Binnenlands nieuws tftsof en... met die geurige Royeo groentesoep ben ik 3x zo vlug klaar I „Welke is het lekkerst?", vroeg ik Annie WIERENNEN GEMEENTE TERNEUZE» ZWEMMEN Beursoverzicht Uit de Provincie Organisaties van handelsreizigers wenden zich tot de spoorwegen over de tariefsverhoging Profiteert Profiteert TWEE ZUSTERS DOOR VRACHTAUTO GEGREPEN EN GEDOOD. AgcnJ« AXEL. De „Pravda" over vraag stuk Duitse hereniging ZIERIKZEE Slagerij J. van den Eeclchout TWEE MEISJES IN BERGEN AAN ZEE VERDRONKEN. Ongeveer ter hoogte van de plaats waar de afgelopen winter in Bergen aan Zee de „Katingo" is gestrand, zijn Donderdagmid dag twee meisjes verdronken. Het zijn de 8-jarige A. G. en de 6-jarige A. M. G. van der S., bei den afkomstig uit de Jacob Obrechtstraat te Amsterdam, die met hun ouders in Bergen logeerden. Door de straffe noord-oosten-wind stond er een zeer sterke trek naar zee. Toen om half vier de 8-jarige A. G., die door haar ouders werd vermist, aanspoelde, miste men eveneens het tweede kind. Men dacht dat zij zich tussen de om standers bevond. Om 5 uur is ook dit meisje aangespoeld. Twee artsen trachtten nog de levens geesten op te wekken, evenwel zonder resultaat. Tijdens een noodweer dat Don derdagmiddag boven Venlo woed de zijn twee zusters om het leven gekomen door een verkeersonge luk. Twee Venlose dames stapten uit een autobus nabij het kerk hof aan de Tegelse weg. Wegens de slagregen zijn zij vlug en blijk baar zonder voldoende op het ver keer te letten overgestoken, met het gevolg, dat zij gegrepen wer den door een vrachtauto die na derde uit de richting Tegelen. De 57-jarige mevr. A. K.B. over leed ter plaatse. De 59-jarige mevr. C. C.B. is met zware ver wondingen naar het ziekenhuis gebracht waar zij enige tijd later is overleden. Ter plaatse is nog medische en geestelijke hulp ge boden. De slachtoffers waren zus ters. ER KWAMEN VIER BELGEN BINNEN De firma M. T. en Zn, in sport artikelen, te Rotterdam, heeft weinig prettige herinneringen aan het bezoek van een viertal Belgen, twee dames en twee heren. Eén van de dames kocht een badpak en een rokje, waarop één van de heren betaalde met een biljet van duizend Belgische francs. Het was zeer druk in de winkel en de winkeljuffrouw vergiste zich. Zij gaf n.l. terug van 1000 gulden, hetgeen een strop betekende van ƒ924,De Belgen hebben er geen woord over gerept, zijn vertrokken en hebben zich niet meer laten zien. VRIJDAG 12 AUGUSTUS. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Pas op ival niet". ZATERDAG 13 AUG. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Pas opval niet". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „City Lights". ZAAMSLAG: Sportterrein, 4 uur: Zaamslag 2Corn Boys; 6 uur: A.Z.V.V.Tern. Boys. Vaste stemming, cultures willig. Het was gisteren alles Indone sië wat de klok sloeg op de Am sterdamse effectenbeurs. Het nieuwe kabinet blijkt hier zeer gunstig te zijn ontvangen. Reeds Donderdagmorgen zijn de note ringen voor de voornaamste cul tures zeer aanzienlijk gestegen en hoewel deze stijging niet on verkort werd overgenomen was de stemming Donderdagmiddag toch willig te noemen. Amster dam Rubber trok de meeste be langstelling en in een zeer druk ke hoek opende het rubbercon cern 9 punten hoger op 150%. Later op de middag liep de note ring licht achteruit tot 148. Ook H.V.A. en Verenigde Deli lieten zich niet onbetuigd en verlieten de markt met een koerswinst van circa 7 punten. Vorstenlan den cultuur kwam van 51 op 56. Ook de Indonesische bankinstel lingen noteerden 4 5 punten hoger. Naastiüeze fondsen deden ook de scheepvaartpapieren van zich