Uit de Provincie m Binnenlands nieuws RECHTSZAKEN a Het gestolen vliegtuig Aardappelrooidemonstratie te Sluiskil Beu rsoverz icht WRICLEY DUIVENSPORT TERNEUZEN. HOEK. PYRAMIDE. ZAAMSLAG. heerlijk KAuW verfrissend zuivert uw adem goed voor de tanden DEKJONGEN VAN HET S.S. FRIESLAND" OVERLEDEN Onder ideale weersomstandig heden had gistermiddag op ini tiatief van de studieclubs in Zeeuws-Vlaanderen, en met me dewerking van de werktuigen- eammissie in West Zeeuws- Vlaanderen, de technische com missie van het Landbouwschap ia Zeeland en de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst in Zeeuws- Vlaanderen, op een perceel aard appelen van de heer A. Ramondt in de Blikstraat te Sluiskil een demonstratie van aardappelrooi- machines plaats, waarvoor van de zijde van de landbouwers, zo wel uit binnen- als buitenland een rsssr grote belangstelling bestond. Het doel van deze demonstratie was een overzicht te geven hoe- wec de technische mogelijkheden «n de aardappels mechanisch te rooien zich ontwikkeld hebben. Bijzondere aandacht werd door de beoordelingscommissie ge schonken aan de zakkenrooiers; daar voor deze uiteraard de meeste belangstelling bestaat. De demonstratie werd gehou den op kleigrond met pl.m. 35 afslibbare delen. De aardappelen wan het ras Bintje, waarvan het loof was doodgespoten, waren gepoot met een aardappelpoot xtachine met een rijenafstand wan 65 cm. De machines, die aan de demon stratie deelnamen, waren in vier groepen verdeeld, n.l.: I. Werprooiers. Deze machi nes hebben een ééndelig mes, dat de aardappelrug opneemt en een werprad, dat de aardappelrug zijdelings wegwerpt, waardoor de ■ardappelen boven komen te lig gen n. Zeefradrooiers. Bij deze machines neemt het mes de aard- atppelrug op en meerdere zeef- aêrderen brengen grond en aard appelen gescheiden zijdelings van de machine. Hl. Ketting- of bandrooiers. Hierbij wordt de aardappelrug door een tweeledige holle schaar ap een ketting of stavenband ge- Sscacht. Door de schuddende be weging van ketting of band wordt de grond uit de aardappe- ten verwijderd. De aardappelen worden zijdelings afgevoerd door «En stavenrooster of een tweede riksars verlopende zeefketting, zo nal meerdere rijen achter elkaar te rooien zijn. FV. Verzamelrooiers. Enkele Setting- of bandrooiers hebben achter aan de machine een op- ökinrichting, waardoor de aard appelen dus in de zak worden op gevangen. De werktuigen werden Woens dagmiddag en Donderdagochtend «rdór de demonstratie door de commissie op kwaliteit van het werk en constructie van de ma- dünes beoordeeld, terwijl ook «en onderzoek zal worden inge steld naar de beschadiging der Snollen en welk percentage van de gerooide aardappelen met grond werd bedekt. aan werkkrachten, aller belang stelling heeft. Onder de ogen van de belang hebbenden gaven de aan de de monstratie deelnemende machi nes hierop een proeve van hun kunnen. Woorden van dank. Na afloop van de onder zulk 'n buitengewoon gunstige omstan digheden plaats gevonden demon stratie, gaf ir Bakker Arkema, rijkslandbouwconsulent in alge mene dienst voor landbouwwerk tuigen te Wageningen, een kort verslag over de bevindingen. Hij noemde het werk der deelnemen de machines zeer bevredigend, doch voegde er aan toe, dat de weersomstandigheden de laatste weken tè mooi waren geweest, zodat de machines, ieder in haar soort, het wel wat lal te gemakke lijk hebben gehad en in