«ft< Sportnieuws Natuurzuivere Planta l a*®i>incie ••daarom is natuurzuivere Planta zoveel smakelijker en gezonder Eric de Noorman - De prooi van de rode rots. WANDELSPORT HANDBOOGSPORT Kantongerecht te Terneuzen ZWEMMEN 0? tpi?®©8C (3® fflQGfflfflC? 8ffl RADIO TERNEUZEN. AXEL. BIERVLIET. HULST. SLUISKIL. STAVENISSE. Al wat de natuur U geeft is volmaakt Neem de 2 happen-proef! PJanfa maakt Uw keus nog makkelijker! Uw maaltijd hei fijnst mei Planta! Overstroming in Pakistan WATERLEIDING OP NOORD-BEVELAND. Op Woensdag 31 Augustus zal de officiële opening van de cen trale drinkwaterleiding op Noord- Beveland geschieden in aanwe zigheid van de commissaris der koningin, jhr tmr A. F. C. de Casembroot, de directeur van het rijksinstituut voor drinkwater voorziening, prof. W. L. J. M. Krul, en naar alle waarschijnlijk heid prof. dr P. Muntendam als vertegenwoordiger van de minis ter van Sociale Zaken en Volks gezondheid. Dit is het eerste project dat ge reed komt als onderdeel van het tienjarenplan voor de drinkwa tervoorziening in de zogenaamde onrendabele gebieden. De directeur van de waterlei dingmaatschappij Zuid-Beveland, ir M. J. Stoel Feuerstein zal eerst een toelichting geven op de tot standkoming van deze waterlei ding. Na een koffiemaaltijd te Kortgene zal de officiële opening volgen. Het gezelschap zal daarna door de verschillende dorpen rij- den Alle dorpskommen zullen op juist passerende Belgische luxe- 31 Aug. op het waterleidingnet auto, 'bestuurd door de heer G. zijn aangesloten en het ligt in de P. de M. uit Gent. bedoeling dat het volgend jaar De schade aan de Belgische alle gehouwen op het eiland zon der uitzondering van waterlei ding zullen zijn voorzien. OPDRACHTEN VAN GROTE WERKEN. Aan S. A. Sanders' Aannemers bedrijf N. V. te Delft zijn de vol gende werken opgedragen: Het maken van een gronddui- ker in het afwateringskanaal van Duurswold onder de nieuwe arm van het Eemskanaai te Delf zijl voor 925.000, Het uitvoeren van werken tot verlenging van de Westkapelse zeedijk van de polder Walcheren voor 645.000, de noordelijke zeedijk te Ooster- land en Sint Jansland op Schou- wen-Duiveland voor ƒ396.000, Het maken van een dijk met aarden baan langs weg No 48 van 't rijkswegenplan ZutphenDie renArnhem voor 537.000, Het aanleggen van de rondweg oom Poortvliet voor de prov. Zee land voor 522.000, Het vernieuwen van een gedeel te spoorbaan op het traject Weert-Roermond voor 232.000, en het maken van een uitloop- werk met revelleiding door de dijk hij Ouwerkerk voor het ge maal op Schouwen-Duiveland voor 229.000,—. In totaal dus voor een bedrag van 3.486.000,—. Aanrijding. Toen gistermiddag te ongeveer half één de vrachtauto, bestuurd door de heer J. P. uit Sluiskil, tegenover de Scheepsbouwwerf de rijksweg langs het kanaal kwam opgereden, ontstond er een aanrijding met een ter plaatse Het verzwaren en verhogen van is. De schade aan auto was aanzienlijk. Een duur grapje. Gisternamiddag hebben enige schooljongens op het Plaatje een in de garage van de heer R. staande tractor in beweging ge bracht. De jongens slaagden er niet in de tractor weer tot stil stand te brengen met het gevolg, dat de tractor dwars door de deu ren van de garage reed en daar bij nog een in de garage staande personenauto flink beschadigde. Bovendien werd in de garage een grote ravage veroorzaakt, zodat de aangerichte schade aanzienlijk u u i jf Sluiskil. Enkele initiatiefnemers