Fruit-Telia's Eén jaar Balkan-Bondgenootschap Zijn huwelijksvoorwaarden wenselijk? Wat brengt de Radio Eric de Noorman - De prooi van de rode rots. De atoomconferentie COEBERGH'S - bessenjenever TWEEDE BLAD Vrijdag 12 Augustus 1955 10e Jaargaag Ne. 3531 Een sterke en een zwakke plek Nieuw synthetisch garen ontwikkeld in de V. S. Eerste Spaanse straalvliegtuig Veranderingen zijn onmogelijk De wet, de fiscus en de verzekering Hertrouwen Engeland en de waterstofbom Westelijke geallieerden bespreken de toestand in Korea De kinderverlamming in de Verenigde Staten De strijd tegen de opstandelingen in Algerije Loonacties in W.-Duitsland Snelle bevolkingsgroei in Zuid-Amerika voorspeld Russische nota Zweden aan VRIJE ZEEUW Het verdrag van bondgenoot schap, politieke samenwerking en wederzijdse bijstand, dat de ministers van Buitenlandse Za ken van Griekenland,, /Turkije en Joegoslavië te Bied hebben getekend, bestaat thans een jaar en sindsdien is er veel veranderd op de Balkan. In 1951 deed de dreigende hou ding van de „kominform"-buren de regeringen van deze drie lan den de dringende noodzaak inzien van een defensieve samenwer king in een of andere Vorm. Het resultaat hiervan was het „ver drag van vriendschap en samen werking", dat op 28 Februari 1953 te Ankara werd gesloten. Dit bleek de beslissende stap. Het verdrag bevatte clausules over economische en technische sa menwerking. En het verschafte de mogelijkheid voor de drie ge nerale staven om regelmatig ge meenschappelijk overleg te ple gen. Wat de militaire kant van het verdrag betreft is het resultaat geweest, dat gezamenlijk verde digingsplannen voor een eventue le aanval uit het noorden zijn uit gewerkt. Er is geen gemeen schappelijk opperbevel en geen „integratie" van de drie legers, zoals bij de Nato-strijdkrachten in West-Europa. Doch de Griekse „slagorde" en de mobilisatieplan nen zijn nu gebaseerd op de we tenschap, dat de Joegoslaven sa men met hen Macedonië en de Vardar-vallei zullen verdedigen, terwijl de Turken de verdediging van Thracië op zich zullen ne men. TITO EN DE N.A.T.O. Bij het opstellen van het ver drag deed zich een voor de hand liggende moeilijkheid voor. Het bleek gemakkelijk om de formu les tegen direkte agressie op te stellen, deze zijn nl. gebaseerd op het Atlantische Verdrag. Een aanval op één van de bondge noten zal als agressie tegenover allen beschouwd worden. De drie verbinden zich, dat zij „individueel of collectief bijstand zullen verlenen aan het land of de landen, die aangevallen wor den... met inbegrip van het ge bruik van gewapende troepen, die zij nodig zullen achten voor een doeltreffende verdediging". Doch er bestaat een andere mogelijkheid. Griekenland en Turkije zijn lid van de Nato, Joe goslavië niet. Zo zou het geval zich kunnen voordoen, dat Grie kenland en Turkije in een oorlog gewikkeld waren als resultaat van hun verplichting om hulp te' verlenen aan een Nato-lid, dat aangevallen was. Joegoslavië zou deze verplichting niet hebben. Men is overeengekomen, dat in zo'n geval de drie met elkaar overleg zouden plegen over te ne men maatregelen om aan de si tuatie, die zo in hun gebied ont staan is, het hoofd te bieden. Meer kan men niet verwachten. De Grieken en de Turken zijn hier zeer tevreden over en de Nato-landen eveneens. TWEE WIELEN ZONDER AS. Doch zelfs zo is de toestand in het algemeen nog steeds zeer in gewikkeld en niet erg bevredi gend. Er zijn nu in Europa twee defensieve systemen en twee de fensieve bondgenootschappen. De ene is de Nato, de andere het nieuwe Balkan-pact. Griekenland en Turkije .vormen de schakel tussen deze twee. Doch er is nog steeds geen me chanisme voor onderling overleg