feite daardoor de proef als mislukt moest worden beschouwd. Ir M. Sanders, wnd rijksland bouwconsulent voor Zeeuws- Vlaanderen, was het geenszins eens met de laatste opmerking van is Bakker Arkema. Het weer z.i. niet te mooi, maar de omstan digheden zijn zo gunstig mogelijk gemaakt, daar bijzondere grond bewerkingen de demonstratie vooraf gingen en dit is iets dat iedere landbouwer bij het machi naal rooien van zijn aardappelen zélf kan bereiken. Tenslotte dankte ir Sanders de fabrikanten en vertegenwoordi gers der deelnemende machines, de beoordelings- en regelingscom missie, de overtalrijke bezoekers en in het bijzonder de heer Ra- mondt voor het beschikbaar stel len van het perceel aardappelen voor deze demonstratie. Verder bracht spreker dank aan de stu dieclubs in Zeeuws-Vlaanderen voor het door haar genomen ini tiatief, dat zeker rijpe vruchten zal afwerpen, en ten slotte aan de politie, die het enorme ver keer op zo keurige wijze regelde. ■•v. 5W 555 TWEE BODEN EN ÉÉN ZWAAR GEWONDE IN APELDOORN. Bij een drietal verkeersonge lukken, die Woensdagavond in Apeldoorn zijn gebeurd, zijn twee doden en één zwaar gewonde te betreuren. Op de Arnhemse weg kwam ter hoogte van café „De Groenendaal" een personenauto, bestuurd door de heer J. P. S. uit Twello in botsing met 'n vracht auto met aanhangwagen. De chauffeur had deze vrachtwagen links van de weg geparkeerd en blokkeerde bij het optrekken enige ogenblikken de rijbaan. Op dat moment doemde een luxe auto uit een^ mistbank op. Met een hevige klap botsten de auto's op elkaar. Daarbij werd de 30- jarige magazijnbediende H. H. L. uit Deventer, die naast de chauf feur van de personenauto zat, op slag gedood. Op de hoek BadhuiswegSoe- renseweg geraakte de 74-jarige mevr. A. W. S. uit Apeldoorn on der een bus van de stadsdienst. Mevrouw S. kwam door onbe kende oorzaak onder het rechter- achterwiel terecht, nadat zij uit deze bus was gestapt. De chauf feur en de passagiers van de bus hebben van het ongeluk niets gemerkt. Mevrouw S. werd gedood. Tenslotte reed op de hoek AmersfoortsewegJ. C. Wilslaan een personenauto, bestuurd door de heer J. C. uit Apeldoorn, met grote snelheid achterop een voor hem rijdende vrachtauto. De chauffeur van deze vrachtauto verminderde plotseling zijn snel heid, omdat AIRBORNE HERDENKING OP „EUROVISIE". De Nederlandse Televisie Stich ting heeft meegedeeld, dat op Zaterdag 17 September een re portage zal worden uitgezonden van de herdenkingsdienst op het ,,Airborne"-kerkhof in Ooster beek ter nagedachtenis van de in September 1944 bij de slag om Arnhem gevallen geallieerde mi litairen. Deze reportage, die in Eurovi sie-verband wordt gegeven, Bal gelijktijdig in België, Engeland, Frankrijk en Nederland worden uitgezonden. Zoals bekend is, wordt de tele visie-verbindingen van Engeland met het continent op 15 Septem ber hervat en deze uitzending zal de eerste zijn, die na onderbre king van deze verbinding vanaf het continent door Engeland wordt gerelayeerd. De tijd van deze uitzending is van 10.55 tot ca 11.45 uur; 's avonds zal in aansluiting op het avond-televisieprogramma een epiloog worden uitgezonden, waarmede de herdenkingsplech- tigheden op het kerkhof worden besloten. Stemming over gehele linie willig, Hoogovens 31 punten beter. De Amsterdamse effectenbeurs t heeft gisteren een min of meer hij werd verblind sensationeel verloop gehad. Reeds door de lichten