Het is druk in Genève Al d& zware shag Rf Egberts De Amerikaans-Chinese conferentie te Genève i j De kwestie-Goa Het komende bezoek van Adenauer aan Moskou BOIWE Nieuwe Pakistaanse regering beëdigd Nieuwe Indonesische regering geïnstalleerd Thomas Mann overleden De wervelstorm «Connie» WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankrijk heeft i niet gemakkelijk a V ORCAM ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1955. 10e Jaargang No. 3532. WEKELIJKSE WERELDSCHOUW De komende ministerconferentie ft -> 55 f S'* 5 A;f 1 ffl Kans op overeenstemming wordt groter Demonstraties in Bombay superior dark!; SHAG TOBACCO op onder op onder 13 5.21 20.12 17.05 14 5.22 20.10 L01 17.55 15 5.24 20.08 2.16 18.33 16 5.26 20.06 3.38 19.03 17 5.27 20.04 5.02 19.27 18 5.29 20.02 6.24 19.47 19 5.30 20.00 7.43 20.06 20 5.32 19.58 9.00 20.25 Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand ƒ1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct: minimum p«r advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1,—; iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adn* Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandag-nummer: Zaterdags 10 uur. Het voormalige Volkenbonds paleis te Genève, waarin de Ne derlander Pelt de staf zwaait over de grootste politieke hotel- lerie van de wereld gelijk on langs een Frans dagblad het noemde heeft over gebrek aan belangstelling niet te klagen. Onmiddellijk na de conferentie der Grote Vier trok de periodieke samenkomst van de Economische en Sociale Raad van de Verenigde Naties er binnen, welks discus- siën tussen de vertegenwoordi gers van Oost en West zich door een andere toon onderscheiden dan veelal tevoren het geval was. Nog beraadslagen er de Ameri kaanse en Chinese ambassadeurs over een zekere mate van toena dering, terwijl inmiddels de deu ren wijd zijn opengezet voor de Internationale Atoomconferentie, gevolg van president Eisenho wer's oproep in December 1953 om internationale samenwerking voor het gebruik van atoomener gie voor vreedzame doeleinden. Het is een zeer omvangrijke en zuiver wetenschappelijke confe rentie, die gedurende 14 dagen 3.000 deelnemers verzamelt, be horende tot 62 landen. De over vloed van geschreven discussie inleidingen is zeer groot, en bo vendien zijn er twee tentoonstel- te nemen, lingen ingericht Het toeval of is het geen toeval? wil, dat deze conferen tie wordt geopend tien jaar nadat de eerste atoombom boven Hiro- sjima in Japan zo grote ontstel tenis wekte. De voorzitter bij de besprekingen der geleerden, de Indiase vertegenwoordiger, dr Bhaba heeft er op gewezen, dat de atoomenergie juist op tijd komt om te voorzien in nieuwe energiebronnen voor de wereld, omdat olie en steenkool in beden kelijke mate beginnen weg te vallen, DE KUNSTMAAN. ling heeft gewekt, de mogelijk heid van concrete resultaten in de naaste toekomst ter zijde ge steld. Men las aanvankelijk in Boel- ganin's opmerkingen over het denkbeeld van Eisenhower tot wederzijdse uitwisseling van militaire gegevens en wederzijd se vluchten boven elkanders ge bied, een volkomen niet-aanvaar- ding' van dit denkbeeld als zijnde niet realistisch. Maar met de ge makkelijkheid van verandering, die de Sowjet-buitenlandse poli tiek vooral in de laatste tijd ken merkt, is Boelganin reeds 'n dag daarna er op teruggekomen, want men had zijn woorden ver keerd utgelegd! De Opperste Sowjet heeft zelfs een resolutie aangenomen, waaruit de wens spreekt van meer contacten met het Westen. En de dag nadat de Opperste Sowjet uiteen was ge gaan, werd een groot tuinfeest gehouden voor de buitenlandse ambassadeurs, waarbij het bijna studentikoos vriendschappelijk toeging. Alles heel mooi en wel zegt de Spaanse publicist de Maderiaga, maar zo lang dit bij woorden blijft en geen daden er op volgen, betekent het niet veel! Wat men