hebben tegen 1 September a.s. een wan deltocht georganiseerd, welke zal variëren tussen 12 en 25 km. Moest er voor de wandelsport voldoende belangstelling bestaan dan zal hier een wandelsportclub worden opgericht. Men zal dan ook trachten om het volgend jaar een avond-vierdaagse te organi seren. De start vindt op 1 September plaats om 2 uur vanaf de brug. Ter gelegenheid van de kermis organiseerde de handboogmij ,,De Herleving" te Sluiskil Zondag en Maandag j.l. haar jaarlijkse kermisschietingen. Door het slechte weer kon de schieting van Zondag niet doorgaan, doch Maandag waren de weersomstan digheden ideaal en gezien de vele festifiteiten op deze dag in de naaste omgeving was de deel- DONDERDAG 18 AUGUSTUS. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gr.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.30 Voor de huis vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gr.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Orkest; 11 45 Tijdschriftenoverzicht; 12.00 Zang en orgel; 12.25 In 't spion netje; 12.30 Land- en tuinbouw- med.; 12.35 Russische muz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.25 Lichte muziek; 13.55 Koersen; 14.00 Gr.; 14.08 Hoorspel; 14.30 Mezzo-sop raan en piano; 15.00 Reportage; 15.15 Gram.; 16.15 Voordr.; 16.30 Orkest; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Nws; 18.15 Pianospel; 18.30 Jazzmuz.; 19.00 Gesproken brief uit Londen; 19.05 Lichte muziek; 19.20 Causerie; 19.35 Lichte muziek; 20.00 Nws; 20.05 Act.; 20.15 Strijkkwintet; 20.55 Hoorspel; 22.10 Lichte muz., 22.40 Sportproblemen; 22.50 Sportact.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Klein koor; 12.00 Angelus; 12.03 Lunchconcert; 12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.33 Wij van het land; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Piano; 13.45 Gram.; 14.00 Orkest; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gr.; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Clave- cimbel en viool; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Koer sen; 17.45 Gram.; 18.05 Pianomuz. 18.30 Voordracht; 18.45 Leger des Heils; 19.00 Nws; 19.10 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Amus. muziek; 21.00 Causerie; 21.20 Pia- norectal; 21.55 Gram.; 22.00 Tijd- schriftenkron.; 22.10 Orgelconc.; 22.35 Gram.; 22.45 Avondover- deriking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gr. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 14.00 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Gr.; 16.30 Kamermuz.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kin deren; 18.15 Kamermuz.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Causerie; 20.00 Opera; 23.15 Nieuws. name goed te noemen. Ondanks het prachtige weer werden zeer weinig vogels afge schoten en ook de hoogvogel was ongenaakbaar. De uitslag luidt als volgt: Hoogvogel: (verloot) Aug. v. Looy van „St. Sebastiaan" te Assenede (B.). Zijvogels: Lippens van ,,De Schel de" Gent (B.) en J. de Jonge van „Willem Teil", Ovezande. Kallen: Dhuitschaver van „De Schelde" Gent en Henk Ver helst van „St. Sebastiaan" te Westdorpe. Deze kermisschieting zal te vens de laatste zijn op deze wip, aangezien ze heden zal worden gesloopt en vervangen door een nieuwe. Ruim 35 jaar heeft deze wip dienst gedaan, waarbij reke ning dient gehouden met het feit, dat het in 1920 bij de plaatsing reeds een gebruikte was, die jarenlang in Lokeren door