en geen bepaling over een even tuele militaire samenwerking tussen de twee systemen. Twee wielen draaien er zonder as. Elk plan voor zo'n samenwer king zou om voor de hand liggende geografische redenen in de eerste plaats Joegoslavië en Italië aangaan. Doch o.m. door hun geschil over Triëst waren de betrekkingen tussen deze twee landen vorig jaar zó slecht, dat tussen hen geen samenwerking mogelijk was. En dit is de ge vaarlijke zwakke plek in een alweer om geografische redenen bijzonder kwetsbaar gebied: dat van het historische „Ljublja na Gat". Inmiddels is de Italiaans-Joe- goslavische overeenkomst betref fende Triëst tot stand gekomen. Er zijn nog steeds een paar moeilijke punten, waarover nog een compromis moet gevonden worden. Doch de behoefte aan overeenstemming is van dringend belang. En wanneer deze komt, Zullen zich vele mogelijkheden voordoen. Het is de vraag hoe hier gebruik van gemaakt zal worden. ITALIë IN BALKAN-PACT? In Griekenland hoopt men, dat de eerstvolgende stap van Italië toetreding tot het Balkan-verdrag zal zijn. De deur wordt met opzet hiervoor opengelaten. En naar enige uitlatingen van Italianen te oordelen, voelen deze hier wel iets voor. Eén ervan is bv. dat, om het nieuwe bondgenootschap werkelijk waardevol te doen zijn, er „een as gesmeed moet worden tussen de twee wielen" en dat dit „alleen door Italië tot stand gebracht kan worden". De eenvoudigste en meest lo gische oplossing zou natuurlijk zijn, dat Joegoslavië lid van de Nato werd. Doch dit is een kwes tie, waarover de meningen in 't Westen ver uiteenlopen. En de vraag blijft, of Tito deze grote stap zou willen en kunnen doen. De leiders van het Kremlin zullen ook om deze reden het opzienba rende bezoek aan Belgrado heb ben ondernomen. Joegoslavië moest zo mogelijk worden „ge neutraliseerd"', althans van ver dere verwijdering worden weer houden. NIET ALLEEN MILITAIR. Voorts moet men niet over het hoofd zien, dat de twee verdra gen die van Ankara en van Bied meer betekenen dan al leen 'n militair bondgenootschap. Hierdoor is ook samenwerking op andere gebieden bereikt, zo wel politiek, economisch als cul tureel, tussen de drie regeringen, waarvan één communistisch is, de andere nadrukkelijk niet-com- munistisch. Hier ziet men dus een prak tische demonstratie van het feit, dat niet alleen een „vreedzaam naast elkaar bestaan", doch ook een vruchtbare samenwerking mogelijk is tussen landen, die volkomen verschillende maat schappelijke en economische systemen hebben. Vooropgezet dat zij rekenen kunnen op elkaar's vreedzame bedoelingen, verdraagzaamheid en wederzijds respekt. Het is niet Rusland's commu nistische economie, doch Rus land's zucht naar expansie en zijn dreigende houding tegenover de nabuurlanden, die de spanning in de wereld heeft veroorzaakt en het nodig heeft gemaakt, dat de drie Balkan-staten zich in dit defensieve bondgenootschap tegen de dreiging uit het noorden hebben verenigd. Dinsdag heeft de Textured Yarn company in Philadelphia een nieuw synthetisch garen ge ïntroduceerd, dat naar verklaard wordt de duurzaamheid bezit van de synthetische vezel terwijl het zacht aanvoelt als natuurvezel- garen. Het nieuwe garen, dat de naam „Tycora" draagt, is een variatie op de continu-filamentvezel het garen is vervaardigd van een maal getwijnd continu draad. Bij de eerste toepassing in swea ters en dames-, heren- en kinder sokken - was de basis nylon. Tot nu toe werden sweaters alleen vervaardigd van gespon nen garens, welke bestaan uit duizenden korte vezels. Bij ge bruik van continu draad wordt het vormen van kleine pluisbal- letjes voorkomen, welke ont staan op de plaats waar de korte draadjes elkaar