goed zal doen ter harte nu het Saaraccoord in werking is getreden en de internationale commissie de volksstemming voorbereidt is gebleken, dat de tevoren door de Saarregering verboden partijen groter kracht kunnen ontwikkelen dan men denkt. Maar premier Hoffman stelt zich te weer, al ontvangt hij dan ook van Adenauer op zijn Chinese student dwingen om naar China terug te keren als hij dat zelf niet wil. Hier dus dezelfde moeilijkheid als destijds bij de krijgsgevangenen in Korea. Ën al is de vreugde in Amerika over ■het loslaten der vliegers groot, men verneemt nu dat zij folterin gen hebben ondergaan en dat ver betert de stemming natuurlijk niet. Amerika en de Westelijke TT .- mogendheden 'beleven bovendien .vergadering van de Ver. Naties, nieuwe moeilijkheden met Zuid- j die op 20 September in New York Korea. President Rhee heeft kort ibegint, bij te wonen, aldus heeft en goed de neutrale commissie Vrijdag een woordvoerder van Harold MacMillan, de Britse minister van Buitenlandse Za ken, verwacht dat hij in staat zal zijn het eerste deel van de volgende zitting der algemene ter bewaking van de wapenstil stand verder verblijf in het land verboden. Dit, wijl gelijk wel juist zal zijn, de Polen en Tsje chen in deze commissie niet on- telegrammen Tot dusver ge^n partijdig, optreden. De leden der xeiegid 1 commissie zijn tengevolge van Te Genève zullen wij een paar weken leven in het rijk van Jules Verne. Eigenlijk al eerder, want zelfs zijn stoutmoedige gedach ten hadden nog geen betrekking op een kunstmaan, die Amerika in 1957 zal oplaten, en die in 90 minuten rond de aarde zal tollen. Rusland heeft zijn medewerking hieraan toegezegd, maar liet na tuurlijk niet na om er de aan dacht op te vestigen, dat het in de race om deze kunstmaan de Vereniede Staten kan slaan. w£d die Russische kunstmaan of meer in hetzelfde geval. zafgroter z£n dan de Amerikaan- se! WAT KAN ADENAUER BEREIKEN? Intussen is nu de officiële uit nodiging gekomen voor de reis van Adenauer naar Moskou, die geacht wordt begin September wellicht zelfs iets vroeger te zul len plaatshebben. De Duitse pers geeft volmondig toe, dat het eigenlijk niet duidelijk is wat Adenauer, gezien het Russische standpunt inzake de hereniging •van Duitsland, in Moskou kan bereiken. Tegelijkertijd zijn Faure en Pinay uitgenodigd om naar Mos kou te komen. Zij zullen vermoe delijk in October of November 'gaan, terwijl reeds een parle mentaire Franse delegatie daar heen vertrekt. Overmatig enthou siast zijn de Fransen niet want zij beschouwen het feit dat zij naar Moskou genodigd zijn, ter wijl de Russen zelf naar Londen gaan, min of meer als een achter uitstelling. Met beide landen toch zijn de wederzijdse veiligheids verdragen van resp. '42 en '44 opgezegd en zij verkeren dus min antwoord. BULGARIJE BERISPT. Het is zeker een verheugend ten. teken, dat de Bulgaarse regering schuld heeft bekend inzake het „ongeluk" met het Israëlische vliegtuig. De Israëlische commis sie van onderzoek heeft aanval len van luchtjagers vastgesteld, waardoor de opzet duidelijker wordt. Bulgarije is echter berispt, ook in Moskou, en dat spreekt boekdelen. Tegelijk is het verheugend, dat er ter Amerikaans-Chinese con ferentie te Genève wel enige vooruitgang is bereikt. Dulles heeft echter in een uitvoerige redevoering aan Peking te ver staan gegeven, dat wanneer Peking Formosa zou aanvallen, dit de ernstigste gevolgen kan hebben en dat van een verdrag, gelijk minister Tsjoe En Lai voorstelt, geen sprake kan zijn voordat Peking bewijzen van goe de wil heeft gegeven. Nu de Amerikaanse vliegers allen zijn vrijgelaten gaat het om de Amerikaanse burgers ener zijds en de in Amerika vertoeven de studenten anderzijds. Amerika is bereid die studenten uit het land te laten vertrekken, die daartoe de wens te kennen ge- Maar het wil geen enkele deze