bosprodue- ten". Een van de welpen van de horde van de Kapt. Van der Dec- kengroep alhier, t.w. Tonny Maas (Stationsweg), zag kans met strowerk een 2e landelijke prijs in de wacht te slepen. Per district werden voor de beste werkstukken prijzen beschikbaar gesteld. De beste werkstukken van het district werden naar het nationaal hoofdkwartier gezon den, waar ze weer landelijk wer den beoordeeld door deskundi gen, die daarvoor door 't N.H.K. waren aangezocht. In beginsel lag het in de bedoe ling van de best gemaakte werk stukken een tentoonstelling te houden voor de eigen leden. De expositie bleek echter zó'n succes te zijn, dat werd overgegaan tot het inrichten van de reizennde Nationale Welpen-handenarbeid- tentoonstelling 1955. In Terneuzen zal de tentoon stelling door de Kapt. Van der Deckengroep worden georgani seerd in het groepslokaal van de Doormangroep in de Kandeel straat, van Woensdag 21 Septem ber a.s. af tot en met Zaterdag 24 September d.a.v. De tentoonstelling zal Woens dag 21 September door de burge meester officieel worden geopend. De tentoonstelling „Handenar beid vrije tijdsbesteding", het vorig jaar door de actieve Ter- neuzense padvinders georgani seerd, was een klinkend succes. Moge dit straks ook van deze ex positie gezegd kunnen worden. Bond van Plattelandsvrouwen. Een groot aantal leden van de Ned. bond van Plattelandsvrou wen, afd. Terneuzen waren Don derdagavond in café „De Vriend schap" in vergadering bijeen. Na een openingswoord door de vice-presidente, mevr. Maris- Haak uit Zaamslag, werden in een vlot tempo de huishoudelijke agendapunten besproken onder leiding van de secretaresse, mevr. A. E. v. d. Waa-van Nieuwen- hilijzen. Uit het feit, dat er na de pauze een voordracht met practische wenken en voorbeelden over „Bloemen schikken" werd ver zorgd door de heer C. Sanderse, bloemist te Middelburg, mag het drukke bezoek bij deze bijeen komst wel afleiden. De bloem immers is een deel van de huise lijke gezelligheid en daarbij is de verzorging hiervan voor de huisvrouw een zeer geliefde be zigheid. Er komt echter heel wat voor kijken eer het zover is dat de bloem en plant een sfeer van kleur en fleur in de huiskamer brengt, aldus de heer Sanderse tijdens zijn causerie, die hij onder auspiciën van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, gaf. Vóórdat de heer Sanderse over ging tot het vertonen van een serie zeer fraaie beelden over het smaakvol schikken van bloemen, vertelde hij het een en ander aangaande de verzorging der bloemstukken. Vervolgens toonde de heer San derse zijn bekwaamheid op het gebied van bloemen schikken. Met de verschillende bloemsoor ten wist hij in de vazen en ande re aardewerkstukken, soms ge bruik makende van hulpmidde len zoals een spijkerblok en een gazenraampje om de stengels vast te houden, zodat het per spectief beter tot zijn recht komt, een perfecte voorstelling te scheppen van wat bloemenarchi- tecteuur te bieden heeft. Mevr. v. d. Waa-van Nieuwen- huijzen bracht na afloop de heer Sanderse dank voor diens leerza me causerie, welke de volle be langstelling van de talrijke aan wezigen mocht genieten. Een dode en vijf gewonden bij autobotsing. Op de rijksweg tussen Krab- bendijke en Kruiningen is Vrij dagmorgen een uit de richting Kruiningen komende en uit Zeeuws-Vlaanderen afkomstige personenauto bij het passeren van een boerenwagen in botsing gekomen met een uit de andere richting komende personenauto. Toen eerstgenoemde auto, be stuurd door dokter Hage uit Aardenburg, de boerenwagen pas seerde, had de bestuurder geen zicht. De naast dokter H. zitten de 58-jarige mevr. Groeneveld Drewes uit Cadzand kwam om het leven, de vijf inzittenden van de uit de richting Bergen op Zoom komende auto werden al