raken. Het eerste Spaanse straalvlieg tuig is door de „Hispano avia- cion" te Sevilla vervaardigd. Het toestel, dat de naam „Saeta" draagt, is gebouwd volgens plan nen van de Duitse ingenieur en constructeur Willy Messer- schmitt. Proefvluchten met het toestel zijn nog niet gemaakt. PRODUCT Fruit-frisse vruclitencaramels in handige verpakking Is het wenselijk om uit fiscaal of ander oogpunt op huwelijkse voorwaarden te trouwen? Dat is 'n veel voorkomende vraag. Om deze te kunnen beantwoorden moeten wij er eerst op wijzen, dat ons huidige burgelijk recht uit gaat van de onveranderlijkheid van het door de echtgenoten ge kozen huwelijksgoederenstatuut. Huwelijksvoorwaarden moeten vóór het huwelijk gesloten wor den, na voltrekking van het hu welijk kunnen in de huwelijks voorwaarden geen wijzigingen meer worden aangebracht. Zou den in het ergste geval de echt genoten bv. gaan scheiden, en later weer met elkaar hertrou wen, dan gelden weer dezelfde huwelijksvoorwaarden als in het eerste huwelijk gegolden hebben. U ziet dus, dat scheiden en her trouwen geen middel is om het huwelijksgoederenstatuut te wij zigen. Wij moeten hierbij opmer ken, dat indien de echtgenoten niet met elkander hertrouwen, het hun vrij staat andere huwe lijksvoorwaarden te maken. Hoofdzakelijk ook al om der wil le van 't huwelijksgoederenrecht en om dit niet te kunnen omzei len, zijn verschillende overeen komsten tussen tussen echtgeno- Engeland werkt aan een pro ject om de kracht van een water stofbom onder controle te bren gen en de geweldige hoeveelheid energie, die bij een ontploffing van een H-bom vrijkomt, voor vreedzame doeleinden te gebrui ken, zo heeft sir John Cockcroft, de directeur van het atoomlabo- medewerkers aan het instituut te Harwell, was van oordeel, dat het nog wel een generatie kan duren voordat men alle vraag stukken, die met de splijting van het waterstofatoom samenhan gen, heeft opgelost, niettegen staande het feit, dat overal ter wereld atoomgeleerden zich met ratorium te Harwell, te Genève deze kwestie bezig houden. Een Vertegenwoordigers van die zestien landen, die in Korea onder de vlag der V.N. vochten, hebben Woensdagavond te Washington een spoedbijeenkomst gehouden over de politieke toestand op het verdeelde schiereiland. Dit is de eerste belangrijke vergadering der geallieerden in de Ameri kaanse hoofdstad sedert Febr. j.l. Volgens diplomatieke kringen is de vergadering bijeengeroepen ter bespreking van een volledig verslag van Amerikaanse zijde over het uitbreken van ongere geldheden in Zuid-Korea, welke gericht waren tegen de neutrale commissie van toezicht op de naleving van het bestand. In de zes staten van Nieuw Engeland is het aantal gevallen van kinderverlamming dit jaar tot 1.323 gestegen, vergeleken met 249 gevallen in 1954. 31 kin deren die met het Salk-vaccin zijn ingeënt zijn door de ziekte ge troffen, doch slechts een van de 44 gevallen met dodelijke afloop is met het vaccin 'behandeld. meegedeeld. Hij wilde evenwel niet zeggen, hoever de Britten hierbij zijn gevorderd. Sir Edwin Plowden, de voor zitter van de commissie voor kernenergie, verklaarde dat En geland reeds met Australië, Frankrijk en Denemarken over eenkomsten heeft gesloten voor de levering van splijtbaar mate riaal. Sir John Cockcroft voegde hieraan toe, dat de Britse geleer den op de atoomconferentie te Genève officieuze besprekingen met hun Russische collega's heb ben gevoerd en inlichtingen en documenten met hen hebben uit gewisseld. Dr Dunworth, een van de In de bossen op de hellingen van de berg Eurako, op een 40 tal kilomters van Palermo, Ita lië, woedt op het ogenblik een ernstige bosbrand. van de belangrijkste