spreken. De flauwe stemming van Woensdag en Dinsdag was verdwenen en er volgde een be hoorlijk herstel. De leiding hier bij had Holland-Amerika Lijn, die van 230 avanceerde naar 237. Scheepvaart Unie kwam van 204 op 208%. De overige soorten circa 3 punten hoger. De inter nationale industrieën kwamen weliswaar op een iets hoger ni veau, doch de meeste belangstel ling ging toch uit naar de cul tuur en scheepvaartsector. Phi lips, Unilever en Kon. Olie waren per saldo circa 3 punten beter. A.K.U. was een uitschieter en monteerde van 345 naar 351%. Guldensbeleggingen stil en iets lager voor de conversielening 1947. Prolongatie 2% pet. NABEURSKOERSEN. Kon. Olie: 632—636 slot 636 A.K.U. 352% Philips: 446%448 slot 448 Unilever: 467%—468% slot 468% Holland-Amerika Lijn: 237% Deli Mij: 167%—168% Vorstenlanden: 57—58 H.V.A. 161—162 (632%) slot 352% (351%) (447 (466%) (236%) (166%) (55%) (161%) NOODWEER BOVEN VENLO. Bij een hevig onweer dat zich Donderdagmiddag boven Venlo en omgeving ontlastte, is op vele plaatsen regenwater de kelders binnengestroomd. In ongeveer 50 gevallen werd de hulp van de brandweer ingeroepen om de kel ders leeg te pompen. Enkele we gen kwamen blank te staan. Men vreest, dat de te velde staande gewassen, vooral de augurken, die juist op volle productie waren gekomen, zeer van de stortregens en zware hagelbuien te lijden hebben gehad. BOERDERIJBRAND. In de boerderij van de heer J. Hogeterp aan de middenweg in de Starnmeer, gemeente Aker sloot, is Donderdagmorgen om half zeven brand uitgebroken. De brandweercorpsen van Akersloot en De Rijp, die spoe dig ter plaatse waren, konden niet verhinderen, dat de boer derij tot de grond toe afbrandde. Ook de stallen en een grote hoe veelheid hooi gingen verloren. De brand zou zijn ontstaan door kortsluiting. De schade, die door verzekering wordt gedekt, wordt geschat op 80.000. KOPERDIEFSTAL TE ROTTERDAM VERIJDELD. De politie te Rotterdam heeft de 31-jarige chauffeur A. W. en de 43-jarige A. F. van O. beiden uit Breda, die werken in een kopergieterij aan de Sluisjesdijk te Rotterdam, aangehouden, om dat zij geprobeerd hebben in de nacht van Zaterdag op Zondag j.l. in het bedrijf van hun werk gever in te ibreken, waarbij zij het voorzien hadden op drie va ten koperafval ter waarde van ƒ1800. Zij waren uit Breda gekomen met een personenauto. Een em ployé van een machinefabriek die een contröle-rondje maakte, heeft hun plannen echter getor- peteerd. De bewuste controleur zag vlak voor de kopergieterij de personenauto staan. Hij parkeer de de vrachtauto, waarin hij reed en juist toen hij wilde uitstap pen, zag hij- een man uit de richting van de fabriek komen en in de personenauto stappen. Geïnteresseerd bleef hij nog even zitten en keek in de richting van de fabriek. De deuren van de kopergieterij gingen open en een man verscheen in de ope ning. Toen hij echter in de rich ting van de twee auto's keek, deed hij vlug de deuren weer dicht en verdween. De controleur had nu genoeg gezien. Hij no teerde het nummer van de auto en reed snel naar een politiebu reau. Daar stapten twee agenten in de auto. Ze kwamen nog juist op tijd om de twee mannen, die er met de auto zonder buit van door wilden gaan, aan te hou den. DE VACANTIEBESTEDING VAN EEN ROTTERDAMSE METSELAAR-INBREKER. Een Rotterdamse bouwvakar beider, de 29-jarige A. S. was in zijn vacantie bij een vriend in Den Haag gaan logeren met het vaste voornemen zijn vrije tijd op zijn manier goed te besteden. Daarvoor -had hij enig beginkapi taal nodig. Hij stal de radio van zijn vriend en verkocht deze. Op 26 Juli 's-avonds begon hij toen zijn echte