demonstraties in de hoofd stad Seoul min of meer ingeslo- VAN DER MANDERE. een het „Foreign Office" in Londen bekendgemaakt. MacMillan zal dan tevens in staat zijn besprekingen te voeren met zijn Franse en Amerikaanse collega's, Pinay en Foster Dulles, met het oog op de conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken der „Grote Vier", die op 27 October in Genève begint. De leider der Westduitse socia listische oppositie, Ollenhauer, streeft er niet langer naar begin September met dr. Adenauer mee naar Moskou te reizen. Po litieke waarnemers nemen aan, dat de socialisten tot de overtui ging zijn gekomen, dat de reis voor de Duitse eenheid geen nieuwe kansen zal inhouden en dat zij er daarom de voorkeur aan geven de verantwoordelijk heid voor de daardoor ontstane situatie geheel en al aan dr Ade nauer te laten. Tot dusverre hadden socialisti sche organen de wenselijkheid bepleit van een vertegenwoordi ging van de. grote politieke stro mingen in de delegatie, doch de persdienst der partij heeft Don derdag verklaard, dat het „doel loos en onlogisch" zou zijn, wan- Dit is slechts een onderdeel van verdere ontspanning, die Rus land blijkbaar tracht te bereiken. Boelganin heeft aan de Opperste Sowjet, daartoe expresselijk bij eengeroepen, een uitvoerig ver slag gegeven van het gebeurde in Genève. Hij heeft aan de ene kant nadruk gelegd <>P de histo rische betekenis van ^Geneve, hetgeen kan verheugen. Hij heeft aan de andere kant, wat in Wa shington en Londen teleurstel- De Franse regering heeft het toch al niet gemakkelijk. Zij is inwendig verdeeld over de in Ma rokko te volgen politiek, die de conservatieven te zeer ten gunste van de Marokkanen en ten na dele van de Franse planters ach-" ten. Nu is daarbij gekomen dat de bekende pasja van Marrakesj, El Gloui, op zijn gewone wijze heeft ingegrepen en met een ruiterstoet Berbers in de hoofd stad is aangekomen om' tot elke prijs de regerende sultan te be schermen. Daarbij komt dat De waarnemende gouverneur- generaal van Pakistan, generaal- majoor Iskander Mirza, heeft Donderdagavond de nieuwe Pa kistaanse regering beëdigd. Het nieuwe kabinet staat on der leiding van Tsjaudri Moham med Ali van de Moslem liga, de voormalige minister van Finan ciën. De regering is een coalitie van Moslem liga en Verenigd front. Het nieuwe kabinet telt vijf leden van de Moslem liga, vijf van het Verenigd front en één onafhankelijke. Er is verrassing gewekt door het opnemen van Fazloel Hoeq in de nieuwe regering. Hoeq was indertijd door oud-premier Mohammed Ali als een „verra der" genoemd, omdat hij propa ganda maakte voor een onafhan kelijk Oost-Pakistan. Hoeq was toen eerste minister van Oost- Pakistan. Hij werd door Moham med Ali uit die functie ontsla gen. In een radiorede heeft de nieuwe premier Donderdagavond verklaard, dat als eerste voor de toekomst van Pakistan belangrij ke kwestie, het geschil met India om Kasjmir opgelost dient te worden. De vier millioen inwo ners van Kasjmir zouden vrij moeten zijn om hun lot te bepa len. Een andere dringende zaak was het opstellen van Pakistans nieuwe grondwet in de kortst mogelijke tijd. In Bombay (India) hebben Vrijdag ongeveer een half mil lioen arbeiders het werk neerge legd om steun te verlenen aan „de strijd van Goa voor bevrij ding van het Portugese bewind". Aan de actie namen ook 80.000 studenten deel. 15.000 arbeiders hielden een be toging voor het Portugese consu laat. Donderdag hebben de Ameri kaanse en Chinese onderhande laars te Genève 90 minuten ge sproken over de repatriëring van de burgers der twee landen, die zich in het andere land bevinden. Aan deze kwestie zijn nu vijf vergaderingen gewijd. Van Chi nese zijde is gezegd, dat men de indruk heeft, dat beide partijen nader tot overeenstemming ko men. Ook diplomatieke waarne mers te Genève achten het waar schijnlijk, dat