Péron één dag president af Prinses Wilhelmina's verjaardag Egyptische strafexpeditie in Israël Conferentie over Cyprus President trekt ontslagname in De bestrijding van de corruptie in Indonesië Indonesië en Nieuw Guinea De moord op de Engelse onderwijzeres Bijeenkomst van drie Westelijke ministers van buitenlandse zaken WEERSVERWACHTiNG HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1955. 10e Jaargang No. 3548. PERON TREKT ONTSLAG AANVRAGE IN. CYPRUS ËNIIJN BEVOLKING -'CCYPRUS r INCIDENTEN BIJ GAZA Grandval's aftreden officieel ISRAEL EGYPTE Terechtstellingen ir Mexico Tientallen doden door ramp in Nepal Premie voor extra dienst in Nieuw Guinea Anti-Portugese boycot in havens in India Tweede slachtoffer van auto-ongeval in België overleden Frankering bij abonnement Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct: ca',-.' 'mum pei advertentie 2,25„ Rubriek Kleine Advertenties: 5 regel» 1,—1 iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adnc Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandag-nummer: Zaterdags 10 uur. Gisteren is te Buenos Aires het aftreden van president Péron be kendgemaakt. De president bood zijn ontslag als president aan aan de voorzitter van het vakverbond. Deze voorzitter, Hector Dipietro, heeft alle arbeiders in een radio rede opgeroepen op de Plaza del Mayo in Buenos Aires of op an dere pleinen in hun woonplaatsen samen te komen, alle niet-essen- tiële werkzaamheden te staken en op de pleinen te blijven totdat Péron zijn ontslagaanvrage heeft ingetrokken. Men gelooft, dat Péron, die Ar- gentinië's 18 millioen inwoners negen jaar heeft geregeerd, ont slag heeft gevraagd, omdat hij er niet in geslaagd is de vrede in het land te herstellen na de mislukte opstand tegen zijn regiem in Ju ni. Sinds die opstand, die werd ge leid door marine-officieren, heeft hij aangekondigd, dat hij zou af treden als leider van de Péronis- tische partij en zich als landspre- sident niet herkiesbaar zou stel len. Sedert Juni zijn acht ministers afgetreden. De voorzitter van de Péronis- tische partij, Alexandre Leloir, heeft in een radiotoespraak ge zegd, dat president Péron hero schriftelijk heeft doen weten, dat hij, Péron, bereid is als landspre- sident af te treden, indien dit een waarborg betekent voor het her stel van de geestelijke vrede in Argentinië. Leloir zeide, dat er geen ge schil tussen Péron en het volk is geweest. Indien er een conflict is geweest, was het met het ver- achtelijkste deel van het Argen tijnse volk. Het land wil geen vrede zonder Péron en het wenst, dat de president zijn ontslagaan vrage intrekt. Tot de president richtte Leloir de volgende woor den: „Generaal, vertoon u op het balcon van het regeringsgebouw. U zult dan het eensgezinde, ster ke en georganiseerde volk aan schouwen. Vervul uw mandaat als president tot het einde". Vice-president schout-bij-nacht Alberto Teisare heeft verklaard, dat hij zich als Péronist geheel en al verzet tegen het aftreden van president Péron. Hij zeide te zullen aftreden, indien de presi dent zijn hoge post verlaat. Na de bekendmaking, dat pre sident Péron wil aftreden, wer den winkels en fabrieken geslo ten. Een aantal ministeries werd door de gendarmerie bezet. De leidster van de vrouwenaf deling van de Péronistische par tij, Delia de Gluomini de Parodi, zeide, dat ook de Argentijnse vrouwen Pérons ontslagaanvrage niet zullen aanvaarden. TEKST VAN PERONS SCHRIJVEN. De tekst van Pérons schrijven aan enkele afdelingen van de Péronistische partij is later ge publiceerd door de persdienst van de partij. De president verklaart te we ten, dat een aantal tegenstan ders en politieke vijanden heeft gezegd, dat zij bereid zijn tot ver zoening, mits hij, Péron, aftreedt. „Ik geloof, dat de grote meerder heid van de Argentijnen mij steunt, maar ik ben van oordeel, dat ik mij moet terugtrekken in de hoop hierdoor een oplossing mogelijk te maken", aldus het schrijven. Péron geeft toe, dat een