de handboogsport is gebruikt. Bovendien is ze te Sluiskil ook nog verplaatst moeten worden naar een ander terrein, wat niet ten goede is gekomen aan de wip zelve. Na de sloping zal direct worden begonnen toet het maken van een nieuwe wip en volgens schema zal deze na een paar weken overeind staan. Schieting Handboogmij „Prins Hendrik". De handboogmij „Prins Hen drik" te Biervliet organiseerde Maandag een schieting op de lig gende wip in café F. Oubrie. De hoogvogel werd geschoten door de heer W. Hoevenagel; de zijvogels door de heren J. Ver- mue en C. Wijffels. Het meeste aantal vogels werd geschoten door de heer W. Hoe venagel. De politie heeft een en ander in onderzoek genomen. De Raad komt bijeen. Op de agenda van de a.s. Vrij dagavond te houden gemeente raad komen o.a. de volgende pun ten in behandeling. Benoeming van een onderwij zer aan de openbare school A„ waarvan de voordracht luidt J. J- Jacobs te Breskens, J. Jansen Verplanke te Hontenisse en J. Westerweele te Borssele. Benoeming van de heer B. J. van de Velde tot hoofd van de openbare school B., thans tijdelijk in die functie werkzaam. Benoeming van een schoon- houdster van school A., waarvoor zich 5 sollicitanten hebben aange meld. Viswedstrijd. Der traditie getrouw werd door de Hulsterse visclub „De Platte Pen" de traditionele viswedstrijd gehouden in de buitenvest te Hulst, tergelegenheid der Statie kermis. Deze wedstrijd mocht zich in 'n grote belangstelling verheugen. Niet alleen namen er een 95 vis sers aan deze wedstrijd deel, doch honderden Hulstenaren kwamen naar deze wedstrijd kij ken. Er waren 55 prijzen beschik baar. De vissen lieten zich niet ge makkelijk verschalken, zodat er tenslotte eert 40 prijzen onder de deelnemers moesten worden ver loot. De uitslag luidde: 1. E. Meerschaert (Antwerpen), 4 vissen; 2. R. Boon, Hulst (3) 3. Jochmans, Antwerpen (3); 4. Ed. Dankaert, Hulst (2); 5. Mer- tens, Antwerpen (2); 6. Fr. de Cock, Hulst (2)7. L. Vergouwe, St Jansteen (2)8. Ch. van der Walle, Hulst (2); 9. De Rybel, De Klinge (2); 10. B. van Laere, Hulst (1). Kermis. Tijdens de kermis alhier heer ste er een gezellige drukte. Voor al in de dansgelegenheden en café's was het heel druk. Zoals gebruikelijk hebben schutters tijdens de kermisdagen hun lief hebberij druk kunnen beoefenen. Het is enigszins jammer dat er voor de kinderen zo weinig kermisvermaak was. Zij waren aangewezen op een klein minia tuurcarrousel. Gezien de kleine omvang van dit amusement was het bij dit enigste kinderkermisvermaak een gedrang van je welste. De overige attracties, meer voor grotere, was te ver van de café's gelegen om nog tot laat in de avond belangstelling te trekken. Zij moesten wegens gebrek hier aan rond 10 uur hun tenten slui ten. Het meer centraliseren van kermisvermakelijkheden en dans gelegenheden zou hier zeker aan te bevelen zijn. Het is echter een probleem dat niet zonder meer is opgelost. Wederopbouwdag. Te Stavenisse zal op 30 Sep tember a.s. een wederopbouwdag worden gehouden. Voor deze wederopbouwdag zullen ongeveer 100 personen worden uitgenodigd, namelijk re geringsvertegenwoordigers, pro vincie- en gemeentebestuurders, vertegenwoordigers van adoptie gemeenten en verder afgevaar digden van instellingen die heb ben medegewerkt aan de weder opbouw der gemeente Stavenisse. Hieronder worden medebegrepen degenen, die zich tijdens de rampdagen 1953 verdienstelijk hebben gemaakt. In verband met de