vacantiebesteding. Hij bnak in in een alleenstaande vil la aan de Nieuwe Parklaan in Den Haag en snuffelde er eens rond. Uit de correspondentie, die hij er vond, leis -hij dat de bewo ners buitenslands vertoefden en voorlopig niet zouden terug ko men. Die avond legde hij zich in gemoede te ruste in het bed van het vacantievierende echtpaar en de volgende morgen nam -hij er lekker een bad. Hij vond blikjes soep en gehakt en bereidde zich een smakelijk ontbijt. Gesterkt ging hij daarop aan de slag. Rus tig aan pakte hij de koffers vol. De complete garderobe van mijn heer en mevrouw, -het tafelzil ver, twee radio's, een wekker, een divankleed, een schrijfmachi-1 ne, enfin, de ene koffer vulde hij na de andere. Als het dragen van een koffer hem te zwaar viel -bestelde -hij een taxi... Hij zocht 'n goede oude vriend, de 37-jarige Haagse loswerk- man A. B., op met wie -hij vroe ger een voorrecht ha-d gedeeld: zij beiden hadden namelijk op 6 Mei van dit jaar, toen zij in het gevang verbleven, gratie gekre gen. -De vriend bracht de om vangrijke buit naar een Haagse caféhouder, de 44-jarige M. H. van de E., die er 3000 voor neertelde. De metselaar en de loswerkman namen het. er toen goed van. Zij smeten het geld in ijltempo over de -balk. Drank stroomde en de -beste diners wa ren nog niet goed genoeg. Edoch, de vriend, bij wie de trouweloze metselaar aanvankelijk had ge logeerd had zich naar de politie gespoed om de diefstal van zijn radio-toestel aan te geven. De metselaar werd gevat en toen hij op het bureau zat bekende hij ook maar de inbraak in de vil la. Van deze inbraak was echter reeds aangifte gedaan. Een ken nis van de bewoners, die een oogje in -het zeil zou houden had al aangifte gedaan van inslui ping. Deze kennis -had echter alleen diefstal van flessen drank opgemerkt. De inbreker en de helers zit ten nu achter slot en grendel. De bedrogen vriend heeft zijn radio terug en voor de bewoners van de villa die inmiddels naar huis zijn weergekeerd zijn reeds vele goederen achterhaald. De loswerkman B. heeft nog meer Mijn dochter van twaalf is erg critisch, vooral als het gaat om de resultaten van mijn kookkunst. „Dit zijn andere aardappelen dan gisteren," zegt zij en reken maar dat ze gelijk heeft. Ja, haar smaak is goed. Dat is mij nog het meest opgevallen bij de groentesoep. Vroeger maakte ik ze altijd zelf, maar tegen woordig neem ik ROYCO. „Die smaakt net zo," vindt Annie. En terecht, want zoals ik mijn groentesoep maak, zo maakt ROYCO ze ook: van de fijnste malse zomergroenten beste ppigste zomergroenten per zakje moeilijkheden. Hij heeft een bakker bij wie hij als loper in dienst was 214 lichter gemaakt. De villabewoners zullen, zo vreest men, nog lange tijd steeds weer voor de onaangename ver rassing komen dat zij nog iets missen. VIER REDDINGEN UIT ZEE OP EEN DAG. Vier reddingen zijn Woensdag verricht uit zee bij Kijkduin en Schevenin-gen. Woensdagmorgen stapte een nietsvermoedend elfjarig meis je uit Loosduinen in een kuil, verloor haar evenwicht en werd door de stroom meegesleurd. Een agent van politie rende ge kleed de zee in en haalde het on fortuinlijke meisje eruit. Het kind bleek geen nare gevolgen van haar avontuur te hebben op gelopen. Een veertienjarig meisje, dat bij haar oom in Rijswijk logeert, verdronk bijna in zee voor de Scheveningse boulevard. Een verraderlijke stroom sleur de haar mee toen zij met een bal aan het spelen was. Haar oom, de 41-jarige G. Keijzer zwom haar na en hield haar boven wa ter. Hij kon haar echter niet naar de wal brengen. Een politieman met een redlijn kwam te hulp. Het doodsbange kind greep