spoedig overeen stemming zal worden bereikt. De leiders van de twee delega ties, Johnson en Wang Ping Nan, hebben besloten vandaag weer bijeen te komen. Het vraagstuk van de repatrië ring staat een bespreking van grotere vraagstukken tussen bei de landen, zoals het verbod op de uitvoer van „strategisch be langrijke goederen" naar China, in de weg. Johnson tracht de terugkeer te bewerkstelligen van ongeveer 40 Amerikaanse burgers, die in China worden vastgehouden en poogt de wederpartij er van te overtuigen, dat de 4000 Chinese studenten, die zich in de Ver. Staten bevinden, naar China kunnen terugkeren als zij dit wensen. Volgens doorgaans betrouw bare kringen te Nieuw Delhi heb ben zowel de Amerikaanse als de communistisch-Chinese onder handelaars te Genève in beginsel ingestemd met het denkbeeld van een „derde partij" die toe zicht zou moeten houden op de terugkeer van Chinese studenten uit de Ver. Staten. Naar ver luidt zal India, indien de partijen zulks verzoeken, bereid zijn deze rol te vervullen. Volgens berichten uit genoem de kringen zouden de Amerika nen er geen bezwaar tegen heb ben, dat de Chinese studenten en afgestudeerden naar hun land terugkeren, mits Peking de te- lheeft°de laatste dagen met grote neer Ollenhauer de reis zou mee maken. De socialistische partij motiveert deze houding met de opmerking, dat klaarblijkelijk het Duitse standpunt ter confe rentie reeds vaststaat en dat dit geen rekening zou houden met de socialistische inzichten. „De kanselier staat erop uitsluitend zijn politiek der Parijse verdra gen en der Westduitse bewape ning te verdedigen niet echter een tevoren door regering en op positie uitgewerkt gemeenschap pelijk concept", aldus de pers dienst. De socialisten achten de voorbereidingen voor de confe rentie zo goed als afgesloten, zon der dat nog nader overleg met de oppositie is gepleegd. Ze ver wachten, dat Adenauer geen nieuwe, enigszins kansrijke voor stellen, mee zal nemen. Bij de conferentie, die Ade nauer deze week in Mürren in Zwitserland met zijn naaste medewerkers heeft gevoerd ter voorbereiding der Vrijdag in Parijs beginnende Russisch- Duitse onderhandelingen, is de leider der oppositie niet betrok ken geweest. Dr Adenauer had de leiders der partijen van de bondsdag enige weken geleden doen weten, dat zij wellicht voor nadere besprekingen naar Mür ren zouden worden geroepen, doch tot nog toe heeft de kanse lier zulk een beraad kennelijk niet nodig geacht. De tot de re gering behorende liberale partij vyyuvv rugreis bekostigt en in afwach ting daarvan voor het onderhoud der betrokkenen in de Ver. Sta ten zorgt. In diplomatieke kringen in de Indische hoofdstad is men op timistisch over de tot dusver gemaakte voortgang bij de be sprekingen te Genève. Men acht een complete regeling van het eerste punt op de agenda de repatriëringskwestie nabij. De regering van nationalistisch China zal zich met kracht ver zetten tegen een eventuele con ferentie tussen de ministers van Buitenlandse Zaken van de Ver. Staten en communistisch China, zo heeft de minister van Buiten landse Zaken, George Yeh, tegen over de commissie van buiten landse Zaken te Taipeh ver klaard. nadruk ervoor gepleit, dat Ade nauer de leiders der grote par tijen mee naar Moskou zal nemen. De „Satiagrahi"-beweging (die de Portugese bezitting Goa in Voor-Indië op vreedzame wijze bij India wil inlijven) is noch wettig, noch vreedzaam. Portu gal zal zich hiertegen met de grootst mogelijke matiging, doch tevens met de meest onverzette lijke vastbeslotenheid verweren", aldus heeft de Portugese minis ter van Buitenlandse Zaken, Pao lo Cunha Vrijdagmiddag op een persconferentie te Lissabon verklaard. Hij deed een beroep op „India en de beschaafde wereld, opdat de uitdaging, die in de Indische unie voorbereid wordt, vermeden worden." Minister Cunha verzocht de