problemen was het vinden van materialen, die tegen de ontzettende hitte 'bestand zijn, welke bij de splijting vrijkomt. De economische adviseur bij de Britse commissie voor kernener gie, Duke, verklaarde dat de prijs van uranium, die thans nog be paald wordt door de vraag voor militaire doeleinden, tenslotte kan dalen tot tien dollar per kilogram. Troepen van het Franse vreem delingenlegioen hebben Woens dag 12 leden van een bende op standelingen in de buurt van Batna gedood. Zij maakten ge bruik van middelzware artillerie, nadat de bende een Franse pa trouille in een hinderlaag had overvallen, waarbij een Franse soldaat sneuvelde. Maandagavond hebben zeven opstandelingen in een gevecht met Franse strijdkrachten bij Deloued het leven gelaten. Aan Franse zijde sneuvelden vier man. Een woordvoerder van het Franse leger heeft Woensdag medegedeeld, dat acht leden van een Franse eenheid door opstan delingen zijn vermoord, nadat zij op 3 Augustus tijdens een ge vecht door hen gevangen geno men waren. Nu een aantal vakbonden hun loonovereenkomsten hebben op gezegd, begint de loonactie in W. Duitsland, die reeds enige tijd wordt verwacht, duidelijker vor men aan te nemen. Ongeveer 800.000 werknemers van de over heid hebben eisen voor hogere lonen ingediend. Hierbij hebben zich 270.000 arbeiders van de spoorwegen aangesloten. Voorts verwacht men, dat de loonactie van 400.000 metaalarbeiders in Baden/Würtemberg zich zal uit breiden tot de gehele metaalindu strie van West-Duitsland. In en kele staten van W.Duitsland zijn verder looneisen ingediend door de vakbonden der chemische in dustrie, papierindustrie, kerami sche industrie, textiel- en confec- tie-industrie, der banken en ver- zekeringsmaatschappijenn en der landarbeiders. In Berlijn dreigt midden Augus tus een staking van de houtbe werkers uit te breken. De volgende week zal de vak bond van het personeel der pos terijen eveneens looneisen ken baar maken, waardoor het aantal werknemers dat hogere lonen eist, opnieuw aanzienlijk zal toe nemen. De Westduitse werkgeversor ganisaties, die te Frankfort haar zetel hebben, waarschuwden de vakbonden Woensdag voor mas sale opzeggingen van arbeidscon tracten en zich opeenhopende looneisen. In kringen van werkgevers te Keulen verklaart men zich 'bereid bepaalde looneisen in te willigen. Men wenst echter, dat de vak bonden ervan af zien hun loon eisen bekend te maken, alvorens zij met de ondernemers contact hebben opgenomen. ten, als daar zijn schenking, koop en verkoop, arbeidsovereen komst, verboden. ALLEEN DE WET. De huwelijksvoorwaarden be ginnen dus pas te werken met de voltrekking van het huwelijk, waarbij wij de opmerking moeten maken, ook voor het verdere ver loop van dit artikel, dat met hu welijk steeds bedoeld wordt het burgerlijk huwelijk, want noch ci viel-, nóch fiseaalrechtelijk wordt betekenis gehecht aan het kerke lijk huwelijk. Tegenover derden werken de huwelijksvoorwaarden pas van het moment van overschrijving in de daarvoor bestemde regis ters ter griffie van de arrondis sementsrechtbank van de plaats van huwelijksvoltrekking (of in schrijving van de huwelijksakte van buitenlands gehuwden). De fiscus maakt hierop een uitzondering; ook huwelijksvoor waarden, die niet gepubliceerd zijn, gelden ten opzichte van de fiscus dus wel. WAT ZEGT DE FISCUS? De vorm van het door de echt genoten gekozen huwelijksgoede renstatuut is in principe voor het bedrag der belastingen van geen betekenis. Dit zou immers ook onredelijk zijn, het is dus niet zo, dat een echtpaar zonder huwelijksvoorwaarden een an der bedrag zou moeten betalen dan een echtpaar dat wél met hu welijksvoorwaarden getrouwd is Huwelijksvoorwaarden