len vrij ernstig gewond. Over de toedracht van het on geval vernemen wij nader het volgende: dokter Hage, die uit de richting Kruiningen kwam, moest remmen voor de voor hem rijdende boerenwagen. Zijn auto slipte daarbij door naar links en kwam met de rechterzijde in de richting Bergen op Zoom te staan. De bestuurder van de uit de richting Bergen op Zoom komende auto trachtte nog uit te wijken, maar kon een botsing niet meer vermij|dende beide wagens raakten elkaar met de rechtervoorkant. De omgekomen mevr. Groene veldDrewes was de huishoud ster van dokter Hage. De uit de richting Bergen op Zoom komen de wagen werd bestuurd door de heer C. van den Berge uit Tholen. Naast hem zat zijn vader, de Tholense boomkweker J. van den Berge, achterin twee dochters van de heer Van den Berge Sr en de schoonmoeder van een der dochters, de weduwe Melse. De 58-jarige heer Van den Berge Sr werd het ernstigst ge wond; hij kreeg een aderlijke bloeding en moest in het St Joan- naziekenhuis te Goes worden op genomen. De achterin zittende dames werden door glasscherven licht gewond en ook de heer Van den Berge Jr liep licht letsel op. Zij kregen in het ziekenhuis te Bergen op Zoom medische hulp. Gemeenteraad In de Dinsdagavond te houden raadsvergadering komen o.m. de volgende punten in behandeling: Voorstel tot benoeming van 5 leden van de commissie van ad vies, als bedoeld in art. 8 van de woonruimtewet, wegens perio dieke aftreding. B. en W. zijn overtuigd, dat deze Commissie ook dit jaar weer een zware taak heeft gehad om aan de steeds groeiende vraag naar woonruimte zoveel mogelijk te voldoen, daarbij die urgente gevallen in het oog houdende en daar tegenover het beperkte aan tal woningen, dat voor toewijzing in aanmerking kwam. B. en W., het werk der com missie waarderend, stellen voor de aftredende leden, de heren M. J. van den Berg, R. J. Boeije, C. J. van den Bos, J. Pijpelink, I. C. Provoost, opnieuw te be noemen als lid van de Commissie van Advies op grond van artikel 88 van de woonruimtewet, zulks met ingang van 1 October 1955 Voorstel tot vaststelling van een garantie-uitkering inzake kindertoelage aan het daarvoor in aanmerking komende perso neel van de lagere publiek-rechte lijke lichamen. B. en W. stellen voor aan het parkeerterrein achter het stad huis de naam te geven van „Stad huisplein". Voortstel tot vaststelling van een subsidie verordening. Voorstel tot vaststelling van een verordening, houdende alge mene regelen met betrekking tot het verlenen van tegemoetko ming, als bedoeld in art. 13 der lager onderwijswet 1920. Voorstel tot verlaging van de gasprijs voor huishoudelijke doel einden. Per 1 September 1955 is door de herziening van de omzetbe lasting de gasvoorziening voor huishoudelijke doeleinden vrij gesteld van deze belasting. Ge zien de uitkomsten van de exploi tatie van het Gemeentelijk Gas bedrijf is de mogelijkheid aan wezig, om de gasprijs voor huis houdelijke doeleinden met één cent per m3 te verlagen. B. en W. stellen voor, gehoord de gascommissie, met ingang van 1 September 1955 de prijs van het gas voor huishoudelijke doeleinden- met één cent per m3 te verlagen. Voorstel tot het aangaan van een geldlening groot 300.000. Voorstel tot goedkeuring van een 2e wijziging van de begroting van het Burg. Armbestuur 1955. Voorstel tot vaststelling van de 5e wijziging van het kapitaals werkenplan. Voorstel tot vaststelling van de begroting voor het dienstjaar 1956. a. Van de gemeente met wijzi gingen; b. Van het gasbedrijf; c. Van het woningbedrijf; d. Van de vleeskeuringsdienst; et Van het burgerlijk armbestuur. Voorstel tot aanvraag van de verhoogde uitkering per inwoner uit het gemeentefonds. Reclame tegen aanslagen riool- rechten-1954. Twee hulzen afgebrand tc