In dische regering de voor vijftien dezer voorgenomen „Satiagrahi" te verbieden. De minister braclit ook nog in herinnering dat minister Foster Dulles heeft verklaard, dat het Vice-president Hatta heeft Vrij dagochtend in aanwezigheid van vele leden van het afgetreden kabinet, leden van het parlement en militaire en civiele autoritei ten het kabinet-Harahap in het presidentiële paleis in Djakarta geïnstalleerd. De eed werd de nieuwe ministers volgens de Islamietische, Katholieke en De wervelstorm „Connie" be weegt zich, in kracht toenemend, langs de kust van de Amerikaan se staat Noord-Carolina, in Noor delijke richting, schade aanrich tend aan gebouwen en pieren. Reeds zouden vijf personen als gevolg van de storm om het leven zijn gekomen. De waarschuwing voor wervel stormen in Virginië, Maryland en Delaware, die Donderdag na drie dagen van kracht te zijn geweest, werd ingetrokken, is Vrijdag op nieuw uitgegeven. Voor het kust gebied ten Noorden van Dela ware tot Provincetown in Mas sachusetts toe, geldt een storm- waarschuwing. In New York viel, na een week van hitte en droogte, tien centi meter regen in twaalf uur tijds. Talrijke telefoonverbindingen ge raakten onklaar, het verkeer werd opgehouden in overstroom de straten en op de Long Island- spoorweg, de drukste spoorlijn ter wereld, konden vier uur lang geen treinen rijden. Talrijke kel ders kwamen onder water te staan en in veel huizen viel de electriciteitsvoorziening uit. Iumiddels neemt de nieuwe wervelstorm „Diana", die zich 800 km ten Zuidoosten van de Bermuda-eilanden bevindt en die met een snelheid van 18 km het spoor van „Connie" volgt, in kracht toe. Thomas Mann, de beroemde Amerikaanse schrijver van Duit se afkomst, is Vrijdagavond op tachtigjarige leeftijd te Züricn overleden. Thomas Mann overleed om tien uur in het kantonnale ziekenhuis van Zürich, waar hij 23 Juli was opgenomen. Hij leed aan throm bose, nadat een algeméne toe stand van zwakte was ingetreden. Aldus werd in het ziekenhuis ver klaard. De Nobelprijswinnaar was op vacantie in Nederland, toen hij plotseling, op 23 Juli, wegens ziekte naar Zwitserland moest terugkeren. Volgens de artsen had hij een peesontsteking. Veer tien dagen geleden had men een verbetering in zijn toestand ge constateerd, waardoor hij korte tijd het bed weer mocht verlaten. Vrijdag trad echter plotseling een verergering in. Behalve zijn echtgenote waren aan zijn sterfbed zijn dochter Erika en een van zijn zoons aan wezig. Mann zal worden begraven op de begraafplaats van het stadje Kurchlberg, aan de oever van het meer van Zürich, niet ver van de stad. Thomas Mann, die als de grootste Duitse schrijver van de ze tijd wordt beschouwd, verwierf wereldberoemdheid op 25-jarige leeftijd met zijn eerste roman „Buddenbrooks" (1901) over een rijke familie in Lübeck, gelijkend op zijn eigen familie. Van deze vraagstuk-Goa in wezen interna tionaal is en dat het de aandacht heeft der Amerikaanse regering. De Portugese kolonie te Rio de Janeiro heeft besloten een vrij willigerscorps te vormen, dat Goa, zo nodig, gewapenderhand zal verdedigen. Aan de Portu gese ambassadeur te Rio is ver zocht de regering te Lissabon mede te delen, dat alle Portuge zen in Brazilië achter haar staan. Te Nieuw Delhi verluidde Vrij dag, dat Indische en Goanese be togers op 15 Augustus, de onaf hankelijkheidsdag van India, de kleine Portugese nederzetting Daman ten noorden van Bom bay willen binnentrekken. Meer dan 2000 betogers zouden reeds voor Daman zijn samenge trokken. Daar de nederzetting een sterke bewaking heeft van Portugese militairen en politie mannen, vrezen waarnemers, dat het tot bloedvergieten zou kun nen komen als de betogers hun plan, in groten getale Daman binnen te gaan, uitvoeren. De lei der van de Satyagrahi's voor Daman, de socialistische leider Isjwarlal Desai, heeft een