hebben evenwei uit fiscaal oogpunt be zien wel degelijk betekenis, doch op ander terrein, nl. op het ter rein der aansprakelijkheid en de invordering der verschuldigde be lastingen. In het kort komt het hierop neer, dat verhaal door de fiscus in principe alleen mogelijk is op het vermogen van de belasting schuldige. Aanslagen ten name van de man zijn dus niet verhaal baar op het vermogen van de vrouw, waarmede hij buiten ge meenschap van goederen (zoals gemeenschap van winst en ver lies of van vruchten en inkom sten), is gehuwd. Omgekeerd zijn in deze gevallen aanslagen ten name van de vrouw niet verhaal baar op het vermogen van de man. De aanslagen zijn echter de goederen die behoren tot de (algehele of beperkte) huewlijks- gemeenschap. Doorgaans wordt de man aan geslagen voor de inkomsten van man en vrouw tezamen. De in specteur kan het bedrag vast stellen waarvoor de vrouw mede aansprakelijk is, d.w.z. een even redig bedrag, overeenkomende met haar aandeel in de gemeen schappelijke inkomsten. WELKE VOORWAARDEN? Huwelijksvoorwaarden kunnen op het gebied van verzekeringen bepaalde financiële transacties mogelijk maken, die fiscaal tot belangrijke besparingen kunnen leiden. Maar, zal men nu zeggerf, wel ke vorm van huwelijksvoorwaar den is fiscaal gezien het meest aan te bevelen? Hierop kunnen wij antwoorden, dat de vorm der huwelijksvoorwaarden in princi pe van weinig betekenis is, maar met het oog op de genoemde fis cale voordelen van huwelijks voorwaarden is het voldoende, in dien deze bevatten een privé blij ven van ieders vermogen en van hetgeen daarbij komt uit hoofde van erfenis-schenking en legaat. De wenselijkheid en de vorm van huwelijksvoorwaarden be heersen geheel andere en zeer individuele factoren, dus zullen wij hierop nu niet verder in gaan. Het is bovendien zeer on gewenst bij het sluiten van een huwelijk met huwelijksvoor waarden zich alleen te laten lei den door fiscale motieven, ver mits er momenteel niets veran derlijker is dan de fiscale wetge ving, terwijl, zoals gezegd, het eenmaal overeengekomen huwe lijksgoederenstatuut naar het huidige recht onveranderlijk is. De bevolking van Zuid-Ameri- ka zal zich volgens een voorspel ling van de afdeling bevolking van het bureau voor sociale za ken van de Verenigde Naties in de eerstkomende 30 jaren waar schijnlijk verdubbelen. Verwacht wordt, dat de bevolking van Zuid- Amerika in 1980 210 k 240 mil- lioen zielen zal tellen. In 1950 had het Zuidamerikaan- se continent een bevolking van 110 millioen zielen. Het ziet er naar uit, dat Brazilië in een niet ver verwijderde toekomst met 100 millioen inwoners een ware reus onder de landen zal worden. Er zijn op het ogenblik slechts vier landen die meer dan 100 mil lioen inwoners hebben, namelijk China, India, de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten. Verkrijgbaar bij Uw slijter (de vakman I) De Russische ambassadeur te Stockholm heeft het Zweedse ministerie van Buitenlandse Za ken een nota doen toekomen, waarin wordt gezegd, dat de Rus sische autoriteiten naar aanlei ding van persberichten volgens welke buitenlandse duikboten op 14 Juli en 2 Augustus voor de Zweedse kust zijn waargenomen, een onderzoek hebben ingesteld. Dit heeft uitgewezen, dat geen enkele Russische duikboot zich op genoemde dagen in de Zweed se territoriale wateren heeft be vonden, aldus de Russische nota. ZATERDAG 13 AUGUSTUS. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.33 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.25 Va- cantiekalender; 8.30 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.10 Voor de kin deren; 9.25 Gram.; 9.45 Water standen; 9.40 Gram.; 10.00 Cause rie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven; 11.25 Philh. sextet; 12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuin- bouwmed.; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Varia; 13.20 Gram.; 14.00 Sport; 14.15 Madrigaalkoor; 14.35 Streekuitz.; 15.00 Causerie; 15. Met kloppend hart luistert Axe naar de ijle zangerige toon welke af en toe boven de bries hoorbaar is. Het klinkt zó spook achtig dat de jonge man het maar beter vindt zijn twee metge zellen te wekken. Zwijgend luisteren de uitgeputte mannen naar de zachte vrou wenstem, welke lang zaam naderbij schijnt te komen en hun ogen glijden onrustig over het water. Dan slaakt Axe eensklaps 'n gesmoor de kreet en wijst in de verte. Met grote verbazing staren zij naar 't vreemde ding dat daar hoog boven de golven uitdrijft. „Dat is watermonster...ee'n zee slang, e'en zingende zeedraak", gromt Svein, terwijl hij haastig zijn helm opzet als biedt dit de beste waarborgen tegen zeeslan gen. Maar dan springt Eric wild over eind zodat het bootje vervaarlijk begint te wiebelen. „Het is een schip", roept hij opgewonden. „Wij zijn gered!" Haastig bindt hij zijn wapenrok aan de roeiriem en begint uit alle macht te zwaaien, welk voorbeeld planken van het roeischip temidden door de anderen wordt gevolgd Het duurt niet lang of de schip breukelingen worden opgemerkt. De vrouwestem zwijgt en langzaam van de zwijgende bemanning. Eric's ogen dwalen van de stug ge scherp besneden gezichten om hem heen naar het achterdek, wendt de vreemde boot de steven .waar een meisje met vlammend in hun richting. Er wordt een lijn rood haar uit een soort dektent uitgegooid en even later staan de tevoorschijn gekomen is en nu af- drie uitgeputte Noren op de dek- Iwezig in de verte staart. Terwijl de drie schipbreukelingen de ongeduldige bevelen van de bemanning opvolgen zich naar de voorplecht begeven, vraagt Eric zich af op wat voor 'n vreemd schip zij verzeild geraakt zijn. 15.15 Gram.; 16.00 Van de wieg tot het graf; 16.15 Kamerorkest; 17.00 Weekjournaal; 17.30 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.20 Gram.; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Pas separtout; 19.40 Causerie; 19.55 Idem; 20.00 Nieuws; 20.05 Orkest; 21.00 Gevar. progr.; 21.45 Lichte muziek; 22.00 Social, commen taar; 22.15 Sport; 22.20 Gram.; 22.40 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Gewijde muziek; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gr. of progr. voor de jeugd; 10.45 Gr., 11.00 Voor de zieken; 11.45 Vocaal dubbelkwartet; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; (12.30 Land- en tuinbouwmed.12.33. Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 14.00 Boekbespr.; 14.10 Orkest; 14.40 Harmonie-orkest; 15.00 Kron. van letteren en kun sten; 15.40 Koorzang; 16.00 Sa menzang; 16.30 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Gram.; 18.15 Journ. weekoverzicht; 18.25 Ita liaanse liederen; 18.40 Lichte Griekse muz.; 19.00 Nieuws; 19.10 Lichtbaken; 19.30 Avondgebed; 19.45 Gram.; 20.40 Act.; 20.55 Gr.; 21.00 Lichte muziek; 21.40 Gev^r. liedjes; 22.00 Causerie; 22.15 Ka mermuziek; 22.55 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Nws in Esperanto; 23.22 Gram. BRUSSEL (VI.): 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 De Radio- Almanak; 14.30 Journaal; 15.00 Gram.; 15.45 Accordeon; 16.00 Gram.; 16.15 Accordeon; 16.45 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gr.; 17.45 Orgel; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Omroep-ommeganck; 21.15 Gram.; 21.30 Lichte muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogram ma; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5