plaatsruim te en verdere organisatie is het voor het gemeentebestuur onmo gelijk over te gaan tot uitnodi ging van allen, die bij de weder opbouw van Stavenisse betrok ken zijn geweest. Men ziet zien genoodzaakt zich te beperken tot deputaties. Na de officiële ontvangst der genodigden door het gemeente bestuur volgt een rondgang door de gemeente, waarbij allereerst een bezoek aan de rampbegraaf plaats zal worden gebracht. Ver der zullen o.a. enkele nieuwe wo ningen worden bezocht, terwijl naar alle waarschijnlijkheid tevens de eerste steen van de nieuwe kleuterschool zal worden gelegd. Hierna zullen de genodigden met het gemeentebestuur geza menlijk een warme maaltijd ge bruiken, waarbij gelegenheid zal zijn tot het houden van toespra ken. Na de maaltijd zal burgemees ter L. A. Verburg de door hem vervaardigde film „Stavenisse der zee ontrukt" vertonen. Het betreft hier de première van deze film. FLORENCE CHADWICK NIET GESLAAGD. Ongeveer 7 mijl voor de Fran se kust staakte de Amerikaanse Florence Shadwick op advies van haar trainer en bestuurder van de volgboot de strijd. De weers omstandigheden waren te on gunstig om de poging door te zetten, zo verklaarde de trainer van de zwemster. O, die verkeersregelen De landbouwer A. de P. uit Axel hoorde gistermorgen ter zitting van het kantongerecht door de ambtenaar van het O. M., mr Le- bret, 20 of 4 dagen tegen zich eisen, omdat een van zijn arbei ders, M. L. uit Axel, met een tractor op de Buthdijk had ge reden met twee aanhangwagens, welke niet voorzien waren van een tweetal lengte-driehoeken. De P. achtte voor dit verzuim zijn arbeider verantwoordelijk, daar hij eertijds zijn personeel de nodige richtlijnen had gege ven om met de wagens steeds overeenkomstig de verkeersrege len de openbare weg te berijden. Zowel de ambtenaar van het O. M. als de kantonrechter, mr Van Meerwijk, waren van oordeel, dat De P. controle op de werkzaam heden van zijn personeel moet uitoefenen. De uitspraak luidde overeen komstig de eis. Tijdens werkzaamheden aan de Van Maalstedeweg te Hulst, wa ren ter plaatse verkeersborden geplaatst, waardoor het verkeer werd omgeleid. De onderwijzer P. R. uit De Klinge (B.) had hierop geen acht geslagen en met zijn auto toch de Van Maalstedeweg bereden. Dit kostte hem, nadat de kan tonrechter de eis van de ambte naar van het O. M. had gehal veerd, toch nog 10 of 2 dagen. Voor eenzelfde feit stond de landarbeider A. van D. uit Hon tenisse terecht. Deze had echter van de aannemer toestemming gekregen met zijn bespannen voertuig de Van Maalstedeweg te berijden. De verkeersborden waren ech- Ananassen, noten, PLANTA... ze worden voortgebracht door de natuur. Ja, ook PLANTA! Want die is bereid uit de koste lijkste natuurzuivere vetten. Nog kort ge leden waren die niet volop beschikbaar. Maar nu ontdekt U iets prettigs... Alle beperkingen in de voorziening van plantaardige vetten voor de margarine bereiding zijn opgeheven. Prettig voor PLANTA, prettig voor UDe edelste vetten zijn er nu voor PLANTA te kust en te keur. Dat kunt U proevenPLANTA smaakt nu nog zuiverder. Nog groter is 't verschil met gewone margarine. Wilt U het bewijs?... Vergelij k en overtuig U zelfalleen in PLANTA proeft U de natuur. Alleen PLANTA is natuurzuiver. Daardoor heeft ze bovendien meer voedingswaarde en is ze lichter verteerbaar, dus gezonder. Natuurzuiver van smaak wordt èlles wat U met PLANTA klaarmaakt. - Dat proeft U aan