aan tal vrijheden beperkt zijn ge weest, maar alleen in uitzonde ringsgevallen. „Wij hebben so ciale rechtvaardigheid en econo mische onafhankelijkheid tot stand gebracht". „Wij hebben een kolonie geërfd en er een vrij land van gemaakt. Wat wij verricht hebben, kan niet worden vernietigd. Het is nu de tijd voor Argentinië onderling tot overeenstemming te komen en de strijd te beëindigen". „Ik verzoek nederig om onthef fing van mijn functie en om toe stemming verder te werken als een eenvoudige Péronist. Ik ge loof, dat ik het recht heb dit te verzoeken. De jaren drukken zwaar op mij, evenals teleurstel lingen en desillusies", aldus Pé rons schrijven. SENATOREN STELLEN HUN MANDAAT TER BESCHIKKING. De Péronistische senatoren hebben besloten in navolging van president Péron, hun mandaat ter beschikking van hun partij te stellen. De Péronistische leden van de Argentijnse Tweede Kamer hebben eenstemmig een resolutie aangenomen, waarin wordt ge zegd: 1. dat zij trouw zijn aan Péron in zijn hoedanigheid van presi dent van de republiek en leider van de Péronistische beweging; 2. dat het volk wil, dat Péron president blijft; 3. dat het door Péron verze kerde geluk van het volk niet on dergeschikt mag worden ge maakt aan de belangen en gevoe lens van een kleine minderheid. 4. dat er geen vrede in Argen tinië zal zijn zonder Péron en 5. dat het Péronistische blok niet in de Kamer zal verschijnen, zolang Péron niet van zijn besluit is teruggekomen. De minister van het Leger, ge neraal Franklin Lucero, die na de opstand in Juni „de sterke man" van Argentinië wordt ge noemd, heeft Woensdag ver klaard, dat hij de orde ten koste van alles zal handhaven. Woensdagmiddag zag Buenos Aires er uit als een stad, waar de noodtoestand is afgekondigd. De regeringsgebouwen worden door sterke troepeneenheden be waakt, terwijl bij de ambtswoning van de president en het ministe rie van Oorlog machinegeweren en lichte stukken geschut staan opgesteld. Winkels en fabrieken zijn gesloten. In de hoofdstad deden geruch ten de ronde over een belangrijke onenigheid in het leger, maar er waren geen tekenen van militaire onrust. Het algemene vakverbond heeft gelast alle niet-vitale bedrij vigheid in het land te staken. Het vakverbond zou een betoging wensen als die van 17 October 1946, waardoor generaal Péron aan de macht is gekomen. Péron bevond zich toentertijd in de ge vangenis, nadat het leger een samenzwering tegen zijn toene mende populariteit onder platte landers en industrie-arbeiders op touw had gezet. Péron was eer der minister van Oorlog en van Arbeid onder generaal Jesus Far- rel geweest. President Péron heeft Woens dagavond de ontslagaanvrage in getrokken, die hij eerder op de dag had ingediend. De 75e verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina is gistermor gen niet in stilte voorbijgegaan. Reeds in alle vroegte trok de Ne derlandse jeugd, getooid met oranje, naar paleis Het Loo, dat in zijn witheid in een stralende zon lag te pronken. Vele kinde ren droegen bloemen in hun knuistjes als een huldebetoon voor de jarige Prinses, bouquet- ten, die in grootte en samenstel ling nog al eens verschilden. De post bracht al vroeg een grote stapel schriftelijke gelukwensen met extra zegels voor het Konin gin Wilhelminafonds voor de Arsjad Astrajuda, die enkele dagen geleden in Djakarta is ge arresteerd, is volgens nadere in formaties vice-consul te Singa pore. Zijn aanhouding geschiedde als onderdeel van de actie tot bestrijding van de corruptie. Vol gens de dagbladen was Adstraju- da betrokken in een smokkel van auto's uit Singapore naar Indo nesië. De advocaat-generaal, Mo- ro, betreurde het, dat de pers zijn naam zo snel publiceerde, thans stuit het onderzoek op moeilijk heden. Moro verklaarde naar aanleiding daarvan niet meer als woordvoerder van het hoofdpar ket te zullen fungeren. De pers moet zelf maar inlichtingen zien te verkrijgen. Intussen is de secretaris-gene raal van de partij