de agent bij de keel waardoor deze genoodzaakt was het los te la ten. Van de kust af trok men in middels aan de redlijn zodat de politieman werd weggetrokken. De oom:, die in de buurt was ge bleven -hield daarop zijn nichtje met veel moeite boven water. Pas toen nog een politieagent de helpende hand uitstak kon men het meisje veilig naar de kust brengen. Een tienjarig Duits jongetje kwam een half uurtje na deze redding op dezelfde plaats in zee in moeilijkheden. Hij wilde een afgedreven bal terughalen en dreef daardoor zelf te ver af in zee. De vijftienjarige Ria Waterreus uit Rotterdam redde de jongen. Hij had echter zeer veel water binnengekregeen en was bewusteloos. Met kunstma tige ademhaling en later met een zuurstofapparaat van de eerste hulp bracht men het Duitsertje weer bij. In het zie kenhuis aan het Westeinde in Den Haag werd hij- onderzocht, maar later mocht hij weer naar huis. Woensdagmiddag is een zeven jarig knaapje uit Den Haag door onbekend gebleven redders uit de zee voor de boulevard opge vist. Ook dit jongetje was er minder goed aan toe. Hij is in het ziekenhuis Bronovo in Den Haag ter observatie opgenomen. POLDERBENOEMINGEN. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben -benoemd tot: dijk graaf van de polder Noord-bij- Neuzen, W. Dekker Pzn., Ter- neuzen; dijkgraaf van het water schap Loven-en-Willemskerke, C. Dekker, Hoek; gezworene van de polder °ud-Vogelschor-of Zuid-Westenrfjw, J. van Hoeve, Terneuzen; arjkgraaf van het waterschap Koegors c.a., P. van Hoeve, Axel; gezworene van het waterschap Koegors c.a., D. Haak Jzn., Terneuzen; plaatsver vanger van de dijkgraaf van de polder Nieuw-Papeschor, G. E. M. Govaert, Westdorpe. AANBESTEDING PACHTERS WONINGEN IN QUARLESPOLDER. De rentmeester der domeinen te Breda heeft aanbesteed het bouwen van 5 pachterswoningen en 5 bergloodsen in de Quarles- polder (gemeente 's-Heer Arends- kerke). Er waren in totaal 4 inschrij vingen. De hoogste inschrijfster was de firma C. Priem te Lewe- dorp (Z.), met de som van 273.700. De laagste inschrijfster was de firma A. Otte en Zn te Nieuwdorp (Z.), met ƒ222.900. In een trein tussen j Koeala Loempoer en Singapore heeft 'n slodaat uit Rhodesië Donderdag amok gemaakt. Hij dóódde drie personen en pleegde daarna zelf moord. Gevonden voorwerpen. De commandant van de rijkspo litie alhier deelt mede, dat de hierna volgende gevonden voor werpen zijn te bekomen aan de daarachter vermelde adressen: Contactsleutel van „Puch", Sassing P 36; veldfles, De Ruij- terstraat 15; geruite, kindertas met inhoud, Prins Mauritsstraat 35; zakmes en groene linnen pet, Prins Mauritsstraat 12; groene jas met bruine kraag, Nieuwen- dijk 22; zwarte gummi pijpen, Rijkspolitie; muntbiljet van 2,50, Emmastraat 34; damespor- temonnaie met inhoud, Irenestr. 22 DE RONDE VAN EUROPA. De tweede Ronde van Europa zal worden gehouden van 3 tot en met 18 September. De wed strijd gaat over 3.242 km, ver deeld over 14 etappes door acht landen: Frankrijk, België, Neder land, Luxemburg, Duitsland, Oostenrijk, Joegoslavië en Italië. De route is als volgt: „De bewering, dat het Duitse vraagstuk een sta-in-de-weg zou: zijn bij het zoeken naar een oplos sing van het vraagstuk der Euro pese veiligheid, houdt geen steek", schrijft de Pravda, het officiële orgaan der Russische communistische partij. „Integendeel, elke vordering, die wordt gemaakt bij het streven tot verzekering dezer veiligheid, brengt de Duitse hereniging dich terbij". AANMELDING EN AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGS REGISTERS. Burgemeester en wethouders van Terneuzen, gelet op het be paalde