van enkeleenkele dagen is de stemming tegenliggers. Een oom van de vooral voor de cultuurwaarden chauffeur van de luxe wagen, de zeer vast, doch gistermiddag ont- 56-jarige J. C., werd zwaar ge- wikkelde zich een hausse in vrij- wond en werd met o.m. een rug- wel alle sectoren, die gepaard £8 machines in het strijdperk. Aan deze demonstratie namen 28 machines deel, waarvan het geleverde werk werd beoordeeld idoor een commissie, bestaande aïfc de heren ir Bakker Arkema, Wageningen, ir J. Crucq, Wage- mngen, J. van Dijke, Groede, F. Bateer, Kloosterzande, A. P. de Koo, Schoondijke en J. G. van liere, Goes. De deelnemende machines wer den Woensdagmiddag en Don derdagochtend vóór de openbare demonstratie op het perceel aard appelen door genoemde commis sie op de constructie van de ma- «dimes en het geleverde werk be- aardeeld, terwijl te Wageningen «n onderzoek zal worden inge steld naar bovengenoemde prac- tqk resultaten. Hoog bezoek. Dat ook de Engelse regering veel interesse heeft voor het machinaal rooien van aardappe len, werd Woensdagmiddag wel bewezen door het onverwachts bezoek van de Britse ambassa deur in Nederland, sir Paul Mason, vergezeld door diens etfitgenote en de Engelse land- bouwattaché in Nederland, de heer Ronald Ede, die ruim een half uur op het demonstratieveld vertoefden, waarbij zij zich door de beoordelingscommissie lieten voorlichten. De openbare demonstratie. f-'adat de beoordelingscommis- Donderdagochtend met haar arbeid gereed was gekomen, ving Aes middags te 1 uur de openba re demonstratie plaats waarbij saai- schatting 2500 a 3000 bezoe- Jrers uit geheel Zeeland, West- Brabant en uit België aanwezig waren. Nog nimmer is het dan ook in de om haar bestrating beruchte Blikstraat in de Coegorspolder zó druk geweest, hoewel het par keren van de ongeveer 500 aan wezige auto's door de voorbeeldi ge regeling geen probleem vorm- jte„ De voorzitter van de regelings- rommissie, de heer A. Ramondt, verwelkomde de bezoekers en wees er op dat het groot aantal aanwezige landbouwers wel een tiev.ijs was, dat het probleem van bet machinaal rooien van aardap pelen, in deze tijd van het tekort De voorzitter van de Ameri kaanse raad voor veilig verkeer beeft meegedeeld, dat het aantal doden tengevolge van verkeerson gevallen in de V. S. in Juli op 3340 wordt geschat. In de eerste zeven üsaanden van dit jaar werden op ds weg 19.840 personen gedood. Dit is in vergelijking met het worig jaar een toeneming van 4 Benoeming. De heer M. J. Quakkelaar, on derwijzer aan de Zuidlandschool, is benoemd tot onderwijzer aan de Nutsschool voor U. L. O. te Oldenzaal. Concert op de Markt. Ter gelegenheid van de 75e jaar dag van H. K. H. Prinses Wilhel- mina werd Woensdagavond door de muziekvereniging „E. N. Z. K." en de gemengde zangvereniging „Crescendo" op de kiosk op de Markt een concert gegeven. Mede door het mooie zomer weer was er voor deze uitvoerin gen een grote belangstelling. A.s Zaterdagavond te half acht zal door „E. N. Z. K." op de wijk Boeregat een concert worden ge geven. Handboogsport en Wieler koers. Sedert jaren is er na het roven van de oogst twee dagen feest op Pyramide en ook dit jaar wordt dit oogstfeest voortgezet. Zaterdagmiddag heeft de in verre omgeving bekendheid ver worven schieting op de liggende wip plaats, waarbij de prijzen be staan uit ettelijke kilo's paling. Voor deze „palingschieting" is on der de