van Djody (Partai Rakjat Nasional - natio nale volkspartij), Maridie Danu- kusomo, gedurende twee dagen op het hoofdparket verhoord, naar hij zelf zeide over de interne or ganisatie van de partij. Zaterdag zal het partijbestuur vergaderen over de arrestatie van Djody en over de eisen die door de verschillende afdelingen te dien aanzien worden gesteld. De Griekse minister van Bui tenlandse Zaken, Stefanopoelos, heeft er Woensdag op de confe rentie over Cyprus te Londen bij zijn Britse en Turkse ambtgeno ten op aangedrongen het recht van de half millioen inwoners van Cyprus op zelfbeschikking te aanvaarden. Volgens conferentiekringen zei de Griekse minister in zijn „zeer openhartige, doch gematigde" toespraak, die geen polemisch ka rakter had, dat Griekenland niets voor zich zelf wil, maar alleen de wensen van de meerderheid der Cyprioten vertolkt. In antwoord op de opmerking van nrpnister MacMillan van En geland, dat de Britse souvereini- teit over het eiland van vitaal be lang is voor de Britse defensie verplichtingen, zei Stefanopoelos, dat Engeland volledige militaire faciliteiten zou verkrijgen, indien Cyprus zich bij Griekenland zou aansluiten. Het Britse standpunt is, dat het recht om alleen bases te ves tigen niet voldoende is om de mi litaire verplichtingen te kunnen nakomen. Stefanopoelos maakte duide lijk, dat Griekenland niet terug komt van zijn standpunt, dat steun voor de eis tot zelfbeschik king der Cyprioten inhoudt. De Turkse minister, Zorlu, zal vandaag zijn openingstoespraak houden. Gisterochtend vroeg is achter het hoofdbureau van politie te Nicosia een bom ontploft, die een groot gat in de muur sloeg. Gistermiddag is een bomaan slag gepleegd op een radiostation. NATIONALITEITEN |°/o der bevolking 55305 V PELT eken RIZOKAH PASO Turken I 1 Ovt APITHOS NTHOU Nicosia QLEFKA TOTAAL LARNACA 5JJ.OOO inw PAPHOS T U R K IJ E LAND EPISKOPII L> LIMASSOL CYPRUS 50 Km KRETA Op 29 September geen algemene verkiezingen in geheel Indonesië. Het zal niet mogelijk zijn in al le delen van het land op de vast gestelde datum 29 September algemene verkiezingen te hou den. Dit heeft de Indonesische minister van Voorlichting, Sjam- suddin Sutan Makmur, Woens dag medegedeeld. Naar de minister in een uiteen zetting zeide is de reden hiervan, dat het financiële gedeelte van de voorbereidingen voor de verkie zingen nog niet is voltooid. De minister zeide na afloop van een vergadering van de commissie ad hoc*, die de Indonesische regering heeft gevormd om de stand van zaken bij de voorbereidingen van de verkiezingen na te gaan, dat gebleken is, dat tijdens de vorige regering het verstrekken van gel den voor de organisatie van de verkiezingen niet vlot verloopt. Het gevolg hiervan is, dat thans in vrijwel alle delen van Indone sië naverkiezingen zullen moeten worden gehouden. In de gebie den, waar de voorbereidingen wel voltooid zijn, zullen de verkiezin gen echter op het vastgestelde tijdstip doorgaan. De minister merkte op, dat de ze maatregel een erfenis is van de vorige regering. Gevraagd naar de invloed van de veilig heidstoestand op de te houden verkiezingen, zeide minister Mak mur, dat hij hierover nog geen inlichtingen kon verstrekken. De commissie ad hoe moet over de Woensdag besproken onderwer pen nog rapport uitbrengen aan de regering. Dit zal gebeuren op de normale kabinetszitting van morgen. Daarna zal over de vei ligheidstoestand kunnen worden gesproken, zeide hij. DE JAPANSE OORLOGS MISDADIGERS. Nederland heeft Woensdag machtiging gegeven tot vrijlating op erewoord van 19 Japanse oor logsmisdadigers, die in Tokio langdurige gevangenisstraffen uitzitten. Dit is door het Japanse ministerie van Buitenlandse Za ken meegedeeld. Egyptische commando's hebben Dinsdag vijftien Israëliërs gedood bij een „strafexpeditie", waarbij zij veertig km ver op Israëlisch gebied doordrongen, aldus is Woensdag uit Egyptische bron in Cairo vernomen. Een Israëlische legerwoord- voerder