in artikel 112 van het besluit bevolkingsboekhouding. Staatsblad 1936, nr. 342; herinneren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven, in de artikelen 3 tot en met' 16 van genoemd besluit; en brengen als voornaamste ter openbare kennis: le. dat, behoudens afwijkin gen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, on verwijld moet worden opgeno men in één der bevolkingsregis ters; 2e. dat ieder moet worden opgenomen in het bevolkings register der gemeente, waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaalde tijd als regel zijn nachtrust of de daarvoor in de plaatst, tredende rust te genie ten; 3e. dat in geval van onzeker heid omtrent het onder 2e ver melde bijzondere voorschriften gelden; 4e. dat, behoudens af wijtin gen, ieder, die Nederland verlaat, onverwijld van het bevolkings registers móet worden afge voerd; 56. dat bij adresverandering binnen de gemeente de nodige wijzigingen in het bevolkings register moeten worden aange bracht. Voorts in verband met het bovenstaande: a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente, mondeling of schrifte lijk moet geschieden op de dag van, of uiterlijk vijf dagen nA het vertrek (bij het verlaten van Nederland, ten hoogste vijf da gen tevoren) of nla de adresver andering, met opgave van het laatste adres en van de naam der gemeente, of van het land en de plaats, waarheen vertrok ken én hét nieuwe adres (zo no dig met opgave van de naam van het hoofd van het gezin); b. dat aan de aangever van een vertrek, behoudens bijzon dere gevallen onmiddellijk een verhuiskaart wordt uitgereikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van afmelding en welke binnen vijf dagen moet worden ingeleverd bij het be stuur der Nederlandse gemeente, in welker bevolkingsregister de persoon moet worden opge nomen; c. dat ieder, die in de gemeen te nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet en die nog niet in een bevolkings register is opgenomen of die ten 3 Sept.; ParijsCharleroi (242r km jI onrechte nog in het bevolkings- 4 Sept.: CharleroiMaastricht MaastrichtForbach Nieuwe graansilo. Donderdag is te Zierikzee de bouw van een graansilo van 47 rrfeter hoogte voltooid. De silo is bestemd voor geheel Schouwen- Duiveland en de modernste van Zuid-Nederland. Zij -heeft een in houd van 2500 ton. Het bedrijf is uitgerust met twee aspira- teurs, 2 veegmachines, zes tele- I (182 km) 1203 km 5 Sept.: (244 km) 6 Sept.: ForbachSchwennin gen (230 km) 7 Sept.SehwenningenFrank fort 230 km 8 Sept.: FrankfortWuppertal t288 km) 9 Sept.: Rustdag in Wuppertal; 10 Sept.: Wuppertal (141 km); 11 Sept.: Bielefeld- (115 km) 12 Sept.BerlijnAvusbaan (128 km) 13 Sept.: StuttgartAugsburg (158 km); 14 Sept.: AugsburgInnsbruck scooppijpleidingen en twee ver rijdbare automatische weegma chines. Bij de bouw is 130 ton ijzir en 1200 nrF beton gebruikt. De samenwerkende drie con fessionele organisaties van han delsreizigers hebben zich met een gezamenlijk schrijven tot de directie van de Nederlandse Spoorwegen gewend, om van hun ernstige teleurstelling ken nis te geven over de verhoging per 1 September van de algeme ne spoorwegbeambten. De handelsreizigersorganisa ties erkennen de noodzaak van een sluitende exploitatiereke ning van de spoorwegen en er kennen eveneens dat de geboden service uitstekend is en dat nauwkeurig wordt zorggedragen voor snelle en gemakkelijke ver bindingen. Maar zij vragen zich af of de hogere kosten van ex ploitatie in zulke mate moeten worden afgewenteld op degenen die voor de uitoefening van hun beroep op de spoorwegen zijn aangewezen, als -het -per 1 Sep tember het