handboogschutters uit Zeeuws-Vlaanderen en het nabu rige België steeds een grote be langstelling. Ook voor de danslustigen is er volop gelegenheid zich op de glad de vloer te begeven. Zondagnamiddag te 4 uur vangt de „6e Ronde van de Kapitale Dam" aan, waarvoor zich reeds ongeveer 50 nieuwelingen hebben laten inschrijven. Muzikale wandeling „De Vol harding". Woensdagavond werd ter ge legenheid van de 75e jaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina door de muziekvereniging „De Vol harding", onder leiding van de heer Jac. Herrebout, 'n muzikale wandeling door ons dorp ge maakt, na eerst een kort bezoek te hebben gebracht aan het sport terrein. Hier speelden de brandweer corpsen uit Terneuzen en Zaam- slag een voetbalwedstrijd waar van de opbrengst ten goede kwam aan het Groene Kruis alhier. Door het zeer fraaie zomerweer werd het muziekgezelschap op haar wandeling door zeer velen, vooral de jeugd, vergezeld. De mars werd besloten met het tengehore brengen van het „Wil helmus" vóór het gemeentehuis. Opbrengst collecte. De alhier gehouden collecte ten behoeve van de afd. Zaamslag van het „Roode Kruis" heeft 595,opgebracht. •Ag end cm VRIJDAG 2 SEPT. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Vera Cruz". ZATERDAG 3 SEPT. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Vera Cruz". Terrein W. Bolwerk, 4 uur: Voetbalwedstrijd Tem. Boys- Arnemuiden. PYRAMIDE: Café Pyramide, Dansen; 4 uur: Grote Paling schieting op de liggende wip. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Sabrina". Clublokaal M.A.C.A., 21 u.: Avondrit. gewervel-fractuur naar het Ju- lianaziekenhuis overgebracht. OVERVAREN BINNENSCHIP AAN DE GROND GEZET. Een binnenschip van 134 ton, „Wiberjos" genaamd, is gister middag op de Nieuwe Maas te Rotterdam aangevaren door een ten beter op 374 en ging vervol- Franse aak van 879 ton. Het gens met sprongen omhoog tot scheepje zou gezonken zijn, ware396 tegen slot, dus 31 punten het niet dat meruihet tijdig aan hoger dan Woensdag, de grond wist te zetten. Persoon-1 Een tweede favoriet was Se- lijke ongevallen hebben zich niet nembah die aanvankelijk 6 pun- voorgedaan. De stuurhut en de ten steeg tot 166. Tegen tweeën roef van de „Wiberjos" zijn be- kwam er echter zoveel vraag op ging met levendige handel en zeer grote fluctuaties. Het dividend van de Hoogovens 17'% procent, waarvan 5 pro cent in bonus-aandelen (vorig jaar 10 procent) deed een tumult ontstaan in de desbetref fende hoek. Het staalconcern opende 9 pun- C'T||S|l|1>g w een gezonde gewoonte KOEIEN WERDEN DE HOORNS AFGEDRAAID. Op verzoek van een veehouder te Oudkerk draaide de 46-jarige veehouder-handelaar C. van der H. te Boksum (Fr.) bij een 25-tal koeien de hoorns af, omdat de dieren elkaar daarmee bescha digden. Toen de inspecteur van de vereniging Dierenbescher ming hiervan hoorde, werd in overleg met de officier van justi tie proces-verbaal opgemaakt. Woensdag stond de verdachte terecht voor de Leeuwarder poli tierechter, wie hij een demonstra tie van dit afdraaien gaf. Het werkje was in een handomdraai gebeurd en volgens verdachte on dervindt een koe daarvan weinig of geen pijn, waarin hij werd bij gevallen door de getuige-deskun- dige, de veearts S. Piersma. Ge tuige Feensta citeerde echter een Utrechtse hoogleraar, die er heel anders over dacht en dit af draaien gelijk stelde met het af trekken van een nagel bij een mens. De