verklaarde Woensdag in Jeruzalem, dat een Egyptische „zelfmoord-bende" Dinsdagavond de zendmast van het radiostation „De stem van Israël" in 't kust gebied tussen Gaza en Tel Aviv heeft opgeblazen. Dit radiostation had kort voor de aanval in een uitzending Egypte gewaarschuwd voor de gevolgen van aanvallen op Israëliërs. Volgens de woord voerder had de bende, die tot op zestien km van Tel Aviv was doorgedrongen, in de afgelopen twee dagen zeven burgers ge dood. Op het verzoek van generaal- majoor Burns van de Ver. Naties aan Egypte en Israël om de strijd te staken, heeft Israël geant woord, dat Burns moet trachten van Egypte de verzekering te krijgen, dat alle vijandelijke ac ties onmiddellijk stopgezet zul len worden, aldus is door het Is raëlische ministerie van Buiten landse Zaken bekendgemaakt. In de afgelopen 24 uur hebben zich voorts nog de volgende in cidenten voorgedaan: Te Beit Over werden vier Israëlische landarbeiders door Egyptische commando's doodgeschoten, vier Israëlische soldaten liepen ver wondingen op toen hun auto op een mijn reed; een Egyptische boer werd gewond door schoten van een Israëlische patrouille die op Egyptisch gebied was doorgedrongen; ten oosten van Rafh, op Egyptisch gebied, werd een vuurgevecht geleverd tussen Egyptische troepen en Israëlische patrouilles die de demarcatielijn overschreden hadden; twee Ara bische dorpelingen werden ge wond bij een Israëlische aanval op het dorp Beit Hanoen, ten oosten van Gaza; bij een beschie ting van een Israëlisch gezin door Egyptische troepen die de grens hadden overschreden, werd één persoon gedood, de vijf an deren werden gewond. In een bekendmaking van het hoofdkwartier van het Israëlische leger in Tel Aviv is verklaard, dat Woensdagochtend vroeg Egyptenaren bij Faloedja een mi litaire vrachtwagen hebben be schoten, waardoor een Israëli sche militair werd gewond. Uit een V. N.-communiqué dat Woensdagochtend werd ge publiceerd blijkt, dat de inciden ten niet tot het betrekkelijk klei ne gebied bij Gaza beperkt blij ven, doel) dat zij zich ook voor doen elders langs de 350 km lan ge vroegere internationale grens tussen Palestina en Egypte. Egypte aanvaardt oproep van generaal Burns. Egypte heeft de oproep van ge neraal Burns, hoofd van de V.N.- contróle in Palestina, tot een sta king van het vuren aanvaard, zo wordt officieel te Cairo meege deeld. Zoals gemeld, heeft Israël op de oproep geantwoord, dat alleen Egypte schuld aan de incidenten heeft en dat het enige nodige een garantie aan Egypte is, dat de vijandelijkheden zullen worden gestaakt. Engeland vraagt zelfbeheer sing te betrachten. Engeland heeft Israël en Egyp te dringend verzocht zelfbeheer sing te betrachten met betrek king tot de explosieve toestand in het gebied van Gaza, aldus is te Londen vernomen. Volgens diplomatieke kringen in de Britse hoofdstad hebben de Britse ambassadeurs te Cairo en Tel Aviv gedurende de afgelopen 48 uur de Egyptische en Israëli sche regeringen op de hoogte ge steld van het Britse standpunt inzake de kwestie. Men neemt aan dat Engeland er bij beide regeringen op heeft aangedrongen de wapenstilstand van 1948 te respecteren. kankerbestrijding. Al enkele da gen had men op het Apeldoornse postkantoor de stapels kaarten, afkomstig uit alle delen van het land, verwerkt. De burgemeester van Apel doorn, de heer A. L. des Tombe, en zijn echtgenote behoorden tot de eersten die de felicitatieregis- ters op het Loo tekenden. Na mens het gemeentebestuur werd een fraai veldbouquet aan het pa leis bezorgd, en talrijke particu lieren, verenigingen en instellin gen brachten eveneens een bloe menhulde. TELEGRAM VAN DR DREES. De minister-president dr. W. Drees heeft gisteren het volgen de telegram aan H. K. H. Prin ses Wilhelmina gezonden: „Hoewel het de ministerraad bekend is, dat Uwe Koninklijke Hoogheid sinds de overdracht van de Kroon de viering van Haar verjaardag als een zuiver persoonlijke aangelegenheid be schouwd wenst