de jus, het vlees, aan heel Uw maaltijd. ter aangebracht en had Van D. deze moeten opvolgen, zodat hij in overtreding was. Conform de is, was de uitspraak 10 of 2 dgn. Tijdens een verscherpte ver keerscontrole op de rijksweg te Hontenisse, bleek de rem van een door R. L. uit Hontenisse be stuurde vrachtauto, niet voldoen de te functioneren. Daar dit ernstige gevolgen kan veroorzaken, eiste mr Lebret 40 of 10 dgn. De uitspraak luidde ƒ40 of 8 dgn. De vertegenwoordiger P. W. B. uit Souburg was, zonder op het verkeer te letten, met zijn auto in een straat te St. Jansteen ach teruit gereden. Het gevolg hier van was, dat B. een ter plaatse geparkeerd staande auto bescha digde. Conform de eis luidde de uitspraak 15 of 3 dgn. „Typisch vrouwenwerk," aldus de kantonrechter bij de behande ling van de zaak tegen mej. M. M. uit Zaamslag. Zij had op 28 Mei j.l. een auto bestuurd en in de Vlooswijkstraat te Terneuzen rijdende, zag zij een wielrijdster juist voor haar auto op de fiets stappen. In plaats van haar auto af te remmen, trapte mej. M. op de gaspedaal, hetgeen tot gevolg had, dat zij een verderop in deze straat geparkeerde staande auto aanreed en deze beschadigde. „Beheers u in het vervolg, an ders kan het gebeuren, dat bij een volgende maal uw rijbewijs wordt ingetrokken," waarschuw de de kantonrechter en vonniste haar conform de eis tot 25 of 5 dgn. De arbeider J. D. uit Terneuzen kwam ongeveer een half jaar ge leden met zijn rijwiel in de Axel- S 3. sestraat bij het inslaan van de zien was van een brandend rood j verklaarde woning, zulks zonder Schoollaan in. botsing met een achterlichtje. berijder van een bromfiets. De eis luidde ƒ10 of 5 dgn, de uitspraak 5 of 1 dag. Zonder zich om het overig weg verkeer te bekommeren reed de landbouwer O. J. G. uit Water landkerkje op 28 Mei j.l. met een auto in de Pierssenspolderstraat te Sluiskil niet geheel rechts van de weg, zodat er voor een achter op komende auto geen doorgang was. Ofschoon de bestuurder van de achterop rijdende auto door voortdurend van zijn claxon ge bruik te maken, de aandacht van G. trachtte te wekken, had dit niet het minste succes. Een poos later bracht G. zijn wagen vrijwel midden op de weg tot stilstand. Bij het passeren van de stil staande auto ontstond er, door gebrek aan voldoende ruimte, een botsing. De oorzaak hiervan was, aldus de ambtenaar van het O. M., het gebrek aan oplettendheid van G.. die met zijn gedachten niet bij het verkeer was. De eis luidde ƒ60 of 12 dgn; de uitspraak ƒ40 of 8 dgn. Mej. P. den H. uit Axel had in de late avonduren met haar rij wiel op de provinciale weg ge reden, zonder dat haar fiets voor- „Ik wist wel, dat er geen rood glaasje voor het brandend lamp je zat, trachtte mej. Den H. zich te verdedigen, maar de rijwiel handelaar had geen rood glaasje in voorraad." ,Dan had U direct naar een andere rijwielhandelaar moeten gaan om dit te laten aanbrengen. Zó op de weg te rijden is levens gevaarlijk," vermaande de kan tonrechter, die conform de eis de wielrijdster veroordeelde tot 5 of 1 dag. De volgende zaak betrof de werkman G. F. F., te Sluiskil, die op bescheiden wijze zijn serre wat had uitgebreid, zonder dat hij hiervoor de vereiste schrifte lijke vergunning bezat, zodat hij deswege in overtreding was. Het bleek, dat een twist met de naast F. wonende familie, tot ge volg had gegeven, dat hij zich thans op het kantongerecht had te verantwoorden. De kantonrechter