beroep gedaan op de Indische regering, de betoging niet te beletten. Het vorige jaar heeft de Indische po litie zulks wel gedaan, nadat de betogers de afgelopen enclaves Dadra en Nagar Haveli waren binnengetrokken. Men is van mening, dat Daman het kwetstbaarst is van de drie Portugese koloniën in India. Het grotere gebied van Goa is eeono- Protestantse gebruiken afgeno men. Hatta zeide in zijn rede, dat de 'leden van de nieuwe regering zich voor een zeer zware taak zien geplaatst. Hij zeide te ver wachten, dat het nieuwe kabinet zijn taak zo goed mogelijk- - Pwneens sterk dïarbyvoor'de ^T^detoe* bewaakt. Terwijl de derde kolo- s„nd. zowel i„ Indonesiëa,s roman werden alleen al in Duits land meer dan een millioen exem plaren verkocht en het blijft een van de meest gelezen romans van deze eeuw. Dr Mann verkreeg de Nobel prijs voor litteratuur (in 1929), de Goethe-prijs van Frankfort am Main en het ereburgerschap van Weimar (1939), het kruis van het Franse Legioen van Eer (1953) en eredoctorstitels van Duitse, Amerikaanse en Engelse univer siteiten. In 1933, het jaar van de machtsovername door Hitier, ging hij eerst naar Zwitserland en vijf jaar later naar de V. S„ waar de universiteit van Prince ton hem een docentenstoel aan bood. Tijdens de tweede wereld oorlog sprak hij regelmatig over de radio tot de Duitsers. Gedurende de laatste drie jaar verbleef hij buiten de V. S. Toen hij zijn tachtigste verjaardag vierde bracht niet alleen Zwitser land, het laatste land waar hij woonde, hem hulde, maar ook vele andere landen, waaronder zowel Oost- als West-Duitsland. Zijn vaderlandse bodem betrad hij voor de eerste maal weer in 1949, om de Goethe-prijs van Frankfort en het ereburgerschap van Weimar (Oost-Duitsland) in ontvangst te nemen. Voor het laatst was hij in zijn land in de zomer van 1955, toen hij ter gele genheid van de 150e sterfdag van Schiller in Oost- en West-Duits land herdenkingstoespraken hield. daarbuiten. Het is noodzakelijk, I dat alle krachten in Indonesië, die beschikbaar zijn, worden sa mengebundeld omi de moeilijk heden te bóven te komen, aldus Hatta. De Indonesische vice-president, die Vrijdag zijn 53e verjaardag viert, verklaarde, dat het gehele volk verwacht dat dit kabinet, waarin vele jonge krachten zijn opgenomen, veel zal kunnen doen om de toestand te verbete ren. Het volk verwacht, zeide Hatta, dat alle moeilijkheden met één slag uit de wereld kunnen worden geholpen. Het wegnemen van de moeilijkheden op korte termijn is echter niet mogelijk. Hatta voegde hieraan toe ervan overtuigd te zijn, dat dit kabinet de moed zal hebben de velerlei moeilijkheden te boven te komen. Onder de velen, die premier Harahap gelukwensten, waren de voorzitter van de Masjumi, Natsir, en de voorzitter van de P.N.I., Sidik Djojosukarto. Kolo nel Lubis had zich laten verte genwoordigen door overste Moersito. Nieuw kabinet zal blijven strijden voor Nieuw-Guinea. De nieuwe Indonesische minis ter-president, Burhanuddin Ha rahap, heeft Vrijdag medege deeld, dat het nieuwe kabinet de strijd zal blijven voortzetten, op dat Nederland Westelijk Nieuw- Guinea aan Indonesië zal af staan. Harahap zeide voorts, dat zijn regering het conflict tussen het leger en de regering, dat leidde tot de val van het kabinet-Ali Sastroamidjojo, zal oplossen. vestingeiland is. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagoch tend tot Zaterdagavond. Onweersbuien. Meer bewolking met plaatselijk enkele regen- of onweersbuien. Overwegend matige noordooste lijke wind. Over het algemeen minder warm. ZONDAG 14 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.19 10.54 11.34 11.44 n.m. 11.01 11.36 12.16 12.26 MAANDAG 15 AUGUSTUS. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden van. 11.25 0*40 0.50 n.m. 11.34 12.09 12.49 12.59 ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1