Wemeldinge. Gisteravond omstreeks 6 uur is in de woning van de fam. Snoek aan de Nieuwe Dijk te We meldinge brand uitgebroken. De vrouw des huizes was boodschap pen gaan doen en bemerkte toen zij thuiskwam tot haar schrik, dat haar huis in lichter laaie stond; het brandde geheel uit. Een naastgelegen huis van de heer J. Hamelink is eveneens voor het grootste gedeelte afge brand, evenals een pakhuis ach ter de woning. Beide bewoners waren verzekerd. Het betreft hier twee oude huisjes. In deze straat staan meer van deze woningen die ten dele reeds onbewoonbaar zijn verklaard. Om kwart over zeven had men de brand onder de knie. Carillon officieel over gedragen. Het carillon van de Lange Jan te Middelburg is Donderdag offi ciéél aan het gemeentebestuur overgedragen tijdens een lunch- bijeenkomst in hotel „De Burg" in aanwezigheid van B. en W., 'n aantal beiaardiers en de direc teur der firma Eijsbouts uit Asten. Het is al enige tijd in ge bruik. De burgemeester van Middel burg, mr dr N. Bolkestein, her innerde aan de door hem bij ver- i scheidene gelegenheden uitge ÉP ||S|| PublicoBe Nederlonds Zuivelbureau. G'ovenhage pup" ■ifiiir m Am u a NEEM PER MAN 31 brachte critiek op onvolkomen heden van het 48 klokken grote carillon en noemde dit mede een bewijs van het feit, dat elke Mid delburger met het carillon mee leeft. De kinderziekten zijn thans wel overwonnen. Het is gebouwd volgens een geheel nieuw systeem. Het z.g. versteken is veel gemakkelijker geworden en kost minder tijd en inspanning. Er kunnen nu op eenvoudige wij ze andere banden worden opge zet. „Wij zullen de banden flink gebruiken en veel wisselen, want wij willen uit het carillon halen wat er in zit", aldus de burge meester, die voor het volgende jaar een groot aantal gastcon- certen aankondigde. Daarna werd het carillon be speeld door de heren Th. C. Fer- werda, stadsbeiaardier van Mid delburg; Ferd Timmermans, stadsbeiaardier van Rotterdam en Schiedam, en P. van den Broek, beiaardier te Mechelen. Gouden bruiloft. Het echtpaar Henri alhier vier de tijdens de kermisdagen hun gouden bruiloft. Daar beiden in de gemeente zeer gezien zijn, is die dag niet ongemerkt voorbij gegaan en heeft het comité voor een groot feest gezorgd. Vanaf de ingang van het dorp tot de kerk werd de straat aan weers zijden versierd met dennen, vlag gen, enz. Bij de aankomst van het gouden paar werden zij door de voorzitter van het comité toe gesproken waarna het met een grote stoet naar de kerk ging. Honderden mensen waren op de been en het hele dorp had een feestelijk aanzien. In de stoet wa ren talrijke praalwagens, versier de fietsen, tractoren, paarden enz. Na de H. Mis ging het er nog vrolijk aan toe en feestvie renden hebben de bloemetjes eens buiten gezet. Paard op hol. Toen de kolenhandelaar A. de Caluwé alhier in het dorp bezig was kolen aan het lossen, sloeg I SUPERIOR DARK I SHAG TOBACCO ORCAM Zeer stille markt op iets lager niveau. Het is gisteren zeer rustig toe gegaan op de Amsterdamse effec tenbeurs. Klaarblijkelijk wacht men liever even tot aanstaande Dinsdag, wanneer de claimhandel in Philips begint. Men neemt aan dat de beurs dan een veel grotere activiteit ten toon zal spreiden. Zelfs de Philipshoek waarin het de laatste dagen wel eens druk toeging, lag verlaten. De aande len bleven dicht in de buurt van de slotprijs van Donderdag. Al leen tegen slot brokkelde de prijs licht af tot 494% (496%). Kon. Olie heeft de halfjaar resultaten van de „groep" bekend gemaakt. Het netto winstcijfer is welis waar gestegen, doch niet in ver houding tot de omzet. Deze laat ste factor bleek doorslaggevend te zijn en het oliefonds daalde vijf punten tot 665. Unielever licht gevraagd en net boven de vijf maal pari prijs tegen