te zien, gevoelt hij de behoefte om op deze bij zondere verjaardag een tolk te zijn van heel ons volk in zijn er kentelijkheid voor hetgeen Uwe Koninklijke Hoogheid gedurende een lang en veelbewogen tijdperk voor ons land is geweest en heeft gedaan. Mede namens mijn colle ga's moge ik Uwe Koninklijke Hoogheid eerbiedig gelukwensen met deze feestdag en de hoop uitspreken, dat het Haar gegevea zal zijn nog vele jaren temidden van de Haren getuige te zijn van een verdere opbloei van ons land in een tot vrede komende we reld". OOK TELEGRAM VAN VOOR ZITTER TWEEDE KAMER. De voorzitter der Tweede Ka mer, dr L. G. Kortenhorst, heeft gisterochtend het volgende tele gram gezonden aan H.K.H. Prin ses Wilhelmina: „De Tweede Kamer der Staten- Generaal in eerbiedige en dank bare herinnering aan Uw trouw, wijsheid en moed in goede ea kwade tijden ten bate van het vaderland betoond, bidt God, dat Hij U zegenen moge in Uw per soonlijk leven en in Uw nage slacht". De Franse regering heeft gis teren officieel bekendgemaakt, dat Gilbert Grandval isi afgetre den als resident-generaal van Ma rokko. In gisteren te Parijs uitgegeven communiqué's wordt bevestigd, dat er verschil van mening *met Grandval bestond over de nieu we politiek in Marokko. Zijn af treden was echter ook de prijs die premier Faure moest betalen voor de steun van enkele van zijn conservatieve ministers wat be treft de vervanging van de hui dige sultan, Moh. Ben Arafa, door een regentschapsraad. Deze raad zal de eerste regering met nationalistische deelneming in Marokko benoemen. 20 km MIDDELLANDSE ZEE NAHAL OZ AIN HASJLOSJA KM AN JUNIS 1° PATISJ R Ar A INCIDENTEN UITGELOKT DOOR Israe Beiden EMidaellandse Zee SYRIË RAELy' Jeruzalem C /JORDANIË CAIRO SAOUDI ARABIE Rode Zee Woensdag is dr. Abu Hanifah, hoofd van het directoraat Ameri ka van het Indonesische ministe rie van Buitenlandse Zaken per vliegtuig naar New York ver trokken voor het bijwonen van de tiende algemene vergadering -van de* Verenigde Naties. Naar uit welingelichte bron wordt vernomen, zal hij contact opnemen met de Indonesische vertegenwoordiging der Verenig de Naties. De minister van Buitenlandse Zaken, Anak Agung, zal hem over enkele dagen volgen voor de zittingsopening. Naar voorts uit welingelichte bron is vernomen, zal Indonesië ook dit jaar er naar streven via de Verenigde Naties Nederland te dwingen tot het heropenen van de onderhandelingen over Nieuw-Guinea. Men kon nog niet met zeker heid zeggen, hoe dit aangepakt zal worden, want de instructie van de regering te dier zake wordt nog opgesteld. Wel is ze ker, dat Indonesië zal vasthouden aan de betreffende resolutie die op de AA-conferentie is geno men. Verder zal Indonesië Marokko en Algerije steunen bij hun strijd voor de onafhankelijkheid. Naar de correspondent van de „New York Times" uit Djakarta meldt, zou Indonesië, wanneer zij op de komende algemene ver gadering van de Verenigde Na ties haar eis ten aanzien van Nieuw-Guinea naar voren brengt, deze kwestie op een nieuwe en vriendschappelijke wijze bena deren. Het blad zegt, dat de nieu we politiek een merkbare veran dering te zien geeft in het bui tenlandse programma van Indo nesië. Volgens de correspondent heeft Abu Hanifah gezegd, ddl deze verandering een deel van het programma is van premier* Burhanuddin Harahap om de In donesische betrekkingen met de Westerse landen te verbeteren. „Wij zullen niet vijandig staan tegenover Nederland. Ons doel is op de algemene vergadering te komen tot bilaterale besprekin gen tussen onze twee landen", al dus Hanifah. De ministers van Buitenlandse Zaken van Engeland, Frankrijk en de Ver. Staten zullen tussen 22 en 28 September te New York bijeenkomen om over de komen de viermogendhedenbesprekin- gen te Genève te beraadslagen. Zij zijn dan in Nevfc York voor de algemene vergadering der Ver. Naties. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken zal zich 28 September bij hen voegen. Er is reeds voorbereidend over leg gepleegd tussen de drie Wes telijke regeringen en haar bond genoten in de Noord-Atlantische verdragsorganisatie. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken deelde later mee, dat minister Dulles op 27 en 28 September te New York met zijn Britse en Franse ambt genoten besprekingen zal voeren om de Westelijke standpunten met het oog op de viermogendhe- denconferentie, die 27 October te Genève begint, te coördineren. Volgens de Britse bladen wordt wat betreft het onderzoek naar de moord op de dertigjarige on derwijzeres Jaret Marion Mar shall in Frankrijk uitgezien naar het eventueel getuigenis van drie jeugdige wielrijders, mogelijk eveneens Engelsen, die haar mis schien nog kort voor haar dood hebben gezien. Janet Marshall was na een fietstocht door Frankrijk op terugweg naar Engeland. Haar lijk werd Zondagmiddag door wandelaars gevonden in een laan tje bij het dorp Belloy in het Noordfranse departement Som- me. Men weet, dat zij de Donder dagnacht in een jeugdherberg te Amiens heeft doorgebracht en vandaar naar Le Qouquet ver trok. Zij droeg shorts en bereed een herenrijwiel met een bagage tas en reservewiel achterop. Zij is nog gezien door de overweg wachter te Picquigny, een der tien km van Amiens, op de lijn Parijs-Calais. Zij was alleen toen zij deze overweg passeerde. Een driehonderd meter achter haar kwam toen een gezelschap van drie jeugdige fietsers, naar wie thans wordt gezocht. Het lijk van de verslagene ver toonde sporen van 'n worsteling; de fiets lag er bij maar de bagage, een gedeelte van kleding en alle papieren waren verdwenen. Door middel van de label aan het re servewiel, waarop het adres van een Parijse jeugdherberg voor kwam, heeft men de dode kunnen identificeren. Zij schijnt met een das of iets dergelijks geworgd te zijn. Het lijk is voorlopig op het kerkhof van La Ohaussee-Tiran- court bij Picquigny begraven. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Iets lagere temperaturen. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele regen- of on weersbuien. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Iets lagere temperaturen. VRIJDAG 2 SEPTEMBER. Breskens 1.41 Volgens het blad „Ultimas No- ticias" zouden zestig boeren van de Zuidamerikaanse staat Chia pas, die tot een opstand tegen de gouverneur, Efrain Aranda, had den aangezet, op bevel van Aran da gefusileerd zijn. De twee lei ders van de boeren zouden ont hoofd en hun hoofden zes dagen lang tentoongesteld zijn, een en ander zou zijn gebleken uit ver trouwelijke, door het ministerie van Binnenlandse Zaken ontvan gen berichten. Door een aardverschuiving en overstromingen in het gebied van Lamdjoeng (Noord-Nepal) zijn 78 personen om het leven geko men en tallozen gewond, aldus is Woensdag uit Katmandoe ver nomen. Militairen die behoren tot de reserve of het dienstplichtig deel der zeemacht kunnen aanspraak maken op een premie als zij vrij willig langer dan de hun voorge schreven tijd in Nieuw Guinea dienst doen. De premie bedraagt voor een officier 150 en voor 'n schepeling maximum 75 voor elke maand extra in werkelijke dienst aldaar doorgebacht. Terneuzen Hansweert Walsoorden 2.16 2.56 3.06 1.53 2.28 3.08 3.18 ZON op onder Sept. 1 5.52 19.32 2 5.53 19.30 3 5.55 19.27 MAAN op onder 18.44 19.02 19.26 4.53 6.07 7.23 De federatie van Indiase haven arbeiders heeft besloten met in gang van 2 October alle schepen van maatschappijen die op de Portugese bezittingen in India varen, te boycotten. In de H. Hartkliniek te Timen (België) is gistermiddag overle den kapelaan E. H. van Dongen uit Breda, het tweede slachtoffer van het noodlottige ongeval, dat Dinsdag bij Tienen gebeurde, toen een Nederlandse auto werd aangereden door een Belgische wagen. De 37-jarige mej. P. van Dongen overleed ter plaatse. De andere slachtoffers, twee zusters en een broer van de overledene, zijn inmiddels naar Roosendaal overgebracht.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1