officier van justitie zeide zich een ergerlijker geval van dierenmishandeling te hebben voorgesteld, dan het in werkelijk heid is gebleken. Hij eiste een boete van 75,— of 15 dagen hechtenis. De verdediger mr. Van Raay merkte op, dat in het buitenland dit afdraaien zeer veelvuldig ge schiedt en ook in ons land geen unicum is. De politierechter legde ver dachte 14 dagen voorwaardelijke gevangenisstraf op en 75, boete. STAAT VAN BELEG IN BUENOS AIRES. De Argentijnse Kamer van Af gevaardigden en de Senaat heb ben gisteravond het wetsontwerp tot het afkondigen van de staat van beleg in Buenos Aires aan genomen. ooor PERCY KING. 52) (Nadruk verboden). „Vera Bannerman," herhaalde hij. „Wel, we zijn quitte. Ik be ken royaal, dat ik ook u onrecht vaardig heb veroordeeld. Maar ik kon niet weten, dat u de miss Bannerman zoudt zijn, van wie in Blake's notities sprake is. Had ik het enigszins vermoed dat u „We zwijgen er over," viel ze hem in de rede. „Alles wat is ge beurd, valt in het niet, bij wat nu gebeuren gaat. Ik ik kan het alléén onmogelijk af en daar om heb ik uw hulp nodig." Vera had het voor haar doen op har telijke toon gezegd en, alsof zij er spijt over voelde, liet zij er koel op volgen: „Natuurlijk ben ik bereid, u er voor te betalen." „Als we die conditie over het hoofd zagen?" stelde Fenture voor. „Goed voorlopig. Ik heb on dervonden, dat u durf bezit. Nu zal uw durf op zwaarder proef worden gesteld. Bent u bang voor de dood? Ik bedoel om iets te doen, waarbij u groot gevaar loopt het leven te verliezen?" Algernon lachte. „En of! Maar, om u de waarheid te zeggen, heb ik me in die mogelijkheid nog niet verdiept." Het meisje bracht het hoofd dicht bij het zijne. Opnieuw zag hij de donkere schaduwen onder haar ogen. De kleur op haar wan gen kwam en ging. Er was iets, dat haar vervulde van heimelij ke, maar grote vrees. Hij had Vera Crafts, van nu af Vera Ban nerman voor hem, leren kennen als een recht op haar doel af gaande vrouw, die geen vrees kende. Daarom moest het wel iets heel ergs zijn, dat zo'n angst in haar blik te voorschijn had kunnen roepen. „Ik ik zoek een echtgenoot," zei ze onzeker. Onmiddellijk had zij haar stem weer in bedwang. „Iemand, die bereid is, korte tijd voor mijn echtgenoot door te gaan, bedoel ik". Fenture had alles kunnen ver wachten slechts dit éne niet. Met open mond zag hij het meis je aan; het kostte hem inspan ning haar woorden te verwer ken. Zoiets kon hoogstens als grap zijn bedoeld, hoewel naar zijn opvatting een smakeloze, on gepaste maar de uitdrukking op Vera's gezicht had met grap pigheid niets gemeen. Het stond ernstig, bezorgd, in hevige span ning. Spanning, hoe zijn ant woord lulden zou. „Onmogelijk! U steekt de draak met me!" zei hij eindelijk, om toch iets te zeggen. „Ik ben nog nooit zo ernstig geweest." „Viel uw keus op mij, omdat omdat ik eenmaal Alg Kerr was?" „O neen!" verklaarde zij be slist. „Omdat u moedig bent en voor mij veel van eeh moedig man kan afhangen. Het is lang niet onmogelijk, dat u en mij ge vaar dreigt. Indien mijn vermoe dens juist zijn, bestaat er zelfs alle kans, dat u in dat geval het grootste risico loopt." Algernon was nog te verbluft, om direct een antwoord bij de hand te hebben. Hij nam zijn ko ker. „Een sigaret?" „Dank u," weerde zij af. Hij stak er zelf een op en rook te een poosje zwijgend. Toen: „Als ik u goed begrijp, gaat u dus uit vrije verkiezing