gaf F. de raad die paar plankjes maar weer af te breken en. veroordeelde hem tot 25 of 5 dgn, zulks overeen komstig de gestelde eis. F. van E., arbeider te Axel, hield een varken in een onbewoonbaar 19. De schrikwekken de wezens komen op hen toe en van dicht bij gezien is hun uiter lijk nog angstaanja gender. Ze zijn be haard, hun kleding be staat uit geitenvellen en zij zijn op armen en benen zó getatoueerd, dat hun huid een blauwachtige kleur vertoont. Ze kwebbe len druk met elkaar en beginnen de gevan genen te betasten. „Wat moet dat al lemaal?", brult Svein vol afgrijzen achter uit deinzend. „Het zijn menseneters. Ik laat me niet be kijken". Nadat ze alle drie genoeg beke ken zijn, worden de overige zak ken aan een onderzoek onderwor pen. Het is Eric duidelijk, dat het hier om een soort ruilhandel gaat, toestemming van B. en W. van Axel. Ter terechtszitting bleek, dat Van E. niet op de hoogte was van deze verbodsbepaling, het geen hem 25 of 5 dgn kostte, overeenkomstig de eis. De laatste zaak was weer een verkeersovertreding. De bankwerker J. L. M. uit Ter neuzen had, rijdend op zijn brom fiets komend van de Axelsebrug in de Noordstraat bij het inslaan van de Vlooswijkstraat geen voor rang verleend aan een fietser, die in de Noordstraat reed. Mej. De Z. uit Terneuzen werd hiervan de dupe en kwam met haar rij wiel zodanig te vallen, dat zij een beenbreuk opliep. De ambtenaar van het O. M. eiste 35 of 7 dgn. De uitspraak van de kantonrechter luidde 50 of 10 dagen. HARTJESDAGVIERING IN DE HOOFDSTAD. De Amsterdamse jeugd heeft Maandag de brandweer bij de viering van de z.g. hartjesdag weer handen vol werk bezorgd. Trokken de kinderen vroeger verkleed en zingend door de stad, tegenwoordig bepaalt men zich hoofdzakelijk tot vuurtjes sto ken. Dit neemt, volgens de brand weer, steeds erger vormen aan. Zo kwam het des avonds voor, dat de spuitgasten acht brandjes, in één straat te blussen kregen. Was een brandje geblust, dan trok de jeugd met brandende stukken hout verderop om daar [het festijn voort te zetten. De activiteit van de baldadige jeugd bleven hoofdzakelijk be perkt tot de Dapperbuurt en de Eilanden. Maar daar was het dan ook van half acht tot half tien volop „vuurwerk". waarvan hfj en zijn lotgenoten deel uitmaken. Alle ruilwaar wordt nu bijeen gebracht, ook de gevangenen, en er voor in de plaats leggen de harige mannen een paar dode her ten, fazanten, wat vruchten en kruiken drinkwater, waarna er één op een koehoorn blaast. Als de koorden om de benen van het ongelukkige drietal zo los ge maakt worden, dat ze kunnen lo pen en zij zo vlug mogelijk, temid den van de troep getatoueerden, over de rotsen klimmen, overpeinst Eric hun ellendige toestand. Hij vraagt zich af wat er van zijn trouwe Wolf is geworden en een onbehaaglijk gevoel overvalt hem, als één der harige mannen steeds met zijn donkere oogjes naar hem loert. Svein's opmerking over menseneters komt hem in de ge dachten Zeer zware regenval heeft over stromingen veroorzaakt in de noorwestelijke Pakistaanse grensprovincie. In het gebied van Doab zijn als gevolg van deze overstromingen waarschijnlijk 60 tot 70 personen om het leven ge komen. Volgens de eerste berichten staan de stad Sjabqadar en een twintigtal dorpen in het gebied van Doab onder water. Duizen den huizen zijn vernield. De scha de wordt geraamd op twee mil- lioen dollar.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3