geval wordt. De snellere verbindingen -heb ben o.a. met zich gebracht de sluiting van een aantal kleinere Stations, hetwelk voor de han delsreiziger uit hoofde van zijn beroep tijd- en geldverlies bete kent. Minder dan vroeger is het mogelijk op een algemeen abon nement gebruik te maken van autobusverbindingen. De ver mindering van de reële waarde van het abonnement betekent voor de handelsreizigers tijd- en geldverlies. Bovendien menen de organisaties dat in vergelijking met vóór de oorlog de prijzen van de abonnementskaarten meer zijn gestegen dan die van de enkele- of retourreizen. Tegenover de tariefsverho ging wordt voor de algemene abonnementskaarten compensa tie verzocht. Gedacht wordt aan een beperkte geldigheid op be paalde -buslijnen van de dochter ondernemingen van de N. S., in het bijzonder naar die plaatsen waar voorheen de treinen stop ten. Voorts wordt in overweging gegeven de mogelijkheid te on derzoeken om na een vooraf be paald aantal gereden kilometers reductie te gaan verlenen. Dit zou ten goede komen aan hen, voor wie een algemeen abonne ment niet efficiënt is, maar die toch in zulk een belangrijke mate van de diensten van het bedrijf gebruik maken, dat een zekere tegemoetkoming in de hogere tarieven gerechtvaardigd ziou zijn. InnsbruckVillak 15 Sept (245 km); 16 Sept.: Villak—Zagreb (272); 17 Sept.: ZagrebTriëst (254 km) register ener andere gemeente is opgenomen, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in per soon moet aanmelden bij het ge meentebestuur onder over.tg ging van een paspoort of ander identiteitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Nederland en van een verhuiskaart of legiti matiebewijzen, indien hij uit een andere gemeente van Nederland f is gekomen, tenzij hij overeen- komstig de desbetreffende bepa- lingen is vrijgesteld van aan- Hannover Riding; d. dat bestuurders van instel lingen, gestichten of schepen waarin personen onder enig be stuur inwonen, alsmede hotel houders, pensionhouders en ka merverhuurders uiterlijk vijf dagen na de opneming of huis vesting of na het vertrek, mede deling moeten doen van de ge slachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veertien dagen in de instelling. 18 Sept.: Triëst—Bologna (315 het gesticht, schip, hotel, pension km). KANAALWEDSTRIJD OPNIEUW UITGESTELD. De Kanaalrace, die in de nacht van Donderdag op Vrijdag zou beginnen, is tengevolge van de ongunstige weersomstandighe den wederom uitgesteld. Een sterke wind maakte de onderne ming te riskant. De officials deelden mede, dat de 18 zwemmers uit twaalf lan den, die aan deze wedstrijd zuilen deelnemen tot hedenochtend vroeg moesten wachten, vóór men een beslissing zou kunnen nemen, wanneer het sein voor de start gegeven kan worden. of huis wordt of is 'opgenomen of gehuisvest, alsmede van ieder zodanig persoon, die daaruit ver trekt; e. dat overtreding van de voorschriften wordt gestraft vol gens de wet; f. dat voor persoonlijke aan melding en voor mondelinge aan gifte voor het bevolkingsregister gelegenheid zal worden gegeven op werkdagen van 9 tot en met 12 uur bij de afdeling bevolking der gemeente-secretarie, gelegen aan de Markt. Terneuzen; 10 Augustus 1955. Burgemeester en wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, Burgemeester. J. VERSPRILLE, wnd. Secretaris 1,75 per 500 gr. 1,75 per 500 gram 1,per 500 gr. Prachtig MAGER RUNDVLEES 2,per 500 gr. DOORREGEN LAPPEN SCHOUDERCARBONADE Ons PRIMA GEHAKT Lekkere BOTERHAMWORST 25 ct per 100 gr. Verse HOOFDKAAS 25 ct. per 250 gr. Van Steenbergenlaan 2 Telefoon 2431

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3