ergens heen, waar u wel eens iets heel onprettigs boven het hoofd kan hangen en uw blijspel-echtgenoot niet minder." „Zo is het. Alleen deugt de kwalificatie blijspel-echtgenoot niet." „Waarom begeeft u zich dan in het hol van de leeuw?" Het meisje zei stroef: „Ik had liever dat u toestemd.e zonder vragen te stellen. U kpmf de juiste toedracht te weten als we het er heelhuids afbrengen." „Hoor eens hier, jonge dame!" Fenture schudde beslist1 't hoofd. „Ik wil u graag van dienst zijn, heel graag zelfs, maar ik ben geen doetje. Als ik me om uwent wil in gevaar begeef, dan mag ik voor het minst toch weten, waarom ik gevaar loop, van wel ke aard het gevaar is en waar om u het riskeert. Blindemanne tje spelen is een aardig tijdver drijf voor de jeugd, maar die ben ik ontwassen, zo u het nog niet wist. U zult dus wat duidelijker moeten zijn." Vera zat een poosje stil, terwijl zij nerveus haar vingers in- en uitstrengelde. Een paar maal dacht Fenture, dat zij haar ge heimzinnige houding zou laten varen; zij opende de mond echter alleen om hem onmiddellijk weer te sluiten. Minuut na minuut verstreek. Eindelijk hief zij het hoofd op en zag hem aan. „Eén familielid heeft een deel van mijn vermogen onder zijn berusting. Ik zou 't in ontvangst nemen zodra ik meerderjarig was. Omdat ik voor een belang rijke aangelegenheid naar Ame rika moest, kwamen we overeen de transactie tot 8 November in Burchester uit te stellen. Het fa milielid in kwestie, een oom, be richtte later, dat hij 8 November onmogelijk in Burchester kon zijn en verzocht me, 10 Novem ber naar Mountbrook te komen om de zaak af te doen." „Dan bent u te vroeg." „Dat weet ik." „Eerlijk gezegd: als ik geld in ontvangst moest gaan nemen, zou ik er heus niet over in de put zitten, maar mijn Zondagse pak aantrekken en het knoopsgat met een anjelier versieren." (Wordt vervolgd). schadigd. Juist op de dag van zijn zeven tiende verjaardag is de dekjongen van bet s.s. „Friesland", Johan nes Koster uit Gouda, Woensdag in een ruim van 'het schip geval len, waarbij hij o.a. een zware hersenschudding opliep. De gezagvoerder van het schip kapitein E. C. J. Poot uit Heem stede heeft toen terstond in af wijking van het vaarschema de nabij zijnde haven van Soerabaja doen aanlopen, waar de patiënt in ernstige toestand werd opgeno men in het Darmo-ziekenhuis. Een nader bericht meldt, dat de jongen daar gistermorgen is overleden. MAGAZIJNBEDIENDE LICHTTE ZIJN VERLOOFDE OP. Een ontgoocheld meisje heeft de politie te 's-Gravenhage er van in kennis gesteld, dat haar verloofde een 23-jarige magazijn bediende haar voor 2500 heeft opgelicht. De jongeman is aan vankelijk aangehouden, maar hij mocht later weer naar huis. Het verloofde paar werkte bei den in een Haags warenhuis. De jongen vertelde het meisje, dat hij bij de geheime dienst werkte en belast was met de controle in het bedrijf. Het was toch wel mogelijk dat zelfs in de stukken die het meisje tikte een geheime code zat Daarna moest de fantasierijke magazijnbediende een vliegtuig model maken in opdracht van het ministerie van Oorlog. Hij zou er 10.000 voor krijgen. Het model was bestemd voor atoom- proeven in de Nevada-woestijn in Amerika. Het was zo verve lend, vond hij, om steeds voor schotten te vragen en het meisje had pas een erfenis gekregen Het meisje gaf hem 2500, Hij sloeg aan het werk. Het bleek zo'n omvangrijk karwei te zijn, dat zij allebei