Donderdag 498%. A.K.U. circa 2 lager. Hoog ovens blijft in de belangstelling staan. Gistermiddag steeg de koers geleidelijk van 427 tot 436%. De cultuurmarkt had eveneens een kalm verloop. Hier werd Verenigde Deli licht aangeboden waardoor de prijs ruim 3 punten daalde tot 178%. Amsterdam Rub ber en H.V.A. nagenoeg op peil. De scheepvaartafdeling had eveneens enig aanbod te verwer ken, doch de verliezen hier ble ven beperkt tot 1 2 punten. Guldensbeleggingen stil en on veranderd. Prolongatie 2% procent. NABEURSKOERSEN. Kon. Olie: 663—665 slot 664—665 A.K. U.: A.K.U.: 368 Philips: 491494% slot 493—494 (493%) Unilever r 498—501 slot 499—500 Hoogovens i 440 pe voornaamste Franse vak bonden, met uitzondemig van de communistische C.G.T., hebben hun leden bij de Parijse metro- en autobusdiensten verzocht 'het werk te hervatten, nadat zij met de bedrijfsleiding tot overeen stemming over een loonsverho ging waren gekomen. Het per soneel krijgt met ingang van 1 September j.l. een salarisverho ging van vijf procent, welk per centage in de periode van 1 Jan. 1956 tot 1 Juli 1957 geleidelijk (664%) (368%) (499%) (436%) Een oplossing van het Duitse vraagstuk is onmogelijk zonder een „toenadering" tussen de (Oost) Duitse democratische re publiek en de (West) Duitse fe derale republiek, zo wordt in het orgaan der Sowjet-regering, Izwestia, verklaard in een hoofdartikel naar aanleiding van de komst van de Oostduitse re geringsdelegatie naar Moskou. De Oostduitse republiek, zo wordt hieraan toegevoegd, be reidt het vestigen van normale betrekkingen met de bondsrepu bliek voor. In het artikel wordt er aan herinnerd, dat de vertegenwoor digers van de Sowjet-Unie en Oost-Duitsland na hun overleg te Oost-Berlijn in Juli j.l. hadden verklaard, dat een oplossing van het Duitse probleem niet zonder de deelneming van de Duitsers zelf kan worden gevonden. Vervolgens wordt uitgeweid over het feit, dat de Oostduitse republiek, waarvan „het interna tionale gezag elk jaar toeneemt,", niet door „de kapitalistische lah- .den" wordt erkend. tot negen zal worden verhoogd. Ook bij de autofabrieken van Renault is tussen directie en werknemers een nieuw accoord gesloten, volgens hetwelk de par tijen zich verplichten gedurende een periode van twee jaar, te rekenen vanaf 1 Januari a.s., bij een eventueel geschil niet tot uitsluiting of staking over te gaan zolang niet alle middelen om tot een vreedzame oplossing te komen, zijn uitgeput. Voorts is overeengekomen dat elk lid van het personeel recht heeft op drie weken vacantie per jaar. Tenslotte worden de lonen di rect met drie procent verhoogd, waarna in 1956 en 1957 nog een jaarlijkse verhoging van vier pro cent volgt. Het is de eerste maal, dat in Frankrijk, en waarschijn lijk in Europa, met een dergelij ke grote onderneming een over eenkomst wordt gesloten welke zulk een lange periode beslaat. André Morice, de minister voor handel en industrie, heeft bij zijn bemiddelingspogingen in het overleg tussen de leiding van het nationale gas- en electriciteits- bedrijf en de vakbonden, waarbij het personeel is aangesloten, voorgesteld, dat met ingang van 1 September j.l. het basisloon van de employé's met vijf procent wordt verhoogd. In de periode van 1 Januari 1956 tot 1 Juli 1957 zou dan nog een geleidelijke ver hoging van negen procent moe ten volgen. Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van de artsen worden waargenomen door dokter C. V. de Koek, Tel. 2303. Apotheek open: Hamahn, Noord- straat 69. plotseling zijn paard op hol. Hoe wel het ene wiel met een ketting was geblokkeerd, kon dit niet be letten, dat het met de kar het dorp door rende. Het paard hol de door de straten heen naar het erf van de kolenhandelaar waar een ijzeren hek werd medege- sleurd. Daar er in deze buurt tal rijke kinderen zijn, was het een gevaarlijke situatie. De burge meester die alles zag gebeuren begaf zich onmiddellijk naar het erf waar het paard ondertussen het erf had rondgelopen. Het ge lukte hem het paard in de stal te krijgen waarbij de kar met een klap tegen de muren aankwam. Gelukkig deden er zich geen per soonlijke ongevallen voor. Herziening uitbreidingsplan aangenomen. Donderdagavond kwam de raad in openbare vergadering bijeen. De heer A. Dellaert was imet kennisgeving afwezig. Op deze vergadering was de stedebouwkundige ir P. J. van 't Hooft aanwezig om toelichting op de voorgestelde herziening te geven. Het sportveld, met even tuele tennisbanen en zwembad zal komen aohter de noodwonin gen aan de Mauritsweg. Nadat nog gelegenheid was gegeven tot het stellen van vra gen werd het herziene uitbrei dingsplan alzo vastgesteld. j Naar aanleiding van een voor stel van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezel- schappeni om de jaarlijkse sub sidie van muziekverenigingen, die uitkomen in de afdeling uit muntendheid, vast te stellen op 750 per jaar, stelden B. en W. voor met ingang van 1 Jan. 1956 „Geduld Overwint" een subsidie van 750 te verlenen daar dit dan tevens voor de leden een sti mulans is om in een hogere klasse te spelen. Z.h.s. werd al dus besloten. De stichting Z.V.U. kreeg 65 gulden subsidie voor jeugdtoneel op voorwaarde dat de uitvoering voor de leerlingen van IJzendijke en omgeving in IJzendijke wor den gegeven. Naar aanleiding van een ver zoek van het R.K. schoolbestuur om subsidie in de kosten van ver voer van schoolkinderen werd besloten deze subsidie vast te stellen op maximum 50 pier kind per jaar en daarnaast aan het schoolbestuur een subsidie te verlenen tot maximum 250 voor ihet vervoer van leerlingen van de bewaarscholen. De oude afstandsvergoeding wordt dus opgetrokken van 12,50 tot 50. Aan de heer J. Robijn werd met ingang van 1 September op de meest eervolle wijze ontslag ver leend als hoofd van de O.L. school. De heer J. Versprille werd met algemene stemmen benoemd tot tijdelijk gemeentebode. De V.V.V. kreeg 150 subsidie in het tekort van de reis der ouden van dagen. De culturele kring „Elmare" kreeg 152,79 subsidie, zijnde het tekort over 1955. Over het tekenen van de mo delvergunning van de N.V. water leidingmij Zeeuws-Vlaanderen wees de voorzitter erop dat deze tot heden niet getekend is, omdat zij eenzijdig was opgesteld. De heer Tazelaar wees er op dat de raad van zijn bevoegdheid gebruik moet maken om deze vergunning niet te tekenen. De andere raadsleden stemden^ hiermee in. Aan de heer M. van der Stallen werd een strookje grond toege kend aan de Karnemelkstraat ter breedte van 60 cm. De heer J. Ocké krijgt enkele percelen grond in erfpacht. Ook de be woners van de nieuwbouw Boule vard krijgen hun grond in erf pacht. Subsidie werd verleend in de kosten van aanleg der waterlei ding voor de biscuitfabriek. De mestvaalt van de heer P. Doens aan de Polenstraat zal worden aangekocht. Subsidie werd verleend aan centrale Kath. Militaire Tehui zen 25, Kath. Blindenzorg 25, Prot. Chr. Stichting voor Maat schappelijk werk voor Doofstom men 20, Johanna Stichting te Arnhem 10. Er was van enige ingezetenen een verzoek binnengekomen om te komen tot aanleg van een zwembad. In principe verklaarde de raad zich hiertoe bereid. De heer Riemens zeide niet tegen een zwembad te zijn, maar hij zou liever zien, dat eerst de straten in orde werden gebracht. Hierna sluiting vergadering. Concert. Hedenavond te 8 uur zal door de muziekvereniging „De Vol harding" op de muziektent alhier tot sluiting van het seizoen een marsconcert gevoerd worden. Geslaagd. Dezer dagen slaagde op het gehouden examen voor waterfit- ter te Utrecht onze dorpsgenoot, de heer G. J. de Zeeuw. Bromfietser verongelukt Omstreeks tien uur Donderdag avond is nabij de hofstede „De Driehoek" te Haamstede de 16- jarige bromfietsrijder J. Janse door een vrachtauto aangereden en onmiddellijk overleden. Een tragische bijzonderheid is, dat de vrachtauto, waarmee het ongeluk gebeurde, aan dezelfde firma behoort als de auto, waar mee Donderdagmorgen in Zie rikzee een dodelijk ongeval ge beurde. ZATERDAG 17 SEPT. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Young at Heart". Concertgeb.: 8 uur: „Jungle Jim en het oerwoud-monster". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „On the Waterfront". ZONDAG 18 SEPTEMBER. TERNEUZEN: Luxor Thea ter, 8 uur: Young at heart; 2 uur Jungle Jim; 4.30 uur: Young at heart. Concertgebouw, 8 uur: Jungle Jim en het oerwoud monster. AXEL: Het Centrum, 4.15 u.: On the waterfront; 8 uur: Ge stolen liefde. COOP. VRUCHTENVEILING Veiling van 16 September. GROENTEN. Per 100 stuks in guldens: Sla 3.10—9.30. Per stuk in centen: Bloemkool A 2541, B 21—26, C 11—19; Groene komkommer C 14; Witte komkommer B 1112, C 812; Meloen 3060. Per bos in centen: Selderij 4- 8; Peen 11—20; Kroten 11—12. Per kg in centen: Andijvie 14 22, Stoksnijbonen 66; Princ. bo nen 2052; Wagenaars 5357; Rode kool 616; Sav. kool 16 22; Witte kool 6—10; Prei 30— 41; Spinazie 26; Tomaten A 31 35, B 35, C 25—28; Uien II 8—10. AARDAPPELEN. Per 100 kg: Bintjes I ƒ10,10— 11,60. FRUIT. Per 100 kg in guldens: Appe len: Cox Orange Pippin AA 50.40 —57.70, A 58.30—60, B 58—58.10, C 48.1049, H grof 49.70—55, H I 45.10—54, K 29.40—31, F 13— 16; James Grieve A 37.4041.90, B 37.40—42, C 35.40—37.50, H gr. 37.40—40, H I 35.40—39.80, H II 20—22, K 26.80—33, F 22; Trans, de Croncels H grof 2430, H 118 —29, H II11—16, K 16—18, F 9— 22; Overige soorten 421. Peren: Beurré Hardy A 66,4068, B 62.90—64.50, C 57.50—59.10, H grof 58.40—60, H I 51.40—53, H II 34, K 35—40, F 33—35; Clapps Favorite K 43; Bonne Louise A 57.40_60 B 47.50—49.10, C 44.40 -A6, H grof 47.4049, H I 44.40 —46, K 34.40—36, F 31; Triomph de Vienne F 3341; Overige soorten 836; Pruimen per kg: Belle de Louvain I 27, II 2025, F 6; Victoria I 3544, grof 18— 32, F 1835; Druiven per kg 109 —118. Vj Mijn hulp is van de Here, die hemel en aarde gemaakt heeft. Ps. 121 2. Wellicht is er onder de velen, die deze dagtekst lezen, iemand, die deze dag met zorg en angst begint. Zulk een willen wij toe roepen, op grond van Gods Woord en van allen, die deze levenservaring hebben opgedaan verwacht toch geen uitkomst van de bergen, maar van de al machtige God alleen. Zet al uw betrouwen op Hem, die u de zorg wil afnemen en de angst wil stillen. Die in de moeilijk heid wil bijstaan en wijsheid wil geven degenen, die ze begeren. Het kan wel wezen, dat u heden het gevoel bekruipt, dat uw krachten u begeven. Maar daarmede juist heeft de Here rekening gehouden en u daarom dit troostwoord doen toekomen. Dat is immers algenoegzaam Hij die zich hier u ter hulpe aan biedt, is de almachtige Schepper van hemel en aarde. Aan kracht kan het Hem nooit falen. Aan liefde evenmin. Hij verlaat niet het schepsel Zijner hand. Voor dat schepsel, voor u en voor mjij, gaf Hij Zijn eigen Zoon, opdat wij zouden behouden worden. Heeft Hij ons uit zo grote nobd en dood willen redden, zal lïij dan ook niet in het mindere hpl- pen? Sla naar de Berg der vér lossing de ogen op en zij uw hulpe in alles, tegenover allen, van de Here. 'k Sla d' ogen naar 't gebergte i [he^n, Van waar ik dag en nacht Des Hoogsten bijstand wacht; Mijn hulp is van de Heer alleen; Die hemel, zee en aarde Eerst schiep en sinds bewaarde. (Uit: „Nieuw Bijbels Dagboekje".)

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2