ontslag uit het warenhuis namen. Tenslotte kwam het verhaal dat de jongen naar Bonn moest om mee te werken aan de op bouw van het nieuwe Duitse leger. En daarmee viel hij door de mand. Hij zou een reis van enkele dagen naar deze Duitse stad maken, het meisje contro leerde dit en leerde daardoor de harde waarheid kennen. Nu is de verloving uit. zetten dat in een ruk de koers werd opgetrokken tot 184, later volgde echter een reactie tot 174. De grote vier waren reeds Woensdagavond, gestimuleerd door de gunstige ontwikkeling in Wallstreet, zeer vast gestemd en gistermiddag werd deze stem ming onverdeeld overgenomen. Unilever had hierbij de leiding en kwam van 496 op 508. Philips verbeterde 11 punten en noteerde circa 504%, A.K.U. en Kon. Olie circa 7 punten hoger. De incourante industrieën lie ten zich evenmin onbetuigd en gaven vrijwel zonder uitzonde ring behoorlijke koerswinsten te zien. Naast Senembah trad ook H.V.A. op de voorgrond. Dit pa pier opende 15 punten hoger op 190 waarna de koers tegen slot licht achteruit liep tot 188. Am sterdam Rubber was 7 punten beter op 153%. Bij de leidende cultures stelde alleen Verenigde Deli teleur. Dit tabaksconcern opende weliswaar 6 punten hoger op 196 doch liep daarna achteruit tot 190%, slotnotering circa 191. De scheepvaartsector deed het weliswaar iets kalmer aan maar kwam toch op een hoger niveau. Holland Amerika lijn die Woens dag tegen slot plotseling 8 pun ten steeg tot 246, zette de stijging gistermiddag verder voort en kwam op 252%. Guldensbeleggingen tenslotte stil doch vriendelijk. De beurs had de gehele middag een bewogen verloop bij zeer drukke handel. Prolongatie 2% procent. NABEURSKOERSBN. Kon. Olie: 644—646 slot 644 (644%) A.K.U. 376 slot 376 (374%) Philips (504%) 500—509% slot 502 Unilever: 510—511 slot 510 (508%) Hoogovens: (394%) 400—401 Delimij: (191%) 196 Holl. Am, liin: (251%) 251 H.V.A. 186—188 (187%) Senembah (174%) 176—180 RIJKE AARDAPPELOOGST IN AMSTERDAM. Een rijk met aardappels bela den vrachtauto is Donderdagoch tend omstreeks 9 uur op de Wi- boutstraat te Amsterdam nabij de kruising Eerste Oosterpark straat in botsing gekomen met een tramwagen van lijn 5. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor. De vrachtauto kantel de en zaaide haar lading uit over de drukke Wibautstraat, die in een ogenblik in een aardappel veld was herschapen en een rijke oogst beloofde. Talrijke huismoe ders hebben zich deze oogst niet laten ontgaan. Gewapend met korfjes en mandjes hebben ze het eten geraapt, voor zover het nog niet was platgereden door het drukke verkeer. KRINGBEKER. Zoals gebruikelijk werd ook dit jaar een beker vervlogen in kring-centrum van de Zuid-Ned. Bond van Postduivenhouders afd. Zeeuws-Vlaanderen. Voor de kamp kwamen enkel de halve fondvluchten in aanmerking. Nu de laatste halve fond-vlucht op Dourdan is vervlogen, is de be slissing gevallen. De beker werd gewonnen door de liefhebber J. Wentzler uit Stoppeldijk met 50 punten. De verdere uitslagen waren als volgt: 2. A. Clayssens, Sas van Gent, 88 pt.; 3. J. Bogaert, Stop peldijk, 106 pt.; 4. C. van Acker, Axel, 125 pt.; 5. C. Borgstijn, Axel, 134 pt.; 6. R. de Cock, Zuid- dorpe, 136 pt.; 7. J. de Fever, Sas van Gent, 139 pt.; 8. J. Staepels, Stoppeldijk, 149 pt.; 9: C. Mar- cusse, Westdorpe, 157 pt.; 10. J. van Oppen, Sas van Gent, 159 pt.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2